Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Phvhun válasza Daweee (#249) üzenetére


Phvhun
őstag

Az indirekt hatásai lényegesek.

Rezgetheti pl a koponyádat, vagy hatással lehet az alacsonyabb hallgató frekvenciákra is menetközben, stb..

Ezeknek mind hatása van, persze csak minimális.

Szerk : fogalmam sincs.
Megbuktam autóvezetésből, azzal még kell egy kicsit foglalkoznom, meg most van egy kisebb munkám is, tehát még nem vagyok teljesen szabad.

[ Szerkesztve ]

(#252) Phvhun válasza Phvhun (#238) üzenetére


Phvhun
őstag

(#253) Phvhun válasza Phvhun (#251) üzenetére


Phvhun
őstag

"alacsonyabb hallható frekvenciákra"

Ipari méretű postcount növelés-e ez? :))

[ Szerkesztve ]

(#254) Louloudaki válasza Daweee (#249) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

Rugalmas közegnek az emberi fül által nem hallható, 20 Hz alatti rezgésszámú, ritmikus nyomásváltozása. Az infrahangnak, bár hangként nem észlelhető, van fiziológiai hatása az emberi szervezetre. Kellő erősségben rosszullétet, emésztési zavarokat, pánik hangulatot okozhat (haláleset is előfordult). Az iparban használatos gépek közül számos gerjeszt infrahangot. Az infrahangok minden akadályon áthatolnak, az ellenük való védekezés rendkívül nehéz és költséges. Az infrahangok biológiai hatásával kapcsolatos ismereteink még hézagosak.

A fület elérő összes akusztikai jel a levegő mozgását jelenti. A hanghullámokat a levegő továbbítja. A fülkagyló felépítése olyan, hogy a hanghullámokat optimálisan fogja fel és továbbítja a hallójáraton keresztül a középfülbe. A hanghullámok a dobhártyának (membrana tympani) ütköznek, mely ettől vibrálni kezd. A dobhártya rezgéseit a hallócsontocskák: az üllő, a kalapács és a kengyel adják tovább a csigának, latin nevén a cochleának. A csigában találhatóak a rendkívül érzékeny szőrsejtek, ezek alakítják át a rezgő levegőrészecskék mechanikai energiáját elektromos energiává, mely idegi impulzus formájában a hallóidegen keresztül az agyba jut.

teccikérteni? :DDD a dózokból is sok hangot nem hallasz csak a rezgés megy át a dobhártyádon és a koponyacsontokon (ezért nem jó a bedugós füles csak a nagy fejhallgató).

vimarc majd elolvasom mik ezek, aztán lehet megkereslek püben. de kéne vennem normális fülest végre... :U

[ Szerkesztve ]

(#255) Phvhun válasza Louloudaki (#254) üzenetére


Phvhun
őstag

"a dózokból is sok hangot nem hallasz csak a rezgés megy át a dobhártyádon"

Tévedés, maj leírom miért. :P

Szerk: elvileg a legtökéletesebb hangbevitel az lenne ami még egyszerűen megoldható ha a füled mögötti csontba közvetlenül juttatnák a rezgéseket .

Szerk2 : Valami orvos féle vagy ? Nem tudod véletlenül hogy van-e olyan szervetlen anyag amihez hozzá nő a bőr ? És viszonylag erősen kapcsolódik hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#256) Phvhun válasza Phvhun (#255) üzenetére


Phvhun
őstag

Füled mögöttit úgy értem hogy nem befele menve, hanem tényleg hátra, ahol van egy ilyen "bütyök" a koponyádon.

(#257) Blood Mage válasza vimarc (#248) üzenetére


Blood Mage
senior tag

Szia vimarc!

Érdekelne pár dóz, azok közül amiket felajánlottál:
- Hibernate
- Datura
- HGH
- Nightshade

Örülnék, ha át tudnád őket küldeni! :R

(#258) Louloudaki válasza Phvhun (#255) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hozzá akarod növeszteni a fülest a fejedhez? :C amúgy nemtom, nem vagyok orvos

(#259) Phvhun válasza Louloudaki (#258) üzenetére


Phvhun
őstag

Neem :D

Közvetlenül a csontjaimhoz kapcsolódó exoskeletonon gondolkozok. :DD
És ahhoz kellenének olyan kapcsolódási pontok mint a mátrixban.

[ Szerkesztve ]

(#260) vimarc


vimarc
csendes tag

Blood Mage a kért doseokat elküldtem. nézd meg a leveleid.

(#261) vimarc


vimarc
csendes tag

Na szerintem Phvhun már nem akar ismertetőt írni de nem baj... Egyébként rosszul mondtam régebben hogy ez a fórum haldoklik mert ez már HALOTT. Azt se tudom hogy minek írom ezt le ide...

(#262) Phvhun válasza vimarc (#261) üzenetére


Phvhun
őstag

Bocs, nagyon sok dolgom van, magadtól is utána tudsz nézni a dolgoknak, olvasgasd végig a fórumokat, mindent megtalálsz ami kell.

(#263) Geller72


Geller72
veterán

Most találtam egy kb 2.08GB-os torrentet, de tele van a net, ahogy látom. Én most olvastam róla először. Nem tudom hogy álljak hozzá. Próbálkozgatok vele. Fogékony vagyok az ilyen jellegű dolgokra, de eddig komoly hatást nem éreztem. Nem mondom, hogy semmit, de igazán a leírtaknak megfelelőt nem. Megyek edzeni..:D.
Van egyébként erről a dologról hosszabb szösszenet magyar nyelven valamilyen doksi formátumban?

(#264) Daweee válasza Geller72 (#263) üzenetére


Daweee
őstag

az a 2 gigás cucc nem MP3 véletlenül? Ha igen, hagyd a fenébe, tölts olyan verziót amiben maga az idoser progi meg kis ~126Kb-os .drg fileok vannak. Elvileg az mp3-mal nem teljes az élmény, a formátum korlátaiból fakadóan. Infóért olvasd el pl ezt a fórumot, ill neten fellelhető még egy két ilyen témájú topic, full összefoglalóról nem tudok.

(#265) Geller72 válasza Daweee (#264) üzenetére


Geller72
veterán

A Daath-on találtam egy 70hsz.-es topicot. 2007-ben nyitották és még aktív, ma is volt hsz. Igen, sajnos MP3, abból is a legalja, 128kbps/44Khz. Egy flac nem ártana, aztán betolnám a Pio PD-S501-be. Programmal nem igen szeretnék szarakodni, ha nem muszáj, ágyban, párnák közt, rákészülve jobban esne..:D. A 126kb-os fájlok milyen hosszúak, Vagy hogy is van ez?

(#266) Daweee válasza Geller72 (#265) üzenetére


Daweee
őstag

a 126K-s fileok tartalmazzák a komplett dose-t tökéletes minőségben, gondolom valami egyedi kódolás, a hosszuk meg doseonként változó, van ami 10 perc, van ami akár egy óra is.
Egyébként FLAC-ban is biztos jó, van is fent itt-ott pár nagyobb csomag ha nem szeretnél géppel pöcsölni.

(#267) Geller72 válasza Daweee (#266) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor gyakorlatilag a 126k-s fájl az tekinthető egyfajta algoritmusnak is, ami alapján generálja a dózist? Láttam vannak QH (10 min, cca) fájlok és Long verziók. Nagyon nem akarok pöcslni, tehát FLAC keresés lesz.

(#268) Phvhun válasza Geller72 (#267) üzenetére


Phvhun
őstag

126k-s drg kell neked, flacos meg mp3-as cuccokat felejtsd el.

(#269) Geller72 válasza Phvhun (#268) üzenetére


Geller72
veterán

Az MP3-at megértem, de a FLAC-ot indokold meg..:D. Főleg, mivel többnyire nem a magas frekvenciatartományban, hanem a rendkívül alacsonyban készülnek ezek a hangfájlok.

(#270) vimarc


vimarc
csendes tag

Erről a fórumról volt szó a rádióban. Még ma megszerzem az anyagot és feltöltöm youtube-ra. Aki hamarabb tudja az csinálja.
Műsorcím: MR1 Kossuth rádió- Közelről
Leadás időpontja:2010.07.27. 15:34
Link: http://www.hangtar.radio.hu/mrplayer.php?autoplay=1&hangtar=20100727_153400_1
Aki le tudja tölteni tegye meg és rakja fel valahova.

[ Szerkesztve ]

(#271) vimarc


vimarc
csendes tag

fájdalmasan hülye dolgokat mondanak benne de van benne róla szó Louloudaki-ról meg ko12-ről mindkettőjüket kifigurázzák.

(#272) Phvhun válasza Geller72 (#269) üzenetére


Phvhun
őstag

A 300hz-t nem mondanám rendkívül alacsony frekvenciának.
Minek tárolj 1 gigás fájlokat ha 126kb-ba belefér az egész ?

(#273) Geller72 válasza Phvhun (#272) üzenetére


Geller72
veterán

Ha meg nem is győztél, de kellően kíváncsi lettem ahhoz, hogy kipróbáljam azt a verziót is. :D.

(#274) Forceman


Forceman
tag

Olvasgattam a fórumot, látom több ember is érdeklődik . :)
Viszont elég kihalt. Mindegy küldök egy privit vimarc-nak és majd leírom hogy mit tapasztaltam.
:C

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#275) adm_96


adm_96
újonc

sziasztok letolotemen is a progit kiprobaltam mar egy parat es nem mukodott jol csinalom e? lefekszem elinditom az zenet becsukom a szemem es probalok a zenere koncentralni ti hogy csinaljatok? :F

(#276) Anti71


Anti71
újonc

Sziasztok!

Elég rég nem szólt hozzá senki a fórumhoz!
Letöltöttem a progit és 170 dózist. Jó lenne ha valaki tudna abban segíteni, hogy létezik-e
magyar nyelvű leírás a dózisok hatásáról.
előre is kösz Anti

(#277) beni3d


beni3d
aktív tag

nos két napja büszke tulajdonosa vagyok egy csomo dose tapasztalatnak
kár hogy pang a topic, de leírom mi merre hány méter:
a kávé nekem nnnagyon bejött a trip nem ért semmit, a hands of godnál a 3/4 éig jutottam, mert közben megzavartak, két ótáig olyan érzésem volt, mintha nem az én testemben lennék, egyszerűen nyomogattam a karomat, mert nem éreztem, a pulzusomat, és úgy egyáltalán a végtagjaimat
és ha felmerül benned a kérdés, hogy miért van tele helyesírási és megfogalmazási hibákkal az egész szövegem a válasz egyszerű
gate of hades
eltelt kb. 10 perc a hallgatása óta
ha 77%-nál nem dobom 2 méterre el magamtól a fülest talán itt sem lennék
egész testben remegek, nem vagok magamnál
borzasztó
soha nem éreztem ilyet

(#278) TeJay


TeJay
csendes tag

Kéremszépen, aki magyar leírást szeretne a dózokról az telepítse fel a google chrome nevű böngészőt, ugyan is ez a program az idegen nyelvű oldalak látogatásánál automatikusan megkérdezi, hogy kívánja-e lefordítani a weboldalt. Igaz nem 100%-osan fordítja le az oldalt, de a lényeg jól kivehető.
Nem tudom, hogy lehet-e ide linket bemásolni, de az I-Doser.com weboldalán rá is lehet keresni a lefordítani kívánt dózokra. Itt a link: [link]

Örülök ha tudtam segíthettem valamennyire :)

(#279) TeJay


TeJay
csendes tag

Sztem amit érezte az nem placebo, már csak azért mert, amit leír egy dózis azt azzal az erővel normál állapotban is bemesélhetnétek magatoknak, ami ugye nem fog sikerülni. próbáljátok ki normál állapotban bemesélni magatoknak h alkohol befolyása alatt áltok h szédültök, émelyegtek, rossz a gyomrotok stb. ez egyáltalán nem fog sikerülni normál állapotban.

mondok még erre egy példát bár nem ehhez tartozik de van benne vmi.
elméletileg színek nem léteznek azok a képzeleteitekben születnek. ugye a fű zöld, meséljétek be magatoknak h az kék de az nem fog kékre változni. úgy h azért mondom h amit éreztek az biztos h nem placebo.

