Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Suineg válasza vacs (#14449) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi, várom a Hétfőt :))

(#14452) MascarpHone válasza vacs (#14445) üzenetére


MascarpHone
csendes tag

Köszönöm. A világítás az vajon mikor üzemel az általad linkelt kamerán? Mozgásra kapcsol, mindig fel van kapcsolva éjszaka, esetleg felkapcsolható? Lámpák nélkül is lát annyit talán éjszaka mint az XM-550? (én nagyon nem értek hozzá, munkahelyre ha nem hoznak ilyent meg nem fordult volna a fejemben, hogy vásároljak)

[ Szerkesztve ]

(#14453) varmi2


varmi2
nagyúr

Ez a kamera vehető? 13k lenne cseh raktárból.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14454) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

A reolink Argus eco kamerát néztem ki. Ebből 4db már lefedné azt a területet amit szeretnék ellenőrizni néha. Ha kutya mozog a kertben azt automatikusan riasztásnak vesz?
Ezt be tudom állítani, hogy a videókat mentse wifin keresztül a Synology NAS-ra? Akkor is mehet ez a NAS-ra mentés ha nincs benne SD kártya?
Illetve ha ez nem tudja akkor tudtok ajánlani olyan wifis kamerát ahol ez működik?

Köszi.

(#14455) LógaGéza válasza lolchief70 (#14454) üzenetére


LógaGéza
addikt

A Reolink egyetlen akksis kamerája SEM támogatja se az ONVIF protokollt, se az FTP-t. Egyedül SD-re tudsz menteni, és saját appból visszanézni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14456) vacs


vacs
Topikgazda

Janos250: tehát ha jól értelmezem, akkor a Reolink kamerádat hozzá tudtad adni a kínai rögzítődhöz?
Ha így van, akkor kérlek oszd meg velünk, hogy konkrétan milyen kamera, milyen rögzítő, milyen protokoll (onvif?), működik-e a mozgás érzékelés és ki lehet-e jelölni, hogy mely területet figyelje a kamera?!

bigdady: próbaképpen csak pár percig használtam powerbankról.

MascarpHone: alapból ki van kapcsolva, külön kell engedélyezni a lámpát,ezen a képen látszik, hol kell.
Soha nem próbáltam, én feleslegesnek tartom, az infrái bőven elegendőek.

varmi2: teljesen jó kamera, minden funkciót tud, amit itt leírtam, nyugodtan veheted.

(^)(>.<)(^)

(#14457) Janos250 válasza vacs (#14456) üzenetére


Janos250
őstag

A kamera egy Reolink RLC 410 5MP kamera.
Az NVR az az olcsó kínai NVR, amit úton-útfélen lehet kapni különböző dobozokban, és különböző kiépítésben.
Én eddig kétféle alaplapon láttam gyakorlatilag ugyanazt. A bennük lévő elem az egyiken álló, a másikon nem.
A mozgásérzékelés működik rendben.
A területet ki lehet jelölni, és valóban úgy is tesz.
(A Hiseeu HSY-HB612-kön nem tudtam kijelölni a területet. Firmware-től függően vagy meg se jelent az oldal, vagy nem reagált rá)
Az a baj, hogy nem nagyon tudom, hogy mit kéne megadnom. :-(
Egyszerűen látta őket, és megy.
1 Reolink+ 5 Hiseeu HSY-HB612.
Melyik menüről csináljak képernyő mentést. Valamelyik nap valószínűleg odautazom, és megcsinálom.
Most innen Pestről be se tudok rá lépni, pedig tegnap este még sikerült, de ez mindjárt egy segítség kérésem lesz egy másik hozzászólásban.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14458) varmi2 válasza vacs (#14456) üzenetére


varmi2
nagyúr

Köszönöm, megvettem :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14459) Janos250


Janos250
őstag

Segítség kérés:
Kínai NVR-be próbálnék belépni távolról. Tegnap még ment, ma meg IE-ben timeout, FF-ben és Crome-ban (mint az várható) belép a loginnal, de szinte semmit nem látni.

IE:
Amikor először beléptem, akkor kérte a plugin installálást. Engedélyeztem, letöltötte, és működött.
Azóta nem kéri, de nem is működik. A bővítmények között sincs felsorolva.
Netet bújva azt írják, hogy a "NewActive.exe" fájlt kell lementeni és installálni. Lementem, installálom, de nem az IE-be rakja, és továbbra sem megy.
Aki tudja, segítsen legyen szíves, hogyan kell installálni IE alá a plugint, ha már nem kérdez rá. Ha biztonság/Active-X szúrést bekapcsolom, akkor rákérdez, letölti, futtatja, de a C:\Program Files (x86)\NetSurveillance\CMS -be rakja, és ugyanúgy nem működik.
Hogyan tudom visszaállítani a tegnap esti állapotot?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14460) MascarpHone válasza vacs (#14456) üzenetére


MascarpHone
csendes tag

Értem, köszi.
Mi a véleményed. Az általad ajánlott kamerát is kezelné az icsee vagy xmeye pro program? Huawei telefonom van, egyrészt sajnos erre kevesebb is a program, ezek megvannak, illetve ezeket ismerem is.

(#14461) lolchief70 válasza LógaGéza (#14455) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Köszi.
Akkor egy RLC 410 5MP tudnék használni úgy, hogy nincs a kamerákban sd card hanem mindent a NAS-ra ment?

A gyártónál támogatottak irja:)

[ Szerkesztve ]

(#14462) Janos250 válasza lolchief70 (#14461) üzenetére


Janos250
őstag

Mint egy másik hozzászólásban írtam, nekem működik, de állítólag többeknek nem.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14463) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Találkoztam a kamerák nézegetése közben egy olyan funkcióval, hogy be lehet állítani max 3 preset points-ot. Szerintem ez olyan kamerában lehet benne ami tudja az auto trackingot (AI human detection funkciós). Annyi a lényege, hogy 3 beállított pont között automatikus pásztázást végez folyamatosan. Valaki tud erről valamit? Mennyire van benne automatikosan olyan kamerában ami auto trackinges?

(#14464) jézusom válasza Janos250 (#14459) üzenetére


jézusom
addikt

Ez nekem is tud szÍvás lenni. Minden tűzfalat ki kell kapcsolni próbaképp, az explorerben mindent engedélyezni. Telefonos appal megy?

(#14465) Suineg válasza aartoo2 (#13759) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia. Nemlátom a linkedet, pontosanmelyik kamerát vetted. Azt szeretném kérdezni, hogy mindkét antennából látszódott vezeték ami átment az antennacsatlakozónál a kameraházba? Vagy már vezeték is csak az egyik antennánál volt? (Magyarul látható-e kivülről, hogy csak az egyik antenna van bekötve?)

(#14466) Janos250 válasza jézusom (#14464) üzenetére


Janos250
őstag

Telefonos appot nem használok. Az NVR él, az IP, PORT jó, mert Firefox bejelentkezik, csak ott ugyebár szinte semmit nem látni. Már próbáltam rendszer visszaállítást, meg mindent, de semmi nem használ. Lehet, hogy időközben megváltozott azon a linken lévő program? Mert amit letölt, és installál, az úgy tűnik, nemigen van köze az IE-hez :-(
Azt nem értem, hogy korábban az IE ablak jobb alsó sarkában jelent meg egy kérdés, most meg a képernyő közepén egy
"Please install IE ActiveX: IE_Plugins.exe from CD or download from internet" szöveg, és download. Hogyan lehetne előcsalogatni a korábbit?

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14467) jézusom válasza Janos250 (#14466) üzenetére


jézusom
addikt

Használj rendes cms programot, meg mobil appot is pont ilyen esetekre! Android emulátort is használhatsz pcn.

(#14468) bigdady válasza vacs (#14311) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi rendeltem egy hiseeu-t kintre meglátjuk :R

(#14469) Vyndree válasza bigdady (#14468) üzenetére


Vyndree
őstag

Én is a linkről rendeltem Hiseeu-t még kedden (Spanyol raktárból), pénteken a GLS már meg is hozta úgyhogy ezért egy hatalmas pozitív. Kipróbáltam, működik minden funkciója, de átgondoltam és nincs helye igazán a másik négy fix mellett, úgyhogy ha esetleg kell valakinek akkor eladósorba kerülhet.

(#14470) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Van-e különbség a kettő kamera közt?
[link] Robicam.
[link] Akcióvilág.

Én csupán annyit látok, hogy a Robicam oldalon kettő év garanciát ír.

Köszönöm.

(#14471) sambenez válasza Kolty (#14470) üzenetére


sambenez
addikt

Kép alapján azt mondanám ugyanaz.

(#14472) bigdady válasza Vyndree (#14469) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi az appjának a neve a hiseeu-nak? Ios :R

[ Szerkesztve ]

(#14473) Vyndree válasza bigdady (#14472) üzenetére


Vyndree
őstag

Az androidos ICSee-val próbáltam, az Ios-t nem ismerem. Talán az Xmeye-nak van almára.

Kolty: mért ezekről az oldalakról akarod rendelni dupla vagy inkább majdnem háromszoros áron?

[ Szerkesztve ]

(#14474) LógaGéza válasza lolchief70 (#14461) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én azt mondom működni fog. Ha támogatja az ONVIF-et, akkor támogatja az RTSP/RTMP protokollt is. Én integráltam már be motionEye-be, Shinobi-ba, ZoneMinder-be is, sőt Home Assistantba is Reolink kamerát (valamint VLC-vel is lehet nézni), attól függetlenül, hogy azt írják csak saját NVR-el működik.
Most is van fenn RLC-410-em, és tökéletesen működik köszöni szépen, FTP-re menti a mozgásos képeket, SD kártyát még sose látott :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14475) laci06


laci06
senior tag

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de bébiőr kamerát keresek. Ha rossz helyen járok akkor hova másszak?

Nyilván egy kisbabáról van szó, vagyis alapvetően nem szabnék meg értékhatárt. Nyilván nem kell az nekünk, hogy a kisbabának a szemén lévő összes pixel tökéletes minőségű legyen, sokkal inkább fontos a kényelem, vagyis, hogy legyen egy aránylag egyszerű út arra, hogy a másik szobából (és esetleg távolról) rá tudjunk nézni, és lássuk, hogy minden oké.

Ennek megfelelően alapvetően az sem kell, hogy tárolja a felvételeket, mivel vissza nem igazán lennének nézve, de persze nem hátrány.

Ami jobb ha lenne, ha felszerelése nagyon egyszerű lenne, és esetleg egyszerűen áttehető lenne máshova is, vagyis ha valami ragasztós/tappancsos megoldással lehetne rögziteni, vagy csak a talpára állítani az nem lenne baj.

Továbbá mivel babaszobába megy, ezért nem lehet ormótlan, vagyis a kinézet fontos, és ha fehér a kamera az nem baj, mert jó lenne ha illene a szobába (nyilván leginkább a másik felemnek fontos ez utóbbi).

Mit ajánlotok? Az első ötletünk, gondolom nem meglepő módon a Xiaomi Mi Home Basic, és Mi Home 360.

Összefoglalva: Bébiőr kamerát keresek:
- értékhatár nélkül
- fontos az egyszerű felszerelhetőség, és hogy távolról egyszerűen láthassuk a kamera képét
- lehetőleg fehér legyen
- tárolás nem fontos, de előny
- nem az a cél, hogy tökéletes 4K képet lássunk

Köszönöm a segítséget!

