Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Bandi79 válasza bombibmw (#6699) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Fura, a 6600k-m Asus lapban 4,5 GHz-hez 1,24-et kér biosban, ami 1,265 max Windows alatt (és még szerintem tudnám lejjebb vinni pár századdal, még tesztelés alatt).

Mivel a tied 6700k, elvileg kevesebbel is be kellene érnie :F

(#6702) bombibmw válasza Bandi79 (#6701) üzenetére


bombibmw
veterán

Franc. :W
Most átállítottam az LLC-t és a biosban beállított 1,27V helyett 1,264V a max, amit ad neki.
Persze, ez nem Linx eredmény, de holnap majd tesztelgetem rendesen, mert most rá vagyok függve a Divisionre. :D
Érdekes amúgy ez az LLC dolog, hogy milyen intervallumokban állítgatja a feszeket.
Régebben, más tokozásban ezt nem éreztem ennyire.

(#6703) aok1 válasza Szinyák (#6691) üzenetére


aok1
tag

Attól,hogy még IBT-vel stabil nem biztos,hogy linx 0.6.5-el(AVX2) is az lessz,vagy a prime95 28.7-el ami meg fma3 utasítás készlettel tesztel.Pl ami nekem stabil volt (AVX)IBT-vel (very high 20 kör ) az totál elhasalt a 28.7-es prime,és az avx2 utasításkészlettel tesztelő linx alatt.Meg az FMA3 és az AVX2 nagyobb terhelést is ró a processzorra mint az AVX.

(#6704) aok1


aok1
tag

Lecseréltem menetközben én is a hűtőt egy arctic freezer liquid 120-asra.Külföldi teszt oldalakon nem írtak róla rosszat.Ajánlották.Azért vettem meg.Itt ph-n nem találtam róla tesztet.

(#6705) Sebestyen01 válasza Bandi79 (#6701) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Miért kérne kevesebbet az i7? HT alatt szerintem pont hogy többet kér! Nekem is í5 van kéri a feszt de nem melegszik és megy mint a barom. Igaz én játszok és használom nem linxezek ;]

(#6706) bombibmw válasza Sebestyen01 (#6705) üzenetére


bombibmw
veterán

Ezt én is így tudom.

(#6704) aok1:
Jó cucc, én is szeretem.
Hőfokok milyenek vele?

(#6707) aok1 válasza bombibmw (#6706) üzenetére


aok1
tag

IBt-vel néztem még csak eddig,ott 77 fok volt 4.5 Ghz-re húzva a 6700k(10 kör very high)+ 2 coolink swif2 120p házhűtéssel.84 fok környékén alakult a max 4.6 Ghz-en.Még mx4-es pasztát is adtak hozzá.Bár azzal a nagy paszta mennyiséggel nem estek túlzásba. :D

Bár néztem a kompakt vizes topikban de sem az ajánlottak se a nem ajánlottak között nem volt benne.Sőtt a fórumban sem nagyon találtam róla tapasztalatokat.Így megnéztem külföldi tech site-ok mit írnak róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#6708) CsonkaImo válasza Sebestyen01 (#6705) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A HT nem befolyásolja a feszt, legalábbis én nem tapasztaltam 2600K-val vagy most a 6700K-val.

(#6709) #Morcosmedve válasza aok1 (#6707) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Milyen feszekkel? :U

Ezt irjatok mar oda mindig, ha mar meresi print screen-t nem raktok fel. :R

© asszongya'hogy

(#6710) bombibmw válasza #Morcosmedve (#6709) üzenetére


bombibmw
veterán

Valószínűleg kevesebbel, mint nálam, mert nekem a 240-es van. :D
Tessék visszaolvasni! :DDD

(#6711) bombibmw


bombibmw
veterán

Mennyire gáz, ha 1,35V-on mennek a Ramok?

