Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) #35434496 válasza bombibmw (#6515) üzenetére


#35434496
törölt tag

Grat hozzà bombi. :C Itt buli lesz. :D

Ui: itt bújkàl a komplett off topik? ;]

(#6552) scarabeus86 válasza bombibmw (#6515) üzenetére


scarabeus86
tag

Gratula hozzá!
Én ezzel hűtöm, halk, viszonylag olcsó, kisebb házban is elfér, és a procit sem hajlítja el. Habár én valamivel olcsóbban jutottam hozzá, mint ami itt van. Árához képest jól hűt, 4200 MHz-en le tudja hűteni, fentebb véve az órajelet már 90+-os Prime95 alatt, de jó ez, ha nem akarod a procit nagyon tuningolni.

(#6553) tailor74 válasza bombibmw (#6515) üzenetére


tailor74
őstag

Grat hozzá! :C
Úgy látom lapunk is egyforma lesz?

Én a 6600K-t ezzel hűtöm, 4,5GHz-nél éreztem azt, hogy ez már kissé karcsú lesz, addig minden oké.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6554) Runner_fxr válasza Milka 78 (#6550) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akárhogy számolom, de szerintem legalább 50-60k elmenne pluszba arra, ha én most procit is szeretnék tuningolni. Kérdés megéri e? Még átgondolom. Régebben ez nem volt ilyen macerás, intelbá valóban jól megoldotta ezt.

Nos igen, hasonló ez is mint a bicó, ha rákapok, akkor szeretem építgetni. :)
És ez se olcsó mulatság. Régebben is volt pc-s időszakom, akkor is sokat költöttem gépre, utána sok éves kihagyás volt, most pótolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#6555) Runner_fxr válasza Milka 78 (#6550) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Talán ez lehet a megoldás? [link] :)

(#6556) aok1 válasza vizibubbancs (#6536) üzenetére


aok1
tag

Nálam minden zsír a skylakkel jelenleg.Nem tudom milyen gyermekbetegségekre gondoltál.Voltak nálam némelyik biossal problémáim,meg user hiba is az én hülyeségem miatt amit a skylakre fogtam,de semmi komoly amúgy.A kovetkező refreshnek a kaby lake jön majd szint úgy az idén 14 nm-en,de semmi értelme nem lessz a skylakeről váltani rá.Majd talan jövőre a canon lake 10 nm-en.Annyira meg azért ne menjünk előre,mert az intel rendesen meg szenvedett a 14 nm-es procik sorozat gyártásának beindításával is.10 nm meg az alá meg nem lessz gyerek játék nekik lemenni.

(#6557) bombibmw


bombibmw
veterán

Köszi srácok! :R
players, megint hozod a formád. :DDD

tailor:
Igen, az Extreme4-et találtam a legjobb ár/érték arányú lapnak.
Majd meglátjuk.
Elvileg holnap át is veszem.
A Ramra csak csütörtökön lesz időm.
Nagyon várom már, hogy összepakoljam a cuccost, de egyelőre csak gyári hűtő lesz rajta, mert elfogytam pénzügyileg, de talán jövő hétre összejön a Liqmax 240. :)

scarabeus86:
Köszi neked is! :R
Nekem a 4,2GHz kevés lesz.
Minimum 4,5GHz-et tervezek és, ha nagyon melegszik majd, jöhet a delid. :)

[ Szerkesztve ]

(#6558) FID


FID
őstag

Bedobom a közösbe én is a zsebszámológépem:

Videó [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#6559) rvn_10 válasza bombibmw (#6557) üzenetére


rvn_10
senior tag

Egy komolyabb kompakt vízzel nem hiszem hogy kell a delid 4,5-höz. Nálam 65 fok körül megáll IBT alatt BIOS 1,26V-al.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#6560) rayoliviero válasza FID (#6558) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jól néz ki nagyon. :D

(#6561) aok1


aok1
tag

Az asrock nem adja fel a szorzózáras processzorok tuningját. :DD

[link]

(#6562) Walter_White


Walter_White
senior tag

NA! Már Intelről :P :) Igaz még nem a kiszemelt, és tervezett i7 6700k , csak egy G4400 3,3-as - de már ezt is pörgősebbnek érzem mint az AMD 8350-et 4.4-en..., mi lesz itt az i7-el....

(Mindig szívok az Asus lapokkal... :W :W :)) memória- első indításnál.. Először egy M5A99X EVO R2.0 és A-DATA memóriák magasított bordás.. nem indul, fél óra memó-ki-be vétel után oké.
Ennél a HERO lapnál, ugyan csak magasított bordás memókkal, ugyan az... szerintem valami kontakthiba, vagy én rontok el vmit nem tudom :D

Még minden alapon, és tesztelek mindennapi használat melett, hogy ne érjen meglepetés az i7-es tuningnál...

