Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) szasanyi válasza Gery15 (#3649) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért is? Mit mutat meg az az érték, és miért / mennyivel kéne kevesebbnek lennie (és mitől)? :F Illetve az alapján a hűtő hűtési teljesítmény nem elég, vagy mind1 milyet teszek rá nem lesz jobb? Vmi érthető, hozzáértő választ várok mert ez így nekem semmit nem mondd. :(

(#3652) Gery15


Gery15
addikt

Na akkor tisztázzuk. Az intel oldalán megadott 72 fok az a kupak hőmérsékletére utal...
Az IBT, Prime95, Linx és hasonló tesztprogramok úgy fűtenek, hogy az nem igaz... ergo a 90+ fok tesztekben azért "megengedett", mert játékok alatt ez bőven 60-65 fok körül alakulnak majd, ami még simán belefér az intel által megadott értékeknek.

(#3650) sg22: Attól függ mire használod, hogyha tesztnél 95fok a max neked játékok alatt úgysem lesz annyi, mivel a játékok nem gyűrik annyira a procit, mint a tesztek.

(#3651) szasanyi: Azt, hogy a processzor kupakja hány fokon megy, amivel a hűtő érintkezik... monitorozd játékok alatt mennyire megy fel, 55-65 fok között lesz ami kiváló. :)

Mint tudjuk, az Intel elég tré minőségű pasztát tett a mag és a kupak közé ennek köszönhető ez a "magas" hőmérséklet. Egy páran már skalpolták a procijukat, levették a kupakot és normális pasztát kentek a maga és a kupak közé, ezzel jócskán csökkent a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3653) szasanyi válasza Gery15 (#3652) üzenetére


szasanyi
félisten

Az előzőre nincs válaszod?

ST05: esetleg Te tudom a választ a kérdéseimre?

[ Szerkesztve ]

(#3654) MM válasza Gery15 (#3649) üzenetére


MM
őstag

Szerintem a "CPU Package" nem a kupak hő.

Ez nálam is ugyanannyi szokott lenni, mint a legmelegebb mag.
Márpedig a "kupak" semmiképp sem lehet olyan meleg, mivel azt hűti a hűtő, és köztük van a sz@r paszta is...

Arról nem beszélve, hogy vajon hol méri szenzor a kupakot? ...

Szerintem felesleges ezzel foglalkozni, törődjünk a magokkal.

Amik egyébként 95-96 foknál általában még nem throttlingolnak, csak 98-100 fok körül.
A CPU pedig 105 fokig van hitelesítve.

Szóval hacsak valaki nem lövi ki a védelmet a BIOS-ban, az Intel CPU-kat gyakorlatilag továbbra is lehetetlen kinyírni melegítéssel.

u.i.: ha már tippelni kell, szerintem a "CPU GT cores" lenne a "kupak hő", amivel felesleges foglalkozni.

(#3655) Gery15 válasza MM (#3654) üzenetére


Gery15
addikt

Szerencse, hogy csak szerinted. Segítek, nem talált a tippelésed, mivel a Core GT a prociba integrált GPU hőfoka... :U Egyébként igazad van felesleges is ezzel foglalkozni, hiszen nem erre vagyunk kíváncsiak. Hogyha már throttlingolnak a magok régen rossz.

(#3657) szasanyi: Feljebb leírtam a triót, hogy csak fűtenek... és a prime95 is beletartozik. :C

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3656) ST05 válasza szasanyi (#3653) üzenetére


ST05
őstag

1,15 felett járatod 3,8 on, már többszor szóba jött szerintem 1.1V al 4ghz felett birná,
ezért meleg annyira, továbbra sem finomhangoltál, és sokat kap, koráában ezt már javasolták neked..
maradsz itt 38x szorzóval, akkor legalább 0,070mV ot vegyél el ,tehát közel egy tizedet,
ha esetleg fagyna, de nem fog, akkor "csak" 0,050 et végy el
vagy manual fesz állits pl 1,050 et ami 100% elég a 38x-nek ,de még a kerek 1V is elég lenne
ennek ellenére most auton legalább másfél tized felesleges feszt kap..

MM: nem felesleges a kupakhő, gyári oldalon ez van megadva maxban , nem a magok,
a magok throttlingolnak ha kell.. nálad az asrock rosszul olvas ki kupakhőt,
valamint azért sem mindegy, mert a pwm hütés is ehhez igazodik , nem a magokhoz !

[ Szerkesztve ]

(#3657) szasanyi válasza MM (#3654) üzenetére


szasanyi
félisten

Prime95 ugyanúgy terheli és melegíti a CPU-t mint a LinX? Nem ismerem jól ezeket, sosem használtam sőt nem is tuningoltam.

(#3658) viktor82


viktor82
őstag

Holnap vagy holnapután nekiesek a kupaknak majd kiváncsi leszek a hőfokokra mert nálam súrolja a 100fokot 1.25V alatt.

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3659) FrozenThrone válasza szasanyi (#3657) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Az újabb verziós Prime95 majdnem ugyan annyira terheli le a gépet mint a LinX

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#3660) MM válasza szasanyi (#3657) üzenetére


MM
őstag

A 28.1 prime95 "small FFT" tesztje 10 perc után úgy fűt, mint a Lynx 0.6.4, de - legalább is nálam - könnyebben feldobja a bakancsot, mint a Lynx, ha nem kap elég kakaót.

A legjobban pedig a Lynx 0.6.5 fűt, ha ez alatt nincs throttling, akkor valószínűleg sehol sincs! :)

#3655 Gery15:
Az információt raktároztam, de a kéretlen stílusod miatt inkább nem válaszolok rá...

[ Szerkesztve ]

(#3661) szasanyi válasza ST05 (#3656) üzenetére


szasanyi
félisten

No, akkor ez van:
- a lap szerint a NORMAL Vcore 1.21V, és nálam Offset -0.06V volt beállítva (!) a korábbi tesztnél kvázi nem AUTO beállítás és teljes fesz volt. Az is tuti, hogy Offset -0.10V esetén instabil a rendszer, de most az előzőhöz képest tovább csökkentettem a Vcore-t, és az alábbi teszt Offset -0.08V beállítással ment. Én nem látok lényeges különbséget, és továbbra sen tudom melyik a kupakhő, és mi alapján lehet tudni, hogy a hűtés kevés vagy tökmind1 mit raknék rá.


Ja, és láthatóan mind2 progi monitorozta, és persze nem azonosak az értékek. :U

(#3662) ST05 válasza szasanyi (#3661) üzenetére


ST05
őstag

ja értelek, ezesetben ha 38x el sokallja a -0.1 et, akkor azt javaslom probálj 40x vagy 41x környékén,
ugye ott picit magasabb lesz az auto fesz is, ergo beleférhet ott már a 0,1V offset is..

De megnézhetnéd fixel mostmár mi az allja: 40x nem kizárt elvan 1,05 körül ahol nyernél vagy 20 fokot
a tized volt miatt.. :K

kupak a package, de nálad láthatóan a maghőböl következtet, ( ugyanannyi) szóval az a 80 nem vészes de ne is legyen több, mint korábban irták játékban az nem lesz 70 nél se több, ami meg ok.

(#3663) ThePoweR válasza szasanyi (#3661) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Milyen hűtő is van rajta?

Úr isten. Mi ez a LinX 0.6.5. A 0.6.4-es verzióhoz képest sokkal jobban fűt. Alap órajelen simán elértem a 78 fokot. :O

[ Szerkesztve ]

(#3664) Tibu77


Tibu77
újonc

Szasztok.

Azt kérdezném hogy a 4570 igp-je az amd-k (6800K) igp-nek hány %-át tudja?

(#3665) NFree válasza szasanyi (#3661) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem , egyik progi sem a valós értéket mutatja , csak megközelítöleg. De eléggé úgy néz ki hogy szar a pasztázása a procinak 15<fokos eltérés a magok között sok , vagy szar a szenzor. Val szinű a cpu lessz az aidánál a kupak hő, nos ehez képest elég rendesen el vannak szálva amagok..
Jelzem ez csak az én észrevételem, nem oszt nem szoroz.
Még kb egy hét és lesznek tapasztalatok is. remélem.

vga

(#3666) Tikakukac válasza ThePoweR (#3643) üzenetére


Tikakukac
titán

Z87MX lap lesz, néztem ezt a leírás, elég részletes, kezdetnek megteszi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3667) sg22 válasza Gery15 (#3652) üzenetére


sg22
senior tag

akkor ugy kerdem h 24/7re hany fokos lehet max?

what should I do about this?!

(#3668) Gery15 válasza sg22 (#3667) üzenetére


Gery15
addikt

72.

HyperX

(#3669) szasanyi válasza ST05 (#3662) üzenetére


szasanyi
félisten

A VCore nem AUTO hanem NORMAL beállításon van, ami fix 1.210V (AUTO esetén feltolja 1.225V-ig). Azt nem értem, hogy ha 3.8Ghz-en kevés a 0.100V-tal csökkentett fesz akkor ~4Ghz mellett hogyan lenne elég, és még hűvösebb is lenne... :F ezt csak én nem értem, vagy félreértettem vmit?

ThePoweR: igen, ez a LinX 0.6.5 brutál módon fűti. Most játszottam több mint 1 órát FC3-mal, ott így néz ki, egyébként CM Hyper 412S hűtővel:

NFree: lehet én nem látom, de hol van ~15 fokos különbség az egyes magok között? :F

(#3670) Bacusuz


Bacusuz
őstag

csináltam egy kis tesztet a hőfokokról.
Eddig Noctua NT-H1 pasztát használtam ,majd ment rá a Coollaboratory Liquid Ultra.Mivel erről a pasztáról azt olvastam hogy a legjobb a piacon.
Konfigom :
Asrock Fatal1ty Z87 Professional alaplap
Intel I7 4770K processzor
Hűtő Corsair H100i Hydro

Íme a tesztek:

1.Kép - Noctua pasztával alap órajelen terheletlenül

2.Kép - Liquid Ultra pasztával alap órajelen terheletlenül

3.Kép - Noctua pasztával alap órajelen terhelve LinX 0.6.4

4.Kép - Liquid Ultra pasztával alap órajelen terhelve LinX 0.6.4

Sajnos többet vártam volna,a kupaknál nyilván nagyobb eredményeket érnék el.
A hőt biztos jobban adja át ,mert a vizem sokkal gyorsabban melegedett ,a hő a kupak és mag között vész el mint már annyian mondtátok.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3671) Gery15 válasza Bacusuz (#3670) üzenetére


Gery15
addikt

Olyan mindegy, hogy mit kenünk a kupakra, ha alatta szar a cucc... :(

(#3672) Bacusuz: Mekkora órajelet megy ennyin?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3672) Bacusuz válasza Gery15 (#3671) üzenetére


Bacusuz
őstag

lemondtam a tuningról ,mert nem a leg tuningolhatóbb procit fogtam ki. :(
1,2 v on is 100 on van

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3673) Bacusuz válasza Gery15 (#3671) üzenetére


Bacusuz
őstag

intelék azért nem raktak közé jobb hővezetőt ,hogy ne tudd hajtani nem?
pont annyit tud amennyit kell

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3674) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hát ez a LinX 0.6.5 nagyon brutális. Szerintem a stabilitásteszthez elég a 0.6.4-is. Valami jó egyedi vízhűtéssel 1.25V-on se lehetne hűteni 0.6.5-ös LinX mellett. Nem létezik olyan progi ami jó is valamire és ennyire megölné a procit.

(#3675) MM válasza ThePoweR (#3674) üzenetére


MM
őstag

Nálam 4,4,Ghz-en 1,20-1,21 V a max, ahol még Throttling nélkül meg tudom hűteni a CPU-t 0.6.5 Lynx alatt.
Ugyanez Prime95 28.1 small FFT-nél 1,27 V !!!!!!!!! - pedig ez kb. a 2. legjobban melegítő program jelenleg...

(#3676) NFree válasza szasanyi (#3669) üzenetére


NFree
addikt

Kicsit benéztem, az aktuális hőfokokat néztem, aidánál volt 11 fok. cpu.2, 79fok cpu.3, 68 fok. a másik proginál meg meg 1.es és 3as magot néztem ot 15 fok volt a külömbség . de valószinű , a linx nem terhelte épp a magokat egyenletesen, vagy hülyék a szenzorok, de a többi a max nál ott látszik , hogy nincs sok külömbség . bocsi :B

vga

(#3677) ST05 válasza szasanyi (#3669) üzenetére


ST05
őstag

igen jól érted, , tud/tudna lenni 4ghz hüvösebb ,egy értelmes 1,07V al tegyük fel,
mint 1,1V alacsonyabb 3800MHz-en !! ..... értem én, hogy elfekszik -0,1V offset-el, ez nem feltétlen jelenti,
hogy az 1,14-edet kevesli, lehet a 0.7 V idle állpotba térésénél hiányol elegendő feszt a rendszer...
ezért javasoltam ,fix feszültség állitsd 1,05 re !!! 38x teszt, ok39x, 40x stb .. és ha igyy megvan ,
akkor azt kéne tudni belöni offset-el amit csak asus nal ismerem, ( vagy adaptiv-al)

