Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) BBéci válasza bajnokpityu (#30697) üzenetére


BBéci
titán

Ezek az erősítők nem 15 colos hangszórók meghajtására készültek, valamint sem a Pioneerok, sem a Denonok leírásában nem szerepel az, hogy egyszerre akár három csatornán leadnák az említett teljesítményeket. Tényleg, melyik Denonra gondoltál?
A sokat emlegetett maximális áramfelvételi adatokat, mostanában inkább negatív irányban torzítják, hogy zöldebbnek látszódjanak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30702) bajnokpityu válasza BBéci (#30701) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sajátra.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30703) #09634560 válasza Peak (#30700) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem az S608 akar lenni.
Annyiból tartunk annak hogy 608 nem lenne elég helyette majdnem kétharmad áron? :)
jamó helyett ez?

[ Szerkesztve ]

(#30704) Peak válasza #09634560 (#30703) üzenetére


Peak
addikt

Nem teljesen értem mire mit szerettél volna írni, csak az utsó linket értettem. :)
Sajnos ezen márkát nem ismerem, fogalmam sincs róla miért lehet jobb, mint a Jamo.

Erősítőben a TX-SR608 is tök jó lenne, nem kell az NR609, mert van médialejátszóm, és a 608on van front oldali analog bemenet is, és ráadásul a StreamAudionál 116kHUF akciós áron van, bár ezüst színben, ami teljesen elüt nálam mindentől, mert minden fekete.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30705) Thuglife válasza Peak (#30704) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ebben a topikban általában mindenkit lebeszélünk a Jamo-ról, nézz helyette inkább egy Polkaudio, Dali, JBL, Q Acoustics, Mission, Proson vagy épp Sanci által javasolt QLN szettet.
Erősítő: ha nem ódzkodsz a használttól, nagyon jó erősítőket lehet kifogni potom összegekért!

(#30706) robi0604 válasza Peak (#30704) üzenetére


robi0604
őstag

Ha újonnan nézzük, ez akár még jobb vétel lehet...

Hidd el sok olyan márka van, amit egy átlag ember nem ismer.
Amiket ajánlottunk ár-értékben jók és ráadásul (ahogy mindig ajánljuk) előre egyeztetve meg is lehet hallgatni.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30707) Peak válasza Thuglife (#30705) üzenetére


Peak
addikt

Esetleg van valamilyen ezen topik látogatói által preferált oldal a használt cuccok vásárlásához, ahol megbizható eladók hirdetik portékájukat?

Szabad érdeklődni, hogy van oka, indoka is a Jamoról lebeszélésnek? Kommersz? Szar? Sok a meghibásodás? Rossz anyagot használnak?

Egyéb iránt egy 5,6x4,4m nappalit szeretnék betölteni, egyelőre csekély bútorzattal, és nem szeretném kihagyni a házimozi erősítőkhöz és hangfalakhoz mérten a minőségi zenehallgatást sem. Ezért szeretnék találni valamilyen optimális középutat, hogy ne kelljen külön hifi erősítőt és hangfalat vennem a házimozi mellé, hanem két legyet egy csapásra. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30708) Gál István válasza Peak (#30707) üzenetére


Gál István
senior tag

A Jamot mint márkát alapvetően nem lehet "szarnak" mondani. Általában ott bukik meg bármelyk terméke is hogy az adott árban jóval igényesebben kialakított és jóval szebb, részletesebb hangú termékeket lehet kapni.

(#30709) Thuglife válasza Peak (#30707) üzenetére


Thuglife
senior tag

Adom a linkeket:
hardverapro
AVX
AVforum

A Jamo-ról majd a topik társak beszámolnak, én most sietek.

[ Szerkesztve ]

(#30710) Peak válasza Gál István (#30708) üzenetére


Peak
addikt

Értem. Köszönöm szépen az infot, igy már értem a fekete pontot.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30711) bajnokpityu válasza Gál István (#30708) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pláne,mert régebben voltak igen jó hangfalaik is.
BBélával mindketten halltunk egy concert 11et,amit mindketten jónak mondtunk.
én 6-7 éve hallottam egy onkyion,és elképedtem.hozzátenném,akkor nálam még a valdus 400 volt a mérce.

másik meg ha 5.0t kell venni mondjuk 130-150ből,akkor a streaméknál kapható hangfalak sem tökéletesek,mint a jamo,wharfik sem.innentől,h kinek mi hiba.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30712) robi0604 válasza Peak (#30707) üzenetére


robi0604
őstag

Sosem lesz olyan zenei élményed, mint egy azonos vagy alacsonyabb árkategóriájú sztereóval. :(

Ha mindenképpen maradnál a hm erősítőknél és a zenehallgatást jobban preferálnád, inkább ezen az áron egy sokkal komolyabb használtban nézelődj a fentebb megadot linkeken.

