Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) sambenez válasza BPeter01 (#13545) üzenetére


sambenez
addikt

Nem minden kamera látja az összes hullámhosszt.

(#13552) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Provision cms3-t próbálta valaki költöztetni? Úgy értem valami backup filet új gépre frissiteni. Nekem rohadtul nem sikerül, pedig jó lenne, ha nem kellene a kamerákat újból bele varázsolni az új gépbe :(

(#13553) helgi


helgi
aktív tag

Ha én Kínából rendelnék egy ilyesmi 2 kamerákat, vagy idehaza ezt, ami szinte ugyanannak a modellnak tűnik, akkor melyik app lenne alkalmas ezekhez a kamerákhoz? Mycam néven ajánlja a hazaihoz.
Kérdezném hogy a kamera tetején lévő panel és a külön álló panel közt működésben egtverő különbség van e?

(#13554) momcrew


momcrew
tag

Vacs: Telefon power off/on, 3 nap uptime. iCSee megnéz, kilép, 1 nap uptime. Hiába töröltem a futó appok listájából, ha egyszer már elindult vége a dalnak.
Ismerem az XMEye -t, kb ugyan az más felülettel.

[ Szerkesztve ]

(#13555) hzsolee válasza vacs (#13543) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez hasznos infó, köszönöm. Mármint, hogy ez a kamera ilyen. Be is rendeltem egy mi home 360-at. Eddig egy imilab-ot hajtottam, de annak tuti látható a fénye éjjel.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13556) vacs


vacs
Topikgazda

helgi: a legtöbb gyártó szándékosan úgy írja meg a szoftvert, hogy csak a saját mobil appal működjön!
Nagyon nehéz a gyári app helyett találni másikat, ami rendesen kezelni fogja a kamerát!
Ez a saját tapasztalatom is, de a topikban is többen próbálkoztak helyettesítő mobil appokkal, több, de inkább kevesebb sikerrel!

momcrew: az iCSee és XMEye appot azonos csapat fejleszti, ezért nagyon hasonlóak!
Nekem OnePlus telefonon korábban android 9 és most már android 10-en is rendesen működnek.
Megnéztem az aksi használatot: hik connect 4%, Xmeye 2%, Icsee 2%.

hzsolee: szívesen :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#13557) hzsolee


hzsolee
őstag

Erre az rs485 csatira mit lehet kötni közvetlenül?

Egy visszajelzőt jó lenne működtetni...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13558) jézusom válasza hzsolee (#13557) üzenetére


jézusom
addikt

Joysticot pl. Ptz kamerához. Mi az a visszajelző?

[ Szerkesztve ]

(#13559) hzsolee válasza jézusom (#13558) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát mondjuk egy led, buzzer... Van neki egy ilyen csatija is, de nincs meg hozzá a panel.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13560) helgi válasza vacs (#13556) üzenetére


helgi
aktív tag

Sajnos ezzel az a baj, hogy ezt a kamerát akkor nem tudom hogyan lehetne működtetni. Gondolom azért a gyártó kitalálta, viszont én nem találom a leírásban.

(#13561) momcrew


momcrew
tag

Vacs: Android 9-em van, akkor lehet, hogy megpróbálkozom vele, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13562) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg otthoni felhasznalasra ajanlani olcsobb kamera + nvr szettet (4 vagy 2 kameraval)? Nincsenek extra igenyek. Mondjuk az tok franko lenne, ha tavolrol is el lehetne erni biztonsagosan a kamera kepet. Olvasgattam a forumot es paran a Annke szettel nagyon meg vannak elegedve. Ez jo irany lenne? Esetleg konkret tipust tudnatok ajanlani?

Koszi

(#13563) A214


A214
aktív tag

Családi ház megfigyelésére szeretnék 4 kamerát. A kamerához utp cat6 ( max 30 m)kábel lett kiépítve a routertöl. Egy POE NVR keresztül adnák nekik tápot.
A kamerák mozgathatók legyenek , éjjel látás ill. távoli elérés legyen.
Valami stabil megoldást keresek?

[ Szerkesztve ]

(#13564) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Ez az NVR ennyiért jó ajánlat? Jol gondolom, hogyha ezt valasztom, akkor nincs szuksegem kulon POE switchre?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#13565) bigrock válasza wmarci (#13564) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Rá kell csapni, de rögvest. :)
4 PoE portot tud.

