Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#12951) tybcsi72 válasza DM43 (#12950) üzenetére


tybcsi72
csendes tag

Értem, köszi!

(#12952) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
van egy wayteq 950-em igo my way primo val.
már több mint 1 éves még sohasem frissitettem..
milyen lehetőségek vannak a frissitésre?
köszi előre is!

(#12953) snowdog válasza d.beni (#12952) üzenetére


snowdog
veterán

Wayteq-re hivatalosan semmilyen. Nem hivatalosan térképet érdemes frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12954) ffa


ffa
csendes tag

Üdv.

Primo 2.0-hoz szeretnék témát letölteni, de nem találok sehol. + TTS hang is érdekelne, mert Eszter eléggé mamis.

Köszi!

(#12955) kisspista válasza ffa (#12954) üzenetére


kisspista
senior tag

Skinre gondolsz? Android Primo-ról beszélsz?

(#12956) ffa válasza kisspista (#12955) üzenetére


ffa
csendes tag

Séma kellene + tts. Androra igen.

(#12957) ooloo


ooloo
őstag

Üdvözlök mindenkit !

Vennék egy tablet gépet . A táblagépre szeretném telepíteni a iGO Primo TRUCK Európa navigációs programot . Akárhogy keresek rá , csak navigációs gépre telepítve találtam . Nekem csak a szoftverre lenne szükségem . Természetesen eredetiben keresem !

A hasznos információkat előre is köszönöm !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#12958) snowdog válasza ooloo (#12957) üzenetére


snowdog
veterán

Nem hiszem hogy tabletre eredetiben bárhol is megtudnád venni. Sőt tovább megyek, azt sem hiszem, hogy bármihez külön megtudnád venni. Szerintem csak előtelepítve árulják.

[ Szerkesztve ]

(#12959) ooloo válasza snowdog (#12958) üzenetére


ooloo
őstag

Szia !

Sejtettem , hogy nem lehet . :(((

Sőt... androidos gépekre telepíteni sem lehet .

Szerintem luxus a fejlesztők szempontjából , hogy csak telepítve elérhető a szoftver .

Ez van.... sajnálom . :(((

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#12960) snowdog válasza ooloo (#12959) üzenetére


snowdog
veterán

Sőt... androidos gépekre telepíteni sem lehet .

Ez igaz, androidos gépekre telepíteni nem lehet. Na de másolni? :D

Nekem nincs androidos gépem, ezért a hírt megerősíteni nem tudom. És persze nem mindent hiszek el amit itt-ott olvasok. [link] De ki tudja? :))

[ Szerkesztve ]

(#12961) Luissimo válasza snowdog (#12960) üzenetére


Luissimo
veterán

irigylem az idegen nyelvű szoftvert tesztelő kolléga problémáit :DD :)) :DDD

hejj, ha nekem csak ennyi gondom lenne, :DD

(#12962) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Telón elkezdtem használni a Primot.
Eddig Nyugat-Európára Teleatlas-os térképeket használtam Ha jól tudom, a Teleatlas-t megvette a TomTom.
Használtam korábban Navteq-es térképeket Nyugat Európára, de valahogy nem volt az igazi.
Az tudom, hogy Kelet-Európára érdemesebb a helyi gyártók térképeit használni (Ceda, Basarsoft, Topmap - Magyarország, Románia)

Kérdezném, hogy Nyugat -Európára mely gyártó térképeit ajánljátok?

Köszönöm,
Gboy

(#12963) kisspista válasza gameresboy (#12962) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez már rosszul kezdődik, ugyanis telefonon nem lehet legálisan Primo-t "birtokolni", tehát ez warez téma, ami ezen a fórumon nem elfogadott!

De ha már kérdeztél a térképekkel kapcsolatban, akkor válaszolok: egész Európára NAVTEQ térképeit ajánlom, amennyiben járod a különböző országokat. Ha csak Magyarországhoz kell térkép, akkor mehet a Topmap is. Keverni viszont nem lehet őket: pl. Magyarország Topmap + Románia Navteq nem dolgozik együtt.

