Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Jockey007 válasza hoffman_ (#3500) üzenetére


Jockey007
aktív tag

hát a víz sokba lesz :O :O én szerintem 50k-ba tuti mert hát nem ordasi kéne bele :DDD :DDD


nem volt olcsó :) de hát itt ph-n vannak akiknek 5x ennyit ér a gépük :R

GIGABYTE team

(#3502) hoffman_ válasza Jockey007 (#3501) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tény h ph-n vannak köztünk ''félistenek'' :) :R bár én sztem nem nagyon fogok ilyen téren fabrikálni,mert a konfig teljesen új és a tárca az eléggé elfáradt ;] az a pár venti viszont sztem egészen elviselhető,sőt engem egyáltalán nem tud zavarni :)) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3503) Vassili válasza Lord Dragon (#3488) üzenetére


Vassili
tag

Kuri nem hiszem el hogy ilyen hülye vagy...;) Vágasd ki azt is.... Viszel hozzá lemezt és akkor legalább a próbavágás is megvan:)....

(#3504) Jockey007 válasza hoffman_ (#3502) üzenetére


Jockey007
aktív tag

akkor még nem halottál 6800gt-t üzem közben :DDD :DDD

egyébként a coolink hűtő meg a hyper power táp baromi halk

csak az MSI 975x platinumon a chipsett is aktív hűtésű de a coolinktől nem férne el valami bika heatpipe :O

GIGABYTE team

(#3505) hoffman_ válasza Jockey007 (#3504) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen vannak ilyen aprónak mondható,mégis a végletekig idegesítő hiba-félék...az én házamban is van sajna pár(namef az alaplapon is akad 2-3 :D )...pár oldallal visszáb van kép és kis komment is :DDD de nagyon gondolkozom h le kéne cserélni..csakhát ez a vacak nem volt épp 2 forint :((( és eladni nemtudom mennyire tudnám...jó ház,minőségi anyagokkal és elég nagy is :) ....csak szerkezetileg van pár hibája :U

és tényleg nem hallottam még 6800gt melózni :DDD bár 100%on a 8800gts is produkál... :D

[Szerkesztve]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3506) Jockey007 válasza hoffman_ (#3505) üzenetére


Jockey007
aktív tag

én elég merész voltam postán vettem a plexy házat :C :C és ime ide ért :DDD :)

GIGABYTE team

(#3507) hoffman_ válasza Jockey007 (#3506) üzenetére


hoffman_
nagyúr

postáán? az tényleg bátoor :DDD :R
én nem plexy-ben gondolkozom :) azt meghagyom azoknak aki értenek hozzá és a legjobbat hozzák ki belőle(lásd pl Jockey007 :D ) hanem vmi sima kis egyszerűt szeretnék,amiben rendet lehet tartani,és azért elég pofás....

ezt sasold...:)
[link]

és a vezetékek fele a házhoz tartozik...és 90%ukat nem használom ki :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3508) Jockey007 válasza hoffman_ (#3507) üzenetére


Jockey007
aktív tag

hát nem semmi :R :R én először gondba lennék az tuti mert hogy minden fordítva van :DDD :DDD

GIGABYTE team

(#3509) Kasza08 válasza hoffman_ (#3507) üzenetére


Kasza08
őstag

Uristen:DDD
Asszittem, sok volt a pia, aztán azt, hogy te raktad be feljel lefelé a képet, aztán rájöttem, hogy BÉTÉIKSZ:DDD

Kéne szerezni már egy fényképezőt, és bemutatnám a ''drágaszágom''-at:)

(#3510) Lord Dragon válasza flegos (#3494) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Köszi flegos!ű

Vaszi neked meg azt mondom hoyg ez nem is olyen rossz ötlet ... de akkor honnan tudok olyan szép krómos cuccot szerezni, attól félek hoyg mivel az külön minte lesz vagy legalábbis ha ugyanúgy néz ki akkro se lesz ugyanakkora, attól félek hogy a kis ventirács vágás ugyanannyiba lenne mint a házoldal vágás .. az meg azért jó sok pénz egy rácsocskáért ...

(#3511) flegos válasza Lord Dragon (#3510) üzenetére


flegos
senior tag

Ne haragudj, rosszul emlékeztem a cim amit tudok szintén csak 8 cm ventirács van és ráadásul miskolcon :F

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#3512) Zájec válasza Csapi007 (#3491) üzenetére


Zájec
veterán

elöl van porszűrő gyárilag. oldalt sajnos nincsen. de szerentnék bevágni eggyet.
tudnátok ötletet adni a porszűrő beszerzésével kapcsolatban?

(#3513) Kasza08 válasza Zájec (#3512) üzenetére


Kasza08
őstag

Van szagelszívótok? Mert én kaptam hozzá ilyen ''szűrőt'' abból vágtam ki egy darabot.
Bevállt.;)

(#3514) hoffman_ válasza Jockey007 (#3508) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát igen ;] bár most lesz elvileg nemsokára az egész rendezve,és ha sikerül benne rendet raknom és átlátható lesz akkor,lehet h mégis marad :) bár tényleg ''kissé'' fordítva van :C

Kasza08 :D :R

[Szerkesztve]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3515) Zájec válasza Kasza08 (#3513) üzenetére


Zájec
veterán

kiváló őtlet... :) veszek ilyen filtert,mint alkatrészt,,
valamelyik hypermarketben, electroworld, mediam.,,, ott van választék...
és abból szépen kivágok egy 25cm kördarabot...
kőszi az egyszerű és nagyszerű és gyors ötletet.. :R :)

(#3516) Jockey007 válasza hoffman_ (#3514) üzenetére


Jockey007
aktív tag

tényleg jó ötlet :R :R :R

GIGABYTE team

(#3517) Lord Dragon válasza flegos (#3511) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali! Kösy, hoyg utána néztél, az mgé nem is lett volan baj hoyg miskolc mert barátnőm ott lakik :)

Amúgy sikerült találnom olyat amilyen nekem kell és így egy lépéssel előbbre vagyok. A baj viszont az hogy USA-ban láttam csak eddig :( Sikerült is választani egyet ami tetszik, beszúrok egy linket, ilyen rács kéne csak lehetőleg itt magyarországon vagy legalábbis nem másik kontinensről szeretném behozni, mert az iszonyú postával fog járni :O

[link]

(#3518) Jockey007 válasza Lord Dragon (#3517) üzenetére


Jockey007
aktív tag

ilyet ihhon is kaphatsz csak nézz rendesen körül a modding boltokban :R :R :R


vagy akár lézerrel vagy vizzel is tudnának neked sok helyen ilyet vágni :)

GIGABYTE team

(#3519) Lord Dragon válasza Jockey007 (#3518) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Igen, de atótl félek hogy a lézervágás nagyon drágára jönne ki ..ha a házoldalt 10K ért vágják azt mgé esetleg lenyelem de egy kis rácsért nem tudok annyit adni :( Az a baj fogalmam nincs hogy a lépzervágás meg a vízvágás milyen árban van, de nagyon kíváncsi lennék. Szeirntem úgy járnék azzal is mint amirko nyomdában akatunk nyomtatni nagy felületű posztereket. Azt mondták hoyg az 1. db az 30.000 ft lenne mert be kell állítani a gépet, az összes többi pedig darabonként 500ft :((( És azt is ráhagytuk mert nekünk csak 1-1 kellett volan de különdözőek... Szoval félek hogyha kisebb árkategóriában is, de ezzel is így járék hoyg 1 rácsot sokba kerülne kivágni.. de ha vmi cseleset vágnék ami még nem si pont olyna mitn az amit néztem és mondjuk 20-at vágatnék az is lehe thogy mondjuk 1,5 Kért darabját el tudnám adniegyet meg megtartanék, perszek ezek csak elméletek, de ha vkinek van vmi okos ötlete akkor szóljon :) (vagy jó tanácsa) Arra is gondoltam, hogy talán jobb lenne a vízvágás mert úgy hallottma az nem sorjásítja kicsit sem a fémet.. bele is halnék ha a szép kis házamat sorjásra vágnák. :( Akkor inkább nem vágatok semmi ha nem 100% hogy gyönyörű lesz. Vízvágásnál nincs hő.... de az drágább mitn a lézer szeirntem. a vízvágófejet gyakran kell cserélni az meg sok páz az üzemeltetőnek. Habár szeirntem lézerrel is gyönyörűen megtudják ha jó fajta a cucc.... na mind1 majd utána nézek de először pénz kéne még .... Mert az így a moddingolások közepette igencsak elfogyott :( :DDD

[Szerkesztve]

(#3520) Muréna válasza Lord Dragon (#3519) üzenetére


Muréna
őstag

lézervágás olcsobb mint a víz

haveréknak van pécsen vizvágó+lézervágó gépük egy üzembe..
asszem valami 100ezer per óra a vizesvágó..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3521) Lord Dragon válasza Muréna (#3520) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

anyád .... n ajó de egy házoldalt max 5 perc alatt kivág :) Annyi sincs... 10K nál nagyon nem kéne drágábbnak lennie...

