Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) DeFence válasza gurus (#599) üzenetére


DeFence
tag

S23 Ultrát csak akkor venném meg S21 után, ha lett volna benne face ID, és még infra is.

Egyszerűen, vágyok másra . Lehet hogy majd megbánom, vagy kitudja..
Egyelőre azt gondolom hogy a Magic 5 Pro jobb lesz mint a Samsung.

Aztán majd kiderül mi lesz, ha 1 hónap múlva sem lesz telekomnál, nem tudom milyen telefonok jelennek még meg idén, de ha semmi érdemes nem lesz, akkor csak 23 Ultra lesz.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#602) z67


z67
őstag

Használ valaki, George, Unicredit, Curve, Barion, Paypal, keepass alkalmazást? Azt vettem észre, hogy ha nem nyomok ujjlenyomatot, csak a 'Megerősítés' gombra nyomok, akkor arcra is felold. Revolut, icsekk, kincstár nem.

(#603) zsooti1 válasza gurus (#589) üzenetére


zsooti1
tag

Az óra nem tudja kezelni a telefon kameráját.

Zsooti

(#604) greyslay válasza gurus (#600) üzenetére


greyslay
aktív tag

Nem szeretnél threadot váltani :F Roppant idegesítő írásaid vannak

"embertelen ember munka"

(#605) mrThomi


mrThomi
addikt

Találkozott már valaki olyannal, hogy a whatsapp nem akarja visszaállítani a média tartalmat ? Nem tudom mi lehet, de fél órája már előkészít és nem történik semmi. Van erre valami megoldás ?

Nothing Phone (2a)

(#606) hockeyapu válasza gurus (#600) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Vegyél S23 ultrát, az való neked ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#607) z67 válasza hockeyapu (#606) üzenetére


z67
őstag

Kár hogy prémium szolgáltatás a trollok eltűntetése.

(#608) hockeyapu válasza z67 (#607) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Kellene ide is egy topicgazda ! :R

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#609) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Szívemből.

(#610) Kovaratis válasza z67 (#602) üzenetére


Kovaratis
őstag

Érdekes az összkép, valszeg alkalmazás függő. A bankom nem enged be, csak ujjal, de a Navos rendszeralkalmazás arccal is, igaz kér egy megerősítést. Paypal ugyanez, Curve itt nem van beállítva, nem tudom ellenőrizni. Mindenkinek elment a kedve a topictól? :(

(#611) Aryon87 válasza Kovaratis (#610) üzenetére


Aryon87
félisten

Mindenkinek elment a kedve a topictól? :(

Ami hülyeségek mennek itt, ne csodálkozz. Én pl azóta is várok értelmes képekre (tájkép, makró, városi képek, éjszakai), de sehol semmi. A tornatermes képekkel nem lettem előrébb.
Továbbá tapasztalatmegosztás sincs. És 600 kommentnél járunk...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#612) kp78 válasza Aryon87 (#611) üzenetére


kp78
addikt

+1 :K
Én is hasonló tapasztalatokra várok.
Egyelőre még egész jól bírom, h ne rendeljem meg. :)

(#613) z67 válasza Kovaratis (#610) üzenetére


z67
őstag

Régebben itt említettem hogy még a Mate 20 pro idejében olvastam, hogy az Android is alkalmas erre csak ott már nem kaptuk meg. Nem nagyon hitte senki. Szerintem az Apple más, ott nincs ujjlenyomat olvasó így kötelező az arcfelismerést beletenni. Viszont az iPad pro-mnál meg az a bosszantó, hogy hiába az ébresztős tok, és hiába az arcfelismerés ott minden megnyitásnal lapozni kell felfelé, nem ismeri fel, hogy kinyitottam a tokot, sem felemelést nem érzékel. De a programok valóban nem kérnek meg egy érintést.

A halott topicrol szólva. Van egy két troll aki miatt bosszúság ide járni, de amúgy sem vagyok az a lelkendezos típus. Ha újat találok leírom.