Hogy ne csak ennyi legyen a hsz, belövöm a cuccot offban. :D

[ Szerkesztve ]

(#6712) Sebestyen01 válasza bombibmw (#6711) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Én a 2800 as LPX kittet 3000 ren használom 1.375 on :DDD

(#6713) #Morcosmedve válasza bombibmw (#6711) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egész cuki a kinézet! :D :)

Visszaolvastam, nem is neked írtam, mert te posztoltad! :)

Mehet az 1,4V-ig, de én megállnék 1,375-nél, kérdés mennyit hoz, megéri-e feszelni. 1,35V általános memória OC fesz.

Most akkor mi a vége? :U :)

© asszongya'hogy

(#6714) bombibmw válasza #Morcosmedve (#6713) üzenetére


bombibmw
veterán

Úgy értettem, hogy olvass vissza és tudsz viszonyítani az enyémhez! :D :R
Nem tudom, mi a vége, mert nem néztem 4,8GHz fölött, viszont ,ha már karbantartás van Ubiéknál és nem tudok játszani, meg is nézem. :)
Meddig mehetek el egy Cinebench teszt erejéig?
Nem akarok 24/7 stabilan 5GHz-et, csak egy tesztet, hogy mi az a maximum, amin még lefut a CB. :)

(#6715) Sebestyen01:
Akkor ventik fel, gép kirak az ablakba és irány az 5GHz. :DDD
Mindjárt jövök. :D

[ Szerkesztve ]

(#6715) Sebestyen01 válasza bombibmw (#6714) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Hogy ne akarnal, hat ha tudja a cucc hadf menjen el kell engedni had szarnyaljon :C Mivel itt 1.52v-ot irtak maxnak, így porgesd fel a radin a hutoket, es had szoljon biosbol 1.5v, es had menjen :DDD Ha az asszony nem tepne le a tokomet a 2500-on forgo puss pull enermax ventik miatt en jaratnam ugy oket a radin, engem nem zavar csak ha a fejhallgatot le kell venni :DDD Az mas kerdes hogy az udvaron hallatszik ugy ha megy a gep :U :B

(#6716) #Morcosmedve válasza bombibmw (#6714) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Értem! :D De fix feszes eredményt nem láttam IBT+HWinfo-val, aztan lehet tenyleg nem latom. :DDD

En 1.45 fole nem mennek azert, egyszeruen nem eri meg, ha max 1,5V-ot "ajánl" az intel, ha nem (24/7-re meg pláne).

© asszongya'hogy

(#6717) Sebestyen01 válasza #Morcosmedve (#6716) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Hogy ne erne meg, hat az aida benchban milyen jo mar mikor egy 4ghz-s 5960x-et elpicsaz egy kis i5-os :K Azon kivul a division ugy skalazodik orajelre hogy csak a fejem fogom, 4.6-4.7 gyorsult tole 4.7-4.8 gyorsult tole, csak itt mar a huto pwm-bol tolja magat rendesen :DDD , valahol a felszallo boeing es a sugarhatomu kozt van a 4 enermax hangja :DDD
Azt hozzateszem en nem linxezek, es ibt-zek ha nekem stabile a mindennapokban a tesztek nem erdekelnek :N

[ Szerkesztve ]

(#6718) #Morcosmedve válasza Sebestyen01 (#6717) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, en se linxezek, de a semmibe nem jo tuningolni. Vegyel i7-et a division-höz :D :P
Persze, poen egy jol lefutott teszt, csak engem pl. nem tamogat senki, hogy kicsit se vigyazzak a procira. :)

© asszongya'hogy

(#6719) Sebestyen01 válasza #Morcosmedve (#6718) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Gondolkoztam mar i7-en, csak sajnalom eladni a kis i5-ot dobozosan vettem, elso skyline gyermek, es hat megy ha hagyom mint a barom :K
Engem is a munkahely tamogat minden honapban, raadasul kozos a bankkartya es szamla az asszonnyal, mikor egy egy kiadas utan jon a szamlaertesito akkor szokott villogni a szeme rendesen :DDD

(#6720) Sebestyen01 válasza #Morcosmedve (#6718) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Amugy meg milyen szep mar mikor bootnal kiirja a gep hogy overclock 36% :DDD :B Vagy is a deluxe ilyeneket nyom az ember arcaba :DDD

(#6721) bombibmw


bombibmw
veterán

Nem jó. :(
Biosban 1,42V-ot beállítva 2-es LLC-vel Watchdog Time Out hibát dobogat, miután elindítottam a CB-et.
Talán a 4,9GHz még benne van, de azért nem őrültem meg én sem. :D
1,5V-ot nem akarok neki adni egy teszt miatt.
Megy vissza 4,5GHz-re ,aztán élvezem az erőt. :)

Megint lemaradt a max. fesz. :DDD
1,44V volt a max.

