Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) nakos válasza Macka (#3600) üzenetére


nakos
senior tag

Nagy király vagy! Ráfordítottam pedig jópár órát, de magyar cégnél még senkinél se volt raktáron. Ezt a céget még nem ismerem, de jó tudni hogy vannak. Holnap rájuk is csörgök elvileg ezt írják a termék mellé: ''Termék beszállítási dátuma 2007 július 15, vasárnap.''
Majd holnap kiderül a magyar valóság. köszi még1x

(#3602) nakos


nakos
senior tag

És egész baráti az ára. Ráadásul ez brutto. Zalmanéktól kinéztem volna jóval magasabbat is. Vízhűtésből ki milyet javasol? Tudom van konkrétan ilyen rovat is, de még mielőtt belekezdenék a 4000 hozzászólásuk átolvasásába, esetleg egy 5let? Zalman Reserator 2-vel szabad foglalkozni? Vagy valami spécibb?

(#3603) twollah válasza Nimda (#3597) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem hasznalok smileykat.
Felesleges baromsag.

[Szerkesztve]

(#3604) Macka válasza nakos (#3602) üzenetére


Macka
veterán

Vízhűtés terén Őt keresd, az Ő cég az,amit előbb linkeltem, majd mindenben segíteni fog.
[link]
A Reseratot felejtsd el, drága, és egy jobb fajta léghűtés elnyomja.

(#3605) nakos válasza Macka (#3604) üzenetére


nakos
senior tag

Nagyon köszi. Nekem is szimpatikus a cég weboldala, és inkább én is a Zalminál vmi komolyabbat szeretnék... Ma egyeztetek is velük.

(#3606) Ősember válasza nakos (#3605) üzenetére


Ősember
őstag

nem akarom nagyon elrontani a lelkesedésed, de a te házadba ''nem valo'' a vizhütés. hogy fogod kifejezi a csöveket a radiátorhoz? ehhez mindig nyitva kell majd hagynod az ajtot, hacsak nem vállalsz be egy pár lyukat a házad végébe :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3607) Macka válasza Ősember (#3606) üzenetére


Macka
veterán

Nem bonyorult, úgy,ahogy nekem. Kivesz egy PCI hely takarólemezt hátul, és azon viszi ki a csövet. ;]

(#3608) nakos válasza Ősember (#3606) üzenetére


nakos
senior tag

Nem értem hogy miért kellene fúrni? Kitalálták már ezt a megoldást is:
[link]

(#3609) Tomi 16 válasza nakos (#3608) üzenetére


Tomi 16
őstag

1*-ű és praktikus megoldás.

(#3610) nakos válasza Macka (#3604) üzenetére


nakos
senior tag

Mesterünk egyelőre elérhetetlen. 43X-or hívtam, de csak kicsöng.
Küldtem már üzenetet is neki. Nem adjuk fel.

(#3611) Macka válasza nakos (#3610) üzenetére


Macka
veterán

Igen,negyon nem egyszerű! Írj neki PÜ-t, azt jobban nézi. Elég elfoglalt, nekem 2 napig tartott,míg elértem. Majd noszogatom én is...

(#3612) Ősember válasza nakos (#3608) üzenetére


Ősember
őstag

volt az már egy éve is minimum, hogy vizem volt.... feledékeny vagyok :B :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3613) Macka válasza Ősember (#3612) üzenetére


Macka
veterán

Hogyan csinálod ezeket az ákombákomokat????

(#3614) Muréna válasza Ősember (#3612) üzenetére


Muréna
őstag

má megint idejársz hazudozni? ;] :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3615) Hawk1979 válasza Macka (#3613) üzenetére


Hawk1979
őstag

☻♥♦♣♠•◘○♂♀♪♫☼►◄ [kép]
ASCII karakterek alt+num szám bill.


[Szerkesztve]

(#3616) Macka válasza Hawk1979 (#3615) üzenetére


Macka
veterán

:R :R

(#3617) Ősember válasza Muréna (#3614) üzenetére


Ősember
őstag

kell a box gangszter? :D

Macka: ott a válaszod :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3618) Muréna válasza Ősember (#3617) üzenetére


Muréna
őstag

elkapom a coffod ribi :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3619) Ősember válasza Muréna (#3618) üzenetére


Ősember
őstag

benézted :P
inkább vegyél ramot, most volt árcsökkentés :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3620) mazda626 válasza RobotBoy (#3572) üzenetére


mazda626
addikt

Hát ehhez bizony kell pár ezer tonna beton. :DDD Vasbetont neki! :R

[Szerkesztve]

(#3621) gergo84


gergo84
aktív tag

[link]
nem az én gépem!

