Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30051) Brandys válasza nebulo5 (#30050) üzenetére


Brandys
tag

Persze az asszonyhoz is néha jó lenne egy távirányító, hogy néha akaratán kívül is le lehessen állítani. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően egy tündér a lelkem ... és mégis néha jó lenne az a távirányító a kikapcshoz

(#30052) bajnokpityu válasza Brandys (#30051) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézegettem én is az erősitő hirdetéseket,már éppeg ajánlottam volna egy Marantz SR6003-t mikor látom,h ezüst.
pedig érzésre az sem lehet ócskavas.és kövezzenek meg,de gyönyörűek ezek a mostani szimmetrikus marantzok.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30053) Brandys válasza bajnokpityu (#30052) üzenetére


Brandys
tag

Én is láttam és jó áron is lenne ... de hát a szín ... a fene egye meg. Ha elborul az agyam mindjárt elmegyek a Saturnba és veszek egy 1911-es Denont, ha nem tetszik eladom. Persze ez sem jó út igazán ... venni - eladni. Egy dologtól félek, hogy ezekhez a hangfalakhoz kevés lenne. Kinek van 1911-ese? Mondjon már valamit!

(#30054) bajnokpityu válasza Brandys (#30053) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha tényleg olyan jó az a mordaunt,akkor kevés lesz.1911inkább a wharfi obsidianon,meg a jamon domborit.a marantz tuti nem illik hozzá?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30055) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#30054) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mostan bevallhatom amúgy,h egy 2309et néztem ki.2 óra mulva jár le a vaterán,utána privátban venném a héten.elvileg a 2106ot szerdán viszik.
egyébként pont fekete.
nekünk a mostani uj butorok elég sötét wengék,a fekete sztereom is eltűnik.neked milyen szinű a bútor,hogy csak a fekete illik hozzá?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30056) cekkk válasza Brandys (#30039) üzenetére


cekkk
veterán

http://www.amazon.de/Marantz-SR6004-N1B-B-schwarz/dp/B002PD61QM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1305369146&sr=1-2 itt van 6004 feketében igaz 200 euróval drágább mint a ezüst. Ezek szerintem nem kelendő az ezüst, hogy ennyivel olcsóbb, gondolom nem a festés kerül ennyivel drágábba :DDD

(#30057) Brandys válasza cekkk (#30056) üzenetére


Brandys
tag

OK, de azért ez már túl van a tűréshatáromon árban, pedig biztosan imádnám. A Marantz-ok szerintem feketében sokkal szebbek.

(#30058) Brandys válasza bajnokpityu (#30055) üzenetére


Brandys
tag

Jó gép jó áron.
Nem is annyira a bútorok színe a döntő, hanem a nappali karaktere. Fa födém igazi nagy látszó gerendákkal, kandalló, sötét bronzos lámpa és egyéb fém kiegészítők, valahogy az ezüst nem illik a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#30059) bajnokpityu válasza Brandys (#30058) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hónapok óta hirdeti,2 hetente enged 5 rugót árból.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30060) bajnokpityu válasza Brandys (#30058) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vicc,h nálunk meg minden alu,villanykapcsolók ezüstök.de ettől függetlenül pont nem érdekel,h fekete v szürke.ugyanolyan szépek.néhány évente fordul a közizlés.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30061) Brandys válasza bajnokpityu (#30055) üzenetére


Brandys
tag

Egyébként ebéd közben gondolkodtam és lehet, hogy hajlok a 2310-re 130K-ért, talán nem rossz üzlet és elég is lenne és még pénzem is maradna egy Dune Base 3.0-ra. Később váltanék (ha nem jönne be) egy nagy Marantz-ra ha mégis úgy látom, hogy szükséges.

(#30062) Brandys válasza bajnokpityu (#30060) üzenetére


Brandys
tag

Igen van olyan, hogy illik hozzá az ezüst és a fekete is. Viszont nálunk az ezüst nem mutat. Most biztos hülyének néztek, de egy hasonló méretű dobozt alufóliával burkolva az erősítő helyére tettem. Tudom a szín nem pont olyan, a forma egyáltalán nem olyan, de mégis legalább a karakter kijött belőle és egy hasonló méretű ezüst foltot legalább meg lehetett nézni.

(#30063) bajnokpityu válasza Brandys (#30061) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 évvel fiatalabb,és szebb,mint a 2309.
alkudd le 120ra,és kb ugyanakkora üzlet.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30064) Brandys válasza bajnokpityu (#30063) üzenetére


Brandys
tag

Máris intézkedem.