[ Szerkesztve ]

(#12964) snowdog válasza kisspista (#12963) üzenetére


snowdog
veterán

Ez már rosszul kezdődik, ugyanis telefonon nem lehet legálisan Primo-t "birtokolni", tehát ez warez téma, ami ezen a fórumon nem elfogadott!

Nagyra értékelem a segítőkészségedet, és többnyire valóban hasznos tanácsokat adsz, de egy két hozzáfűzött magyarázatod nem állja meg a helyét. Jobb lenne ha ezeket mellőznéd. Jelen esetben is tévedtél. A kérdező csak ennyit írt: "Telón elkezdtem használni a Primot." Ebből pedig nem derült ki milyen telefonról van szó.

Telefonon is lehet Primo-t legálisan használni. Néhány példa:
A teljesen átalakított szoftvermotoron futó iGO primoR app számos újdonságot kínál az iPhone tulajdonosok számára. [link]
iGO primo app - Teljes, 3D-s GPS-navigáció iPhone-ra [link]

(#12965) snowdog válasza kisspista (#12963) üzenetére


snowdog
veterán

A védelmedben azért azt is hozzá kell tenni, hogy telefonon használt legális Primo-hoz nyilván nem lehet térképeket össze-vissza letölteni. A kérdésnek ez a része már valóban nem legális használatra utal. De akkor erre kellett volna reflektálnod.

(#12966) kisspista válasza snowdog (#12965) üzenetére


kisspista
senior tag

Örülök, hogy kicentized és kiforgatod a mondatom összes szavát. Telefon tág fogalom ebben igazad van, de mivel az emberek nagy százalékában Android készüléke van, így az "általánosság" is ezen platformra tehető.

"Telón elkezdtem használni..." - ez azt jelenti az én felfogásomban, hogy nem volt eddig ilyen szoftvere a felhasználónak, hanem utólag szerezte be. S mivel a térképek használatáról sincs konkrét fogalma, arra következtetek, hogy a térképeket is utólag rakta fel. Már pedig térkép nélküli iGO Primo-ról még nem hallottam, azt nem is lehetett korábban sem beszerezni hivatalos forrásból, ebben a "kiadásban".

Ez az üzenetem természetesen nem gameresboy felhasználónak szól, hanem egy reakcióként szolgál snowdog-nak, aki mindig kicsit okosabb(nak hiszi magát) a kelleténél!

(#12967) snowdog válasza kisspista (#12966) üzenetére


snowdog
veterán

Nem figyeltél, csak játszod a sértődöttet. Azt írtam korábban, hogy most is (mint már többször) hülyeséget írtál: "Ez már rosszul kezdődik, ugyanis telefonon nem lehet legálisan Primo-t "birtokolni"". Mit forgattam ezen ki? Tényleg ennyire nehéz a felfogásod? Előbb gondolkodj, aztán írj! :W

Az előbb még próbáltam udvariasan fogalmazni, de úgy látom felesleges volt, talán így már megérted mit írtam. Ha erre is válaszolni akarnál, akkor előbb menjél ki a szabad levegőre, jó mélyen lélegezd be, aztán írjál valami okosat.

[ Szerkesztve ]

(#12968) DM43


DM43
Topikgazda

Úgy látom, hogy tovább folyik a kóstolgatás :))

(#12969) snowdog válasza DM43 (#12968) üzenetére


snowdog
veterán

Ritkán jövök ki a sodromból, de ez most kihozott. Hogy ennyire fafejű legyen valaki, az már hihetetlen. :D

(#12970) kisspista válasza snowdog (#12969) üzenetére


kisspista
senior tag

Pont miattad hagytam el ezt a fórumot egy évvel ezelőtt, és most szintén te miattad fogom újra elhagyni! Nem vagy fórumtag, mert a fórumozók segítenek másokon, s nem provokálják társaikat, mint ahogy te szoktad! Ezen gondolkozz el, és nézz magadba mélyen, mert úgy látom te sem vagy tökéletes, csak nagynak hiszed magad!

(#12971) DM43 válasza kisspista (#12970) üzenetére


DM43
Topikgazda

"Pont miattad hagytam el ezt a fórumot egy évvel ezelőtt, és most szintén te miattad fogom újra elhagyni!"

