Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) tobias40 válasza bogabi (#24350) üzenetére


tobias40
veterán

De hát ettől még a kínai serveren keresztül is elérik a kamerámat,nem?
Illetve a CMS progival is azon keresztül érem el kintről,vagy nem jól gondolom? :U

(#24352) dybu


dybu
tag

Sziasztok!

Először írok ide, eddig ilyen hibába nem futottam.

Több Geovision kamerát használok a ház körül de csak az egyik; egy GV-ABL2701 műveli azt hogy ha elmegy egy autó vagy egy bicajos akkor akad a kép. Ha fúj a szél és mozognak a fák, esik az eső, vagy bogarak repkednek, akkor nem akad. Próbáltam ONVIF-en és RTSP-n is. NVR-en keresztül és VLC-vel is, gyorsabb mozgásra megakad szinte teleportálnak az autók.

A kameráim egy TL-SG108E-n keresztül kapcsolódnak a belső hálóhoz, bár tudom nem ez a gond, mert ha direktbe kötöm akkor is ugyanez a probléma.

A kamerán V1.01_2018_07_03 van. Ha valakinek van lementett fw, esetleg valami eldugott repo amin kereshetnék régebbi fw-t, vagy akármilyen beállítási javaslata legyen kedves ossza meg velem.

Bármilyen "baromságot" meghallgatok, ha úgy gondolod az megoldás lehet.

Köszönöm!

20 GOTO 10

(#24353) bogabi válasza tobias40 (#24351) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha nem engeded ki sem a kamerákat sem pedig a rögzítőt, akkor nem érik el. Mert ahhoz, hogy elérjék, be kellene lépniük VPN-en az otthoni hálózatodba, amire meg azt feltételezzük, hogy nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24354) sambenez válasza balazska92 (#24349) üzenetére


sambenez
addikt

Na basszus a wifi mellett elsiklottam. Ez sajnos nem wifis.
Elnézést.

(#24355) balazska92 válasza sambenez (#24354) üzenetére


balazska92
senior tag

Sebaj! Azért vagyunk itt hogy ötleteljünk, wifis kell, az oké ha áram kell neki. Külföld belföld, legyen inkább belföld, mert paráznak hogy ha bekrepál akkor hova küldöm vissza...

(#24356) Marci112233 válasza balazska92 (#24355) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem volt gondom egy Annke C800-as kamerával. Több elektronikus levél váltása után kaptam a cseredarabot ingyen és a régi rosszat nem is kérték vissza. Pedig külföldről volt a rendelés, és mondhatom hogy könnyebb volt a folyamat mint más egyéb, de szintúgy elektronikus dologgal amit itthonról vettem és első beüzemeléskor kiderült hogy rossz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#24357) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket,hogy a kertbe szeretnék rakni egy kamerát.
Áramot lekapcsolom, internet nincs bekötve (még)
Olyan kamera ajánlást szeretnék kérni tőletek,hogy kültéri, napelemes és wifi+ 4G van, éjszakai mód.
Itthonról!
Jöhet akár marketplace-es link is.
Nem kell hiperszuper, vállalható középkategóriás érdekel.
(hacsak nem lehet kintit utánvéttel,sarc nélkül 😁)
Köszönöm!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#24358) bogabi válasza Doggy dog (#24357) üzenetére


bogabi
senior tag

Ezt találtam legolcsóbban, 30 ezer: [link]

MMondjuk a leírásában nem említ 4G-t, de a nevében benne van, szóval ez is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24359) kgymac válasza Wasquez (#24338) üzenetére


kgymac
őstag

Ha megcsináltad a port forwardot, akkor ennyit kéne látni böngészőből:
PL. http://xxxxx.ddns.net:39999 alakot megadva (ahol a 39999 az a port, amit a kamera belső ip-jére irányítasz, a 80-as portra.

(#24360) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Vettem Annke c500 kamerát kipobálni egész jó. C500ból nincs wifis verzió? Nincs kedvem 40m-t kábelezni :D

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#24361) jézusom


jézusom
addikt

mer a 40m wifin aztán nagyon jó :D

(#24362) vacs válasza RicsiSuly (#24360) üzenetére


vacs
Topikgazda

40 méterhez a sima otthoni wifi kevés lesz, szóval húzzad csak azt a kábelt! :D

(^)(>.<)(^)

(#24363) vacs


vacs
Topikgazda

atomanti19: Hikvision, Dahua, Uniview (Unv) gyártók termékei között keresgélj (tudom, sokat nem segítettem)

balazska92: Reolink RLC 510WA wifis, van hozzá rendes support, firmware update, remek mobil és pc app, tudja az ember és gépjármű felismerést!
128-as kártyával meglehet a 2 hét, ha okosan állítod be a figyelendő területet!
kunberci linkelte jó áron
Vagy Imou Bullet 2 4MP, ez is tud milyen jóságot.

