Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) Vidala válasza Nagy_Matessz (#7693) üzenetére


Vidala
senior tag

Ahogy eddig tapasztaltam teljesen vegyes a kép, de talán a legeltejrjedtebbek az ismertebb márkák utóbbi néhány évben született modelljei (Harman Kardon, Denon, Onkyo, Pionneer, Yamaha stb).

CoVboy Forever!

(#7702) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok!
Újra itt vagyok kérédseimmel :F
Adott az Onkyo 307-es erősítőm. Adott egy PC HD4850-es VGA-val. Ezen DVI kimenet 2db. Ezen lóg egy DVI-HDMI átalakító, amelyről HDMI kábellel megyek az LG42LC51-es TV-m HDMI bemenetére. Most ráakartam kötni ezt a kábelt az erősítőm HDMI bemenetére, hogy onnan viszem ki a jelet szintén HDMI-vel a TV-mre. Meglepődve olvasom az erősítő kezelésijében, hogy PC-ről nem támogatja a HDMI-t??? Így meg sem mertem próbálni! Van aki próbálta már, vagy jobban képben van erről? Megpróbálhatom?

Más!
A TV-m már vagy 2éves. Meglepődve tapasztaltam most, hogy bemenetként 2db HDMI, 1db RGB(VGA), 1db Componens Y, Pb, Pr, 2db EuroScart, és 1db ilyen normál 1 sárga video, 1 piros és 1 fehér audio csati vannak, ja és 1db S-VHS.

Az erősítő könyve írja, hogy HDMI jelet csak a HDMI bemenetről ad ki, minden mást csak Compositon, vagy Componensen.

Most akkor mivel vigyem ki a TV-re a video jelet?

A DVD lejátszóm Componensen megy az erősítőre. A DVD íróm Composittal (koax).

Az erősítőn a monitor kimenet Composit. Ha erről egy Composit koax kábellel megyek a TV-m sima (sárga) video bemenetére, jó lesz az úgy? Vagy vigyem Componensen (Y, Pb, Pr)?

Ha valaki érti amit írtam, és tudja is a választ, segítsen már! Köszönöm! Bocs a hosszért!

(#7703) BBéci válasza herrká (#7702) üzenetére


BBéci
titán

Mindenki számára hasznos lenne, ha kipróbálnád a HDMI összeköttetést. Aztán elmeséled a tapasztaltakat, mindenki okulására. Szerintem működni fog.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7704) BBéci válasza herrká (#7702) üzenetére


BBéci
titán

Mindenki számára hasznos lenne, ha kipróbálnád a HDMI összeköttetést. Aztán elmeséled a tapasztaltakat, mindenki okulására. Szerintem működni fog.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7705) nebulo5 válasza herrká (#7702) üzenetére


nebulo5
senior tag

Tudtommal, a 307-es Onkyo nem képes hangot leszedni a HDMI adatfolyamról. A képet viszont továbbítania kellene. Csakhogy a VGA kimenő jele a HDMI reduktorral nem 1.3-as.
Miért nem próbálsz beszerezni (szinte biztosan kapható [Kácsáéknál] ) digital koax-ra átalakítót? Onnan lenne audió jeled az erősítőnek.
Persze, a HDMI "elosztó" sem 1-2 forint...

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#7706) nebulo5 válasza herrká (#7702) üzenetére


nebulo5
senior tag

Úgy tudom, hogy függ a pc-n lévő lejátszótól is a HDMI jel a VGA-ról. A Power DVD képes ilyesmire pl.
De lehet, hogy most badarságot írtam. Én is jól belezavarodtam a hasonló megoldás keresésébe...
Ha tudsz az erősítődből kompozit (RGB) jelet kivinni, akkor ott kell lennie a hanghoz a digit. koax-nak is.

