Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Daywalker válasza Daywalker (#6492) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem azzal van a baj, azt teljesen jól csinátlad. Én magán a szón akadtam ki, olyan, mint a pari, ari, ubi, tejcsi...vááá, na ehhez jön hozzá a polcsugi :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6502) robi0604 válasza Daywalker (#6501) üzenetére


robi0604
őstag

Olyan depi lettél, hogy mingyá' öngyi leszel. :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6503) Daywalker válasza Begi (#6498) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem hiszem, hogy lehetne upgradelni.

A sub vágási frekijét a subon is tudod állítani egy potméterrel, ha nem LFE-re kötöd be, hanem Line in-re. A többire is biztosan lehet állítani valamit, ha mást nem, akkor annyit h small vagy big hangszóróid vannak. Nekem a 235-ös AVR-en van minden hangszóróra crossover, de csak OSD-n lehet elérni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6504) Daywalker válasza robi0604 (#6502) üzenetére


Daywalker
addikt

:O :C

Igen, erről van szó:)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6505) dhcodoki válasza Daywalker (#6501) üzenetére


dhcodoki
senior tag

:D Nekem a kedvenc:
mikor indulunk kocsmázni, akkor általában bebaszcsizni megyünk :DD

[ Szerkesztve ]

(#6506) robi0604 válasza dhcodoki (#6505) üzenetére


robi0604
őstag

A mikor először meghallottam ezt egy felnőtt férfi szájából, hát... :W
Maradjunk abban, hogy furcsán néztem. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6507) dhcodoki válasza robi0604 (#6506) üzenetére


dhcodoki
senior tag

:D

(#6508) kkrisi válasza dhcodoki (#6496) üzenetére


kkrisi
senior tag

Értem! Én nem hiába néztem ki az ilyen 5.0 szetteket amelyiknek a frontjai nagy álló hangfalak! Nem tudom miért de engem nagyon megfogott meg hát jobban erősebben is szólnak mint a kis polcsugik! (de lehet hogy tévedek:() Akkor esetleg ha nagyon dícséred azt a mission M31i hangfalakat akkor lehet érdemessebb lenne azt az 5.0 pack-ot megvenni mert annak is a frontjai állók és a kef közelében van árügyileg!bár mondjuk nem tudom melyik a jobb? Mert ezt is nagyon dícsérik meg a kef-eket is!

Esetleg össze tudnád nekem hasonlítani a Marantz H/K és a Denon erősítőket? mert a Denonokról is hallottam sok jót!
De mindenképp marad fixen az avr 155! meg a velo sub mert szerintem jó párosítás!

[ Szerkesztve ]

(#6509) Thuglife válasza kkrisi (#6508) üzenetére


Thuglife
senior tag

Most ne haragudj de a H/K avr 155, majdnem 120e Ft! Ennyi pénzért már TrueHD-s erősítőt lehet kapni, ez meg nem tudja! Inkább egy Onkyo tx-sr 507 vagy Denon AVR-1610! Vagy Yamahából a RX-V465! Nézzél már kicsit körül a neten!

(#6510) dhcodoki válasza Thuglife (#6509) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az AVR 155 105e forint. Tényleg nem tudja a true HD-t.. hát akkor érdemesebb olyat nézni.

Azért nem ajánlottam onkyo-t (egyébként ha újra fejlesztek, megint csak azt veszek)
mert zenére is kell neki. Onkyo meg inkább filmeknél jeleskedik. A yamaha kicsit felülárazta magát (úgy általánosságban)

[ Szerkesztve ]

(#6511) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Az Onkyo 507 valóban jó kis gép. nagyon jó ár/érték arányú. (92ezer huf) Filmhez tökéletes, kérdés hogy zenéhez megfelel e neki.

(#6512) #72042496 válasza robi0604 (#6500) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt én sem. Az avsforumon sokat beszéltek erről egy időben, nem egy tulajt megtévesztett a leírás. :(

[ Szerkesztve ]

(#6513) robi0604 válasza #72042496 (#6512) üzenetére


robi0604
őstag

Akkor Én is beleestem az "árokba"...

Mind1, Én úgyis máshogy oldottam meg, de ha lesz egy kis időm kipróbálom.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6514) kkrisi válasza dhcodoki (#6510) üzenetére


kkrisi
senior tag

és az denonnal mi a helyzet? úgy néz ki hogy zenére és filmre a h/k a legjobb.?

És mi a fütyit kezdek én a truehd-val?

(#6515) kkrisi


kkrisi
senior tag

már bocsánat a kifejezésért de nem tudom hogyan tudnám kihasználni vagy hogy mikor lenne jó az a tulajdonság?

esetleg a többi kérdésemre is tudnátok válaszolni az előző hsz-ben?
előre is köszi mindent!

(#6516) dhcodoki válasza kkrisi (#6514) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Hát ha hosszútávra veszed a motyót, és nincs kedved 1-2 év múlva cserélgetni, érdemes olyat venni amelyik felkészült a blu ray kínálta extrákra. Ilyen a true HD is.
Az utóbbi 10 évben sokat fejlődött a házimozi, de talán most lesz egy kis lassulás, és inkább rámennek a meglévő formátumok minőségi terjesztésére. Sajnos nálunk még a DD5.1 szinkron is sokszor a padlón van. Szal sztem most érdemes berendezkedni ezekre az új dolgokra. És később talán nyugta lesz az embernek.

A denon is kiváló mozira, zene téren nem tom hogy szolgál, azt még sosem fülelgettem. (majd talán a többiek választ tudnak adni)

Ha viszont nem vagy mániákus vájt fülű (zene téren), nagyon nem fogsz mellényúlni.

(#6517) dhcodoki válasza kkrisi (#6515) üzenetére


dhcodoki
senior tag

TrueHD-t leginkább Blu Ray lemezeken találsz, ehhez persze Blu Ray lejátszó kell.
Nézz be mondjuk az alábbi linkre:

http://www.xpress.hu/bluray/default.asp?VID=066-128702109-96497527811802646

Nézd meg a filmek milyen hangformátumot tartalmaznak, és olyan rendszert rakj össze, hogy kompatibilis legyen az összessel, vagy legalábbis nagy részével.

[ Szerkesztve ]

(#6518) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Itt egy szett. A mindennapos használatra tökéletes, minőségben és árban egész előkelő helyen áll.

Erölködő: [link]
Frontok surroundok: [link]
Center: [link]
És az általad kiszemelt Velo
Ez kb mozi téren 10/8, de akkor a 10 pont az a vájtfülűek szentgrálja
Zene téren meg olyan 10/7 kb..

de ez csak az én véleményem ;)

(#6519) kkrisi válasza dhcodoki (#6518) üzenetére


kkrisi
senior tag

oké köszi a segítséget!! Nem is olyan rossz ez a szett tetszik!!

Csak akkor azt nem értem hogy miért adnak álló frontokat némelyik szettbe? vagy azt h érted ha pl nagy forntok elnnének akkor szétesne az összhang?
Mert én még kinéztem missionból az m33 cinema pack-ot és annak is a forntjai állók.
Vagy az nem azt jelenti hogy azért raknak aszettbe állókat mert jobban szól? vay esetleg vki ha zenét akar hallgatni akkor átkapcsolja 2.1-re?

(#6520) kkrisi válasza kkrisi (#6519) üzenetére


kkrisi
senior tag

vagy mondjuk azt sem értem hogy pl van ez a m33 mision pack ott is van a nagy front és van rajta 2 sugárzó a tetején na de az kb a hangfalnak az 1-6része és mi van a többivel? akkor miért kell 2 hangsugárzónak ekkora doboz?

(#6521) dhcodoki válasza kkrisi (#6519) üzenetére


dhcodoki
senior tag

A nagy állóknak akkor veszed hasznát, ha zenét hallgatsz. Átkapcsolod 2.1-be, vagy inkább 2.0-ba (mert zenénél néha zavaró a subláda) és akkor tekerheted neki ezerrel.
De!
Ha nem vagy az a "tekerős fajta" :), akkor hagyd az állókat..
Rövid példa és megérted:

-Ott van pl az X-men, van benne olyan rész mikor ugyan az a szereplő, megszólal több oldalról: center -> jobb front-> jobb surround-> bal surround-> s így össze vissza. Mindegyiken csak pár szó hallatszik.
vagy
-Vannak filmjelenetek mikor a párbeszéd úgy zajlik, hogy egyik fél a centerből, másik valamelyik frontból beszél, majd beáll a kamera mind a kettőre, és akkor már mindketten a centerben szólalnak meg.
Na most ezeknél a jeleneteknél tűnik ki leginkább, hogy nincs meg az egység, ha nem egyformák a dobozok. Egy álló 1 méteres frontból semmilyen trükkel nem tudod kicsalni ugyan azt a hangszínt, mint egy fekvő center dobozból. És ha jó az ember füle, akkor az összes ilyen hangot/hangszínt (mely egyik dobozból a másikba megy), meg tudja különböztetni, és elvész a térhatás. Jön egy autó balról subaruként, beér középre ladaként, távozik jobbra subaruként.. :D
Bocs a hülye fogalmazásért, de kb így van.. :D

(#6522) dhcodoki válasza kkrisi (#6520) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Durván:
A hangszórók levegőt mozgatnak ettől lesz hang, nagy doboz, több levegő..
Nagyon leegyszerűsítve ez a lényeg..

(#6523) kkrisi válasza dhcodoki (#6522) üzenetére


kkrisi
senior tag

köszi tehát akkor inkább érdemes 4 kicsit venni mint nagy állókat!

Lényegében a 4 egyforma hangfalnál akkor ha szemből beszélnek akkor csak a centerből hallatszik a hang de ha pl 2db álló van a 2 surround helyett akor a 2 nagyfrontból meg a centerből is hallatszik a beszéd?

és tehát akkor az a lényeg h a nagy állók erősebbek de nem bírnak olyan szép térhangot kicsikarni?

bocsi h ilyen béna vagyok de ezzel most nagyon elgondolkoztam h lemondjak a nagy állokról mert ezt én eddig nem tudtam de ha ennyire nem jön létre velük a térhang akkor nuku nagy álló!

[ Szerkesztve ]

(#6524) dhcodoki válasza kkrisi (#6523) üzenetére


dhcodoki
senior tag

huhh... hát képzavar van..

Neked 15nm-re kell moziélmény. Oda nem érdemes állókat venni, mert kicsi a tér. Bőven elég a polcsugárzó (ezt tapasztalatból mondom).

A házimozi úgy néz ki, hogy te bent ülsz a hangfalak között, melyeket próbálnak úgy megszólaltatni egy film közben, hogy azt hidd a részese vagy. (hűű de marketing duma :D )
A párbeszéd 90%-ban a centerben szólal meg, 10%-ban (pl X-men, amit írtam) az összes többiből. Attól függ, hogy keverte meg a hangmérnök.
Az effekt hangokat szólaltatják meg a többi dobozból. Pl jön egy repülő hátulról és elszáll feletted. Ezt először a surroundok szólaltatják meg, majd ahogy közeledik hátulról, szép lassan vagy gyorsan beúsztatják a hangot a frontokba, majd a végén csak a frontokból hallod. (Általában a centerből is jönnek effekthangok). Ettől van az az érzésed, mintha elszállna feletted.
Tehát, ha nagy eltérés van a dobozok közt (pl álló vs. polcsugárzó), akkor a közeledő repülő hangja megváltozik, miközben átkeverik a hátsó dobozokból az elsőkbe. Így elvész a térhatás. Az lenne a tökéletes, ha a center is ugyan olyan lenne mint a másik 4. De ez középre, a képernyő alá, vagy fölé nem mindig praktikus. Így létrehozták a center formát, ami ugye a fekvő doboz. Ha okosan választja ki az ember a szettet, akkor a center nem fog hangképileg kilógni a többi közül. (pl mission M32 vs M3c2)
A szaküzletekbe látsz olyan szettet ahol a frontok állók, de az csak akkor előnyös (és egyben hátrányos filmnézéskor a fent leírtak miatt), ha zenét hallgatsz, és szükség van a hangerőre. Neked 15nm-re kell, és ha már nem vagy 15éves és nem abból áll a zenehallgatás, hogy beremegteted a szomszéd ablakát is, akkor polcsugárzóval tökéletesen elégedett leszel zenélés közben is.

