Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) #Morcosmedve válasza oliba (#5399) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Neked ettől nő? :DDD
Szerintem nem akkora a felár, hogy ne érje meg, mert ha engedi ezt is lehet OC-zni, de, ha nem van egy jó RAM-ja. Viszont kisebb KIT-nél marad a kis frekije, ha nem megy a tuning, ilyen egyszerű.

© asszongya'hogy

(#5402) aok1


aok1
tag

Szerintem egy 3200 Mhz-es kit elég annál több felesleges.Mondjuk gondolkozom egy gskill 4000 Mhz-es kit beszerzésén de csak puszta kiváncsiságból.Nem azért mert olyan égetően nagy szükségem lenne rá.Még a 4000 Mhz az 1.35 V-ba belefér.De már a 4133-asok megkérik maguknak az 1.4 V-ot ami szerintem már nem egézséges DDR4 esetében.Főleg,hogy az intel azt állítja,hogy 4133 Mhz felett jó esellyel hibázik a processzorba integrált memória vezérlő.

Én magamnak a 4600 Mhz-et és 3200 Mhz memória órajelet rendszeresítettem és doszt elég.Ezen a benchmark progik ezt dobják ami szerintem jónak tekinthető.A netet meg szerintem érdemes lelőni a teszt idejére,hogy valamilyen frissítés vagy neten poroszkálo program vírusírtó miatt nehogy fals eredmény jöjjön ki.

[ Szerkesztve ]

(#5403) Shkiz0 válasza #Morcosmedve (#5401) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen pontosan ettől tartok. Lehet hogy a 2400-es ram is menne 3000-t, de a tuning mint mindig lutri.
Mellesleg igazából tényleg nincs túl nagy eltérés.

Ezek pl iponos bruttó árak, zárójelben amennyiért én tudom megvenni:
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL16 KIT CMK16GX4M2A2400C16R 35 502 (30 190)
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz CL16 KIT CMK16GX4M2A2666C16R 37 065 (31 520)
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK16GX4M2B3000C15R 37 065 (31 520)
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16R 42 120 (35 820)

És a 2666 és a 3000 nem elírás jelenleg ua.
Tehát látszik, hogy a legolcsóbb és legdrágább variáns között is 5630 HUF van ami nem egy eget verő összeg.
A fentiek alapján igazából a 3000-es éri meg és az csak C15 tehát akár tudhatja C16-ba a 3200-at is.
A hangkártya meg megoldódott találtam használtan 10-ért dx-et :)

Plusz emiatt is gondoltam hogy legalább 3000-es kéne
Látszik hogy azért 2666 felett jön még pár fps elő ha 3000-el felett járatjuk.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5404) bufurc


bufurc
tag

Sziasztok! Vettem 1 6700k-t de kélptelen vagyok tuningoni. A biosban hiába állitom át a ratio-t semmi hatása. Elmenti ugyan az értéket és kiirja, hogy a turbo orajel megváltozott de az alap nem és 4ghz fölé nem megy.

Próbáltam intel extreme tuning utilityvel de ott meg ratiot alapból nem is engedi 40 fölé állitani. Igaz, hogy H170es asus deszkával próbáltam de itt valami műhiba van mert addig el sem jutok, hogy órajelet emeljek. Elég rég tuningoltam már es mostani cucokkal 1általán nem vagyok képben.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#5405) sas55 válasza bufurc (#5404) üzenetére


sas55
aktív tag

z170 deszka kellene

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#5406) Maotun válasza bufurc (#5404) üzenetére


Maotun
őstag

"Elég rég tuningoltam már es mostani cucokkal 1általán nem vagyok képben."
te mondtad, sajna H-s lap K-s procival nem jó kombó... z170 lap kell...+táp+cooler +jól szellőző ház.
bocsánat de ha veszünk egy csúcs cpu.-t adjunk meg neki mindent. igényli sajna ez a marketing....

(#5407) -FreaK- válasza Shkiz0 (#5403) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na a linkelt cikket még nem láttam, pedig néztem sok DF videót. Egyéb teszteket néztem, ahol a memória sebességet vizsgálták, és máshol ilyen marginális 1-2 FPS-es különbségekre emlékszem.