Doggy dog: itthonról napelemes+akksis+wifi/4G kamera drága dolog lesz, mennyit szánnál rá?
Tessék, februárban ajánlottam: link

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#24364) RicsiSuly válasza vacs (#24362) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Lehet csak 25 30 ház egyik sarkától kell elhúzni a kazánházig ahol vannak a hálózati cuccok wifi van. Egy xiaomi ax3600 plusz egy AX 3200 meshbe

Üdv SRicsi

(#24365) jézusom válasza RicsiSuly (#24364) üzenetére


jézusom
addikt

Jó routerek, nekem is egy redmi van tényleg bika kÍnai firmwarrel :) de akkor sem használnám erre, jobban jársz kábellel.
Egyáltalán a tápolást meg tudod oldani?

Srácok!
Találkoztatok már olyannal, hogy egy kamera (hiseeu) web felülete azt Írja ki, hogy túl új a böngésző? Nem tudok megjelenÍteni semmit valami .44 verziót hadovál aztán elirányit egy kinai oldalra...

(#24366) atomanti19


atomanti19
aktív tag

vacs: Köszi, indulásnak már bőven jó!

Jelenleg egy ilyet használok és szeretném tudni, ilyen ár kategóriában van e jobb képminőséggel rendelkező kamera? 20-25m a szükséges látótáv, innen kellene értékelhető felvételt kapnom.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#24367) sambenez válasza jézusom (#24365) üzenetére


sambenez
addikt

Igen.Szinte az összes régebbi kínai "noname" ezt írja ki.

(#24368) dirtboy86


dirtboy86
tag

Sziasztok,
Véleményetekre lennék kíváncsi.
Adott 4x Hikvision DS-2CD2051G1-IDW1(2.8mm) (wifis kamera), mellyel a kertet szerettem volna / szeretném megfigyelni kívülről, illetve a nyílászárókat. A probléma, hogy ez egy panel lakás, földszinti körbe kerttel, így a kábelezés nehezebb mint egy kertes / családi házban. A 12v betáp kint van körbe a 4 helyen mostmár és 2 kamerát fel is szereltem.

Sajnos a panel nem túl szerencsés tulajdosága wifi jel továbbítás szempontból a vasbeton. A kamerák mind kint vannak, a router a lakásban.

Az 1. kamera kiválóan működik, hik-connectre kapcsolódva bárhonnan elérem akár HD -ben is main-stream -en (ez a kamera van a legközelebb a routerhez, kb légvonalban 5m-re és csak egy ablak van köztük) (net 1Gbps sebességű -->speedtesten 600 / 50 körül hoz).

A 2. kamera kicsit meszebb van, de itt is 2 nagy ablak van a router is kamera között (kb 12m lehet köztük légvonalban) - itt már ha HD ban nyitom meg telefonon a kameraképet, sajnos nagyon laggel, SD (Standard) -ban szépen bejön, de nyilván sokkal részletszegényebb.

A 3. kamera nincs még fent az is kb a 2. távolságában lesz - szóval ott kiszámítható az eredmény (SD minőség megy majd, HD neccesen).

A 4. kamera a lakás túlvégén lenne az is kívül, itt kb 15m légvonalban a távolság de egy 35cm vasbeton fal is játszik közöttük....félek itt már nem is lesz vétel (telefon-on ha odateszem kb közép wifi jelet mutat és a speedtes is elég jelentéktelen adatot).

a kérdéseim :) -->

1) most nincs NVR -om, kizárólag kamera - router összeköttetés van, a kamerákban SD kártya, tehát elvileg lokálban rögzítenek --> jól gondolom ha esetleg esemény van és a kamerát nem lopják le, akkor ha kiszedem az SD kártyát a felvételnek lagmentesnek kell lennie (hiszen lokálban rögzített?)

2) számítana bármit ha vennék egy Hikvision WiFi NVR -t? ezt a típust pl --> Hikvision DS-7104NI-K1/W/M (C) 4 csatornás NVR beépített WiFi-vel --> így ha jól értem a router kábellel kapcsolódna az NVR -hoz és az NVR lenne a WIFI átjátszó --> mivel ennek 2 elég nagy antennája van, szerintetek jobb lenne a jelvétele mint a sima vodafone routernek?

Köszi előre is --> picit szomorú vagyok mert így nem az igazi, ahogy most van, de ftp kábelt nem igazán tudok kihúzni sajnos...és kéne egy elfogadható megoldás. :R :R :R

(#24369) jézusom válasza sambenez (#24367) üzenetére


jézusom
addikt

MIt lehet csinálni?

(#24370) jézusom válasza dirtboy86 (#24368) üzenetére


jézusom
addikt

Routerből érdemes lehet normálisat venni a szolgáltatós helyett, de majdnem teljesen mindegy hány antennája van. Más paraméterek fontosak. Igazábol nem tudok semmi megoldást ajánlani a wifis problémádra, ez egyszerűen szar helyzet Így panelban :(

(#24371) Doggy dog válasza bogabi (#24358) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nem is tudom...
A másik 4g-nél írja a jellemzőknél,árvan is duplája.
Szerintem nem pontos a leírása.

@vacs kb 30 körül :D

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#24372) bigrock válasza dirtboy86 (#24368) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha a 12VDC kint van mindenhol, akkor WI-FI repeaterrel esetleg meg lehetne oldani.
Vagy ha jó az erősáramú hálózat, akkor esetleg PowerLine adapterrel.

(#24373) dirtboy86 válasza jézusom (#24370) üzenetére


dirtboy86
tag

Köszönöm :O

(#24374) dirtboy86 válasza bigrock (#24372) üzenetére


dirtboy86
tag

:R köszi igen 12vdc kint van mindenhol - utána nézek a javaslatodnak. Köszi!!

(#24375) Patice válasza dirtboy86 (#24368) üzenetére


Patice
nagyúr

Ahol a táp megy a kameráknak oda nem lehet vékony CAT5e UTP kábelt húzni?
A kamerákon van LAN csati?
Esetleg tudnák a poe-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24376) dirtboy86 válasza Patice (#24375) üzenetére


dirtboy86
tag

Sajnos PoE-t nem tudnak amit előszőr furcsáltam, de utána olvastam, hogy szándékosan, hisz a célcsoportja ennek a terméknem kifejezetten wifi megoldást keres így PoE hez alapból LAN kellett volna gondolok hihagytak belole. LAN -csatija van - a baj hogy a 4 kamerahoz 4 lan kabel kellene es a 35cm vasbetonon akkora lyuk lett furva amin a tapkabelek atmennek, szóval ha LAN ra váltok akkor a tápkébeleket először kihúzni az átfurt falból - majd kitágítani a lyukat, stb :( .

Most próbàlgatom mert valòjàban ha SD re felvesz egy esemènyt ès nem lopjàk le a kameràt legroszabb esetben kiszedem az SD-t es megnyitom úgy.

Menőbb lenne mondjuk ha wifis NVR tudna felvenni folyamatosan - de ezt kètlem, hogy 4 kameràròl akadàlymentesen jò minősègben tudna ez működni (kàbel nélkül).

(#24377) jézusom válasza dirtboy86 (#24376) üzenetére


jézusom
addikt

Kösd rá a tápkábelra az utpket, és húzd át vele. De ha csak egyet húzol kÍvülre teszed kötődobozba a poe switchet.

Szerintem a wifis nvr ciki, nem menő.

(#24378) Patice válasza dirtboy86 (#24376) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagyon barkács módszer:
A kameráknak elég a 100 Mbit LAN, ehhez meg elég a 8 érből 4.
Ha áthúzod a kábeleket, akkor mindkét végén tudsz csinálni egy LAN csatlakozót és a fennmaradó 4 érből meg tudsz csinálni DC-t 2-2-t összefogva.
Ez olyasmi, mintha házon belül POE tápfeladót használnál, a másik oldalon meg POE splittert.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24379) dirtboy86 válasza jézusom (#24377) üzenetére


dirtboy86
tag

Köszi!
Sajnos PoE-t nem tud a kamera, de koszi az otletet.
A baj, hogy a falban a lyuk amit 1 ève furtam nem eleg atmerovel rendelkezik a többi kábelhez :) . Ki kéne mindet ami most àtmegy a 35cm vasbetonon huzni èa kitàgìtani a lyulak - ami ilyen méretű vasbeton falban nem olyan egyszrrű :R

(#24380) dirtboy86 válasza Patice (#24378) üzenetére


dirtboy86
tag

:K ez már merész és kreatív :) :) köszi az 5letet!!

