Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Boresz válasza nokiae51 (#2493) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Mi Bandage app alatt több számlap csere menete (az info gombra kattintva ott van a menete, de leírom részletesebben):

- Inicializálás (fontos hogy a gombról indítsd), Mi Fit-ben feltöltöd az 1. számlapot
- Letöltöd a számlapokat a linkről, vagy bárhonnan
- Áthelyezed az áthelyezés funkcióval
- Alul a feltöltés részben a kiválasztott számlap-hoz tartozó feltöltő ikonra kattintva a Mi fit-ben feltöltöd az 1. számlapot.

2. számlap csere:
- Elindítod a Mi Fit-et a kezdő képernyőről vagy a Mi Bandage számlap menü akció sávjáról a Mi Fit ikonnal.
- Feltöltöd a 2. eredeti Mi Fit számlapot
- Vissza a Mi Bandage-be, alul a feltölté részben a kiválasztott számlap-hoz tartozó feltöltő ikonra a Mi fit-ben feltöltöd az 2. számlapot.

és így tovább.

A lényeg mindig az utoljára feltöltött eredeti Mi Fit számlapot cseréli le, így az összes lecserélhető
Ha előröl kezdenéd akkor kell az Inicializálás gombra kattintani.

(#2502) Tiger. válasza Boresz (#2501) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Na látod, ettől sokkal egyszerűbb a notify.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2503) huberpe válasza Boresz (#2501) üzenetére


huberpe
aktív tag

egyszerre több saját készítésű watchface is lehet fent a bip-en? (láma mód on) :)
két hét használat után annyi észrevételem van a bandage-al kapcsolatban, hogy az activity pontban mindig kicsit kevesebb lépést ír ki, mint a mifit (band2-nél ilyen nem volt) ill. a rezgés újrakapcsolódáskor funkció nálam 20-ból egyszer működik kb.

[ Szerkesztve ]

(#2504) S@c@ válasza mathgery (#2499) üzenetére


S@c@
őstag

Koszi megrendeltem en is onnan.

(#2505) Boresz válasza huberpe (#2503) üzenetére


Boresz
tag

Nem, a Bip-en csak egy lecserélt lehet, viszont az előbbi leírással a Mi fit gyári számlapok közül több is lecserélhető, tehát a Mi Fit -ben tudod lecserélni a gyáriakat.
Ezután elég a Mi fit-ből indítani a cserét, ami a Bip-en lévő (1 darabot) cseréli le.

Biztos jó a Notify csak az a baj vele, hogy saját firmware update-t használ, pár hónapja sok embernek volt olyan gondja, hogy frissült a Mi Fit valamit módosítottak benne a számlap cserén és aki ezután frissítettet a Notify-n keresztül a watchface-t (mivel a Notify nem volt felkészülve az új firmware-re) annál nem indult az óra..., szóval a Mi Fit-en keresztüli csere a legbiztosabb

(#2506) bl4ze válasza Boresz (#2505) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam az utóbb időben nagyon sokszor csinál a Mi Fit indítást, belépést követően "A-GPS update"-et. Nálatok is?

.:. bl4ze .:.

(#2507) huberpe válasza Boresz (#2505) üzenetére


huberpe
aktív tag

így már világos, köszi!
esetleg erre a nem jelez újracsatlakozáskor problémára van valami ötleted? (xiaomi a1-stock 8.0-battery optimization off) minden más nagyon frankón működik.

(#2508) Nyiaz válasza detroitrw (#2495) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Köszi! Ez órán még jobban néz ki. Eddig nekem ez a best, minden jól olvasható rajta még öregedő szemmel is. :)

[ Szerkesztve ]

(#2509) nokiae51 válasza mathgery (#2499) üzenetére


nokiae51
tag

Szia!

Láttam,hogy rendeltél fóliát az órára!
Kérdésem az volna,hogy milyen a minősége?
Mert én is rendeltem 2 darabot,de igaz nem innen ahonnan te.....
A lényeg,hogy nem lehet felrakni se :(
Amit n rendeltem,a kép alapján az ugyanolyan sárga ....

Üdv: The Flash

(#2510) Boresz válasza huberpe (#2507) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Nézd meg, hogy van-e értesítés a telefonon amikor újracsatlakozik (előredefiniált vagy egyéni), ha van értesítés akkor elvileg nem jelez (mivel úgyis megkapod az értesítést), de persze lehet hogy hiba van valahol.