(#6722) aok1:
Ez kitesztelt eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#6722) aok1 válasza #Morcosmedve (#6709) üzenetére


aok1
tag

Jó magas feszekkel.Bár ezt a gflops ingadozást nem értem.Meg a legmelegebb és a leghűvösebb mag között miért van 14 fok difi?

4.5 Ghz

4.6 Ghz

A hűtőben van tuning potenciál csak éppen a prociban nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#6723) blu79 válasza bombibmw (#6721) üzenetére


blu79
addikt

Szia, láttam a 4.5Ghz-es CB eredményedet, ddr4 ramokkal , így annyi pontot kapsz mint én 4.8Ghz-en ddr3 2400Mhz-el :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#6724) bombibmw válasza blu79 (#6723) üzenetére


bombibmw
veterán

Hy! :)
Úgy nézem, hogy a 4790k-nak kb. 300MHz az előnye tesztekben.
Valaki szerint játékokban is érezni a különbséget, de ezt még nem tudom.
Viszont amennyivel "erősebb" a Skylake, annyival rosszabbul megy, bár az is igaz, hogy a 4,8GHz-et azért nem mindegyik 4790k tudja.

(#6725) aok1 válasza bombibmw (#6724) üzenetére


aok1
tag

Ezekkel a feszekkel stabil minden alatt.Nincs az az isten ami megfektesse.Még linx 0.65 alatt is real time alatt is. :D

Hpeter10

Miért kell vigyázni rá?Úgyis cseréled mindjárt.Topikgazdának kötelező. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6726) #Morcosmedve válasza aok1 (#6725) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meglatjuk, eleve egy heten jo, ha egyszer bekapcsolom, aztan pedig nem megy rosszul OC-ban.

Bombibmw: azert mennek itt jól, semmivel nem másabb a szórás, de egyelőre ugye nincs is sok.

© asszongya'hogy

(#6727) Tragger válasza Walter_White (#6696) üzenetére


Tragger
tag

Kikapcsoltam a HT-t és a virtualizációt külön-külön és együtt is, nem használt semmit. A vga driver a legfrissebb és mindig display driver uninstallerel törlöm az előzőt és tiszta telepítéssel teszem fel az újat, szóval ott nem lehet gond. A ssd cserét majd még kipróbálom, amint lesz helyem a 64-esen.

(#6728) Sebestyen01 válasza #Morcosmedve (#6726) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ha mar ugy is csak egy heten eygszer hasznalod csere 6600k plusz fagyiravalo? :DDD

(#6729) #Morcosmedve válasza Sebestyen01 (#6728) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Há' hogyne :DDD

© asszongya'hogy

(#6730) Szinyák válasza bombibmw (#6697) üzenetére


Szinyák
őstag

Hi, én offset.-et ajánlom nekem is túl feszeli alapból .
Jelenleg így használom offset -0.120v így kap max terhelésen (IBT,Linx stb) 1,296 v 4,5hez
Nekem ez vált be atom stabil mindenhol .

Szinyák

(#6731) aok1


aok1
tag

Most tulajdonképpen Linx 0.6.5 Avx2 teszt alatt miért is ad 216 Gfopsot 4.5-en?Az rendben van,hogy más utasítás készlettel tesztel mint az Ibt,de akkor ezek szerint az Avx2-ben nagyobb a szufla.Vagy mi a tényleges oka ennek?

