Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#12501) gatto_ válasza plajos (#12498) üzenetére


gatto_
senior tag

Ezeket az androidos verzióba is be lehet rakni?

(#12502) plajos válasza hippo0315 (#12499) üzenetére


plajos
aktív tag

Az iskolák sebességmérő kameraként jelennek meg. Ha nem szeretnéd az iskolát akkor miért tetted fel az iskola kamera adatbázist?
Törölni kell az iskolákat az adatbázisból, és a speedcam.spdb és a SpeedcamUpdates.spud fájlokat. Újraindítva az iskolák már nem jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

(#12503) plajos válasza gatto_ (#12501) üzenetére


plajos
aktív tag

Passz, nincs olyan készülékem sosem próbáltam.

(#12504) hippo0315 válasza plajos (#12502) üzenetére


hippo0315
senior tag

Köszi a segítséget. :R

(#12505) zeg74 válasza plajos (#12498) üzenetére


zeg74
aktív tag

Köszi szépen Lajos!

Nagyon szép munka!!! :R

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#12506) hippo0315


hippo0315
senior tag

Hát meg kell mondanom, zseniális ez a moduláris megoldás, sokkal de sokkal jobb mint a régi egybegyúrt skin-ek.

PLajos gratulálok hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

(#12507) szergejj


szergejj
csendes tag

Sziasztok!

Eszter nekem sok mindent angolul olvas fel. Valakinek meg van az angol-magyar szópár fájl? Mert a neten sehol sem találom :(

Köszi!

(#12508) snowdog válasza szergejj (#12507) üzenetére


snowdog
veterán

A nyelvi fájl jogvédett, talán ezért nem találod (itt is tilos közzétenni). Másrészt skin függő, tehát nem mindegy, hogy melyik skinhez keresed.

(#12509) szergejj válasza snowdog (#12508) üzenetére


szergejj
csendes tag

Bocsánat, utoljára mikor foglalkoztam ezzel, akkor még nyilvános volt a szópárok használata. :Y
Szóval akkor marad angol :(

(#12510) snowdog válasza szergejj (#12509) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet hogy félreértettelek, a szópárak nem jogvédettek, csak az igo nyelvi fájl. De az igaz, hogy a szópárak is skinfüggőek, ezért a skinednek megfelelőre lesz szükséged. Esetleg itt keresd. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12511) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok.

A POI-kat hova kell másolni, hogy működjenek?
Nem találtam rájuk mappát, így a \content-be létrehoztam egy poi mappát és oda másoltam a file-kat, de nem úgy tűnik, mintha működne.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12512) Sátán44 válasza Lokids (#12511) üzenetére


Sátán44
addikt

Jól csináltad pedig. Esetleg Save mappa törlése? Keresés poi, ott sem látod?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12513) snowdog válasza Lokids (#12511) üzenetére


snowdog
veterán

A programon belül egyenként engedélyezni is kell őket.

(#12514) Lokids válasza snowdog (#12513) üzenetére


Lokids
addikt

Na így már megvan. :D
Köszönöm a segítséget.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12515) trikko


trikko
tag

Hali

V. Dani!Légyszi keress majd meg skypon.
Kérdésem lenne a Primoval kapcsolatban!

Bocs hogy igy kereslek! :DDD :DDD

(#12516) Oliver1982


Oliver1982
csendes tag

Sziasztok!

Segitseg kellene. Vettem az automba egy 7"-os 800*480-as felbontasu fejegyseget, van GPS minden, fel is raktam az Igo Primo 2.0-at. A gondom az hogy kicsit mintha akadozna, pedig a hardware boven megvan hozza szerintem.
GPS specifikaciok:
OS: Win CE.NET 6.0
SD RAM: 128MB
NAND Flash: 128MB
GPS Model: SIRF V
Max Channels: 64

Regebben valahol lattam, hogy valamit be kell irni a sys-be a memoriaval kapcsolatban, es akkor nem akad. Egyebkent nekem a sys.txt tok ures, de gondolom ez nem gond!
Setitsetek ha tudtok legyszives.
Elore is koszonom!

(#12517) gettno


gettno
tag

Sziasztok!
A Magneo navimra feltettem az iGO8 v8.3.5.193799 verziót. Első bekapcsoláskor nem volt probléma. Most azonban az alábbi hibaüzenetet kapom: "Failed to open file: GFX/skin_night/small/small_flags.spr exiting application" és nem indul a program.
Sys.txt lehet a ludas? Már átraktam a mappába a small_flags.spr-t, hátha nem felesel. De még mindig küszködik!

Előre is köszönöm!

(#12518) plajos válasza gettno (#12517) üzenetére


plajos
aktív tag

Az éjszakai színsémád valószínüleg hiányos. Válassz másikat!

[ Szerkesztve ]

(#12519) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
Le tudná nekem valaki írni, hogy mit kell írnom sys.txt-be akkor, ha a navit a belső memóriából akarom futtatni, de a térképeket memkártyáról szeretném használni?
Belsőre nem férnek fel a térképek... Navon n480-ról van szó.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12520) plajos válasza CarrGomm (#12519) üzenetére


plajos
aktív tag

Mondok egy jobb megoldást. Tedd a Primot a belső memóriába, annyi térképpel, poi-val, stb ami felfér. Ide a legfontosabb térképeket, poi-t tedd. (pl Magyarország). Az SD kártyára készíts egy addons mappát. Ebbe ugyanazt a mappaszerkezetet mint ami a Primoban van (content, map, stb.) Ide másold azokat a dolgokat (térképeket, poi-kat, building fájlokat, stb.) amelyek nem fértek fel a belső memóriába. A sys.txt-be a contentre utaló sor NE legyen, csak ez:

[folders]
has_secondary_root=0

Ezzel az addons mappaszerkezettel egy teljeskörű primot kapsz, Memóriakártya nélkül pedig itthon, és a környező országokban navigálhatsz.

(#12521) gettno válasza plajos (#12518) üzenetére


gettno
tag

Köszönöm a válaszod! De hogyan? Egyszerűen keressek egy másik IGO-t, és másoljam át a mappát? Melyiket? GFX-et? Data.zip vagy branding.zip?

(#12522) plajos válasza gettno (#12521) üzenetére


plajos
aktív tag

Beállítások/Térképbeállítások/Éjszakai térképszínek itt keress egy másik színsémát ami hibátlanul fut.Ha jól vettem ki azon kevés információból adtál nappal hibátlan, éjszakai színsémával hibát jelez a Prrimó. Ha tényleg ez a szituáció akkor ezt javaslom.

(#12523) ideasz


ideasz
csendes tag

Urak!

Ha egy elmentett úton szeretnék visszamenni, hogyan tudom megfordítani az útirányt (ha egyáltalán lehet...)?
Találtam ilyet, hogy "Útvonalpontok átrendezése", de ott csak a megtervezett út célpontját (ahonnan most szeretnék indulni) és a köztespontot tudom cserélgetni.
Vért izzadtam, amíg a fejébe vertem, hogy érintse a köztespontokat, remélem megoldható, hogy valahogy visszafelé ne kelljen!

Köszi, üdv.:
Idea

(#12524) snowdog válasza ideasz (#12523) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs nálam a gépen, ezért a módszert nem tudom kipróbálni. Szerintem egy próbát megér.

Korábban valaki ezt írta:
"szerkesztettem egy útvonalat, jelenlegi pozíció --> 3 különböző cím --> vissza a jelenlegibe. pl. BP(gps) -->Szeged-->Győr-->Kecskemét-->BP
Ha a sorrend nem optimális, akkor az egyebek menüpontban az átrendezés mellett aktiválódik két újabb menüpont is:
Útv.pontok optimalizálása: ez a kezdő és végpontot meghagyja és a köztes pontokat rakja optimális sorrendbe = BP(gps)-->Kmét-->Szeged-->Győr-->Bp)"

Arra gondoltam, ha csak a kiindulási és végpontot cseréled fel manuálisan, majd kiválasztod az útvonalpontok optimalizálása menüpontot, akkor a program azokat megfelelő sorrendbe fogja tenni.