(#30065) foppa válasza Dorian (#30032) üzenetére


foppa
tag

Leütöttem a facebookon a Dalit, köszönöm hogy szóltál! Ha esetleg nem jönne össze, akkor lehet, hogy megveszem az IQ50-et a Netdepótól! Mozira melyik lenne a jobb vétel?

(#30066) Dorian válasza foppa (#30065) üzenetére


Dorian
félisten

Passzolom, az IQ50-et nem hallgattam...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30067) bajnokpityu válasza foppa (#30065) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szerintem a dalik talán a legjobb mozihangfalak...
IQnak talán egyeüdül a mélye ami jó,szerintem. véleményem szerint ég és föld.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30068) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nézd csak:
2309:74%
2310:91%

http://www.testseek.com/home_electronics/hifi/receivers/denon_avr-2309-p-c7e59ecd-a34b-8dd3-6c49-664c9c247357.html

2309nél aszongya:
Published: 2008-10-14, review by: techradar.com
Fabulous balance with HD-audio, Punchy sound with CDs
No networking, Strange remote, Not at its best with ProLogic, No dedicated Pure Direct mode, Only 1 HDMI output.kissé kétkedem a tesztelők tudásában,mert azon kivül,h kizárt,h ne tudjon pure directet egy denon,még a manuálban is benne van...

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30069) bajnokpityu válasza Brandys (#30053) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a weblap,ahol 3.5 csillagot kapott a 2309(ezzel a legrosszabb értékelést az összes készülék közül),5öt adott a 1910nek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30070) Brandys válasza bajnokpityu (#30068) üzenetére


Brandys
tag

A Denon AVR-2309 User Manual-ból:
Playback in the PURE DIRECT Mode
This is the mode that recreates the original sound most faithfully, providing extremely high quality sound
Press [PURE DIRECT].
To cancel, press [PURE DIRECT] again
• When in the PURE DIRECT mode, the on-screen display is not displayed and the display on the main unit is turned off
• If the HDMI input connector is selected, video outputs are output in the PURE DIRECT mode
• The channel level and surround parameters in the PURE DIRECT mode are the same as in the DIRECT mode.

(#30071) Brandys válasza bajnokpityu (#30069) üzenetére


Brandys
tag

Itt van egy teszt [link] és néhány érdekes diagramm a 2309-ről, ezt elolvasnám a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#30072) robi0604 válasza Brandys (#30071) üzenetére


robi0604
őstag

Nem szeretnélek lebeszélni és a márkát nem előtérbe helyezve, de a régebbi felsorolásod szerintem pont tükrözi a különbségeket.

Sajnos a Marantzot még nem hallottam, de ha hozza a régebbi szériák hangját, nagyon jó vétel, bár pár embernek nem jön be a karakterisztikája.

A 460-as HK, ha nem is teljes kategóriával,de feljebb van a denontól, inkább a 3xxx felé tendálva.
Ahhoz képest minimális az árbeli különbség.

Esetleg keresd vissza kimi hozzászólásait, bár neki emlékeim szerint 435-ös volt.

Valamilyen módon próbálj meg meghallgatni egy 23xx szériás denont és utána el tudod dönteni, hogy ez illene e az avianókhoz.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30073) Brandys válasza robi0604 (#30072) üzenetére


Brandys
tag

Köszönöm, mindenképpen azon vagyok, hogy meghallgassam a 2310-et. Jó néhány tesztet elolvastam, azok alapján jött szóba, bár egy teszt is szubjektív bizonyos vonatkozásban. H/K-m volt, Marantz-om is. Ha igaz az, hogy márkán belül azonosak a stílusjegyek, akkor erről a két márkáról van már ha nem is véleményem, de legalább sejtésem.

(#30074) Warter válasza foppa (#30065) üzenetére


Warter
őstag

Azért konkrétan én szóltam, de használd egészséggel, ha sikerül megvenni. :)

(#30075) bajnokpityu válasza Brandys (#30071) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melyik diagram érdekes? :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30076) Brandys válasza bajnokpityu (#30075) üzenetére


Brandys
tag

Amelyiket érdekesnek találod :)

(#30077) Brandys válasza bajnokpityu (#30075) üzenetére


Brandys
tag

Most indulok az erősítőért, még ma összelövöm a rendszert.

(#30078) BullZeye válasza BullZeye (#30012) üzenetére


BullZeye
veterán

Ennél egyszerűbb megoldás akkor nem létezik ezekkel a cuccokkal?