Ami miatt szetbasz az ideg az az, hogy rogzitettem iker alkalmazást és azóta a nem létező Google Wallet accountot indítja, a valós helyett és nem lehet átállítani. Ki kellett kapcsolnom az alapértelmezest és utoljára megnyitottal fizetek, emiatt viszont mindig meg kell nyitni. Megszűntettem az ikreket, így már nem hívja be a nem létező accountot, de a főt sem. Valószínűleg újra kellene formázni a telefont, de ehhez nincs erőm. Nem feltétlenül Honor hiba, de rossz a szajiz. Google leveleztem, töröltem az alkalmazás frissítéseket, minden próbáltam már. A legjobb ha a play servicest ujrateszem a hulladék Samsung óra sem tud újra kapcsolódni, így azt is újra kell rakni, annak minden kinjaval, ugyanis annak a mentése is egy hulladék. Na ilyenkor sír a szívem az Apple tökéletes mentése után.

Ja, és szerintem is legyen végre valaki topicgazda, nem tudom hogy megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#614) mjani1172 válasza Aryon87 (#611) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem, ez azért nem fedi a valóságot.
1.A telefon rohadt drága. (most mindegy hogy a többi mennyi.....) ez normál áron közel fél millió, nem az a 80 ezres (hű, 80 rugó sem kevés és szinte semmit nem kapni érte, a feleségem nova5 T-je 50 ezer volt, és évek óta problémamentesen használja.....) kategória. Bár nem okozna semmilyen nehézséget számomra anyagilag, egyszerűen nem szeretnék ennyi pénzt kiadni egy telefonért, ez inkább elvi kérdés, hiába jó, hiába tetszik, ha váltani kell ez lenne az esélyes, mégis csak nézegetem, maradok még a mate20p-nél,amíg megy.
2.Kapni sem lehet sehol.
3.Azért van egy nagy bizonytalanság a gyártóval kapcsolatban, eddig folyamatosan bénáztak, bizonytalan a jövő is, és ez az első jó ajánlatuk.
4.Mindenhol csökken a hozzászólás, xiaomi 13 pro topic is áll.,sok hírhez már egy komment sem érkezik. Kifújt a lelkesedés, nincs semmi innováció nincs előrelépés az iparban, már megszokott tárgy egy telefon.

[ Szerkesztve ]

(#615) z67 válasza mjani1172 (#614) üzenetére


z67
őstag

A 3-as pont folyamatos bénázásával vitába szállnék, mindenki látja, hogy a Honor gyakorlatilag Huawei, nem is értem ezt ki ette meg, de egyelőre nem bojkotált. Nyilván ezokból nagy a bizonytalanság, ami viszont figyelemre méltó, hogy a Mate 20 Pro nekem közel 4 évesen kb. 30%-os áron ment el, ami még iPhone-nál is szép teljesítmény. Érdemes azt is nézni hogy a Xiaomi 13 Ultra hol nyitott a DxOmarkon. Aki meg tényleg szeretett volna telefont, az itthon is beszerzezte 380-400 ezer Ft-ért.

(#616) mjani1172 válasza z67 (#615) üzenetére


mjani1172
addikt

A vitával nincs gond, de én nem látom hol az ellentmondás. :) Ugyanazt írod mint én.
De mondj az "új" Honor-tól egy-két sikeres telefont, ha úgy gondolod hogy nem bénáztak. Én eddig (bár lehet átsiklottam valami felett) csak olyan "futottak még"vagy" drága és sz.r" jellegtelen, unalmad telefont láttam tőlük. Egy sem volt számomra olyan eddig, (ez az első, ez tetszik minden szempontból) hogy cserélnék, mert még a m20p szintjét sem érték el, nemhogy nagy előrelépés legyen.

[ Szerkesztve ]

(#617) z67 válasza mjani1172 (#616) üzenetére


z67
őstag

Hát a Huawei is készített olcsó és jellegtelen telefonokat és mivel nekem ez marad Huawei bárhogy is hívják, ezért ez csak egy következő lépcső. Nézd meg az AOD képeket, a menüt, a háttér képeket stb. Tehát nekem mondjuk úgy a Mate sorozat következő lépcsője a 20 után, a többi töltelék még nem érdekel. Én így nézem, a benazast meg nem látom, ebben a kategóriában tőlük.

