Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


SEGÍTSÉG KEZDŐKNEK! OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) NyxNyxNyx válasza BomiBoogie (#450) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Még csak nem is kell lerakni, a pakliban nagyon sok olyan lap van ami discardol a graveyard-ra (birna kapásból 3-at, ermion 2-t, svanrige 1-et Donar 1-et. Ma és tegnap kicsit Skelligéztem, de az NR-rel még mindig sokkal jobban megy. Szerintem paklialapú a balance. A Philippás NR paklival olyan ellenfeleket kapok csak lesek. Tényleg fogalmam sincs a fullos Scoia'tael deck-ek ellen mit kell csinálni, mert olyan ritkán találkozom velük. Az ambush lapokra meg rá kell keresnem a database-en. A fireball trap szerintem játszhatatlan, Don Blathanna trapper már nem olyan rossz, de még mindig csak simán nem raksz mellé, és mivel így az ellenfeled nem rakott ki lapot, el is passzolhatod előnyben később, szóval megy a trap a levesbe. Az ami a pass-ra aktiválódik, viszont sokszor megszívatott.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#452) TazLeacher válasza BomiBoogie (#450) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont arra gondoltam, mint NyxNyxNyx. Felhúzol a deckből 2 lapot, eldobsz 2-t. Ilyet. Felhúzol 1-et, eldobsz 1-et...ezekkel simán bekerül a temetőbe az összes ilyen lap úgy, hogy közben lapelőnyöd lesz lényegében, mert ezek úgyis visszajönnek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#453) BomiBoogie válasza TazLeacher (#452) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ha van elég olyanod, aki visszahozza. Nem tudok olyan lapról, ami egynél többet hozna vissza.

(#454) TazLeacher válasza BomiBoogie (#453) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

De abból van több is, és mivel a többi lappal húzod fel a lapokat, szépen becsurog. Eleve a 25 lapból 13 bejön. Ha ehhez még felhúzol 3-5 lapot, 18-ból biztos, hogy lesznek ilyenek. Én - megfelelő lapok hiányában - a kezdő Skellige-ével úgy játszottam, hogy általában az első (vagy a második, és akkor hagytam az elsőt elbukni) kőrben rámentem erre, az utolsó kőrben pedig a kürt + warcry kombóra.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#455) NyxNyxNyx válasza TazLeacher (#452) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Lapelőnybe nem kerülsz, de a harmadik körre szép pontokat lehet felhalmozni. Warcry-t nem szeretem.

Komolyan mondom a Skellige deck-eknél a legnehezebb rész a mulligan. Sosem tudom mit dobjak el.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#456) BomiBoogie válasza NyxNyxNyx (#439) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jut eszembe, és a Special meg a Neutral lapokból hány lehet összesen? Azokból is max. 3-3, mint a bronzból?

(#457) saen válasza BomiBoogie (#456) üzenetére


saen
veterán

Szín számít csak, arany/ezüst/bronz.

(#458) BomiBoogie válasza saen (#457) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!

Hát ez a GwentDB nem a legjobb.
Ki akartam rakni a pakkjaimat ott, hogy tudjam követni, mi az, ami már megvan, mikor keget nyitok, de nincs meg minden kártya.

NR-nél Reaver Hunterből összesen 3-at lehet betenni a DB-ben, miközben a játékban nem csak egyféle rajzzal van, hanem háromfélével, tehát összesen 9 db ilyen kártyád lehet. :F

(#459) TazLeacher válasza BomiBoogie (#458) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igazából bárhány lehet, nem csak 9. :DDD De igen, amiből több féle van, abból is csak 3 lehet.

Én csináltam egy Excel táblázatot, abba X-elgetem majd.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#460) NyxNyxNyx válasza BomiBoogie (#458) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja de, a név számít. A 9-ből csak hármat rakhatsz be. Szóval ilyen szempontból tök mindegy.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#461) NyxNyxNyx válasza TazLeacher (#459) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én az epiceket megjegyzem, a rare-eket meg nagyjából tudom. Most kicsit amúgy elegem lett a játékból, csak a rewardokért játszok, remélem ez majd a rankeddel máshogy lesz. Eddig minden nap ment a 3 szintlépés, ma ebből gyanúsan csak 2 lesz.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#462) BomiBoogie válasza NyxNyxNyx (#460) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, világos, tehát a deckben úgyis csak 3 lehet az azonos nevűből.

(#463) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Összedobott az imént Hg3-mal. Nagyon szorosra sikerült a vége, felmentem a chat-jére, mondta hogy Philippát próbálta körbejátszani, de az Istenért nem tudtam felhúzni. 100 ember előtt vertem el ;]
És ez elég erősen alá is ásta "a deck winrate-je alapján oszt be mások ellen" elméletemet, mert előtte csináltam újra a decket.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#464) saen válasza NyxNyxNyx (#463) üzenetére


saen
veterán

MMR van, az alapján oszt be. Hogy azt hogy számolja az persze nem nyilvános.

(#465) BomiBoogie válasza saen (#464) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi az az MMR?
A Google ezt dobta: Measles, Mumps, and Rubella (MMR) Vaccine :DDD

(#466) Chronos85 válasza BomiBoogie (#465) üzenetére


Chronos85
tag

Match Making Rank.
Elvileg az lenne a lényege, hogy közel azonos tudású játékosokkal kerülj össze.
Így ha eléred a te szinted, akkor kvázi 50%os winrate közelében kellene lenned. Ez nyílván egy kártya játékban sose fog tökéletesen működni, de arra kiváló, hogy a kezdőket ne fullos paklival rendelkezők ellen rakja össze.

(#467) BomiBoogie válasza Chronos85 (#466) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értem, tehát akkor nem is a level alapján rak össze, hanem inkább a lose-win arány szerint? Persze, értem, hogy nem ismert a pontos formula.

(#468) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Na, végre én is neki tudtam állni! :) Ritkán játszom, de akkor sokat: értem én a bónusz limitek szükségességét, de heti limitnek jobban örülnék.
NR-re koncentrálok egyelőre, a Skellige kezdőmet le is daráltam. :B Így lett néhány jobb lapom:
Priscilla például nagyon szórakoztató. Nagyon random az eredmény, de néha bejön: Második kör elején felhúzott egy Field Medicet és egy Reaver Scoutot, a Scouttal behívtam még egy mediket, a két medikkel pedig az első körben játszott katapultokat. Szóval lett hirtelen 6 kártyám fent. :D

A Reinforcement is tetszik, mondjuk egy Redanian Elittel lesz fent hirtelen 30 pontnyi gold vele.

(#469) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A lapgyűjteménynél a bal alsó sarokban van az a gomb, hogy a dubplikált fölös lapokat "ledarálja". Ilyenkor jól gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy arany és ezüst lapoknál a 2. és e fölötti példányt, a a bronz lapoknál a 4. és az a fölötti darabszámot, ugye?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#470) Heavyrain válasza TazLeacher (#469) üzenetére


Heavyrain
őstag

Igen.

(#471) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Jó erősnek tűnik ez a Dwarven deck :D

(#472) BomiBoogie válasza TazLeacher (#469) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de nekem pl. a Reaven Hunternél van 3 db egyforma, de van még ugyanezen a nevű lapból 2 db másik más rajzzal rajta, azokat nem darálja le. :F
Tudom, hogy max. 3 lehet a deckben, de az összes lap között ott vannak. Azokat ledaráljam akkor manuálisan?

(#473) TazLeacher válasza BomiBoogie (#472) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én azt csináltam. Amiből 3 féle is van, abból megtartottam 1-1-1-et, a többit töröltem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#474) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Pedig nem sokon múlott...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#475) Heavyrain válasza TazLeacher (#474) üzenetére


Heavyrain
őstag

:C

(#476) BomiBoogie válasza TazLeacher (#474) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Te jó ég... de hogy rakhat össze ilyenekkel? Én nem is láttam még ekkora számokat a játékban. :D

(#477) saen válasza BomiBoogie (#476) üzenetére


saen
veterán

Felbuffolta őket + másolások + Adrenaline rush és áthozta a köv körre őket.

(#478) NyxNyxNyx válasza TazLeacher (#474) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az öreg Geralt, passz hátulutői. ;]

Nekem a max vereség.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#479) meoindil


meoindil
aktív tag

Üdv mindenkinek!

1. A játék végén a Send good game-re kattintok, akkor az ellenfél kap valami minimális jutalmat?
(Ha igen, akkor ezt miért nem csinálja alapból mindenki?)

2. A Skip the reward summary? pontosan mit jelent? Acceptre továbblép, Cancelre vissza, és ott nem történik semmi. Ennek így mi értelme vagy mire kellene várni?

3. NR ha egyszer passzolok és utána az ellen kirak valamit arra már nem tudok reagálni - automatikusan passzol a nevemben?

[ Szerkesztve ]

(#480) TazLeacher válasza NyxNyxNyx (#478) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a legnagyobb poén, hogy pontosan tudom, hogy ha jó a keze, beszívom NR ellen ezt s taktikát, de nem volt erős kezem, kellet még a +2 lap. Szerencsére lvl10-en a legtöbb ember erre még nem jött rá. Nagyon sok meccset nem én nyerek, hanem ők bukják el. Amikor lerakta a 2. lapot, tudtam, hogy mi jőn. De gondoltam 60-70-et még megfogok a 2. kőrben. De erre nem számítottam...:)

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#481) NyxNyxNyx válasza TazLeacher (#480) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én sem játszom körbe, csak ha olyan válasz van nálam, ami promote előtt jó csak (pl. Igni/scorch/bomb). A Geralt, passz meg OP és remélem csinálnak vele valamit. Mondjuk, hogy csak bronzt lapot tudjon áthozni a monster a következő körre.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#482) Cathfaern válasza meoindil (#479) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1. Igen. Jó kérdés :)
2. Ha jól értem azzal csak azt ugrod át, hogy megnézd mennyi XP-t kaptál, meg mennyi kell még a következő szintig. Személy szerint azt nem értem mit kell ezen ennyit gondolkoznia meg animálnia a rendszernek, miért nem írja ki rögtön. Nagyon esetlen az UI a HS-hez képest
3. A passzt sokan félreértik, a játék meg nem magyarázza el: nem egyetlen lap lerakást passzolsz, hanem ha passzra nyomsz, akkor az egész kört passzolod, onnantól kezdve már semmit nem tudsz kirakni, teljesen függetlenül attól mit rak az ellenfél.

[ Szerkesztve ]

(#483) meoindil válasza Cathfaern (#482) üzenetére


meoindil
aktív tag

Köszönöm!

(#484) BomiBoogie válasza Cathfaern (#482) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Személy szerint azt nem értem mit kell ezen ennyit gondolkoznia meg animálnia a rendszernek, miért nem írja ki rögtön. Nagyon esetlen az UI a HS-hez képest

Egyetértek, de szerencsére ez lehet nyomni ezeket az animációkat, és pl. a meccset is gyorsan fel lehet adni (ha látod, hogy már úgyis mindegy) és pár másodpercen belül már újat lehet kezdeni. Szóval nem menthetetlen az UI. :)

(#485) okibots válasza TazLeacher (#474) üzenetére


okibots
aktív tag

Atyám :Y

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#486) DrDobos


DrDobos
őstag

10 kegje 0 legi 0 epic :W

Samsung Galaxy A55 5G

(#487) PhilBrick válasza DrDobos (#486) üzenetére


PhilBrick
őstag

Én olyan 40 keg felett járok és nincs meg a 4 goldom még a kedvenc NR paklimban sem... :(

(#488) DrDobos válasza PhilBrick (#487) üzenetére


DrDobos
őstag

Én is kb, de nekem összvissz nincs négy goldom nyitva:D

Samsung Galaxy A55 5G

(#489) NyxNyxNyx válasza PhilBrick (#487) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem is gyártottál? Vannak jó arany epic-ek.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#490) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Fúúú de utálom a reinforced trebuche-t... Nem tudok nyerni ellene, hacsak nem a buffolós adrenalin rushos fajtát játsza az ellenfelem, mert azok ellen erős a paklim. Nem találok rá countert a lapok között (legyártanék én akármit csak azért hogy leverjem), megölöd visszahozza, nem ölöd meg szétüt. Storm, Philippa után 1 marad az élete, de még mindig üt. Az effekt maga már brutálisan erős, de még +1-eket is kap mellé, ez nevetséges.

Valószínűleg az lesz, hogy legyártom a harmadik trebuche-t és beállok szemétkedni én is.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#491) okibots válasza NyxNyxNyx (#490) üzenetére


okibots
aktív tag

Utálatos jószág, én sem kedveltem..

Egy hete nem játszottam a Gwent-tel, azóta itt mindenki vagy level 50-es már ;]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#492) PhilBrick válasza NyxNyxNyx (#489) üzenetére


PhilBrick
őstag

Dummyt gyártottam le eddig a drágák közül, az nem fajspecifikus.

Nálam alap a 3 Trebuchet, de szemétkedésként eddig nem gondoltam rá. :B

(#493) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van 2 Geraltom, az egyiket ledarálhatom, ugye? Egyszerre csak egyet lehet használni, nem tudom elképzelni, hogyan lehetne kettőt. :D

(#494) NyxNyxNyx válasza PhilBrick (#492) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja hát nem úgy értem a szemétkedést, csak ez az egy lap miatt megy el a kedvem minden nap a játéktól.

Shani, Natalis, Ciri mind epic-ek és nagyon erősek. Natalisom nincsen, de a másik kettőt még mindig használom.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#495) PhilBrick válasza NyxNyxNyx (#494) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nekem az időjárástól szokott elmenni a kedvem. Bár múltkor nyertem egy monster weather pack ellen clear skies nélkül. :D Szerencse is kellett hozzá, de utólag nagyon sajnálom, hogy nem vettem fel.

Shani, Natalis van bent Geralt mellett, még egy Yennefer vagy Bloody Baron jönne jól szerintem. Vagy Borkh.

(#496) NyxNyxNyx válasza PhilBrick (#495) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én már lassan imádkozom, hogy monster-t kapjak.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#497) PhilBrick válasza NyxNyxNyx (#496) üzenetére


PhilBrick
őstag

Skelligét én is jobban utálom, de nem sok esélyem van monster ellen, ha se clear sky, se dimetrium bomb nem kerül a kezembe.

Most nagyjából ezzel játszom, de folyton alakítgatok rajta kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#498) NyxNyxNyx válasza PhilBrick (#497) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát ja, de elég nagy esélyed van felhúzni, 3 van belőlük. Esetleg egy Thaler jó lehet, én meglepődtem mennyire hasznos. Clear skies-t kicseréled NR ellen és nagyobb eséllyel megkapod monster ellen. 2. reaver huntert is eldobod vele. Kaedweni Sergantből minek 3? Én pont most vettem ki mindet, nekem nem jött be. Gondolom attól még jó, mert sokan játszák.

Most kezdem érezni, hogy műkodik a matchmaking. Gyenge ellenfelet már rég kaptam, 50% körül nyerhetek maximum. Körbejátsza mindenki a Philippát és Ignit, már nem szórakozom olyan jól. :)

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#499) PhilBrick válasza NyxNyxNyx (#498) üzenetére


PhilBrick
őstag

"Clear skies-t kicseréled NR ellen és nagyobb eséllyel megkapod monster ellen"
Ilyen tényleg van? Ok, Thaler eddig nem fogott meg, de akkor adok neki még esélyt. Nenneke helyett beférhet.

A Sarge-ok most van teszt alatt, még kétséges a sorsuk. Szükségem tényleg nincs háromra belőle, de egy jól jöhet a gold&pass kezdések ellen.

[ Szerkesztve ]

(#500) NyxNyxNyx válasza PhilBrick (#499) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Clear skies-t kicseréled pl. NR és Skellige ellen, mert nincs rá szükség. Valamit kicserélsz monster ellen és így nagyobb eséllyel megkapod. Bocs, félreérthető volt, nincs összefüggés meccsek között. De sokszor mentett már meg, hogy lecseréltem valamit és pont clear skies-t kaptam. :D

Nenneke must have szerintem.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.