Elképzeltem, hogy a beírásod óta Snowdog barátom telesírta az összes zsebkendőjét ... :DD

[ Szerkesztve ]

(#12972) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az fsp fájlok mire valók?

(#12973) snowdog válasza kisspista (#12970) üzenetére


snowdog
veterán

"Nem vagy fórumtag, mert a fórumozók segítenek másokon..."

Ezt zokon vettem. Lenne neked egy javaslatom. Keresd meg a kereső ablakot (nálam a jobb felső sarokban van). Írd be: snowdog

Olvasd el ott miket írnak, hányszor köszönték meg nekem a segítséget. Aztán ha még azok után is úgy gondolod, hogy kimondottan csak azért járok ide hogy veled kekeckedjek, akkor ismét nyugodtan vond ki magad a forgalomból úgy pár tíz évre.

Ha ezen kívül egyéb közösségi munkásságomra is kiváncsi lennél (amit erősen javasolok) akkor látogassál el mondjuk a [link] oldalra (vagy azon belül bárhova, főleg ha előtte regisztráltál, mert lesz ami csak akkor jelenik meg) és olvasgass. Továbbá ezen kívül is van még jó pár hely, ahol másoknak szoktam segíteni, de neked itt most ezeket nem fogom felsorolni. Te milyen referenciát tudnál felmutatni? :F

Aztán ez is jelez valamit:
snowdog Hozzászólások szakmai 4859
kisspista Hozzászólások szakmai 1019

Szóval csak hátrább az agarakkal, több szerénységet, és főleg tiszteletet! :K

[ Szerkesztve ]

(#12974) snowdog válasza sonaj888 (#12972) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Sebesség profil, főleg Tele Atlas térképeknél használt.

"A Tele Atlas és a Nav N Go ma bejelentette, hogy meghosszabbították 2004 óta élő globális szerződésüket, és a Nav N Go a jövőben is a Tele Atlas térképeit és termékeit (Speed Profiles, Logistics /kamionos és flottajármű-tulajdonságok/ és Advanced City Models) használja majd." [link]

vagy

A választ itt is megtalálod. [link]

*.FSP
\Content\Map
speed profile for a given road for smart routes

[ Szerkesztve ]

(#12975) gipsztigris válasza snowdog (#12973) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ugyan hagyd már! Ismered a mondást!
"Nem az a fontos, hogy mit mondanak, hanem az, hogy ki mondja!" :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#12976) snowdog válasza gipsztigris (#12975) üzenetére


snowdog
veterán

Igazad van, de felhúzott a stílusával. :)

Folyamatosan beollóz mindenhonnan mindenfélét, de ha egy kicsit gondolkodni kellene, akkor már elakad, meg hülyeségeket ír. De tényleg hagyjuk, mert még azt hiheti hogy fontosnak tartjuk.

[ Szerkesztve ]

(#12977) sonaj888 válasza snowdog (#12974) üzenetére


sonaj888
tag

Köszönöm.

(#12978) kuksa90 válasza snowdog (#12974) üzenetére


kuksa90
őstag

"A Tele Atlas és a Nav N Go ma bejelentette, hogy meghosszabbították 2004 óta élő globális szerződésüket...."

Evvel nincs is baj, csak a keleti térképek pontossága....azért reménykedjünk.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#12979) DM43 válasza snowdog (#12973) üzenetére


DM43
Topikgazda

"főleg ha előtte regisztráltál"

De akkor te fogod visszaigazolni a regisztrációját, mert én biztos nem :D

[ Szerkesztve ]

(#12980) snowdog válasza DM43 (#12979) üzenetére


snowdog
veterán

Attól tartok most úgy belegázoltál a lelkébe, hogy miattad (is) további évekig nem fog ide jönni. ;]

(#12981) DM43 válasza snowdog (#12980) üzenetére


DM43
Topikgazda

így jártam :)