Üdv: nebulo

(#7707) Diplomata válasza herrká (#7702) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nincs a számítógépen digitális hang kimenet?Alaplapi vagy másik hangkártyán,

(#7708) BBéci válasza Diplomata (#7707) üzenetére


BBéci
titán

Hasonló problémával kűzdök. Korábban az Indiana Jones PCM hangját kiadta a laptopom, ma CSI Miami DD, GI Joe dts jeleit sztereónak érzékeli az erősítő. Utóbbiakat BS Playerrel, Indyt Winnel játszottam le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7709) BBéci válasza nebulo5 (#7706) üzenetére


BBéci
titán

A kompoziton nem megy RGB, de a komponensen sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7710) Diplomata válasza BBéci (#7708) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Power dvd-t nem próbáltad?Nekem koax-on alaplapi-ról tökéletesen kimegy a DD és a DTS hangsáv is filmeknél koncerteknél,ellenben játék-nál nem,de úgysem játszom.

(#7711) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást!
Ki fogom próbálni akkor a PC-ről a HDMI-t, csak nem szerettem volna elqrni az erősítőt, azért érdeklődtem.

Kérdésem főleg arra vonatkozott, hogy mivel a TV-n lévő bemeneti csatlakozók behatároltak (előző hsz-m), és a DVD lejátszó és író sem mai gyerek már, egyikről kompozit a másikról komponens kábelen viszem a videót az erősítőbe.
Van koaxiális digitális monitor kimenet az erősítőn, de a TV-n csak az Y, Pb, Pr bemenet és a sima video/2audio csati van scarton és s-vhs-n kívül. Mivel vigyem az erősítőből a két DVD játékos videó jelét a TV-be?
Az előbb említett digitális koax videó kimenetről nem vihetem a hagyományos videó csatira a jelet koax kábellel? Csak a „sima” sárga RCA-s video kábellel?

Vagy a maradék Y, Pb, Pr – ez van mindkét készüléken, kössem őket össze?

(#7712) dhcodoki válasza herrká (#7711) üzenetére


dhcodoki
senior tag

A digitális jelátvitel után, a "Y, Pb, Pr" a legjobb minőség.. persze ez csak kép infót továbbít, tehát a hangot további kábelekkel át kell küldeni..

(#7713) Vidala válasza herrká (#7711) üzenetére


Vidala
senior tag

A PC -> erősítő vonalra:

Azon a HD4850-sen nincs HDMI kimenet? Csak azért kérdezem, mert nekem is ez van (Gigabyte) és azt felszerelték. Ez persze neked nem old meg semmit, ha nem így van. Az Onkyo 307-sel sztem nem lesz gond, tud mindent amit kell, viszont ha jól tudom, a DVI csati nem továbbít hangot. Valahogy össze kell kombinálnod a DVI képét és a hangkimeneteket egy HDMI-be(menetbe). Kicsit körülnézve nem tűnik megoldhatatlannak, de eddig min. 2 db átalakítóval tudtam eléletben összehozni. Ennél viszont lehet, hogy egyszerűbb és olcsóbb lenne a VGA kari cseréje (és az esetleges minőségromlás kérdését még nem is feszegettem).

CoVboy Forever!

(#7714) gu007


gu007
aktív tag

KEF hangfalakról mi a vélemény? konkrétan a KEF C5 szettről: 1 pár C5 + 1 pár C1 + 1 darab C6LCR Onkyo TX-SR307 erölködővel meghajtva

(#7715) Diplomata válasza herrká (#7711) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Érdemes lenne lecserélni a dvd-lejátszót ha nem hdmi-s,ilyen rendszerbe már az illik,pc-ről meg ki tudod hozni a hangot egy digit koax vagy optikai kimeneten.

(#7716) partymaci válasza BBéci (#7708) üzenetére


partymaci
aktív tag

Azert stereo a jel mert a hangkari regebbi tipusu es az akkori araba nemvolt belekalkulálva a dts valaimt a dd live licensz ezert azt csak kulon tudod megvenni. Ezzel szoptam enis egy kört mire felvilagositottak. info

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7717) Diplomata válasza partymaci (#7716) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Erre a célra tökéletesen megfelel a gagyi alaplapi hangkártya is,neked milyen kártya volt ami nem tudta kiadni digitálisan a jelet?Neki a filmek hangját nem adja ki,pedig arra azt írják hogy tudja az x-fi is.