Lentebb írtam az állványok szükségességét. Ez nem csak azért kell, hogy porszívózáskor ne legyen útban a doboz. Hanem mert ezzel fülmagasságba tudod emelni a frontokat és surroundokat, ezzel is növelve a hangminőséget. Nem beszélve arról, hogy a hangfalak minőségi megszólalását szinte megduplázza, ha jófajta állványra rakod. (ezen én magam is meglepődtem, s beláttam , hogy nem szabad sajnálni a pénzt állványokra, esetemben 40ezer huf volt a 2 pár)

Itt az alábbi link, sok mindent elmagyaráz (balra, házimozit okosan menü):
[házimozi]
Lényeg, hogy ennyi pénzből, nagyon jó kis rendszert fogsz majd összerakni, csak ne kapkodd el, és olvass minél többet utána.

[ Szerkesztve ]

(#6525) kkrisi válasza dhcodoki (#6524) üzenetére


kkrisi
senior tag

köszi a segítséget! Most már felvilágosodtam elég rendesen hála neked és a tartalmas hsz-nak. Akkor elvált hogy mim lesz! Amit előbb belinkeltél szettet!
4db mission+center onkyo 507 és a velo sub!

Az álványokat be tudnád linkelni? esetleg nincs egy kicsit olcsóbb ami még hasonló jómint a tied?

A kérdésem még hogy szerinted a velo sub az jó ehez a szetthez?

Te elfogadnád ezt a házimozirendszert?:P

(#6526) dhcodoki válasza kkrisi (#6525) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az állványaim házi készítésűek. Teljes mértékben fából készültek, belül üreges, és feltöltöttem kvarchomokkal. Monacor tüskéken áll. 20e pénz volt egy pár. Ennyiért a boltban is kapni, de ez legalább akkora, és olyan színű amilyet akartam. A center állvány persze nem a földön lesz, hanem a hifipolc tetején, így szinte fülmagasságba kerül ő is..

[pl itt az első az jó az m32-höz]
Anno mikor én is keresgéltem, 20e/pár alatt nem nagyon találtam olcsóbbat. Sajna ez van, de hidd el megéri.

Nem ajánlanám, ha nem tetszene. Egyébként ősszel cserélem az erősítőt (ha sikerül elköltöznöm). Én is Onkyo 507-et, vagy 607-et veszek. (attól függ mekkora lesz a köv szoba), és ha kell jönnek az M32-ők :) a polk 110 subot meghagyom. Meg nem ártana egy blu ray lejátszó sem, persze nem lehet mindent egyszerre :P

[ Szerkesztve ]

(#6527) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Többiektől bocs a sok offért :R

(#6528) Thuglife válasza kkrisi (#6525) üzenetére


Thuglife
senior tag

Az erősítővel én is egyetértek, és az baromság h az Onkyo nem jó zenére! Én leginkább hiphop, rnb-t hallgatok és Onkyo-t ajánlottak! Akusztikus zenére ajánlják a Denont! A 4 Mission M32i-vel plusz centerrel nekem az a bajom, hogy ennyiért nem éri meg! Középosztályos hangszóró rendszer.... külön külön megvásárolva több mint 180e huf! 120 ezer körül meg már Wharfedale Diamond 9 polcsugárzó szettet lehet kapni (ha mindenképp polcsugárzók kellenek). Nézz körül még hátha van még vmi jó szett!

Erről beszélek:[link]

Vagy ha még többet áldoznál rá akkor Dali Concept 2-ből egy szettet!

[ Szerkesztve ]

(#6529) Begi válasza Daywalker (#6503) üzenetére


Begi
senior tag

Hali!

