Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Winner_hun válasza germanh (#800) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

lehet képenként linkelni, plíz így, mert megőrjít ez a triplaklikk, amíg eljutok egy képig:B

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#802) Ripley válasza Winner_hun (#801) üzenetére


Ripley
tag

:C :C :C

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#803) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Végre valaki megjegyezte, tényleg szörnyű ez a sok kattintgatás mire megnézem, de én már nem mertem szólni mert megint én lettem volna a bunkó, de Winner megtette helyettem, köszi.
Az a winyó fedélleszerelés picit már meghaladná szerintem a képességeimet, de tény hogy naggyon durva lett. ügyes a srác.
Nekem viszont a Syrinix tetszik a legjobban, nagyon eltalálta a kivágást meg a zöld szint, mellesleg a vizhűtés sem rossz, bár merev csövek helyett rakhatott volna lágyakat.
Hát igen a legos téma szerintem is picit gagyi, meg nem igazán tudnám elképzelni lan partyn sem, de érdekességnek nem rossz. Talán, ha egy komlett lego várost épitenének rá, mondjuk pálmákkal meg mindennel, akkor már meggyőzőbb a dolog.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#804) Gergo_pet válasza germanh (#800) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Csak vigyázz, nehogy szinterezés előtt szegecseld rá, mert akkor többet nem tudod kinyitni!

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#805) Sándor -P20- válasza Gergo_pet (#803) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

mellesleg a vizhűtés sem rossz, bár merev csövek helyett rakhatott volna lágyakat.

Én pedig pont azon agyalok, hogy kivágom a gépemből az összes műa csövet, és az egész vizes rendszeremet fixre forrasztott rézcsövekkel szerelem... :Y
Már csak azt kellene kitaláni, hogy hogyan oldjam meg a precíz illesztést??? :F :F
Szal az azért yó lenne ha az alaplapra szerelt blokkokhoz pontosan hozzá tudnám valahogy illeszteni a forrasztott csövezést. Egyenlőre valami O gyűrűs idomokon agyalok, de ezeket egyenként kellene esztergáltatni, és nagyon pontosan kellene illeszkedni is hogy ne szivárogjon a technika... :F :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#806) germanh válasza Gergo_pet (#804) üzenetére


germanh
senior tag

majd le lesz festve feketére a pánt és szinterezés után apró csavarokkal lesz sztem felrakva (azokat is lefestem sztem még csavarozás előtt)

Enjoy the pain!

(#807) Gergo_pet válasza Sándor -P20- (#805) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hatékonyság szempontjából biztos, hogy sokat jelentene, mert akkor a rézcsövekben is hűlne a viz. Viszont későbbi fejlesztést tekintve akkor mindig szét kéne vagdosnod, bármilyen uj cuccot raksz a gépedbe.
Esetleg nincs valami olyan műanyag csatlakozó, ami mindkét csőnek a belsejébe megy bele, tulajdonképpen mint egy toldás, és akkor, ha azt egy kis szilika géllel megragasztod az tuti nem szivárog, kérdés, hogy mennyit venne el a cső belső átmérőjéből, pláne kérdés, hogy van-e ilyen kicsiben?

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#808) Gergo_pet válasza germanh (#806) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hát igen azzal csak az a baj, hogy a csavarokról egyből lepattog az összes festék, ha ráteszed a csavarhuzot, arról nem is beszélve, hogy a zongorapántról is lepattog az első nyitás után. Tapasztalatból mondom, de ha van valami spéci festéked értesits engem is. :DDD

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#809) Mikádó


Mikádó
senior tag

Nah most valahogy így néz ki a gépem:
[link]
[link]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#810) Winner_hun válasza Mikádó (#809) üzenetére


Winner_hun
félisten

A tetején a radi és a ház között mennyi hely van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#811) Mikádó válasza Winner_hun (#810) üzenetére


Mikádó
senior tag

0 ;]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#812) Winner_hun válasza Mikádó (#811) üzenetére


Winner_hun
félisten

ehhh, oldalt, vagyis a végén fújja ki léget? Vagy hogy is hűl? fenti kép nincs véletlen?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#813) Mikádó válasza Winner_hun (#812) üzenetére