(#6563) shteer válasza Walter_White (#6562) üzenetére


shteer
titán

memOK funkciót próbáltad?

..szerintem jónak tűnik

(#6564) Walter_White válasza shteer (#6563) üzenetére


Walter_White
senior tag

Persze... de ugyan úgy 53-55-ös Code-t irt... mind a 4 slotra.. mondom kipróbálom mi van akkor, és mit irna kis ha nem teszek bele memóriát... és ugyan azt a hibakódot, a DRAM lednél megakadt... tehát olyan volt mintha nem érzékelné egyiket se..
kivettem a procit, vissza, memóriát-ki, slotot sürített levegővel, meg tüdővel kifújtam, hátha valami por... mem érintkezőkre is ráfujtam :D , visszatettem - elöször az alsó részt pattintottam be, majd a felsőt, 1 modullal, elindult, majd a másik modult mellé, müködik. Most tesztelem, mindennapi használtat mellett, de most jó... kop..kop.. kiváncsi leszek
Ugyan ez volt az Asus AMD lapomnál is, és magasított bordánál...

(#6565) Erdei88 válasza bombibmw (#6557) üzenetére


Erdei88
veterán

Még meg sem érkezett és már szét szednéd?

Szerintem jobban hűthetők mint Haswell-nek, nincs akkor szükség a delidre

(#6566) VirsLee válasza Walter_White (#6562) üzenetére


VirsLee
őstag

Mit futtatsz, amiben pörgősebb a kis pentium, mint az FX? Csak azért kérdezem, mert tegnap szereltem be a 7870k helyére az i5-6600-t, érezhetően gyorsabb, de nálad egész más teljesítményről egészen más teljesítményre történt a váltás.

(#6567) CsonkaImo válasza Erdei88 (#6565) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ki lehet fogni egy-két rosszabb példányt, de a fórum tapasztalata alapján (az esetek többségében) 70 fok alatt lehet tartani a hőmérsékletet 4,5-4,6GHz-en, játékok alatt. És ehhez nem kell a legbrutálisabb hűtőt megvenni. Én is kitesztelném delid előtt. :K

[ Szerkesztve ]

(#6568) fer válasza bombibmw (#6557) üzenetére


fer
őstag

Akkor már csináld szakszerűen:

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6569) aok1 válasza Walter_White (#6562) üzenetére


aok1
tag

Próbáld meg 2133 mhz-en fixálni,hogy úgy elindul-e.Xmp profil nélkül egyenlőre.1 próbát megér.Nekem 55-öst akkor dobott amikor húztam a memóriát,és vagy túl szoros időzítést,vagy pedig magasabb frekvenciát lőttem be mint amit a hynix chip elviselt volna a memórián.Vagy megnézed a memóriákat minden eggyes foglalatban végig próbálgatva.Uefit tedd alapra ha valamit állítgattál és úgy próbáld.Qvl listában benne van a memó?Bár ez nem hiszem,hogy kizáró ok lenne,mert nekem sem volt benne.Vagy a lap nem szereti.Nekem is ez a lapom van de memória problémám nem volt benne.Hozza amit kell neki.Vagy valami user error.

[ Szerkesztve ]

(#6570) Walter_White válasza aok1 (#6569) üzenetére


Walter_White
senior tag

Amúgy semelyik Slottal nem ment egyik memória sem, egyesével végigpróbálgattam (Alaplapi QVL-ben és G.Skill oldalán lévő QVL-ben is benne van (F4-3000C15D-16GTZ van írva a listára, nekem a GTZB van), memOK-ra sem reagált.. Dram lednél és a 53-55-ös kódnál leragadt.. valószinelg valami kontakthiba lehetett, Kivettem a procit, memót, sűrített levegővel ráfújtam kicsit a csatlakozókat, utána vissza tettem most 2133-an használom, G4400-mellett szerintem nem is lenne sok értelme, meg most mindent alapon szeretnék tesztelni...LinX-0.6.5, HyperPi,ROG Realbench, de leginkább, hétköznapi használat mellett, mivel kb április vége vagy május végéig míg nem lesz meg az i7. lekopogom gyorsan, most működik... :) :DD , Amúgy 3 asus lapom volt ilyen, az egyik egy P5Q-E Geil memóval, mikor magasított bordát tettem rá, utána egyszerűen megbolondult, se kép se hang.
a 2. az AMD-s platformnál az M5A99X Evo R2.0 A-Data-val ami ugyan csak magasított volt, ott is Ram kód hibát dobott
3. most ez.. :W Asus szivat :)