(#24381) jézusom válasza dirtboy86 (#24379) üzenetére


jézusom
addikt

Miért most min megy ki a táp? Akkor csak egy utp-t húzol ki, kivülre teszel switchet. Még egy vékony mtl csak el fér mellette.

(#24382) dirtboy86 válasza jézusom (#24381) üzenetére


dirtboy86
tag

Most 2x0.75 kábelen megy ki a 12vdc.
Amúgy olvasva a kommenteiteket, elgondolkodtam lehet a legjobban akkor jarnék eladnám ezeket a wifis kamerákat, vennék 4 sima PoE-s - et --> ahol most a 4x (2x0.75) kábel kijön lan -ra cserélem és minden megoldva. Több kávelem nem lesz (1 most is megt minden kamerához a 12vdc..helyette a Lan menne és poe betáppal több nem is kéne. :) .

Nagyobb meló de hosszútávon taláb ez a legjobb.

(#24383) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Dahua NRV2104HS-4KS2 NVR, rajta 3 darab IP kamerával.

Az első beállítás során sikerült mindent patikán megcsinálnom, elérhető volt az NVR távolról is DMSS alkalmazással. Most viszont hiána indítok újra minden eszközt, egyszerűen nem tudom elérni távolról, még belső hálózatról sem az NVR-t.

Az NVR beállításában azt írja, hogy a távoli kapcsolat esetén "offline" az eszköz.

Statikus IP-re van állítva egyébként, a router-en és egyéb network analyzer progikkal is látom, hogy rajta van a hálózaton a megadott IP-vel, tehát csatlakozik, viszont érdemben elérhetetlen.

Tudnátok segíteni milyen beállítással lehetne próbálkoznom még?

Köszi a tippeket előre is.

(#24384) Gendi83


Gendi83
csendes tag

Sziasztok!

szeretnek segítséget kérni!

8 kamerás rendszert szeretnék!
Gadinan márkát néztem és abból van sima illetve POE verzió!

melyiket érdemesebb illetve miért?
pro és kontra!

köszönöm a segítségeteket!

(#24385) kunberci válasza Gendi83 (#24384) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Töltsd ki a kérdéssort.

(#24386) Gendi83 válasza kunberci (#24385) üzenetére


Gendi83
csendes tag

Nem tudom így jó e a kitöltés!

1.-8 kamerát szeretnék

2.-elvileg nem lesz bővítve később

3.-nvr rögzítő lesz

4.-kerites utcafront a ház falától 3 méter

5.-nem lényeg de lehet benne

6.-külföldi vásárlás is lehet

7.-150.000.- kb

8.-nem

9.-nem

(#24387) kunberci válasza Gendi83 (#24386) üzenetére


kunberci
aktív tag

NVR: 130 dollár [link].
C 500x8: 280 dollár [link].
Össz: 140 eFt.

Legalább ezt a szettet érdemes megvenni.

(#24388) golf2gt8


golf2gt8
újonc

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy Imou Cruiser IPC-S42FP típusú kamerát.
Pár napot üzemelt wifiről de nagyon zajos képet adott,mozgásnál szétesik a képe most vittem neki UTP cat 5e kábelen netet, viszont a minőség nem igazán változott. Alig lehet kivenni a visszajátszandó videóból pl, emberi arcot vagy akár egy rendszámot.(4mp minőségen van) Van megoldás erre vagy ez a kamera annyit tud?

(#24389) varmi2 válasza golf2gt8 (#24388) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínűleg ennyit tud. Ha jobb minőség kell, akkor 8Mp kamerát vegyél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24390) jézusom válasza golf2gt8 (#24388) üzenetére


jézusom
addikt

Bitráta mennyi? Realtime, és a vissza jàtszast külön nézd meg!

(#24391) sambenez válasza golf2gt8 (#24388) üzenetére


sambenez
addikt

Hány méterről nem lehet kivenni?

(#24392) Patice válasza dirtboy86 (#24382) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha ez is opció, akkor hosszútávon tényleg ez a megoldás.
Hajrá!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24393) golf2gt8 válasza jézusom (#24390) üzenetére


golf2gt8
újonc

Szia.
Hol tudom megnézni?

