Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) mycso válasza Gergo_pet (#950) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát a leírása szerint így kell összerakni.
De lehet mondaz valamit.

Na közben utánanéztem:
A leírásban így van, ahogy nekem: [link]

Viszont google-ban találtam egy ilyen képet is: [link]

Hát lehet mondasz valamit.
Bár nemtom, hogy melyik módszernek van nagyobb hatásfoka.

Na megnéztem a tt oldalát, és ott is az összes gyári cucc úgy van összerakva, hogy pumpa --> proci --> stb.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#952) Laraxior


Laraxior
titán

Jövő héttől azt hiszem Én is boldog H2O tulaj leszek :) Procira.... Thermaltake.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#953) mycso válasza Gergo_pet (#950) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na megfordítottam, és a helyzet változatlan.
Talán annyi, hogy mostmár nem egyfolytában mormog, hanem ritmikusan búg.
Na mind1, mostmár marad így.
Jövőhéten lehet beleaprítok a gépbe, vagy 2 négyzetméter parafát.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#954) Winner_hun válasza mycso (#953) üzenetére


Winner_hun
félisten

a parafa az inkább hő, mint hangszigetelő. Úgy is múg vagy morog vagy micsinál ha felemeled? mármint ha nem ér hozzá a géphez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#955) S_E_R_I válasza Winner_hun (#954) üzenetére


S_E_R_I
aktív tag

Neked mennyibe fájt a parafás géped a kész fázisban? (mire elkészült).

[Szerkesztve]

(#956) mycso válasza Winner_hun (#954) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na majd megnézem, hogy lazítok a lefogató csavarokon, vagy kiszedem belőle teljesen.
De a pumpa+tartály a gépben a polifoam-on van rajta, tehát rezgést nemnagyon tud a háznak átadni, max a csavarokon keresztül.

Na majd kiszedem a csavarokat, aztán, ha úgy halkabb lesz, akkor kétoldalas ragasztót alávágok, aztán kész.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#957) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Annyira nem extra, de azért nincs olyan spagi a gépben amit ne harisnyáztam volna be, és az oldallap kivágás vizesvágással, majd ezután jön. :))
A vízhűtés meg talán majd csak télen. :(((
[link][link]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#958) Winner_hun válasza S_E_R_I (#955) üzenetére


Winner_hun
félisten

Időben sok, pénzben nem néztem, volt itthon parafa:D amúgy még nincs kész

mod: ha jól tudom 2-2500 ft/m2 körüli áron van a 3 mm-es parafa

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#959) mycso válasza Winner_hun (#941) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Most erősen gondolkodóba estem, hogy veszek egy gpu vizesblokkot is.
Kérdésem, hogy hogyan tudnám belekötni a rendszerbe???
Cpu blok elé, vagy után???

pumpa - cpu - gpu - radi - tartály
pumpa - gpu - cpu radi - tartály
pumpa - cpu - radi - gpu - tatály
pumpa - gpu - radi - cpu - tartály

fogalmam nincs, mert nekem mindegyik rossznak tűnik.

Vagy vegyek hozzá egy külön radit??? /bár ezt nem akarom/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#960) Winner_hun válasza mycso (#959) üzenetére


Winner_hun
félisten

2t és könnyebbet, vízhűtésben nem vagyok otthon

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#961) Ferdzsoo válasza mycso (#959) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Bár nem akarlak kioktatni, sőt még vízhűtésem sincs, de haverom nemkis modder és ő mondott egykét dolgot nekem. Ami szerintem is logikusnak tűnik.
Radi - pumpa - GPU - CPU - többi cuccos(NB, Memo, Winchi) - Radi.
Logikus mivel a legmelegebb úgyis a GPU, majd a proci és a többi. Így a leghidegebb víz a legmelegebb cuccoshoz megy először. Majd amikor már elég meleg akkor a ''hidegebb'' cuccok felé. Szerintem tök logikus. És a csávesznak nagyon jó hatásfokai is vannak ezzel a rendszerrel. :R
Remélem segítettem. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#962) Mikádó


Mikádó
senior tag

Nah most így néz ki a rendszerem:

[link]
[link]
[link]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#963) mycso válasza Ferdzsoo (#961) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszi, majd ha sikerül beszereznem egy gpu blokkot akkor úgyis megpróbázgatom, hogy melyikkel milyen.
De mindjárt felteszem a kérdést a vizes topicban is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#964) Winner_hun válasza Mikádó (#962) üzenetére


Winner_hun
félisten

:Y az rendszer:C Nekem utoljára a vmodnál nézett ki így a gépem:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#965) germanh


germanh
senior tag

tovább haladt hétvégén a modding :DDD

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

mehet szinterezésre...már csak a megfelelő időpontra várok(meg cash-re :D )

Enjoy the pain!

(#966) mycso válasza Mikádó (#962) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Zsír a házad :DD
Csíftek??? :))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#967) Mikádó válasza Winner_hun (#964) üzenetére


Mikádó
senior tag

Most nincs házam :( De nem is lessz ;] Mindig cserélgetem úgy is a hardver elemeket a gépben így mindig a házban kellet matatnom.

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#968) Mikádó válasza mycso (#966) üzenetére


Mikádó
senior tag

Jaja valami olyasmi csak látatatlan a ház :DDD

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#969) Sándor -P20- válasza Ferdzsoo (#961) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Sztem tök mind1 a blokkok sorrendje.
A rendszeremben a ki és beömlő csonkokon nincs 1fok!! :Y hőmérséklet külömbség!! :U
Szal sztem az fontosabb, hogy a rendszer könnyen légtelenítődjön, mint hogy a CPU 3 tized fokkal hidegebb vizet kapjon mint a GPU... :U

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#970) Gergo_pet válasza Mikádó (#967) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

A rendszer tényleg elég zsir, de gondolom ha lenne egy Stacker házad, akkor szivesen cserélgetnéd abban is a hardverelemeket. Bár szerintem a videókártyát egy pár hónapig nem kell cserélned, hacsak nem akarsz radeon 1900XTX-et. ;]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#971) Gergo_pet válasza germanh (#965) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Alakul, mint pupos gyerek a prés alatt. :) Mivel vágtad ki végülis a kört a plexibe?
Milyen szinű lesz tudod már?

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#972) Gergo_pet válasza mycso (#959) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Látom rákattantál a kérdésre rendesen, szerintem, elnézve a nagyobb vizhuteses rendszereket, mindegy hogy GPU vagy CPU van előbb, a lényeg szerintem, hogy ezek után a radi következzen, ne a pumpa, mert azért szerintem a kettő együtt már kellő hőt termel, amit érdemesebb minél előbb elvezetni.

Esetleg kitalálhatná valki hogyan tudnánk a keletkező hőmennyiséget turbinák meghajtásához használni, amik áramot termelnek, majd a keletkező áramot felhasználni a számitógép meghajtására, a felesleget akumulátorban tárolva elérhető lenne a teljesen önfenntartó számitógép, természetesen prescott magos procitulajok előnyben. ;] :DDD

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#973) germanh válasza Gergo_pet (#971) üzenetére


germanh
senior tag

A kör a plexibe úgy került, hogy először körbe lett fúrkálva 3mm-es fejjel, aztán ugyanazzal egybe lett szakítva az összes lyuk(oldalirányba marta fater a fúróval). Kétemberes munka, ha nincs hova leszorítani :D . Aztán meg lett reszelve, hogy eltűnjön az összes hupli és hogy jobban körnek nézzen ki :DDD . Végül pedig polírpapírral meg lett csiszolva, hogy még jobb legyen.
Fényes fekete lesz ;] . Legalábbis nekem ez a tervem. De ha van ötlet, esetleg mérlegelem :C . De sztem a fekete a legjobb. :R

Enjoy the pain!

(#974) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Nah, hogy néznek ki a gépeitek?

(#975) Csabee. válasza horvathkrisz (#974) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó gépeket is látni erre fele;)

Üdv: Csabee.

(#976) Winner_hun válasza horvathkrisz (#974) üzenetére


Winner_hun
félisten

tessék az enyém: [link]

amúgymeg első hozzászólás;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#977) germanh válasza germanh (#973) üzenetére


germanh
senior tag

míg meg nem lesz a szinterezés addig ilyen rend uralkodik :D
[link]
[link]

Enjoy the pain!

