Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Hatchet válasza Ricardo (#3800) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Ilyen lábmunkát mondjuk Vitalijtól, még 93-ban sem lehetett látni, de nem is ezért van a szeren az "öreg":
[link]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#3802) Ricardo válasza Hatchet (#3801) üzenetére


Ricardo
félisten

Mennyivel vékonyabb volt :D

(#3803) Hatchet


Hatchet
csendes tag

UFC 132 "szpojler" következik, képekben, mert végre nagyon jó kis meccsek voltak a gálán, látványos befejezésekkel:

Ortiz vs Bader: áá, nagyon szép guillotine:

Silva vs. Leben: így is lehet jól védekezni egy klinch kísérlet ellen:

Condit vs. Kim: b@sszus ezt a flying knee-t!

Cruz vs Faber: látványos pörgős meccs volt, szép megoldásokkal. Cruz maradt a bajnok, pontozással.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#3804) MichaelSD válasza Ricardo (#3792) üzenetére


MichaelSD
őstag

Egyetértek, de naiv lenne pont a harcművészeken számonkérni, mert minden így megy (ment) a világba.

Amúgy amióta a férfi nem megy a csatatérre ez a probléma megvan.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3805) Nimrod válasza MichaelSD (#3804) üzenetére


Nimrod
addikt

Van kivétel például a krav maga, aminek ugye van katonai ága is.
Illetve amennyire tudom a baranta is nagyobb hangsúlyt fektet a szellemi részére.

(#3806) MichaelSD válasza Nimrod (#3805) üzenetére


MichaelSD
őstag

Krav Maga katonai ágának nem lehet szellemi része, ha van fabatkát sem ér. Katonákat, katonai bevetésre kell kiképezni, nem pedig a világbéke elméletére. De a KM nem arról lett híres, hogy introvertált meditatív stílus. ;)

Baranta szellemisége meg olyan amilyen, engem nem győzött meg, de a stílus sem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3807) Integra válasza Nimrod (#3805) üzenetére


Integra
titán

8 év krav maga után azért elmondhatom, hogy a krav maga-ban elég sok minden van, de szellemiség, meg budo, meg zen meg ilyesmik nincsenek, ez nagyon másról szól. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3808) Integra


Integra
titán

na, mint az várható volt, haye visszavágót akar:)
most a vitali-val küzdene, azt elverné, erre vladimir akar bosszút testvéréért, így lesz egy harmadik meccs is. ejj, de szép szappanopera és mennyire sok pénz lesz ebben:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3809) Nimrod válasza MichaelSD (#3806) üzenetére


Nimrod
addikt

A kravot nem a szellemiségre értettem, hanem hogy az is elment csak a sport irányába.

(#3810) Ricardo válasza Integra (#3808) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért jóval nézhetőbb lesz ez a szappanopera mint a barátok közt :D

(#3811) Integra válasza Ricardo (#3810) üzenetére


Integra
titán

csak ne felejtsék el a következő mérlegelésnél haye-t lábujjakra is lecsekkolni :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3812) heihachi


heihachi
addikt

Cikk Vetővel, minden tiszteletem az övé.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#3813) Integra válasza heihachi (#3812) üzenetére


Integra
titán

nem hiszem el amit olvasok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3814) Ricardo válasza Integra (#3813) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek fényében le a kalappal. :R Valaki "felfedezhetné", és elkezdhetne foglalkozni vele.

"Tavaly a WBC junior világbajnoka lettem könnyűsúlyban, de nem tudtam megvédeni a címemet, mert nem volt rá pénzem. "

Hihetetlen :(

[ Szerkesztve ]

(#3815) gege71.hu válasza heihachi (#3812) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ez döbbenet. Max respect a srácnak! csinálhatna egy paypal-es gyűjtőt..én tuti küldenék némi lóvét. Nyilván nem százezreket, de nem hiszem, hogy egyedül lennék ezzel...és nem alamizsnaként adnám hanem tiszteletem jeléül. :R :R

(#3816) Integra


Integra
titán

az igazi sportszerű viselkedés

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3817) MichaelSD válasza Nimrod (#3809) üzenetére


MichaelSD
őstag

Bocs, félreértettelek. Nem tudok hozzászólni a KMhez, ennyire nem mentem bele a KM mélységeibe.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3818) heihachi válasza Integra (#3816) üzenetére


heihachi
addikt

Remélem utoljára lát belülről sporteseményt az alak.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#3819) Integra


Integra
titán

pufff:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3820) Integra


Integra
titán

erdei-pascal meccs? minitorna? wtf? mi ez az alibi heppening? miért nem kapja már végre meg a frankó ellenfelét?!?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3821) Integra


Integra
titán

szombaton fedor újra ketrecbe lép

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3822) G.Ogre válasza Integra (#3821) üzenetére


G.Ogre
csendes tag

Ezt nem követem annyira, de nem úgy volt, hogy visszavonul?

(#3823) Integra


Integra
titán

ki jöjjön erdeinek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3824) G.Ogre


G.Ogre
csendes tag

Itt van a szombati Fedor meccs, orosz kommentárral :DDD 5:50-nél kezdődik
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3825) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3826) Integra válasza G.Ogre (#3824) üzenetére


Integra
titán

kemény az ufc reklám :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3827) Integra válasza G.Ogre (#3824) üzenetére


Integra
titán

SPOILER

na jó, komolyra fordítva: elég meredek, szerintem fedor durván hibázott, nem értem, hogy tudott ilyen könnyen henderson mögé kerülni, aztán puff tarkóra egy pár, és már k.o. látszott rajta a köd, lehet, hogy tudta volna clinch-ben folytatni, de henderson addig ütötte volna, amíg levegőt kap. szerintem a bíró korán ugrott, még bírta volna. én hagytam volna még picit menni tovább.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3828) G.Ogre válasza Integra (#3827) üzenetére


G.Ogre
csendes tag

Más bunyós ismerősök is ezt mondták, én azt mondom nem baj, hogy beleszólt a bíró. Nagyon veszélyes területet támadt Henderson, ezt minden komoly bírónak vagy bunyósnak tudnia kell, nem véletlenül tiltott terület a tarkó, iszonyat komoly, maradandó sérüléseket lehet így szerezni, kisagyban a látóközpont, agytörzsben meg minden idegpálya átfut, kivéve a szaglóideget. Szóval elég necces. És itt tök mindegy, hogy Fedor kapja-e vagy valaki más, én is csak lestem, hogy milyen simán kibújt alóla és mögé került. Ott volt vége.

(#3829) Integra válasza G.Ogre (#3828) üzenetére


Integra
titán

na ez a másik, hogy az ott tiltott terület és két akkorát odavert, hogy csoda, hogy fedor milyen gyorsan lábra állt... nem tko-t kellett volna hirdetni, hanem ott megszakitani, hendo-t meginteni keményen és várni fedor döntésére, hogy tudja e és akarja e folytatni a meccset.. én nem értem, hogy ezt büntetlenül ráadásul tko-s győzelemmel hendersonnak itélték. mondom ezt úgy, hogy bizony, fedorból egyszerűen hiányzott a tűz és valszeg kikapott volna igy is, úgy is... valamiért nincsen meg jelenleg benne az állat.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3830) G.Ogre válasza Integra (#3829) üzenetére


G.Ogre
csendes tag

Ami Szegeden volt ketrecharc gála, ott is volt egy hasonló kimenetelű meccs. Egyik srác hasra került, a másik meg a tarkóját kezdte ütni, szintén azonnal le lett állítva, azzal az indokkal, hogy már nem tudott védekezni az ellenfél. Persze elkapja a hév az embert ilyenkor, és nem is gondolkodik, de azért minimális intelligenciával oda lehetne figyelni erre, hiszen nem kivégezni akarjuk a másikat egy mérkőzésen, hanem legyőzni. Annyi biztos, hogy vitatható a bíró döntése, talán egy intés és orvosi vizsgálat után lehetett volna folytatni.

(#3831) Integra válasza G.Ogre (#3830) üzenetére


Integra
titán

ezért kéne profi biró és nem amatőr. meglepő, hogy ilyen birót raktak be ilyen meccsre..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3832) paleinho válasza Integra (#3831) üzenetére


paleinho
senior tag

Azért Herb Deant amatőrnek nevezni :( talán ő a legjobb mma bíró.

(#3833) Integra válasza paleinho (#3832) üzenetére


Integra
titán

valóban? elég orbitális hibát vétett...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3834) paleinho válasza Integra (#3833) üzenetére


paleinho
senior tag

bárkivel megeshet, de azért amatőrnek nevezni :) mindegy szerintem korán állította meg, például a Carwin meccsen engedték tovább itt is belefért volna még pár másodperc, nem hiszem hogy Fedornak komoly baja esett volna ha tovább engedik

(#3835) G.Ogre válasza paleinho (#3834) üzenetére


G.Ogre
csendes tag

A nem hiszemből lesz a nem gondoltam volna. A bírónál nagyobbat hibázott Fedor, ez most ebbe került.

(#3836) Hatchet


Hatchet
csendes tag

A Zuffától kitették már a Golden Glory jó részét és Fedort... persze Dana W. nagyon kedveli (fikázni) Fedort (amióta beintettek neki a ruszkik és nem írt alá az UFC-hez), de Kimbo Slice-hoz hasonlítja, hogy nem lehet rá építeni... komoly a fazon na... a Strikeforce meg jó eséllyel hamarabb megy a levesbe, mint előre lehetett rá számítani. Már a nehézsúlyú tornából sem lesz sok, ahogy ez jelenleg áll.

Nem baj, itt a hétvége és jön az UFC 133.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#3837) Horka1


Horka1
tag

Üdv mindenkinek, rég jártam erre.

