Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) momcrew válasza LógaGéza (#24240) üzenetére


momcrew
tag

Szia,
az ONVIF manager a 4 kamerából csak egyet lát, az újabbat. ONVIF kilőve. A linkelt board leírásában benne van az ICsee és az XMeye, ezek látják a kameráimat, akkor ezt a rögzítőt elvileg használhatom az ONVIF hiánya ellenére is?

(#24302) sambenez válasza momcrew (#24301) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem nem, mert az azt jelenti az nvr-t tudod kezelni ezekből a programokból. De az nvr és a kamera közötti adatátvitelt ez nem fogja megoldani.

(#24303) momcrew válasza sambenez (#24302) üzenetére


momcrew
tag

Azért gondolom, mert windows-on van egy CMS szoftverem ami látja a kamerákat és kezeli a felvételeiket az ONVIF nélkül. Valamint, a rögzítő menüjének képernyőképei megegyeznek vele.
De, az is logikus amit mondasz.

(#24304) #73959936


#73959936
törölt tag

Ha mobilról csak az Annke c800 live képet (illetve a riasztás fotót/videót) szeretném nézni melyik a legjobb(?) legmemória-szegényebb app ehhez ? :U

(#24305) gozso válasza #73959936 (#24304) üzenetére


gozso
senior tag

ez

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#24306) dokee78


dokee78
félisten

TP-LINK Switch 5x1000Mbps (4xPOE), TL-SG1005P
15k körül van.
Ilyen árban van más opció?
Max 20k-ig?

(#24307) varmi2 válasza dokee78 (#24306) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért kell más opció? Ajánlott termék ez a tp link

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24308) #73959936 válasza dokee78 (#24306) üzenetére


#73959936
törölt tag

pld. 1
ugye nem 5 portos

én meg ezt vettem, ez is opció lehet: 2

50 euro 5 munkanapos szállítással (ingyenes)

[ Szerkesztve ]

(#24309) #73959936


#73959936
törölt tag

#24305gozso

:R

és mindenkinek, aki segített c800 időzítés beállításával :R

(#24310) vacs válasza Busterftw (#24282) üzenetére


vacs
Topikgazda

Reolink RLC-510A vagy RLC-520A.
Illetve E1 Outdoor, de ehhez kell egy aktív PoE splitter, mert nem tud poe-t a kamera.
Német raktárból küldik.
MicroSD-re rögzít, van hozzá rendes support, firmware update, remek mobil és pc app!
Tudják az ember és gépjármű felismerést!

(^)(>.<)(^)

(#24311) seolwon


seolwon
tag

Sziasztok,

Reolink kamera működik hikvision NVR-rel, Hik-Connect app-on keresztül lehet majd látni a reolink kamerát, mozgatni, zoomolni?

(#24312) lappy válasza seolwon (#24311) üzenetére


lappy
őstag

Ha ONVIF képes akkor igen

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24313) Busterftw válasza vacs (#24310) üzenetére


Busterftw
veterán

Szia, koszi az RLC-520A eleg jol nez ki es arban is tokeletes, viszont a 360fokos forgathatosag ellenere nincs pan/tilt funkcio, csak manualisan forgathato.
Hasonlo arban nincs olyan ami tavoli forgatast tud mobilrol/PC-rol?

Illetve megegy kerdes POE kapcsolatban, barmelyik 4G SIM-es router tud POE-t a portokon? Pl ugyanazon a honlapon ez a TP-LINK? (vagy ha a szolgaltato ad routert az elofizetes melle)

Koszi! :R

(#24314) vacs válasza Busterftw (#24313) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én ajánlottam neked motorosan forgatható kamerát is, olvasd el még egyszer, hogy mit írtam! :K

(^)(>.<)(^)

(#24315) Busterftw válasza vacs (#24314) üzenetére


Busterftw
veterán

Lattam, csak az mar eleg huzos arban + splitter kell.
Kerdeztem tesomat hogy mennyire fontos a forgathatosag es o eloszor ezt nezte amit nagyjabol ez az 50-60 euros arsav mint a RLC-520A.