Viszont egy dolgot kifelejtettem: BCLK OC-nál nem fogod tudni a ramokat még a névleges órajelein sem járatni, mert valamiért nem megy a dolog, legalábbis ASUS lapoknál, a többinél nem tudom, de gyanítom hasonló lehet.

Ebben a videóban is elmondja a srác, abban az adott esetben a 3200-as ramokat csak 2666 körül tudta stabilan járatni.

A kettőt összeadva viszont, a korábbi véleményemet így vissza is vonom :)

(#5408) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#5403) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan ezert. :)

© asszongya'hogy

(#5409) Milka 78 válasza oliba (#5382) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hynixes?
Akkor te vagy a kivétel! :D
Viszont itt jegye
Zném meg,hogy az én memóriám az életben nem menne c12-őn semmilyen órajelen és ebben az a furcsa,hogy olyan mintha 2 különböző karakteriztikájú modulról beszélnénk,pedig sanszosan Hynix mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#5410) Shkiz0 válasza -FreaK- (#5407) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jövő héten meglássuk :P
Holnap rendelem meg a cuccost, mert a ramot csak jövő hét keddre írja az ipon hogy lesz készleten.
De mivel a jelenlegi Arctic Freezer Pro13-nak nincs meg csak az AMD lefogatója azon gondolkozom mi legyen.
Több lehetőségem is van.
1: veszek egy használt freezer 13-at (van fent a ph-n és a jófogáson is 5k-ért) aztán abból kiveszem a lefogatót mert a simához is az való mint nekem a pro-hoz, a hűtőt meg elvinné AMD-s haver 4K-ért.
2: rendelek az arctic oldaláról inteles lefogatót, ez sem nagy összeg, és ahogy látom németországból küldenék, de annak kell jó pár nap mire megjön, lehet csak jövő hét végén érne ide ha ideér egyáltalán.
3: veszek egy másik hűtőt és ezt eladom haveromnak.

Amennyiben a 3. lenne mit lenne érdemes venni? (bár tudom ez nem az a topik, de nincs kedvem most átmenni a hűtős részlegben és előről leírni, mit, hogy és miért is akarom cserélni)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5411) Habugi válasza Shkiz0 (#5403) üzenetére


Habugi
addikt

Cirka egy hónapja le lett már vezetve ugyan ez, nyugodt szívvel vedd meg a 3000/3200eseket.

Időről-időre felbukkan valaki és magára vállalja hogy megossza mindenki mással szerinte miért nem érik meg ezek a magasabb órajeles RAM-ok az árukat. Skippelni kell, nem egy olcsó platform a Skylake de aki áldoz procira, lapra, azt nem az-az 5k fogja földhöz vágni.
Lehet rajta tipródni meg hemperegni de a lényegen nem változtat, ennyiért nem éri meg RAM OC változót benne hagyni az egyenletben. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5412) Milka 78 válasza Shkiz0 (#5410) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha oc lesz nem ártana egy izmosabb szélgép.Van itt pár monstrum ami jól szerepel magasabb feszeken is.

-FreaK- : Asus "ficsör".Perpill az Asrock blck-s oc alatt nincs jelentősebb visszaesés (már abból a 4 álltalam is ismert hazai eredényekből leszűrve :D ).

(#5413) Shkiz0 válasza Milka 78 (#5412) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

(#5411) Habugi :R

A ház az elég szellős (CM HAF-RC-902XB-KKN1) elől 2 12-es AC PWM ventivel, hátul szintén 1 ilyen, egybekötve a procival, és terhelés függvényében emelik a fordulatszámot és felül a házban egy 20centis venti lenne, de mivel 159mm magas a freezer sajna nem fér el a venti, ki kellett vegyem.
Néztem a Freezer I32-őt az 150 magas, ekkor már vissza tudnám tenni azt is :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5414) bufurc válasza Maotun (#5406) üzenetére


bufurc
tag

Van 1 asus Z170-p is csak elnéztem és ddr3-as ramot rendeltem hozzá igy azzal most nem tudom megnézi. Ránézésre egyformák a biosok. Minek van ott az opcio ha semmire nem jó?

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#5415) oliba válasza Milka 78 (#5409) üzenetére


oliba
őstag

Enyem micron, ezert megy alacsonyabb kesleltetessel.