(#2511) detroitrw


detroitrw
addikt

(#2512) Tiger. válasza detroitrw (#2511) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Király vagy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2513) bl4ze válasza detroitrw (#2511) üzenetére


bl4ze
veterán

Erre [link] tudnál csinálni a "magyarosítást" ?
Elég pofás :)

Köszönjük. :R

.:. bl4ze .:.

(#2514) detroitrw válasza bl4ze (#2513) üzenetére


detroitrw
addikt

(#2515) huberpe válasza Boresz (#2510) üzenetére


huberpe
aktív tag

teszteltem, kikapcsoltam mindenhol az "amikor újracsatlakozik" opciót, de sajnos így sem rezeg.

(#2516) Sipka81


Sipka81
tag

Szeretnék rendelni egy ilyen órát fekete színben. Abban kérem a segítségeteket, hogy itthon ajánlott-e valahonnan megvenni jó áron vagy inkább BangGood/TomTop/Gearbest/aliexpress?
Ezekről a külföldi oldalakról még nem rendeletem, érdekelne, hogy melyiket ajánlanátok illetve hogy érkezéskor számítanom kell-e vám/áfa fizetésre és ha igen, az kb. mekkora összeg lenne?

[ Szerkesztve ]

(#2517) Tida Dida


Tida Dida
újonc

Üdv mindenkinek. Két hete szenvedek az órával. iPhone-al van párosítva. Teljesen meg van hülyülve. Magától átvált töltésre illetve azt mutatja tölt. Ilyenkor érintésre, gombnyomásra nem reagál. Ha töltőre teszem és leveszem van úgy, hogy visszavált órára. Ha hosszan nyomva tartom a gombot bekapcsolja a futás funkciót és azt kikapcsolva újra az órát mutatja. Utána teljesen véletlenszerűen átvált és azt mutatja mitha tölteném. A legújabb hivatalos firmware van rajta. Valkinek valami ötlete? Hibás lehet a drágám?

(#2518) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

No üdv mindenkinek, hamarosan én is aktív tagja leszek ezen fórumnak is. Hó elejéb rendeltem egy órát, elméletileg megjön az is nem sokára.
Majd jövök kérdésekkel, de így elsőre az lenne hogy milyen progival lehet az órához watchface-eket csinálni? Gondolom bináris fájlban benne vannak a képek azokat kell csak módositani?

(#2519) nyzoli72 válasza Ezekiel Ston (#2518) üzenetére


nyzoli72
csendes tag

törlés

[ Szerkesztve ]

(#2520) bl4ze válasza detroitrw (#2514) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm :) :R

.:. bl4ze .:.

(#2521) Tiger. válasza huberpe (#2515) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Notifyben be lehet állítani amikor újra csatlakozik akkor küld egy üzenetet amit testre is tudsz szabni, illetve rezeg, az igaz, hogy nem egyből.

Aki szeretne a facebookos csapatunkhoz csatlakozni itt meg teheti

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2522) huberpe válasza Tiger. (#2521) üzenetére


huberpe
aktív tag

ismerve Boresz problémamegoldó képességét még a band2-es időkből valószínűleg erre is megtalálja majd a megoldást. :)

(#2523) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Mi Band 2-ről váltottam. Ott Mifit + Bandage programot használtam. Xiaomi Mi5.

A Band2-vel is az volt a bajom,hogy nem küldte az értesítéseket(messenger, stb.)..

Leválasztottam a Band2-t. Mifit-ben párosítottam a Bip-et. Látja is. FW , GPS frissítve.. A képernyőt is feloldja.
Telepítettem az "Alert Bridge" programot. Megadtam a hozzáférést az értesítéseknek a Mifitnek és az Alert Bridge-nek is. Viszont még mindig nem küldi az órára , ha írnak messengeren. A telefonon megjön az értesítés, de ott semmi.

Mit állítsak? Több reboot is volt és semmi. A kijelzőt szépen feloldja, szóval tuti, hogy csatlakozva van a telefonhoz.

