Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) #09634560 válasza BBéci (#13894) üzenetére


#09634560
törölt tag

Itt csak mélyről volt szó.A lehetőleg azt nem úgy értettem hogy közvetlen.
A barátom sokszori kisérlete után tette meg ezt a lépést,hogy teljesen fal mellé helyezze,és neki így jött be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#13902) eviktor


eviktor
tag

Mit jelent a "hosszú löketű" kifejezés?

Köszi, V.

(#13903) BBéci válasza eviktor (#13902) üzenetére


BBéci
titán

A membránkitérés mértékére utal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13904) eviktor válasza BBéci (#13903) üzenetére


eviktor
tag

Van rövid löketű membrán is? A hallgató szempontjából van bármi különbség? Köszi, Viktor

(#13905) BBéci válasza eviktor (#13904) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen van olyan is, a hosszúlöketet nem túl régen alkalmazzák. Arról ismered fel, hogy slaghoz hasonlít a pereme.
Mint tudjuk, a membrán megmozgat valamennyi levegőt, úgy képződik a hang. Ha kicsit mozdul, kevésbé löki meg az előtte lévő levegőt, mintha kétszerannyit megy előre.
Nagyon leegyszerűsítettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13906) #09634560 válasza eviktor (#13904) üzenetére


#09634560
törölt tag

Minél hosszabb löketű,annál mélyebb, erősebb hangokat lehet "kicsiholni" belőle.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13907) BBéci válasza #09634560 (#13906) üzenetére


BBéci
titán

Egy 20 centis membrán bármennyire hosszúlöketű, nem fog olyan mélyre menni, mint egy 30-as rövidlöketű.
Szerintem.
Hangnyomásban utolérheti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13908) #09634560 válasza BBéci (#13907) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amugy azonos méretben gondoltam a különbséget.Mundjuk 20" rövidebb és 20" hosszúlöketű.
Utánanéztem eddig amúgy,igazad van egyébként.
Én se irtam hogy" azonos méretű hangszórókat nézve".Ebben is igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#13909) OP-ToTo válasza #09634560 (#13867) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszönöm szépen. Kicsit furcsa a gondolkodásotok, mit ne mondjak :) Elég annyit írni, hogy nem játssza le. Nem azért töltök le egy hd filmet, hogy visszakonvertáljam sima képre. Akkor letöltöm a simát ami 700 megás és kész.

Azért kérdeztem, mert egy egy 4 gb-os hd film divxre konvertálva. DvDre írtam ki mint adat, fel is ismeri a filmet csak kiírja, hogy túl nagy a képe. Arra lettem volna kiváncsi, interneten tudom e frissíteni a szoftverét a lejátszónak, mivel mikor ezt kínában hegesztették, még nem volt hd.

Nem tudom hogy jön ide egyeseknek a bluray lemez. Én nem értek a filmek képi kódolásához, azért kérdeztelek titeket. Totál idióta azért nem vagyok, a többi hozzászólásból úgy láttam volt aki megértette mi a problémám.

Köszönöm, hogy kétszer is válaszoltál végül is megtudtam a válaszomat. Magyarul hiába van nekem 500 mb-os hd filmem, hiába fér rá egy dvd lemezre, akkor sem fogja lejátszani más, csak a blurayes dvd lejátszó. Jó a megállapításom?

Most totál összezavarós kérdésem lenne. Van egy sony hd tv-m. Van egy samsung házimozi rendszerem és van egy asus laptopom. Az megoldható, hogy a laptopról kiviszem a képet a tv-re, és közben a hangot laptopról a házimozirendszerre?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#13910) MaTTeS válasza OP-ToTo (#13909) üzenetére


MaTTeS
senior tag

99.9% , hogy hardverileg sem bírná a lejátszó a hd-t. Dvd-re és 0.7-1.4 gigás avi-kra találták ki ezeket.
(egy P3-as gépen sem tudsz HD filmet lejátszani tiszta processzor erőből, max dvd-t)

(#13911) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hello szakik!

Tervezem plazma TV vételét és vennék mellé egy korrekt hangcuccot is. Lényeg hogy sok filmezés lenne(főleg dts), mellé néha zene és játék(konzolról). Ehhez kéne egy korrekt kis összeállítás, max. 100k-ig. Lejátszó(dvd,bluray nem kell), csak a hangkeltő cuccok. Remélem tudtok segíteni.