Létezik olyan HDMI kábel, ami (HDMI >> HDMI + 2composite audio)? Ha más megoldás nincs legalább a laptopról jó sztereó hang jöjjön ki egy kis barkáccsal ... :)

[ Szerkesztve ]

(#30079) kimi02 válasza robi0604 (#30072) üzenetére


kimi02
őstag

Nekem H/K 445-ös erősitőm volt . Nagyon jó kis erörködő !!
Most váltottam Onkyo TX-SR 876-ra.
Szerintem a 460-as a nyomába nem érhet a 445-ös erősitőnek.

(#30080) BBéci válasza BullZeye (#30078) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a composite audio???
A HDMI digitális, hogyan alakulna át a hangjel analóggá???
Valaki javasolta, hogy a laptopból SPDIF kimeneten vezesd ki a hangot az erősítőbe, ami szintén digitális.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30081) bajnokpityu válasza kimi02 (#30079) üzenetére


bajnokpityu
félisten

460 az utódja a 445nek? vagy hogy van HKnál a sorozatok megkülönböztetése?

megkaptam,beforrasztottam a hibás ribbon helyett az újat.most meg a másik oldalinál vettem észre,h nem tökéletes. még nem vok benne biztos,de olyan,mintha eltolódott volna oldalra a hang.

egyébként élvesedett a magas is.asszem ezt a hangfalat yamahával,marantzal nem lenne okos hajtani.BBéci, Te ribbonod is hajlamos éles hangokra fényes hangú erősítővel?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30082) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#30081) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a marantzokat miért kinálják olyan drágán használtan idehaza?
akármi másik márka használtan úgy bukja árát,hogy na.
mondjuk nem kelnek el,de ettől még irreálisak sztem az irányárak is.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30083) Dorian


Dorian
félisten

Hangcsillapító szivacsok és én - újabb felvonás :)

Sokkal jobban észrevenni a különbséget negatív irányban, tehát amikor elpakoltam őket (nem teszt, csak kanapécsere volt, felfordulás) Bedobtam valami zenét olvasás mellé, szóval nem direktbe hallgattam, de egyből lejött: a színpad homályosabb lett és általánosságban is valami zavar volt az erőben :)
Amit nem gondoltam volna: a frontok mögötti szivacsok legalább annyit számítanak, mint a velük szemközti falon lévők. (Bár korábban Béci megmondta, de nem hittem el :)) )

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30084) Altemor


Altemor
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy kis problémám a rendszerem összeállításával.
A szereplők:
- számítógép, gts 460-as videókártyával, alaplapba integrált hangkártyával
- Onkyo tx-sr308 erősítő
- monitor, lg W2363V

Úgy szeretném összekötni őket, hogy Számítógép ---HDMI--->erősítő---HDMI--->monitor. Az erősítő viszont nem hajlandó leszedni a hangot, az a gyanúm, hogy a videokari a hdmi outján egyáltalán nem ad ki hangot. Ha ez így van, akkor mi lenne itt a legjobb megoldás? SPDIF-en vinni a hangot? Ha nem így van, akkor mit csinálok rosszul?

Köszi a segítséget!

(#30085) nyunyu válasza Altemor (#30084) üzenetére


nyunyu
félisten

Videokartya driverben engedelyezve van a HDMI hang?

Masreszt a hang beallitasoknal az nV eszkoze legyen a default.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30086) Altemor válasza nyunyu (#30085) üzenetére


Altemor
csendes tag

Ha default nem állítja be magának, akkor ez lesz a gond, köszi.

(#30087) BullZeye válasza BBéci (#30080) üzenetére


BullZeye
veterán

Félsz, hogy 1 kérdőjellel nem értik meg az emberek, hogy az kérdés?

Elírtam, RCA Stereo Audio (de mivel 95%ban composite video-val karöltve van együtt használva, leszűrhető lett volna), olyasmi kéne mint ez (és így alakul át a digitális analóggá, ami egyszerű, analog->digitális a nehéz, de az is létezik, kb 50$).

Csak a hang kéne, és Analog VGA helyett HDMI, mert nem vagyok benne biztos, hogy van benne S/PDIF a laptopban, és mivel nincs nálam, nem is tudom megnézni.

Képek alapján egyetlen beazonosíthatatlan portnak tűnő rést találtam, ez lenne rajta az S/PDIF kép bal oldalán, az UTP port és az USB3.0 között hátul a sarkon?

