Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22151) LBandi válasza Probber (#22148) üzenetére


LBandi
aktív tag

A gépet meglepetésként csa akkor akartam felrakni amikor már teléjesen kész lesz, de nem bírtam ki és úgy döntöttem hogy már a közbenső lépésekről fázisokról is közlök képeket. Sajnos az már biztos hogy a teljes vas csak nyár vége, ősz elejére lesz 100%-os készültségi állapotban. Olyan ez mint az egyszeri halálcsillag esete, lassan épül de ha kész lesz akkor nagyot fog ütni. :D

A rács amit a gép oldalára tettem, azt aqua-ból rendeltem és konkrétan EZ az.

A teljes vízhűtés egy tripla radi (Phobya G-Changer 360) és 2 darab (Phobya G-Changer 240) az aljába párhuzamosan élére állítva.

A rendszer igazából nem igényelne ekkora hűtést, viszont szeretném hogy ha lehet akkor kis terhelésnél tudjon passzívan is menni, azaz a vízhőmérséklet függvényében ha nem szükséges akkor a ventik állnak.

Jones: Reméltem is hogy egy két tapasztalt modder majd figyelemmel kíséri az építkezést és esetleg ha segítség kell, akkor megdobál néhány jótanáccsal.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#22152) niklebi válasza LBandi (#22151) üzenetére


niklebi
senior tag

Nagyon tetszik amit csinálsz---kitaláltál :D Nekem is ilyen házam van és azon gondolkodom,hogyan tudnék még 1 tripla radit beszerelni,mert egy nem igazán tudja hűteni még a jelenlegi rendszeremet sem :( Valami hasonlón töröm a fejemet,de én egy tripla + egy szimpla beszerelésén gondolkodtam. Nagyon várom hogy haladsz és majd biztosan tanulok a Tőled ellesett megoldásokból.
Sok sikert :C :C
A képek közül az utolsón látom beszereltél valami gomb félét,ha jól gondolom az lesz a tartály feltöltője? Ha igen akkor hova tervezed a tartályodat?

[ Szerkesztve ]

(#22153) S. Szabi válasza niklebi (#22152) üzenetére


S. Szabi
őstag

A legjobb megoldás szerintem ilyesmi módon (az egyszerűség kedvéért ezt linkeltem) a hátsó venti helyhez rakni a másik radiátort, és a ház hátsó "csőnyílásain" át vezetni a csöveket a házba.

Pl. egy ilyennel, vagy egy ilyennel, ezek elég jól néznek ki, vagy ezekhez hasonló házi megoldással :)

[ Szerkesztve ]

(#22154) RootRulez


RootRulez
félisten

Felszíni kábeltelenítésen töröm a fejem... Azzal kéne kezdeni, hogy lecserélem az IDE-s DVD írómat SATA-ra gondolom. Majd visszaolvasok, hátha találok 1-2 trükköt...

═════════════════════════════════════════

(#22155) jones965


jones965
Modder

(#22156) csokad válasza TopaMo (#22150) üzenetére


csokad
senior tag

jujj. értem Xd nem vágtam le a képekről hogy miaz mert nem tudtam ránagyítani. nem hozta be:D

(#22157) Pero válasza jones965 (#22155) üzenetére


Pero
senior tag

már párszor csodáltam ezt a gépet, XS-esen nézegettem worklogját, de azért tehettek volna be picivel jobb képeket. mindenesetre nagyon szép bár sok tekintetben egy hagyományos stacker

(#22158) TopaMo válasza jones965 (#22155) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Igényes és egyszerű, nekem tetszik. :)

(#22159) csokad


csokad
senior tag

sziasztok! lehet nem ide kéne írnom de ide írom :D
van egy Thermaltake V3 Black Edition házam. most vettem az új gépemhez. (már csak 2alkatrész hiányzika teljes géphez) nos a kérdés az lenne hogy amit adtak hozzá ventit hátulra. azt hogy tudom megnézni vagyis hol , hogy milyen márkájú? mert szeretnék egy ugyan olyat előre meg két F12 Pro lesz felülre. előre is köszi a help.et

(#22160) Probber válasza csokad (#22159) üzenetére


Probber
őstag

Ha a gépház hátulján a rácson keresztül nem tudod leolvasni, akkor kiszeded és megfordítod. Ott lesz a márkanév.
Ebben a PH!-s hírben azt írják, hogy ilyen venti van benne.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22161) jones965 válasza TopaMo (#22158) üzenetére


jones965
Modder

Igényesnek igényes, az kétségtelen, de hogy egyszerű lenne, azon vitáznék.
Olvasd el a worklog-ját, és meglátod miért is mondom ezt.

(#22162) TopaMo válasza jones965 (#22161) üzenetére


TopaMo
aktív tag

A kinézete egyszerű természetesen. A kivitelezés más tészta.
(a legletisztultabb kinézethez kell a legtöbb ötlet és idő)
De ezt te tudod a legjobban. ;)

(#22163) Pero válasza jones965 (#22161) üzenetére


Pero
senior tag

azért a frontpanel dobozán belül a földkábelt is harisnyázni, nekem már kicsit túlzás, de ami a házat illeti festésen kívül nagy átalakítás nem történt benne, no meg kicserélt pár csavart szebb imbuszosokra.

Azért az összhatás a lényeg, és az tényleg *****

[ Szerkesztve ]

(#22164) Probber válasza LBandi (#22151) üzenetére


Probber
őstag

360 plusz 2x240 szendvicsben! Lesz a rendszerbe pár liter víz akkor. :)
Persze egy passzív rendszerhez ez elengedhetetlen.
Barkácsolj bele egy MO-RA 2-t. :DDD
Na majd figyelem kísérem, hogy éppen, hogy állsz a munkával.
Köszönöm a linket. :K

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22165) Gorneck válasza jones965 (#22155) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon kellemes megjelenésű ház...nagyon jól eltalált képekkel...

Gorneck#1239

(#22166) syC


syC
addikt

[link] a jelenlegi csupaszon :B

(#22167) csokad válasza Probber (#22160) üzenetére


csokad
senior tag

:R köszönöm szépen!

(#22168) Probber válasza syC (#22166) üzenetére


Probber
őstag

Jó nagy behemót! :DDD

(#22167) csokad :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22169) Pero válasza syC (#22166) üzenetére


Pero
senior tag

de szeretnék egyszer én is egy ilyet.....

(#22170) csokad válasza Probber (#22160) üzenetére


csokad
senior tag

na. lekaptam és nem olyan van benne amit linkeltél másodiknak. d nem is találom ezt a TT oldalán. TT-1225 van ráírva meg A1225L12S

(#22171) csokad válasza syC (#22166) üzenetére


csokad
senior tag

honna van és mennyiért? :O nem találtam M.O.-n sehol!

(#22172) GabN73 válasza jones965 (#22155) üzenetére


GabN73
addikt

ez gyönyörű!!!

(#22173) Probber válasza csokad (#22170) üzenetére


Probber
őstag

Hát ha már felülre két F12 Pro kerül, akkor már nem áll semmiből sem kicserélni az elsőt és a hátsót is ugyan olyan F12-re. Ráadásul ezek nem is világítanak!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22174) csokad válasza Probber (#22173) üzenetére


csokad
senior tag

de nekem pont az kelkl hogy világítsanak :) moddolni szeretnék. elöl meg hátul ugyanolyan kéket akarok egy másik embertől veszek egy ugyanolyan thermaltake házból ventit meg alulra is egy f12 pro pwm-et :)

(#22175) agemate válasza csokad (#22174) üzenetére


agemate
addikt

A TT ventijei nagyon hangosak tudomásom szerint, nekem Turbo FAN-t adtak az Element T házhoz, dobtam is ki nagyon gyorsan.
Szerintem próbálj meg beszerezni világítós Schyte vagy CM ventiket, drágák, de halkak.

(#22176) #97544192 válasza syC (#22166) üzenetére


#97544192
törölt tag

nekem a papucs és a zöld szokni jobban tetszik, meg legalább nem alumíniumból van :P
ménemvagy emesenen emese?

(#22177) #97544192


#97544192
törölt tag

mdpc 36-hoz hozzászólva... bánhatják, hogy nem tették ki ezeket a képeket. a legjobbak! :)

(#22178) niklebi válasza S. Szabi (#22153) üzenetére


niklebi
senior tag

Az a helyzet,hogy csak a házon belülre tervezem a radik elhelyezését. A szimplát úgy gondoltam úgy teszem be mint ahogy a Corsair teszi be a H50-es proci hűtését. Valahogy oda szeretném felerőltetni a radit és legfeljebb a ventit rakom ki a házon kívülre. Azt nem tudom ,hogy a hangkártyámtól el fog e férni. A tripla mindenféleképpen alulra fog kerülni. Egy ilyen tartályt szeretnék a házba,hogy a pumpa ne legyen nagyon útban. A baj csak az, nem tudom miért így oldották meg a feltöltését, :F ha lehet megfúrom a tetejét és úgy oldom meg a feltöltést. De ez az egész nem mostanában lesz mert most lakás felújítás lesz a következő projekt. Még csak figyelem mások mit találnak ki és gyűjtöm az ötleteket,mivel nem vagyok egy nagyon kreatív pasas. :O

(#22179) syC válasza csokad (#22171) üzenetére


syC
addikt

Mert nem is kapni, viszont ha jól tudom, már nem is gyártják :)

(#22180) jegenye77 válasza jones965 (#22161) üzenetére


jegenye77
addikt

Pont ma nézegettem egy újságot és ott láttam meg ezt a házat amit átépített a srác.Nagyon megtetszett erre megnézem a fórumot és lám,itt van.Ha jól tudom ez egy régi házikó /?/ de nagyon jól néz ki.[link]

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22181) aero. válasza jegenye77 (#22180) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2006 vagy 07 már meg nem mondom.