(#3622) Macka válasza gergo84 (#3621) üzenetére


Macka
veterán

Kész porcicafarm....

(#3623) Ősember válasza gergo84 (#3621) üzenetére


Ősember
őstag

kell a kontraszt mindenhova :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3624) Muréna


Muréna
őstag

Fekete szinter.. :) kép minőségét nem leszólni! 10 perces a fényképező :B :DDD
majd csinálok pár képet, csak elég szar fényviszonyok vannak már ilyenkor..
[link]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3625) Muréna válasza Muréna (#3624) üzenetére


Muréna
őstag

nah még egy kis kép:
[link]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3626) eastsider válasza Muréna (#3624) üzenetére


eastsider
nagyúr

Szép :R

(#3627) bocX


bocX
tag

Sziasztok! Nagyon fáradt vagyok, ezért csak ugy nagyon elöljáróban megmutatom:
alap Codegen ház: [link]...ebből lett...
[link] ez. :)
persze sok mokolás utján, majd megszerkesztem rendesen, mi hogyan történt de máma már nincs rá energiám, mert hosszú történet

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#3628) 7600 GS válasza bocX (#3627) üzenetére


7600 GS
addikt

Gyönyörű lett!:R:R:R:RAz eleje hasonlít az AeroEngine-ra.Bárcsak én is lennék ien ügyes.:O

(#3629) Lord Dragon válasza bocX (#3627) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Tényleg tök jól megcsináltad, főleg azért tetszik ennyire mert barátomnak ugyanilyen háza van és az akkora nagy retek-telep, hogy szeirntem mrá csk aa porcicák tartják össze é felüdülés látni hogy azért ebból a házból is szépeket lethet kihozni! Hihetetlen hogy ha mrá csak tisztán tartod már az is mennyit dob a ház kinézetén, de ha mgé meg is moddingolod mitn te akkor meg már nagyon szupi :R :R

Ui.:
Vki tudna nekem itt Szegeden ajánlani vmi jó kis lézer vagy vízvágó helyet mert én még nem olyan rég lakok itt :F És nekm is vannak elképzeléseim hogy mit lehetne csinálni a házammal. ya meg még tök jó voltna vmi olyasmi is amivel távirányítással be tudom kapcsolni a gépemet, de az a baj hoyg az olyan panelek még sok minden mást is tudnak én meg azt nem használnám és 25K -t nem akarok azért adni hogy vegyek egy panelt amiből csk a távirányítós cuccot használom a többit nem:(


bocX amúgy hogy csináltad meg az elejét? mert nem úgy néz ki mintha cska kivágtad volna a 12-esnek a helyét hanem mintha mgé hajlítva is lett volan az eleje vagy nem tudom :Y :)

( :C hoppá több az utóirat mint a rendes... na mind1 :C )

[Szerkesztve]

(#3630) KisBundi


KisBundi
őstag

Nem tudja valaki hogy hol tudnék a neten magas fényű kék ledet viszonylag olcsón szerezni...? :(

(#3631) flegos válasza KisBundi (#3630) üzenetére


flegos
senior tag

Pl elektronikai alkatrész boltban.[link]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#3632) Lord Dragon válasza flegos (#3631) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Úristen most én néztem el vmit vagy ők írták el vagy nem értem...

[link]

(#3633) ThuG4LifE válasza Lord Dragon (#3632) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

az aluminium miatt lenne ilyen magas ára? :Y

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3634) KisBundi válasza flegos (#3631) üzenetére


KisBundi
őstag

Azért sok helyen körülnéztem (itt is) na de 600 Ft viszonylag drága egy magas fényű kék ledhez... :(

(#3635) flegos válasza KisBundi (#3634) üzenetére


flegos
senior tag

csak tippnek adtam, asszem ök a legdrágábbak, csak hirtelen nem jutott más az eszembe.
Ez jóval jobb: [link]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#3636) Lord Dragon válasza ThuG4LifE (#3633) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Chieftec alumínium mobil rack-et 3.400 ft ért veszek, na hó hibrid, mert ATA-sban csak olyan van .. de SATA-s is 4K és az full alu. 16K ért már egy netezős gépet összerakok ne viceljünk má :D Ennyi nem lehetnek drágák ez cska elírás lehet...

[Szerkesztve]

(#3637) bocX


bocX
tag

hogy nekem ma semmi nem jön össze...na pill

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#3638) C4mp3r válasza bocX (#3637) üzenetére


C4mp3r
addikt

Ez aztán a szép hosszú hsz. :R

(#3639) bocX válasza bocX (#3627) üzenetére


bocX
tag

Azt sem tudom, hol kezdjem. Talán legjobb az elején. Nagyon vártam ezt a pillanatot...végre.....elkészült!
Szóval annak idején, ugy 2005 tájékán kezdtem érdeklődni egy kicsit a számítógépes moddingolás iránt. Sok képet, fórumot végiglesve, elhatároztam valamilyen úton nekm is muszáj elindulni (meg hát amugy is szeretek barkácsolni, itt a lehetőség).
Esetemben adott volt egy hétköznapi Codegen számítógépház, semmi pompa, szinte hagyományos szürkeség - ő volna az:
[link]
Eleinte nem volt annyira kifinomult ízlésem, nem is tudtam hogy állhatnék neki, igy maradt az hogy kicseréltem pár ledet, kékre és fehérre, meg belülre piros és kék neon cső került, plexi oldalapra cseréltem a ház bal oldalát és tele aggattam azokkal a mindenféle világító neonnal.
[link]
Aztán továbblépve - kb egy év eltelte után, kezdtem megunni a kinézetet - gondolkoztam, 'biztos hogy lehet még kihozni a gépből, mások annyira jókat tudnak csinálni'.
Közben persze részleteit is próbáltam kiaknázni, akkor már legyen hasznos is - hisz meleg tud lenni a gépházban, kell egy jó szellőzés. A vízhűtés meglehetősen drága, így maradt a léghűtés. Olvasgatás, fórumozás után jutottam el oda hogy 12cm-s ventillátorokat fogok venni - kisebb zaj, nagy levegőszállítás miatt. Revoltec világitós ventillátorai esett a választásom, mert design is bejött, és az előbb említett szempontoknak is kiválóan megfelelnek.
Persze azért közel sem volt ilyen egyszerű a helyzet. Egy az hogy a számítógépház nem rendelkezett 12cm-s ventillátor-helyekkel, másrészt mégis világít, meg pörög, és mi van ha épp nem lenne rájuk szükségem mert zavarnak (pl filmnézés közben). Nekiálltam tervezni, szervezni a dolgokat, mégis mi lenne a legjobb megoldás. A ház megfelelő szellőzése érdekében, egy ventit a ház elejére gondoltam egyet pedig fel a tetejére - mondjuk igaz nem is lehetett másképp megoldani. Az előbb említett hang és fényáradat csillapítására pedig számomra kapcsolók alkalmazása tűnt a legjobbnak (mert nem vagyok elektronikai szaki, meg olcsóbban is jöttem ki belőle, mintha potit veszek). Szóval a kapcsolók: Minegyik ventillátort külön lehet szabályozni, egy-egy darab három-állású kapcsolóval, minegyik tudja az 5 ill a 12 V-ot, és ki lehet kapcsolni a ventiket. Az áromat a tápegység vezetékeiről választottam le. Valahogy így:
[link]
[link]
[link]
A képeken 3 kapcsoló látszik, egy-egy 12cm-s ventit ugye, és beszerelésre került egy 8cm-s venti ami a prcihűtőről szivja el hőt.
Nos há a kapcsolók megvannak, jöhet az igazi a móka, a farigcsálás, barbárkodás :)
Az első képen látható hogy nincs hely kimondottan sem az elülső sem a felső ventillátornak.
A műanyag elem kivágásával nem is volt gond. Feljelölés után minden gond nélkül szikével kitudtam vágni.
[link]
A teteje már annál inkább mókásabb mutatvány volt...hát fém ugyebár, makacs nagyon, mivel lehetne kivágni?! Flex durvulás lett volna, Dremel féle nincs, háááttt...maradt a tanakodás. Végül egyik kedves barátom és édesapja segítségével sikerült a megoldásra lelni - külön köszönet érte nekik a mai napig. Szóval nem nagyon volt eszköz hozzá, igy hát 'csináltunk'. Méghozzá esztergagép kését ráhegesztettük egy fém rúdra, ezek kilencven fokot zártak be, a rúd végén volt egy lyuk és asztali furógépbe lett befogatva.
Ezt lassu menetben elinditottuk alatta persze ott az anyag, és voálá, mesterműűűű :)
[link]
Lyukak kifurva a csavaroknak, és ezzel megoldva.
Visszamaradt a 8cm-s ventihely hátul, ezt egyszerűen kicsipkedtem fogóval, majd el lett reszelve a maradék.
[link]
Továbblépve: mivel az előlapon kiesett a kapcsolók helye, ezért valhogy meg kellett oldani, hogy azért be tudjm kapcsolni a technikát. Esztétikai szempontból legjobb volt elrejteni, igy be lettek helyezve a előlapi usb panelbe, mert ugye annak lehajtható fedele van amugy is, igy nem fog látszani semmi.
[link]
Aztán ha már a hűtésről is szó volt, akkor megemlítem, felhasználva a 12cm-s venti előnyét, hogy a winchesterek is legyenek kellően hűtve, közvetlen betettem a a venti mögé a HDD-t. Persze ez sem volt könnyű, mert régi a ház, ezen nem ér végig a 3,5'' hely, szóval Dr. Flex előhív, és félbe lett vágva az a kis keret az alján, kihajtogattam, és az legaljára tudott belekerülni a HDD - további előny hogy igy még több HDD fér majd bele.
[link]
A lényegi átalakitások megtörténtek, de azért még mindig van valami.
Gép nem létezhet ellenőrzés nélkül Mindig is tetszettek a kijelzők, meg láttam egyik ismerős gépénél is. Elhatároztam veszek egyet Pestről rendeltem isegy 4x20-as karakterű világítpaneles kijelzőt. A letöltött kapcsolási rajz alapján összeforrasztottam. Az áramot usb-ről veszi, az adatokat párhuzamos portról (nyomtatókábelről).
Persze nehogy már az asztalon kelljen lennie, igy beépítettem a gépbe. Nem lett a legszebb megoldások egyike, de egyedi volt az biztos. Amiket leirtam mindent felhasználva ilyen lett.
[link]
[link]
egy kis barkácsolás
[link]
[link]
[link]
és a végtermék.
Ez az állapot ált fenn egészen ezdáig. Ezt is - csakugy mint a másikat - meguntam.

Szóval eljött 2k7 nyár. Tervek előkészitve, jöhet a folytatás. Amit lehetett szétszedtem, totál lecsontoztam. Gép belseje kitisztit, minden egyes kártyát, hűtőt megtisztogattam.
De lássuk a lényeget. A kijelzőt meguntam a gép belsejében, most az asztalon teljesít szolgálatot, de legalább mindig szem előtt van. Az átalakítások leginkább a számítógépház elülső panelét érintették. Kivettem a kijelzőt, mivel szét volt ngyon faragva a teteje, ezért ki kellett javítanom. Ezt egy egyszerű élvédő profillal oldottam meg.
[link]
A ventillátor helyét is kicsit át akartam alakitani. Légbeömlöt terveztem rá. A legtöbb esetben otthon amit találtam olyan anyagokat használtam fel mindenhol. Az beömlö esetén is - mire nem jó egy műanyag virágcserép?! :)
[link]
Szóval ebből lett a beömlő.
[link]
A körbe ahogy belehelyztem mivel nem volt szabályos, ezért volt lyuk, nem volt pont patent, igy csak körbenyomtam fehér szilikonnal, utólag hiba volt. Mint kiderült a festék és a szilikon annyira nem kedvelik egymást. Ugyanis tervbe volt hogy lefestem a házat. Meg is lett, külső-belső festés volt. A belsővel annyit nem foglalkoztam, de jó lett azért, sokkal világosabb a belseje, fényesebb. A külső is szebb lett ezáltal. Mondjuk fehérre festettem, fekete számomra túl sablon, meg egyszinűsítve lett a ház közben, minden kéken világít belül, igy passzolnak szinek. A külső festés nagyon szép lett, igyekeztem megtenni mindent. Lényegében nem ált másból mint csiszolás-festés-csiszolás-festés-csiszolás-festés, igy szép egyenletes sima fényes felületet kaptam. Közben terveztem egy képet a ház oldalára. Utánanéztem airbrush nagyon drága lett volna, igy matrica lett.
De a matricaázásnál is akadtak gondok, többek között, hogy van egy fül az oldallapon, ami tul.képpen egy bemélyedés.
[link]
Ha ráragasztom a képet, akkor besüllyed. Igy ki kellett tölteni az űrt. Ezt gipsz és szilikon keverékével csináltam meg. Mert ezáltal csiszolható felületet kaptam, amivel sikba hozhattam az oldallap felületével.
[link]
[link]
Miután ez megvolt, következhetett a már fentebb leirt festés. Mostanra kötött meg ugy a festék hogy össze tudtam dobni. Kicsit beta2-es a ház, a plexis oldallap még szárad, meg az előlapon az 5,25ös hely előlapja is pótolva lesz, és akkor kiegésztem a képsort.
..és végül akkor jöjjön pár kép a jelenlegi a gépről.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Sokan mondják amennyit időt, meg pénzt ráköltöttem vehettem volna kész gyári gépházat. Ez valóban igy van. Viszont ez a sajátom, egyedi, ilyen senkinek nincsen, és tudom, hogy ez az én saját két kezem munkáját dícséri, még ha nem is egy gyári minőségű. Szóval ez az érzés megfizethetlen...minden másra ott a *****card.