(#12525) kirillhun válasza plajos (#12498) üzenetére


kirillhun
csendes tag

szia lajos! jó látni a munkásságod,remélem 100%felépültél a balesetedből,minidg a te skinjeid használtam,az volt szimpatikus és informális számomra :R

jó lesz ez ez a moduláris megoldás,de még bőven fejlezthető a plajos.gurjon.2.26 os szintre :)

alig várom a folytatást!üdv Neked plajos

(#12526) ideasz válasza snowdog (#12524) üzenetére


ideasz
csendes tag

Köszi!
Megpróbálom!

(#12527) Lokids


Lokids
addikt

A Topmap vagy a Navteq térkép (MagyarO.) jobb a primohoz?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12528) Sátán44 válasza Lokids (#12527) üzenetére


Sátán44
addikt

Topmap ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12529) TRob1 válasza Lokids (#12527) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem a TopMap (viszont nagyritkán akad(hat) egy-egy hely ahol Navteq a hasznosabb)

¤ R'n'R ¤

(#12530) czsa


czsa
csendes tag

sziasztok
nálam majdnem tökéletes a p2 480x320 galaxy gio-n
a tts-el van csak pici nyűgöm:
- az ötös út helyett öcss útat mond
- illetve ha leszakad a műholdról akkor azt angolul olvassa (idézem: dzsipiesz alsóvonal lost)
tudja valaki a probléma okát?
köszi

(#12531) hippo0315


hippo0315
senior tag

Érdeklődnék, hogy a PLajos UX megoldásához léteznek-e autók amikkel a kurzort le lehet cserélni?

(#12532) gipsztigris válasza hippo0315 (#12531) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azt alapból tudja a Primo. Content/Car mappába kell tenni a 3D autókat, meg repülő szőnyeget, meg ilyesmiket. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#12533) hippo0315 válasza gipsztigris (#12532) üzenetére


hippo0315
senior tag

llyen állományokat hol találok?

(#12534) gipsztigris válasza hippo0315 (#12533) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gugli megkereste neked.

A rar fájlokat kibontva a CAR mappát bemásolod a Contentbe és Beállítások/Térképbeállítások/3D jármű galériában kiválasztod ami neked tetszik

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#12535) hippo0315 válasza gipsztigris (#12534) üzenetére


hippo0315
senior tag

Köszi! :R

Hiába kerestem 2 héten keresztül, nekem nem dobta fel ezt a találatot.

ui.: kipróbáltuk, lányomnak egészen más találatokat dob fel a google az Ő gépén mint nekem, érdekesen működik a keresője.

(#12536) junkhead


junkhead
aktív tag

Hello, az első navim Waytek 850, kis utána olvasással felraktam rá az igo primo-2-t, de csak sd kártyára tudtam, flashre nem. Miért?
Hogy kell flashre telepíteni, mert hiába kezdem a resident flash mappába másolni, pár mp. múlva a másolás megszakad.
Igaz az sd kártáyval is megszenvedtem, mert a mappát, illetve az almappákat bemásolta, aztán minden mappába már csak az első fájlt, utána mappánként egyenként másoltam a tartalmat.
Hol rontottam el? Vagy mit nem tudok?
Egyébként sd-ről jól működik, de flashre mégis hogy rakhatom fel?
Köszi :C

(#12537) snowdog válasza junkhead (#12536) üzenetére


snowdog
veterán

1. Primo telepítése nem támogatott gépre (a Wayteq nem támogatott) itt wareznek számít.
2. A gépednek van saját topikja, ezért az a kérdés, hogy miért nem tudsz rá nagy állományt másolni oda tartozik. [link]

Hogy kell flashre telepíteni, mert hiába kezdem a resident flash mappába másolni, pár mp. múlva a másolás megszakad.