(#5416) oliba válasza Shkiz0 (#5403) üzenetére


oliba
őstag

Ilyen arak mellet, persze, hogy a 3000-es ramot kell venni :) csak azt akartam mondani, jogy a nagyon felaras memoriat nem erdemes megvenni

(#5417) -FreaK- válasza Habugi (#5411) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szóval akkor a te véleményed egyedül a mérvadó, és mindenki fogadja el azt, mert csak az a nagy igazság? :)

Szerintem meg inkább döntse el mindenki maga, hogy mire költi azt az 5k-t, ami akár 20k is lehet, adott esetben:
Kingston HyperX Savage - DDR4 2400MHz / 16GB KIT (2x8GB) - CL12 28.900
Kingston HyperX Savage XMP- DDR4 3000MHz / 16GB KIT (2x8GB) HX430C15SBK2/16) 48 500

Ennyire erővel minden komponensre lehet ugyan így mondani, ha már új gépet vesz akkor adja meg a módját, ne spóroljon már azon az 5k-n a vinyón, a hűtőn, a ramon, a lapon, házon, stb... csak a végére ezekből összejöhet 20-30-40e Ft. Ami persze ha belefér az illetőnek, akkor nincs gond.. ..de ha nem fér bele, akkor nem árt tudni, hogy mire milyen összeget költve, mennyit nyer a gyakorlatban.

(#5412) Milka 78: +1 pontot raktam a "ejj, nem ezt kellett volna venni.." érzésre ismét :)

(#5418) Milka 78 válasza oliba (#5415) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Honnan lehet kiszűrni,hogy melyik-melyik verzió?Itt van előttem a doboza,de egy deka Rev.szám nincs rajta.Van sorozatszám,de kb ennyi.

Más...

Alaplaposoknál mi ez a nagy MSI/Giga mánia? :F Kb a két gyártó amivel vagy van frixi,vagy kevés a felhasználó tábor.Nem is értem,hogy hogy tudnak úgy ajánlani valamit,hogy a 1151-es platform közelében sem voltak :F
Most is azt mondom,hogy Asus (ok a blck itt még necces)->Asrock->az többi a sorrend a termék/támogatás/felhasználói bázis elegyéből kiszámolva.
Ezerszer mondtam,hogy a Z68GD80-al hogy maradtam 3 évre egyedül,mert senki nem vette és nem tudtak segíteni (ha Asrock z68-at vettem volna,nem lett volna gondom,mert a fél Ph azt vette).
Most pl az Asus termékvonala (Pro Gaming,Ranger,Hero) ami igen elterjedt,ha bedobsz egy kérdést tuti tudni fogják a választ.

[ Szerkesztve ]

(#5419) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#5418) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, én sem értem. Nekem sokan privátban is írnak, küldik a Giga lapokat, hogy jó-e...gondolom mert "olcsó"...én értem (btw. anyagiaktól vonatkoztassunk el), de akkor utána ne jöjjenek, hogy miért nem megy ez meg az.

Illetve rá is lehetne keresni a fórumban (Z170!!! és ebben), hogy "giga" - "gigabyte" és el lehet olvasni a szomorkodásokat, sajnos.
Nyilván, minden lapot nem tesztelünk le, nem követjük az életét (bár jó lenne beírnia a tulajdonosoknak, hogy lett-e megoldásuk vagy nem és az okokat), de szerintem ez pont elég kéne legyen arra, hogy átgondolja a vevő, hogy belevág, aztán vagy megy minden vagy nem, vagy választ "bevált" típusokat.

Végül, ez még mindig nem memória és alaplap ajánlgató topik (jobb esetben CPU), természetesen egy-egy kérdés belefér, illetve az összeszerelt gépek kompatibilitása témába vágóan, de ne kelljen már állandóan ezt a komponens választási kínlódást olvasni, meg az egyéni érdekeket, kinek mi éri meg (utalva arra, hogy OC-biztonságos gyári órajelek CPU és memória fronton). :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5420) demmer123


demmer123
őstag

Mennyire kell megszorítani a proci hűtőt?Hogy ne hajoljon el a foglalati tüskék,illetve a proci.

Raijintek Triton hűtőm van.Épp hogy egy kicsi szorítsam meg?

Mert olvastam hogy könnyen megtörténik ez a baleset.

[ Szerkesztve ]

(#5421) CsonkaImo válasza demmer123 (#5420) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Függ a felfogatástól is. Az se jó ha könnyen mozgatható a "blokk". Bár a h100i-nél két ujjal meg tudtam mozdítani a blokkot, de a hűtési teljesítményre nem volt hatással. Corsair-nek elég hanyag volt a felfogatása, nem tudom a Triton-nak milyen.

(#5422) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#5419) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Abból indult,hogy a milyen alaplapot vegyek-be megy az ész nélküli ajánlgatás (persze msi tulaj :U ),de olvastam már ott az Asrock gagyi szöveget is.
Valóban szakmai az a topick,ezért kéne valahogy felpörgetni a 1151-es deszkásat..

(#5423) CsonkaImo válasza Milka 78 (#5422) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kíváncsi vagyok mikor fog ez az "Asrock gagyi" urban bullshit elkopni. (ma már) Teljesen korrekt, minőségi lapokat csinálnak.

(#5424) #Morcosmedve válasza CsonkaImo (#5423) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én azt várom, hogy mikor lesz rá 3 év gari! :K
Amúgy meg gagyi!!! ;]

© asszongya'hogy

(#5425) medica válasza CsonkaImo (#5421) üzenetére


medica
senior tag

Ha valahol összerakatom (pcx, ipon, stb) mekkora az esély rá hogy elszúrják?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#5426) #Morcosmedve válasza medica (#5425) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én nem adnék a kezükbe semmit (iPon), Sata kábelt is sikerült úgy összehúzniuk gyorskötözővel, egy barátomnál, hogy hibázott az oprendszer, nem két perc volt, mire ezt kiderítettem...
Tehát ÉN nem ajánlom. Véleményem szerint kérj meg erre a fórumról (megfelelő topikban) megfelelő embert vagy olyan céget, aki erre specifikus.

Egyébiránt ez a kérdés mennyire a topik része, pláne ON!-ban? :U

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5427) CsonkaImo válasza #Morcosmedve (#5424) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én úgy tudom 3 év a garancia. PCX-nél is ennyit vállalnak rá.

(#5428) oliba válasza Milka 78 (#5418) üzenetére


oliba
őstag

A memoria modulokon van a rev szam. Rev 3 micron, mig a rev 1,2,4,5 hynix. Korabbi utannezes eredmenye

(#5429) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#5424) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Papa erre 3 év van ;)

oliba : :R

[ Szerkesztve ]

(#5430) #Morcosmedve válasza CsonkaImo (#5427) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

tenyleg van ahol 3 ev :R

© asszongya'hogy

(#5431) Habugi válasza -FreaK- (#5417) üzenetére


Habugi
addikt

"Szóval akkor a te véleményed egyedül a mérvadó, és mindenki fogadja el azt, mert csak az a nagy igazság?"

Óóó igen, pontosan így gondoltam!
Nem hittem volna hogy van valaki aki ennyire a vesémbe lát, hát ez van, a lepel lehullott, gonosz tervemre fény derült.. :o

A többi.. :F
Minek keresel nagyobb (~20k) difis példát, nézd már meg az ominózus postot amire reagáltam, LPX-ek voltak benne linkelve, eleve az 5-7k difis árrés köré épült az egész.
Aztán.., vinyó? hűtő? ház?
Elolvastad te egyáltalán mit írtam, csak mert látszólag teljesen félrement.. :U

Ezeket hol/mikor OC-zod ha épp olyanod támad? :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5432) Shkiz0 válasza Habugi (#5431) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nyugodtság van gyerekek, lezárult a story :)
Ma megrendeltem a k4 gaminget, és a 3000-es vengeance ramokat, a procit meg hétfőn hozom el.
A memória igaz csak jövő hét végére jön meg. G.Skill trident lett volna készleten, de gyorsan utánaolvasva inkább hanyagoltam.
Hűtő marad a Freezer 13 PRo, szereztem hozzá Inteles lefogató szettet (nekem csak az AMD-s volt meg), és találtam Xonar DX-et is használtan pici pénzért, így a PCI -> PCIe csere 0ft ráfordításával megoldódott.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, ha megjött majd jövök eredményekkel :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5433) oliba


oliba
őstag

Ti meg itt mennyire aggódtok a memória feszültség miatt, ami megöli az egész gépet :D Felmentem a OCUK oldalára és láttam az új Corsair ramokhoz tartozó leírást

"4133MHz RAM Speed, CAS 19-25-25-45 Timings, 1.35-1.50v VDIMM, Lifetime Warranty with OcUK."