(#12982) Gabexxxx


Gabexxxx
csendes tag

Szisztok! Remélem tudtok segíteni. Telefonra feltettem az IGO Primo 2.0 - hdpi - v9.6.7.235654-t. Akármelyik hangot választom ki érthetetlenül mondja a szövegeket. Pl. Vezess óvatosan, azt úgy mondja hogy vzs vtsan. Ez mitől lehet? Elvileg a programmal nincs baj, mert nem olvastam róla hogy másnak is lenne ilyen gondja.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#12983) mikrofon válasza Gabexxxx (#12982) üzenetére


mikrofon
veterán

Lehetséges ok: a sys.txt-ben, ha megnézed értelmetlen karakterek vannak a hiányzó betűk helyén. Ezek mind ékezetes magyar karakterek lennének elvileg. Rossz betűkészlettel, szerkesztővel lett elmentve. Javítható, ha pl.: ékezetes betűk nélkülire átírod a szövegeket. Valahol olvastam erről! :)

[ Szerkesztve ]

(#12984) snowdog válasza mikrofon (#12983) üzenetére


snowdog
veterán

Az lehet hogy a rossz betűkészlet okozza a problémát, de biztosan nem a sys.txt-ben. Abban ugyanis parancsok vannak, amiket végre kell hajtani. És azokat a program vagy végrehajtja, vagy nem.

Amiket felolvas szövegeket, azok a nyelvi fájlban vannak, inkább azt érdemes átnézni.
A szövegek pedig a .\content\lang\Lang_Hungarian.zip\i18n\Dictionary.lang fájlban találhatók.

(#12985) mikrofon válasza snowdog (#12984) üzenetére


mikrofon
veterán

elnézést a válaszom nem volt pontos! Amennyiben androidos telóról van szó akkor igaz. Erről a problémáról androidos gányolások esetén olvastam....
a sys.txt-ben van egy ilyen rész:

[warning]
speedcam_warning=1
is_spoken=1

[speedcam_category:0]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, fix trafipax."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:1]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, mobil trafipax."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:2]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, lámpás trafipax."
overspeed_spoken_type=1

...

itt kell a megfelelő karakterkészletes ékezeted betűket használni, vagy ékezet nélkül!

szerk.: további pontosítás TTS hangok esetében van így! Egyéb hangok esetén gondolom az a helyes, amit Te írsz! Erről már nincs semmi infóm!

[ Szerkesztve ]

(#12986) snowdog válasza mikrofon (#12985) üzenetére


snowdog
veterán

Bár az androidos verziót nem ismerem, de továbbra is azt mondom, az általános szövegek, mint amit a kérdező is beírt (Pl. Vezess óvatosan, azt úgy mondja hogy vzs vtsan.) az nem a sys.txt-ben van, hanem az előbb általam említett nyelvi fájlban. Amit Te írtál, azok a sebességmérőre vonatkozó figyelmeztetések. Ha azokkal is baja van, akkor valóban ott is lehet probléma.

u.i. A TTS hangok közül is csak az van a sys.txt-ben, amit az előbb írtam. Abban már nem vagyok biztos, hogy a TTS hangokat is a nyelvi fájlból olvassa be, inkább arra tippelnék, hogy azok a TTS mappában lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#12987) krisztian98


krisztian98
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy MIO P550-re milyen térképet javasoltok?
Jelenleg IGO 2006 plusz van rajta. A 3D-s csoda képek nem érdekelnek. Sima felülnézeti képet szoktam használni. A NavNGo is ezért nem tetszet meg szerintem lassú is.

Sajnos a 2006+-hoz már nincsenek térkép frissítések.
Főleg MO-n használom a gépet, de jó lenne ha külföldön sem lenne vele gond. Szóval olyan szoftver érdekelne, aminek elég jó a MO támogatotság.

A gép a következő paraméterekkel bír:
Operációs rendszer: Microsoft Windows Mobile 5.0 Premium Ed. (Windows CE 5.1.195)
Processzor: Samsung S3C2440, 400 MHz
ROM/ Max. Felhasználható ROM: 128/ 96 MB flash ROM
RAM/ Max. Felhasználható RAM: 64/ 54 MB SDRAM
SD kártyahely: igen (maximum 4GB), MMC és SD I/O kompatibilis
Kijelző/ Felbontás: 3.5" TFT/ 320x240 pixel, 65k szín

Köszi:
Krisztián

(#12988) snowdog válasza krisztian98 (#12987) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Nem tudom mit értesz NavNGo alatt, mert az iGO 2006+ is NavNGo volt. :)

Én egy iGO8-at javasolnék, és mivel a géped egy PDA, ahhoz (ha még lehet kapni), akkor legálisan vásárolhatsz iGO8-at (nem Primo-t!) SD-n.