Kapcsold ás a gépet AS-ből USB módba, és akkor menni fog.

(#12538) FaKing


FaKing
csendes tag

Üdv !
Nagyon kezdő vagyok a navigációkhoz ezért érdeklődnék profiknál :)
Kaptam egy WayteQ960bt masinát és iGO2.0-át szeretnék rávarázsolni minden szép de a sys.txt filében mit kell pontosabban beállítani ?

[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1 ; készülékfüggő..
baud = 38400 ; készülékfüggő..

[tmc]
source="royaltek"
port="COM,4" ; készülékfüggő..
baud=38400 ; készülékfüggő..
init_on_startup=1
reinit_on_hardware_lost=1

[interface]
show_exit=1
resolution_dir="800_480" ; készülékfüggő..
vga=0
extra_settings=1
capture_to_jpeg=1
laneinfo_signpost_enabled=1
Gondolok itt a készülékfüggő részekre.
Aki tud segítsen konkrét adatokkal . Köszönöm

(#12539) Szami01 válasza FaKing (#12538) üzenetére


Szami01
csendes tag

Ezek a beállítások jók! A WayteQ960-ra tökkéletes. De itt ilyet nem lehet, mert WayteQ-en hivatalosan nincs Primo 2.0-ás!

(#12540) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,

Primo 2-ben ki lehet valahol/valahogy kapcsolni az automatikus újratervezés (letérés esetén) funkciót? Esetleg egy sys.txt bejegyzéssel, egy .ini átírással?

(Skin-nel való megoldás nem jó)

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#12541) snowdog válasza szatocs1981 (#12540) üzenetére


snowdog
veterán

Magát az újratervezést akarod kikapcsolni (aminek nem sok értelmét látom), vagy a hangot, ami bemondja?

(#12542) szatocs1981 válasza snowdog (#12541) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Nem csak a hangot, magát a funkciót szeretném kikapcsolni. (mint anno az iGO8-ban volt erre lehetőség)

(#12543) Sátán44 válasza szatocs1981 (#12542) üzenetére


Sátán44
addikt

Recalc_voice=0 ;nem mondja be, hogy újratervezés

Próbáld meg ezt :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12544) snowdog válasza Sátán44 (#12543) üzenetére


snowdog
veterán

Azt írta nem ez kell neki.

(#12545) Johny_B.


Johny_B.
csendes tag

Mi baj lehet?

iGo Primo van a Navon lészüléken. (CE 6.0) Bekapcsolom, elindítom a navigációt, és bejön egy ablak:
"Program Memory is Low
Program memory is very low. You must select one task to close, or increase the amount of program memory, is available."

Az ablak alján van olyan felirat is hogy:
Convert some Storage Memory to Program Memory ( You can use the System control panel to adjust memory later"

Jobb felső sarokban van egy ki "OK" gomb, de nem lehet rákattintani.

(#12546) snowdog válasza Johny_B. (#12545) üzenetére


snowdog
veterán

Elfogyott az opratív memória, fel kell szabadítanod valamennyi helyet. Erre szólít fel. A legjobb ha csinálsz egy reset-et, az többnyire megoldja a problémát. Ha nem, akkor be kell zárnod a feleslegesen futó programokat.

(#12547) Johny_B. válasza snowdog (#12546) üzenetére


Johny_B.
csendes tag

A resettel rajta marad az igo a készüléken? :F

(#12548) Sátán44 válasza Johny_B. (#12547) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen :K

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12549) Johny_B. válasza snowdog (#12546) üzenetére


Johny_B.
csendes tag

A reset nem jött be :S Hogy tudom bezárni a programokat? Ezen a GPSen csak Az iGO van. :F

(#12550) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy van olyan hely, ahol több traffipax jelölést kitesz a GPS. Ez annyit takar, hogy adott hely koordinátái több helyen is benne vannak a speedcam adatbázisban.
Tudtok olyan programot, amivel ezeket a duplikációkat ki lehet gyomlálni? Régen valahol láttam ,de most sehogy nem találom meg. :(

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.