Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,

De rég jártam erre

Olvastam több helyen is hogy CAT7-es hálókábelből csinálnak hangszórókábelt viszont részletes howtot nem nagyon találtam valamit az eredményről sem teljesen egyeznek a vélemények.

Én viszont az itteni fórumtársak véleményére lennék kíváncsi plusz ha valaki talál valami howtot azt is megköszönöm mert történetesen van elfekvőben ilyen kábelem így ki tudnám próbálni. :R

(#13402) O_L_I válasza skoos (#13396) üzenetére


O_L_I
őstag

Egy pár hete belinket itt valaki egy H/K-t is.
Pont én kérdeztem.
Meg is van [link]

Ja most látom BBéci már válaszolt na mind1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13403) Gál István


Gál István
senior tag

Sziasztok,

Úgy néz ki holnap megyek a vardus 400-as párért és az lenne a kérdésem hogy mit érdemes/szükséges megnéznem rajta azon kívül hogy meghallgatom?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#13404) Seb3s válasza BBéci (#13392) üzenetére


Seb3s
tag

tesóm legénybúcsúján canton frontok + onkyo erősítő üvöltött. akkor még nem vágtam, h ezek ennyire jók. :)
másnaposan is hallgattam mp3-t (halkan) szinte lezsibbadtam annyira tetszett.
Mo.-on hol lehetne beszerezni egy 5.0-t és milyen áron? nem kellene a legújabb széria..

Tough ain't enough.

(#13405) #09634560 válasza Seb3s (#13404) üzenetére


#09634560
törölt tag

Például itt. válogathatsz.

(#13406) Seb3s válasza #09634560 (#13405) üzenetére


Seb3s
tag

uh. gondoltam, h prémium...
legénybúcsún vmi régebbi széria volt. álló hangfalak voltak, de az oldalukon volt még egy kb 20-25centi átmérőjű membrán is. most ezek között nem látok ilyet.

[ Szerkesztve ]

Tough ain't enough.

(#13407) BBéci válasza Seb3s (#13404) üzenetére


BBéci
titán

Többször változott a forgalmazója, nem követtem az eseményeket. Árgépen találtam, de drágán, Németországban félár környékén adják a kifutó modelleket.
A Carat széria oldalsó mélysugárzós.
A Reference sem lenne rossz! :))

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13408) #09634560 válasza Gál István (#13403) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ujonan vagy használtan?
Ujonnan a csomagolásnak és a doboznak is esztétikailag karcmentesnek kell lennie semmiféle laza csavar vagy illesztés nem megengedett hátul nem szabad a festett csavarnak sérültnek lennie-garancia!-,minden tartozék meglegyen,és hogy minden hangszóró szóljon.
Használtan már többmindent,pl.szórókban.a membrán és a szövet épségét körben és keresztben,csavarok mindegyikének meglétét,mindezt darabonként,dobozon a lábak,csatlakozók épségét,lazaságát.Hangminőségét kritikusan,nem szabad csörögnie,kopognia sziszegnie(kivéve twiter,az sziszeghet:) ) hangszórónként vizsgálva.
Természetesen jó kábellel,a te erősitődhöz legjobban hasonlító erősitővel vagy kicsit jobbal kell megejteni(ha használt akkor nem muszáj,kivéve ha el mered vinni a tiedet) a vizsgálatot. A lehető legjobb forrást alkalmazd,-blu ray,vagy Cd játszó- esetleg a te rendszereddel legjobban megegyezőt(pl ha DVD a legjobb forrásod akkor azt.),mindezt digitálisan bekötve,HDMI ha egy mód van rá,és műsoros,ne másolt vagy MP3 anyagot vigyél vagy kérj,lehetőleg olyat amit ismersz,vagy legközelebb áll az általad kedvelt stilushoz,és tartalmazzon megfelelően részletes,magas és mélyhangot..Zenével filmmel(erösebben hangos jelenetet keress) és végül valami folyamatos,pl rádió forrást válassz legalább egy teljes szám erejéig és itt is végezd el a hangminőségvizsgálatot,és hogy mindegyik hangsz. szóljon.
A hangminőség késöbb változik uj dobozoknál,míg bejáródik,ezt vedd figyelembe!

[ Szerkesztve ]

(#13409) Seb3s válasza BBéci (#13407) üzenetére


Seb3s
tag

nah, köszi. karat volt, végre ezt is megtudtam. ;)
szegény mit kapott akkor... :D

azt meg se merem kérdezni hány euro egy szett ebből. :S
megvan 999.. per darab!! :D

[ Szerkesztve ]

Tough ain't enough.

(#13410) Gál István


Gál István
senior tag

Megvan a hangfal! Csak nem szól mert láma vagyok és nem tudom megszólaltani...

(#13411) #09634560 válasza Gál István (#13410) üzenetére


#09634560
törölt tag

Miért?Csak bekötöd és kész...Polaritásra vigyázz,és hogy front A-ba dugd.
Milyen erősítőd van?Ne felejts el kimenetet választani.Dugd be tévébe a monitorkimeneten ott is be tudod lőni.Ha nagyon megakadsz,irj nyugodtan.

(#13412) Gál István válasza #09634560 (#13411) üzenetére


Gál István
senior tag

Nah, szóval összekötöttem egy pár Vardus-400 assal a Pioneer VSX-916 os erősítőmet. A hangkártya flexijack kimenetén keresztül optikai kábellel az optikai 1. bemenetet választotta amire CD van írva. Kiválasztottam a CD-t és semmi hang. A rádió sistereg, de nincs antennám így azt sem tudom hallgatni. :(

(#13413) #09634560 válasza Gál István (#13412) üzenetére


#09634560
törölt tag

Antennának jó egy szál drót is.
Nincs másik,pl. DVD lejátszód forrásnak?Próbálj másikba dugni analóg forrás is jó.
Ha sistereg akkor jel megy a falba.
Lehet hogy a számítógépedben kell engedélyezni hangkimenetet.

[ Szerkesztve ]

(#13414) Gál István válasza #09634560 (#13413) üzenetére


Gál István
senior tag

dróttal kipróbáltam, semmi... aux-ra kötöttem a telefonomat jack-el és semmi... az idegeít hogy ez egy elég nagy user error

(#13415) MaTTeS válasza Gál István (#13414) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Biztos, hogy így kötötted be? [link]
Vardus leírásából szedtem ki.

(#13416) #09634560 válasza Gál István (#13414) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én azért kísérletezgetnék,szomszéd DVD-je analógban,digitálisan.
Aztán megnézném nem e van benyomva az a-b kapcsoló.Polaritás,(mondjuk attól szólna)Mute nyomkodása és hangosítógomb tekerés,Kábelcsere,régi is megteszi..Képernyőmenün 6 ohmra állitanám és letiltanám a többi hangfalt..De rádió sincs?? ez zavaró lenne...szál dróttal Szegedet kellene fognod mindent.3 méteres darabbal. Lényeg:a teljes láncot végigvizsgálnám,kötéseket legelébb.Ment az erősítő idáig?Fülhallgatón szól minden?
Még lennének ötleteim.

[ Szerkesztve ]

(#13417) Gál István válasza MaTTeS (#13415) üzenetére


Gál István
senior tag

Így kötöttem! :K

Sanci38: Már usb-ről szól! :C Próbálkozok, próbálkozok!

[ Szerkesztve ]

(#13418) kimi02


kimi02
őstag

Yamaha RX-V1900-ről vélemény ?

(#13419) fury71 válasza kimi02 (#13418) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem az RX-V1800 van. Szerintem elég jó kis erölkdő, mozira kiváló és zenén sem vall szégyent. Az 1900-s is hasonló lehet.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#13420) BBéci válasza kimi02 (#13418) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon klassz erősítő, ha jó áron adják, ne gondolkozz, vedd meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13421) Gabor970 válasza #09634560 (#13416) üzenetére


Gabor970
addikt

"nem e van benyomva"

miután elolvastad, nem bántotta a szemed???

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13422) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Van egy Yamaha RX-V363 erősítőm és egy Magnat Monitor 990 5.0 hangfal szettem. Ehhez a rendszerhez szeretnék egy passzív mély hangszórót csatlakoztatni, mik a lehetőségeim?
Előre is köszi!

(#13423) BBéci válasza bmakszim (#13422) üzenetére


BBéci
titán

Gyakorlatilag semmi esélyed passzív mélysugárzót kötni hozzá, de nem is lenne értelme.
Mi a bánatért lenne az jó???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13424) bmakszim válasza BBéci (#13423) üzenetére


bmakszim
senior tag

Még egy ilyennel sem:[link] ?
Egyébként azért lenne jó, mert a ládához ingyen jutnék hozzá és nem kellene 30-40ért aktívat venni.

(#13425) BBéci válasza bmakszim (#13424) üzenetére


BBéci
titán

Ez egy aktív láda erősítője, úgy szar, ahogy van, ami egy emencénél magától értetődő.
30-40-ért csak használtban kapsz elfogadható minőségűt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13426) Gál István


Gál István
senior tag

Update: Megy auxon és usb-n is de optikain még nem...

(#13427) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, inkább itt az összerakott rendszerek dominálnak! Na ezt megszakítva lenne egy kérdésem :D
Kinéztem egy kompakt házimozit "LG LH-T760IA" nem a legújabb, mivel ahogy olvastam 2007-es széria! Nos ami a lényeges kérdésem első körben, mivel nagyon nem értek ezekhez, ha hozzá akarom kötni pc-hez (film és zenehallgatás szempontjából) [csatlakozókról egy kép] akkor azt egy sima AUX kábellal megtehetem? Illetve hogy szólni fog az összes hangszóró? :D
Második kérdés, vagy inkább kérés hogy ha tudtok ajánlani valamilyen kompakt rendszert azt szívesen venném... 50-55 ezer forintot gondolnék rá kb...
Összerakott szettre nincs helyem, keretem sem, és nem is használnám ki!

Köszi a válaszokat! :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#13428) Termi16 válasza Gál István (#13426) üzenetére


Termi16
őstag

Ha pc-ről kapná az optikai jelet, akkor ott elősdleges hangkeltőnek az spdif legyen belőve, és a hangkártyád driverében is engedélyezned kell az spdif-et.

matykooo: Nem lesz jó, mert úgy csak sztereó jelet kapsz, tehát a filmeknél bukod a térhangzást.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13429) Gál István válasza Termi16 (#13428) üzenetére


Gál István
senior tag

Driveren belül beállítottam, de sajnos így snics jel :N

(#13430) kimi02 válasza BBéci (#13420) üzenetére


kimi02
őstag

Yamaha RX-V1900-ast 255k-ért tudnák , csak nem tudom , hogy megéri-e az árát.

Vagy inkább H/K 460-as.

(#13431) kimi02


kimi02
őstag

És erről mi a véleményetek ? Jobb mint a Polk Audio RTI A7-es szett ?

(#13432) #09634560 válasza Gál István (#13429) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor tedd másik-első- bemenetbe. És ott próbáld ki. Ha van bitstream a driveren,arra állitsd be és ha lehet állitani a kimeneti frekit akkor 48 vagy 96 KHz legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13433) #09634560 válasza matykooo (#13427) üzenetére


#09634560
törölt tag

1. kérdésedet megválaszolták.,bőven helytálló.
2. kérdésedre:gyüjts hozzá,mert a egolcsobb bemenetes: Optikai: ez, HDMi: pedig ez. vagy optikaiban létezik olcsobb samsung is lehet,de az kissebb. Keress rá

[ Szerkesztve ]

(#13434) Gál István


Gál István
senior tag

Egy ilyen kábellel kötöttem össze.

A hangkártyámon ide:

Az erősítőn pedig ide (mindkettőt kipróbáltam):

Majd pedig ugye az erősítőn kiválasztom a forrást:

És ez usb illetve aux esetében működik is de optikai bemeneten nem.

[ Szerkesztve ]

(#13435) #09634560 válasza kimi02 (#13430) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha teheted,nézd meg ezt.

(#13436) Termi16 válasza Gál István (#13434) üzenetére


Termi16
őstag

A pc-n nézd meg, hogy "ugrál-e a hangsáv", amikor lejátszol valamit az optikai kábelen kiküldve.

Ha a driverben be van állítva az spdif és a vezérlőpultban is ez van elsődleges hangkeltőként megjelölve, akkor sajnos nincs más ötletem! :(
Talán a hangkártya driverében lehet vmi beállíáts, amivel szórakozni kell, a creative driverekről eddig csak rosszat hallottam.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13437) #09634560 válasza Gál István (#13434) üzenetére


#09634560
törölt tag

Videokártyád HDMI-jéről próbáltad? Hátha onnan nyernél hangot.
Amugy jól csinálnád.De tuti hogy az az optikai kimenet?Mert nem ismerem a kártyád,azért kérdezem így. Van koax kimenet is?Hátha az jobbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13438) Termi16 válasza Gál István (#13434) üzenetére


Termi16
őstag

Amit Sanci ír, az elgondolkoztatott...

Egyik ismerőnek Audigy 2 zs hangkarija van, igaz régebbi ugye, de hasonló kategória volt annó. Annak is ilyen a digitális kimenete, és neki ha jól emlékszem csak KOAX-t javasoltak, merthogy azzal fog működni a dolog. Azóta elment nyaralni, tesztelni még nem tudtuk, de esetleg lehet, hogy akkor a Te kártyádon is csak koax kábellel menne.

Másik a Hdmi, amit Sanci szintén megszellőztetett. Ha van az erősítődön, akkor ennél jobb megoldás nincs is a hangok kiküldésére :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13439) Gál István válasza #09634560 (#13437) üzenetére


Gál István
senior tag

Termi16: ugrál a hangsáv, de hang nincs.

Sanci38: A VGA HDMI-ről nem próbáltam, de nem is hdmi-s az erőlködőm. Esetleg meg lehetne próbálni Coax kábellel, de én úgy emlékeztem hogy jó az optikai is... Na majd ennek még utánanézek.

(#13440) #09634560 válasza Gál István (#13439) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,jó az optikai de ugyanolyan jó a koax is.Bocsi a HDMI kérdésért. Csak most néztam mag közelről az erösitőd.plusz közben msn,erre nincs mentségem.

[ Szerkesztve ]

(#13441) Termi16 válasza Gál István (#13439) üzenetére


Termi16
őstag

Arra figyelj, hogy ha koax-koax kábelt veszel, akkor az valszeg a hangkariba nem fog belemenni (szélső helyen van a csati, nem férne el..), szóval érdemesebb jack-koax-szal próbálkozni.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13442) Gál István válasza Termi16 (#13441) üzenetére


Gál István
senior tag

Akkor lehet hogy ilyen kábel kell nekem... dejó... Tudnál linkelni egy ilyen jack-coax kábelt?

Sanci: Semmi gond, inkább köszönet a segítségért.

(#13443) Termi16 válasza Gál István (#13442) üzenetére


Termi16
őstag

Szerintem a jack-dupla rca jó, de érelemszerűen csak az egyik rca-n fog jönni a jel. És azt tudod a koaxba dugni az erősítődőn.

Vagy itt látok jack-koax átalakítót, ha ezt beledugod a hangkártyádba, akkor a hossza miatt már elég hely lesz, hogy a "sima" koax kábelt haszálhasd.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13444) #09634560 válasza Gál István (#13442) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tessék kép róla.A legelső az.

(#13445) Termi16 válasza #09634560 (#13444) üzenetére


Termi16
őstag

Csak neki 3,5-ös kell. :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13446) #09634560 válasza Termi16 (#13445) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mint mondtam,nem ismerem a kártyát. :) Sorry! Attól függetlenül így néz ki.

(#13447) #72042496 válasza Termi16 (#13438) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annak nem ilyen a kimenete. Külsőre ugyanaz, de az Au2-n sima coax S/PDIF van, az X-Fi-vel pedig debütált ez a FlexiJack nevű borzalom. A driverben kell beállítani, hogy vonal-, mikrofonbemenetként, vagy digitális kimenetként működjön. Nálam egyébként minden újraindításnál efelejtette a beállításokat.

És igen, ha valaki coax kábellel köti be az erősítőt, nem tud mikrofont használni.

Egyébként egy 3,5-ös mono jack-RCA átalakító és egy RCA kábel kell hozzá, amint azt a Z-5500 topicban vagy 50-szer leírtuk. ;] :)
Ilyen végekkel szerelt kábelt még nem láttam, de ha bemegy az ember egy elektronikai, vagy hangtechnikával foglalkozó boltba, valószínű forrasztanak neki egyet. Házilag sem ördöngős megcsinálni. Szerintem az átalakítós verzió egyszerűbb és éppolyan jó lesz ide.

(#13448) Termi16 válasza #72042496 (#13447) üzenetére


Termi16
őstag

Igen, később linkeltem is az átalakítót :)
Majd nekem is be kell szereznem egyet havernak. Ja és éreztem én, hogy a driverrel kell vacakolni :P

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13449) #72042496 válasza Termi16 (#13448) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amit linkeltél, abba antenna csatlakozó megy. Neki valami ilyesmi kell. Fontos, hogy egy gumigyűrű legyen a végén, különben nem fog vele szólni a rendszer.

Ne is mondd, máig elfog a szédelgés, ha meglátom egy mondaton belül az "X-Fi" és a "driver" szót. Anno nagyon megszívtam vele.

[ Szerkesztve ]

(#13450) Termi16 válasza #72042496 (#13449) üzenetére


Termi16
őstag

Akkor azt elég szépen benéztem, google 1. találat..:DD

Még jó, hogy szóltál.
:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.