(#14476) Vyndree válasza laci06 (#14475) üzenetére


Vyndree
őstag

A Xiaomi Mi Home Basic egy jó választás. A felszereléstől aggódsz a legjobban, ezt csak elhelyezed egy asztalon, polcon, nem kell fúrni vagy ragasztani. A képe amire nektek kell kiváló, kezelése egyszerű, hangot visz mindkét irányba.
D-Link DCS-8000LH is érdemes megnézni, kis méretű, fehér, nagylátó a lencséje, nem kell fúrni, bébiőrködni megfelelő választás lehet.
Esetleg egy 360°-os kamera is megoldás lehet, az egész szobát belátod egy képen, nem foglal helyet és nem nehéz észrevenni mert az egyik lámpa helyén van.

[ Szerkesztve ]

(#14477) laci06 válasza Vyndree (#14476) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm a tippeket!

A Xiaomi-t meg a D-Link-et lehet állítani? Vagyis az állványhoz/talpához képesti dőlésszöge állítható, vagy fix?

A Mi Home 360 nem lenne amúgy jobb választás ezektől?

Felszereléstől nem félek azért, csak úgy gondolom, hogy praktikusabb lenne, ha egyszerűen tudnánk mozgatni. Mondjuk nem tudom mennyi annak a realitása, hogy pl ezt visszük majd magunkkal ha több napra elmegyünk esetleg valahova, de valamiért úgy gondolom, hogy az lesz majd.

[ Szerkesztve ]

(#14478) jézusom válasza laci06 (#14475) üzenetére


jézusom
addikt

Ezek általában 720p vagy 1080p-sek. Tehát nem kell félni hogy túl jó lesz :D Nem szoktam wifiset ajánlani, de ezeknél pont jó, ha át akarod helyezni. Ha van benne sd foglalat, akkor tudsz rögzíteni. Ha ptz, akkor dönteni is tudod.

(#14479) vacs


vacs
Topikgazda

bigdady: elvileg elolvastad a leírásom és rendeltél egy kamerát, de valójában mégse olvastad el, mert akkor tudnád, hogy melyik mobil app kezeli! :U

Suineg: a hűtőborda 1 cm magas, 1,4 cm mély, 2 cm hosszú ... le kellett csavaroznom az asztal aljáról, mert csak így fértem hozzá. :))
"3 preset points ..." ennek a leírásnak a közepén van egy youtube videó, az elég jó bemutatja a funkciókat!

(^)(>.<)(^)

(#14480) bigdady válasza vacs (#14479) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jogos, meg is találtam :R

(#14481) Vyndree válasza laci06 (#14477) üzenetére


Vyndree
őstag

Amennyiben nincs benne ptz, akkor fizikailag megbillented, úgy állítod hogy a megfelelő irányba nézzen.

(#14482) Kolty válasza sambenez (#14471) üzenetére


Kolty
aktív tag

Kép alapján szerintem is. Majd talán vacs mond rá valamit.
A robicamosat ő ajánlásában láttam.
Tehát a kérdés nyitott. Mi lehet vagy lehet-e különbség a két kamera közt?
[link] Robicam
[link] Akcióvilág

Én "csupán" az árat és a gari időt látom eltérőnek.
Köszönöm!

(#14483) vacs válasza Kolty (#14482) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ahogy sambenez már írta, nincs semmi különbség a kettő között.
Ha sürgős, akkor vedd innét, ha nem akkor rendelj Kínából.
Viszont Kínai eladótól EU raktárból is jó lehet, ez a Techege 1080p Csehországból 7800 Ft-ért ugyan az a kamera.
Ha 5MP-es kell, akkor szintén Csehországból ezt a Techege-t ajánlom.
:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#14484) laci06


laci06
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Mindent figyelmebe véve hajlok a Xiaomi Mi Home 360 felé. Ha jól látom, akkor ha dönteni nem is lehet, de a kamerát lehet benne állítani, ami végül is ugyanazt éri el. Maradhat az, vagy érdemesebb tovább nézelődni?