(#618) dontibee


dontibee
tag

Én is véleményeket várnék.
Egy Mate 20 Pro-ról váltanék, a Magic 5 Pro és a Galaxy S23 Ultra maradt a jelenlegi kínálatban, amit elképzelhető utódnak tartok. A Honor jobban tetszene, de szeretnék több tapasztalatot látni róla (fotók, felhasználói tapasztalatok...) mielőtt megveszem.

(#619) rolandg válasza Kovaratis (#610) üzenetére


rolandg
tag

Nem tűntünk el. Én igazából megelégedetten használom a telefont, nincs vele semmi bajom, és ezért nem kell állandóan kérdéseket feltennem, mint anno Samsung S21 Ultránál. Az Ultra előtt egy P20 pro-m volt a Huaweitől, és most megint azt a megbízható, biztonságos érzést élem meg, amit ott, hogy van egy jól működő, megbízható telefonom, amit még szeretek is. Ezt a Samsungról nem tudtam elmondani.
Amit várok, az a gyári flip tok. Sajnos amiket árulnak alin, az nagy rakás kutyakaki, rettenetes minőségben.
Ha valaki képeket szeretne, küldjön rám privátot, megbeszéljük.

[ Szerkesztve ]

(#620) kp78 válasza rolandg (#619) üzenetére


kp78
addikt

Gondolod lesz gyári flip tok? :U

(#621) rolandg válasza kp78 (#620) üzenetére


rolandg
tag

Eddig voltak.

(#622) koboldozat válasza rolandg (#619) üzenetére


koboldozat
senior tag

Csomó mindenki szeretné a képeket látni, nem tudod ide felrakni? :))
Mindenkinek egyszerűbb lenne. :R

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#623) rolandg válasza koboldozat (#622) üzenetére


rolandg
tag

Nyersképek. Amikor megdolgoztam őket, még szebbek lettek. De én ezzel is elégedett vagyok. Nem volt tudatos, csak kattintgattam automata módban.

(#624) Rolee.


Rolee.
csendes tag

Sziasztok!
Egyik tesztben azt olvastam, hogy a kijelző, hátlap nem gorilla glass. Vagy a honor máshogy nevezi a védelmet? Mennyire ellenálló így? :R

Dávid Roland

(#625) rolandg válasza Rolee. (#624) üzenetére


rolandg
tag

Nálam tokban van. Esett már nagyot, de semmi baja. A tok védte. Belső feszültség miatt nem repedt meg.

(#626) freeapro válasza rolandg (#623) üzenetére


freeapro
senior tag

Ne dolgozd meg, az a lényeg, hogy teljesen automatán készült képek legyenek.

(#627) freeapro válasza rolandg (#623) üzenetére


freeapro
senior tag

Csinálj léci:
-napsütéses kékeges képet valami zöldről tájról (zöld szín leképezése miatt)
-normál napfényben készült képen emberről (bőrszín leképezése miatt)
-esti képet ahol nincs semmi túlvilágítva reflektorokkal (esti képek miatt)
valahova tedd fel a képeket teljes méretben tömörítetlenül

(#628) Kovaratis válasza freeapro (#627) üzenetére


Kovaratis
őstag

https://www.dxomark.com/honor-magic5-pro-camera-test/

(#629) freeapro válasza Kovaratis (#628) üzenetére


freeapro
senior tag

OK, ezt láttam, de akkor megbízunk a dxomarkban vagy nem? (+ egy feka és egy kínai képei alapján nem tudom megítélni a helyes bőrszín visszaadást, bocsi :))

(#630) rolandg válasza freeapro (#627) üzenetére


rolandg
tag

Bocsáss meg, de ennyi időm nincs. Fotózom hobbi szinten, könyvben jelennek meg fotóim... Ez a telefon számomra jobb alapanyagokat készít, mint az S21 Ultra. Nekem ennyi a lényeg. A többit szerintem próbáld ki valahol.

