Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9792) gs20 válasza Jazzos (#9790) üzenetére


gs20
tag

Hát alapvetően igazad van, de én pl nyár elején vettem gépet (Fuji S6500fd), lassan 3500 exponál járok de meg tudom Neked mondani, hogy hány kép készült AUTO módban: 2db!!! szerintem az alapvető, hogy az ember megmondja a gépnek, mekkora iso-t használhat. nekem fix 100on van, a képek 99%a így készült. Ha látom, hogy kevés lesz a fény, akkor feljebb állítom. HA erre nincs idő, mint erre céloztál (ez kb eddig 25 kép volt fél év alatt) akkor átlököm "Picture Stabilization" módba, na itt aztán feltekeri az iso-t, simán akár 3200ig is, de mint írtad, igaz, hogy mosott, maszatos, zajos, de mégis kép, amit legalább 10*15ben ki lehet nyomtatni. De ebben a kategóriában (kompakt, ill bridge) szerintem nagy könnyelműség hagyni hogy a gép döntse el milyen iso-t használ, ugyanis általában jól feltekerik maguknak, aztán olyan szép zajos képeket csinálnak hogy rossz nézni. És minél inkább a kisebb gépeket nézzük ez annál inkább igaz, mert sajnos pl egy 25000 forintos gép sz@rból van összerakva, tehát azonos beállítások mellett is siralmas képet csinál egy komolyabbhoz képest, SŐT ehhez járul az, hogy aki ilyen gépet vesz semmit nem ért a géphez, tehát az eredmény tényleg az hogy nagyjából látszódik rajta valami, a nagyi meg tudja nézni :(

E=MZ²

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.