(#3522) Jockey007 válasza Lord Dragon (#3519) üzenetére


Jockey007
aktív tag

nem igérek semmit de tolnai fastron hungary kft-nél van pár ismerősöm és maguknak is szoktak feliratokat stb.. csináltak nekem egy pioneer feliratot holnap fel rakom ide a képét csak nincs itthon a digit gép

GIGABYTE team

(#3524) Jockey007 válasza eastsider (#3523) üzenetére


Jockey007
aktív tag

szép kártya :R :R

GIGABYTE team

(#3525) twollah válasza Lord Dragon (#3519) üzenetére


twollah
nagyúr

''Szeirntem úgy járnék azzal is mint amirko nyomdában akatunk nyomtatni nagy felületű posztereket. Azt mondták hoyg az 1. db az 30.000 ft lenne mert be kell állítani a gépet, az összes többi pedig darabonként 500ft''

Pontosan, lemez keszites darabra jo penzert + rezsi + a jo ember bere aki beallitja a gepet, majd kinyomja rajta.

Ember egy nyomdagep nem egy lezerprinter, hogy csak bedugom a papirt oszt dzsavesz a masik oldalon kiesik belole a tokeletes nyomat.

Amig nem jartal, nem dolgoztal nyomdaban addig ne hoborogj, hogy szemet nyomda le akart huzni.

Ilyen arak vannak es a nyomda nem a te szaros 2-3-4 ivedbol el meg hanem a nagy peldanyszamu 4-5-10ezer melokbol amik folyamatosan mennek.

A masik fele, hogy sok nyomda direkt ad meg az ilyen melokra magas arat, hogy a megrendelo (jelen esetben te) ugy huzzal el a halalba, hogy meg az ajtot is elfelejtsd becsukni.
Senkinek sincs kedve a nyomdaban a te szaros 2-3-4 iveddel baszkodni.
Tovabb tart az elokeszites, gepbeallas, mint a tenyleges nyomasi iso es akkor meg nem beszeltunk a selejtszazalekrol ami jelen esetben irrealisan magas az elfogadott 2-3% helyett.

Szoval ezert mondtak neked olyan szep kerek osszeget.

Udv: egy szakmabeli (gy.k.: nyomdasz)

[Szerkesztve]

(#3526) twollah válasza eastsider (#3523) üzenetére


twollah
nagyúr

Mi a francnak kell ebbe a gepbe egy 450es tap?
Igaz nem dragabb a 400asnal, de akkor is felesleges.
Nem hangos a tap ventilatora, mert en a 400 Chieftechemmel nagyon rosszul jartam.

(#3527) Hawk1979 válasza eastsider (#3523) üzenetére


Hawk1979
őstag

Még szerencse,hogy nincs pci csatis kártyád,mert baszh.tnád.[kép]

(#3528) eastsider válasza twollah (#3526) üzenetére


eastsider
nagyúr

Hogy később se kelljen tápot vennem még 1 ideig
Ventije nem hangos, kicsit ciripel, de belefér :)
És pont azért 450-es mert 400-as nem volt, amikor akartam tápot venni, csak 410-es és 450-es, a 410-es meg 1 szar széria
És a codegen 300W-t le kellett cserélnem, ami még a 9600-at se vitte anno normáliasn...