Egyébként csak csendben megjegyezve, ha visszaolvasol egy kicsit Gál Istvánnak és Bajnokpityunak vannak komoly készülékeik eladók...

Amennyiben új kellene, hallgasd meg a Denon 1911-et és a HK 255-öt inkább a 608 helyett.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30713) Gál István válasza bajnokpityu (#30711) üzenetére


Gál István
senior tag

Tudom, de most 130-150 körül eszemben sincs gondolkozni az említett új szettek között. Ha nagyon megőrülnék akkor Monitor Audio Silver dobozokkal tudnám "körberakni" magam ennyi pénzből és az sem kizárt hogy némi QED Silver Annuversary XT kábelre is maradna belőle pénzmag. Gondolom a különbséget meg nem kell ecsetelni :)

Pityu, neked már elment a 2106 nem?

[ Szerkesztve ]

(#30714) robi0604 válasza Gál István (#30713) üzenetére


robi0604
őstag

Akkor tényleg jó áron juthatsz a cuccokhoz, ha ennyiből kijön... :Y

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30715) Dorian


Dorian
félisten

A jelenlegi tapasztalataim szerint egy normálisabb AVR egy külső DAC-kal (és megfelelő szobaakusztikával :) ) nagyszerű zenei élményt tud adni. Én most úgy érzem, sikerült megülni két lovat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30716) Gál István válasza Dorian (#30715) üzenetére


Gál István
senior tag

És milyen jó érzés.

robi0604: Igyekszem, bár most kicsit beragadtam így nincs tőkém új portékára :(

[ Szerkesztve ]

(#30717) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy használ -e valaki ilyesmit? Egy optikai bemenet van a házimozimon és szeretném rákötni az O!Play-t és a PC-met is.(esetleg még a TV-t is)

(#30718) robi0604 válasza cannibal (#30717) üzenetére


robi0604
őstag

Működésében nem kételkedem, de kérdés, hogy mennyit ront a jelen... :F
Az áráért, ha nincs megoldás, egy próbát megér.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30719) Dorian válasza Gál István (#30716) üzenetére


Dorian
félisten

Még lejátszó progikat kell tesztelnem, mert a Foobar USB-n elég "steril". Optikán nem lehet észrevenni, mert az meg nem adja azt a minőségi szintet, mint a koax és az USB

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30720) MIKE123


MIKE123
csendes tag

Sziasztok
Segítsetek legyetek szívesek,
Vettem egy Pioneer VSX 520 erősítőt. Hozzá egy Mission M33i packot.
Hogyan lehet ezt a számítógép alaplapi hangkártyájával összekötni. (6db jack)
Az ok, hogy RCA átalakítóval viszem a gépből a jelet az erősítőbe de hova dugjam mert nekem kell FRONT , REAR, CENTER bemenet
http://www.win-win-shop.com/files/Pioneer%20vsx-820%20rear.jpg

PLS HELP

(#30721) cannibal válasza robi0604 (#30718) üzenetére


cannibal
senior tag

A másik megoldás egy új erősítő lenne :DDD Az meg több mint 10euro.

(#30722) robi0604 válasza MIKE123 (#30720) üzenetére


robi0604
őstag

Ezen az erősítőn sajnos sehova nem tudod dugni analógon, max. sztereóba.

Optikán vagy coaxon vidd át a jelet!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30723) robi0604 válasza cannibal (#30721) üzenetére


robi0604
őstag

Ez tény! :K

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30724) portoky


portoky
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről: Yamaha RX-V 440+ELTAX HOLLYWOOD 5.0?
Igazából annyira nem ismerem az erősítőket sem pedig a hangfal rendszereket.
Egyben 60.000-ért akarják odaadni az korrekt árnak számít vagy ennyiért kapok jobbat is?

Előre is köszi a válaszokat!

(#30725) bajnokpityu válasza robi0604 (#30712) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönöm,de már nincs eladó komoly.Gál István lesz az emberetek!

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30726) bajnokpityu válasza Dorian (#30719) üzenetére


bajnokpityu
félisten

foobart mivel hajtod?
a direktsound igen gyenge.nál jobb a kernel,annál az asio, annál a wasapi.
én az asioig próbálgattam a wasapi csak win7 alatt működik.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30727) Dorian válasza portoky (#30724) üzenetére


Dorian
félisten

Ez egy nagyon-nagyon alap rendszer, arra készülj fel, bár elég olcsón mérik.
Régi Yamahából legalább 459-et vennék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30728) robi0604 válasza portoky (#30724) üzenetére


robi0604
őstag

Ha tudsz egy kicsit még alkudni az árából, kezdésnek jó...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30729) portoky válasza Dorian (#30727) üzenetére


portoky
csendes tag

Köszi a gyors választ. A 440-esről olvastam hogy búg..de volt aki dicsérte.. Igazából én egy LG HT904TA-ra gondoltam csak közbe van egy ismerős aki meg akar válni a yamaha-jától..

