Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22501) Black Dragon válasza #97544192 (#22497) üzenetére


Black Dragon
addikt

A gépedet végül sikerült eladnod?:)

(#22502) nemethati válasza jaja1981 (#22493) üzenetére


nemethati
senior tag

Barbie lett a póniból? :DDD
Nekem tetszik, jó a színvilága bár nem az én stílusom. Szerintem ha elrendezed a kábeleket és teszel bele passzoló pl. fekete ventiket meg egy passzív hűtőt már sokkal nagyobb eséllyel indulna a site irányába.

No offense: sokan még mindig nem tudják mennyi munka van egy ilyennel, csak a végeredményt értékelik.

(#22503) #97544192 válasza jaja1981 (#22500) üzenetére


#97544192
törölt tag

nézd, a lényeg az egyszerűség. ha egy olyan faházat építesz, ami hasonlóan igényes, mint az előbbi barbigép (nem arra gondolok, hogy rózsaszín, hanem a szép kivitelezésre az adott kategórián belül), akkor már repülsz is fel az oldalra.
maradjunk a minimál kategóriánál, ha tényleg az oldalra kerülés a cél a fa géppel, csak óvatosan :R

black dragon: :N

nemethati: miért, szerinted mit kéne értékelni? a félkész munkát? szerintem eléggé természetes dolog az, hogy valaminek a 100%-át értékeled. a saját gépházamat nem én fúrtam-faragtam (akkor elég jó érzékem lenne hozzá lol), de elég sok worklog-ot láttam már, ahol nem 2 hétig dolgoztak az adott számítógépen, és nagyjából tudom, hogy mennyi munka egy egyedi ház, stb.
egyébként a barbigéppel kapcsolatos véleményedet osztom, de ahhoz hogy pc-styleable ( :DDD ) legyen, elég sokat kéne változtatni szvsz

[ Szerkesztve ]

(#22504) spuros válasza Tikakukac (#22490) üzenetére


spuros
őstag

Hát nem szertnék belevágni ebbe a házba, főleg mert eladó..(:

(#22505) Tikakukac válasza spuros (#22504) üzenetére


Tikakukac
titán

Jogos, csak én mindent kaszabolok folyamatosan :))

Update: A vidkártyát kicsit megdolgoztam, kimostam az egészet, és eltüntettem a szerintem baromira ocsmány Msi matricát, lepolíroztam a ragasztót és belevagdaltam a blokkot, szerintem egész jó lett, nem sok ilyen hűtést láttam eddig :D

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22506) niklebi válasza Tikakukac (#22505) üzenetére


niklebi
senior tag

Szerintem is jobban néz ki mint előtte :K Avval a blokkal pedig tényleg egyedi lett, gratulálok :C
Újra megnézve a képeket csak azon gondolkodtam,hogyan vezeted majd a vízhűtést ha alul vannak a csatlakozók :F

[ Szerkesztve ]

(#22507) tatabánya válasza Tikakukac (#22505) üzenetére


tatabánya
senior tag

ahogy elnézem a képeidet le a kalappal a kitartás miatt, nálam már rég a kukában végezte volna, ennyi időt és más anyagit beleölve.

[ Szerkesztve ]

(#22508) Tikakukac válasza niklebi (#22506) üzenetére


Tikakukac
titán

Két lehetőség van: Vagy veszek bitspower derékszög csatikat, ami 4k esetemben ezt inkább másba ölném bele, vagy felhasználom a derékszögeimet.
Ha sikerül szereznem majd a FET-ekre is vizet, akkor a sorrend FET, proci, észak, vidkari, dél és onnantól fel, első tartály, felső radi, külső radi, külső tartály, és pumpa. Innentől meg majd forog tovább :K

tatabánya: köszike, igazából bennem is a birtoklási vágy ami igazán hajt meg a szekálás amit már szeptember óta kapok itthon a rengeteg alkatrész szétdobálásaimért :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22509) niklebi válasza Tikakukac (#22508) üzenetére


niklebi
senior tag

Azok a derékszögek jónak tűnnek,csak nem sok helyed lesz mert ahogy elnézem a blokkot nagyon közel vannak a csatlakozások.
Az összes képet megnézve nem semmi amit csinálsz :Y el is hiszem,hogy szekálnak érte :D

(#22510) kpal válasza jaja1981 (#22493) üzenetére


kpal
veterán

Kicsit lányos ,de amugy szép. ;)

(#22511) urdongo


urdongo
tag

...valamiért kétszer küldte el ezt átszerkesztettem... ne vegyétek figyelembe :D

[ Szerkesztve ]

(#22512) urdongo


urdongo
tag

Na látom zajlik itt az élet. :) jaja1981 gépe szerintem is felkerülhetne az oldalra, megfelelően fotózva egy fehér vagy fekete háttérrel meg lehetne próbálkozni, ahol úgymond a nem csak a rózsaszín dominálna. :D
Szerintem jól nézne ki. Én maximum csak a kábelrendezésbe tudnék belekötni. Ott még lehetne alkotni :P. De ez legyen a legnagyobb gond a géppel.
A tápegység különösen tetszik. Gratula!! :C :C :R :R :R
A tetején a kihajtható fül is nagyon COOL!!

gepetto86
Első próbálkozásra tényleg nem rossz az a gép. A ház szürke színe különösen jó. Nekem ilyen házzal nem lett volna türelmem bíbelődni. :D

[ Szerkesztve ]

(#22513) Stirbi válasza jaja1981 (#22493) üzenetére


Stirbi
addikt

desighnes lett :R elismerésem

(#22514) jones965 válasza urdongo (#22512) üzenetére


jones965
Modder

Maradjunk annyiban, hogy abban a formában az a gép ,.......... hogy is fogalmazzak :U , - nem pc-style kompatibilis.
Látszik rajta az elvégzett munka, a festés is jó, teljesen egyedi, de az összhatás ebben a formában nem elég. Egy belső átrendezéssel közelebb lehet jutni a kitűzött célhoz.
A szín mindenkinek szubjektív dolog, az nem kizáró tényező.

(#22515) jaja1981


jaja1981
addikt

Köszönöm az értékelő kritikákat.
Akkor amit teszek:

- befejezem (oldallap, DVD, stb)
- kábeleket elrendezem (szerintem lehet rajta még sokat finomítani, most csak úgy be van szórva)
- csinálok majd világosban képeket (nem ilyen vacak felhős időben)
- photoshop-pal megtuningolom

nemethati:
Hát igen.
Pónist akartam, de amit szereztem fólia matricát nem lett jó.
Azért is tartott ilyen sokáig, mert felraktam a matricát, lelakkoztam nem lett jó.
Matrica leszed, lecsiszol és újra fúj.
Így csak sima rózsaszín lett.

jones965:
Azért csináltam rózsaszínt, mert mindenki nagy fekete házzal van fent a Style-on.
Én már baromira unom a nagy fekete házakat.
Sok házat festek építek és mindenkinek fekete kell.
Miért nem lehet más színnel is házat építeni?
Tudom, hogy a fekete jól kiemeli a színeket, de azért, hogy mindenkinek fekete kelljen?!

Nos még szépítgetem, és visszatérek.

[ Szerkesztve ]

(#22516) Delta-Laca válasza jaja1981 (#22515) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szerintem is nagyon jó lett a gép, bár a kábelezésen lehet javítani, összességében tetszik, annak ellenére is, hogy az én ízlésvilágomtól távol áll:R
Én is gondoltam már rá, hogy más színre kéne fúj(atni) a házat (Stacker 830:B), de még nem vitt rá a lélek, olyan szép:)

Üdv.: Delta-Laca

(#22517) urdongo válasza jones965 (#22514) üzenetére


urdongo
tag

Nem akartam szembeszállni a felsőbb akarattal. :D Tudom, hogy a rikítóbb színek inkább az extrém házépítők köreiben népszerűek. :P De nekem van egy olyan érzésem, hogy pár éven belül elterjednek a feketén kívül egyéb színek is. Nem a rózsaszínre gondoltam ugyan, de elég megnézni a LianLi legújabb mini-itx -eknek készült portfólióját. A kis Lian Li PC-Q07-re gondoltam (piros, kék, ezüst, bézs, fekete, fehér) és mindegyik ház gyönyörű.
Én még azt is el tudnám képzelni, hogy a közeljövőben ha maradnak is a gépház belsejében a sötét tónusok, a fekete mellett feltűnhetnek a nagyon sötét árnyalatok. Amik jóformán csak belső megvilágítással adnák vissza eredeti színűket. De, akár még a fehér is divatba jöhet.

jaja1981
A házzal szerintem a célodat el fogod érni azokon a bizonyos lanparty-kon. :P A festés minősége szinte ordít azért, hogy rákérdezzenek ki készítette. :D

(#22518) jaja1981 válasza urdongo (#22517) üzenetére


jaja1981
addikt

Remélem is.
Igazából az a cél, hogy a lan-on tetsszen az embereknek.
A Style csak ráadás lenne.