(#978) trassher válasza horvathkrisz (#974) üzenetére


trassher
addikt

Az első oldalon keresd trassher gépét. :DDD

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#979) Winner_hun válasza germanh (#965) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó lesz az a plexi:D;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#980) germanh válasza Winner_hun (#979) üzenetére


germanh
senior tag

Szerencsére sikerült épségben alakítani :DDD

Enjoy the pain!

(#981) PredatorNo1 válasza Mikádó (#962) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

ZSellőzhet rendesen nem félsz amúgy hogy belesik valami és rövidre zárja??Vagy ház is tartozik hozzá???

(#982) PredatorNo1 válasza PredatorNo1 (#981) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060612/cool_006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#983) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Az én Vasam!!Utána már le lett spirálozva arról még nincs kép de rakok fel 4 db nagy fényerejű zöld és 1 UV led van bemme!!
[link][link][link][link]

(#984) Mikádó válasza PredatorNo1 (#981) üzenetére


Mikádó
senior tag

Helo

Nem féltem pedig van 2 kisöcsém is :B

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#985) PredatorNo1 válasza Mikádó (#984) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

:R Az enyémet már 1x 8éves korában megbaszta az áram miattam......szal....................

(#986) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#987) Gergo_pet válasza Winner_hun (#986) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Van valami érdekes is a linken, vagy megint csak reklámozod a hulyeséget? :(

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#988) Winner_hun válasza Gergo_pet (#987) üzenetére


Winner_hun
félisten

nézd meg és megtudod. Mi is Nálad a hülyeség?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#989) mh197


mh197
senior tag

Nálam most ez a helyzet a gépemmel : [link]
Azt hiszem kinőtte a nagytornyot is, de akkor milyen házat vegyek majd ezután? :F :F :O

(#990) Winner_hun válasza mh197 (#989) üzenetére


Winner_hun
félisten

Építs a tetejére még egy ekkora házat;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#991) mh197 válasza Winner_hun (#990) üzenetére


mh197
senior tag

Jah, azon már gondolkodtam, hogy a tetejére építek egy minitornyot, és abba belecuccolom az összes radiátort, meg dvd, meg mobil rack-et, esetleg még a pumpákat is.
Megépíteni nem lenne nehéz, mármint elvben, de összerakni gyakorlatban eltartana szerintem két hétig is, mire rendesen szépen meg lenne csinálva. Úgyhogy amíg nincs időm, addig szerintem marad ez a káosz, és ''őserdő'' .
A poén az, hogy ha a mostani összeállításban valami komolyabbat cserélni kellene, pl vga, esetleg a raid0 egyik winyója, vagy pumpa, akkor az egészet szét kellene robbantani, mert annyira egybe lett rakva. Főleg ezt szeretném megszüntetni. :))

(#992) Gergo_pet válasza mh197 (#989) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hát tényleg elég szépen telepakoltad a házat. Nem tudnál több, rszletes képet csinálni a gépről, mert engem mondjuk érdekelne a radik megoldása, nem sokat látunk belole. Meg még jopár dolog, most nem irom le mindet, de ha tudsz csinálj még képet légyszives.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#993) Gergo_pet válasza Winner_hun (#988) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Csak gonoszkodok, ;] , de mindig ugyanazt a linket dobod be én meg mindig bedolok es megnezem, mert azt hiszem valami jo, erre mindig csalodnom kell, mert ugyanaz.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#994) Winner_hun válasza Gergo_pet (#993) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak a moddingversenyt rakom be, azt még néhányszor be is fogom tenni, mert mindig vannak új tagok, akik biztosan nem látták.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#995) mh197 válasza Gergo_pet (#992) üzenetére