Egy kicsit elköltöztem Pestről, és csak pár napja van netem.
Meglátogattak a tanítványaim az új helyen és készült is egy kis videó ebből az összejövetelből.

Szokásom szerint ez sem harc, hanem edzés Ha valakinek netán Solt környékén kedve támad tanulgatni ezt-azt, vegye fel velem a kapcsolatot.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3838) Nimrod válasza Hatchet (#3836) üzenetére


Nimrod
addikt

Régebbi UFC vagy K-1 meccseket honnan tudok letölteni? Gondolom az már legális kategória, torrentek eléggé halottak a témában ahogy néztem. Vagy csak rossz helyen néztem? :U

(#3839) Horka1 válasza Horka1 (#3837) üzenetére


Horka1
tag

Vingcsunosok számára egy kis érdekesség.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3840) Horka1


Horka1
tag

Ez egy Ukrán énekesnő dala semmi köze harcművészethez, de meg kell osztanom veletek, úgy érzem :))

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3841) Integra válasza Horka1 (#3840) üzenetére


Integra
titán

tehetséges :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3842) VinoRosso válasza Horka1 (#3839) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem is tudtam, hogy még ilyen topic is van itt véletlenül akadtam rá

Érdekes ötlet ez a rendszer amit kitaláltál, de én nem hiszem, hogy összehoznám a keletet és a nyugatot, ez tűz és víz, csak kioltják egymást.Talán a jeet kune do volt az első ilyen indíttatású dolog, ami próbálta mindenből a jót egybegyúrni de nekem valahogy az sem áll össze. Bár az az igazság, hogy nem vagyok valami nagy harcművész, jó régen tanultam WT-t, de 9 hónap után otthagytam, mert addigra tudatosult bennem, hogy kóklerek, és igazából akinek valami fogalma van a dolgokról az egy nagyon szűk kör, és azok nem adják ki semmi pénzért a tudásukat, mások pénzét viszont előszeretettel elszedik, hogy abból finanszírozzák a saját fejlődésüket (hülye gazdag európaiakat úgy is le lehet gombolni alapon). Más Kung fu meg nem volt a városban ahol lakom, egy darabig egyedül tanultam autodidakta módon mert érdekelt, de aztán partner híján nem láttam értelmét és abbahagytam.

Kár, hogy az ország másik végében élsz, lehet ha egy helyen laknánk átmennék pár edzésre, hogy mégis milyen.

(#3843) vikvuk válasza Integra (#3841) üzenetére


vikvuk
aktív tag

a f@szomat érdekli, vannak adottságai :D

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#3844) Horka1 válasza VinoRosso (#3842) üzenetére


Horka1
tag

A JKD-ról nem nagyon tudok nyilatkozni, de mára messze felülmúlja alkotója eredeti elképzeléseit, és szerintem teljes értékű ágazattá vált.

Kelet és nyugat, ha tűz és víz, akkor nem feltétlenül fogják egymást kioltani, bár ilyen filozófiákban nem gondolkodom, de a kovács is vizet fröccsent kihülő vasra, és az újra felhevül a víz hatására (Víz alkotóelemeire (hidrogén + oxigén) bomlik nagy hőmérsékleten, ezek együtt vízzé égnek és újra felrobbannak az izzó vason, míg teljesen el nem párolog a víz)

Én inkább így filozofálgatok magamban.

Egyébként pedig a keleti és a nyugati embernek is két lába két karja van, mindenkinek meg kell őriznie a stabilitását, jó időérzékkel kell rendelkeznie, jó távolságérzékkel, tempó, kondíció stb stb stb... a többi csak forma.

Végül mindenkinek kialakul a saját stílusa. Ahogyan az aláírásunk sem egyforma a mozgásunk és a képességeink sem. Úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy milyen ágazatok gyúródnak egyé egy emberben, ha az a gondolkodásmódjából és képességeiből eredően egy egységes rendszerré áll elő. Ez semmi más az én felfogásom szerint csak az egyébként minden harcművészethez szükséges képességek újra csomagolása. Egy új formai és gondolati keretbe helyeztem tulajdonképpen ugyanazokat a dolgokat amiket bárhol megtalálhat az érdeklődő.

Titkos tudású mesterek:

Nincsenek ilyenek. Minden nyilvános, minden tudáshoz hozzá lehet jutni főleg az LT WT ágazataiban. A legjobban marketingezett ágazat, minden mester átadja a tudását, az nem adja át akinek nincs is mit átadni, ehelyett misztériumot ad, és vágyat ébreszt a semmi megszerzése iránt. Az ilyen oktatót ott kell hagyni és tanulni valami mást.

Elkezdtem Jitsu-zni, és azt veszem észre, hogy szinte alig vannak különbségek a vingcsun és a Jitsu technikái között. A két stílus karakteresen csak a földön válik különbözővé.

Teljesen mindegy milyen stílust tanul az ember, ugyan azokhoz a képességekhez jut, és teljesen lényegtelen, hogy milyen varázslással kápráztat el a stílusod, a harcban használható technikák megfogják mutatni neked is, hogy mi az a többi amit egy az egybe el lehet hajítani, mert kivitelezhetetlen élesben.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3845) VinoRosso válasza Horka1 (#3844) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én vizet és tűzet mondtam, nem vizet és izzó vasat, az nem ugyanaz. Öntsd le tábortüzedet egy vödör vízzel se főzni se sütni nem fogsz tudni :N Az szöges ellentét a kelet és a nyugat közt amit írtam az az élet minden területére igaz (gondolkodásmódra, életvitelre mindenre), általánosságban, persze kivételek mindenhol vannak (pl keleten, is vannak európaira hajazó harci rendszerek), de ezek csak a szabályt erősítik.

Alapvetően az emberek gondolkodásmódjából fakadó stratégiai megfontolások miatt van ellentét. Nyugaton az erőre és a szilárdságra építenek, keleten pedig a gyorsaságra és a lazaságra. A kettőt nem lehet egyszerre, ez egyszerűen fizikai képtelenség (ha már a fizikát hoztad fel), amit newton II. , törvénye, az F=m x a igazol (ez sem pontos tudom, de a relativisztikus hatásoktól itt el lehet tekinteni az egyszerűség kedvééért, bár pont ezek fejezik ki a legjobban a dolgot). Ha az erőt akarod növelni azt tiszta sor, ahhoz nagy (izom)tömeg kell, ha a gyorsaságot akkor viszont le kell osztanod a tömeggel (a=F/m), így megfordul az arány, tehát kis tömeggel lehet elérni nagy gyorsulást. A gyorsulást egy részecske és nem "bolygó" gyorsítóban vizsgálják, a tömegvonzást meg kozmikus és nem szubatomi tartományban. Ez nem azt jelenti, hogy a részekék közt mondjuk nincs tömegvonzás, csak a mi inerciarendszerünkhöz,az emberi méretekhez képest, arányaiban annyira kevés, hogy szinte nem is mérhető.

A két irány közül egyik sem feljebb való a másiknál. Mindegyiket lehet annyira jól csinálni, hogy felülkerekedj vele a másikon. Ha elég sokat gyakorolsz, akár egy papírlappal is szétszabdalhatod a másikat, csak nem mindegy, hogy mennyi energiát kell befektetned a dologba, hogy ezt elérd, és itt jön képbe az inercia rendszer, ami mindenkinél saját maga, illetve az adottságai. Lee erre jött rá, amikor a jeet kune do-t megalkotta, hogy nincs legyőzhetetlen rendszer, ha úgy jobban tetszik stílus,mindennek megvannak az erősségei és a gyengéi, és minden attól függ, hogy mennyire tudod kihasználni a képességeidet, adottságaidat egy adott szituációban, és hogy olyat gyakorolj, ami hozzád a legjobban illik. Ezért mondta, hogy nem hisz többet a stílusokban, mert egy küzdelmet mindig egy-egy szituáció dönt el, és abban ugyan megvan a fix optimum, hogy melyik mozdulat(ok) a nyerő, de ez mindig változik. Lehet egy szituban úgy mented meg az irhád, ha kinyomod az ellenfeled szemét, egy másikban meg úgy, hogy egy jobb horoggal halántékon vágod. A WT-ben nincs horog, a bokszoló meg nem fogja kinyomni a szemed, ezért logikusan adódik, hogy egyesíteni kéne a kettőt, és ha mindenből mindig a legjobbat használjuk, akkor kuva jók leszünk. Csakhogy itt jön képbe amit mondtam, hogy ezek eltérő felkészülést, gyakorlást igényelnek. Egy horogban kell legyen erő, ha nincs benne szúnyogcsípés lesz belőle, szem kinyomásához semmi erő nem kell, viszont villámgyorsan és centire pontosan kell csinálnod, hogy az ellenfélnek ne legyen ideje pislantani se, és ezért nem lehet a kettőt egyszerre jól megtanulni. Ha a vizet kevered a tűzzel, a sülted nem lesz sült, a főztöd nem lesz főtt, és egy félig sült félig főtt ehetetlen valamit kapsz. "Lehetetlen, hogy egy ember két lóra üljön, két íjat feszítsen ki, és lehetetlen, hogy egy szolga két urat szolgáljon. " Ez erre vonatkozik. Az, hogy kinek mi a jobb, egyéni adottságok döntik el, egy 155 centis 45 kilós kantoninak nem biztos, hogy a kick box a legmegfelelőbb, ezért ott a ving chunghoz hasonló stílusok terjedtek el. Ugyanakkor egy tokiói szumós soha nem fog tudni megtanulni Kung fuz-ni mert egyszerűen alkalmatlan rá. Ez az eltérő stratégiából fakadó különbség egyébként szépen megfigyelhető a régi (leginkább középkorig, mert itt még számítottak az adottságok, gépeket lehet ugyanolyanra csinálni) hadviselésben is, a tradicionális keleti haderők (arabok,hunok, magyarok, mongolok) mind offenzív könnyűlovas/lovasíjász seregekből álltak, amivel baromira gyorsan lehetett nagy területeket elfoglalni, megtartani viszont nem nagyon, ezért estek szét ezek az államok (ha át nem alakult a haderejük mint a magyaroké), a nyugati(európai) hadakat pedig defenzív nehéz lovas/gyalogos (általában páncélos) erők alkották, amik nagy távot nem vagy csak nagyon lassan tudtak megtenni, viszont kis területek, főleg erődök, várak védésére tökéletesen alkalmas volt. Hogy egy adott csatában ki került ki győztesen attól függött, hogy ki mennyire volt jó abban amit csinált.

