Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Grunya


Grunya
aktív tag

Jön a meleg, növekedhetnek a kaktuszok. UP!

Egy gondolom tök alap kérdés: Milyen földbe kell ültetni a kaktuszt? Mit szeret? Jó neki a rendes virágföld is?

(#502) mbit válasza Grunya (#501) üzenetére


mbit
tag

jó neki, de vagy kaktuszföld is, kifejezetten nekijük!

amúgy, akkor fejlődnek és virágoznak szpen, ha nem fogllkozol velül annyit.

én pl 3-4 havonta öntözm, akkor viszont áztatom!
a napra kivágom öket, ezért nyárom kint vannak. Ha eláznak véletlenül, nem baj, a sivatagban is zuhog néha...
télen bevágok z ablakba, oszt jó van.

Régebben, mikor állandóan törödtem vwlül, csak kirohadtak, sose virágoztak...

RGB voltam

(#503) Grunya válasza mbit (#502) üzenetére


Grunya
aktív tag

Érdekes, az enyimek kipurcannak, ha kiteszem őket a nyári napra...

(#504) mbit válasza Grunya (#503) üzenetére


mbit
tag

ne akkor tedd ki amikor bejön az első 45C, hanem még amikor csak 18-20 körül, hogy lassan hozzászokjanak. Ha meg hirtelen akarod a forró napra, akkor érje árynék is egyes napszakokba öket.

RGB voltam

(#505) Grunya


Grunya
aktív tag

Ilyeneket hogy lehet ''csinálni''?

[kép]

(#506) #57764352


#57764352
törölt tag

Nekem nem akarnak virágozni...
mit csináljak?

(#507) mbit válasza #57764352 (#506) üzenetére


mbit
tag

itt a nyár, tedd ki a szabadba őket. kint legyenek éjjel-nappal! este nem gond ha hideg van, hisz a sivatagban éjjel a nagy hőveszteség miatt fagy is lehet.
Ha egyszer-kétszer eláznak, mert kint maradnak az esőn se gond, de erre érdemes figyelni. Ha kirakod, egyenlőre nem érje egész nap tűző nap, mert akkor hamar kidobhatod öket! Locsolni többet kell ugyan, de így is havi-2havi locsolást jelent. Ekkor áztasd el alulről az egész földlabdát.

RGB voltam

(#508) #57764352 válasza mbit (#507) üzenetére


#57764352
törölt tag

Pont így csinálom, de basznak virágzani.
kb 11-16 -ig vannak napon a kaktuszok, amúgy árnyék / félárnyék.
2-3 hetente vannak locsolva, és már egy hónapja kinn vannak a szabadba.

(#509) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Kitettem a kakikat az erkélyre,ahol meleg van és szárazság.Ott őshonosak :)

Ha kinn vannak a tűző napon,öntözni hogy kell,mikor mennyit?

(#510) #57764352 válasza _Volkovy_ (#509) üzenetére


#57764352
törölt tag

szvsz hetente, hogy teljesen nedves legyen a földjük.
Szigorúan reggel v. este, mikor 1000 °C.
Ha túl öntöd akkor az másnap elpárolog sztem.

(#511) mbit válasza #57764352 (#510) üzenetére


mbit
tag

kaktuszt öntözni havonta kéne. ne 1x órát legyen kint, hanem egész nyáron, éjjel-nappal...

RGB voltam

(#512) #57764352 válasza mbit (#511) üzenetére


#57764352
törölt tag

Ősszel és télen öntöztem őket havonta, nyáron a meleg és a párolgás miatt nem árt a 2 hetente való öntözés.
Sehol nem mondtam, hogy 1 órát legyen kint naponta, egész nyáron legyen kint, csak az öntözést kell reggelre v. esti órákra időzíteni.

(#513) WiNZO


WiNZO
tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy kaktuszt, Bővebben: link tudnátok segíteni, hogy milyen fajta/ hogy kell öntözni/ gondozni/ mire figyeljek? :) Esetleg valami oldal, ahol írnak erről a fajtáról?

Meg nem tudom, hogy át kell-e ültetni, mert elég pici a cserép....

Köszi mindent előre is! ;)

WiNZO

(#514) WiNZO


WiNZO
tag

Valaki? :U

WiNZO

(#515) (ÉN)közPONT válasza WiNZO (#514) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A fajtáját nem ismerem de szakasztott ilyenem van én nyáron 2 hetente adok neki vizet és eddig works a dolog persze lehet kisérletezni vele de ha túl sürün adsz neki vízet kinyiffan .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#516) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Baeg, most voltam kint és a buzi kutyánk éjjel szétrágott megint egy katuszt, ráadásul most egy 10 éveset, egyik kedvenc kaktuszom volt, legszebb virága annak volt :O :O

Bővebben: link

Aki ismeri ezt a katuszt tudja mekkora tüskéi vannak, ez a kutya nem normális :(((

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#517) gergo84


gergo84
aktív tag

vannak nagyon szép kaktuszaim. nem kellenek valakinek?
már nem érek rá velük foglalkozni.
linkelek be majd fotót

(#518) seprence


seprence
csendes tag

van egy kaktuszom,a melyik virágozni készül. Ilyenkor érdemes vizet adni neki? mennyire igényel több/kevesebb vizet a kaktusz bibmózás idején? most télen, amikor havonta vagy ritkábban érdemes locsolni, adjak e mégis vizet neki?

miért nem szadab, hogy víz érje a kaktuszt közvetlenül? A sivatagban nem ázik lucskocsra eső idején? (mert a sivatagi esők csak ritkák, de akkor bőségesek is tudnak lenni, ha esnek.