mh197
senior tag

Oks, csinálhatok több/részletesebb közeli képet a gépről, de szerintem abból nem találod ki, hogy hogy van kötve a 3 radi. Főleg azért, mert tényleg annyira összevissza mennek a csövek, meg rejtve, hogy hiába fényképezném. Szóval a lényeg, hogy nálam 2 db big water radi, amikre ugye 12 cm-es venti megy van és egy eat ibiza radi, ami 2 x12 cm-es. Technikai okok miatt az egyik 12 cm-es radi van párhuzmosan kötve a 12-es bigvci+a seat ibiza radi soros kötésével. rendszerben két pumpa megy, az egyik értelem szerűen csa az egyik bigwaci radin keringet, a másik pedig a set radin, és a vele sorba kötött bigwaci radin. Jah, és ugye mindkettőa blokkon keresztűl keringet.
Ami a mostan irendszerem legnayobb ja, hogy a TT bigwater blokkja még gy a házi moddolásom ellenére is, ami némi avított teljesítményén, egy kalap szar. De tényleg!!
Egyszerűen éptelen a gyors hőátadásra, reped a tetején a plexi, meg minden egyéb Ha lesz rá keret, beruházok az XX-flow-ra. Na akkor végre király lesz a hűtés. Így is oks minden, de maxon (4-5óra után) felmegy 58-59 fokra. És ezt szeretném levinni 50 körülire.
Ja, a TT blokk moddolása előtt még a 60 fokot is elérte a proci, szvsz a blokk a gyenge pont a rendszerben, ami még abból is látszik, hogy ha hirtelen terhelést kap a gép, akkor a procc hőfoka 1-2 s alatt eléri az 52-54 fokot, és onnan tovább csak lassan kúszik fel 58-ra. Ez pedig a blokk gyenge hőátadóképességére utal.
Huhh, na mind1, kicsit belemásztam a dologba, de legalább ha más ilyen blokkot akarna venni, akor messziről elkerüli.

Képek pedig majd jönnek, ha lesz némi időm a fotózásra. :R

(#996) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A Sharkoon neon miért ennyire olcsó? Ócska vagy mi?1500 már lehet 2db 30cm venni. Annyiból kb 1 revoltec vagy Thermaltake neon jön ki! :U

(#997) Gergo_pet válasza mh197 (#995) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Na pont ezért gondoltam, mert elég komolynak néz ki a rendszer, érdekelne az a pár dolog, főleg most miután leirtad. :) Abban viszont lehet valami, hogy nincs rendben a rendszered, mert akárhogyis, de az 50 fok egy vizes rendszernél az baromi sok. Általában 30 fok fole nem nagyon szoktak csuszni a vizesek. Nekem csak ventillátor van bent, es a 2,66-os P4-em 3,36-on fut, de még igy is csak 38 fok alapon, terhelve is csak 52, :Y es ez levegos rendszer. Mondjuk feszt még nem emeltem neki, lehet ha azt is tolok rá, akkor már nem állna meg 60 alatt. ;]

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#998) Gergo_pet válasza ToBeY (#996) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

A sharkoon termékei mindig is olcsóak voltak. Ha hiszed ha nem a revoltekben és a termalthakeben is csak a nevet fizeted meg, nem a benne lévő anyag mennyiségét. Ventilátoroknál biztosan van minőségbeli különbség, de egy sima fenycsonel nemhiszem hogy tul sok lehet. Szerintem max annyi, hogy nem 10, hanem csak 9 és fél évig fog mukodni. :D

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#999) ToBeY válasza Gergo_pet (#998) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor jó lesz 1300 2db Sharkon,ha tényleg ugyan az lényegében mint a Tt amiből 1db 1500ft:DDD

(#1000) mycso válasza mh197 (#995) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Fúú, az tényleg rengeteg /58-60 fok/.

Nekem a Gigy galaxy /ami ugye a nagy vizesek szerint, nem a legjobb/, a 2.8-as northwoodomat/3GHz-en/ alapon 27 körül, terhelve 31 körül tartotta.

A 3.2-es prescottomat /ez a durván melegedős tipus volt: 103w/ alapon 35 körül, terhelve 40 körül. /de lehet kevesebb volt, erre már pontosan nem emléxem/

A mostani prescottom 3gigás /ezis a legmelegedősebbek közé tartozik ''C0''/ alapon 41 fok körül van, terhelve passz, még szerintem nem is néztem. --> ez a proci egy kazán. :))

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.