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13912) #09634560 válasza OP-ToTo (#13909) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az első kérdésedre megkaptad a választ,én is irtam,hogy a videóproci nem birná el.eddig gondolom tiszta.És ez nem a mi gondolkodásunkon múlik. :)
2.kérdésedre:messze nem összezavarós!:A Samsungodra nem megoldható.Nincs semmilyen bemenete,főleg digitálist nem láttam.(Ha véletlenül lenne rajta,linkeld be a képét!)De az elved jó:sokan ugy használják,hogy számítógépről először HDMI-n,optikai vagy Koax digitális kimeneten megy a hang az erősítőbe,onnan is ,de akár külön is HDMI-n vagy DVI--HDMI átalakítóval megy a kép a tévébe.
Ha igy szeretnéd,javaslom olyan házimozi beszerzését,amink van digitális bemenete,lehetőleg HDMI -márha van olyan a laptopodon. Segitséget nyujt hozzá az 1.sz hozzászólás.

(#13913) #09634560 válasza gyuromoj (#13911) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kicsit tegyél még hozzá és korrekt cucc kijöhet belőle:

pl.Onkyo TX-sr308:72 800
vagy ha nem kell HD,akkor olcsóbban is kijöhetsz,pl yamaha RX367: 64 900
vagy se HD hang,se HDMI-s bekötés,szimplán jó erősitő: Onkyo TX-SR307: 55 900
Hangfal:satelit:JBL SCS178: 65 000
álló:Mission MV8 cinema pack: 90 000
Mélynyomó:a szobádtól függ,de pl 3x3 ig jó: Infinity Classia:50 000
4x5ig: KEFC4:69 000
Esetleg létezik Onkyo HT-s3305 90 000 ebben minden benne van,de satellitek.

Tehát ezekböl kalkulálhatsz,de pl.mélynyomó a szobád méretétől is függ.

[ Szerkesztve ]

(#13914) gyuromoj válasza #09634560 (#13913) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én komplett cuccra gondoltam, mivel darabonként eléggé drága lenne.
Ez a HT-S3305 elég korrekt kis cucc. Szerintem az lesz belőle.
Esetleg a nagyobb tesó 5305 megéri a 20k felárat?
Ez milyen szintet képvisel?
Nem hallottam még erről a márkáról. Mennyire megbízható? Teljesítménye milyen? Gondolom 100k-ig ez a lehető legjobb a célra?!

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13915) #09634560 válasza gyuromoj (#13914) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megéri a 20 k többletet,nagyobb mélynyomó,erősebb hangfalak,és komolyabb hang.,Kb az Onkyo 508-nak felel meg,(kivéve bemérőmikrofon,az a nagytesóban van).
Onkyot én először kb 1977-78-ban láttam először,természetesen csak sztereóban,akkor inkábbb csodálója,mint tudója voltam a technikának(még ma is az vagyok,de ez van... :) ) tehát nem ma kezdték a szakmát,de csak audioszekcióban tevékenykednek.Nem gyártanak pl tévét. Csak CD-DVD-Blu-ray lejátszókat,sztereó és HM erősitőket. Az idén eltalálták az árazást,bár a hangjuk BBéci szerint nem az igazi.De az átlagnak szerintem filmre és modern zenére több mint tökéletesen megfelel.Nekem is volt Onkyo Tx-Sr473-as(vagy 4es,nem tudom,10 éve vettem,7-8 éve adtam el).Most is szivesen vennék onkyot,pedig Yamahám van.
100 ig valóban nincs jobb alternativa,és az egydobozosok között is magasan a legjobb,nem cserélném el egyetlen,akár 200 ezer értékű Blu-rayt tartalmazó szettért.Pl azért sem,mert ez fadobozos a satellitjei,nem műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#13916) gyuromoj válasza #09634560 (#13915) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Szerintem akkor rááldozom azt a 20k-t és akkor tényleg nem lesz bajom. Egyelőre talonba marad, első a TV. Ha most nem sikerül megvennem akkor majd még visszajövök érdeklődni. Addig is minden jót mindenkinek.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13917) kimi02


kimi02
őstag

Szerintetek a H/K 645-ös erősitőhöz JBL L880-as szett vagy Polkaudio RTI A7-es szett ?

Tudom , hogy meg kellene hallgatni de mégis melyik jobb szerintetek ?