(#30730) Dorian válasza bajnokpityu (#30726) üzenetére


Dorian
félisten

Asio és wasapi. Asio nem tud ape-t, wasapi meg az extább bitrátákat-és többcsatornát ha jól emlékszem. AVX-en épp mostanában van szó a "milyen programmal" kérdésről. XBMC-t ajánlják sokan, jetaudio is szóba került, a hifis haver meg a Cplay nevűt elmlegette. Egyelőre begyűjtöm az infókat, tesztelgetni -megismerni -beállítgatni nem lesz időm mostanában.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30731) portoky válasza robi0604 (#30728) üzenetére


portoky
csendes tag

Szerintem lehetna még..csak a helyet foglalja a srácnál.. :)

(#30732) Dorian válasza portoky (#30729) üzenetére


Dorian
félisten

Azért annál az LG-nél szerintem ez jobb lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30733) portoky válasza Dorian (#30732) üzenetére


portoky
csendes tag

Ezt miből gondolod?
Bár ha abból indulok ki, hogy tényleg arra tervezték, hogy házimozi legyen és nem csak dizájnra meg eladásra..

(#30734) bajnokpityu válasza Dorian (#30730) üzenetére


bajnokpityu
félisten

cplay jó.
asion át működik.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30735) robi0604 válasza portoky (#30733) üzenetére


robi0604
őstag

Megadtad lényegében a választ.
Elég csak a hangfalakat összehasonlítanod...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30736) portoky válasza robi0604 (#30735) üzenetére


portoky
csendes tag

Hm..ez igaz..engem igazából az 5.0 megzavart..az hogy nincs hozzá külön mély..ha jól sejtem..
Köszönöm a válaszokat meg a segítséget! :DD :C
Vár a munka.. :O

(#30737) Dorian


Dorian
félisten

Az előbb priviben írtam, gondoltam kiírom ide is. Azt vettem észre, hogy ezzel a DAC-kal amit vettem, elértem már egy olyan hangminőséget, ahol már egyértelműen hallani a kábelek meg alátétek, ilyesmik közti különbséget, eddig úgy tűnik, ezért nem igazán hallottam ezeket.
Még digitkábelnél is: a CD-DAC összekötésre ideiglenesen használt Neotech 112-es és a Nebulo-tól kölcsönzött Monitor Symmetric (ha jól tévedek) közt is egyértelmű: A Neo112-es digitálisabb "kockásabb" hangot adott, a Simmetrical sokkal zeneibb. Kácsában adtak egy újat a bedöglött Silverline koax helyett, az kerül be majd nemsokára.
Aztán ha lesz időm (ami nem most lesz) kipróbálok a frontok alatti alátétekkel játszani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30738) Peak válasza Dorian (#30737) üzenetére


Peak
addikt

Bocsánat de digtális átvitelre használt kábel és kábel között hogy lehet hallásbeli különbség? :F
A nullák és egyesek bitsorozatait csak egzaktul lehet átvinni, nincs olyan, hogy a nulla egy picit kerekebb és gömbölyűbb, vagy az egyes egy picit csúcsos. :)
Rosszul tévedek?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30739) Gál István válasza Peak (#30738) üzenetére


Gál István
senior tag

Ez egy nagyjából témához tartozó magyarázat de ha jól emlékszem valaki még részletesebben elmondta ezt.

(#30740) Dorian válasza Peak (#30738) üzenetére


Dorian
félisten

...és mégis mozog a Föld :)
A többiek majd kifejtik, most telefonról hosszadalmas.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30741) robi0604 válasza portoky (#30736) üzenetére


robi0604
őstag

Tény, hogy 5.0, de nézel hozzá használtan egy subot és még ezzel az összeállítással is jobban jársz akármelyik csilivilli egybeszettnél...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30742) bajnokpityu válasza robi0604 (#30741) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vna azért pár 5.0,ahol kicsi szobában nem fog elsőre feltűnni a sub hiánya.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30743) robi0604 válasza bajnokpityu (#30742) üzenetére


robi0604
őstag

Ez igaz, de a diszkrét csatornák és a sub "mélyre menősége" miatt érdemes vásárolni.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30744) bajnokpityu válasza robi0604 (#30743) üzenetére


bajnokpityu
félisten

normálsi hm erősitő át tudja keverni a frontokra.
olcsó subok sem mennek sokkal mélyebbre,mint a mélyre hangolt frontok.
jó,hát nyilván hallani,ezért mondtam,h elsőre.de inkább egy fokkal jobb 5.0 fog jobb moziélményt adni,mint egy szar 5.1

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30745) robi0604 válasza bajnokpityu (#30744) üzenetére


robi0604
őstag

Egyet értek!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30746) T.B.H


T.B.H
csendes tag

Üdv mindenkinek.Segítségeteket kérném!Onkyo tx-sr307 erősítőmhöz szeretnék hangfalszettet vásárolni,milyen illene a leginkább hozzá(márka,típus)!!!
Ha valaki tud segíteni nagyon szépen köszönöm!!!