[ Szerkesztve ]

(#13566) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Van egy ilyen rögzítőnk 2 darab ilyen kamarával.
Röviden alig 1 napja van a helyén, de a CMS programmal, hol elérem a két kamera képét, vagy csak az egyiket, de mikor melyiket. Ilyen nem látáskor a rögzítő nem is rögzít, legalábbis kiesések vannak a CMS program visszajátszásánál. És ezek a kiesések időpontja egyezik amikor nem érem el a kamara képét. Na most új korában a rögzítőt vissza kellett küldeni mert az egyik csatorna csatlakozója hibás volt. Ez idő alatt leveleztem is a bolttal, mert egy Toshiba P300-as merevlemezt adtak hozzá.

Na most a rögzítő a ludas, vagy a merevlemez? Kétlem hogy a kamera lenne a bűnös.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13567) VANESSZA1 válasza A214 (#13563) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A poe-s NVR nem mindegyik mozgatható (ptz-s) kamerát fogja ellátni megfelelő energiával. Jó dolog a poe-s NVR de figyelni kell arra, hogy az NVR mennyit ad le, és azoknak a kiválasztott "mozgatható" kamerának mennyi kell.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13568) Marci112233 válasza Marci112233 (#13566) üzenetére


Marci112233
őstag

Kiegészíteném a hozzászólásomat.

Azóta átkötöttem a két kamarát a rögzítőn a másik két csatlakozóra.Egy darabig ment minden majd először az egyik majd később a második kamera képe sem elérhető, és a a visszajátszásnál meg is van az idő amikor megálltak a felvételek.

Valakinek ötlet mi a fene baja van? Tán hibás a rögzítő, vagy nem bírná a terhelést? Ha igen akkor mi lenne ha egyből 4 kamerával lenne használva?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13569) vacs válasza Marci112233 (#13566) üzenetére


vacs
Topikgazda

Próbáld ki a mobilos XMEye appot, hogy azzal is eltűnnek-e kamerák.
Mondtam volna, hogy a rögzítőt kösd ki és közvetlenül csatlakozz a kamerákhoz, de ezek analógok, így ez felejtős.

(^)(>.<)(^)

(#13570) Marci112233 válasza vacs (#13569) üzenetére


Marci112233
őstag

Most hogy mondod eszembe jutott, hogy próbáltam az appot, és le is akartam írni, de kiment a fejemből.
Röviden az app-ban látom a kamera képét, de csak SD felbontásban. Amint rányomok hogy HD legyen csak kiírja hogy: Is buffering, please later. Viszont ez a szöveg nem tűnik le és nem is vált át HD-ra.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13571) vacs válasza Marci112233 (#13570) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ezt belső hálózaton (tehát wifin) és mobilnettel próbálva is csinálja az xmeye?

(^)(>.<)(^)

(#13572) hzsolee válasza Marci112233 (#13570) üzenetére


hzsolee
őstag

QR kóddal adod hozzá a rögzítőt az appban?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13573) Marci112233 válasza vacs (#13571) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen. Mindegy hogy wifi vagy mobilnet. Sehogy sincs HD minőség, és így számítógépen a CMS sem megy. Gondolom telefonon is csak azért van kép mert SD-be hozza be.

(#13572) hzsolee
Nem de amikor CMS megy a telefonon is megy a HD minőség is. Amúgy CMs-be és appban is a rögzítő szériaszáma alapján lett felvéve.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13574) hzsolee válasza Marci112233 (#13573) üzenetére


hzsolee
őstag

Csak azért, mert nekem is sz@rakodott régebben a qr kódos megoldás. Sokáig bufferelt, akadozott, nem töltött be. Aztán most noip címmel van hozzáadva. Így minden heppi...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13575) A214


A214
aktív tag

Ehhez hasonló melyik szett az ajánlott? [link]

(#13576) VANESSZA1 válasza A214 (#13575) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az "ehhez hasonló" elég tág határok között mozog. Jobb lenne ha egy konkrét szettet mutatnál, és leírnád hogy mi a cél vele.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13577) Marci112233


Marci112233
őstag

Ma délután lekaptam a rögíztőt, és rákötöttem egy monitort. Azon visszanézve a képet sincs rögzítve amikor távolról nem érem el a képet. Mivel ugye levettem, áramtalanítva volt, így mikor visszakötöttem minden rendben volt. Mivel a kotrónkon van egy kis javítás, nekiestünk szétszedni, és mire végeztünk vele, az az meg van a hiba, de alkatrész kell, ránéztem és ismét nem megy csak telón SD felbontás mellett. A két kamera különböző időben, de ismét megálltak.

Ha van valakinek még tippje mi lehet a galiba, az ne tartsa magába.
Viszont még a tegnapi nap folyamán, igaz késő délután ezt megírtam a boltnak is ahonnan vettem, de ugye válasz majd valamikor jövő héten lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13578) vacs válasza Marci112233 (#13577) üzenetére


vacs
Topikgazda

Rögzítő hibának tűnik, próbáld cseréltetni szerintem.

