Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) szpali válasza DaDa (#2900) üzenetére


szpali
addikt

Állítsd minimumra a fényerőt.
Az sötétben még nem zavaró, nappal, természetes fénynél meg amúgy sem látszik.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2902) Upo válasza gyemipapa (#2895) üzenetére


Upo
addikt

PL. rövidnadrág-póló, elég haleülsz, vagy hátad mögött összekulcsolod a kezed, vagy a fejed körül mozgatod a kezed, esetleg közeledben álló-ülő(-fekvő :B ) másik ember, stb. stb. Sőt, még vékonyabb ruhán keresztül is működik.
Így hogy nem csinálja, nem is gondolod, de ha reagálna rá akkor szerintem a mindennapok során te is megreformálnád a szépirodalmi fordulatokat...

Duplakopp, meg fény szenzor, meg még lehetne sokmindent kitalálni, de mind eszi az akkut. Nekem így is tök jó ahogy van, nem akarom én 5 naponta töltögetni. Most komolyan, olyan messze van az a gomb a kijelzőtől? Én még becsukott szemmel a hátam mögé téve is megtalálom...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2903) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Szerintetek az mitől lehet, hogy a megtett útvonalat nem mutatja a térképen, sőt maga térkép sem jelenik meg a Mifiten belül? Úgy emlékszem régen láttam az útvonalat, ma frissült a Mifit, de a frissítés sem oldotta meg a problémát.

(#2904) r0by


r0by
addikt

Amikor jön egy értesítés, akkor nem lehet olvasottá tenni, hogy a telóhoz ne kelljen már hozzányúlni?

(#2905) nyzoli72


nyzoli72
csendes tag

na ma frissült a mi-fit és így az óra firmware-e is. Első új dolog hogy a főképernyőröl egy balra swipe és az időjárásra jutok. mást még nem fedeztem fel.

(#2906) huberpe válasza nyzoli72 (#2905) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam megjelent még az alipay is. :)

(#2907) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

No kérdésem, mert már kezdek kiakadni kicsit rajta....
Leírás alapján és videó alapján megcsináltam az amazfit bip font cseréjét, hogy magyar ékezetes karakterek is megjelenjenek...
Azonban a mifit random kitalálja hogy lefrissíti ezt a font készletet és már nagyon elegem van az állandó újratelepítés és egyéb mókolástól...
Nincs valami olyan megoldás amivel ezt meg lehetne valahogy szüntetni?

(#2908) juve600 válasza Ezekiel Ston (#2907) üzenetére


juve600
nagyúr

volt olyan MiFit verzió amiben benne volt a magyar nyelv ,de az újak nem tudják, a régivel meg már nem megy

(#2909) Upo válasza Ezekiel Ston (#2907) üzenetére


Upo
addikt

A play áruházas még soha nem frissítette le nekem a fontot. Még akkor is rajta maradt amikor a CE konverziót megcsináltam és factory resetet kapott az óra. Azóta is rajta az ékezet, mi fit 3.3.2 és friss firmware 0.1.1.36.
Nem lehet hogy valami vacak kínai beta mi fit-et használsz?

Várjunk, egyáltalán andoidos?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2910) bl4ze válasza nyzoli72 (#2905) üzenetére


bl4ze
veterán

Na, én is feltettem : frissítettem.
Meglátjuk :)

.:. bl4ze .:.

(#2911) juve600 válasza Upo (#2909) üzenetére


juve600
nagyúr

ékezetes font-hoz nem tudsz valami egyszerű módot ???
:R :R :R

(#2912) huberpe válasza juve600 (#2911) üzenetére


huberpe
aktív tag

van itt egy részletes leírás hozzá, de én spec felraktam a gadgetbridge-t (fent hagytam a mifit+bandage kombót, nem párosítottam szét sehol a bipet, nem is tettem láthatóvá) és simán felnyomta a fontot. azóta is működik szépen (a mai update után is).
(azért Upo is ellátott pár infóval előtte. :) )

[ Szerkesztve ]

(#2913) bl4ze válasza huberpe (#2912) üzenetére


bl4ze
veterán

+1 gadgetbridge
watchface cseréhez is kiváló , kikapcsolva semmit nem zavar :)

.:. bl4ze .:.

(#2914) juve600 válasza huberpe (#2912) üzenetére


juve600
nagyúr

ha felraktam vele a fontot akkor lehet törölni a gadgetbridge-t ?