A lányokat akartam megcélozni a házzal, mert Ők sokkal könnyebben költenek olyan, számunkra feleslegesnek tűnő dolgokra, amik megtetszenek Nekik.
A célközönség a 16-20 éves lányok lennének.

Száz szónak is egy a vége, befejezem és még visszatérek!

(#22519) jaja1981 válasza urdongo (#22517) üzenetére


jaja1981
addikt

Csak most nézem, hogy fent vagy a PC-style-on!
Gratulálok, nem is tudtam.

Igen szép a házad belseje, nem tudom ki fújta, de ügyes gyerek lehet! ;)

Delta-Laca:
A Te házad is mutatós lesz, szépre sikerül a festése és a plexi is!
Szerintem kedden átveheted, addig had száradjon, nehogy út közben megsérüljön.

[ Szerkesztve ]

(#22520) jones965 válasza jaja1981 (#22515) üzenetére


jones965
Modder

Idézek:
"-A szín mindenkinek szubjektív dolog, az nem kizáró tényező.-"

Azt hittem, érthetően fogalmaztam. Arra akartam utalni, hogy nem a ház színe dönti el, hogy az adott gép megfelel a kritériumoknak.

Pl ez sem fekete.

[ Szerkesztve ]

(#22521) Delta-Laca válasza jaja1981 (#22519) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Kíváncsi is vagyok rá:), ha van rá mód 1-2 képpel meglephetnél:B
Ha kész lesz a gép, talán bepróbálkozok én is a pc-style-ra:B, csak béna vagyok a fényképezéshez:(

Üdv.: Delta-Laca

(#22522) jaja1981 válasza Delta-Laca (#22521) üzenetére


jaja1981
addikt

Fekete Cm Stacker 830 és egy esztétikus hűtő, meg harisnyázott vezetékek kellenek.

Egyenlőre nem sok látszana a házadon, mert le van ragasztva egy része és még lent van a kamrában száradni.
Majd csak hétfőn fogok hozzá nyúlni, akkor már tuti nem lehet baja.

jones965:
Akkor a belsején még alakítok, ha lesz időm.
Amúgy eladásra megy ez is.

Meg ha megkérdezhetem mik a kritériumok?
Ha már így szóba került.
A honlapon nem sok minden van, csak, hogy Ti eldöntitek.
De mi alapján? Mik amik számítanak, mik nem?
Csak hogy ha esetleg a következő házzal megpróbálkozom, tudjam milyenre kell készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#22523) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nem vmi jó minőségű képek de a lényeg látszik: [link]
Csak a kábel elvezetésen kéne még kicsit csiszolnom... :D

#nincsbennetarcsi

(#22524) Delta-Laca válasza jaja1981 (#22522) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Harisnyázás megoldott (CM Real Power Pro M520 táp:) ), vízhűtésem van (bár szorul még némi kiegészítésre...), fekete helyett inkább kék színben, az árnyalat is megfelelő lenne:B, de még nem visz rá a lélek:)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#22525) jaja1981 válasza Delta-Laca (#22524) üzenetére


jaja1981
addikt

Dettó így rögzítettem fel a plexidet én is.
Úgy látszik ez adja magát.

(#22526) jones965 válasza jaja1981 (#22522) üzenetére


jones965
Modder

(#22527) csuki00 válasza jones965 (#22526) üzenetére


csuki00
tag

Nekem tetszik, hogy itthon is van egy oldal és egy közösség akik elismerik ezt a minimal moddingot és nekem is sokkal jobban tetszenek az ilyen gépek. Sajnos az a baj, hogy mivel prohardvernek ez a legfelkapottabb topicja ami a gép kinézetével foglalkozik ezért az emberek ide szeretnének felkerülni. Még akkor is ha az általuk elkészített gép nem oda illik. És köze sincs a minimal moddinghoz.

Szerintem a megoldás az lenne, ha valaki lenne olyan vállalkozó kedvű és csinálna egy vagy több oldalt a más fajta stílus kedvelőinek is.

Amit nem értek az az, hogy kerültek fel olyan gépek is az oldalra amik már annyira minimál gépek, hogy nem változtattak rajta semmit sem. Értem arra, hogy van egy jó gépházuk és ennyi. Ezek miért? Nem irigyelem tőlük szó se róla, csak nem értem... ezzel az erővel bárki felkerülhetne.

(#22528) jaja1981 válasza jones965 (#22526) üzenetére


jaja1981
addikt

Okés.
Vettem. Most, hogy itt fórumozunk róla kezd kristályosodni, hogy minimal modding-ról van szó.
Akkor majd a fa házam lesz a Ti emberetek, házatok.