(#2524) Upo válasza Atomgeszi (#2523) üzenetére


Upo
addikt

Melyikkel kezelnéd az értesítések kiküldését? Mert annak kell autostart, háttérben futás, kikapcsolt miui akku kímélő többek között, a másikon meg ki kell kapcsolni az értesítés kiküldését.
Messenger fel van véve a listára hogy küldjön róla értesítést az órára?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2525) dometomi10


dometomi10
csendes tag

Sziasztok!
Gearbesten most 59$ a Bip kuponnal. A kérdésem az lenne, hogy szokott ennél olcsóbb is lenni, érdemes-e még várni? (Korábbi hozzászólásokban láttam 54$-os árat is.) Ill. ide kapcsolódik még, hogy "Belgian Registered" küldéssel mik a tapasztalatok?
Megkérdeztem Eustockot is, 1-2 héten belül fogják forgalmazni, de árat sajnos még nem tudtak mondani.
Nem tudom mitévő legyek!? :))

(#2526) huberpe válasza dometomi10 (#2525) üzenetére


huberpe
aktív tag

én 49-ért zsákoltam be belga postával. simán átjött a vámon, 2 hét alatt itt volt.

(#2527) huberpe válasza Atomgeszi (#2523) üzenetére


huberpe
aktív tag

teljesen jól működik a mifit+bandage kombóval a bip. minden értesítés megjön rá, sőt, ahogy ma írtam, Boresz már csinált is egy bétát az újracsatlakozás problémára és javult is a helyzet. lassan jövök neki még egy prémium megvásárlásával. :)

(#2528) dometomi10 válasza huberpe (#2526) üzenetére


dometomi10
csendes tag

Az igen. Hogy sikerült akkora kedvezményt elérni?

(#2529) Yack válasza huberpe (#2527) üzenetére


Yack
csendes tag

Szerintem kb.600 forintért "kötelező"megvenni mivel a program magyar és bőven megérdemel ennyit a készítője a fáradozásáért. :R

(#2530) Sipka81 válasza dometomi10 (#2525) üzenetére


Sipka81
tag

az a kupon engem is érdekelne!
én gearbesten 80$-ért látom ingyen szállítással Kínából.
előbb venném meg geekbuyingról 70$-ért olasz raktárból, szállítási költség kb. 700 Ft és 1-2 nap alatt van itt.

(#2531) szabi__memo válasza Yack (#2529) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Főleg hogy abból 300Ft az övé

[ Szerkesztve ]

(#2532) Atomgeszi válasza Upo (#2524) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát a MiFitben offoltam az alkalmazások értesíétsét. Viszont a gsm hívást sem jelzi név szerint, hanem csak annyit, hogy incoming call.

Igen, minden programot felvettem. Lockoltam is a programot.. Megpróbálok most egy másikat. :(

(#2533) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#2532) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Notify & Fitness for Amazfit Ezzel megjönnek az értesítések, csak éppen a pro verzióban jelzi csak, hogy mit írtak.

Van valami normális program, ami mutatja, hogy ki hív, mutatja a messenger szövegeket és rendesen működik, minden hókuszpók meg fizetős alkalmazás nélkül?

(#2534) Atomgeszi válasza huberpe (#2527) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De a Bandage hogy ismeri fel? Nekem csak a Band2 látja. A BIP MAC címét kell megadni?

(#2535) huberpe válasza dometomi10 (#2528) üzenetére


huberpe
aktív tag

még itt a fórumon linkelte egy kolléga. meg is lepődtem, h milyen jó ár.

Yack: nyilván egy nap használat után megvettem a bandage-t, de mivel már több észrevételemet is megvalósította Boresz illene még egy prémiumot vásárolnom. :)

Atomgeszi: nálam simán felismerte a bip-et, ahogy a band2-t is előtte. próbáld meg esetleg törölni az adatait a bandage-nak(előtte csinálj esetleg egy backupot róla). mennie kellene.

(#2536) bl4ze válasza Atomgeszi (#2533) üzenetére


bl4ze
veterán

Én a Mi Fit-et használom magyar font (ft) készlettel, és minden üzenet szépen megjön.

.:. bl4ze .:.

(#2537) Atomgeszi válasza bl4ze (#2536) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálam sajnos az ékezetek helyett kérdőjelet rak. Van erre megoldás?