Ezzel a Biossal is ismerkednem kell, mert "erőszakos" első ránézésre :D

VirsLee : Tegnap este dobtam össze, és most reggel -délelött volt kis időm, és a kezdeti nehézségeket legyürve, tudtam nekiállni, lehet placebo hatás, hogy annyira szerettem volna visszatérni Intelre :) Eddig még Win-t és programokat telepítettem, PS-el próbálkoztam, de valahogy, Pörgősebbnek érzem... :)

(#6571) aok1 válasza Walter_White (#6570) üzenetére


aok1
tag

Én is valami hasonló cipőben jártam mint te.Mivel tavaly nem lehetett elég sokáig kapni az i7 6700k-t,ezért meguntam a várakozást és vettem egy g4500-at.Nálam is idéglenesen volt.Pl egyéb címek alatt néztem,hogy pl a 2013-as tomb raider alatt kemény 5 fps-t hoz az i7 4.5 Ghz-en a g4500-hoz képest minimum fps-ben.A beépített benchmark-ját használtam.Bár ez nem az i7 hibája.Valószínűleg a videókártya ereje itt fogy el.

(#6572) #Morcosmedve válasza Walter_White (#6570) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, proci ki-be csodákra képes xD

Nekem ugyan ilyen KIT van, Hero-ban és 3333C16-ra OC-ztam és megy simán.

Esetleg elképzelhető, hogy a G-s prociban gyengebb az IMC. Adni kell manualisan feszt, lasd osszefoglalo.

© asszongya'hogy

(#6573) bombibmw válasza #Morcosmedve (#6572) üzenetére


bombibmw
veterán

Hy!
Megvan az Extreme4, meló után megyek a Ramokért, este próba. :)

(#6574) #Morcosmedve válasza bombibmw (#6573) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hi,

Kivancsi leszek a vegere! Hutes mi lesz vegul?

© asszongya'hogy

(#6575) #35434496 válasza bombibmw (#6573) üzenetére


#35434496
törölt tag

(#6576) rayoliviero válasza #Morcosmedve (#6574) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megjott nekem is a hutom, igy most nema a gep.

Vegre ezzel ra mertem kuldeni az IBT-t, hogy memoria stabil-e.

Igy stabil:

3000-es Corsair

3066 MHz
DRAM: 1,3 V
15-17-17-35
Minden egyeb auto-n.

Ha 3200-re fel akarom huzni vagy tobbre, akkor mi a kovetkezo lepes?

Az idozitest nem tudom, hogy mire kell allitani.

Feszt felemelem 1,35-re, felhuzom 3200-re vagy 3400-re es az idozitessel mi legyen?

(#6577) bombibmw válasza #Morcosmedve (#6574) üzenetére


bombibmw
veterán

Itt van a maradék. :D

Egyelőre gyári lesz rajta, aztán valamikor egy Liqmax 240.

(#6578) #35434496 válasza rayoliviero (#6576) üzenetére


#35434496
törölt tag

Cl16

(#6579) Erdei88 válasza bombibmw (#6577) üzenetére


Erdei88
veterán

Kíváncsi leszek milyet procit fogtál ki, eddig Neked is mindig mákod volt :K

(#6580) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Eljött az idő az i5 750 cseréjére...

Csatlakozom egy "szokatlan" összeállítással ;]

(#6581) bombibmw válasza Erdei88 (#6579) üzenetére


bombibmw
veterán

Arra én is.
Most kezdem el majd felrakni a gyári 1150-es hűtőt.
Fel merjem rá rakni, vagy elhajlíthatom a lábakat/procit vele a nyomástól? :D

(#6582) edari válasza Bandi79 (#6580) üzenetére


edari
őstag

Ugyanilyen proci + lap párosom van. :)

(#6583) Erdei88 válasza bombibmw (#6581) üzenetére


Erdei88
veterán

Azzal pont, hogy nem szabadna, hogy problémád legyen. Legalábbis az Intel állítása szerint

Tedd fel, nem hiszem hogy kárt tudsz benne tenni

(#6584) CsonkaImo válasza Bandi79 (#6580) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szép nagy ugrás, gratula! ;)

(#6585) Milka 78 válasza Runner_fxr (#6555) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát én eléggé szkeptikus vagyok ezzel a megmozdulással is.Annó a bclk tuningos biosoknál is az első percben megmondtam,hogy le lesz zárva ez a lehetőség,senki nem hitte el.Nem teljesen értem,hogy az órajel generátoros megoldás miben is különbözne.Ugyan úgy sérti az Intel üzleti értékeit,sőt ez esetben a jóval olcsóbb B150-es lapkészletet használják az OC-hez.Az Intel álláspontja az,hogy ehhez szorzózár mentes proci és a Z170-es lapkészlet a feltétel.Az OC-s bios-al legalább az egyik kikötés teljesült (a drágább z170-es lapoknak nőtt a kereslete),még is elkaszálták.
Ha tuning és biztosra akarsz menni akkor K-s proci és Z170,a többi meg hazardírozás.