szerk: inkább linkesítettem a képeket

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#3640) Kasza08 válasza bocX (#3639) üzenetére


Kasza08
őstag

Muhaha! Én gratulálhatok elsőnek:R
Látom pécsi vagy. Fenébe, pedig az a venti a tetején nagyon tetszik :U

(#3641) Lord Dragon válasza bocX (#3639) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

:R :R Hát ez iszonyat-finec-kiba-szemét kurva jó :R :R És tényleg nagyot dob az értékére, hogy te csináltad, le a kalappal! Nagyon tetszik! A ventis megoldás az elején különösen tetszik, meg a kiscsajszi az oldallapon is elég ari :B Jól megcsináltad! Én is szeretek moddingolni csak még kezdeti fázisban vok mert elfogyott a pénz mostan :) És eddig az alap házon kívül csak annyit csináltam, hogy kivettem a két kéken világító ventit a gépből amit alapba kaptam a házhoz és jóval több levegőt szállító de nem világítós ventiket tettem a helyükre gumiággyal. Hogy mégse legyen fekete lyuk a gépház belseje zöld neonnal nyomtam el a sötétséget. Már akartam fejleszteni, de beszart az egerem és arra kellett költeni :( Amúgy annyi lenne a kérdésem még hogy az a kijelző az elején az eredetileg nem gépbe votl tervezve vagy? Eredetileg miről kapta az áramot? Nekem is kéne egy ilyen mert néztem a sok 5,25 ös panelt de egyikre se tudtam azt mondani úgy istenigazából hogy ez bejön. Egyiknem a szine nem tetszett mert nem tudott zölden világítani, igazából a ventiszabályozás-tudásukat se hazsnálom ki mert va külön potméter mindegyik ventimhez adtak alapba. Szoval azon töröm magam, hogy vmi távirányítós cucc kéne... láttam si egyet 24K -ért de az mgé 100 mást is tudott ami megitn csak nem használok. De most hogy megláttam a kijelződet rájöttem hogy tök jó lenne nekem is vmi hasonló úgyhoyg ha szépen megkérnélek elmesélnéd hogy miféle kijelző az pontosan és hoyg is működött előtte meg USB-ről kapja za áramot azt hoyg is csináltad meg? :DD
(ha nem akarod ide írni akkro privi is mehet tőlem)

Előre is kösy! Üdv mindenkinek! L.D.

Ui.: Király a géped :C

(#3642) nesa válasza bocX (#3639) üzenetére


nesa
veterán

Grat nem semmi fazon vagy :R :C

1-2 helyen viszon a hajam teptem :O
Ha festeni akarsz valamit
TILOS sziloplasztot hasznalni! helyette sokkal jobb az AKRIL ez ugyan olyan kiszerelesbe van mint a sziloplaszt.

A masik a gipsz +szilo keverek:)) nem semmi otlet :F Teny hogy olcso de auto gitt jobb lett volna, ez felo hogy egyszer kiesik.


