Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


SEGÍTSÉG KEZDŐKNEK! OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) NyxNyxNyx válasza saen (#200) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Köszi, lecsaptam rá egy Witcher fan haveromnak. :R

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#202) Ch0b válasza NyxNyxNyx (#201) üzenetére


Ch0b
tag

Túl későn ébredtem :O

(#203) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kaptam én is beta kulcsot, tegnap játszogattam vele. Witcherrel nem játszottam, szóval teljesen új volt az egész. Régen játszogattam Magiccel (csak haveri körben), illetve jelenleg HS-ezek.

Bár elsőre nem látom át, de ez a 3 féle decktípus valahogy kevésnek hangzik. Jó a HS-es 9 class meg a ló másik oldala, de mivel ha jól látom itt se lehet kevert deckeket létrehozni, mint magicben (ahol alapból is van 5 féle), ez kevésnek hangzik.
A grafikai stílus nekem nem jön be... gondolom vitték a Witcher stílusát, nyilván rajongóknak bejövős, de így külsősként nagyon sötét és nyomasztó az egész, és nem csak az kártyák artworkére gondolok, ott nem is lenne gond, de ez az egész UI-ra jellemző.
Maga a játékmenet elsőre nekem nagyon furcsa. Kicsit olyan érzésem van, mint ha pokereznék, mindenki kipagolgatja amilye van és az nyer aki "jobbat húzott". Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs taktikai lehetőség a játékba, de eddig úgy látom nagyrészt blöffölésen alapszik, mivel szinte lehetetlen reagálni az ellenfél lépéseire, illetve a "minion" interakció minimális. Ettől persze még komoly taktikai mélységei lehetnek a játékmechanikának, ezt még nem látom át.

Még mindenképp fogok vele játszani, de elsőre nem igazán fogott meg. Szerintem ez egy nagyon jó és érdekes játék lehetne élőben. De így online játéknak annyira nem tűnik érdekesnek elsőre. És szándékosan leírtam nagyon sokszor, hogy "elsőre", mert ezek tényleg csak az első benyomásaim, viszont mivel a Gwentnek elég komoly vetélytársa is van, ez első benyomás is elég fontos...

[ Szerkesztve ]

(#204) saen válasza Cathfaern (#203) üzenetére


saen
veterán

Néhány info:
-4 faction van és hozzájuk 3 féle leader, ez már 12 féle "kaszt". Ezen kívül jönni fog még új, szóval lényegesen több lesz benne, mint a HS-ben.
-Az egész Witcher világ nyomasztó, ez ilyen.
-Taktikázás nagyon erősen megvan, ugyanis a taktika része az is, hogy elvesztesz szándékosan egy kört, kicsalva erős lapokat az ellenféltől, majd a maradék kettőben behúzod a győzelmet. Szerintem sokkal több mélység van ebben a játékban, mint a HS-ben, viszont a pakli összerakás ennek nagy része.
Hosszú távon majd kiderül, hogy mennyire lesz népszerű, abban én is biztos vagyok, hogy a HS-t nem fogja lenyomni, de ettől függetlenül is van élet.

(#205) Rony949


Rony949
őstag

Noob kérdés: Geralt mi alapján kap mindig +2 buffot. Akármikor lerakom, mindig megkapja, de a kártyájára nincsen semmi írva. Nem mintha zavarna, csak nem értem. Talán köze van ahhoz hogy Northern Realms paklival vagyok?

(#206) NyxNyxNyx válasza Rony949 (#205) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Northern Realms képessége, hogy az arany lapok +2-t kapnak. Olyan, minthogy a Socia'tael választhat elsőnek megy-e, vagy hogy a monster-nek ott marad egy minionja a kör végén, vagy hogy a Skellige-ének minden kör után +1 base stat-ot kapnak a minionjai bárhol is legyenek.

Nyugodtan tedd fel a kezdőbb kérdéseket is, azért van a fórum. :)

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#207) Cathfaern válasza saen (#204) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja azért hittem, hogy csak 3 deck típus van, mert deck választón alapból csak 3 deck látszik és semmi se utal arra, hogy van ott még több... UI-n még kell finomítaniuk :)

(#208) saen válasza Cathfaern (#207) üzenetére


saen
veterán

Lehet oldalra scroll-ozni, ez nem egyértelmű.

(#209) Rony949 válasza NyxNyxNyx (#206) üzenetére


Rony949
őstag

Köszi a gyors választ! :R

Azt hittem a Witcher 3-as képességet meghagyták, hogy minden egyes megnyert kör után húzhatunk +1 lapot. De akkor úgy tűnik a balansz kedvéért meg kellett változtatni. Mindegy, végül is ez se rossz. :)

(#210) NyxNyxNyx válasza Rony949 (#209) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A régi képesség itt brutális lenne.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#211) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Én nem értem a matchmakinget. Felváltva van winstreakem és losestreakem. Vagy nagyon jól megy, vagy hozzá sem tudok szagolni a meccsekhez. Amire gondoltam, hogy nappal casualabbak a játékosok, mint éjszaka/hajnalban.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#212) okibots válasza NyxNyxNyx (#211) üzenetére


okibots
aktív tag

Engem eddig egyszer sorsolt össze olyannal, hogy esélyem nem volt ellene.
Amúgy pedig jól megy, tegnap volt egy 10-es győzelmi szériám is ;]

Ma eddig háromszor kaptam ki (nagyjából 12-őt játszottam, de nem tudom pontosan), egyszer szerver hiba miatt, kétszer pedig szimplán megvert az illető.

Én meg azt vettem észre, hogy első nap alig volt Monster paklis ellenfelem, két napja meg 85%-ban azok jönnek ellenem :((

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#213) NyxNyxNyx válasza okibots (#212) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nekem tegnap szinte csak monster jött, ma meg szinte csak NR.

Közben kinyitottam az első legendarymat, Cerys-t. Nem olyan elképesztően erős, de jó lap és akartam is a deckembe.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#214) okibots válasza NyxNyxNyx (#213) üzenetére


okibots
aktív tag

Gratula hozzá, legalább sikeredett olyat nyitni ami hasznodra válik :K

Én ma 2-őt nyitottam, egy számomra érdekes lap volt benne, de utólag azt sem lett volna létszükséglet (Johnny volt az).

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#215) DrDobos válasza NyxNyxNyx (#213) üzenetére


DrDobos
őstag

Kb 8 keget nyitottam, elsőre(vagy másodikra, nemtudom) Vernon Roach-ot kaptam, azóta talán ha kaptam összesen a maradék 6 kegből 4(!!) northern realmses kártyát..

Samsung Galaxy A55 5G

(#216) saen válasza DrDobos (#215) üzenetére


saen
veterán

Én még nem nyitottam legendet sajnos, de ellenfeleknél már látok. Remélem változik a trend hamarosan.

(#217) DrDobos válasza saen (#216) üzenetére


DrDobos
őstag

Remenykedjunk.. :)
Meg azt nem tudom, hogy pontosan a rare es epic kartya mit jelent. A legendary az oke, az a gold. De hogy a masik ketto..

Samsung Galaxy A55 5G

(#218) saen válasza DrDobos (#217) üzenetére


saen
veterán

Van a kártyák talán jobb sarkában alul egy kis négyzet és annak a szine mutatja a ritkaságot:
-szürke: common
-kék: rare
-lila: epic
-gold: legend
Ez több kártyajátékban is így van, itt is hasonló. Ez a kártya ritkasága, nem pedig az, hogy bronz/silver/gold a keret.

(#219) DrDobos válasza saen (#218) üzenetére


DrDobos
őstag

Hmm,köszi:)

Másik téma: csak olvasgatás közben láttam valahol, hogy ez a bétás móka lehet hogy eltart egész tavaszig. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy vajon mennyibe fog kerülni a játék, el sem tudom képzelni:) Talán ingyen lesz, bízva az in-game purchase-ekből befolyó összegre?

Samsung Galaxy A55 5G

(#220) saen válasza DrDobos (#219) üzenetére


saen
veterán

Ingyen lesz a játék, ezt már megerősítették. Ha pénzt akarsz költeni, azt keg-ek vásárlásával teheted meg.

A closed beta tavaszig fog tartani, utána jön még az open beta és csak azután jelenik meg. Nem mostanában lesz.

(#221) DrDobos válasza saen (#220) üzenetére


DrDobos
őstag

Na, erről nem tudtam. még ez a compensate fairly lesz érdekes, hogy oldják meg..:D

Samsung Galaxy A55 5G

(#222) NyxNyxNyx válasza saen (#220) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A reset után azok a kegeket, amiket free to play szereztünk, megkapjuk szerinted? Elég szar lenne ha nagy nehezen összeraknék egy erős decket a sokat költős emberek ellen, aztán kezdhetném előlről a lemaradás behozását.

HS-nél hogy volt? Duelysten anno mikor sokat változtattak, kaptál egy lehetőséget, hogy minden packot újranyiss, amit valah nyitottál és akkor nyilván előtte elveszik a lapjaidat.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#223) saen válasza NyxNyxNyx (#222) üzenetére


saen
veterán

HS-ben volt reset, de nem a hivatalos megjelenéskor, hanem korábban. Tehát aki bétázott az előnyben volt, illetve azok a pack-ek amikért fizettek azokat meg újra megkapták és nyithatták újra.

Ha lesz reset akkor a free to play szerzés menni fog a kukába itt is, annyi új keg-et fogsz kapni ahányat igazi pénzből vettél. Cserébe viszont még nincs döntés resetről, tehát van rá esély, hogy nem lesz, bár én azért ezen meglepődnék.

(#224) Rony949


Rony949
őstag

Mentem pár meccset. Ebből 2 győzelem, 1 vereség és 1 döntetlen lett egy szörny pakli ellen. Kifejezetten jó meccs volt mind, leszámítva az egyiket ahol nagyon elrontottam és hatalmas fölényben volt az ellenfél.

Egyre jobban tetszik, egyelőre a balansz nagyon jónak tűnik, persze nem vagyok egy kártya játék szakértő, a Hearthstone-al is csak egy rövid ideig bírtam játszani, mert mindig elvertek engem. A Gwent valahogy jobban fekszik jelenleg. Aztán ki tudja, lehet hogy mire elérem a LvL 10-et már csak vereség lesz vereség hátán.

Mindegy, a lényeg hogy egyelőre nagyon élvezem és csak ez a fontos. :)

(#225) saen


saen
veterán

Kinyitottam az első legend-et, egy új leadert kaptam a "zöldekhez", újra játszhatok egy lapot ami lennt van. Minden legend-nek örül az ember, bár jobb lett volna egy olyan amit bármilyen pakliba be tudok rakni. Persze nem akarok telhetetlennek tűnni ;]

(#226) okibots válasza saen (#225) üzenetére


okibots
aktív tag

Gratula hozzá :K

Én meg most nyitottam másodjára silver lapot (ami nem neutral)....engem nem halmoz el a jóval a rendszer :O :D

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#227) Ðávid válasza saen (#225) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Nekem most ezt dobta egy hordó kinyitásakor:

(#228) saen válasza Ðávid (#227) üzenetére


saen
veterán

Melyiket választottad? Jó lapoknak tűnnek.

Nálam egyébként nem volt választható, az első négyben volt bennt a legend.

(#229) Ðávid válasza saen (#228) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Még nem döntöttem, csak leraktam tálcára a játékot.

Az első körben nekem csak átlagos kártyákat szokott dobni. Viszont egy másik alkalommal is ilyen jó választékot adott. Akkor szereztem meg Ge'els-t. :)

(#230) SLYM válasza NyxNyxNyx (#222) üzenetére


SLYM
veterán

mennyire lehet ezt a game-et összehasonlítani a HS-el? a kedvenc játékom a witcher 1, imádom a sorozatot, érdekelne ez is, de nem tudom van-e legalább megközelítőleg olyan jó, mint a HS. írhatnál róla egy keveset. köszi. a magam részéről 15 perc alatt 3 crush-ig volt érdekes ez a game egyelőre, játszhatatlan fos nálam sajnos

[ Szerkesztve ]

(#231) Ðávid válasza Ðávid (#229) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Végül Haraldot választottam.

(#232) Cathfaern válasza SLYM (#230) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"mennyire lehet ezt a game-et összehasonlítani a HS-el?"
Attól függ mire gondolsz. Maga a játékmenet teljesen más, ahogy lentebb is írtam közelebb áll egy hagyományos kártyajátékhoz, mint a MtG által elterjesztett vonalhoz (aminek a HS is része). Innentől kezdve nagyon nehéz összehasonlítani. Ha MtG-t vársz tőle, akkor szörnyű, nekem is ezért volt elég keserű az első ismerkedésem, lásd előző hsz-em a topicban.
Ha az a kérdés, hogy mennyire van jól megcsinálva (UI, card balance, stb.), akkor szerintem preferencia kérdése, grafikai stílusra sokkal jobban bejön nekem a HS, de megértem ha valaki ezt preferálja. Balance-ról closed beta alatt meg nehéz beszélni, de egyelőre nem láttam senkitől túl nagy sírást ilyen téren.

Amúgy tegnap egész sokat toltam vele, érdekes a játék, csak át kell állnia az ember agyának rá HS után. De nem rossz. Ha kijön mobilra is, akkor lehet egész sokat fogok vele játszani :) Amúgy a 3D-s kártya artworköket nem lehet valahogy kikapcsolni?

(#233) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
én is kaptam béta kulcsot és örülök, hogy van topik! :D

Beszámolok majd az élményeimről.

(#234) Ðávid válasza BomiBoogie (#233) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Rendben, kíváncsian várjuk! :)

Nekem eddig nagyon tetszik az egész. Már benne van majdnem 32 órám. Egyedül a kártyák és a hozzájuk szükséges alapanyagok gyűjtését tartom kicsit nehézkesnek, de talán ezen is változtatnak még.

[ Szerkesztve ]

(#235) SLYM válasza Cathfaern (#232) üzenetére


SLYM
veterán

mi a különbség a hagyományos kártyajáték és az MtG között? én csak a HS-el játszottam eddig ami kártyajáték

(#236) Cathfaern válasza SLYM (#235) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hagyományos kártyajáték = poker, kanaszta, uno, stb :)

Ha nagyon egyszerűen akarnám összefoglalni, akkor a MtG-s vonalnak a lényege, hogy a játék a boardon lévő minionok harcáról szól nagyrészt. A két ellenfélnek van egy HP száma, ha az leér 0-ra, akkor az illető vesztett.
Ezzel szemben egy hagyományos kártyajátékban a lényeg, hogy valamilyen pontszámot gyűjts. Board nem, vagy csak minimálisan létezik, a játék nagy része a kéz megfelelő kijátszásából és blöffölésből áll.

Gwent-ben van board, de ha csak nem rendelkezik egy minion valamilyen passzív képességgel, akkor miután lekerült a boardra már csak pontszámot jelent, nem velük küzdesz. Ha ehhez hozzáveszem, hogy körönként csak egy lapot lehet letenni, nincs körönkénti laphúzás, illetve hogy nincs "mana" se, akkor szerintem érezhető, hogy nagyon más játékról beszélünk :)

(#237) okibots válasza Ðávid (#234) üzenetére


okibots
aktív tag

Én meg sem merem nézni mennyi időt töltöttem vele. Mondjuk annyit biztos nem, mint te, de akkor is :DDD

Vinni kéne a többi játékot is, meg munka edzés.....sok ez a jóból ;]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#238) Ðávid válasza okibots (#237) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Én is csak onnan tudom, hogy a Gog Galaxy kiírja. Egyszerre szép és rémisztő belegondolni, hogy majdnem másfél napot játékkal töltöttem múlt csütörtök óta. :Y :)

(#239) NyxNyxNyx válasza SLYM (#230) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Más. Pont azért tetszik, mert tényleg más (duelystet egyből meguntam ahogy kicsit kiismertem, mert annyi közös eleme van a HS-nal) és nincs mana, tehát nem buksz tempo miatt. Egész meccsen lapelőny kialakítására kell törekedni, sokkal jobb másodiknak jönni, hogy tudj reagálni. Sokat tud számítani, hogy kié az utolsó lap egy Monster pakli ellen, mikor ő tartogatja az utolsó weather cardját, te meg a clear skies-t. Nagyon sok esetben dől el ezen a meccs, ez nem feltétlen tesz jót a játéknak szerintem.

Többet kell benne gondolkozni, mint egy átlag HS deck-kel. És sokkal több a "mind games" is. RNG sok van itt is, de nem befolyásol annyit és kontrollálhatóbb. Itt is van olyan deck ami megőrjít egy idő után ,ez a weather monster deck, de még béta, ez változhat. Szerintem a Skellige kaszt van a legjobban kitalálva.

A "p(l)ay2win" vonal viszont húzós, szerintem nincs olyan deck ami olcsó és ne lenne egy drágább változata ami lényegesen erősebb.

Reward system kiváló, zene mindent visz.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#240) Cathfaern válasza NyxNyxNyx (#239) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én egyelőre elég erősnek érzem az RNG-t a Gwentben, max másabb, mint a HS-ben, de nem gyengébb (HS-es Yogg-ot leszámítva, azt tényleg nem szabadott volna benthagyni rankedben).
Skellige amúgy erősen emlékeztet a HS-es patron warriorra, szerintem ezzel elég sok HS prot megfoghatnak, hogy merüljön el a Gwentben :)

(#241) saen válasza Cathfaern (#240) üzenetére


saen
veterán

Ha a Skellige a patron warriorra hasonlítana akkor messzire szaladnék, szerencsére nekem nincs ilyen érzésem :DDD

Két dolog jutott nekem eszembe, egyrészt sokkal taktikusabb játék, mint HS, cserébe viszont a lapok minősée sokkal inkább fontos, legalábbis most úgy tűnik. Néha jön egy-egy ellenfél akinek van néhány nagyon erős lapja, azok ellen ha fejreállok se tudok nyerni a basic paklijaimmal. Noxious streamjét néztem, ott azért az elhangzott, hogy versenyek mennyire lennének nézhetőek, mert egy jó caster a kezdő lapokból kb megmondaná, hogy ki nyer. Szóval a taktikázásnak nagy része már a pakliépítésnél megvan. Meglátjuk majd a netdecking mennyire fogja negatívan befolyásolni a játékot, egyelőre még nagyon új minden, kevés az írott anyag.

RNG itt is van, főleg a monster paklinál látványos most, nagyon nem mindegy, hogy melyik lényed éli túl. Persze ezzel is lehet taktikázni, olyan elborult hülyeséggel, mint pl a Yogg még nem találkoztam. Azon viszont már jót mosolyogtam, hogy a hivatalos fórumon már külön topicja van, hogy kérik a fejlesztőket, hogy csak minimális RNG legyen a játékban :C

(#234) Ðávid: 32 óra? Na az nem semmi :C

[ Szerkesztve ]

(#242) Ðávid válasza saen (#241) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Folyamatosan rajta vagyok a növelésén. :D

(#243) Ch0b


Ch0b
tag

Valakinek nincs egy felesleges kulcsa? :)

(#244) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Tetves 5 ore kéne a keghez, és az ellenfelem nem nyomna rá a gg-re... Előtte meg szerintem 3-szor scrapet adott GG-re.

Megvan a 800 scrap, szerintem miután kinyitottam a keget gyártom is a Geralt Ignit. :))

Ma is bebizonyosodott, hogy nagyon sokkal könnyebb nappal haladni.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#245) SLYM


SLYM
veterán

Cathfaern, NyxNyxNyx köszi. még annyi, hogy amennyire most látjátok itt is ezer órákat kell játszani, hogy teljes készlete legyen az embernek, mint HS-ban? illetve mennyire drágák a lapok? HS-ban ugye kb félmillió forintból tudsz mindent megvenni kb, itt is ilyen beteg nagyságrendek vannak?

[ Szerkesztve ]

(#246) saen válasza SLYM (#245) üzenetére


saen
veterán

Ha ingyen akarsz gyorsan haladni akkor minden nap kell játszani és két-három szintet meglépni. Így gyorsabb a haladás, mint HS-ben volt anno, viszont a lapok összességében drágábbak. Rengeteg a legend lap.

Pénzben nem került fél-1 millába a HS amikor kijött. Cserébe viszont itt jóval többet kéne költeni, mint anno a HS-ben kellett volna ha teljes készletet akarsz.

(#247) NyxNyxNyx válasza SLYM (#245) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ingyen könnyebb megszerezni a lapokat, pénzért nehezebb.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#248) NyxNyxNyx válasza SLYM (#245) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Meg amit még elfelejtettem, hogy a szövegezésnél szabadabb kezük van és nem is nézik hülyének a játékosokat. HS-ben még több képesség van, de sokkal több lap is van.

Most nyomtam kb egy 10-es win streaket. Szegények között volt vagy 2 erős pakli, pár normál, de a nagy részük hulladék paklival nyomta. Geralt Ignit egyszer sem tudtam kirakni.

Ja és én is átléptem a bűvös 24 órát. Lvl 16

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#249) okibots


okibots
aktív tag

Kezdem kicsit unni, mostanában bivaly erős paklikkal tesz össze, többet vesztek mint nyerek, és ez nem tetszik ;]

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#250) okibots


okibots
aktív tag

Építette már a stratégiáját Ge'Els-re :D

Bocsi a dupláért :R

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.