Köszi.
Igen, az hogy small vagy big lehet és igen a mélynyomón is van poti.
OSD? Láttam a magyar leirásban, de az csak a 155-re vonatkozott. Nincs is olyan gomb a távirányitón. Vagy csak én vagyok bamba?
Esetleg ez csak TV-n keresztül érhető el, mármint csak a TV-n látható?

(#6530) robi0604 válasza Begi (#6529) üzenetére


robi0604
őstag

Az OSD menü legtöbb része csak a képernyőn látható.
Néhány esetben, a főbb beállításokat is csak ott tudod elvégezni.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6531) robi0604 válasza dhcodoki (#6527) üzenetére


robi0604
őstag

Szerintem ez nem off.
Másnak is lehet szüksége erre ill., ha esetlegesen pont ilyen rendszert keresne, kap plusz egy szubjektív véleményt.

Ezért írtam Én is a tapasztalataimat az Eltaxról, akár mennyire is "nevetséges" márka.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6532) Begi válasza robi0604 (#6530) üzenetére


Begi
senior tag

Akkor jól gondoltam...
Muszáj leszek rákötni a monitoromat, amig nincs TV-m:).

(#6533) dhcodoki válasza Thuglife (#6528) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Lehet..
én 1 éve hallgatom 15nm-en, több forrással kipróbáltam már, s tökéletesen meg vok elégedve vele.. Ezért mertem ajánlani.
Előtte több más rendszerem volt, azzal más volt a helyzet, ezért is írtam negatívumokat egyéb összeállításról.. pl: álló frontok..
Az onkyo elsődlegesen mozira készült, csak az uccsó szériák érnek (talán) be zenei téren..
Persze más erősítőkhöz viszonyítva, vájt füllel véleményezve..

(#6534) robi0604 válasza Begi (#6532) üzenetére


robi0604
őstag

Sajnos annyira nem ismerem az erősítődet és lehet, hogy minden beállítást kijelez a készüléken, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6535) Begi válasza robi0604 (#6534) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm szépen!
Esetleg nem tudja valaki hol találok valami részletes leirást? Próbáltam guglizni, de nem sok eredménnyel. A harman oldalán meg nincs is ilyen erölködő...

(#6536) kkrisi válasza Thuglife (#6528) üzenetére


kkrisi
senior tag

hát szerintem azt fogok venni mert íz előbb írtak szerint nem jó az összhang pl filmeknél ha a frontok állók! De viszont zenénél azok jók!:S és 50-50% kellene a szett de dhcodoki
kolléga elég terjedelmesen leírta hogy miért nem jók az állók!

Amúgy a warfi hangfalak nem tudom hogy teljesítenek a mission-hoz képest!
A dali szett meg felejtős nekem mert annyim azért nincs meghát annyit nem szeretnék szánni hangfalakra ekkorka helységbe!

(#6537) dhcodoki válasza kkrisi (#6536) üzenetére


dhcodoki
senior tag

A lentebb írt warfi-kat személy szerint sosem hallottam, semekkora helyiségben. Ami színpatikus benne, hogy első reflexesek. Tehát elöl van a refi nyílásuk. Így egész közel tudod rakni a falhoz, sarkokhoz.
A missiont viszont a tapasztalataim miatt ajánlottam :) és ez csak egy ajánlás, miszerint a leírtak alapján én úgy gondolom, hogy tökéletesen megfelel neked.
(persze mint minden téren, ne csak egy vélemény alapján dönts ;) )

(#6538) kkrisi válasza dhcodoki (#6537) üzenetére


kkrisi
senior tag

oké természetesen értem mit szeretnél ezzel mondani! Amúgy a nagy álló frontokat azért is nem ajánlod mert kicsi a helyem? vagy mert csak elrontja filmeknél a térhangot?

Mert a nagy állókba akkor szerettem bele mikor unokatesómnál megláttam a nagy böszme hangfalkat a velo subbal !! Na akkor eldöntöttem h nekem is kellházimozi!
De nem azért mondom neke ennyiszer az álló frotokat mert nem fogadom el azt amit mondtál csak megkedveltem őket de egyre inkább csak kiábrándulok belőlük!

ezek is tudnak úgy szólni mint a nagy frontok? vagy legalább is majdnem úgy?