(#2915) r0by válasza juve600 (#2914) üzenetére


r0by
addikt

Igen, törölheted, ha nagyod akarod :)

Erre valaki? Mindenki előveszi a telót, hogy ott nyomja ki az értesítést? Ez tök kényelmetlen, azt is mondhatnám, hogy eléggé gáz :((

[ Szerkesztve ]

(#2916) Ezekiel Ston válasza Upo (#2909) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Üdv.
Nem, most telepítettem újra a play-es mifitet...és megint elkezdte...

(#2917) juve600


juve600
nagyúr

[link]
ezen leírás szerint felraktam
működik
:)

(#2918) huberpe válasza juve600 (#2914) üzenetére


huberpe
aktív tag

persze, törölheted, de megfeleő beállítások mellett nem sok vizet zavar.

r0by: megnéztem a mibandage-ban és nem tud ilyet, viszont a band2+bandage párossal meg tudtam ezt csinálni. ettől függetlenül még nem kizárt, hogy valamelyik másik app képes rá, csak azokat sajna én nem ismerem.

(#2919) Graphics válasza juve600 (#2917) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem valamiért nem akar csatlakozni Gadgetbridge-be. Nálad simán ment?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2920) Boresz válasza huberpe (#2918) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Az érintés menüben van olyan lehetőség:
- értesítések ismétlése
- értesítések törlése a telefonról

Ha beállítod akkor gombnyomással tudod törölni vagy ismételni az összes aktív értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#2921) gyemipapa válasza r0by (#2904) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Persze, ennyi pénzért még hangvezérlés is legyen benne... :DD
Mondjuk Cortana...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2922) juve600 válasza Graphics (#2919) üzenetére


juve600
nagyúr

elsőre látta,de nem csatlakozott
töröltem
teló újraindít
Gadgetbridge újraindít, + gombal hozzád
így már csatlakozott

(#2923) Graphics válasza juve600 (#2922) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sikerült. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2924) juve600 válasza Graphics (#2923) üzenetére


juve600
nagyúr

:C :C :C

(#2925) huberpe válasza Boresz (#2920) üzenetére


huberpe
aktív tag

bocsi, ismét bebizonyosodott az appod sokoldalúsága. :)
remélem a kolléga is olvassa, aki kíváncsi volt ezekre.

(#2926) r0by válasza gyemipapa (#2921) üzenetére


r0by
addikt

Akár hangvezérlés is lehetne :P
De valahogy nem érzem ezen a bip-en, hogy okosóra lenne. Inkább csak egy band, nagyobb kijelzővel :((

(#2927) Graphics válasza r0by (#2926) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

20-ert mit vársz amúgy? Mindent tudjon és olcsó is legyen?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2928) r0by válasza Graphics (#2927) üzenetére


r0by
addikt

Ki mondta, hogy én például mindent elvárok tőle?
Volt pár éve mi band-em, még az első széria, a színes led-es. Azt a feelinget idézi az egész, csak most nem három led van, hanem egy egész kijelző, ahova ki lehet tenni az aktivitás adatait és az időt.
De személy szerint én okosóráról váltottam, és az után a bip-et nem igazán nevezném okosórának. Ez a kütyü szvsz még mindig csak egy aktivitásmérő. Hozzáteszem, hogy szoftveresen sokat lehetne még rajta segíteni.
Nah, de szerintem hagyjuk a témát, én is hagyom, ne offoljuk a topicot :R

(#2929) malna88 válasza rokarudi (#2903) üzenetére


malna88
tag

Szia!

Nekem se mutatja, többi programban látom az utat még (csak azok meg nem frissítik be az edzéseket (bár a MiFit sem :D ))

s9+

(#2930) gyemipapa válasza r0by (#2928) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor minek vetted meg???
A paramétereit, képességeit, tapasztalatokat előre megismerhetted, tudtad, mit veszel, ne utólag fikázd.
Az pedig, hogy mi számít, honnan számít okosórának, sehol nincs megírva, széles a skála, mint pl. az okostelefon kategóriában is. Ez zömmel az árakból is megmutatkozik.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2931) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy az eustock-ról rendelhető óra kínai vagy international verzió?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#2932) juve600 válasza Sipi- (#2931) üzenetére