(#6586) bombibmw


bombibmw
veterán

Egyelőre 1,248V-ot mutatott biosban.
Nem tudom, hogy ez milyen, de most újrahúzom a Win-t, aztán felteszem a drivereket és meglátom, hogy mit mutat. :)
Tesztüzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6587) Walter_White válasza #Morcosmedve (#6572) üzenetére


Walter_White
senior tag

Am lehetséges ilyen, hogy rosszul illeszkedik a proci? vagy valami? - mert télleg szerintem a CPU-ki betétel után javulhatott meg..másra nem tudok gondolni... hiszen alapon volt minden.

(#6588) VirsLee válasza bombibmw (#6586) üzenetére


VirsLee
őstag

Az igazi keményvonalas :) 6700k, világítós venti, gyári hűtő :)

(#6589) tailor74 válasza VirsLee (#6588) üzenetére


tailor74
őstag

bombi mindig így kezdi. :) Szerényen, gyári alap motyókkal, aztán mire végez vele, az állad esik le.
2-3 alkalommal már megmutatta miket tud összehozni. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6590) #Morcosmedve válasza Walter_White (#6587) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elkepzelheto, erzekenyek! De a feszekre is figyelni kell! :K

(#6585) Milka 78: en is mondtam ;)

© asszongya'hogy

(#6591) #35434496 válasza tailor74 (#6589) üzenetére


#35434496
törölt tag

A kis netezôs!!! :DDD

Bombi! Hogy megnôtt a kis netezôs géped! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6592) bombibmw


bombibmw
veterán

Srácok, szakadok! :D

Egyelőre itt tartok.

Minden csutka alapon van.
A gyári hűtőt leszabályoztam, mert süvít és idegesítő. :D
Biosban 1,248V-ot mutat, de gondolom az nem a 4,2GHz-re értendő.
Vélemény, meglátás, tanács esetleg, hogy mit kéne megnézzek?
Vagy küldjem fel 4,6GHz-re, aztán mehet a Linx? :DDD
Adok neki Fallout4-el, csak berakom a 970-et, meg felrakom a driverét. :)

[ Szerkesztve ]

(#6593) CsonkaImo válasza bombibmw (#6592) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Alapon nézd meg Linx alatt mennyi a max fesz. Utána könnyebb belőni a 4,5-4,6Ghz-es profilt szerintem.

(#6594) Bandi79 válasza edari (#6582) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Ezért írtam, hogy "szokatlan", mert a fórumot olvasgatva legtöbb embernek ez a lap/proci/ram kombója van.
Ha ennyi embernek bevált, mellé nagyon nem nyúlhatok :C

(#6584) CsonkaImo

Kösz szépen, remélem, ez jobban "kihajcsa" a GPU-m :DDD

Windows 10-et nem raktam újra egyelőre, csak új alaplap drivereket tettem fel és meglepetésemre megy :) Fene se hitte volna, hogy 5 generáció ugrást kibír a Windows, sőt, az ezeréves kulcsot is újra elfogadta, amit még 2008-ban a Windows 7-hez kaptam... Lustaság, fél egészség :B

[ Szerkesztve ]

(#6595) rayoliviero válasza #35434496 (#6578) üzenetére


rayoliviero
veterán

Bővebben is kifejthetnéd, memóriát nem igazán tuningoltam még. :B :R

(#6596) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Mai OC próbálgatást berekesztem adaptive 1,3V / 4,4 GHz-nél. Ezzel Prime alatt 75°C a max, szóval feszt innen már nem emelnék, jobb a békesség ...
Holnap lehet megcélzom a 4,5 GHz-et, vagy próbálok elcsipegetni a feszből 4,4-en, majd megálmodom...
Így is gyorsabb már az i5 750-nél egy hajszállal :DDD

(#6597) akoska07 válasza bombibmw (#6592) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég késő is van,valamint túl vagyok több.mint 1 üveg tequila-n.

Jól látom,hogy 1.37(5)V 4.2GHz ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6598) Runner_fxr válasza Milka 78 (#6585) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is furcsálltam ezt a hírt, de azért kíváncsi vagyok a tesztekre a ha megjelenik. :)

(#6599) #35434496 válasza rayoliviero (#6595) üzenetére


#35434496
törölt tag

16-18-17-38 cr2 1.35v 3200MHz

(#6600) bombibmw válasza akoska07 (#6597) üzenetére


bombibmw
veterán

Bármennyire is be lehettél ba..va, az annyi. :D
Ma megveszem az Arctic Liquid Freezer-t, aztán elkezdezdem majd állítani.
Nem hiszem, hogy ennyit ráfeszelne a lap, ha olyan jó lenne a proci, de mindegy.
Majd meglátom este. :)

hpeter10:
Akkor van remény? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.