(#30747) BBéci válasza bajnokpityu (#30744) üzenetére


BBéci
titán

A jobb tesztekben mérik és grafikonon mutatják a frekvenciamenetet. Az olcsóbb állódobozok görbéje 80 hertz környékén jelentős esésbe kezd, ezért is javasolt a THX ajánlás szerinti vágás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30748) Peak válasza Gál István (#30739) üzenetére


Peak
addikt

Minden tiszteletem az audio technikában nálam jelentősen tapasztaltabb és járatosabb kollegáknak és jelenlevő fórumózoknak, de ez a magyarázat orbitális ostobaság.

Csak gondoljatok bele, akár csak mondjuk az üvegszálas digitális optikára, vagy a netre. :)
Az adó oldalon a digitális adat "csomagolásra" kerül, minden féle nagyon komoly matematikai algoritmusok alapján védelemmel ellátva, hogy az bármikor 100%os pontossággal visszaállitható legyen (ilyen pl. a CRC is), majd a vevő oldalon az adat 100%osan azonosan megjelenik.
Ha létezne ilyen "digitális zaj" ami befolyásol 0-át vagy 1-et úgy, hogy az a vevő oldalon adateltérést okozna, akkor az milyen káoszhoz vezetne?
Pl. a banki átutalásodon mondjuk 16x annyi pénzt vennének el tőled... óó csekélység... hiszen az csak 1 bit...
Vagy az űrhajók ballisztikai pályája szépen az óceánba vezetne, stbstbstb.

Átgonldolva az egészet arra gondolnék, hogy egy rosszabb és egy jobb minőségű kábel esetén az átvitt zajos jelet a fogadó oldalon az elektronika "nehezebben" tudja visszaállítani pontosan ugyan arra a jelre, amit az adó oldal küldött, többet "dolgozik" vele.
De ettől még a kész, megkapott jelsorozat pontosan ugyan annak kell lennie, mint a küldött adatnak. Ezért digitális. Ezért diszkrét.

Ha volna esetleg valakinek hiteles, magyarázattal tarkított információs oldala, weboldal, link, nagyon szívesen venném, mert érdekelne ez a dolog.
De sajnos ilyenről még nem hallottam az informatikában eltöltött 17 évem alatt, hogy egy diszkrét digitális jel átvitele során az módosulna úgy ráadásul, hogy az elfogadott.
Eleve ellentétes az egész digitális technikával.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#30749) robi0604 válasza Peak (#30748) üzenetére


robi0604
őstag

Ne sértődj meg, de minden héten feltűnik egy hozzád hasonló szkeptikus.

Csak azt tudom mondani, hogy halld a saját füleddel és lásd a saját szemeddel.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30750) Peak válasza robi0604 (#30749) üzenetére


Peak
addikt

Dehogy sértődök meg, azért vagyok itt, hogy tanuljak.
Az állandó egyetértés még sosem vitte előbbre a világot. :) Nagyon szivesen figyelek, tanulok nálam okosabbtól, nem okoz problémát, ugyan ezt várom el mástól is cserébe. :)

Elhiszem neked, és másnak is.
Én a magyarázatot keresném meg.
Kizárólag a fogadó oldali dekóderben látom azt az okot, ami hallható különbséget produkál egy digitális jelnél. Méghozzá azt, hogy valamennyire hibatűrő, vagy megengedő dekóder algoritmus dolgozik bennük, mert ugye "csak" analog hang lesz belőle.

De pl. ez a "másként jelenik meg a weboldal". .. úristen, felsírtak a hálózatos szakemberek az informatikán itt. :)))
Ha a monitoromat összekötöm HDMIn a gépemmel, és 60 FPSes képet küldök rá 1920x1200 felbontáson, 32bites szinmélységgel, mondjuk amiben minden képpont 0-0-0-0 értékű, azaz full fekete... akkor másodpercenként 4.423.680.000 bitet visz át a kábel.
Ha minden 60. képkockában 1 pixelen 1 bitet változtatok és az 255-0-0-0 lesz, akkor az bizony ott nem lesz "korrigálva" a "kábel által" (LOL), hanem szépen felvillan.
Ott nincs megengedés, ott nincs ilyen ostobaság. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.