(^)(>.<)(^)

(#13579) Marci112233 válasza vacs (#13578) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem is az a megérzésem. Csak a baj hogy a boltban jelenleg a weboldaluk szerint nem kapható és nem csak szimplán hanem: A termék ideiglenesen nem beszerezhető!

Van helyette másik márka ami jó a kamerákhoz, de az drágább.
Mindenesetre mivel hátvége van, várok jövő hétig mit fog válaszolni a bolt az emailra amit küldtem nekik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13580) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!


Van egy ilyen Misecu 5MP 2.8mm gyújtótávú (114,8°) vezetékes ONVIF-es dom kamerám, (fent 1. kép) és szeretnék az idokep.hu -ra állandó jelleggel képet feltölteni, illetve folyamatos 5MP-ben live stream-et adni a YouTube-ra, vagy épp az idokep.hu-ra.
A kamera optikás neten van, az UTP linksebessége 100/100Mbit, tehát bírnia kell. (Legalább az idokep.hu felé)
Csakhogy a gondom az, hogy beállítottam próbaképpen egy FTP feltöltést, és hulladék a kép, amit oda feltölt. (3. fotó fent)
Miért van ez? Lehet ezen valahogy változtatni?
5MP-es képeket szeretnék feltöltetni az FTP-re.
Ilyen beállítási lehetőségeim vannak:




Xmeye Android alkalmazásban a videófelvételek tiszták, minőségiek, nagyok, jók.
Mit kell átállítanom, hogy jobb legyen az FTP minősége?
Továbbá azzal is gondom van, hogyan tudom automatizálni a feltöltést? - Humanoid detect, meg motion detect van, de hogy tudnám azt beállítani, hogy pl. 30 másodpercenként készítsen egy képet, és töltse fel?
Köszönöm a segítséget!

(#13581) sambenez válasza Tav-Csoves (#13580) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem a másodlagos csatornát tölti fel, a 3. képen a D1 oszlop. Ha megnézed ott az átviteli sebesség kevesebb mint 1/3-a az elsődlegesnek. Ennek az oszlopnak az adatait kellene átállítani.

(#13582) Tav-Csoves válasza sambenez (#13581) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Sajnos nem lett jobb. :(

(#13583) jézusom válasza Tav-Csoves (#13580) üzenetére


jézusom
addikt

Youtubra 5mp video? Ha szabad belevau, én inkább valami 16:9 felbontást állítanék be. A legtöbben ilyen oldalarányú monitoron nézzük. Vagy esetleg a régi monitorok nem ilyenek, de azokon A felbontás is kisebb. Sajnos a 4mp körül lesz a nyerő de ez van én is így csinálom :)

[ Szerkesztve ]

(#13584) Tav-Csoves válasza jézusom (#13583) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szabad, sőt kérek mindenkit, hogy vau vau! :DD
Örülök, hogy mondtad, és teljes mértékben igazad van, még ezt is be kellene állítani, de hogyan?
Minden segítséget köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

(#13585) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#13580) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

egyébként van Anydeskem, meg Discordom, szóval ha lenne valakinek kedve, akkor azokon keresztül is segíthet. :))
Természetesen a sikeres beállításokról tennék fel ide a topicba leírást.

(#13586) jézusom válasza Tav-Csoves (#13584) üzenetére


jézusom
addikt

A kamera felületén állitsd be! Én ki szoktam menteni a videót és VLC-vel leellenőrzöm a video adatait, a pixelek aránya 16:9 legyen.

(#13587) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Melyek azok az olcsobb kinai kamera markak (amelyek minosegibbek), amik teljes mertekben tamogatottak egy hikvision nvrrel? (Tavoli eleres, hik-connect)? Anpviz, UniLook esetleg Hiseeu?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#13588) Tav-Csoves válasza jézusom (#13586) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

melyikre gondolsz?
A Kamera paraméterek oldalon? Ha igen, akkor melyiket állítsam át?
köszönöm

Szerk:

Az onvif manager-ben találtam egy olyan profilbeállítást, ami számról számra pontosan megegyezik azokkal a képekkel, amiket legenerál FTP-re. Hogyan tudnám ezeket véglegesen módosítani/átírni?

[ Szerkesztve ]

(#13589) Guba4


Guba4
tag

Szervusztok!
Tudnátok ajánlani olyan kamerát, ami akkuról megy és képes wifin közvetlenül, internet használata nélkül csatlakozni telefonhoz és képet közvetíteni?
Lézer gépek javításához lenne ilyenre szükségem.
Köszönöm

(#13590) A214 válasza VANESSZA1 (#13576) üzenetére


A214
aktív tag

Szettet tőletek vártam.
Családi ház környezetének megfigyelését szeretném. Minimum 4 kamera.
Legalább HD minőség,távoli elérés pc ill. mobilról, éjjel látás , mozgás rögzítés. Utp kiépítés van a kamerákhoz. Max 100ezer a keret.

(#13591) Laller89


Laller89
újonc

Sziasztok. Adott egy dahua nvr4104hs és dahua ip 2mp kamera de nem jövök rá a párosításra. Állandóan offline a kamera. Tudnátok segíteni? :W

(#13592) jézusom válasza Laller89 (#13591) üzenetére


jézusom
addikt

Igen.

(#13593) Marci112233 válasza A214 (#13590) üzenetére


Marci112233
őstag

A 100 ezer lehet kevés lesz 4 kamera esetén még ha a kábeleket le is vesszük a tételekből.
Ez megfelelhet neked, de ez is több mint 100

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#13594) BPeter01 válasza wmarci (#13587) üzenetére


BPeter01
tag

Hikvision DS-7108NI-Q1/8P rögzítőm van, a következő márkákat fogadta el eddig:
- Novus
- Hyundai
- Besder
- Lionvis
- Voldreli (áruház termékei)

Ez utolsó a kedvencem, mivel nyáklap és magadnak tokozod, ahogy akarod.
Sony IMX307 chippel olyan az éjszakai képe, hogy csak nézek, mindezt 20$ alatt.
https://www.aliexpress.com/item/32905690588.html?spm=2114.13010708.0.0.3f7c4c4dtOVksK

Tapasztalatom az, hogy ami ONVIF szabványú azt mind megeszi.

Üdv: BPeter

(#13595) bogabi válasza Marci112233 (#13593) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez egy teljesen okés szett, nekem ilyen van 2 kamerás, de a rögzítő ugyanaz. Amúgy Hikvision, csak a hátteret a Hyundai adja (cloud, stb.).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#13596) jézusom válasza A214 (#13590) üzenetére


jézusom
addikt

Ha nincs pénz, inkább ahd-ben gondolkodj! De az másik topic.

(#13597) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Korábban kérdeztem a kamerákkal kapcsolatosan vállalati környezetben. Valószínűleg a Hikvision lesz a befutó. Viszont ezzel kapcsolatban van egy olyan kérdésem, hogy tudnak-e általában ezek a kamerk vagy a vezérlőjük olyan funkciót, hogy beléptető rendszerrel összekötve csináljon egy képet a belépésről. Ezzel a belépő kártával való visszaélés ellenőrizhető.
Tehát adott egy beléptető rendszer, aminek az egyik ajtójában lehőzott kártya hatására a kamera rögzítt egy képet, mit átad a beléptetőnek mentésre. Vagy ezt hogy szokták megoldani?

Bocs, ha kicsit off lett. De remélem még belefér.

Köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#13598) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szükségem lenne kültéri (tűző napot, kemény mínuszokat is bírja), széles látószögű, wifis kamerára amely éjszakai felvételre is kepés.
Igazából az utcán levő parkoló autómat szeretném figyeltetni a 7. emeletről egy erkélyről.
Emiatt olyan kamerára lenne szükségem amely nem túl feltűnő, hogy esetlegesen a szomszédok ne nyafogjanak miatta.
Igen, tudom, hogy ilyen módon nem rakhatnék ki kamerát, de más célom nincs a felvétellel kapcsolatban, kizárólag a fentebbi igény áll a háttérben.
(Egy ismerősöm már járt úgy, hogy megrongálták többek között az ő autóját is. Közterületi kamera volt, de gyakorlatilag telibe vett egy lombkoronát...)
Van olyan esetleg ami nem annyira feltűnő, nem forgathatós és bírja az időjárási viszontagságokat?

Köszi a tippeket.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13599) bigrock válasza spgabor (#13597) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Én ezt úgy oldottam meg, hogy olyan kamerát szereltünk be, amin volt riasztás bemenet.
A kártyaolvasó vezérlő egység egyik kimenetét összekötöttem a kamera bemenetével és felprogramoztam, hogy érvényes kártyára húzzon a kimenet. A kamera a trigger alapján küld a rögzítőnek 3-4 állóképet.
Ha a beléptető rendszer integrált és tudja a kamerákat kezelni, akkor az adatbázisba is bekerülhet a kép, amúgy csak a rögzítőn lesz meg.

(#13600) jézusom válasza pvt.peter (#13598) üzenetére


jézusom
addikt

7. Emeletről egy széles látóval nem sokra mész. Hacsak nem hangya méretű embereket akarsz látni. És mivel pont hogy messzire akarsz látni ezért vagy mindig ugyanoda parkolsz, vagy rendes Ptz kamera kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.