[ Szerkesztve ]

(#7718) Vidala válasza gu007 (#7714) üzenetére


Vidala
senior tag

Belépő szintű H/M szettnek éppen jó lehet, de speciel nekem nem tetszett a hangképe. Lehet, hogy picik a dobozai :) Mondjuk nem az álatlad párosított erősítővel mentek. Mindenképpen megér egy hallgatózást, de ehhez (még én is :D ) javasolnék egy sub-ot párosítani.
Még egy nem lényegtelen dolog: Mekkora szobába kellene?

CoVboy Forever!

(#7719) partymaci válasza Diplomata (#7717) üzenetére


partymaci
aktív tag

Egyik x-fi kártya sem tudja amelyik nem PCI-E -s foglalattal rendelkezik, nekem szemelyszerint a Music nemtudta csak miutan megvettem a licenszt és felraktam.
Tovabbi info a tablazatban:
Titanium Sep '08 109dB EMU20K2 16MB - - optional First X-Fi card to support Dolby Digital Live encoding over the optical out port. All other Titanium models also support DDL.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7720) BBéci válasza partymaci (#7716) üzenetére


BBéci
titán

Mint írtam, a jelet HDMI-n viszem az erősítőbe és fél évvel ezelőtt még átment rajta a tömörítetlen, digitális HD hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7721) BBéci válasza herrká (#7711) üzenetére


BBéci
titán

Ha normális képminőséget akarsz látni, a kompozitot feletsd el egy életre!
Nem szükséges mindent az erősítőn keresztülvinni. Csak akkor van értelme, ha HD hangot akarsz lejátszani, vagy valamit konvertálni. A Te esetedben az első, legfontosabb ok nem áll fenn.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7722) Vidala válasza BBéci (#7720) üzenetére


Vidala
senior tag

Ugyan egyre ritkábban nézek filmet a PC-men, de nekem egy lejátszó programmal nem akadt eddig problémám: Windows Media Player Classic :) Ebből van a neten valami Home Cinema változat is, de érdemi különbséget nem tapasztaltam. Az összes többi lejátszó előbb vagy utóbb valamibe belebukott. A WMPC mindet tud (még többet is), amire sztem lejátszáshoz szükség lehet, kivéve talán egy dolgot: megfelelő kodekről külön kell gondoskodni, de másokkal sincs ez másként.
Másik fele a kodekek: a kodek pakkokat sem javaslom, nagyon jól össze tud kuszálni mindent a gépen. Tapasztalataim szerint még azt se játsza le utána, amit előtte igen. Erre én szintén egy ügyes kis progit alkalmazok bérbunkában: GSpot. Megmondja, hogy az adott médiához milyen kodek kell, és csak azt kell telepíteni. 3-4-nél nem kell több belőlük.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#7723) Vidala válasza Vidala (#7722) üzenetére


Vidala
senior tag

Ja, és még egy dolog: Ne tévesszen meg senkit, hogy a kettő együtt nincs 5Mb.

CoVboy Forever!

(#7724) _ak_ válasza Vidala (#7722) üzenetére


_ak_
addikt

1-2 dologban szeretnélek kijavítani. Egyrészt nem WMPC, ha magad is megnézed, csak simán Media Player Classic (MPC).
A másik, h Home Cinema változat már magában tartalmazza a kódekeket is, így azokat nem kell külön feltelepíteni és tud DXVA-t is (vga dolgozik a cpu helyett).

További infót itt a PH!-n található HD filmek lejátszása topikban (1.hsz.) találhatsz.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7725) Vidala válasza _ak_ (#7724) üzenetére


Vidala
senior tag

Az MPC-ben igazad van. Csak már úgy megszoktam régről.
A Home Cinema valóban több kodeket tartalmaz alapból, mint a sima, de volt már, amit nekem kellett hozzátennem.
A totyikajánlót meg külön köszi.

CoVboy Forever!

(#7726) robi0604 válasza herrká (#7702) üzenetére


robi0604
őstag

A gépet elviekben nyugodtan rákötheted HDMI-vel az erősítőre, a hangot érdemes optikán átvinni.
A Tv-is érdemes HDMI-vel összekötni.

Lehetőség szerint, ha analóg forrást nézel Komponensel kösd össze.