Köszönet mindenért.

csuki00:
Egyet kell, hogy értsek Veled.
Azt nem tudom én sem, hogy ha valaki vesz egy fekete házat és egy tápot ami harisnyázott gyárilag, a vezetékeket elvezeti az alaplap tálca mögött már fel is tud kerülni.
Ez nem nagy modding.
Személy szerint az egyedi elgondolásokat, ötleteket jobban díjazom, mint aki bemegy a boltba és megveszi.

De tiszteletben tartom, hogy a PC-Style oldal kitalálója oda olyan gépeket vár.
Ha én csinálnék egy oldalt, oda meg másik fajták lennének feltéve.
Ez van.

Valóban.
Ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#22529) LBandi


LBandi
aktív tag

Látom sokan szépítgetne, építgetnek, így gondoltam én is postolok már valamit.
Végre bekerült a házba mind a 3 radi, és a tartály is megkapta a végső helyét. A harisnyázással is hamarosan végzek, már csak egy két kábel, hosszabító van hátra.

Íme egy kép a jelnlegi állapotról (a kép azért ilyen gyenge mert nagyon borult idő van :((( )

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#22530) jaja1981 válasza LBandi (#22529) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó kezdet! :Y
Szép lesz, ha elkészül.

(#22531) jones965 válasza csuki00 (#22527) üzenetére


jones965
Modder

Sajnos olyan megoldás nem létezik, amivel mindenki egyet értene. Azért is vagyunk adminok 7-en ( mint a gonoszok ;], hogy ezen elvárásoknak a legszélesebb körben eleget tudjunk tenni.
De azért van egy határvonal. Na ezt kell annak meglépnie, aki fel akar kerülni.
Mint korábban hangoztattuk- és ez pár embernek nem is nagyon tetszett, hogy közösítve lett a site a ph oldalának eme topikjával-, hogy végül is ide bárki belinkelheti a gépét.
Volt rá példa, hogy csak meg akarta a gépét mutatni a közösségnek, és aztán a pc-style-ra is felkerült, mert az adminok megkeresték, hogy szívesen látnák az oldalon.
A lehetőség adva van mindenki előtt. Lehet építeni sok költségből és munkaórával is olyan gépet, amit nem szívesen reklámoznánk, de minimál modding-val is olyat, amit igen.

(#22529) LBandi:-jó lesz ez, ráadásul mivel vízzel is nehezíted a szerelést, ez nekem külön tetszik.
Előre közlöm az elfogulatlanságomat, ha speciel ez a gép a site-on kötne ki. Vannak még rajtam kívül 6-an, akik bírálnak.

[ Szerkesztve ]

(#22532) #97544192 válasza jones965 (#22531) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem is írom le a saját véleményem, mert ebben minden benne van. :) :R
lehet pénzel is szépet alkotni, lehet kézzel is szépet alkotni. az mindegy, hogy mennyi munka van a gépbe, hogyha egyszer nem felel meg az elvárásoknak...

lbandi: hajrá-hajrá, igen jól kezdődik ;]

[ Szerkesztve ]

(#22533) gepetto86


gepetto86
tag

A sok elegáns gépház láttán arra az elhatározásra jutottam hogy építek egy másik gépházat.
Ennek a gépháznak még nem tudom mi lesz a sorsa de majd kiderül.Legfeljebb nyersanyagnak jó lesz.Ezzel a régi gépházzal nagyon le vagyok maradva az itt bemutatott házikóktól.Javaslatokat szeretnék kérni hogy milyen gépházat vegyek nyersanyagnak.:)
Vagy előszedem haverom toronyházát amit már nem használ.:))

(#22534) jones965 válasza gepetto86 (#22533) üzenetére


jones965
Modder

Szvsz bármilyen olcsó házból lehet igényes munkát csinálni.
Viszont fordítva is igaz. Az előbb leírtam.

(#22535) kpal válasza Qru (#22523) üzenetére


kpal
veterán

Ez már jobb mint az előző ház ;) . Az oldalán az a alma mit keres ott ? :U

(#22536) Tikakukac válasza gepetto86 (#22533) üzenetére


Tikakukac
titán

Toronyházra egy szavazat, bár én elfogult vagyok, valami jó régi bazinagy szerverház (rack) mondjuk tuti ütős volna, de már 2 darab Dragonnal is annyi baj mint a fene, egy rack ház tuti lenne 5 éves munka :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22537) kelzsoca válasza Tikakukac (#22536) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az ilyen régi toronyház minőségi átalakítása nem kevés munka, én nem feltétlenül ajánlom.

https://vertigostore.eu

(#22538) gepetto86 válasza Tikakukac (#22536) üzenetére


gepetto86
tag

Vagy egy XDL Hero ház alapnak jó lenne?