(#13918) BBéci válasza #09634560 (#13915) üzenetére


BBéci
titán

Nincs bajom az Onkyókkal, a kisebbeket kifejezetten jó vételnek tartom. Viszont 200e fölött már másik márkából választanék erósítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13919) BBéci válasza kimi02 (#13917) üzenetére


BBéci
titán

Focal Chorus, no meg a Dali, amit privátban javasoltam. Mind a négyet meg tudod hallgatni a Stream-nél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13920) Mustármag válasza BBéci (#13803) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem és köszönöm a választ.
Viszont lenne még egy kérdésem. Nem tudom hogy mi érné meg jobban, egy 70E-80E forint közötti Cd lejátszó, vagy egy 100E-120E forint közötti SA-CD lejátszó? (Mondhatni a legolcsóbb SA-CD lejátszó!!)

(#13921) #09634560 válasza gyuromoj (#13916) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért ha késöbb lesz erősitővétel,két dologra hivom fel a figyelmed:
1: Az állódobozok nagyságrendekkel jobban szolnak mint a satellitek, és
2:kb 300 ezer ráköltött forint alatt nem lesz igazi HD érzésed hangban.
De nem lebeszélni akarlak,csak ha van lehetőséged gyüjteni,tedd meg.

(#13922) gyuromoj válasza #09634560 (#13921) üzenetére


gyuromoj
veterán

Rendben. Majd ha ott tartok hogy megengedhetem magamnak hogy 300k-s hangcuccot vegyek mindenképp jövök vissza, addig meg tökéletes lesz ez is. :C
Köszönöm a fáradságot amit arra fordítottál hogy segíts nekem és persze BBéci-nek is aki másik topikban meg privátban volt a segítségemre. :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13923) #09634560 válasza gyuromoj (#13922) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szivesen!
Igy van,bőven megteszi,tökéletes lesz.Hallás után mondom.

[ Szerkesztve ]

(#13924) BBéci válasza Mustármag (#13920) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben van, vagy lesz sok SACD-d, azok hangminőségéhez illő erősítőd és hangdobozaid, akkor megéri a többletköltséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13925) Mustármag válasza BBéci (#13924) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát jelenleg nincs és nem is tudom hogy lesz-e SACD-m.És azt sem tudni hogy lesz-e high end felszerelésem. De egy "sima" zenei cd-böl ugyan annyit hozna ki egy SA lejátszó mint egy 70E-80E ft-os cd lejátszó???

(#13926) BBéci válasza Mustármag (#13925) üzenetére


BBéci
titán

Az SACD lejátszási képességből nem következik az, hogy a készülék CD-ket jobb minőségben szólaltatna meg. Ha ugyanazért a nagyobb összegért CD-játszót veszel, több esélyed van jobb CD hangra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13927) Mustármag válasza BBéci (#13926) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem és köszönöm a választ.
Akkor egy drágább CD lejátszóban fogok gondolkodni.

(#13928) sharm


sharm
tag

Üdv!
Volna egy kérdésem. Adott egy régi samsung tv(fogalmam sincs milyen típus) található a hátulján egy db antenna bemenet valamit egy euro scart csatlakozó. Adott továbbá egy 5.1 es dvd lejátszó amin található RCA bemenet(bal és jobb oldal). A kérdés pedig a következő: Tud e a scart hang kimenetként funkcionálni a TV-n? Ergo ki tudom e erősíteni az élő tv adást az adott itemekkel? 99%ig biztos vagyok benne, hogy nem, de azért hátha mégis tudtok valamit erről :)

(#13929) hétalvó válasza Mustármag (#13927) üzenetére


hétalvó
addikt

azert ha veszel egy jo sacd-t akkor se jarsz rosszul pl. marantz sa-7001
vagy esetleg egy cambridge dvd-t ami sa-t is jatszik. jo alap, nem draga, mozizni is jo, ha bejon kesobb meg tudsz feljebb lepni.
de ha ram hallgatsz egy squeezebox-ot veszel esetleg kesobb egy kulso dac-ot hozza

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13930) #09634560 válasza sharm (#13928) üzenetére


#09634560
törölt tag

De igen tud.[ilyennel.].

(#13931) #09634560 válasza #09634560 (#13930) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ilyennel. A link helyesen.

(#13932) Dude8


Dude8
tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Technics SA-EX300 -as AV erősítőhöz.