(#6732) #Morcosmedve válasza aok1 (#6731) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azert terhel jobban, mert azzal az utasitaskeszlettel ennyit tud kipreselni magabol, adott ido alatt.

© asszongya'hogy

(#6733) aok1 válasza #Morcosmedve (#6732) üzenetére


aok1
tag

Csak felhasználóként nincs is nagyon olyan program ami használná az AVX2-őt a hétköznapi felhasználás szintjén.Vagy hol veszi az ember ennek előnyét ha stabil AVX2 alatt is?A hétköznapokban jelent ez valamit?

(#6734) #Morcosmedve válasza aok1 (#6733) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Megmondom oszinten en se tudok ilyen appot, plane, hogy terhel-e LinX szinten. Egyebkent LinX 0.6.5-el tesztelt CPU sose fagyott meg kesobb sem, csak nincs ertelme, csak amig 90C alatt vagy, sok orajel fesz kombo skalp es epitett viz nelkul tesztelhetetlen. IBT-vel jobban lehet, de az "evek es a rutin" meg jobb. :)

© asszongya'hogy

(#6735) aok1 válasza #Morcosmedve (#6734) üzenetére


aok1
tag

Azért adtam én is olyan feszeket amit fentebb betettem,mert Linx alatt így stabil.Nem kicsit rákell feszelni a stabil Ibt beállításhoz képest.Több feszt kér a linx0.6.5 mint az Ibt.De ez az oc is szerencse kérdése.Valamelyik proci még a 4.5-et is nyögve viszi,míg a másik a 4.8-at is röhögve.Ezért fogok én a következő váltáskor kitesztelt példányt venni.Mert ez az újonnan vásárlás olyan mint a zsákba macska.Meg sokunknak itt nincs szponzora,hogy veszünk vagy 10-et és amelyik jobban megy az marad.

[ Szerkesztve ]

(#6736) Walter_White


Walter_White
senior tag

Április 4-5.-e körül fogom megvenni a 6700K-t, Viszont afelől érdeklődnék, hogy a mostani G4400-ás procim gyári hűtőjével, alap órajelen, alapfeszen, le tudom-e hűteni majd, míg nem veszem meg hozzá a kompaktot?

(#6737) aok1 válasza Walter_White (#6736) üzenetére


aok1
tag

Igen le.A legtöbb hűtő elég hozzá alap órajelen.Csak ne nagyon tesztelgesd.Majd ráérsz vele ha meglessz a kompakt vized.

(#6738) Barokk válasza aok1 (#6733) üzenetére


Barokk
csendes tag

Itt (nem tudom, hogy ez mennyire releváns forrás) azt írják, hogy x264 bőven elég a hétköznapi használathoz való stabilitás-teszteléshez. (Lehet, hogy a Realbench is?)

Kiragadva egy idézet szabad fordításban a fenti linkről:
"Tehát ha írok egy olyan programot, amelytől már alapórajelen összeomlik a rendszered, akkor majd kénytelen-kelletlen még lejjebb veszed a CPU órajelét, akkor is, ha ez az alkalmazás semmennyire sem szimulálja a mindennapi használatot? A 'kőstabil CPU' valójában azt jelenti, 'minden eddig megírt stressz-tesztet stabilan futtat'. Ha senki sem határozná el, hogy ír egy ultra-mega-Prime95 progit, akkor később is nyugodtan gondolhatnád, hogy stabil a procid."

Írom ezt laikusként, nem az okoskodás szándékával. :R

(#6739) Szinyák válasza aok1 (#6703) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja tudom, végig mentem minden teszten sorba (Linx, Prime, RealBench) is megvolt . Linx 5-6 kör aszem Prime is ment 1h -át tovább mindenhol stabil volt , persze a hőfokokon meglátszik egyből majd kb +9-10 fokot rátol a Linx. 81-83 fok volt max 4,5 @1,296v ez elfogatható hőmérséklet ?? nyári üzemet remélem bírni fogja :)
Félnap intenzív divison party alatt is stabil volt ment szépen 67 fok volt max

Szinyák

(#6740) #Morcosmedve válasza Szinyák (#6739) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sztem jó lesz az, főleg, hogy a valós az 65 +/- 2 fok.