(#6539) dhcodoki válasza kkrisi (#6538) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az összkép és a "kis" hely miatt együttesen nem ajánlom. Nekem is jobban bejönnek az állók, mégiscsak brutálisabb a megjelenésük. De egy szép kis polcsugárzó, hozzá való állvánnyal, nagyot tud mutatni látványban is.
Pl amivel tesztelni szoktam Metallica S&M koncert DVD. Stílustól független érdemes megvenni a lemezt, és próbálgatni különböző rendszereken. A végleges beállítást mindig ezzel a lemezzel tesztelem le. Szerezd be a dvd-t (elég népszerű, nem lesz nehéz ;) )
és hallgasd meg unokatesód rendszerén. Érdemes egy számot kiválasztani, többször meghallgatni, minél jobban figyelve a részletekre. S ha van módod, vásárlás előtt hallgasd meg a kiszemelt hangfalakon is. (persze teljes végeredményt csak otthon, az adott szobában kapod, az adott akusztikai jellemzőkkel)
Nem tudom milyen zenét hallgatsz, Warfi úgytom a pop és tucc-tucc stílusban jól teljesít. A mission-ök kicsit talán jobban mindenevők, én ezért is választottam azt (persze ez is szubjektív, mint minden más).
Mindenesetre, ha kicsomizod az új rendszered, akkor jön a lényeg, Az egészet összhangba kell helyezned, megfelelő erősítő és subláda beállítással. De ez még odébb van.....
Sok sikert! ;)

(#6540) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Lerágott csont már, de 5.1ben hallgatva mindig borsózik a hátam..

[Metallica S&M - Nothing else matters] Itt talán a magas és közép hangokat érdemes megfigyelni.

[Metallica S&M - No leaf clover]
Itt meg inkább a mély tartományt, ez kicsit sűrűbb, de ez a lényege.

:))

(#6541) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Szevasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy olcsóbb, egyszerűbb 5.1-es erősítőket érdemes megvenni, valami régebbi fajtából (mint ez) és ezzel hajtva régi videoton és WHD hangfalakat meg egy házilag gyártott mélynyomót, vagy inkább vegyek egy pc-hez való 5.1-et (mondjuk egy ilyen Geniust)?
Igazából mindkettő átmeneti lenne, mert későbbiekben egy komolyabbat akarok építeni, csak most per pillanat nem engedi meg a tárcám, hogy komolyabbat vegyek, de valami kéne, hogy 5.1-ben nézhessem a filmeket, ha már egyszer FullHD TV van... :U
Igazából ma voltam MediaMarkt-ba és rájöttem, hogy muszáj :C

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#6542) kkrisi válasza Sh4rKy (#6541) üzenetére


kkrisi
senior tag

Hello!

1. A vaterán elkerülendő az ilyen dolgok vétele mert nagyon necces és könnyen át tudják verni az embert!! (Tapasztalat)
2. Annak a geniusnak van egy nagyobb testvére nagyobb hangfalakkal inkább ezt ajánlom!
Sokkal jobb ha a hátsó kis "ütyür-mütyür" hangszórók helyett!

(#6543) Sh4rKy válasza kkrisi (#6542) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Köszi a gyors választ :C
És amúgy mennyire jók ezek az "occsó kategóriás 5.1-ek"? :U
Néztem a media markt-ba egy Magnat MOTION 990 szettet, 5.0-ás, egész olcsóért, 35 körül... csak ugye ahhoz megint csak kéne egy 5.1-es erősítő, nekem meg egy 2 csatornás videoton van :U

Esetleg ezekről vélemény:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#6544) kkrisi válasza Sh4rKy (#6543) üzenetére


kkrisi
senior tag

Hát őszintén szólva ezek a genius szettek amiket linkeltél egy kalap forintot nem érnek szerintem! De ez kérdéses hogy neked mire kell! Azért ajánlottam neked az előző nagyobb geniust mert azt már hallottam szólni! és megér azt a +10k-t!