(#631) freeapro válasza rolandg (#630) üzenetére


freeapro
senior tag

Ha hobbifotós vagy, akkor ez tényleg olyan nagy kérés?

Ebből a topicból tényleg nulla használható infót lehet szerezni. Részemről zárható.

(#632) z67 válasza freeapro (#631) üzenetére


z67
őstag

Vagy az is egy verzió, hogy nem jössz ide.

Nézz körül a Facebookon, van egy pár ilyen témájú csoport. Azt meg engedd el szerintem, hogy feladatokat osztasz a topicban.

(#633) freeapro válasza z67 (#632) üzenetére


freeapro
senior tag

Igazad van. De az is egy verzió, hogy te sem ugatsz bele. :R
Kérés volt, nem feladat osztás.
Én is hobbi fotós vagyok. Talán kicsit több is. 3 ilyen képből elég jól el lehet dönteni, hogy ténylg jó fotókat készít vagy nem. Ez gondolom segítség lett volna másiknak is, mert ez fotós mobil, leginkább a fotós képességek érdekelnek, nem azt, hogy milyen gyors a bankos app.

(#634) z67 válasza freeapro (#633) üzenetére


z67
őstag

A stílus maga az ember. Nyilván be kell zárni a topicot, ha nem ugrál mindenki körülötted. Kerülöm az ilyen lényeket, így innentől téged is.

(#635) Aryon87 válasza freeapro (#633) üzenetére


Aryon87
félisten

+1

Csak 2 perc lenne az egesz...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#636) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Srácok, tényleg. A DXO-ban aki nem hisz az nekem igen? Képekből, videókból, összehasonlításokból Dunát lehet rekeszteni a neten.

(#637) z67 válasza Kovaratis (#636) üzenetére


z67
őstag

A dxomark-ot kilóra megvette a kínai kormány (a Xiaomi most nem adta bele a szokott részét), az ufók, Brüsszel és soros György. Csak a fórumban látott képek a hitelesek. Mondjuk engem az sem érdekel van-e benne kamera, mert csak a banki alkalmazás mozgat.

Ja, a Mobilarena is egy fake reklamlap.

[ Szerkesztve ]

(#638) DeFence


DeFence
tag

Képek

Szerintem ezek a képek bőven elég információt adnak, annak aki a kamerára kíváncsi.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#639) freeapro válasza z67 (#634) üzenetére


freeapro
senior tag

Ó, bárcsak kerülnének el az ilyen minden lében kanál idióták jó messzire! Az a baj, hogy mindenhol ott vagytok.

(#640) z67 válasza freeapro (#639) üzenetére


z67
őstag

Tökéletes meglátás, és tökéletes bemutatkozás is. Ezen az autópályán mindenki szembejön.

Rupotlan senkik fanyagolnak, képeket, leírásokat követelnek, hogy utána szétcincálhassák a telefont, mekkora szar is, mert így jobban esik, hogy le kell mondani arról, amire amúgy sem futná.

Komoly oldalak foglalkoznak vele amúgy, aki nem fogyatékos be tudja gyűjteni a teszteket, fotókat és képes az alapján dönteni, nem itt trollkodik.

(#641) Aryon87 válasza z67 (#640) üzenetére


Aryon87
félisten

Rupotlan senkik...

Azért ezt átgondolnám (+ a többi minősítetetlen részt is) ha sokáig szeretnél itt a fórumon maradni.

Ha rupotlan lennék, nem egy Mate50Proval járkálnék.. Csaxolok. Ahogy a többiek sem holmi 20ezres vacakkal vannak gondolom.
De tipikus irigy magyar mentalitás, nehogy segíts másnak, inkáb leszólod. Gratulálok hozzá.