(#24394) golf2gt8 válasza sambenez (#24391) üzenetére


golf2gt8
újonc

Légvonalban kb 5

(#24395) #27070592 válasza bogabi (#24346) üzenetére


#27070592
törölt tag

Sziasztok!
Egyik szomszédom a tudtom és beleegyezésem nélkül rendszeresen átjár az ingatlanomra (családi ház hosszú kerttel, világítás nélkül) és szeret kis értékű de bosszantó károkat okozni.
Szeretném bíróságra b@szni, ahová egy ilyen patkány való, de ehhez egyértelmű bizonyíték (video) kellene.
Olyan kamera lenne ideális ami hálózattól független (akkus) és real time felhőbe tud menteni (ha megrongálják/ellopják), fontos lenne egy jó éjszakai felvételi minőség is illetve nem lenne hátrány az álcázott/rejtett külső.
Először vadkamerára gondoltam, de azok általában nem online cuccok. Fontos lenne hogy ne csak microSD kártyára hanem külső szerverre is mentsen.
Tudtok ajánlani ilyen kamerát?

(#24396) dirtboy86 válasza Patice (#24392) üzenetére


dirtboy86
tag

Köszi!! :R hosszútávon ez lesz a megoldàs. A legmenőbb az lenne ha sikerülnr panel program - hazszigeteles :DD vegigkabelcsatronaznek mindent aztan menne ra a szigeteles hip hop gond megoldva :)

(#24397) Kálmipapa


Kálmipapa
csendes tag

Sziasztok! Sok mindent olvastam a fórumon, de sajnos nem sokat konyítok az It dolgokhoz és inkább tanácsot kérek.
Adott egy igény, miszerint távolról bámulnám a halaimat ip kameran keresztul, vettem egy Xiaomi Mi 2k magnetic Ip kamerát, hogy majd jó lesz.
Minden leírásban és Yt videoban mindenki 1 perc alatt telepíti, na nekem ez nem ment.
Vodafonef 1gb/s-t tudo nem tudom milyen nevű Routerem van.
. A xiaomi applikáció a telepítés közben kiírja, hogy nem tud csatlakozni a Wifihez.
Ami furcsa, hogy az alap Wifi nevem nem jó neki, hanem létrehoz a kamera nevével egy új nevű hálózatot és azon keresztül akar kapcsolódni ,de ezt mindig eldobja a nem sikerült a hálozathoz csatlakozni hibával. Az eredeti wifi hálozatomra meg nem is akar csatlakozni.
Visszavittem, elhoztam egy TP linl tapo c200 at, de ott is ugyanez sajna. Felhivtam a VF-t, de persze ott mindent rendben találtak és nem tudtak mást mondani.
Ha valaki tud megoldást a problémámra, nagyon megköszönném.
Kp

(#24398) faki_ válasza Kálmipapa (#24397) üzenetére


faki_
senior tag

C200-nál (és valószínűleg más hasonlóknál is) először a kamera által létrehozott wifi-re kell csatlakozni a beállítás során és majd utána, a programon keresztül kapcsolódhatsz vele a saját hálózatodra.

(#24399) Kálmipapa válasza faki_ (#24398) üzenetére


Kálmipapa
csendes tag

Szia! De ezt, hogy? Hálózat alá teszem a kamerát úgy, hogy nem nyitom meg az alkalmazást, amit letöltöttem hozzá? És a telefonomon megkeresem az újonnan létrehozott hálozatot és csatlakozok és utána az appbol és végigviszem a varázslót? Ott mi lesz a jelszo amúgy, vagy hogy fogok én oda felcsatlakozni?Fogja azt engedni? Koszi, hogy segítesz.

(#24400) faki_ válasza Kálmipapa (#24399) üzenetére


faki_
senior tag

Kamera “reset” után jelszó nélkül felcsatlakozol az általa létrehozott wifire, elindítod az alkalmazást és amikor kéri, kapcsolódsz a programban a saját wifidre. Tulajdonképpen a kamera ekkor csatlakozik a routeredre és megszűnik a kamera és a telefon közötti kapcsolat, de a telefonnal már el fogod érni wifivel vagy mobilnettel is. Elképzelhető, hogy igényli a telepítésnél mobilnetet, mert az elején nem lát máshogy a kamera a netre, de nem emlékszem rá pontosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.