Amúgy megcsináltam az utolsó finomítást a memóriáimon. Innentől már stabilnak és késznek érzem a rendszert.

A proci 1,392V-ot kap

(#5434) #Morcosmedve válasza oliba (#5433) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Feszed?

Majd meglatjuk mit bir hosszu tavon a +0,3V.

Shkizo: pedig a GTZB mar javitott. Kvancsi vagyok a Corsair-edre, milyen chip es es mit megy majd.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5435) Tukolp


Tukolp
aktív tag

BCLK tuningról valami hír ?
Van esetleg valami stabil beállítás ?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#5436) Shkiz0 válasza #Morcosmedve (#5434) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tudom, de beszéltük, hogy elég magas és lehet neccesen férne el, nem volt kedvem vele pöcsölni :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5437) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#5436) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az igaz, LPX.

© asszongya'hogy

(#5438) Maotun válasza oliba (#5433) üzenetére


Maotun
őstag

A proci 1,392V-ot kap :Y az fx 9590 kapott ennyit, épített vized van?
24/7-re megy így? Hőfok? amúgy grat a 6600-hoz befogtad sőt lenyomtad a 6700k-t
igaz én csak óvatos oc-s vagyok a memória végül is mennyi feszt kap?

(#5439) oliba


oliba
őstag

hpeter10: majd nézd meg, amikor kijön az AMD a Zen-nel, akkor mekkorák lesznek a DDR4 feszültségek. Lehet, hogy lesz itt elcsodálkozás, az 1,6-1,7V-os modulok láttán :)

Maotun: 1,392V egyáltalán nem sok. Intel adatbázis szerint anno láttam, hogy a VID 1,4V volt. A korai ES példányok között is sok volt a gyári 1,4V-os proci. Amúgy ezzel a procival nem nyomtam le semmilyen 6700K-t. Sajnos elég gyenge darab és szerintem a tuningomat korlátozza a cache órajel, amit nem tudok visszább osztani.

A vizem amúgy épített. Játékok alatt még soha nem néztem a hőmérsékletet, de igazából IBT alatt sem foglalkoztam vele nagyon. Talán elmegy 60°C-ig Prime alatt. Legközelebb megnézem mennyi 1 óra játék után, de lehet, hogy még az 50-et sem éri el :D

[ Szerkesztve ]

(#5440) #Morcosmedve válasza Maotun (#5438) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A mit nyomott le hova? :D

De jo kis OC lett, persze jol meg van feszelve hozzá minden, azert ez nem 24/7-es ajanlas :N de le van hutve szepen, ez pozitivum.

oliba: az egy mas architektura. :B

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5441) oliba válasza #Morcosmedve (#5440) üzenetére


oliba
őstag

A feszültség biztonságos keretek között van :D

Amúgy korábbi kérdésekre. A memória 1,45V-ot kap. Talán elég lenne 1,42-1,43V, de nem foglalkozok vele. 1,4V alatt be sem bootol 2900MHz-en semmilyen késleltetés mellett sem.

(#5442) tkesy válasza #Morcosmedve (#5419) üzenetére


tkesy
őstag

Úgy gondolom az lehet a háttérben, hogy a "Milyen asztali gépet vegyek" topikban most ráálltak a fentebb említett két gyártó (kb legolcsóbb) DDR4-es lapjait ajánlani, aztán a (leendő) tulajok megtalálják ezt a topikot is és felteszik a kérdéseiket privátban...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5443) CsonkaImo válasza #Morcosmedve (#5440) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mennyi egyébként a max fesz amit Ti 24/7-re ajánlotok? Nekem most 1,328V a legnagyobb peak 4,5Ghz-en, de még nem finomhangoltam. Sok minden változott Sandy Bridge óta.