A házimozi jövőbeli tervezésében az is attól függ hogy mire kell neked? Mert nagyon nem mindegy! Amúgy én is voltam már párszor media-ba és háát.... nem mondta vmi sok jót erről a magnatról:(

(#6545) Sh4rKy válasza kkrisi (#6544) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Őszinte leszek és nem hallottam szólni a magnatot, bevoltak dobozolva.
Ezeket a most már olcsónak mondható geniusokat meg hallgattam rengeteget régen haveromnál, xbox-on keresztül és nagyon tetszettek!
Viszont a fa dobozosokat meg nagyon dícsérik, de olyanra per pillanat csak használtba lenne pénzem sajnos...
Jövőbeli házimozi tervezgetésében úgy gondolkozok, hogy már megvan a FullHD TV, valamikor mostanában bekötik az IPTV-t (t-home rulZ), akarok egy 500gigás vagy 1terrás USB-s vinyót és egy xbox 360-at és akkor a PC megmarad letölteni meg netezni, a külső vinyón lennének a zenék és a filmek, az x360 meg ezek lejátszására és persze játszani... és mindehez kéne nekem egy olyan 5.1-es cucc, amivel lehet élvezni azért ha megnézek egy filmet FullHD-ban vagy játszok egyet a kedvenc játékaimmal (forza 3, colin dirt 2, stb..) és amikor nem ezeket csinálom akkor szólnak a kedvenc zenéim, ugyanis rohadtul "zenebuzi" vagyok :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#6546) dhcodoki válasza Sh4rKy (#6545) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ha sürgős vásárlási kényszered van és ideiglenesen kell, akkor a legolcsóbbat válaszd, mert ezek nagyon messze állnak a házimozitól. Így nem dobod ki a pénzed az ablakon, s félre tudod rakni az igazira.

Talán [EZ] alulról súrolja az alsó határt... Igaz 70-80ezer pénz. :U ideiglenes megoldásnak túl drága, véglegesnek meg gyenge..

(#6547) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Szerintetek mennyire probléma az ha egy házmiozi processzor után különböző végfokokat rak az ember? Mondok példát: Mondjuk a frontok szólnak egy marantz végfokról, a surroundok egy denon-ról, a center meg egy harmadik gyártó végfokáról... Az eltérő erősítés miatt a hangerő csatornánkénti különbözősége biztos probléma de azt az előfokon tudnám állítani... egyéb probléma vagy hátrány még van ezzel a megoldással?

(#6548) Sh4rKy válasza dhcodoki (#6546) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

nem sürgős vásárlási kényszerem van, de eddig megvoltam az eddigi hangcuccommal, csak az pár héttel ezelőtt bemondta az unalmasat és most csak 4 hangszóró maradt... de ezek nagyon régi videoton és whd márkájúak... nem rosszak de most picit többet akarok...
viszont FullHD-t nézni stereoval elég gagyi, ezek az egyszerűbb, olcsóbb 5.1-ek meg csak-csak jók lennének addig amíg összejön egy kis felesleges pénz normális hangcuccra... :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#6549) KMT válasza Sh4rKy (#6548) üzenetére


KMT
addikt

"FullHD-t nézni stereoval elég gagyi"

Ezeknek mi köze van egymáshoz?

(#6550) Ninoka válasza Sh4rKy (#6548) üzenetére


Ninoka
tag

Ha már van egy jó TV-d, és szeretnél hozzá egy normális hangcuccot, akkor ne gondolkozz olcsó egybedobozos cuccal, főleg ha van 4 felesleges hangfalad! Én a helyedben kiválasztanék egy jó erősítőt ami megfelel az elvárásaidnak, és használnám a 4 meglévő hangfallal addig, amíg össze nem gyűlik a pénz normális hangfalakra. Nekem is videoton hangfalaim voltam, és amíg nem vettem jobbat, azokat használtam. Persze azért közel sem szóltak olyan jól mint a mostaniak, de azért mérföldekkel jobb mint egy ilyen egybedobozos olcsó 5.1-es cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.