(#3678) szasanyi válasza ST05 (#3677) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Hát a hőfokok alapján nem erőltetném tovább ezt a tuning kérdést, meg macerás is. Remélem így nem lesz gond nyáron sem, a 3.8Ghz nyújtotta teljesítmény bővel elég mindenhez (trémárk és hasonló rekordot nem szándékozom megdönteni, mert nem érdekel). Arról nem beszélve, hogy 2x áron hűtő is kéne, és szinte biztosan nem is lesz annyival hűvösebb azzal sem mint amennyivel drágább, magyarul - számomra biztosan - nem éri meg a továbbiakban befektetett pénzt, időt, energiát. Köszi a helpet!

(#3679) sg22


sg22
senior tag

ezek szerint nem igazan eri meg K-s procit venni a nyomorult paszta miatt ami a kupak alatt van? ha nyernek max 2-400 mhzet a K-s proci miatt azzal kitorolhetem a seggem :Y

what should I do about this?!

(#3680) Gery15 válasza sg22 (#3679) üzenetére


Gery15
addikt

Hát ez elég nagy butaság, ugye te is tudod? Non k-ás 3,8-3,7-3,6-3,5GHz-en megy Turbóval. K-s simán megy 4-4,4GHz minden mag. Azért 3,5 és 4,2 között nem 200mhz a különbség szerintem. :) Hanem 700mhz. Mondjuk nálam 1GHz plusz, mert 4,5GHz-et bír, nekem megérte ezért fizetni pluszba . :P

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3681) NFree válasza Gery15 (#3680) üzenetére


NFree
addikt

Hát a régi dolgok azért jobban mentek az intelnél,(lga 775 q9550 2.8- 4ghz szinte minden darab ment. lga 1366- ott is szépen mentek a 920 ak, vagy az 1155 os 2500-600k-k azok is szépen mentek) ehhez képest gyenge a haswell tuningban. ezeknek a vackoknak kb 4.6-4.8 ghz körül kéne menni szinte minden példánynak a jobbak pedig 5ghz környéke vagy kicsit fölötte +100-200mhz, én enyit várnék a haswell től.

vga

(#3682) synthattik válasza sg22 (#3679) üzenetére


synthattik
aktív tag

Miért ne érné meg venni k-s procit?Én 4.2ghz-en hajtom a 4670k-t,1.12v-al és játékok alatt olyan 50 fokosak a magok,tehát normál használatnál,nem zavaró tényező ez a hulladék paszta ami a kupak alatt van.
Gondolom a legtöbb ember nem azért veszi,hogy linxet nyomasson egész nap.
Akinek meg kell esetleg munkához a minél nagyobb órajel,vagy több kártyás rendszerhez,őket érinti ez a probléma főként,ott marad a kupakolás,vagy x79-es rendszer.
Szóval azért nem 400mhz a max amit lehet vele nyerni.

(#3683) sg22 válasza NFree (#3681) üzenetére


sg22
senior tag

jah, en kis 930am is megy 4.2 ghzet... (~50% oc)

de ha mennek ezek a haswellek 4300-4500-at akkor megfontolom a 4670k-t

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#3684) Gery15 válasza NFree (#3681) üzenetére


Gery15
addikt

Ez tény és való, hogy a régebbiek jobban mentek. Szerintem úgy van vele Intel bácsi, hogy felesleges hajtani így is torony magasan vezeti a CPU piacot. Nem hiába nem javították, ezt a szutyok paztán sem. De ez mind csak szerintem. És lényegében igazuk is van, gyári hűtővel is elmegy egy jobban szellőző házban túl melegedés nélkül. Aki pedig K-s procit vesz és gyári hűtővel használja és még mellette tuningol is megérdemli...

sg22: Mennek csak tudd hűteni. 4,2-4,4 inkább.
Megkérdezhetem mire használnád a processzort?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3685) sg22 válasza Gery15 (#3684) üzenetére


sg22
senior tag

csak eddig az volt a limit az OC nal hogy nemmegy tovabb, falba utkozik, most meg a meleg miatt?
tiszta szegyen. rakhatsz ra akarmilyen vizet akkor sem tudod a meleg miatt maxra jaratni

what should I do about this?!

(#3686) synthattik válasza sg22 (#3683) üzenetére


synthattik
aktív tag

Az a baj,hogy nagyon példány függő,nagy a szórás,vagy próbálsz esetleg itt aprón keresni 1 kitesztelt darabot ami tuti tudja,azt az órajelet,vagy lutrizol 1 vadi újra.
De mondjuk amid most van még jó, és kiszolgál,akkor fölösleges lecserélned szntem.
De ez úgy is a te döntésed.

(#3687) MiklosSaS válasza sg22 (#3685) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem a hutesel van a baj hanem a pasztaval. Az intel szandekosan elbaxta a pasztazast hogy a tuningosokat a 2011-fele terelje.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3688) sg22 válasza MiklosSaS (#3687) üzenetére


sg22
senior tag

en azt irtam h a meleg miatt, nem a hutes miatt. nyilvan a paszta a szar :((

what should I do about this?!

(#3689) MiklosSaS válasza sg22 (#3688) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha valtasz akkor inkabb valts egy 4820K-ra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3690) sg22 válasza MiklosSaS (#3689) üzenetére


sg22
senior tag

ah, 7850k-rol indultam, most meg mar 4670k nal tartok, inkabb veszek egy sima kis 4570et rakok ra vizet azt tolom a biciklit. boven eleg azis nekem :U
nem akarok feleslegesen ennyi penzt kiadni

what should I do about this?!

(#3691) MiklosSaS válasza sg22 (#3690) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem szeretnelek kiabranditani de haswell/ivy/sandy - nal nem nagyon megy a bicikli tologatas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3692) sg22 válasza MiklosSaS (#3691) üzenetére


sg22
senior tag

:)) Ez csak egy kifejezes, arra gondoltam hogy az boven eleg lesz nekem

what should I do about this?!

(#3693) ST05 válasza MiklosSaS (#3691) üzenetére


ST05
őstag

na megyek ,eltolom a Bclk-t :DDD :C

(#3694) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben az i5-ös proci mellé berak az ember egy VGA kártyát akkor az i5 saját GPU-ja teljesen leáll vagy valamilyen módon megosztottan dolgoznak együtt?

Segítséget előre is köszönöm!

(#3695) Gery15 válasza Nova91 (#3694) üzenetére


Gery15
addikt

Elviekben kikapcsolja auton, de van olyan lap ahol a user kapcsolhatja.

ST05: Ez tetszik nekem is. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3696) szasanyi válasza Nova91 (#3694) üzenetére


szasanyi
félisten

Az attól is függ milyen lap! Gigabyte pölö tuti nem, mert azt manuálisan lehet csak kikapcsolni (ami meg is lepett, mert előtte az ASUS automatikusan letiltotta a dVGA használatakor).

(#3697) Howkeddlee válasza sg22 (#3683) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Az én kis 4770K-m 4,6-on ketyeg szépen,és több órás játék alatt is vígan 70 fok alatt maradnak a magok.

Azért egy 930-as 4,2-ön hajtott procit nem szabad összehasonlítani egy szintén 4,2-ön hajtott 4670K-4770K-val,mert baromira nem egy kategória! :N

(#3698) sg22 válasza Howkeddlee (#3697) üzenetére


sg22
senior tag

Az jo homersekletnek tunik!

nem a teljesitmenyet hasonlitottam ossze, 5 ev van koztuk vazeg :Y
Az oc-t. elso generacios procikat 50%al siman tul lehetett hajtani. :U

what should I do about this?!

(#3699) ThePoweR válasza sg22 (#3698) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Alul volt órajelezve az összes, mivel akkor sem kellett százezer GHz hogy gyalázza a konkurens procikat.

[ Szerkesztve ]

(#3700) sg22 válasza ThePoweR (#3699) üzenetére


sg22
senior tag

a sandy is ment 50% oc-t, normalis hutovel mentek 5 ghzet

what should I do about this?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.