Az erősítés Dolby Pro Logic üzemmódban:
Front: 2 X 40W (4 ohm)
Center: 40W (8 ohm)
Surround: 40W (8 ohm)

A frontokkal és a centerrel semmi gondom sincs, viszont van egy 250W-os SAL XB 12/A aktív subcsövem (ezt megörököltem). A problémám az, hogy ez a subcső kocsiba való, így 12V-ról üzemel.
A rendszert 2.1 ben szeretném használni, a hátulján van külön erősített sub kimenet csíptetőkkel, és egy az aktív mélynek való (így nem erősített) csatlakozási lehetőség RCA-val.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne olyan átalakítót csinálni ami 230V-ból 12V-ot ad, és folyamatosan bírná azt az ampermennyiséget ami kellhet!? Boltban kapható megoldások is érdekelnek, esetleg, ha valakinek van kapcsrajza ill. alkatrészlistája azt is örömmel fogadom!

Próbáltam régi videóból az átalakítót, ami doboz nélkül, szabad tekerccsel bizarr látványt nyújtott, és 1-2 perc használat után túl is terhelődött...

Az erősítőről van angol nyelvű leírásom, kérésre el tudom küldeni, a subcső már régi (bár alig használt), így már nem találtam leírást róla.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

"In God we trust, all others we monitor!"

(#13933) jones965 válasza Dude8 (#13932) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben még nem csináltál ilyet, akkor javaslom ne ezzel kezd el.
Egyébként pedig itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#13934) Gabor970 válasza Dude8 (#13932) üzenetére


Gabor970
addikt

add el "szubcsövet" és vegyél egy alap házimozihoz való aktív szubot 20-25e Ft körül használtan. Ha megpróbáltad a videó tápegységét ilyen célra, akkor tényleg ne lezdj el barkácsolni inkább, vagy könyvtárban keress pár kezdő műszerészeknek szóló könyvet.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13935) Mustármag válasza hétalvó (#13929) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm az információkat, habár még nem tudom mire lesz keretem.
Viszont a squeezebox-ról még életemben nem hallottam tudnál egy felvilágosító linket adni??
(Csak 1 logitech terméket találtam!Ha arról van szó ,akkor az nem az amit én keresek mert nem kezeli a cd-t!)

(#13936) Dude8


Dude8
tag

Kedves jones965 és Gabor970 köszönöm az ötleteket és a segítséget!

"In God we trust, all others we monitor!"

(#13937) hétalvó válasza Mustármag (#13935) üzenetére


hétalvó
addikt

leveszed wav-ba az osszes lemezed es onnantol el is felejtheted az osszeset, kell hozza egy kis nas ami meg plusz koltseg. gondold vegig mit, hogyan akarsz hallgatni, de ez a legkenyelmesebb megoldas. nem gagyi medialejatszok ezek!

hificity itt azert szepen korulirjak.
egy classic 50 korul, hasznaltan 30
touch 70-korul,de abban benne van a szerver is.

1 eve megelegedve hasznalok egy classic-ot, azota nem lattam a szobamban CD lemezt :)
+az internet radio-t se felejtsuk el.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13938) ricsik


ricsik
őstag

Én vettem egy popcornt és az játssza nekem az összes audio formátumot, flacot is.
Valószínű a Logi cuccai jobb minőségűek, de szerintem megfelel ez is.

(#13939) sharm válasza #09634560 (#13931) üzenetére


sharm
tag

Na vettem egy ilyen csatlakozót amit mutattál,(3 RCA,S-video <-> scart) és a hang tökéletes. Viszont gondoltam, hogy ha már s-video van rajta, összeköthetem a géppel (laptop)a tv-t. Vettem egy svideo kábelt, és rákötöttem a tvre, viszont fekete-fehér kép fogadott, átállítottam palra, felbontást is próbáltam váltani, de ugyanez a helyzet. Sőt még a laptopon is szürkeskálás lett a kép. :( Kipróbáltam hogy a DVD lejátszót kötöttem a tvre svideoval, akkor pedig egy ugráló maszlag látszódott csak. Állítgattam a beállításokat a dvd-n (átállítottm a színt rgb-re kompozitról, semmi, átállítottam nscre a képet semmi, visszaállítottam pal ra semmi, vissza a színt kompozitra)erre itt is megjelent a fekete-fehér kép. Nem tudom hogy lehetne színt varázsolni rá, és miért csinálja ezt...

(#13940) hétalvó válasza ricsik (#13938) üzenetére


hétalvó
addikt

a logitech-ekbe azért értelmes D/A-kat tesznek és a legnagyobb előnyük a kijelző amin, mint egy asztali lejátszón képes az ember este egy sötét szobában zenét hallgatni és nem kell bekapcsolnia a TV-t mellé, nekem is van mellé egy hdr1-em, de az csak mozi :K .
És 50k-ért van egy gyönyörű szobai órám ;]

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13941) #09634560 válasza sharm (#13939) üzenetére


#09634560
törölt tag

YUV-re vagy S-videóra kell állitani a tévét és a lejátszót is. és ha van rajta 8pin azt lekapcsolni(nekem grundigon van).És a kapcsolót akkor át kell kapcsolni inputra!!.

(#13942) sharm válasza #09634560 (#13941) üzenetére


sharm
tag

Inputra volt állítva a csatlakozó végig amikor próbálgattam. Tv-n nem tudok semmit állítani, csak AV-re kapcsolni, mert nem az eredeti távirányítója van hozzá. dvd lejátszón hiába állítom yuv ra vagy svideora mindkettőn szürkeskálás a kép. :( ezt a 8pines dolgot meg nemigazán értem

(#13943) #09634560 válasza sharm (#13942) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor ott a bibi hogy a távirányitó nincs meg.Tévét csak setupból/menüből lehet átkapcsolni YUV vagy S--videóra.Kösd be a sárga kompozitot.(hiába,nincs mit tenni táv nélkül,sajna..).
8-12 pin figyelése az magasabb kategóriájú tévéken kapcsolható csak ki-be és azt jelzi hogy ha jel érkezik a bemenetre(scart),akkor rákapcsolja arra a bemenetre a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#13944) sharm válasza #09634560 (#13943) üzenetére


sharm
tag

hát igen a sárga rcan keresztül néztem tegnap is. Csak így sajnos feleslegesen vettem svideo kábelt. na mindegy majd megpróbálok szerezni egy távirányítót.

(#13945) P.Zoli22


P.Zoli22
tag

hali

bi-wire bekötésről mit kell tudjak? van e értelme a dolognak?
A lényeg hogy a jobb frontom hátuljáról elhagytam szállítás közben a kis fémlemezkét ami összeköti kábel dugókat, és szerintem emiatt szól szarul... nem találok ilyen kis lemezt, mondták hogy kössem be 2 kábellel, úgy hogy az erősítőbe egy lyukba 2 kábel, a heco-ba pedig a 2-2 lyukba!

Van ennek valamilyen előnye-hátránya? ugyanolyan kábelből még egy pár jó erre?

Köszi

Zoli

(#13946) nismoka válasza P.Zoli22 (#13945) üzenetére


nismoka
addikt

Előnye nem biztos hogy van, inkább a bi-ampnak van értelme. Azért kipróbálhatod hátha bejön, vannak olyan esetek amikor inkább hátrány, szerintem elég ha pótolod a hiányzó összekötő lemezt mondjuk kábellel de akkor cseréld le a lemezt a másik (bal) hangfalon is kábelre. :)

(#13947) nebulo5 válasza P.Zoli22 (#13945) üzenetére


nebulo5
senior tag

A bi kábelezhető dobozoknál gyárilag beépített "áthidaló" lemezeket, egyébként is javallott kábelre cserélni. Tehát ne sajnáld azokat a lemezkéket. Az azonos színű terminálokat 1 - 1 jó minőségű kábellel tessék összekötni. Nagyon vájt fülűek, hangminőség javulást vélnek hallani az áthidalók kábelre cserélése után.......
Az erősítőnél azonos pólusra kötött dupla kábel helyett egy normál keresztmetszetű kábel, ami esetleg jobb minőségű, gazdaságosabb megoldás. A biamp megoldáshoz, az erősítődnek kell tudnia ezt a funkciót, akkor léphet fel esetleges javulás a hangban, de ezt sokan kipróbálták már, és csak elenyésző hányaduk tartja jobbnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#13948) P.Zoli22 válasza nebulo5 (#13947) üzenetére


P.Zoli22
tag

Tehát, bekötöm a kábelt az erősítőből a front +/- dugójába, majd ugyanonnan egy rovidke kábellel a fölötte lévő dugóba? magyarul az egyikbe 2 kábel lesz?!

Zoli

(#13949) BBéci válasza nebulo5 (#13947) üzenetére


BBéci
titán

Az áthidaló kábel ugyanaz legyen, mint ami az erősítőtől a hangdobozig vezet!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13950) BaLee válasza nebulo5 (#13947) üzenetére


BaLee
addikt

Nem mondjátok, hogy azt a vastag réz lemezt érdemes lecserélni egy 2mm2-es kábelra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.