A Tv hangját általában optikával lehet átvinni, tehát az egyik játékost csak analógon tudod ebben az esetben használni.
Célszerű azt a játékost ezen módon kötni, amelyiken kevésbé nézel több csatornás hangú anyagot.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#7727) robi0604 válasza Vidala (#7713) üzenetére


robi0604
őstag

A DVI csatlakozó is továbbít hangot, mivel sávszélben megegyezik a hdmi-vel, csak egy megfelelő kábel vagy átalakító kell, amit szoktak mellékelni is az újabb kártyákhoz.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#7728) gu007 válasza Vidala (#7718) üzenetére


gu007
aktív tag

sub-ot majd akarok hozzá. kb.16nm

(#7729) Vidala válasza robi0604 (#7727) üzenetére


Vidala
senior tag

Köszi a korrekciót, mert eddig úgy tudtam, hogy nem. Itt a PH!-n okosodtam ki, miután nem mentem el teljesen a DVI-HDMI specifikáció leírásán (abban ugyanis szó van korlátozott kompatibilitásról az audio tekintetében). Pedig még tapasztalatokra hivatkozás is volt. Úgy látszik sikerült egy legalább akkora lámától tanulnom, mint én vagyok. :R
Egy kis pontosításban tudsz még segíteni? Mindegyik típusú DVI csati képes erre átalakítóval, vagy csak egy részük?
Nálam végül is minden HDMI-vel lett megoldva, ezért nem is gyanakodtam.

CoVboy Forever!

(#7730) Vidala válasza gu007 (#7728) üzenetére


Vidala
senior tag

Szerintem 16nm-re elég (bár biztos van aki másként gondolja), főleg egy sub-bal. Mindenképpen hallgasd meg valahol - nem is lesz túl nehéz, mert elég sok helyen árulják - mert úgyis csak az számít, hogy téged meggyőzzön.

CoVboy Forever!

(#7731) robi0604 válasza Vidala (#7729) üzenetére


robi0604
őstag

Természetesen csak a DVI-D...

A forumtárs kicsit részletesebben leírja: [link]

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#7732) BBéci válasza Vidala (#7722) üzenetére


BBéci
titán

DVD-ről kiadja WMP-vel a Dolby Digital jelet, mkv filmekét viszont csak sztereóban. Valami beállítási zűr lehet.
A BS-t ma állítottam át 5.1 kimenetre, de még mindig csak sztereó a GI Joe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7733) BBéci válasza robi0604 (#7726) üzenetére


BBéci
titán

Ez esetben mi értelme van a HDMI-t keresztülvinni az erősítőn? Szerintem semmi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7734) herrká válasza Vidala (#7713) üzenetére


herrká
senior tag

Nincs rajta HDMI kimenet :(( 2db DVI kimenet van rajta összesen. Gigabyte HD4850 512MB DDR3 a VGA típusa! Pedig hDMI-sként hirdették, rögtön megjelenésekor vettem a kártyát! A hozzá kapott DVI-HDMI átalakító után vittem eddig a video jelet a TV-mre, HDMI kábellel. Sajnos a TV-n sem volt hangom. A kártya topikban kaptam néhány tanácsot, hogy mit hogyan állítsak, milyen kiegészítő driver progit telepítsek stb., de nem volt siker.
A kártyára egyébként az alaplapról rá van kötve külön kábellel a HD audio. Gigabyte EP45-DS3R. Sajnos ez van!

Mindenkinek aki reagált, remélem nem hagyok ki semmit:

A PC-ről S/PDIF optikai kábellel viszem az audiót az erősítőbe, szól is! Csak én voltam olyan naív, hogy azt hittem muszáj az összes készülék (PC, DVD, DVD író stb) videó jelét is keresztül vinni az erősítőn! Ezért forogtam a kérdés körül ennyit!

A DVD játékosok lecserélése tervben van, de elég sok minden van előtte. Így a HDMI-s lejátszókra még várnom kell.
Az erősítő Y, Pb, Pr csatiról azért átviszem a videót a TV-re, természetesen annak ugyan olyan bemenetére. Biztos ami zicher alapon! :)

Még várok koax audió kábelt és egy HDMI-t, utána kipróbálom a PC képét is átküldeni az erősítőn! De ez csak egy próba lesz, marad a közvetlen TV-re kötése a videó jeleknek.