(#519) Newl


Newl
tag

Sziasztok ''bökősek'' ! :D

A minap kerestem dolgokat a hőszivattyúkról és eközben akadtam erre a dologra:

[link]

ha volt már ebben a topicban sorry, ha nem akkor használjátok egészséggel!

Különben meg nagyon elcsodálkoztam, hogy mik vannak??? :DD Ilyen progit?!
( ha ilyen van akkor lehet hogy van olyan is amivel az ex b.nőket tarthatjuk nyilván... ) ;]

Üdvözlettel:

Newl

Mondom, Meseországban élünk.

(#520) degu


degu
senior tag

Hat en nagyon kedvelem a kakatuszokat,de sik hulye vagyok hozza!
Mindig,mindegyiket valahogy sikerul kivegeznem!
Legutobb az egy eve vegetalo katuszomat atultettem igazi kaktuszfoldbe,es kitettem a napra,hogy kiviruljon!
Egy het alatt megsult!
Mit szurhatok el mindig?
Lehet,hogy az a baj,hogy felulrol locsolom? :O

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#521) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Jaj, csak most találtam rá erre a topicra... :( Kár, hogy már másfél éve senki sem írt. Hátha fellendíthetem.
Valakinek esetleg valami kérdése ezen témában? Lassan ki lehet tenni a növényeket a telelőhelyről a szabadba. De egy alapos szellőztetést mindenképp megérdemelnek ilyen szép időben.

(#522) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesületének honlapja igen hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#523) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#522) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, bénázom egy picit.

Egy másik igen látványos:

[ Szerkesztve ]

(#524) SP!T


SP!T
addikt

Nekem van egy pár kaktuszom, amiket most kaptam, majd rakok fel képeket. Van egy ami, megnött a kétszeresére, de azóta nem nő! Sőt elszotyadt az alja is, amiböl kihajtott az újabb rész.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#525) ígyvanferi válasza SP!T (#524) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezek sajnos nem saját példányok, képek, filmes géppel örökítem meg a kaktuszaimat. Kedvcsinálónak szántam őket.

Ha mutatsz arról a szerencsétlenül járt növényről képet és elmeséled, hogy gondoztad, hol tároltad, stb. megmondom, hogy mit rontottál el. :D

[ Szerkesztve ]

(#526) SP!T válasza ígyvanferi (#525) üzenetére


SP!T
addikt

Na majd a héten csinálok róluk egy képet! :) Van gombóc alakú, levél alakú és tekilásképeken lévő kaktusz féle :D Amúgy egyáltalán nem vok virág rajongó, de ezeket szeretem. Más virágok nem bírják a stresszt nálam! :D De ezek szerintem jóval pofásabbak mint a sima virágok. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#527) ígyvanferi válasza SP!T (#526) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Rendben.
Elég sok kaktusz gombóc alakú és persze szép számmal vannak levél alakúak is. :) Viszont, amit a tequilás üvegeken látsz, az nem kaktusz. :( Az szukkulens. :K
Én a 'virágokat' is szeretem, de azokhoz egyáltalán nem értek. Maradok a kaktuszoknál.
Tényleg kevesebb törödéssel, gondoskodással is beérik, és ha elfelejti az ember egyszer-kétszer meglocsolni, még azt is tolerálják. Persze, ha az ember odafigyel rájuk, azt meghálálják.

[ Szerkesztve ]

(#528) Ticsi.


Ticsi.
csendes tag

Sziasztok!

Érdekel még valakit ez a téma? Képzeljétek ma szereztem meg a 200. kaktuszomat. :)
Szerencsémre le volt értékelve, így elég jó árban vettem meg. Megsajnáltam szegényt, érdekesen nézett ki, egy kicsit helyre kell hozni.
Ha bárkit érdekelne, tudok ingyen adni kaktuszt. :)

Ticsi.

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#529) anonim80


anonim80
csendes tag

Helló, jár még erre valaki?

-spicc-

(#530) KisTopi95 válasza anonim80 (#529) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Hali!

Szívesen járnék ide, de ahogy elnézem, eléggé pang a topic. :(
Mondjuk én is csak mondhatni véletlen kerültem ide.

Mit is kéne ide írni?

(#531) SRII


SRII
őstag

Sziasztok. Van egy 1-1,20 m magas kaktuszom, annyira megnyúlt ,hogy a teteje màr elég vékony és el fog törni, lehet vàgni? Egy 25-30 cm szeretnék levàgni,de nem tudom,hogy miként,és ezzel àrtok e. Kaktusz kb 11-12éves

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#532) SRII


SRII
őstag

hali! Van egy magas kaktuszom, szeretnék vágni belőle vagy 25-30 cm, hogy kell, mire kell vigyázni, miként járjak el?
Köszi a választ.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#533) Remus389


Remus389
veterán

A kérdésre a válasz, így: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#534) JessieJim1


JessieJim1
újonc

Általában nincsenek kaktuszaim, mert nem élnek túl. Ezért rendelek virágokat csak csokrokban díszítésre https://expresszvirag.hu/, természetesen kár, hogy a csokrok csak egy hétig élnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.