(#22182) jegenye77 válasza aero. (#22181) üzenetére


jegenye77
addikt

Egy régi Chip magazint találtam és azt nézegettem.Ott láttam meg ezt a házat és egyből megtetszett.Lehet be kellene egyet szerezni és építgetni valamit belőle.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22183) Cthulhu Dawn válasza syC (#22179) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Sajnos, úgy, mint a PC-P60-at és 80-at....legjobb házaik gyártását hagyják abba, pedig az újabbak ezeknek a nyomukba sem érnek.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#22184) csokad válasza syC (#22179) üzenetére


csokad
senior tag

épp ezért veszek más tulajoktól

(#22185) Pero válasza jegenye77 (#22182) üzenetére


Pero
senior tag

én is anno 831 egyet néztem ki pont feketében de Mo-n nehéz volt beszerezni, aztán lett belőle 832es, nemsokára elkészül az újabb átalakítás rajta.

(#22186) jegenye77 válasza Pero (#22185) üzenetére


jegenye77
addikt

Igaz ez Cooler Master Stacker 830 [link]de ez tényleg ennyire drága? :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22187) aero. válasza jegenye77 (#22186) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ez nem codegen :DDD

full alu ház

(#22188) S. Szabi válasza niklebi (#22178) üzenetére


S. Szabi
őstag

Mi a gond a kívülre helyezett radiátorral? Szerintem úgy tök állat, nagyon feldobja az összképet :K

(#22189) jegenye77 válasza aero. (#22187) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt láttam csak olyat nem is találtam.Ez meg nagyon hasonlított rá.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22190) Pero válasza jegenye77 (#22186) üzenetére


Pero
senior tag

apróban ehhez képest majdnem féláron voltak használt 830asok. talán még van belőlük.

(#22191) AXisBOLD válasza #97544192 (#22177) üzenetére


AXisBOLD
addikt

tényleg jobbak!

de ez a gép nekem így is úgy is nagyon bejön :K.

Aurea mediocritas

(#22192) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok betudnátok linkelni olyan oldalakat ahol van Corsair 800D-s szép modding!Köszönöm üdv!

(#22193) S. Szabi válasza pitbull93 (#22192) üzenetére


S. Szabi
őstag

Google esetleg? :U

[link]

[link]

[link]

[link] Erre már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz :K

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22194) pitbull93 válasza S. Szabi (#22193) üzenetére


pitbull93
tag

Köszönöm szépen !Nem volt 2 percem se azért nem néztem most át de most már oké csak suliban vagyok....:)Köszönöm! :R :R :R

(#22195) niklebi válasza S. Szabi (#22188) üzenetére


niklebi
senior tag

1. Nekem nem tetszik :N
2. Akkora a ház,hogy ha még hátul lenne a radiátor akkor nem férnék el rendesen :K
Panel lakó vagyok itt a hely korlátozott :(((

Amit lentebb linkeltél én is :R :R

(#22196) syC válasza Cthulhu Dawn (#22183) üzenetére


syC
addikt

Hát igen. Nem tudom hogy vagytok vele, de az új "minnél kisebb annál jobb" ideológiától frászt kapok. Egyébként pár tapasztalat: annak ellenére, hogy batár nagy a ház, hihetetlenül könnyű. Rendkívül minőségi minden részletében, talán egyetlen negatívumként tudnám felhozni azt a tényezőt, hogy az alaplaptálca mögött nem hagyatak túl sok helyet, illetve nem fúrtak olyan lyukakat gyárilag, ami megkönnyítené a kábelelvezetést. Majd én megteszem :)

(#22197) LBandi


LBandi
aktív tag

Végre elkészültem a 24pines hosszabító harisnyázásával. Hát igen itt már volt némi szöszmötölés és káromkodás. (Az eredmény nem 5 csillagos de elmegy kategória.)
A képek.

előtte:

utána:

Most már elmondhatom, hogy a bő felével kész vagyok a kábelharisnyázással.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#22198) glspeter1 válasza LBandi (#22197) üzenetére


glspeter1
őstag

De ez mért elmegy kategória ? :P ;]
Én ilyet akkor se tudnék ha beledöglenék :(((
Gratula!!! Nagyon ász lett! :R :C

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#22199) LBandi válasza glspeter1 (#22198) üzenetére


LBandi
aktív tag

A zsugorcsövezés nem lett igazán szép (hosszúság, itt-ott megpörkölődött, kicsit csálék a végek ) + egy két kábelnél a harisnyahossz sem egyforma és ez kicsit látszik is.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#22200) zH.


zH.
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.