Azé még 1 PCI cucc befér, ha naon akarom :D

[Szerkesztve]

(#3529) Lord Dragon válasza eastsider (#3523) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

:Y Húú, de büszke itt vki a videókártyára, de lehet is :) :R

... ha én úgy meg tudtam volna csinálni a gépemet, hogy fele ilyen rendezettnek tűnjön akkor már eléggé örülnék :U szép munka, grat :R

(#3530) Lord Dragon válasza twollah (#3525) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ember vegyél már vissza kicsit a hangnemből, úgy ézem semmi rosszat nem írtam se rád se másra nézve, csak felhoztam egy példát! És nem hőbörögtem és hol láttál te olyat hogy beírtam hoyg szemét a nyomda meg lehúznak meg satöbbi, tudom hogy ez ezzel jár, csak nem akarok így járni a lézerrel mert annyi pénzem nincs. Inkább a vízvágás é a lézervágással kapcsolatban mondtál volna vmi okosságok, ahelyett hogy így nekem estél pedig csak példának hoztam fel és mégcsak nem is szidtam. Bal lábbal keltél fel? :(
Na üdv azért és legyen szebb napod! L.D.

(#3531) eastsider válasza Lord Dragon (#3529) üzenetére


eastsider
nagyúr

THX
de nem volt olyan nagy munka, max kb fél óra, és megéri :)
Csak direkt a VGA-ról csinyátam képeket, mivel minden más régi...
No off & flmame off pls :U

[Szerkesztve]

(#3532) Lord Dragon válasza eastsider (#3531) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

fél óra? :F Neked 1 vinyód van ugye? meg 1 optikai? amiatt van sokkal kevesebb kábel és sokkal jobban el tudod rendezni, hát sajna nekem be kell vállalni hoyg az ide-kábelek jó sok holyet foglalnak ha 4-essével vannak a gépben :P

(#3533) shteer


shteer
titán

[link]

a jelenlegi belső :DD

..szerintem jónak tűnik

(#3534) eastsider válasza Lord Dragon (#3532) üzenetére


eastsider
nagyúr

Fél óra hát még annyi sincs sztem, annyi az egész gép átpakolása volt ebbe a házba...
Tudom milyen nehéz is lehet kábeleket elrendezni pl haver gépe tömve van mindennel (2HDD, ODD, csomó venti, ventiszabájzó, rengeteg PCI-os cucc) azt nem könnyű elrendezni

[Szerkesztve]

(#3535) Lord Dragon válasza shteer (#3533) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hú de zsír :R Teccik, jó kis cucc, tök jó hoyg a talpa is világít :)

(#3536) Lord Dragon válasza eastsider (#3534) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát nekem van 2 db 9centis házhűtő, 2db 12-es házhűtő (a 12-eseknek a fordulatszám szabályozó panal is), aztán van a prochűtő és annak a fordulatszámszabálozó panele hátul, meg mind3 12-esnek mgé van a fordulaszám mérője is külön. Aztán a táppal jól jártam mert az moduláris, de így is 4 ág jön ki belőle amit használok. Van ugye 4 ide kábel. 1 kábelen a 2 író van. 2. kábelen az 2db 160-as Samsung (ebből is az egyik mobile rackben van. A 3. kábelen egy üres mobil rack van csak meg kell az hoyg legyen mert sűrűn jönnek másolgatni ide vagy cuccokat hozni. A 4. kábelen meg eg ykisvinyó van :) Lehet hogy hülyének néztek de van rajta egy 1,5 Gigás WD caviar :B Nem votl szivem kivenni mert 9 éves és annyira tökéletesen működik HD megnéző progi (nemtom mos tmit hazsnálok) az si azt mondja hoyg 100% -osan működik meg minden 100% nagyon zsír, azon tárolom a mentéseimet meg a dokumentumokat szoval azokat amik aprók és nagyon fontosak és véletlen se szabad elveszniük :) Persze hoyg ne lassítson semmi mást így külön kábelre kötöttem azt az egyet. És mivel közvetlenül nem használok így cska Boot-olásnál vesztek 1-2 Mp-t amúgy semmti se lassít néztem többször is úgyhogy ott van az is:) Aztán mgé a ház teejére bekötött cuccok is sok kábelt nyomatnak, az USB-k meg a sok apróság. De még tervezek veni egy kis LCD-t a gépház elejébe ha lesz zs :) mgé van 2 szabad hely egymás alatt kb:)

Minden esetre azér tpróbáltam ügyeskedni a kábelekkel.. aztán sikerült úgy-ahogy próbáltam a legjobbat kihozni az elrendezésből :)

