Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3662) doc válasza DeFranco (#3661) üzenetére


doc
nagyúr

az elobb meg 5000 forintokrol irtatok
én ugyan nem

de mas igen :)

marmint micsoda?
az SMS díja

most ezt tenyleg nem ertem...
ha fizetek 2 ezreleket az utalasokra, akkor miert fizetnek ki meg egyszer annyit az SMS-re? :F
(egyebkent a fent leirt Granit + CITI-s megoldassal havonta talan 100-150 forintot fizetek tranzakcios adora, es ezen kivul semmilyen banki koltsegem nincs, az SMS szolgaltatas ezt felemelne 5-600 forintra, vagyis 4-5-szorosere :Y )

en simán kizárnám a felelősséget minden olyan esetben, amikor az SMS értesítés ki van kapcsolva
jelen esetben milyen felelosseged van neked illetve a banknak?
tehat ha lehuztak a kartyadrol X osszeget, akkor hogyan mukodik a reklamacio? (remlik hogy valahol olvastam olyasmirol, hogy a letiltas elott is valamilyen szintu felelosseget atvallal a bank, 50.000 remlik, de mar fogalmam sincs hogy melyik banknal olvastam)

Majd ha lakásod lesz riasztóval, akkor azt is kikötteted, mert idegesít a pittyegése, mi?
azert nagyon rossz a pelda, mert a riaszto (tobbnyire) MEGAKADALYOZZA a betorest/rablast (illetve az esetleg meg ott levo betoro tetten ereset segiti), mig az SMS csak ERTESIT annak megtortenterol

tehat ha mar lakasbiztonsag a parhuzam, akkor a kovetkezo ket esetrol beszelunk:
1) egy behatolaserzekelo, ami betoreskor kuld neked egy SMS-t
2) egy behatolaserzekelo nelkuli ures lakas (ennek a technikai kivitelezesebe most ne menjunk bele :D vagy mondjuk hogy a bejarati ajto mogott egy illetekteleneknek kvazi kinyithatatlan pancelajto)

en inkabb a masodik megoldasra szavazok, plane ha az ingyen van, mig az elsonek van koltsege :)

illetve nyilvan letezik egy harmadik verzio is:
3) riaszto nelkuli lakas, ertekes cuccokkal a hazban

na ez egyertelmuen a felelotlenseg (baaar.... ha hozzam betortenenk, en csak orulnek neki, tul sok erteket nem tudnanak elvinni, mivel nincs a hazban, de a biztosito fizetne rendesen :) )

egyebkent meg mielott felreertenel: nem azt mondom hogy "hulye aki SMS ertesitot ker", mert alapvetoen nem lenne rossz dolog, hanem hogy vannak olcsobb es hatekonyabb megoldasok is az ember penzenek vedelmere

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.