(#2538) dometomi10 válasza Sipka81 (#2530) üzenetére


dometomi10
csendes tag

Ezzel a kedvezmény kóddal (GBsale002) nálam 59$ + szállítás.
https://goo.gl/ceN3oU

(#2535) huberpe: Vajon érdemes erre alapozni, hogy lesz még annyira olcsó!? :)

(#2539) kissati66


kissati66
tag

Erre senkinek nincs ötlete? Az eredeti firmware (amiben benne van az eredeti font is) érdekelne, senki nem tud egy linket, ahonnan letölthető?

@bl4ze Láttam, hogy sokat szenvedtél az aktuális hőfok megjelenítésével, sikerült megoldani? Mert nálam is az van, hogy többször nem látszik, mint amennyit igen...

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#2540) bl4ze válasza Atomgeszi (#2537) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, gardgetbrige app-pal felrakni a magyar ékezetes .ft file-t.
Keress rá erre itt, van letölthető .ft file , a gardgetbridge meg fent az összefoglalóban.

.:. bl4ze .:.

(#2541) Atomgeszi válasza bl4ze (#2540) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

A miui leírsá szerint megcsináltam. Most ott tartok, hogy
- A pontos sorrend: FW - RES - GPS - FT
- Visszatehetsz minden appot, amit eddig használtál. (Mi Fit csak újat!)
A FW RES GPS FT telepítve gagdettel. Töröltem a gadgetet, mifitet felraktam. Felismerte, párosult, viszont hibát dob,hogy A-GPS adatok frissítése sikertelen...

Mit ronthattam el? LEhet az, hogy a lakásban ülök és nem kint az utcán?

(#2542) bl4ze válasza Atomgeszi (#2541) üzenetére


bl4ze
veterán

Én úgy csináltam, hogy

1. fel volt rakva a gadgetbridge a telefonra
2. letöltöttem a ft file-t
3. megnyitottam egy ES File Exp-vel, és a gadgetbridge frissítette (install) a font készletet

Ennyi volt.
A-GPS probléma stb. nem volt így.

.:. bl4ze .:.

(#2543) lordwolf88


lordwolf88
csendes tag

Sziasztok! Itt egy Watchface, amit ma csináltam próbaképpen. Vélemény?

Letöltés

[ Szerkesztve ]

(#2544) Atomgeszi válasza bl4ze (#2542) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ablakban sikerült.
Viszont maradt az issue, hogyha újraindítom a telefont, nem párosodik vissza a MiFittel a karóra és újra kell párosítani.

(#2545) Atomgeszi válasza lordwolf88 (#2543) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem jó lett.. Pont ilyet kerestem én is, ami egyszerű de mégis minden infó rajta van, mert hiányolom gyárilag a dátumot.

Mivel tudom ezt felrakni? Telefonra letöltöttem a bin fájlt már.

[ Szerkesztve ]

(#2546) lordwolf88 válasza Atomgeszi (#2545) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

Húúú, hát az jó kérdés... Az az igazság, hogy én még várom az órát, csak előre dolgozok a watchface-el.

Egy ilyen leírást találtam:
Installing the 11th dial via Gadgetbridge
Your smartphone should have a file manager installed.

And also the latest version of gadgetbridge should be installed.

Launch gadgetbridge and connect it to the clock, press the + button to connect the clock.

Download the desired dial file.

Then open the folder with the loaded dial in the file manager. Open the .bin file.

The file manager should prompt you to select the application to open the bin file.

Find and select gadgetbridge.

Press the button to start the installation.

If you did everything right, the watch faces you need appears on the clock.

Közben elkészült még 1 számlapom:

Letöltés

Holnap fordítok még egyet magyarra, szintén ilyen egyszerűbb formában.

[ Szerkesztve ]

(#2547) Atomgeszi válasza lordwolf88 (#2546) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi. Ezzel sikerült is! Az elsőnél maradtam!

(#2548) lordwolf88 válasza Atomgeszi (#2547) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

készítesz egy képet arról, hogy hogyan néz ki az órán aktív és inaktív háttérvilágítás mellett? :C

(#2549) bl4ze válasza detroitrw (#2511) üzenetére


bl4ze
veterán

Hello maestro,
Ebből [link] kérhetünk egy Magyar verziót esetleg ? :)
Köszi. :R

.:. bl4ze .:.

(#2550) Sipka81 válasza bl4ze (#2549) üzenetére


Sipka81
tag

24 órás jobb lenne belőle szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.