juve600
nagyúr

international

(#2933) Sipi- válasza juve600 (#2932) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi.
Éppen most találtam meg valahol fentebb, de már nem tudtam szerkeszteni a hozzászólást.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#2934) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Szevasztok. Már nagyon régóta Band 2-t hasznalok elégedetten, viszont váltani szeretnék , mert nagyon megtetszett a Bip és a Cor( formára közelebb áll hozzám) is. Tudna valaki esetleg segíteni a döntésben, aki mindkettőt próbálta? Gps nem fontos. Segítsetek pro-kontra dolgokkal, ha tudtok. Sokat olvastam róluk teszteket ,fórumokat , mégis kíváncsi lennék a véleményetekre. Előre is köszönöm !!!

(#2935) szpali válasza Ricsi 1984 (#2934) üzenetére


szpali
addikt

Szia!

Én is MiBand felhasználó vagyok 2,5 éve. 1, 1S és a megjelenésétől 2 bandeket használok.

Egyszerre rendeltem meg a Bip-et és a Cor-t még márciusban.
A Cor aránylag rendben megérkezett, a Bip-re várnom kellett még vagy 3 hetet.
Ez idő alatt a Cor-t használtam, egyszer kellett töltenem. Sajnálatos módon (köszönhetően az IPS kijelzőnek) nagyon nehezen olvasható tűző napon vagy polarizált napszemüvegben. Amikor a kabrióval mentem valahova, gyakorlatilag csak a rezgésekre tudtam hagyatkozni. Beltérben viszont bőven elegendő még a "3-as" fényerő is. Éjszakára vissza állítottam 1-esre.

A kijelző formájából adódóan az értesítéseket is furán tördeli, nehezebb az olvashatósága,
Watch face kínálata is jóval szerényebb, mint a Bip-nek.

Szabadtéri futás közben is hátrányban van a Cor a nehezebben olvasható kijelző miatt (napfény + napszemüveg, kabrióban felejtős)

Ezzel szemben a Bip-nek nem kell háttér fény, hogy olvasni tudd a megjelenített tartalmat. Nekem zárt térben is elég az 1-es háttérvilágítás érték.
Futás, vezetés közben napszemüvegben is jól látható a megjelenített tartalom. Első körben nálam ~3 hetet ment első feltöltésre, 6 vagy 7 alkalommal voltam ez idő alatt futni 20-70 perceket és 18%-nál tettem fel tölteni tegnap délután.
Az is szimpi, hogy nem muszáj magaddal vinni a telefont, ha látni szeretnéd utólag az útvonalad, elég csak futás után szinkronizálni a MiFittel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2936) szpali válasza szpali (#2935) üzenetére


szpali
addikt

Ofkórsz a Cor-t eladtam, mert a Bip mellett tettem le a voksomat.
Pedig a Cor olyan szép :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2937) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Jól érzem hogy a notify a legtöbb szolgáltatást nyújtó app? Mi fittet elég alapnak érzem. Bandage-t sem erzem annyira részletesnek. Vagy én tévedek? Melyik a legszélesebb körben elterjedt app itt? Megéri a notify pro?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#2938) vilmaboy válasza r0by (#2928) üzenetére


vilmaboy
őstag

Én is érzem hogy ez egy nem rosszból mondom szerényebb tudású óra. Nekem az nem tetszik főként, de kezdem megszokni, hogy az ébresztéseket csak appal tudom beletalálni. Kár hogy ezt csak magán az órán bem lehet bevinni. Én egy garmint használtam. Az nyilván komolyabb volt, igaz 5x-6x ennyiért. Viszont 2 hetente tölteni kellett, ami legalább nem 2 nap... nem volt színes. Gps viszont brutal volt és a connect szoftver is. Viszont sérült a touch screen, és a barmomhoz nincs alkatrész. Azt cserélik ha szétmegy... mármint ha európai piacos. Hát az enyém amerikából jött. Így buktam.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#2939) r0by válasza gyemipapa (#2930) üzenetére