Mindenkinek köszönöm a segítségét és a türelmét!

[ Szerkesztve ]

(#7735) Vidala válasza robi0604 (#7731) üzenetére


Vidala
senior tag

Akkor mégsem kapirgáltam teljesen rossz helyen, csak keveset. :) A link meg zsír, mert így kicsit közérthetőbb (számomra biztos, mert a wikin, angolul, másik 15 szabvány társaságában amit ismerni kéne, hogy legyen kép stb. :N )
Köszi-köszi!

CoVboy Forever!

(#7736) Vidala válasza herrká (#7734) üzenetére


Vidala
senior tag

Ezen [link] pl. ha jól látom, akkor DVI-I van. Akkor most robi0604 infojával kombinálva nem fog menni. De akkor miért is reklámozzák a HDMI-t a karinál? :O Azok a fránya marketingesek...
BBécinek lesz igaza, nem kell túlkombinálni, ha nem muszáj. :U

CoVboy Forever!

(#7737) herrká válasza Vidala (#7736) üzenetére


herrká
senior tag

Én eddig nem is figyeltem melyik DVi kimenet van rajta! A kártyám ilyen egyébként.

Nem is kombinálok már! Csak tudod, ha az ember nem ért hozzá, akkor megpróbálja alaposan körbejárni a témát. Legalábbis én ilyen vagyok.
Aztán jönnek az infók, és minél több, annál érthetetlenebb, bonyolultabb, bizonytalanabb lesz az egész! Főleg ha pro és kontra vélemények!
Egyik pillanatban ez a 100%-os megoldás, 5 perc múlva már más!

De most már hála a sok segítőkész kollégának, kezdem kapizsgálni!

Köszönöm MIndenkinek!

(#7738) p_milan válasza Vidala (#7736) üzenetére


p_milan
aktív tag

Azért reklámozzák a HDMI-t, meg a D-Sub-ot mert adnak hozzá átalakítót, amivel a DVI-ból ilyen kimeneteket tudsz kreálni. Ennyi. :)

(..(.)..)

(#7739) robi0604 válasza BBéci (#7733) üzenetére


robi0604
őstag

A kérdésre válaszoltam... de tény, hogy nem kell keresztülvinnie.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#7740) robi0604 válasza herrká (#7734) üzenetére


robi0604
őstag

"A kártyára egyébként az alaplapról rá van kötve külön kábellel a HD audio. Gigabyte EP45-DS3R. Sajnos ez van!"

Csak úgy próbáltad, hogy rá volt kötve?

"Az erősítő Y, Pb, Pr csatiról azért átviszem a videót a TV-re, természetesen annak ugyan olyan bemenetére. Biztos ami zicher alapon!"

Ha mellette HDMI-vel is össze van kötve, némely esetben zavaró lehet valamelyik egységnek.
Érdemes vagy az egyik, vagy a másikkal csak összekötni.
Én inkább a HDMI-t választanám...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#7741) herrká válasza robi0604 (#7740) üzenetére


herrká
senior tag

Igen csak úgy próbáltam.

HDMI-re nem kötöttem eddig semmit. A PC-ről egyből a TV-re megyek a HDMI-vel. Ezt így is hagyom, hogy ne kelljen bekapcsolni az erősítőt ha a kicsi fiam NFS-ezni akar.

Viszont a DVD játékosok kompozittal és komponensen vannak az erősítőre kötve, ezért gondoltam, hogy az erősítőről is kiviszem a videó jelet a TV-re a "3 színű" kimenettel.

(#7742) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Hitachi ha-6 erősítő. Ki találkozott már vele?
Illetve Tannoy Prisma hangfalak :) Igaz én ma hallotam egy Yamaha erősítőn, hát azt hittem ledobom a hajam, ruhám mindenem :):)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#7743) BBéci válasza herrká (#7741) üzenetére


BBéci
titán

A kompozit brutálisan vacak a többihez képest, miért kínzod magad vele?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7744) dhcodoki válasza BBéci (#7743) üzenetére


dhcodoki
senior tag

:K

Ahol lehet HDMI, ahol lehet komponens... ma már olyan korrekt D/A és A/D átalakítókkal rendelkeznek a műszaki cikkek, hogy minőségromlást ezen a téren nem érzékelsz különösebben..