Ezért mondom azt, hogy szerintem nem jó ötlet összehozni a kung fut a boksszal, mert a bokszhoz erő és keménység kell, a kungfuhoz meg lazaság és gyorsaság. Ha már mindenképpen bele akarod vinni a körmozdulatokat én harci Tai Chivel kisérleteznék, de kiváncsi vagyok így is, hogy mi sül ki belőle.

Az E.E.W.T.O-val meg nem az a baj, amit oktatnak, mert az egy elég jól összerakott rendszer, hanem ahogyan oktatják, jobban jársz, ha videókról tanulsz, mint ha velük tréningezel. Az átlagnak sok pénzért egy semmit érő üres edzést adnak, nem fektetnek semmi hangsúlyt a gyorsaságra és a pontosságra, egyszerűen nem edzenek rá. Csak annyit mondanak, hogy ne eddzél fizikumra, mert az lassít, de ez egy fals elgondolás, kell rá edzeni, csak nem úgy ahogy mondjuk egy karatés vagy kick boxos edz. De nem csak ez a gond, egyszerűen nem törődnek az egésszel, a lényeg, hogy told befele a lóvét, járj el szemináriumokra, vizsgázzál, vegyél pólót gatyát könyvet, aztán cserébe le se szarnak. Volt úgy, hogy 3 hónap után nem egyszer én tartottam edést, mert a Si Hing "nem ért rá" lejönni (persze ment tréningezni a feljebbvalóihoz, akiktől tanulhatott is valamit), amikor meg felróttam neki, hogy hogy van az, hogy én fizetek az edzésért amit én tartok, akkor jött az oltás, hogy hogy jövők én ahhoz hogy őt kritizáljam. Egy idő után meguntam a banánt és megmondtam hogy ez nálam nem működik és szépen eltoltam a biciklit.

[ Szerkesztve ]

(#3846) Horka1 válasza VinoRosso (#3845) üzenetére


Horka1
tag

Sok munkád fekszik ebben az írásban, ezért mindenképpen válaszolok.

Alapvetően nem, de néhány részletben egyet értek veled.

Nincs kelet és nyugat az Én felfogásom szerint. Emberek vannak, harcok vannak, és megoldások vannak.

Az izomnak nem csak tömege van, hanem minősége is és egy csomó más adottsággal egyszerre fordul elő.

Nézd csak meg a szín izom bokszolókat. Olyan gyorsak, hogy a szemed nem tud megrebbenni mire ütnek kettőt, és igen jó taktikusok stb... Erdei Zsolt a legtöbb HVTO-s "mestert" Mádaival az élen porrá verné.

Nem igen szabad szerintem ennyire általánosítani, és karakteresen kijelenteni, hogy a kungfuhoz ez kell, a másikhoz meg az és, hogy ezek között nincs átmenet.

Én 93 kiló vagyok, de nem biztos, hogy tud minden 60 kilós figura olyan gyorsan ütni, rúgni mint Én. Nem fényezni akarom magam, csak tudom.

A Nagyobb test nem feltétlenül hátrány a kisebb nem előny. Hiába piszkálsz meg gyorsan, ha Én egyszer eltalállak leszakad az állkapcsod a kis piszkálgatást meg kiröhögöm közben...

Borzasztóan sok dolognak kell együttállni ahhoz, hogy megnyerj egy bunyót.
Nincsen karakteres kijelentésre lehetőség. Semminek a végét nem lehet előre tudni.

Alakítgatom azt a formai megközelítést ami nekem leginkább megfelel.
Elneveztem a nevemről. Így adekvát..

Tudom jól, hogy vannak nálam sokkal képzettebb bunyósok, hát hogyne tudnám. A harcművészetek széles skáláján azért nekem is van helyem, és lehet, hogy amit ma én összerakok az csak 20 év múlva lesz eredményes valamely tanítványom számára. Nem baj. Nem akarom a világot megváltani. Alkotni szeretek, és alkotok is, nem beszélve arról, hogy minden olyan dolgot megtanítok a tanítványaimnak, amit esetleg máshol titkosítanak, és csak ilyen meg olyan feltételek mellett lehet hozzá jutni.

