Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    hallo nép, rettegve jövök ide kérdezni, sok csúnyát hallottam már rólatok ( : - no nem is igaz, de igaz :d viszont nem rettegek ( :-
    szóval, megtetszett egyik barátomnál egy edifier s2000 csoda, 2.0 aktív szett, gondolkoztam veszek magamnak is, kicsit olvasgattam és kérdeztem az illetékes topikban, arra jutottam jobb lenne nekem egy olcsóbb edifier - bt/táv mindenképp kell, optikai is jó ha van, de az nem kötelező -, és veszek mellé egy extrák nélküli studio párost, abból a tannoy 802 volt amit meg is fogok hallgatni, akkor is ha nem veszem meg:)

    ugyan mondtam a másik topikban is, nem elsődleges a szín, sőt sokadlagos, de mégis szeretnék fekete design vonalon maradni, az illik a mostani szobához, edifierek jjelmzően nem azok, illetve a kiszemel r2000db-ből van olyan is, csak 10e-rel drágább mint a barna :)

    összességében, 150e ft-ot szántam a projektre, ebbe beleférne egy s3000 pro, viszont a nagy varázsló felhívta rá a figyelmem, h valószínűleg olyan mélyeket nem fog tudni amit az én zenéim "megkívánnak", ildomos lenne hozzá egy 8" hangszóróval ellátott hangfal
    elsősorban trance, hardcore, techno, hasonló jellegű csodák, de klasszikusokat is meghallgatok időnként, szóval jó lenne, ha valamit a koncerttermi hangzásból is vissza tudna adni a rendszer

    szóval a lényeg:
    max 150e ft - picivel több azért lehet -
    bt/táv -optika előny -
    zenére 2.0 rendszer - fentebb részleteztem milyen kategóriához -, filmre, xboxhoz - másodlagos -, 43-5hz minimumnak jó lenne, illetve majd lehet kapna egy pc-t is, pontosabban egy kis notebookot, és hozzá valamilyen usb-s dacot
    nem akarom max hangerőn hallgatni, a lényeg az lenne, h már alacsony hangerőn is legyenek szép mélyek és térérzet
    ma reggel valamiért beugrott a yamaha név, talán mert mindig szerettem volna egy olyat:)
    hangfalak+erősítő külön, helyem végül is van hozzá, böngészgettem, és ezen a hangfalon megakadt a szemem:
    NS-F51
    és hozzá erősítő:
    R-S202D
    - kérdés, ha a boxon csak spdif optika van, össze tudom-e kötni őket valahogy? jelenleg tv-n sincs más, tervezem cserélni, de a jelölteken is max optikát látok -
    amin van optikai is, bár 30e-rel drágább:
    R-N303D

    beszéltem ma a barátommal, és azt mondta jobban járnék egy ilyen megoldással mindenképp - értelmesebb erősítő+hangfalak konkrét típus nélkül -, sok-sok olvasás után én is így látom, a kérdésem, ez a duó passzol egymáshoz? ellenállás értékek, teljesítmény, stb
    illetve hasonló árkategóriában van-e jobb megoldás? vagy bármi, amiért ezt ne vegyem meg? pl a specekben feltüntetett adatok felét csak odahazudták:) am véleményt eddig találtam róluk azok jók

    szerk:
    elnézést h kicsit hosszú lett, félig-meddig "hangosan gondolkodás" is volt:)
    a helyiség pedig 5x3m méteres most, de ez változhat is a jövőben

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #10726912 #90530 üzenetére

    én flacet - is - szeretnék hallgatni, de most már értem mért rettegős topik ez :d
    ha esetleg ilyen részletesen tudnak valaki válaszolni a #90522 hsz-re, azt megköszönném:) :R
    lehet nyugodtan zeronak tekinteni a "tudásomat", mert az is ( : de nagyon beindultam valami értelmesebb hangtechnikára, régóta tervezem, de nem volt lehetőség/pénz rá, most van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #10726912 #90533 üzenetére

    köszönöm, ez már kiindulásnak jó
    konkrét példa hangfalakra és erősítőre esetleg? és a fentebbi yamaha duo(k) egyébként passzolnának egymáshoz? az a marantzos vonal kimarad mostanában az biztos, annyit nem szánok rá, de yamahán kívül más is szóba jöhet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    kérdés:
    R-N303D
    NS-F51
    ezek "technikailag" passzolnak egymáshoz?
    illetve ha van 100e-ért érdemben jobb hangfal, az még érdekel, drágább nem, kábelekre is maradjon keret, picit kitoltam a 150e-s keretet, de jobban nem fogom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alex91 #90544 üzenetére

    köszönöm, de 100e a max limit, tegnap valaki mondta, annyiért már vannak értelmesek, de nem találtam, ezek is drágábbak, polk audio mi fán terem? nem hallottam még róluk