(#5444) #Morcosmedve válasza tkesy (#5442) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Értem, mondjuk nem tudom miért ajánlanak olyat, aminek csak az árát tudják kb. egyedüli előnynek felhozni. Nem baj ha megkérdezik, mert nem akarnak rosszat, mi sem, csak ne egy oldalon át vitatkozzunk a semmin. :B
Haswell topikban is ment, hogy elég a legolcsóbb lap, aztán mégsem volt elég, ilyen-olyan okoból és kikopott ez a dolog, majd szépen a rendes kiépítésű lapokat kezdték el venni (az sem került ám sokkal többe).
Nyilván az igények mások, de ha 4,5-öt akar stabilan, a legolcsóbb lapban nem tudom mennyire lesz stabil, meg memória OC, stb. Gondoljuk már meg...

oliba: Ejj a kis komisz RAM-ok. Köszi! :)

Csonkalmo: 1.35V, ha hűthető, CPU-ra (4.5-re 1.31 nem túl jó, de még határeset a megéri, azt a plusz 100MHz-et kategóriában/+0,5V). 1,4V memóriára. Légáramlás legyen, mert a VRM az alaplapon azért tud melegedni. Sok minden változott, de az intel mindig megadja a def. értékeket, ahonnan lehet arányosítani.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5445) CsonkaImo válasza #Morcosmedve (#5444) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lehet megy lejjebb. Nem nagyon foglalkoztam még vele, idő hiányában örültem, hogy stabil. Egyébként jelentős a különbség 2600k-hoz képest. Nem bántam meg a cserét. :)

Szerk.: Ja, 77°C így a max, és ez a 2-es mag HWINFO szerint. 1, 3, 4 az pedig 71°C-68°C-67°C.

[ Szerkesztve ]

(#5446) #Morcosmedve válasza CsonkaImo (#5445) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor jo, kicsit faragsz belole, beteszteled es kesz is vagy. Igen, eleg nagy a hofok szoras, nekem a 3-as mag melegebb 7C-vel mint a tobbi.

© asszongya'hogy

(#5447) -FreaK- válasza Habugi (#5431) üzenetére


-FreaK-
veterán

Bocsi, hpeter10, tudom, hogy nagyon OFF, ez az uccsó a témában eskü! :)

Óóó igen, pontosan így gondoltam!
Nem hittem volna hogy van valaki aki ennyire a vesémbe lát, hát ez van, a lepel lehullott, gonosz tervemre fény derült.. :o

Amit írtál az pedig pont olyan egoistán "hangzott" ahogy leírtam, enélkül a viccelődés nélkül.

Minek keresel nagyobb (~20k) difis példát, nézd már meg az ominózus postot amire reagáltam, LPX-ek voltak benne linkelve, eleve az 5-7k difis árrés köré épült az egész.

Lapozz már vissza egy oldalt légy szíves, ugyan ő linkelte elsőnek, az ő hsz.-éből másoltam ki..

Aztán.., vinyó? hűtő? ház?
Elolvastad te egyáltalán mit írtam, csak mert látszólag teljesen félrement.. :U

Ezeket hol/mikor OC-zod ha épp olyanod támad? :D

Igen el, és nem ment félre. Azt az érvet amit te felhoztál a procinál (hogy miért ne költse rá azt a pár ezrest), fel lehet hozni más komponensnél is, csak akkor eljutunk oda amit írtam.
"nehogy már sajnáld rá azt a pár ezrest, a Skylake megérdemli" -> "új, Skylake alapú gépet veszel, nehogy már sajnáld azt a pár ezrest a jobb vinyóra, jobb hűtésre stb .."

Szóval az érveddel volt a baj, ezt kritizáltam. Ennél érthetőbben nem tudom leírni.

Ezért is írtam rögtön utána, hogy jó tudnia az embernek, hogy mennyi pénz ráfordítással mennyit nyer a gyakorlatban. Vagyis megéri-e, ha egy adott keretből kell gazdálkodnia.

(#5448) Milka 78 válasza oliba (#5439) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem érthetik hisz nekik nem Asrockjuk van ami bírja az 1.392v-t 24/7-ben is,mindezt hűvösen,stabilan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5449) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#5448) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

;]

© asszongya'hogy

(#5450) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#5449) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Savanyú a szőlő! :DDD
Ami viszont meglepő,hogy dropp mint olyan nincs még 1.400v-n sem linx alatt.Nem ugrál,nem nyeklik,stabilan tartja a feszt.Azért ez egy 40 ropis alaplaptól egész jó :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.