Engem az alkotás érdekel, és, hogy olyan mentalitású embereket képezzek akikhez szívesen járnak majd, akiknek szívesen tartózkodnak a környezetében. Az Én tanítványaimat szabályosan el kell küldenem, egyszerűen azért, mert jól érzik magukat az energia-teremben. Ha 10 percig sem szólunk egymáshoz, akkor is ott maradnak inkább. Két nap múlva írnak emailt, hogy magukkal vitték haza a békémet :))) most billentek ki és írniuk kell, mert tartani akarják a kapcsolatot. Ez feltöltődés a számukra....

Kelet és nyugat számomra ilyen szempontból nem létezik.
Az ember létezik, és a konfliktusok és azok megoldása. Tartok pszicho-kungfu tréningeket is. A legtöbb harc ugyan is nem fajul tettlegességig, hanem belül a lelkünkben zajlik. Az ilyen önismereti kurzusok sikeresen megtanítják a résztvevőkkel, hogy Ők mit is vállalhatnak be, mit kell erősíteni, mit gyengíteni magukban.

Számomra a harc nem annyira lényeges, mint az, hogy valamiképpen jobb emberré váljunk, és másokat a harcművészet által hozzá segítsek ahhoz, hogy jobb emberré váljanak...

Ehhez pedig a HFS tökéletes táptalajt jelent...

[link]
[link]kodnak a társaságába akkor is ha nem világverő MMA harcosok.

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3847) VinoRosso válasza Horka1 (#3846) üzenetére


VinoRosso
veterán

A kelet- nyugat ellentétet én sokkal általánosabban értettem (filozófia, művészet, kultúra, vallás), ennek egy része csak a harc, és ezt a jelzőt csupán a földrajzi elhelyezkedés miatt kapta (nem én találtam ki olvass utána), tőlem akár hívhatnák piros és zöldnek is, lényegtelen, a lényeg hogy a felfogás, a gondolkodásmód ellentétes, és ez kifejlődött, tehát az az oka, hogy ezzel éltek túl az ottani emberek, mert a számukra adott feltételek mellett ez volt az optimum.

Ismerem a szín izom bokszolókat, kiskoromban Tyson volt a kedvencem, és én is gyúrtam 6 évig, az edzés, biokémia, táplálkozástudomáény volt a mindenem, és a WT miatt hagytam abba, mert le kellett építenem az izomzatomat hozzá. cirka 10-12 kilót fogytam pár hónap alatt, nem ettem csak aeróboztam egyfolytában, és kb 1 év után tudtam elmondani magamról, hogy megvan az a lazaság ami ehhez kell. Ezt 100% biztosra tudom mondani, hogy akármilyen tömeget szedsz fel relatíve lassulsz. Ez nem azt jelenti, hogy ha izmot szedsz fel magadra, nem gyorsulhatsz, hanem a tömeg/gyorsaság arányod romlik. Egyrészt a hatásfok ahogy az izom működik a tömeggel romlik (ugyanúgy mint egy gépnél ami nagy teljesítményt ad le, az nagy teljesítmény is veszít) másrészt a nagy izomtömeget el kell látni energiával, ehhez pedig sok raktározott glikogénre van szükség, ami megint csak + tömeget jelent (nem is beszélve a kötőszövetekről amik egy nem nőnek úgy mint az izom, és egy idő után "folytanak"). Máskülönben igen gyorsan elfárad az izom, és ahogy növeled a tömeget egy idő után ez a két faktor odáig rontja az izomműködés hatásfokát, hogy nem hogy egy átlag emberé fölé hanem alá esik. Lehet, hogy egy Bob Sapp akkorát üt mint a lórugás, de egy perc után a seggén veszi a levegőt, és olyan lassú, hogy egy kicsit fürgébb embert soha nem fog eltalálni. Az optimumot megtalálni nehéz, és mint mondtam nincs jobb út, lehet erővel is győzni a gyorsaság felett, viszont annak olyannak kell lenni, hogy erősebbet üss mint amennyire a másik gyors (lehet, hogy ezt most hülyén fejeztem ki de érted).

Azt hogy Erdei győzne e Mádai ellen én fordítva látom, pedig utálom azt a szamurájt, Erdei meg mindig is szimpatikus ember volt, de ez nem ezen múlik. Ha azt mondod, hogy ő gyors, akkor te még nem láttál gyors embert. Gyors nálam az aki 10 mp alatt 100 lin wan kuen fölött üt, és tudod, hogy ezek sem gyenge ütések, és azt is tudod, hogy ő oda centire pontosan fog ütni, ahol a legnagyobb kárt okozza, ha ebből 1-5 betalál az azonnali ájulás/eszméletvesztés, és akkor még jön rá a többi. És persze nem csak az ütése gyors, hanem mindene, plusz ott van, hogy a bokszoló nem használ lábat, kb az első adandó alkalommal miszlikre szedné a térdkalácsát. Akármilyen kemény vagy, izületre nem tudsz "gyúrni", lágy részeket nem tudod edzeni, max védeni valahogy nehogy elérje de egy gyors ember ellen ezt baromi nehéz. Meg azt sem tudom Erdei hogyan reagálna arra, amikor a saját ereje maga ellen fordul, a bokszban 0 tapasztalatot szerzel ezirányban.

Amit kitaláltál lehet eredményes egy bizonyos szintig, de szerintem amit nyersz a réven, elbukod a gáton, így saját magad ellen dolgozol, de az is lehet tévedek, és majd 20 év múlva rámcáfolsz :)

(#3848) Horka1 válasza VinoRosso (#3847) üzenetére


Horka1
tag

Nem tartom fontosnak megkülönböztetni az irányokat sem kulturális sem művészeti sem egyéb szempontok szerint. Én ugyan is sem nehéz haderővel rendelkező vízi-Gót nem vagyok, sem könnyű lovassággal rendelkező Hun íjász.

Bennem egyesülnek, ahogy tudnak. Hozott anyagból dolgozok az alkatom olyan amilyen ebből farigcsálom a fölösleges terhet, és kissé átalakítgatom az izomzatomat annyira, hogy ne lassítson túlzottan, de ahova oda teszem a kezem, ott bizony súlyos érzéseket keltsen..

Az izomtömeg nyilván nem a végtelenségig növelendő, hanem egy arányt meg kell találni, egyébként Mádai nekünk is azt mondta annak idején (88-89-ben), hogy nem kell sőt tilos súlyzós edzéseket csinálni mert az majd baromira belassít, ami így egyáltalán nem igaz, miközben egy igen precízen berendezett edzőterme volt amit használt is, és igen látványosan látszott az eredménye. A súlyzós edzést sehol máshol nem kellett volna abbahagynod a vingcsun miatt, elég lett volna csökkenteni és a vingcsun mozgása szépen átalakította volna néhány hónap alatt. A vingcsun nem olyan puha, illetve nem úgy puha ahogyan a HWTO-ban tanítják. Téved az aki elhiszi, hogy fizikai erő nélkül lehet gyorsan is és erősen is mozogni. A 100 ütés levegőbe 10mp alatt nagyon szép, de értéktelen teljesítmény, mert ennek a fele sem menne ha mind ez erőteljesen csapódna egy zsákba mondjuk.
A árnyék-harc-nak is megvan a maga hasznossága, nem véletlenül gyakorolják mindenhol szinte, de nem azonos azzal, amikor a támadásaid ellenállásba ütköznek.

Erdei nem rúg. Valóban. De nem is álldogál és ha üt nem viccel. Nem látom értelmét, hogy bele menjünk túlzottan mély összehasonlításokba, mert fikció az egész, én azt mondom, Erdei magasan fölötte áll a HWTO-s "mesterek" többségének.

A vingcsun mozgásanyagában a chum kiu-tól vannak forgó mozgások, sőt én még a Sil Lim Tao-t is tanultam lépésekkel és forgásokkal. Tartalmazza a vingcsun ezt a lehetőséget. A boksznak egészen más előnyei vannak. Nem teszek egyebet, mint boksz éráját integrálom a vingcsunba. Ettől a bokszom kicsit vingcsunosabb lesz, a vingcsunom kicsit bokszosabb, ehhez pedig társul az a látásmód, ami kötőanyagává válik ennek a felépítmények, ez vagyok benne Én. Ettől Hajdu az a harci rendszer

Úgy gondolom, hogy csak nyerek a vámon is és a réven is és, hogy 20 év múlva mi lesz ebből arról pedig fogalmam sincsen!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#3849) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ezt Te tudod, hogy neked mit fontos megkülönböztetni, mit nem, a különbségek attól még ott lesznek, és ezek nem a véletlen művei, hanem komoly megfontolások és évszázados evolúció végtermékei.Minden célnak - ha van - megvan a maga feltételeihez tartozó optimuma. A vingchun stílust egy 50 kilós nő alkotta a shaolin stílusokból, azért hogy a hozzá hasonló alkatúaknak is legyen esélye azokkal szemben, akik jobb fizikai adottságokkal rendelkeznek. Ezért egy nagy testtömeg indexű ember, mondjuk egy szumós nem fogja tudni hatékonyan csinálni. Neki meg mondjuk a szumó lett kitalálva, mert az ő adottságaikhoz ez illik.

Ahhoz tudom ezt hasonlítani, amilyen a pisztolygolyó és egy ágyúgolyó közti különbség. Ha egy pisztolygolyót ráejtesz a lábadra kézmagasságból meg sem érzed, de ha ugyanezt egy ágyúgolyóval csinálod az már aucs. Viszont ha nem vagy superman, nem fogsz ágyúval a zsebedben sétálgatni, és emberek ellen használni, mert a tömege miatt nem túl mobilis és ezzel téged is lelassít, és nehéz vele gyorsan célozni. Inkább fogsz egy UZI-t ami nem több 3,5 kilónál és 600-at lő percenként. Lehet egy sorozatból több megy mellé, és csak 4-5 talál be, de az ilyen mütyür golyók nagy elég sebességet érnek el ahhoz, hogy szétszaggasson bárhol. Viszont egy erőd falának nem fogsz UZI-val nekiugrani, mert lőheted életed végeztéig is, a kőfalat nem hatja meg. Arra lesz jó az ágyú, mert a kőfal nem mozog, van idő odacipelni a tömeget. Ezek a különbségek léteznek, és nem a véletlen művei, ezek tények, lehet őket nem észrevenni, vagy megkérdőjelezni, ezt mindenki maga dönti el, a sikerességet viszont nem .

Vannak mindenféle állatok a szavannán, ott van a vékony testű gepárd, amelyik gyorsabb mindegyiknél, meg ott van a dagadt óriás elefánt, amelyik erősebb mindegyiknél. Az állatok egyikkel sem szeretnek összekülönbözni. Olyan viszont, hogy "elepárd" valamiért nem fejlődött ki, de ha ki is fejlődne valamikor, nagy valószínűséggel életképtelen lenne és kiszelektálódna. Ezt nem szegény elepárdunk fogja eldönteni, hanem az élet próbálja meg, és akkor rajta nem fog az segíteni, hogy ő szerinte ezek a különbségek nem fontosak, vagy hogy valami egyedit akart, mert nem volt kedve beállni a sorba. Rosszul látta, és mivel rosszul látott, nem volt helye az élők közt. Persze az is lehet, hogy aztán mégis életképes lenne, minden előfordulhat, csak nem egyenlő eséllyel !

Egyébként én is azt mondtam, hogy az, hogy nem kell edzeni fizikumra baromság, a mondandóm lényege, hogy egész másfajta testfelépítés kell a gyorsaság eléréséhez, mint a nagy erő kifejtéséhez. Soha nem láthattál egyetlen autentikus (kínai) vingchun mestert sem adonis kaliberű felsőtesttel. Akik magas szintre jutottak ebben, azok egytől egyig alacsony, piriszka, madárcsontú emberek voltak (pl ő annak ellenére, hogy a filmekhez fel kellett pumpálnia magát), izomzatuk volt, de egészen másfajta, mint nekem. Én anno amikor tömeget növeltem, azért gyúrtam, hogy minél nagyobb súlyokkal tudjak dolgozni, a WT viszont teljesen más megközelítést igényelt, ezért kellett leépítenem. És nem csak itt éreztem az előnyeit, mert fociztam is, és itt is jelentősen gyorsabb, fordulékonyabb mozgékonyabb és kitartóbb lettem, mikor lecseréltem a tömegnövelő edzést erre. Akkor éreztem meg először, hogy mit értett Lee az alatt, amikor azt mondta, hogy "When you want to move you are moving, and when you are moving you are determined to move".

Amúgy én is kipróbálnám a találmányod, kiváncsi lennék mégis milyen élőben, meg jó lenne mozogni egyet ilyen irányba is, de elmélyedni valószínűleg nem mélyednék el benne.

(#3850) G.Ogre


G.Ogre
csendes tag

Érdekes az eszmefuttatás, de a gepárdnál többször nagyobb oroszlánra nem gondoltál? Nem olyan gyors mint egy gepárd, de hatékonyabb vadász. Bob Sapp egy nagyon extrém példa, bár mindenki szereti felhozni, én nem sorolnál az igazi harcművészek közé, ő inkább olyan szórakoztató freak karakter, akin lehet szörnyűlködni, aztán meg röhögni ahogy sírva összeomlik minden meccse végén. Ő ezt pénzért csinálja, megél belőle.
Viszont vannak sokan, akik folyamatosan bizonyítják, hogy igenis össze lehet hozni a tömeget a bunyóval - na nem kung fu szintű művészetre gondolok. Nálam alap erre Bolo Yeung a régiek közül, vagy most Alistar Overeem. De sok másikat lehetne sorolni a nehézsúlyúak közül, akik igen komoly fizikummal rendelkeznek. Nyilván vannak előnyei és hátrányai a nagy tömegnek, valahol középen kell megtalálni a megoldást és szerintem az Overeem srác ezen az úton jár. 110-120 között ingadozik a súlya, bivaly ereje van, klasszikus erősember edzéseket is végez, és szépen rá tudja erőltetni a stílusát az ellenfelekre. Onnantól meg már mindegy, hogy edzésen ki mennyit ütött vagy rugott párnába vagy a levegőbe. Ha utcai szituációról van szó, akkor manapság sajnos már a több tízéves edzésmúlt sem garancia semmire :( Egyszerűen nincs becsület.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.