Mikádó
senior tag

Még sehogy a ventik nincsneke bekötve még mert nincs 3pin--->4pin átalakítóm egyenlőre és még nem tudtam őket üzembe helyezni amint be lesznek kötve kb 10 centivel el lesz emelve a háztol a radi így a ventik átfúllyák rajta a levegőt majd :R

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#814) Winner_hun válasza Mikádó (#813) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na így már más. Így mennyi a rendeszer hőmérséklete?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#815) Mikádó válasza Winner_hun (#814) üzenetére


Mikádó
senior tag

Alapon szobahőmérséklet terhleve pluss 10 fok venti nélkül ;]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#816) Gergo_pet válasza Mikádó (#815) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Nah erről küldj egy screen shotot pls, mert hogy a szobahőmérsékletre hűti a vizhűtés venti nélküli radival a cpu,gpu párost az még rajtad kivul eddig nem sikerult senkinek. Terhelve meg plusz plussz 10 fok az is durva ventik nelkul. Vagy nalad a szobahomerseklet 30 fok?
Mivel terheled? Mario for everrel?

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#817) Gergo_pet válasza Mikádó (#815) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Ezek szerint, ha rakapcsolod a ventiket, akkor alapon szobahőmérséklet alá hűtöd a rendszert a szobahőmérsékletű levegővel :F Ezt te is érzed, hogy sántit valahol.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#818) D@ni88


D@ni88
addikt

na, ma nekiestem fúróval a gépemnek, hát mit ne mondjak, nem naon akarja vinni az oldallapot... :F

(#819) Winner_hun válasza D@ni88 (#818) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem vidiással kell fúrni:U;):DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#820) D@ni88 válasza Winner_hun (#819) üzenetére


D@ni88
addikt

az mi? meg milyen? :D
nem vagyok gépész szakember...

(#821) D@ni88


D@ni88
addikt

meg aztmondják h a mercury alu házakat csinál, hát ez sztem nem alu :DDD

(#822) D@ni88


D@ni88
addikt

jah tudom van ilyen faternak, már csak az a kérdés, melyikkel lehet megcsinálni, az kicsi barázdás éllel, vagy a nagy barázdással?

(#823) germanh válasza Gergo_pet (#808) üzenetére


germanh
senior tag

hát amennyit tudok elfedek ;]

Enjoy the pain!

(#824) Winner_hun válasza D@ni88 (#820) üzenetére


Winner_hun
félisten

[kép] <<<---------- ezt a gombot használd, nem kell minden új gondolatnak új hsz;)

felfúró:DDD


[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#825) Winner_hun válasza D@ni88 (#822) üzenetére


Winner_hun
félisten

adj képet, így nem értem:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#826) BaKeSZ87 válasza D@ni88 (#820) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Megnézed a fúró hegyét, és ha látszik hogy nem simán végződik, hanem mintha beleraktak volna egy darabot a végébe, ami más szinű mint az az acél amiből a fúró van, akkor vidiás a fúró. Az a darab ami a hegyében van, az a vidia. Baromikermény anyag, hogy bírja a hegy a fúrást. Asszem. ;]

[Szerkesztve]

(#827) Winner_hun válasza BaKeSZ87 (#826) üzenetére


Winner_hun
félisten

a falfúrást;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#828) BaKeSZ87 válasza Winner_hun (#827) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Bizonyám :D , szereti a betont is :DDD

[Szerkesztve]

(#829) Mikádó válasza Gergo_pet (#817) üzenetére


Mikádó
senior tag

Én nem erre céloztam hanem arra hogy még talán a terhelésnél a plusszz 10 fok helyett csak 8 lessz. Érdekes lene szobahőmérséklet alá menni vízzel ;)

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#830) Winner_hun válasza Mikádó (#829) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szeritnem meg arra gondolt, hogy szobahőmérsékletnél venti nélkül terheléssel 10 fokkal melegebb ssz-vissz, mert ezt írtad:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#831) D@ni88 válasza BaKeSZ87 (#828) üzenetére


D@ni88
addikt

nem tom milyen fúróra gondoltok, rakjatok má be egy képet :D naon nem vagyok szagember :DDD

(#832) Winner_hun válasza D@ni88 (#831) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#833) D@ni88 válasza Winner_hun (#832) üzenetére