(#22539) tatabánya válasza gepetto86 (#22538) üzenetére


tatabánya
senior tag

próbáld ki ezt, Asus, elegáns, belsejét meg átszabod, takarólemezek stb.

[link]

(#22540) kelzsoca válasza tatabánya (#22539) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akár papírvágó ollóval is :)

https://vertigostore.eu

(#22541) tatabánya válasza kelzsoca (#22540) üzenetére


tatabánya
senior tag

akkor még könnyű dolga is lesz legalább :)

(#22542) kelzsoca válasza tatabánya (#22541) üzenetére


kelzsoca
félisten

Normális átalakításhoz valami komolyabb házikó sosem árt :)

https://vertigostore.eu

(#22543) D1Rect


D1Rect
félisten

jaja1981: Nekem tetszik a barbiház, kölönösen a moddolt tápegység ami nagyon bejön, a színválasztás az én ízlésemnek kicsit rózsaszín :) , de nagyon szép munka. :R

Tikakukac: Nem semmi, hogy még mindig faragod, mikor is kezdted? :))

Mod: MDPC-s rendelésben én is benne lennék. :K

Közben egyébként dolgozgatom a saját gépemen, lehet lassan dobok fel képet.

[ Szerkesztve ]

(#22544) nemethati válasza gepetto86 (#22533) üzenetére


nemethati
senior tag

Toronyház +1
Ha sok időd/elképzelésed/pénzed van :)

(#22545) aero. válasza gepetto86 (#22538) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A felkerüléshez az nagyon kevés. Egyrészt preferáljuk az alsó tápos elrendezést a minél tisztább belső miatt, másrészt az a ház semmivel se jobb, mint a mostanid.

(#22546) gepetto86 válasza aero. (#22545) üzenetére


gepetto86
tag

Én nem is akarok felkerülni.Én csak hobby szinten akarom művelni ezt a dolgot.
Nem fogok azért 20e-ért házat venni, hogy fent legyek(és ezzel nem akarok senkit megsérteni).Ez csak a magam szórakoztatására csinálom.
A torony lesz a választott.El leszek vele egy darabig, de legalább nem unatkozom.:)

[ Szerkesztve ]

(#22547) kelzsoca válasza gepetto86 (#22546) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem fogok azért 20e-ért házat venni, hogy fent legyek

Nem a ház ára határozza meg az oldalra felkerülést, sőt nem is a házban található alkatrészek.

https://vertigostore.eu

(#22548) aero. válasza gepetto86 (#22546) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ja, oké. Sok sikert.

A pénztárcádra vigyázz, súlyos tízezrek fognak belőle kipottyanni, ha úgy tényleg belejössz. Ha jól tudom Tikakukac már 100 fölött jár és még nincs is vége.

(#22549) gepetto86


gepetto86
tag

Egy mondat ennyire felkavarja az állóvizet.Mondtam hogy nem akarok megsérteni senkit.Ez csak egy példa volt.Nem akarok kötekedni.
A nyersanyagok azok biztosítva vannak innen-onnan.:) Az a lényeg hogy a haverok jó helyen dolgozzanak.
És még1x bocs ha valakit felzaklattam. :R

[ Szerkesztve ]

(#22550) Tikakukac válasza gepetto86 (#22538) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazából kreativitás kell és bármit kihozol bármilyen házból. Valamit ezzel is lehetne kezdeni ez nem kérdés :N

D1Rect : Ööö, szeptember elején érkezett az első Dragon utána úgy 1-1,5 hónapra a következő. A modding pedig úgy szépen folyamatosan épül fel, attól függ éppen mit akarok még festés előtt szabdalni a béta házon.

aero. : Attól függ mit veszek bele. A két ház kijött egy 20-asból, hozzá pár sín meg plexi még úgy 8k. Ez az alap. Utána vettem még 1 szervert amit szétdaraboltam meg még egy rakat vacakot amiket fel se bírnék sorolni. Ha hardvert nem, de minden mást beleszámolok akkor úgy 150k-ba vagyok most. Ha nem lenne minden szerszám és haver aki fest meg villanyász fater aki minden elektro vacakot beszerez akkor 20-25k megint rámehet. A végéhez pedig még úgy 40k kell még szvsz. Időben meg rá se kérdezzetek, a végére 4 számjegy lesz a munkaórák száma ez tuti :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.