    Tiger.huhhhh
    én sem ismerem, és a felsoroltakból szeretnék valamit:)
    erősítőről avonlineon olvastam egy rővidebb tesztet, elég meggyőző, ha majd lesz időm nézem tovább, nem fogok beleugrani, legyen némi alap infóm, aztán megyek hallgatózni
    újat szeretnék mindenképp, garancia miatt is, előélet miatt is, közelében nem volt ilyen értékű hangszettem még, nálam járódjon be, halljam, kipipálnék egy gyerekkori azóta is tartó álmot, utána meg használnám:) majd lehet későbbiekben váltok komolyabbra, de ahogy olvasgattam mindig van jobb-jobb, mint a pc-nél, csak itt mélyebb a gödör ( : nem lesz hightech hifi, nincs is olyan hangszigetelt meg akusztikás szobám, egy edifier s2000 pro nekem már elég lenne nagyjából, gondolom ez azért minőségibb szett, nem csak 2x annyiba kerül
    jamo hangfal lenne az igazi, de nem sokat látok belőle, az erősítő meg elég "fullos" ahogy látom, az biztos kiszolgálna minden téren sokáig, a musiccast is tetszik - eddig nem is hallottm róla -

    salesman
    csak újat-ropogósat veszek, notebookból nem érdekel ha használt, ezekből viszont új lesz, fentebb mondtam mért

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz salesman #90549 üzenetére

    úgy lesz, most csak körbenézek

    Tamoo
    lehet én is elkövetem azt a hibát ( :
    kell a bt - illetve bármilyen megoldás amivel telefonról tudok zenét küldeni a rendszerre -, azért is jó dolog a bt, ha beesik egy ismerős, nyugodtan hallgathat saját zenét is hókuszpók nélkül, de én is szeretek csak úgy eldőlve tallózgatni a zenéim közt
    ezt a chromecast-et megnézem, bt-t nem látok rajta, de ha wifin megy úgy sem baj, viszont ha jól látom ez hdmi-n csatlakozik a rendszerhez, ez se sok erősítőn van - amiket néztem -, és nem ront a hangminőségen?
    lehet majd végigmegyek használt vonalon is, először tudjam újan mit kapok ennyiért

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tamoo #90553 üzenetére

    köszönöm, ezt valahova biztos fel tudom használni :R feldolgozom a mai infokat ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz salesman #90557 üzenetére

    az audio chromecastra gondoltam, vettem anno egy microhifit, kis samsung, de nagyon szép hangzása van, gyakorlatilag már nincs olyan eszközöm amivel össze tudnám kötni:) apróért' vettem, nem szívesen válnék meg tőle, jó lesz akár a konyhába, egy sráctól vettem itt pár éve, nemrég meg szintén tőle egy jbl fejest, mondhatni miatta nem tettem le a "régi álomról" :) a jbl fejes meg a kis samsung emlékeztet rá h mit nem szabad kihagynom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kiskokó #90595 üzenetére

    csontkovácshoz tartós bérleted van, vagy más okból raktad ilyen magasra a tv-t?:)

    szerk:
    salesman
    és mi köze egy használt termék árának egy újhoz?:) ezt a gondolatmenetet valahogy nem tudom megérteni, még jó, h használtan minőségibbet lehet kapni ugyanannyiért, az lenne a csúnya ha nem úgy lenne, csak a használt az használt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tamoo #90601 üzenetére

    azzal nincs is baj, olyat nem mondtam, ha a pénztárca és az igények nem találkoznak, akkor néz az ember alternatívát, de ha valaki a legolcsóbb újat keresi, akkor azt keresi - igaz a posztoló pontosan nem mondta h milyet keres -, nekem is vannak használtan vett holmijaim, nem derrogál

    salesman
    sejtettem h az max erölkődő:) de iróniát nem láttam benne

    egyébként találtam egy használt-új hangfalat, qvára' tetszik csak qva' drága ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Zensor hangfalakkal talalkozott mar valaki? Kulsore lenyugozott a 7-es, az erdekel foleg, tesztekben szinte csak jokat olvastam rola, dragabb mint amit terveztem, de lehet megtoldom, 5 ev garral adjak ami szinten szimpatikus

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tamoo #90638 üzenetére

    Nem tudom mi romolhat el benne, sok gyarto ennek ellenere jellemzoen 1-2ev gart ad, tekintsuk ugy, ha 1-2 ev lenne rajta akkor is erdekelne
    Nem bolti aron vennem, illetve boltbol kiallitasi darabot -100e-ert listaarbol, uj is meg nem is :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #10726912 #90640 üzenetére