r0by
addikt

Persze, azért utánaolvasgattam, de az ilyen jellegű negatívumok nem szoktak mindig leírva lenni, nem igazán találkoztam vele. Az olcsóság rovására lehet fogni.
Erről még annyit, hogy egy jó barátomat kérdeztem meg, aki már fél éve használja. Odáig volt tőle meg vissza, azt pedig eszemben sem volt megkérdezni, hogy az elolvasott értesítések a telefon is olvasottak lesznek. Valamiért azt hittem, hogy ez alap, mint minden okosóránál. Ezen kívül viszonlag elégedett vagyok vele, írtam is, hogy ez mivel szoftveres, még akár könnyen javítható is lehetne.
És bocsi, hogy okosorának titulált kütyüt hasonlítok egy másik annak titulálttal, amit ráadásul használtam két évig, így van is összehasonlítási alapom. Szóval nem csak a levegőt harapom.
Ha már személyeskedni szeretnél, akkor miért ne fikázhatnám? Megtiltod?
Korábban is írtam, hogy ejtsük a témát. Lehetne úgy? :R

(#2940) huberpe válasza r0by (#2939) üzenetére


huberpe
aktív tag

nem figyelted ezek szerint Boresz tegnapi reakcióját, amit véletlenül nekem címzett. :) a bandage el tudja tűntetni az értesítést a telóról is.

(#2941) r0by válasza huberpe (#2940) üzenetére


r0by
addikt

De figyeltem és köszönöm is. Tegnap jól működött, de ma már van egy kb. fél perces delay közben. Szerintem dobok majd mindenre egy restartot.
A smiley-k rossz megjelenésén kellene még változtatni. Én szívesen megcsinálnám, de egyenlőre még nem tudom, hogy mi lenne a menete. A hétvégére terveztem, hogy kutakodnék utána egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#2942) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Mi fitben miért latok csak 3db ébresztést? Szinkronizáláskor nem kellene beolvassa ha pl notifyben hozzáadtam 1et? Az órán van 5 6 ébresztés. Fit meg lat 3at... miért?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#2943) Arween


Arween
senior tag

sziasztok.Eddig Miband lelkes használó voltam de kb. egy hónapja meghalt a Miband2-es ,és mivel ismerősök körében is volt ilyen eset 3-4 is nem akarok újra mibandot rendelni,azért hogy pár hónap múlva esetleg menjen az is a kukába.A Bip-et nézegetem kicsit tartok tőle hogy női kézen ormótlan lesz (nincs vékonyka csuklóm),esetleg valakinek van hölgy felhasználó ismerőse ,mennyire áll jól ez rajta?Mindenképp a szürke változatot venném,az talán csajosabb kicsit :)
Ami fontos lenne hogy pöpecül működjön az a hívás jelzés,azon belül is főleg whatsapp mivel ezen kommunikálok a legtöbbet.Ezzel nincs gond,működik rendesen?

Illetve nézegettem Kína/hazai beszerzést ,és nekem úgy tűnik jelenleg a speedshop-ban érdemes megvenni,bár 25e ft de haza garancia van rá ,és itt van 2 nap alatt. Kínai webshopban sajnos a szürke nincs eu-s raktárban ,és mire ideér a vám+áfa miatt kb. ennyi lenne szerintem..De ha van jobb beszerzési forrás érdekel ;)

(#2944) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Neked ajánlanám a pebble timet, fehérben.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2945) bubu340412


bubu340412
újonc

Most frissült a firmware-je 1.1.36-ra :)

(#2946) Sgr_A válasza Arween (#2943) üzenetére


Sgr_A
addikt

Inkább az eustock-on
20k+1k szállítás
Ha 12 ig megrendeled másnap megkapod

(#2947) Arween


Arween
senior tag

Nagyon köszi,ezt nem is hozta fel a kereső akkor innen rendelem :) A hívás értesítések jönnek rendesen nincs gond? (miband sokszor elfelejtett híváskor értesíteni)

Tiger. Köszönöm ha nekem ajánlottad,de inkább maradok ennél a típusnál.

(#2948) bl4ze válasza Arween (#2947) üzenetére


bl4ze
veterán

Nincsen.
Én Mi Fit-et használok csak, ékezetes karekterekkel turbózva, és minden értesítést megkapok : hívásról, SMS, stb. amit beállítok

.:. bl4ze .:.

(#2949) Dr.NX válasza bl4ze (#2948) üzenetére


Dr.NX
addikt

Vibert is?

Elfogadom a sütiket.

(#2950) thornadoj válasza Dr.NX (#2949) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Be lehet állítani milyen alkalmazások küldhessenek értesítéseket az órára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.