Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Rák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- DeFranco: Tanuljunk angolul játékosan! - Duolingo
- Real Racing 3 - Freemium csoda
-
LOGOUT
Amit a Haswell-ről tudni érdemes!
Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
válasz
trancemusic #18033 üzenetére
Ez nem idő kérdése, ez egyszerű elemi fizika. A távvezetékeken sem véletlenül megy nagy feszültség, hanem azért, mert azonos teljesítményt így kisebb áramerősséggel, ezáltal kisebb hőveszteséggel lehet szállítani. Ezért vannak a hatalmas transzformátorállomások meg hasonlók is. Ezért mennek a gépben is a nagyobb fogyasztók 12V-ról, és nem 5 vagy 3,3V-ról.
A nagyobb fogyasztóknak ezért is van kettőnél (+/-) több vezetéke a gépben, mivel így azonos fesz mellett többfelé osztja az átfolyó áramerősséget (párhuzamos kapcsolás), így nem olvadnak le a vezetékek, csatlakozók.
A magas fesz természetesen árthat a procinak, mivel tönkreteheti a tranzisztorokban és köztük a szigetelést. A nagyobb órajel pedig nagyobb áramfelvételt (áramerősséget) okoz, ahogy a tuning miatti nagyobb üzemi hőfok is a szivárgási áramon keresztül.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I9 13900K / RTX 4080 / 32GB RAM / 1 TB SSD
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell 3420 14" /i5 11gen / 8GB RAM/256GB SSD/ Szép állapotban / 12 hónap jótállással
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest