Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) User64476


User64476
őstag

Hm... Én nem akarok itten leszólni, kijavítgatni, laikusnak minősíteni sokakat, de... mégis muszáj megtennem.

Minek kell egy erősítőhöz BÁRMIT tekercseltetni? Itt a TDA7294 jött erőteljesebben szóba, én ilyenből csináltam egy hifi stereo erőlködőt.

Elmész a boltba, veszel két erősítő kittet. Ugyanott veszel egy hozzá passzoló (150-200W) toroid trafót, +-27 voltosat. Ez a max. teljesítményt kihozza belőle, a gyári adat szerint, én pedig nem agyok okosabb mint a gyári adat. (Gyk. 1,7ttel kell szorozni a voltokat az egyenirányítás miatt 1,7x27 jön ki a végén)
Most aki azonnal belém akar kötni, hogy 150-200Wos toroid nem elég (mert ugye 2x100Wos az erősítő, az ugye 200W, és ehhez nem lehet elég 150Wos!) az gyorsan gondolja végig: a KONDIK soksoksok kraftot tárolnak és LÖKÉSSZERŰ teljesítmény impulzusok (bummog a mély) állnak fenn. Ergo a lökés szünetében feltöltődik a kondi, és nem kell 500Wos táp. Veszel még egy 20-25 amperes (inkább 25) graetz hidat (stab kocka), néhány méter árnyékolt kábelt, potmétert, biztosíték foglalatot, egy házat a cuccnak (én fából csináltam), bekapcsológombot, bemeneti-kimeneti csatlakozót, 1 vagy két IRDATLAN nagy hűtőbordát, stb. és már csak össze kell forrasztgatni a mókát. Ja és persze ökölszabály, 1A áramra 1000mikrós kondi, javasolt a dolognak a ''kis'' trafóteljesítmény miatt 2x20000 mikrót adni.

Doboz építés: Inter-Fa kft. lapszabászat. Mindenféle vastagságú MDF lapot méretre szabnak neked annyiért amiért amúgy egyben is elvihetnéd.
Hangdobozt olcsón és úgy hogy jól is szóljon (persze ez szubjektív, van akinek ha cicceg és bummog az már jó) szinte lehetetlen. Nem kittben árult hangszóróból méginkább. Somogyi kizárható egyedül a 25centis kevláros a jó. A többi kuka, komolyan (nem elég érzékenyek, és nem lehet velük még programmal sem értelmes méretű dobozt tervezni). Az MNC szimpi, de nem próbáltam még. Visaton tuti hogy jó.

Most elsőre ennyi, elnézést ha nagyon felidegesítettem magam :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.