Ha nem tetszik a kezelőfelülete, akkor esetleg próbáld meg a Sigyc-et [link] hátha neked az jön be.

Egyébként a gépeden Windows Mobile van és nem Windows CE, a kettő nem ugyan az. PDA-kon Windows Mobile van, PNA-kon van Windows CE.

(#12989) laszlohu válasza ooloo (#12959) üzenetére


laszlohu
addikt

Nemsoká lehet kapni full eu-val tabletet is : azt Írják November 8-tól.

[link]

Most nálam ez a favorit, ui. az Mtech - kel ellentétben ennek a fényereje is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#12990) Arrni


Arrni
csendes tag

Sziasztok.

Van egy kis problémám Navon n480 al.

Raktam rá Nav.N.Go.iGO8.R3 és a navigáció el se indul.
Mit tegyek?

Elvileg autorun eye fájlt kell elindítani és azt hogyan tegyem.?
Jaaa meg a sys. ben nekem ennyi van.

{Folders}
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
copyright="(C) NNG Global Services Ltd. All rights reserved."
show_exit=1

Mit írjak be még, vagy ezt nem kell piszkálni válaszotokat előre köszönöm.

(#12991) hojos válasza Arrni (#12990) üzenetére


hojos
aktív tag

Nézz pü-t.

(#12992) ooloo válasza laszlohu (#12989) üzenetére


ooloo
őstag

Ez igen... betyáros árat szabtak neki .

Azt értem , hogy a minőség pénzbe kerül ... na de ennyibe ?

A tablet ára szoftver nélkül elfogadható szinten mozog ... a szoftverrel túlárazott . :Y

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#12993) Isuka1


Isuka1
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Elnézést!
Lehet nem jó helyen említem a témát de nagy segítség kellene!
Tele system 8410 slim készülékről van szó, véletlenül letörlődött minden róla (rom is) hogyan lehetne vissza varázsolni rá?
Amit most csinál hogy a telesystem felirat kimeredt képernyővel és csak akkor kapcsol ki ha lemerül...
Hol keressek hozzá romot vagy valakinek nincs ilyen amiről le lehetne menteni és erre felrakni??
Mit lehetne vele csinálni?? Tudom elvileg kuka, de mégis.... valamit hátha...

Köszönöm előre is!!

(#12994) snowdog válasza Isuka1 (#12993) üzenetére


snowdog
veterán

Ezzel nagyon eltévedtél, a téma ettől a topiktól nagyon idegen. Nem is értem miért pont ide írtál. :F

Azt javasolom vidd el egy szervízbe, ahol nyilván helyre tudják hozni. A megfelelő szervíz kiválasztásához javasolom a Google használatát.

(#12995) morgulfz


morgulfz
tag

Sziasztok! Egy Wayteq 960 bthd-n használok Igo primot, új navteq térképpel (ami szerintem jobb mint az eddigiek közül bármelyik).

A kérdésem: Nem lehet valahol beállítani azt, hogy autópályán maximum 100 Km/h-val kalkuláljon, és ez alapján állapítsa meg a várható érkezési időt?

Köszönöm

(#12996) Bucy válasza morgulfz (#12995) üzenetére


Bucy
aktív tag

Csinálsz egy profilt és max sebességnek megadod a 100-at. A 125-ös robimnak én is csináltam. :)

(#12997) morgulfz válasza Bucy (#12996) üzenetére


morgulfz
tag

Köszönöm. Valahogy ez nem jutott eszembe.

(#12998) pap


pap
senior tag

hun Topmap-ból melyik most a legújabb térkép?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#12999) snowdog válasza pap (#12998) üzenetére


snowdog
veterán

Talán ez: TM_2012.07_120920

(#13000) pap válasza snowdog (#12999) üzenetére


pap
senior tag

Köszi... :R

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.