Ami még felmerült: egyszerre több telefonon lehet látni a képét, vagy csak egyen? Esetleg egy tulaj meg tudja mondani?

Továbbá jól látom, hogy csak telefon/tablet játszik és pl szgépen/notin nem tudjuk majd követni?

[ Szerkesztve ]

(#14485) bigdady válasza vacs (#14483) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ehhez hálózati hosszabbító nincs véletlenül valahol eu-ban? Elég messze a konnektor. Ez jó hozzá gondolom, de sajnos csak Kína :R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14486) sambenez válasza bigdady (#14485) üzenetére


sambenez
addikt

Vegyél egy pár ilyen csatlakozót, meg kábelt és csinálj olyan hosszút ami neked pont megfelel.

(#14487) bigdady válasza sambenez (#14486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem vagyok egy szaki, inkább vennék :B

(#14488) t.zolka válasza bigdady (#14487) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Innen esetleg [link]

(#14489) bigdady válasza t.zolka (#14488) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi megrendelve FR-ből 10méter 3,73 USD-ért :R

[ Szerkesztve ]

(#14490) Vyndree válasza Kolty (#14482) üzenetére


Vyndree
őstag

Mivel az ár nem számít, azt vedd meg amelyikre több garanciát adnak.
Kábel ügyileg 55Ft métere, a csatlakozó 380Ft, ha nincs csavarhúzód vagy nem értesz hozzá akkor megkéred az eladót és 900Ft-ból megvan azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#14491) Suineg válasza vacs (#14479) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezer köszönet és hála a plusz munka miatt. Így már tudjuk kb. mekkora borda szükséges a dobozos hasonló nvr-ekhez.Ugyanis nem teszik rá a kínaiak, az Alis visszajelző fotókat nézegetve.

(#14492) vacs válasza bigdady (#14489) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én a helyedben megkérdeztem volna a villany szerelő topikban, hogy a 12 voltból mennyi fog maradni a 10 méteres kábel végére... nehogy kevés legyen a kamerának.

(^)(>.<)(^)

(#14493) vacs válasza laci06 (#14484) üzenetére


vacs
Topikgazda

A tplink tapo C200 is jó lehet.
A Windows app megoldható a Bluestacks emulátorral, én is így nézem a Xiaomi kamerát PC-n.

(^)(>.<)(^)

(#14494) bigdady válasza vacs (#14492) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha nem megy visszakérem az árát. Meglátjuk hátha :R

[ Szerkesztve ]

(#14495) bigdady válasza bigdady (#14494) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olyan kicsi az ellenállás, kb 4-5W lehet egy kamera, hogy a kis amper simán elmegy ennyit szerintem

(#14496) laci06 válasza vacs (#14493) üzenetére


laci06
senior tag

A Xiaomi nézhető több eszközről is "egyszerre"? Tehát tudom én mondjuk a munkahelyemről nézni, mialatt a párom a szomszéd szobából teszi ugyanezt?

(#14497) vacs válasza laci06 (#14496) üzenetére


vacs
Topikgazda

Igen, lehet egyszerre több eszközről nézni!
A topik tetején lévő összefoglalóban vannak ajánlott kamerák, olvastad?
Le van írva a Xiaomi előnye és hátránya is!

(^)(>.<)(^)

(#14498) bigdady válasza vacs (#14456) üzenetére


bigdady
nagyúr

20e mA powerbankról (x3,6) egyébként ha a kamera 7W-ot fogyaszt akkor mindösszesen 10 órát bírná szerintem kb .

[ Szerkesztve ]

(#14499) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Kínai Tuya applikációs vagy más, google home -al párosítható ip kamerákkal van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#14500) sambenez válasza vacs (#14492) üzenetére


sambenez
addikt

Marad elég. Nekem van 15m-es kábelen is kamera.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.