[Szerkesztve]

(#3643) Gyuri27 válasza bocX (#3639) üzenetére


Gyuri27
félisten

:C
Tessék kicsit rajta csinosítani (bőviteni, magyarázni) és betenni a logoutba. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3644) Brumi˘ válasza bocX (#3639) üzenetére


Brumi˘
addikt

Jó lett nagyon a gép grat! :R :C

(#3645) SaNyEe válasza bocX (#3639) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Üdv haversrác, elég jó lett na! :)
Majd valamikó bevizsgálom élőbe mennyire is fényes az a felület ;) így képeken nem jön át.
Izé, logoutból miért vetted i az írásod? :F vagy csak kiegészíted ezzel azt visszarakod?


[Szerkesztve]

-- end of transmission --

(#3646) Macka válasza bocX (#3639) üzenetére


Macka
veterán

:R :R Grat a pécsi Kollégának!!
Én is pécsi vagyok..

(#3647) bocX


bocX
tag

(#3640) Kasza08: thX grat.

(#3641) Lord Dragon: thX neked is.
''Amúgy annyi lenne a kérdésem még hogy az a kijelző az elején az eredetileg nem gépbe votl tervezve vagy? Eredetileg miről kapta az áramot?''
A kijelző amikor legelőször elkészült az asztalon volt elhelyzeve, majd jött az 5let hogy bele kellene tenni, aztán nagyjából megterveztem azt is, megcsináltam. de végül meguntam hogy a gépbe van, másik design volt a cél, és most megint az asztalon van.
Sok féle megoldás van, nézz körbe itt: [link] ;) A kijelzőhöz meg amik voltak infóim azokat elküldöm, meg csinálok róla képet is. Viszont kb egy hét mulva tudom elküldeni, mert nincs nálam a HDD-m és nem leszek egy hétig net közelben, szóval küldj majd egy priv msg-et plizz, és akkor nem fog elmaradni, ha ténylegesen érdekel! A kijelző egy origi kijelző, 4x20as HD44780 kódjelű, Pestről lett rendelve. Volt hozzá egy kapcsolási rajz, az adatot printerkábelen kerztül és LPT porton keresztül tolja, az áramot pedig azért USB-ről, mert 5V kell neki. Igazából a megfelelő lábak forrasztásával ment a dolog...majd később kirészletezem.

(#3642) nesa: neked is köszi. meg a tanácsot is. nos én ezeket nem tudtam, de megjegyeztem, meg hát hibáiból tanul az ember, abból lesz a tapaztalat. :))
autogitt állítólag kiesett volna ugyanugy ekkora lyukból. én nem értek ezekhez.
egyébként az 5let onnan jött hogy gipsz alapból kiesik, a szilikon nem, viszont a szilikon nem csiszolható, a gipsz meg igen, és igy a felületettel egy sikba tudtam hozni a dolgot. :D

(#3643) Gyuri27: nem lesz logout - próbálkoztam, nem jött össze, azért is ide postoltam. de honlap tervben van. :)

(#3644) Brumi˘: köszi neked is. :)

(#3645) SaNyEe: te meg mit akarsz, már láttad élőben ;] :P

(#3646) Macka: pécsiek legjobb arcok :)) :C thX egyébként!


Köszönöm szépen az elismerő szavakat. :R :R
Ez önbizalmat ad a következő megvalósításhoz. ;] Tervek már vannak.

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#3648) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki nem akar cserélni kék neont uv-ra?Vagy nem kell valakinek kék revoltec neon eladó.

(#3649) trassher válasza bocX (#3639) üzenetére


trassher
addikt

ejj nem semmi gép lett grat hozzá. először nekem is ilyen házam volt de egyszer pakolás közben leesett :(( és kellett venni újat. ha még írnál hozzá egy keveset meg pár kép pluszba mehetne is a logout-ba főoldalra. nah de nem is szövegelek is itt tovább, gratula :R :R

Redmi Note 7

(#3650) nesa válasza bocX (#3647) üzenetére


nesa
veterán

En is pécs mellett lakom:)

Nos ha fenyezesi gittelesi tanacs kell akkor szolj amugy az auto gitt nem esett volna ki ha megfelelo a felulet:)
En ugy csinaltam volna hogy ahol gittelni kell azt 80 as vaszonal megcsiszoltam volna utanna 1-2 reteg cinkromatos alapozo (ez kivaloan tapad szinte mindenen:) ) es utanna kb 3 retegbe gitteltem volna ki( uvegszalas gittel )
... de lehet a te kotyvalekod is megtapad vegulis nincs extra igenybevetel:)

Megegyszer gratt ugyes vagy:)



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.