(#3537) Jockey007 válasza shteer (#3533) üzenetére


Jockey007
aktív tag

én is ilyen talpakat szeretnék

nagyon jól néz ki a vizes cucc :R :R :R

GIGABYTE team

(#3538) Frenky89 válasza shteer (#3533) üzenetére


Frenky89
őstag

gyönyőrű. igényes, szép munka :R

(#3539) shteer válasza Jockey007 (#3537) üzenetére


shteer
titán

:R, sima talpak színre fújva + élvilágított talpak :)

Frenky89, Lord Dragon: :R:R

..szerintem jónak tűnik

(#3540) twollah válasza Lord Dragon (#3530) üzenetére


twollah
nagyúr

Egyszeruen eldurrant az agyam es tovabbra is el van durranva.

Nekem nem szokasom hoborogni ha vminek megkerik az arat.
Gondolom azert kerik meg, mert:
- munka van vele.
- meg kell fizetni a szaktudast.
- stb, stb, stb.

Mondjuk arrol tenyleg nem tehetsz, hogy pont olyanba tenyereltel bele amit egy szakmabeli is olvas es azonnal kivagta a kultura nala a biztositekot.

(#3541) twollah válasza eastsider (#3528) üzenetére


twollah
nagyúr

A ciripeles a halalom.
Nem birom a magas hangokat.

(#3542) Brumi˘ válasza shteer (#3533) üzenetére


Brumi˘
addikt

Jól néz ki! Grat! :C

(#3543) ZakRob


ZakRob
senior tag

Csak próbálgattam a telcsit, amúgy volt már más beállításból. :)

[link]

(#3544) eastsider válasza twollah (#3541) üzenetére


eastsider
nagyúr

No nem jól fejeztem ki magam :))
Ha közel teszed hozzá a füled (pl hátul ahol tolja ki a levegőt) hallok vmi kis zizegő hangot

Amúgy régi Asus lapom cisnálta azt, h 3Dmarkban framenként ciripelt 1-et :D , ezt játékokban is csinált

[Szerkesztve]

(#3545) nakos


nakos
senior tag

Sziasztok! Sok lemondás és böjtölés után végre összeállt az ultimate-über-brutál gépem. Íme:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#3546) EQMontoya válasza nakos (#3545) üzenetére


EQMontoya
veterán

legközelebbi bekapcsolás előtt kösd oda, fel ne szálljon a sok légkavarótól. amúgy nem tiltakoztak még aktivisták, hogy épits zajvédő korlátot a házad köré, mert megzavarja a géped a galambokat a párzásban?

Same rules apply!

(#3547) nakos válasza EQMontoya (#3546) üzenetére


nakos
senior tag

Micsoda????!!! Elsődleges szempont az építésnél a ZAJ minimalizálás volt. Még a 8800 GTX-ről is leszedtem a gyári hűtőt!... a ''légkavarók'' a leglassabb fordulaton kavarnak... közel síri csend lakol a szobában... :) Majdhogynem tökéletes.

(#3548) EQMontoya válasza nakos (#3547) üzenetére


EQMontoya
veterán

valahogy nagyon más elképzeléseim vannak a csendes gép épitését illetően. ha jól számoltam, a házadban legalább 7 venti van.

Same rules apply!

(#3549) nakos válasza EQMontoya (#3548) üzenetére


nakos
senior tag

Léghűtéspárti vagyok. A ház tökéletesen szigetel, seasonic táp mintha bent se lenne, az 5volton suhanó ventik meg 9-21db között meg számomra elviselhetőek. A 2 db 12xes oldalventi csak 8800 GTX SLI miatt van átmenetileg ott, eszméletlenül melegszenek a kártyák és a Thermalright passzív hűtőn a SilenX 14db-es 90 mm-es hűtők igaz hangtalanok, de nem hűtik le hatékonyan... így amikor izzad a GPU az 1920*1200-es felbontás alatt kell a levegőztetés. Szerintem az alkatrészek brutális hőleadásához képest egész csöndet sikerült teremteni így léghűtéssel.

(#3550) Hawk1979 válasza nakos (#3549) üzenetére


Hawk1979
őstag

Izé...
A kormány,ha jól látom egy külön asztalon kapott helyet,a monitortól távol.(legalábbis a képek többségén)..Hogy játszol vele?? Elforgatod a monitort,átrakod a gépet,és oldalra nézve vezetsz????? [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.