(#280) zereb98


zereb98
újonc

Hello valaki megtudná mondani hogy a programok nevei angolul vannak hogy mint jelentenek( mármint a hangfrekvenciák) ?

(#281) iDoser


iDoser
újonc

Sziasztok! Megnyitott az oldalam, amely az iDoser nevű programmal, és használatával foglalkozik magyar nyelven. Az oldalról letölthető a program, és a hozzá tartozó "Dózisok". Továbbá az oldalon információkat osztok meg a programról, segítséget nyújtok kezdőknek, valamint angol nyelven kevésbé értő embereknek,továbbá ti is megoszthatjátok élményeiteket, véleményeteket, tapasztalatotokat. Gyere el, nézz be hozzánk!

www.idoser.mlap.hu

www.idoser.mlap.hu Nézz be hozzánk!

(#282) beni3d válasza iDoser (#281) üzenetére


beni3d
aktív tag

szupeeer :C

(#283) beni3d


beni3d
aktív tag

a Heaven's Door nevű dose nincs véletlenül meg? nekem 2010 novemberig vannak meg a dózisok mappába szedve, ha gondolod írj rám egy privátot , és besegítek az oldallal :K

(#284) beni3d


beni3d
aktív tag

szerk: 2011 január 11ig :D

(#285) zbarnabas333 válasza Egzee (#157) üzenetére


zbarnabas333
csendes tag

ja

Minden ami jó és igényes!

(#286) Cukooj


Cukooj
újonc

Él még az oldal? :D

Cukoojka

(#287) norbeszt2000


norbeszt2000
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#288) dc papa


dc papa
újonc

helloztok :D
saját tapasztalat : Lucid dream !!!

el kezdtem hallgatni 2-3 perc után horror film jelenetek elkezdtek be ugrálni egyedül vagyok az erdőbe, a körből a csaj kitekerte a nyakát és lépcsőröl elkezdet felém szaladni úgy meg ijedtem el dobtam a fülhallgatót nekem ez a legijesztőbb idoser amit eddig halódtam ! csak tapasztaltaknak ajánlom!!

(#289) reelc


reelc
veterán

Sziasztok!

Tegnap este végigolvastam ezt a topicot, és hadd legyek a sokadik, aki megállapítja, hogy eléggé kihalt.

Az I-doser honlapját is áttanulmányoztam, és találtam 1-2 infót, amit itt nem:

A cégtől lehet rendelni Audio CD-n, és Mp3-ban is dózisokat.
Még 2011 májusában megjelent a program olyan változata, amiben Te magad exportálhatod ki mp3-ba a számodra kellő dózisokat. Így - nyilván megfelelő minőségű technikával - mp3 lejátszón, vagy telefonon is tudod hallgatni.
Ez az egész eléggé ellentmond annak, amiket itt olvastam: hogy csak a program játssza le, ha muszáj konvertálni FLAC-ba érdemes próbálkozni, és hogy mp3-ban nem működik. Fejlődött a programjuk.

Én nem értek hozzá, hogy mi hány hz-en érzékelhető, de érdekes, hogy az általuk ajánlott fülhallgatók közül nem egy 20Hz-es tartománytól indít, holott ennél kisebb frekvenciákkal is dolgozik a program. De korábban kifejtette valaki, hogyan működik.

A fórumjukon a moderátor mindenkinek azt írja, hogy az általuk ellenőrzött, és ajánlott fül- és fejhallgatókkal működik a dolog. Gondolom pénzt kapnak ezért a reklámért, többnyire drága cuccok vannak ott. De persze ez garancia is, hogy azokkal működniük kell.
Ezek közül alig lehet kapni valamit itthon, és még kevesebb, ami mondjuk 15e alatt megoldható.

Amúgy a programjuk van már mobilokra is, bár nem nagyon kapkodják őket, nincs ingyenes változat belőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.