(#7745) herrká válasza BBéci (#7743) üzenetére


herrká
senior tag

Muszájból....

Mint írtam fentebb, csak a PC-ről tudok HDMI jelet "vételezni".
A DVD játékosaimról csak komponens és kompozit kimenetek vannak, leszámítva a scartot és az svhs-t. Így az előbbiekkel csatlakozom az erősítőre.
Ezért, hátha jó lesz még valamire alapon, az erősítőről kiviszem a videó jelet a TV-re az Y, Pb, Pr csatlakozón keresztül. Minőségromlásról így nem beszélhetünk, mivel eleve nem a legjobb jelet táplálom az erősítőmnek.
Ettől függetlenül, a DVD játékosok rá vannak kötve a TV-re scarton keresztül, közvetlenül.

(#7746) Gabbana


Gabbana
aktív tag

nem tudom segít-e de nekem van egy telepítő fájlom amivel sikerült a hdmi hang. 4850 van nekem meg sztem az alaplap is stimmel.

Atira rárakod a SAJÁT átalakítóját, amit gyárilag kaptál. SEMMI MÁS NEM JÓ. Tehát saját hdmi-dvi. Nekem a többivel sosem működött, van vagy 8féle. HDMI bele és vagy a TVbe dugod a másik végét, vagy az erőlködőbe. Ha az erősítőbe dugtam, nekem csak akkor volt jó ha a tvbe tovább is lett küldve a jel hdmi-n, és a tv az adott programhelyen be is volt kapcsolva. Még zene esetén is.
Ezt a telepítőt feltettem és ment minden faszán.

Azonban ha egyszer újraindítottam a gépet, a cuccot a win7 elfelejtette. Én ezért spdifen nyomtam a hangot, nem volt azal semmi gond, de minden indításnál fel lehet dobmi a telepítést 2pillanat alatt megvan aztán mehet a hdmi.

Én eddig jutottam.. ha kell vkinek a fájl küldjön egy emailcímet priv-ban. Remélem segítettem

A rendszer meg egy denon 1908, meg sharp aquos 117cm fullhd lcd...
Kép megy mindig, hang célszerűbb alaplapi spdifen másnéven toslink

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#7747) BBéci válasza herrká (#7745) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem! Ha a DVD-játszó Scartttal van a tévére kötve, akkor minek a kompozit???????????????? :(
Ha megölsz sem értem! :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7748) dhcodoki válasza herrká (#7745) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Sztem is egy kicsit túlbonyolítod. Ha régi fajta (ahogy írtad is) DVD lejátszókkal/felvevőkkel rendelkezel, mely nem tud felskálázni (és HDMI sincs rajta), s az erősítőd sem tud (márpedig a 307-es nem tud), akkor felesleges erősítőbe vinni a képet. Amelyik DVD játékos jobb minőségű képpel rendelkezik, azt kösd rá Y;Pb;Pr csatival a TV-re. A másik játékost kösd rá SCART-al, s állítsd be, hogy RGB jelet továbbítson, ill. vegyen a tv. Mindkét lejátszó hangját kösd rá digitálisan (optikai, vagy digi coax) az erősítőre. A PC-re meg írtad, hogy HDMI-n viszed a TV-re.
S ekkor ha DVD-ről mozizol, lehalkítod a TV-t, s bekapcsolod az erőlködőt. Sztem ennyi..

Képet csak akkor érdemes az erősítőbe vinni, ha az tud felskálázni (és szükség van rá), vagy ha elosztóként használod, mert több lejátszót/konzolt kötsz rá, de ekkor mindig be kell kapcsolni ugyebár, vagy ha HDMI-vel rendelkezik a játékos, mert akkor spórolni lehet a kábelgubanccal..

(#7749) herrká


herrká
senior tag

A hozzászólóknak: Csak azért, mert lehet. Összekötök mindent mindennel, hátha egyszer jó lesz valamire.... :) :) :)

(#7750) Diplomata válasza herrká (#7749) üzenetére


Diplomata
aktív tag

:F :O :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.