Nincs itt semmi fanyalgás és társai, csak jobban átjön a saját kézből készült kép/saját tapasztalat, mint YT-n való tesztekben, és én pl jobban hiszek annak.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#642) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Szerintem egy kicsit mindenkinek elgurult. Higgadjunk le, és csevegjünk inkább a telefonról. :)

(#643) z67 válasza Aryon87 (#641) üzenetére


z67
őstag

Őszintén szólva nem kívánok itt maradni. Általánosságban az ehhez hasonló fórumokon telefon tulajdonosok beszélik meg a telefonnal kapcsolatos észrevételeiket, tapasztalataikat, segítik egymást. Itt ilyenről szó nincs, eddig itt semmilyen hasznos információt nem kaptam itt, így inkább teret engedek azoknak, akik nincs ilyen telefonjuk, de van rengeteg észrevételük.

Esetleg beleolvashatnál egyéb tagok hozzászólásaiba is. 16 éve vagyok itt, de a szinvonal már nem a régi, de nyilván miattam.

Ennek ellenére nem azzal jövök, hogy zárják be nyugodtan a fórumot. Talán fél év múlva folyik itt majd érdemi beszélgetés telefonnal bíró emberek között.

[ Szerkesztve ]

(#644) Aryon87 válasza z67 (#643) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez mindig így megy egy új telefonnál, de azért már van 1-2 tag, aki aktívaban is megoszthatná az eddig felsoroltakat, mert vannak páran akik szeretnék megvenni a telefont, de személyes tapasztalatra várnak (én más okból érdeklődöm a telefon iránt)

Olvasom a többiekét is, csak a tied volt az eddigi legdurvább.

Kb nyár vége fele lesz talán jobb élet itt, miután beesik az ára, addig 1-2 tulaj fog itt eszmecserét folytatni

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#645) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Egy pár kép 1x, 3,5x, 10x és makró.

(#646) DeFence válasza z67 (#643) üzenetére


DeFence
tag

Hiába beszélsz arról, hogy megváltozott a színvonal. Évek teltek el, a világ változott, nagyon sok ember szerint rossz irányba.
Én is azt mondom, hogy bizony régen jobb világ volt.
Apukám is azt mondja, hogy régen jobb világ volt.
Mindig ez lesz.

Én is azért léptem be ebbe a topikba, mert szerettem volna olvasni véleményeket.
Sajnos én is azon ruppótlan senki vagyok aki nem tudja megvenni ez a telefont, se másikat. Mert jelenleg ennél fontosabb dolgokra kell tartalékolnom a pénzt.
Amint lesz a Telekomnál, hozom ki, ha nem lesz akkor nem tudom mi lesz.

Az hogy ennyire kevesen vannak itt és írnak, az annak köszönhető hogy kevés embernek van még meg a telefon.
Alig lehet kapni pár helyen, korábban még ennyi helyen se lehetett kapni. Talán majd később megérkezik még 100+ tulaj és az is lesz amit te is hiányolsz a fórumból.

Az pedig téged minősít, hogy képes vagy átgondolatlanul beszólni a többieknek, ismeretlenül.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#647) Aryon87 válasza bokarcsi71 (#645) üzenetére


Aryon87
félisten

Na erről van szó! Köszönöm :R
Még így is meggyőző, hogy az oldalra töltötted fel. Köszi szépen.
A 10x zoom meglepett, hogy milyen részletgazdag.
Ha majd tusz pár éjszakait is készíteni, örülnék neki nagyon.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#648) bokarcsi71 válasza Aryon87 (#647) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Majd valamikor megpróbálok csinálni.

(#649) freeapro válasza bokarcsi71 (#645) üzenetére


freeapro
senior tag

Köszi! :R
Szerintem egy picit túltolja a színeket. A huawei eddig semlegesebb színvilágú volt, nekem picit vivid.
A csigás képen a zöld mintha nem lenne az igazi. A zöld színt vajon interpolálja? (pl. RGB->RYB?)
Galambos képen a téma picit talán túlexponált.
De a zoom tényleg nagyon részletes.

(#650) bokarcsi71 válasza freeapro (#649) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszi, én így is meg vagyok vele elégedve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.