© asszongya'hogy

(#6741) CsonkaImo válasza Szinyák (#6739) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha komolyabb, CPU igényes játékoknál megáll 70°C alatt, akkor bőven jó.

(#6742) -Gabesz- válasza Walter_White (#6736) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A G4400 mennyire elég egy R9 290-es karihoz? Mi a tapasztalatod? :D

(#6743) Szinyák válasza CsonkaImo (#6741) üzenetére


Szinyák
őstag

Thx , mindenkinek akkor így maradt . :R Fölösleges még egy játék vizet kipróbálni pár fok különbségért .
Épített víz biztos komoly lenne , de az árban is az .. annyit nem szánok rá már..
1,5kg torony minőségi légkavarót szintén nem pár fok különbségért + mindent elfoglal ..
Szerintem se lesz ezzel gond a káni kulla :D szezonban sem

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6744) Walter_White válasza -Gabesz- (#6742) üzenetére


Walter_White
senior tag

Érezhető a visszalépés az FX8350-hez képest játékokban, de ott is inkább a Multiknál, illetve az újabbaknál amik kezelik a több szálat rendesen,
főleg mikor többen vannak a képernyőn, olyan belassult "grízes" lesz a mozgás, hiányzik a VGA-nak az FX..., viszont stabilabb nincsenek hirtelen be-beakadások, mikrolaggok..
de majd az i7.. ha minden jól megy, Április elején berakom a gépbe, többen mondják hogy meglódul a 290-es :)
már nagyon várom, Q9400-óta most térek vissza Intelre...

(#6745) -Gabesz- válasza Walter_White (#6744) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Köszi.
Ez a leírás húzva értendő, vagy alapon?
Hogy megy nálad a kis proci, régi biossal húzod, vagy újabbal alapon?

(#6746) picigeri89


picigeri89
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdés valaki tapasztalt már i7 6700k procival aida sebességteszt alatt az utolsó 2 sebeségtesztnél érdekes visító /sikító hangot ad a gép proci lap vagy a jó ég tudja! 70C ra állítottam hogy sipákoljon ha melege van stressz tesztnél hamar el is érte akkor hűtőt cseréltem most a stressz teszt alatt is bőven 70 alatt boldogul de ez a hang nem múlót el a sebességmérés es tesztnél. valaki esetleg vélemény vagy hasonló tapasztalat ? Úgy vettem észre hogy elkezdenek gyorsulni a ventilátorok amikor ez a bizonyos hang fellép. :W

(#6747) CsonkaImo válasza picigeri89 (#6746) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kapcsold ki ezt a "jelzést". 70°C körüli hőmérsékletre amúgy is felesleges beállítani. Az CPU-ban és az alaplapokban is van túlmelegedés elleni védelem.

(#6748) aok1


aok1
tag

Itt egy linx eredmény maximum beállításokkal.Uefiben 4.5 Ghz 1.50 v llc4,hogy terhelésen valamennyire feszelje alul.Így ad minimum 1.328 v-ot terhelésen.A radiátoron lehúzott ventillátorokkal.Megyek meg lejebb megnézem mi az alja.Így 5 perc kb 1 kör real time prioritással max probléma és memória mérettel.



(#6749) Szinyák válasza aok1 (#6748) üzenetére


Szinyák
őstag

magas fesz ellenére egész korrekt a temp . Mivel hűtöd ? Akkor ha jól látom ~ 1h ment , és az ALL problem size be volt állítva ,teljes memóriát lefoglalta a progi ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6750) Walter_White válasza -Gabesz- (#6745) üzenetére


Walter_White
senior tag

Legújabb Bios van fenn, de alapon van, alapfeszen, Szorzózáras. csak BCLK-al lehetne húzni.... Viszont ha azt állítom, nem Bootol a gép. XMP profilnál is állítódik a BCLK, így Manuálisan van belőve 3000-hez a legközelebbi értékre a RAM is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.