Osszehasonlitas vegett tesom ezt nezte mielott szoltam neki hogy hadd kerjek itt segitseget. Ebben 50 euro kornyeken van mobilrol forgathatosag, viszont nem POE nyilvan.
ESCAM TY110

Azert kerdeztem van-e esetleg valami mas alternativa ebben az arsavban, nem akarom hogy rosszat vegyen csak azert mert ez forgathato tavolrol.

(#24316) sambenez válasza Busterftw (#24315) üzenetére


sambenez
addikt

50 ojroért nem fog kapni forgatható kamerát ami jó.

(#24317) Wasquez válasza kgymac (#24283) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ebben az app-ban nekem nem sikerült életre keltenem.
Hiába állítom be a ddns címet, nem tud kapcsolódni a kamerához.
Tiny cammal már beállítottam, az működik, de szertném ezt is kipróbálni.
A kamera IP címét nem kell sehol megadni?

PC

(#24318) tobias40 válasza tobias40 (#24286) üzenetére


tobias40
veterán

"Más:ha nem tudom a webes felületen a belépési adatokat akkor azt hogy lehetne kideríteni?A CMS progival nézem a kamerák képét,de annak a belépési adataival nem tudok belépni a böngészőbe beírt ip-nél.. :("

Erre tud vki megoldást? :R

(#24319) kgymac válasza Wasquez (#24317) üzenetére


kgymac
őstag

Csak a routeren kellett, a forwardhoz, belső ip. Nálam a router a ddns kliens is egyben. Ennél a kameránál csak a 80-as port van forwardolva, X+kameraszáma portra. Ha sikeres a bejelentkezés, megoldja a képátvitelt is, gondolom a kommunikáció kifelé mehet és a kamera a kezdeményező, különben nem jutna el az app rstp-n a kameráig. Vagy az onvif-en.
Nem elemeztem a forgalmat, de ennél a kameránál elég volt ennyi.
Az appban ddns cím kellett (nekem pro-m van, előtte kb. hétig próbáltam a free /reklámos/ verziót, mivel működött, megvettem. Ez még 2017 körül volt, a free is ment ddns-sel), a routeren beállított külső port, csatorna (1 az nvr-é, 2-es az ip cam viewer-é). Gyártó+típus (escam, qd900), érvényes user + password is kell.
További beállításokban szinte semmi nincs. Auto start audio, zene mozgás detektálásnál. Más nincs.
A kamerán be kellett lőni az ip-t, a maszkot, a gateway-t és a dns-t, ez utóbbi nálam a router (tplink archer C2 AC750, v1-es).
RSTP 37000 fölé állítva, de nincs átirányítva. Onvif alap 1018.
Most nincs a nyaralóban vpn elérésem, így csak az otthonit tudom megnézni (QD800, kb. mint a QD900, csak dóm nem cső). Itt is csak a 80-as port van átirányítva, az nvr-hez (escam k508) kellett az RSTP-t is átirányítani.
P2P tiltva a kamerákon, nincs forgalom kifelé rajta.
Böngészőből is kipróbálhatod: ddns cím:port
Kínai alapból, de váltható angolra, lap újratöltése után be kéne tudnod jelentkezni.

Hardware Version:                 8300-imx122                                        Software Ver:                 V2.5.5.3116-S50-SMB-B20160601A             

(#24320) Wasquez válasza kgymac (#24319) üzenetére


Wasquez
senior tag

Úgy néz ki, hogy a DDNS-t nem tudja valamiért lekezelni, nem tudom, milyen formában kéne megadni neki ezt?
Ha a router ip címét beírom manuálisan, úgy működik.
xxxx.asuscomm.com a ddns

PC

(#24321) vacs válasza Busterftw (#24315) üzenetére


vacs
Topikgazda

Imou S41FA

tobias40: hülye kérdés, de biztosan nem enged be, vagy csak az élőkép nem jelenik meg?
Ha nem, akkor csak a reset marad.

(^)(>.<)(^)

(#24322) Busterftw válasza vacs (#24321) üzenetére


Busterftw
veterán

Koszi az ajanlast es a turelmet :)
Ahogy latom nem sok helyen kapni, de van egy oldal litvan raktarbol tudnak kuldeni.

Mivel a hegyen korlatlan mobil internet biztositana a kapcsolatot a setup gondolom igy nezne ki?

SIM mobil router - POE Switch - CAT5 - kamera 1
- CAT5 - kamera 2

(#24323) kgymac válasza Wasquez (#24320) üzenetére


kgymac
őstag

Ha működik a ddns-ed, akkor böngészőből is el kéne érned, azon a porton, amit átirányítasz a belső ip 80-as portjára.

(#24324) kunberci


kunberci
aktív tag

RLC 510A jó árban 2 év garival 20090 Ft.

RLC 510WA wifis 2 év garival 26990 Ft.

Aki Reolink kamerát szeretne, most érdemes lecsapni.

[ Szerkesztve ]

(#24325) andrás47


andrás47
senior tag

Tanácsot szeretnék kérni .
2db kamerát szeretnék vásárolni itthonra.
Az egyik beltérben lenne, a másik kűltéren, de tető alatt, száraz helyen.
- mindkettőnél adott a 240V a közelben, viszont az internetelérést szeretném vezeték nélkül megoldani, az itthoni wifire kötve, aminek hatókörén belül lenne mindkettő.
- mindkettőnél jó lenne, ha kisebb méretű, szolidabb megjelenésű lenne.
- szeretném, ha távolról, akár a mobilról, számítógépről is nyomon követhetném
az otthoni eseményeket élőben is.
-kiváló a gyártói szoftveres támogatás
- mindkettőnél jó lenne, ha hangot is tudna rögzíteni
- a felvétel tárolására/visszanézhetőségére is alkalmas legyen
- akkumulátor nélkülit szeretnék
-SD kártya támogatása legyen, amelyet a kártya eltávolítása nélkül is visszanézni és törölni lehessen.
Továbbiakban
- hozzá való magyar nyelvű app előnyt jelentene, de nem feltétel
- nem akarom bővíteni később a rendszert
- mind a kül-, mind a beltéri elég, ha 10-15 méterig lát
- okos funkciók közül a mindkettőnél jó lenne ha csak mozgásra kapcsolna be,
-optikai net,és wifi 2,4-5G van jelenleg
Két készüléket néztem elsőre a beltéri: REOLINK E1 3MP , a kültéri meg ez: Reolink RLC-510A
Hasonló árban keresek, mint a fentiek, persze + 30% még belefér
Ha tudtok kedvezőbb áron vagy ezektől jobban megfelelőt ne tartsátok vissza.

(#24327) tobias40 válasza vacs (#24321) üzenetére


tobias40
veterán

Kiírja hogy rossz un vagy pw..

(#24328) kunberci


kunberci
aktív tag

RLC 810A is jó árban:27589 Ft.

NVR is akciós:RLN 36, 64590 Ft.
80590 Ft.

Múltkor néztem egy Hikvision 16 csatornás NVR-t 56 eFt környékén, nagyon hamar elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#24329) vacs válasza Busterftw (#24322) üzenetére


vacs
Topikgazda

Aqua-nál 23K az IMOU S41FA! :K
De van a "sima" IMOU Cruiser 4mp is.
Igen, a bekötést jól írtad.

tobias40: Én ezért tárolom a jelszavak egy excel fájlban, reset a kameráknak

andrás47: az általad link Reolink kamerák jók lesznek, vagy Imou Ranger 2 széria és a Bullet 2 4MP széria is ajánlott.

(^)(>.<)(^)

(#24330) sambenez válasza vacs (#24329) üzenetére


sambenez
addikt

Én Keepass progiban tárolom, ahhoz csak én férek hozzá.

(#24331) kunberci válasza andrás47 (#24325) üzenetére


kunberci
aktív tag

De az RLC 510A Neked nem lesz jó, mert azt írtad, hogy wifis megoldás kell. Neked az RLC 510WA kell.

(#24332) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok!

Szülők házához szeretnék 2 darab kültéri kamerát, elöl hátul vegye a területet. Ezt néztem ki: TP-link Tapo okos vezeték nélküli kamera rendszer, 2K QHD, 2-Kamerás rendszer

Fontos hogy viszonylag jó minőségben vegyen, nappal és éjszaka is. Vezeték nélküli legyen, tudom hogy ez nem fog itt tetszeni.
Mit gondoltok róla?
Simán felszerelem, wifi-re csatlakoztatom? Telefonról pl rá tudok majd nézni élőben a felvételre? Tudom majd úgy szerkeszteni a tárolt felvételeket, hogy mondjuk havonta letörlöm őket? Azt látom hogy akksival működik, gondolom néha néha fel kell tölteni, ez nem probléma.

Ha ilyesmi árban van egyértelműen ajánlottabb, megköszönöm ha belinkelitek.

[ Szerkesztve ]

(#24333) lappy válasza balazska92 (#24332) üzenetére


lappy
őstag

mekkora területet? nem mindegy hogy 5m ről lehessen csak felismerni vagy kell távolabb is

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24334) vacs válasza andrás47 (#24325) üzenetére


vacs
Topikgazda

kunberci-nek igaza van, neked a wifis Reolink 510WA kell, bocsi.
Vagy az Imou-k, amiket írtam.

sambenez:
Nekem Bitwarden-ben van minden jelszavam. :P

balazska92: oldal tetején a kérdéssort töltsd ki!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#24335) andrás47


andrás47
senior tag

Köszönöm a válaszokat vacs, és kunberci !
A kültéri a Reolink 510WA lesz akkor.
A beltérinek megfelelő a REOLINK E1 3MP ?
Még annyi melyik jobban támogatott ha a Reolink vagy az Imou-k , gondolok itt szoftveres, és kezelhetőség, esetleg magyar nyelv ?

(#24336) tobias40 válasza vacs (#24329) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!
Itt nem a beltéri egységet kell ebben az esetben resetelni?
De akkor a CMS-ből is nullázodik a belépési adat,igaz?
És ezeket a progikat nem a gépen táoljátok?Nyilván nehezebb feltörni de az sem lehetetlen ha vki akarja.
Gondolom nagyobb a biztonság mint a bőngészőben tárolni az adatokat,aláírom.. :R

Más:hogyan tudom elszigetelni magam (és a kamerákat) a kíni szerverektől úgy hogy uanúgy elérjem hálózaton belülről-kívűlről a rendszert.
Nem annyira tetszik hogy bárki láthatja a kamera képeit aki hozzáfér a kínai szerverekhez..

[ Szerkesztve ]

(#24337) kunberci válasza andrás47 (#24335) üzenetére


kunberci
aktív tag

Talán beltérre inkább ezt választanám:
5GHz-et is tudja, illetve 4MP-es.
[link].
[link].

Bár a Reolink oldalon azt írja, hogy nem támogatott a böngésző, nekem pl az nagyon fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24338) Wasquez válasza kgymac (#24323) üzenetére


Wasquez
senior tag

Furcsa, mert nem tudom így elérni a kamerákat, de a DDNS viszont működik, mert a routert is tudom távolról babrálni, és a tiny cam-ban működnek a kamerák.

PC

(#24339) dokee78


dokee78
félisten

Össze kötöttem az Annke C500-at a Tp-link TL-SG1005P Switchel és a routerrel.
1. Miért inaktív pár vezérlő gomb?
2. A képen a kis kábelt is be kell dugni valamibe?

(#24340) sambenez válasza dokee78 (#24339) üzenetére


sambenez
addikt

A kis kerek kábel akkor kell ha nem POE kapja a tápot. Az egy 12V-os csatlakozó.

(#24341) LógaGéza válasza dokee78 (#24339) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azokat a funkciókat nem támogatja a kamera. Pl. PTZ vezérlés, hangfelvétel, riasztás, reflektor, stb.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24342) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

6 db egyforma rendszerre lenne szükségem. Zárt folyosón kellene két irányban felvételt készítenem, 2m széles 6m hosszú folyosón. Az eszköz(öke)t féltávon tudom elhelyezni szinte plafon (~2.5m) magasságában. Fontos lenne a hangrögzítés, a jó minőség és megbízhatóság, mert 24/7 üzemre kellene. A rögzítőegység egy másik helyiségben lenne elzárva a fal túl oldalán. Amire tehát szükségem lenne:

- 1 vagy 2 kamera a folyosóra (nem tudom egy belátja e)
- rögzítő egység ami folyamatosan rögzít (1-2 hónap jó lenne ha elférne)
- egy apró szünetmentes táp ami az ingadozásokat kivédi és 1-2 óra működést is biztosít
- egy zárható fém szekrény amibe fel tudom szerelni

A rendszer offline üzemelne és ez nem is nagyon változna a jövőben, a keret 150-170k/db.

Köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#24343) LógaGéza válasza kunberci (#24337) üzenetére


LógaGéza
addikt

E1 Pro-nál nekem volt egy olyan problémám, hogy a táp elkezdett ~másfél év után gyengülni, ami azt jelentette, hogy ha össze volt tekerve a kábele (márpedig kb 4 méter a kábele) , akkor nem tudott elég feszültséget szolgáltatni a kamerának, ezért vagy infra kapcsoláskor, vagy PTZ mozgatáskor egyszerűen újraindult - megoldottam másik táp használatával. Nem egyedi a probléma, jelezték Redditen is többen.
Nem tudom azóta változtatott-e ezen a gyártó (alaplapon biztos, mert enyémen még nincs Ethernet csatlakozó), de nem árt erre is gondolni.
Ettől függetlenül meg vagyok vele elégedve, ajánlott termék :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24344) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok ismét! Kérdéssor kitöltve:

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 2 darab kültéri
2. Később lesz-e bővítve? nem
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Szeretném ha mondjuk 2 hétig tárolja a felvételt, ha ehhez ez kell akkor igen, kellene.
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)? a kerítésig szeretném ha ellátna, ez nagyjából 10 méter mind a kettő kamera esetében.
5. Kellenek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? Nem feltétlen, ha tudja akkor jó.
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)? Minden szóba jöhet.
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 150 ezer Ft összesen.

(#24345) sambenez válasza balazska92 (#24344) üzenetére


sambenez
addikt

Egy ANNKE H500-on elgondolkodnék, igaz neked 2 kamera kell, de ha nem tévedek C500-as kamerákat adnak hozzá. A felesleges kettőt akár el is adhatod.
HDD nélkül venném, és itthon vennék bele egy 1TB-os vagy 2TB-os WD HDD-t. Az bőven elég lesz. Így jóval a rászánt összeg alatt maradnál.
A megfigyelt terület szélessége alapján lehet eldönteni a 2,8mm-es vagy a 4mm-es a jobb választás.

(#24346) bogabi válasza tobias40 (#24336) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát ezt sztem csak úgy tudod megoldani, hogy VPN-t használsz a gyártó P2P megoldása helyett, és ha van ilyen kliens, akkor azzal, vagy böngészőből. A kamerák/rögzítő net elérését pedig tűzfalon tiltod. A gyári P2P kliens nem biztos, hogy VPN-en tud csatlakozni direktben a kamerákhoz/rögzítőhöz - ezt ki kell próbálni.

És akkor még csak a kamerákról/rögzítőről beszélünk. Hogy a telódon lévő klienshez hogy fér hozzá a kici kínai, arról még nem... :-)

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24347) dokee78 válasza LógaGéza (#24341) üzenetére


dokee78
félisten

Azt hittem tudja a PTZ-t!
Mindegy.
Össze van kötve.
Valamiért késik a kamera képe és a riasztás.
Mit kell állítani,hogy minimálizáljam a késést?

(#24348) tobias40 válasza bogabi (#24346) üzenetére


tobias40
veterán

Van Nordvpn-em azt tudom erre használni,ha igen hogyan?
Meg van syno 220+ nas ami megy 0-24-ben,azzal esetleg egyszerűbb lenne?

(#24349) balazska92 válasza sambenez (#24345) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszönöm, ez szimpatikus! Nem értek hozzá, de akkor ezek szerint ennek nem kell kábelezés, ugye, maximum áram? Wifin keresztül megy, telefonról rá lehet nézni, illetve tárolja a felvételt, amit elérek és ha szeretném törölhetem. A winchestert persze meg tudom én is külön venni itthon.

(#24350) bogabi válasza tobias40 (#24348) üzenetére


bogabi
senior tag

Úgy értettem, hogy beVPNezel az otthoni hálózatba, és onnan kvázi lokálba ered el a rögzítőt vagy a kamerát. Ehhez vagy a routerben állítod be a VPN szervert, vagy a. NAS-on.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.