[ Szerkesztve ]

(#30088) bajnokpityu válasza BullZeye (#30087) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem ebben nincs spdif.sem optikai sem koaksz.
ideje egyébként csak úgy van spdif,hogy a füles kimenetbe beleépítenek egy optiksi spdifet,és egy filléres átalakítóval lehet normál toslinkra alakítani.nyilván kifejezetten jót tesz az egyébként sem minőségi optikai csatolásnak,de még mindig jobb,mint a hangkari analóg jelét kitenni.

manapság szinte csak az acer rakja bele,meg a nagy multimédiás asusokban szokott lenni.én sem úsztam meg külső usb hangkarit.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30089) BullZeye válasza bajnokpityu (#30088) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a baj ezzel, hogy mikor TV-re van kitéve, akkor csak a HDMIn jön hang és kép, többi ilyen jellegű portot letiltja. Mert ha működne a fejhallgató port, akkor barkács módszerrel átalakítóval rca audio-ra kötném a stereo hangot, jobb mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#30090) bajnokpityu válasza BullZeye (#30089) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem tiltja le....
maximum átvált,de ettől még visszaállíthatod.semminél lesz jobb,egyébként borzasztó...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30091) robi0604 válasza kimi02 (#30079) üzenetére


robi0604
őstag

Az onkyóval tisztában voltam, csak a HK nem rémlett, hogy 435 vagy 445.

Miért gondolod, hogy nem ér a nyomába a 460?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30092) BBéci válasza BullZeye (#30087) üzenetére


BBéci
titán

Meglepetésemet és csodálkozásomat akartam kifejezni a kérdőjelekkel.
Házimoziban és hifiben az RCA kábeleket önállóan használják, kompozitot csak nagyritkán, végszükség esetén.
Számomra felfoghatatlan, hogyan lesz a HDMI kábelen haladó digitális hangból egy adaptertől analóg. Ahhoz D/A konverterre van szükség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30093) laci7878


laci7878
csendes tag

Sziasztok.
Segítsetek légyszi nem értek hozzá.Kinéztem magamnak 2db.erősítőt csak nem tudom melyikkel járnák jobban hosszú távon.Van 2db házi készítésű 8 ohmos 130/160w-os 3 utas SAL hangfalam és azokat szeretném egyenlőre meghajtani.
1: Yamaha RX-V367 3D-Ready 5.1
2: Sony STR-DH500
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#30094) bajnokpityu válasza BBéci (#30092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyetlan ilyesmi trükköt ismerek.a dvi kimenetben van,h benne van az analóg vga jel,és ezért tud működni a dvi dsub átalakító.ami kajak csak a csatlakozón alakít,jelen nem.

viszont nem vettem észre,h be volt kapcsolva a jobb oldali hangfalon -0.5decibeles csökkentés,ezért éreztem,h halkabb...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30095) BBéci válasza bajnokpityu (#30094) üzenetére


BBéci
titán

Jó, de itt HDMI csatlakozásról volt szó. Nem vagyok informatikai szaki, ezért számomra az egyértelmű, hogy egy laptopból HDMI-n digitális hangformátumokat lehet kivezetni. Másnak nem is lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30096) laci7878


laci7878
csendes tag

Sziasztok.
Segítsetek légyszi nem értek hozzá.Kinéztem magamnak 2db.erősítőt csak nem tudom melyikkel járnák jobban hosszú távon.Van 2db házi készítésű 8 ohmos 130/160w-os 3 utas SAL hangfalam és azokat szeretném egyenlőre meghajtani.
1: Yamaha RX-V367 3D-Ready 5.1
2: Sony STR-DH500
Válaszotokat előre is köszönöm.
sürgős lenne

(#30097) BullZeye válasza BBéci (#30095) üzenetére


BullZeye
veterán

HDMI ugyanannyira digitális mint a DVI.

Akkor senki se hallott olyan átalakítóról, ami HDMIből kiszed 2 RCA sztereó audiót, de a képet hagyja HDMI-ben? :D

(#30098) bajnokpityu válasza BullZeye (#30097) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kizárt,h legyen.a hdmi ben nemigen van analóg rész.wikizz. a dvi ből azért lehet dsub,mert van ilyen ér.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#30099) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Segitséget kérnék!
ONKYOtxsr308, vagyPIONEERvsx520.Melyiket válasszam a két belépőszintü gép közül, árban hasonlóak, tudásukat csak leírásokból ismerem kvázi.Aki ismeri a két gépet, kérem segítsen, mert több évre vennén és egy-két napon belül utalnom kéne a pénzt.

(#30100) bajnokpityu válasza BullZeye (#30097) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem ugyanannyira.

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.