    ezt túltárgyaltuk, ha lehetőség lesz rá meghallgatok olyat is, de, ahogy azóta írta más, bőven lehet bajuk, mivel ebben a történetben nem vagyok szervesen benne, nem is tudom mire figyeljek oda, és akkor eltekintek a hülye eladóktól, attól h lehet fele kamu az elmondottaknak, a ráfordított időnek - ami pénz -, az ilyen vadászgatásokból már kiöregedtem:) ha lenne némi múltam/tpasztalatom ilyen témában, akkor életszerűbb lenne ilyen megoldás
    az említett zensor nem 99e ft-os kategória egyébként, hanem 280e/pár, egyik boltban 180e-ért adják a kiállítottat - de lehet már csak adták - , listaáron nem gondolkoznék rajta, valószínűleg bármelyik gyártót nézzük, más lesz a 99e vs 280e-s kategória minősége
    beleugrani semmibe nem fogok, első körben veszek egy aktív mindenest, és majd jöhet egy komolyabb hangtechnika, de egyre valószínűbb, h újan - vagy boltból fél-újan, teljes garral - , akkor is ha használtan kapnék jobbat adott áron, de nincs azzal bajom ha valaki olyanban gondolkozik
    egyébként hallottam már olyan aktívat, ami pont azt hozza amiről beszéltem, ott ülsz a koncert közepén a teremben:) nyilván egy fél milliós hifi még jobban reprodukálja ezt, de az fél millió, ez meg 106-8e amit hallottam a barátomnál, elég sok stílusban "tesztelve" , első körben megveszem azt, lesz már egy szint amihez majd tudom hasonlítani a "nagyokat" később, ha jársz felém szívesen látlak majd hallgatózásra:)
    összehasonlítottam a 100e ft-os "fullextrás" yamaha erősítőt, egy szintén 100e ft-os full fapados marantz erősítővel, aminek még a teljesítménye is fele a yamahához képest, kijelző sincs rajta, és azt már látom, mért mondtad h ennyiért yamahát ne akarjak ( : nyilván csak papíron tudtam hasonlítani őket, de yamahánál azért elsőre is szemet szúrt a marketing, ami a marantznál szinte nincs is, de mondjuk elég feltűnően megadták a thd értéket, amit úgy rémlik yamahánál talán "el is felejtettek"...:)

    szerk:
    Mosqu!to
    akusztika javítására talán legolcsóbb/könnyebb megoldás a parafa, akár tapétaként, akár tekercs formájában natúran, glettelni is lehet, festeni is, nem olcsó, de könnyű, a természetben előforduló legjobb hő/hangszigetelő anyag, saját tapasztalat, a volt lakásomnál a lakás felénél álmennyezet fölé az került, 4mm-es
    másik megoldás kimondottan hangszigetelő kőzetgyapotok, hangszigetelő gipszkartonnal, karton ára az nem vészes, de nehéz, nem árt elég erős "vasalást" kiépíteni hozzá, ha plafonra akarod rakni, a gyapotok drágák és ritkák, és ember is kellene aki precízen beépíti, ezt is használtam előtétfalként 5x3m-es szakaszon, illetve 4x3m-es szakaszon, "zonorázni lehet" a különbséget az eredeti falhoz képest

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Mosqu!to #90683 üzenetére

    nem ismerem őket, azt tudom, h akiket megkérdeztem cégeket ilyen témában, már akkor is kevesebbet tudtak mint én, pedig akkor én sem sokat tudtam, aki vállalta volna elmebeteg áron, úh. egy segéddel nekiálltam én, ha már megterveztem legyen a kivitelezés is az enyém ( : mikor elkészült az előtétfal, rengeten utánaolvasás után hangszigetelésben, akusztikában, akkor láttam meg egyik tüzép leírásánál, h szögre ugyanezt a módszert ajánlják, akkoriban ismertem meg a parafát is, úgy gondoltam még egy réteget abból is kaphatna, lakásfelújítós topikban kb lehülyéztek, aztán arról is kiderült, ha valaki 100% fölé akar menni, akkor még egy réteg parafa sem árt ( :
    aki járt benn előtte/utána, az egyből érezte, h pozitívan változott az akusztika

    én ezt csinálnám:
    először a mennyezetre ragasztani 3cm rockwool nd gyapotot, néhány dübellel felfogatva - 120kg/m3 testsűrűség -
    ebbe a mennyezezetre fel a vasalás, rigips blue acoustic gipszkarton - spéci hangszigetelő üvegszálas karton, nem marketing, a tömege a normál kartonhoz képest uo. vastagságban 2x-es vagy több, 2,5 körüli pontos érték rémlik, tehát ha a standard 12,5mm karton tömege 12kg, akkor a blue acoustic 30kg -
    a vasalásnak a fallal érintkező részeire pae hangszigetelő szalag, dübelezést nem hangszigetelő műanyag dübellel csinálnám a plafonba a nagy tömeg miatt, tehát mindenképpen hagyományos erős dübelezéssel, v méginkább acél beütőékekkel, az előírtnál sokkal sűrűbb mennyezeti függesztéssel, sajnos ez felülről továbbíthajta a hangot valamennyire, viszont a karton ennek nagy részét már meg is fogja, és máris jobb az akusztika, de erre zárórétegnek 4-6mm-es parafa tekercs ragasztással, így teljesen lezáródik még az a minimális felület, amit a gp csavarok átvisznek a vasalásból, erre glett, és kb kész vagy

    vagy még egyszerűbben, némileg kevesebb hatékonysággal szimplán parafa felragaszt 8mm-es legalább, aztán glett, lehet ez önmagában is elég lenne, minimális kosszal jár és kvázi hangtalan a készítése, előbbinek nem, és sokkal drágább is
    persze kérdezz meg cégeket, meg olvasgass a témában erősen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés