Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


SEGÍTSÉG KEZDŐKNEK! OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Alexxxis válasza Valentin_Z (#2000) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Jaj nagyon nevetek :DD kb minden 5-ből 1-et másnak értettem, még jó, hogy nem kérkedtem vele.
"Töksüket" vagyok így is úgy is :DDD

the best is yet to come

(#2002) Valentin_Z válasza Alexxxis (#2001) üzenetére


Valentin_Z
kezdő

Ne is mondd, a legjobb amikor valami tök hülyeséget hallasz ki, amiről tudod, hogy úgysem azt mondják, de egyszerűen nem tudsz jobbra gondolni :D

Alba Pikeman-eknél az " Esse'lath seiâ’fyll!"-t én már csak "Esztella, szállj fel"-nek mondom :DDD

(#2003) TazLeacher válasza Valentin_Z (#2000) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sound Cloud-ról le lehet valahogy tölteni? - google a barátom...

Már korábban is volt ilyen próbálkozásom, hogy kinyerjem a játékból, mert a Not bad. Not bad at all-t akarom emailhangnak telóra... :))

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2004) micafighter


micafighter
nagyúr

Kinában most volt egy nagy, játékokkal foglalkozó esemény, gyakorlatilag a kinai E3. Ott volt a CDPR is a Gwent egy tesztverziójával, igy az augusztusban érkező 20 új lapból párat megismerhettünk, illetve pár jelenlegi lap változása is kiderült (patch is jönni fog augusztusban).

Reddit 1

Reddit 2

Képek

Videó

[ Szerkesztve ]

(#2005) Genji válasza micafighter (#2004) üzenetére


Genji
őstag

Köszi! Várós!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2006) micafighter válasza Genji (#2005) üzenetére


micafighter
nagyúr

Holnap állitolag az összes új lapot megmutatják ;)

(#2007) micafighter


micafighter
nagyúr

A 20 új kártyából egyébként 15 bronz kártya lesz, ugyhogy akinek a jelenlegi bronz kártyák nagy része megvan, annak érdemes várni a kegek nyitásával az új patchig, mivel a kegeből ugye bronz kártyákból jön a legtöbb, igy minél több keget nyitunk az új patchkor, annál hamarabb meglesznek az új lapok.

(#2008) Alexxxis válasza micafighter (#2007) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Ezekkel a "kivárásokkal" sajnos mindig bajban vagyok. :DDD

the best is yet to come

(#2009) dejaris


dejaris
addikt

Frissult a meta snapshot

Siralmas az eleje ;]

(#2010) TazLeacher válasza dejaris (#2009) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Top10-ből 6 Monster...hányok már tőle. Azt hittem, hogy a Reaver Hunter-Sergeant decknél nem utálok jobban semmit...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2011) Alexxxis válasza TazLeacher (#2010) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Sosem fogom megérteni miért kell utálni, hányni az aktuális erős deckektől.

the best is yet to come

(#2012) Genji válasza Alexxxis (#2011) üzenetére


Genji
őstag

Bármilyen deckről is van szó, az vele a baj, hogy 10ből 9x az jön szembe ladderen és unalmas lesz tőle a ranked. Ez oké, de elkerülhetetlen a netdeckelés szóval ezzel együtt kell élni.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2013) Alexxxis válasza Genji (#2012) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Igen-igen értem, amit mondasz, én tök nyugodtan együtt tudok ezzel élni és szórakoztat, mikor a tier 1-es netdeckjét meg tudom verni az én Tier100-as ( :D ) , anno egy kedves játékostárs által összerakott deckemmel... ;)
Mondom ezt rank12-n csücsülve.

Engem, ami zavar, hogy az általad is leírt tényeken minden hónapban ki kell valakinek borulni, és utálkozni. Egyszerűbb lenne hozzászokni, mint bosszankodni :P

the best is yet to come

(#2014) micafighter válasza Genji (#2012) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amikor 10böl 9 egy adott deck vagy valamely variánsa, akkor érdemes lehet counter deckre váltani :)

(#2015) TazLeacher válasza Alexxxis (#2011) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azért, mert rohadt unalmas. Semmi bajom azzal, ha nehéz ellenfél van, azzal van a bajom, hogy agyatlan a játék és szélmalomharcot vívok. Amikor QG dekkel vagyok és első körben kinyiffantja Lethoval a felbuffolt QG-okat az nem érdekel. Szopacs, de nem érdekel. Attól a játék még érdekes, sőt! Onnan szép nyerni. (Pl. a legszebb ilyen az volt, amikor az ezüst Lethot visszazva az utolsó kőrben megettem a lapjait és egy Mardroeme-al elintéztem.) Ezeken a meccseken ketten játszunk. Egy átlagos Monster meccsen egyedül vagyok. Én játszom, ő meg kb. sz@rik a világra, csak tolja ki a lapokat. Nagyon riktka, hogy egy ilyen meccs feszes, vagy érdekes. Vagy sikerül pár lappal elintézni, vagy lényegében tök jól elvan ő egyedül a saját térfelén. Nem érdekel, hogy milyen erős egy dekk. Van annyi Scrap-em, hogy bármilyen dekket össze tudnék rakni, de én azért játszom, mert szeretek játszani, és nem azért mert "kötelező", vagy, hogy mindenáron bezsebeljem azt a +200 scrap-et. Még kikapni is jobb egy élvezetes meccsen, mint ezek ellen nyerni. Ezek ellen egyszerűen dög unalom. Ami megint nem lenne gáz, ha nem 3 ilyen dekkre jutna 1 bármi más. Pl. tegnap kivételesen az utolsó 3 meccsem mind Skellige volt. Mindhárom ellenfél King Bran volt, és teljesen más lapokkal, más stratégiával játszottak. Nem az van, hogy meglátod a Leadert és a 25 lapos dekkből 23-at felsorolsz vakon. Mindkettőnknek járt az agya, reagáltunk egymás lapjaira...stb.

Ezért.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2016) TazLeacher válasza Alexxxis (#2013) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Semmi bajom nem volt eddig semelyik Top dekkel. Azért érdemes visszagondolni a korábbi meta Snapshot-okra, hogy mik voltak. Volt olyan, hogy a top10-ből 6 egy frakció?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2017) makopeter válasza TazLeacher (#2016) üzenetére


makopeter
tag

Az előző patchban Crach an Craitnek magasabb volt a népszerűsége, mint most Dagonnak.
Dagon úgy lett top pakli, hogy nerfelték a Harpykat, az időjárást és Succubust is.
Ha megnézem a mostani snapshotot, ennyi pakli még sosem volt benne felsorolva, tier 3-as paklikkal is meg lehet verni a Monstereket.
Ettől függetlenül tényleg erősebb Dagon és a Monster, de közel sem ez a legrosszabb patch.

(#2018) TazLeacher válasza makopeter (#2017) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Félreérted, nem ezt mondom. Nem a Dagon. Kompletten a Monster, mint frakció. Az előző szerintem is rosszabbul jött ki az erőviszonyokat tekintve, ez meg most rohadt unalmas. Annyira nem durvák ezek a dekkek, de unalmasak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2019) Genji


Genji
őstag

Na sikerült belépni a 4K+ MMR klubba. :)) Dagon for president 70%WR! :P

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2020) TazLeacher válasza Genji (#2019) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Gratulálok. 1 hete nem tudok 3.600 felé mászni. :))

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2021) micafighter válasza Genji (#2019) üzenetére


micafighter
nagyúr

Grat :) A játék kb onnan kezdödik ;)

(#2022) makopeter válasza TazLeacher (#2018) üzenetére


makopeter
tag

Én is belefáradtam már ebbe a patchba, de annyival nem erősebb most a Monster, ami indokolná ezt a népszerűséget. Sajnos sokan mégis az egyszerűbb utat választják: Gwentdb top 5 deckből copy paste egyet és ennyi. Pedig sokkal nagyobb élmény egy saját paklival haladni előre.

(#2023) Valentin_Z válasza Genji (#2019) üzenetére


Valentin_Z
kezdő

Gratula! :) Most hétvégén én is megpróbálom folytatni a "climbing"-ot. Múlt vasárnap nagyon adta, úgyhogy kivettem 5 nap szabit a játékban, de hamarosan folyt köv!

(#2022) makopeter: Ez elkerülhetetlen lesz a következő és az azt követő patchekben is. Az a hátrány sokszor megvan amúgy a netdecket másolóknak, hogy nem tudják jól használni a paklijukat. Azt hiszik attól, hogy lemásolnak egy top deck-et az instant győzelmet fog jelenteni egyből.

[ Szerkesztve ]

(#2024) micafighter


micafighter
nagyúr

Nagyon tetszik az uj artja a witcher trionak: [link] Eskel jobban tetszik, mint a Gigni :DDD

(#2025) Valentin_Z


Valentin_Z
kezdő

Az hogy lehetséges, hogy az ellenfél Succubus-a akkor is áthelyezi az adott lapomat a másik oldalra, ha már mind a két fél passzolt? :U
Konkrétan ezen úszott el a meccs: az ellenfél utolsó lapjaként kijátszotta a Succubust, én is leraktam az utolsó lapomat, ezzel átvettem a vezetést, ellenfél passzolt, mert elfogytak a lapjai, ezután rám került a sor, én is passzoltam ÉS ekkor aktiválódott a Succubus képessége és átvitte az adott sorból a legerősebb lapomat, holott már vége volt a meccsnek. Ez valami bug?
A Cow Carcass-nak ugyanez az ability leírása ("After 2 turns, at the end of your turn...") és annak mégsem aktiválódik az ability-je, ha mindkét fél passzolt...

(#2026) micafighter válasza Valentin_Z (#2025) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kirakta ellenfél a succubbust, te kiraktad az utolsó lapod, kör végén 1et számolt a succ. Viszont azzal, hogy kitetted az utolsó lapod, még nem passzoltál. Az ellenfeled jött, mivel nem volt már több lapja igy auto passzolt, ezután ismét te jöttél, de mivel már nem volt neked se lapod, igy automstikusan passzolta a köröd a játék. Ettöl még az is körnek számit, és kör végén 1et számol a succ.

[ Szerkesztve ]

(#2027) Valentin_Z válasza micafighter (#2026) üzenetére


Valentin_Z
kezdő

Értem, köszi! Akkor ezek szerint változott valamicskét a szabályzat, mert a zárt bétában tuti nem így volt ez.
Ott például ha bedobtam egy Cow Carcass-t az ellenséghez, és mindketten passzoltunk akkor a játék egyből befejezte az adott kört.

(#2028) micafighter válasza Valentin_Z (#2027) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ugyanez lett volna most is. Ha mindketten egyből passzoltok akkor a succubbus nem aktiválódik. De nem passzoltál egyből, hanem kitettél mégegy kártyát a succubbus után, és csak a következő körben passzoltál.

[ Szerkesztve ]

(#2029) makopeter válasza micafighter (#2028) üzenetére


makopeter
tag

Ha az ellenfelem átrak egy cowt, én is lerakok valamit, utána ő is és én is passzolunk. A cow már nem pusztít el semmit. Ezért én sem értem, hogy ugyanebben a helyzetben a succubus miért aktiválódik. Eddig egy countert sem láttam aktiválódni dupla passz után kivéve a succot.

(#2030) micafighter válasza makopeter (#2029) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jah igy már értem mi a gond. Igen, jó kérdés.

(#2031) dejaris


dejaris
addikt

Nekem is sikerult belepni az elit ligaba:

(#2032) TazLeacher válasza dejaris (#2031) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csatlakoznék én is...sajnos korábban nagyon sikerült elrontani a w/l arányt, így jó helyezéssel nem büszkélkedhetek, bár igazából nem is cél...a cél a 4.500 lenne, de nagyon messze van az még.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2033) TazLeacher válasza TazLeacher (#2032) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Még annyi, hogy 3.700 felett nagyon szépen eloszlik a fekkek aránya. Bár még mindig a Monster a fajsúlyos, de közel sem zavaró. A mai játékom során pl. minden frakcióból volt ellenfél, NG-ból vsak 1, de a többiből min. 2.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2034) dejaris válasza dejaris (#2031) üzenetére


dejaris
addikt

Na valami lett a keppel, szoval:

Nekem alig volt monster ellenfelem, mindenfele nilf es SK viszont rengeteg.

(#2035) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Indul magyar csapat is a The Gwentlemen's Invitational versenyen.

Ghoulash:
-Gergopapa
-sorachii893
-slynd123

(#2036) fritzke


fritzke
csendes tag

valamiféle bajnokság zajlik éppen

Youth hides the key to salvation

(#2037) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Elkezdtem én is a játékot. Múlt hónapban fejeztem be a Witcher 3 alap sztoriját, szép lassan haladtam. De a Gwent-et annyira nem vettem benne komolyan. Azért mert tudtam, hogy van különálló játék, és gondoltam majd kipróbálom azt. Nem nagyon vagyok jó kártyás, vagyis ilyesfajta játékokkal nem nagyon játszom. Mivel szeretem a WoW-ot a Hots-ot is inkább csak kipróbáltam.

Kezdőként csinálgatom a Challange-eket. Már majdnem mind megvan, egy délután alatt lepörgettem, csak az utolsóból van még hátra.
De nekiálltam Quick Match-eket nyomni. Elég jól ment. 11-3 kb a statom (de nem tudom, hol kell megnézni a statot konkrétan.) Csináltam saját kútfőből egy Eredin paklit. Sajna mivel nem látom még át a játékot így nem tudom mennyire jó. Bár néztem meccseket és sehol sem használnak ilyet, szóval gondolom gyenge.

Megpróbáltam összeállítani, hogy meg tudjam mutatni (remélem jó a link): [link]
Eredin frost pakli, ha van ilyen, vagyis így neveztem el. :)

A taktikám vele a következő. Ha az ellenfél az első körben nagyon bekezd akkor megpróbálom kitenni a Wild Hunter Rider kártyákat. Hármat, vagy Eredin képességével esetleg négyet. És amint az ellenfél vezet feladom az első kört. Így a 3 vagy négy lovasom megmarad, és jó esetben még folyamatosan Boostolnak is.
Ez egy nagyon átlátható trükk. De érdekes módon eddig mindenki bevette. De még csak lvl3 vagyok, és tudom ez nem mindig lesz így. Ezek mellett próbálok mindig a Biting Frost, Giant lapokkal operálni. A paklimban vannak még lyukak, és oda nem való lapok, de jelenleg ennyim van, ezekből próbálok gazdálkodni. Erősen gondolkodom, hogy meg kellene csinálnom a White Frost lapot, de nincs még alapanyagom. Betörni meg semmit nem török be szívesen mivel nem tudom fog e kelleni a jövőben.
Mit szóltok ehhez?

Ezen kívül még a Skellige tetszik, a többi frakció teljes káosz még nekem. :)

Várok minden jó tanácsot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2038) Heavyrain válasza .LnB (#2037) üzenetére


Heavyrain
őstag

Ilyenkor a legnehezebb a játék, mert még nem játszhatsz bármilyen paklival. Később ahogy egyre több keget nyitsz (napi 1-2 nagyon hamar összejön) sokkal könnnyebb lesz.

Monster-el nem igazán játszom, de azétt egy Frightener-t és egy Geralt:Igni -t mindenképpen beraknék.
Egy spy jól jöhet, ha a frost-ba rakod akkor az ráadásul folyamatosan sebzi. Geralt:Igni meg szintén hasznos lehet, főleg az alsóbb szinteken, ahol még figyelmetlenek a játékosok. De a többiek, akik hasonló paklival játszanak, biztos tudnak majd még tanácsokat adni.
Legjobban szerintem úgy tudsz fejlődni, ha nézed ahogy a profi játékosok játszanak. Itt van pár streamer, de youtube-on is találhatsz sok videóst: Link
Valamint ezt is elolvashatod, kezdőknek van összeállítva: Link

Az aktuális legerősebb deckek: Link
Ha nem tudod, hogy melyik kártyát válaszd: Link

A Skellige-Queensguard deckek még mindig erősek, érdemes lehet majd azzal is próbálkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#2039) makopeter válasza .LnB (#2037) üzenetére


makopeter
tag

Ha Eredin frostnál maradsz, amint lehetőséged van cseréld Ghoult és az Ice Giantokat Celeano Harpykra.
A Harpy az egyik legerősebb bronz lap a játékban, pont ezért ebben a hónapban meg is fogják változtatni.
Mivel korlátoltak a lehetőségeid még, sok tanácsot paklikészítéshez nem tudok adni, ezen a szinten ha megtanulsz játszani, bármilyen paklival tudsz haladni. Fontos hogy tanuld meg a helyes passz és lapelőny fontosságát. Később szükséged lesz jó arany és ezüst lapokra, szerencsére napi két keget röhögve össze lehet szedni, szóval a lapok megszerzésével nem lesz gond.
Nagyobb szinten nem elég egy jó pakli és játéktudás, ismerni kell az ellenfél paklijait, stratégiáit.

[ Szerkesztve ]

(#2040) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi a linkeket és a segítséget.

"Ha Eredin frostnál maradsz" Még nem nagyon tudom mi lesz. Most ez van, ezt használom.

Az a "baj", hogy a Witcher 3-ban még hátra van nekem mind a kettő kiegészítő végigjátszása. Az időm meg limitált amit játékra tudok fordítani, szóval lehet majd még pihen kicsit a Gwent, nem döntöttem még el. De belekóstoltam, volt sikerélmény, tetszett.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2041) kemotox


kemotox
addikt

Üdv!
Elkezdtem játszani én is a játékkal, eddig nagyon tetszik. Ha valakinek van kedve egy überkaknúbfilthybeginnerrel játszani, akkor kemotox néven megtalál. Dánke!

(#2042) Genji válasza .LnB (#2040) üzenetére


Genji
őstag

Szerintem a napi 6 menet győzelmet rakd bele, hogy gyarapodjon a készlet, jó esetben 3 nyert meccs, elég rövid idő alatt megvan.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2043) Alexxxis válasza dejaris (#2034) üzenetére


Alexxxis
aktív tag

Grat! el vagyok ájulva, ahogy olvasom vissza, jó páran elértétek már a 4000-et :R

the best is yet to come

(#2044) dejaris válasza Alexxxis (#2043) üzenetére


dejaris
addikt

Koszonom

Mas: Valaki eroszakolta mar fel OSX-re a programot?

[ Szerkesztve ]

(#2045) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Háát srácok, azt kell mondjam amennyire élveztem a Witcherben a gwentet.....csak ezért néha még elő is veszem, hogy lenyomjak pár kört....olyan okosan kitalált ugyanakkor egyszerű de taktikus játék lett, hogy öröm volt kikapcsolódni vele......de ez a különálló gwent....annyira elb@szott egy játék lett!
Bizonyára belegyalogolok itt pár ember lelkébe mert látom halálra dicséritek de az én véleményem más. Én személy szerint óriásit csalódtam. :( :((

Először is a játék - nem tudok rá jobb szót - ocsmányul néz ki!
Egész egyszerűen ronda és nem kicsit de nagyon! Túlságosan darkos, túlságosan túlrajzolt, még a jobb lapok is, olyan elb@szottul néznek ki. A színek borzalmasak, élettelen az egész és olyan haloványan semmilyen... azonnali hatállyal ki kellene rúgniuk a desingert mert ez ultra gyenge. Színek igazából jószerivel nincsenek is. Egy sötét katyvasz az egész, ha kikapcsolom és visszagondolok rá... semmi nem ugrik be csak egy lilás-sötét maszlag.
A színek a frakciókkal sem változnak, nincs semmi egyediség, nincs stílus. Élettelen az egész.

A Witcher3-ban lévő játék egy szerintem meglehetősen jó hangulatú, szerethető játék volt, némileg egyszerű de jól esett ránézni a képernyőre... ez totál elveszett.

A játékmenetről inkább nem írok mert az még rosszabb :) az AI kb. olyan mint 15 éve amikor az ember egyet balra lépett erre a gép egyet jobbra .. és ezt a végtelenségig, gépi türelemmel képes előadni.

Szóval számomra, az utóbbi idők legnagyobb várakozása és legnagyobb pofára esése.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#2046) NyxNyxNyx válasza Hun'reeth (#2045) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A kinézeten minden bizonnyal fognak változtatni, sok a placeholder effektek szempontjából is. A lapok kinézete szerintem top1 a kártyajátékok közül, de magasan. A board szerintem is ocsmány, de nem is baj, hogy egyelőre a gameplay-t helyezik előtérbe.

A játékmenet meg össze sem hasonlítható a Withcerben láthatóval, abban semmi taktika nem volt, egy broken kis kiegészítő játék volt a főjátékhoz és annak szuper is volt. AI teljesen lényegtelen, kb. csak van és ennyi. Azt mondom nézz rá a játékra, mikor végre teljesen kész lesz. Én sem játszok mostanában vele, de nagy reményeket fűzök hozzá.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2047) micafighter válasza Hun'reeth (#2045) üzenetére


micafighter
nagyúr

A kinézet szerintem teljesen szubjektiv, nekem pl jobban tetszenek a különálló játékban a lapok.

(#2048) Hun'reeth válasza NyxNyxNyx (#2046) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Én is abban reménykedek, hogy a végleges verzióig még változik. A zárt bétához képest is elég sok minden más lett.
Még kap persze esélyt nálam is, csak ne lenne ilyen csúnya... ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#2049) micafighter


micafighter
nagyúr

Aug. 27.-én vége a szezonnak, úgy tünik 2 hónapos szezonokat akarnak.
Illetve következő szezonban bevezetnek egy új ladder rendszert azoknak,
akik ezt a szezont 4200 MMR felett fejezik be. Gondolom hasonló koncepció mint pl Hearthstone-ban a Legend :) [link]

(#2050) TazLeacher válasza micafighter (#2049) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jobban örültem volna, ha szinthez kötik (de legalább nem pozíció), MMR-t csökkenteni is lehet... :)) Jövő héten már ésszel kell játszani, nehogy visszacsússzon az ember.

Te hogy állsz, megvan már 4.500?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.