D@ni88
addikt

na hát nekem pont nem ilyen van :D

(#834) Winner_hun válasza D@ni88 (#833) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ilyen: [link]
akarom mondani ilyen: [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#835) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Plexit mivel lehetne vágni úgy hogy ne szakadjon repedjen ilyesmi.... láttam most olcsón plexit ;]

(#836) Winner_hun válasza ToBeY (#835) üzenetére


Winner_hun
félisten

késsel bevágod mind2 oldalt és eltöröd, majd megcsiszolod az élét. Mennyire olcsó az az olcsó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#837) ToBeY válasza Winner_hun (#836) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nehéz oválisan félkör és kör alakban törni :DDD

(#838) Csapi007 válasza ToBeY (#837) üzenetére


Csapi007
veterán

Körberajzolsz egy sablont, késsel többször végigmész rajta majd óvatosan letöröd. Ahogy írták. Egyszerű.

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#839) Winner_hun válasza ToBeY (#837) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem írtad, hogy ovális:U de az is ugyan úgy megoldható szvsz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#840) ToBeY válasza Winner_hun (#839) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Soprano oldalába kéne nézd meg nem egyszerű.Ja és középre egy nagy venti kéne.Én dekopíra gondoltam.

(#841) Winner_hun válasza ToBeY (#840) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erről a sopranorol adhatnál egy linket. Dekopír az jó, de ha nem lesz festve a ház, akkor a dekopír aljára tegyél vmi szivacsot vagy nemtom, mert rendesen össze fogja gányolni a ház tetejét. Meg nem árt egy porszívó sem, mert a fémforgács ha a dekopír és a ház közé jut az is ronda dolgokra képes.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#842) germanh válasza ToBeY (#835) üzenetére


germanh
senior tag

hol láttad olcsón?
tegnap írt rám Nightdragon hogy van honnan szereztem a plexit, de ugye én privát kézből szereztem és elfogyott :)

Enjoy the pain!

(#843) ToBeY válasza Winner_hun (#841) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A Ház nem lesz vágva.Mert már van benne plexi egy 9cm ventivel.Ez lesz cserélve plexi benne és egy 12cm vagy 14cm ledes ventivel.azért gondoltam hogy külön veszek plexit mert nem akarom az alap plexijét szétcseszni meg amúgy se drága a plexi...
Soprano:[link]
hirtelen jobb képet nem találtam..

(#844) ToBeY válasza germanh (#842) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én pl a Bricostorba,de ugyan ennyi a OBI-ba is 50x50cm 2mm vastag 900ft sztem ez nem húzós.... ;)

(#845) Winner_hun válasza ToBeY (#843) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja így már értem. Dekopírt felejtsd el, az nem tesz jót a plexinek, akkor inkább bugylibicskával faragd ki:DDD vagy hogy híjják:D
A késes vágásos home-made dolognál nem tudok jobbat sajna. Vagyis olyat nem, ami jó minőségű is lenne. De ha gondolod holnap kipróbálom, hogy mit is lehet alkotni plexi+dekopír kombóval;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#846) ToBeY válasza Winner_hun (#845) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok jó lenne ha mondanál valamit mivel érdemes nekiugrani.Mert látod a forma se egyszerű Középre még kéne egy 12 vagy 14cm kör is(az meg elég meredek késsel kivágni,biztos szép lenne...:DDD)

(#847) Winner_hun válasza ToBeY (#846) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem olyan vészes a késelés, bár középen mókás lenne kitörni, az biztos. Naakkor ahogy csinálni fogom:
Két deszka közé berakom a plexik, azt jól összefogatom, majd kis, sűrű fogú fürészlappal kettévágom az egészet. Aztán majd kiderül, hogy mi is lesz belőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#848) germanh válasza ToBeY (#844) üzenetére


germanh
senior tag

thx
átadom az infot night-nak :R

Enjoy the pain!

(#849) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Bakker úgy csinálnék én is képeket a sz@rráharisnyázott kábelemiről, de nincs digigépem. :O

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#850) ToBeY válasza Winner_hun (#847) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De lehet keresek valami üvegest és ha ilyen 1000ft körűli áron megcsinálja amit gondolok,akkor nem szarozok vele.... :U
Szerk:Lemezvágó ollóval elrepedne a plexi?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.