Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) csaba951 válasza buckrogers (#36550) üzenetére


csaba951
veterán

Hajrá! Pont van is akcióban! :DDD

Grand Theft Auto IV: Complete Edition;-75%;7,49 USD
Steam-es, tartalmazza a 2 kiegészítőt is. Plusz már benne van az összes patch is, nem kell még ezzel is utólag szöszmötölni. Rendes, hivatalos bolt.

Hoppá, hoppá!:
PLEASE NOTE: Microsoft no longer supports creating Games for Windows-LIVE accounts within Grand Theft Auto IV. You can create an account through account.xbox.com and then log into your account in game.

Akkor ezt még érdemes megpróbálni vásárlás előtt! Meg amúgy is, mert csak így fog működni vásárlás után is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36552) Bjørgersson válasza csaba951 (#36551) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Offline accountot szerintem ugyanúgy lehet létrehozni játékon belül. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36553) buckrogers válasza csaba951 (#36551) üzenetére


buckrogers
csendes tag

Köszi!! Steam-en 20 euró, úgyhogy jól jött az infó!

(#36554) csaba951 válasza buckrogers (#36553) üzenetére


csaba951
veterán

Szívesen! Amit te néztél abban nincs benne a 2 kiegészítő.

(#36555) buckrogers válasza csaba951 (#36554) üzenetére


buckrogers
csendes tag

Megvan az is dvd-n, de engem már csak a multi érdekel!

(#36556) Dilikutya válasza csaba951 (#36551) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak nem akarják elengedni a fosos Microsoft fiókot. Amúgy érdekes, nekem tegnap még bejelentkezett a játék a Live-ba. Nem lehet valahogy a mentéseket átvinni? Live esetében is a gépen tárolódnak.

Amúgy botrány ez a játék, a GTA5 érezhetően simábban megy, este le is mérem. Tegnap üzemeltem be az RX570-et, és még így sem vagyok elájulva a sebességtől. Jó, a proci régi már, meg nem is egy erőmű, de minden játék duplájára gyorsult legalább, ez meg van ahol gyorsult, de van ahol ugyanúgy benéz 1-1 pillanatra 20fps alá.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36557) rup1u5 válasza Dilikutya (#36556) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam sem gyorsult GTX 970-ről 1070-re váltás után. :DDD GPU terhelés benézeget 20-30%-ra is akár. Ez van, már megszoktuk, hogy ez a játék ilyen. Mentések sajnos mindenképpen a gépen tárolódnak. Nemrég éppen buktam is őket egy win összeomlás miatt. Felénél jártam kb a storynak.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36558) Dilikutya válasza rup1u5 (#36557) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, de én egy RX550-ről váltottam, és azzal meg szintén csak szolidan volt gyorsabb mint az processzor IGP-je. :) Alapvetően most már mindent maxra lehet tolni, a sebesség játszható, de néha beesik az fps nagyon, és jobb pillanataiban sem olyan, amit egy 10 éves játéktól várnék, mert hiába a nagy terek, de hardver is van most mellé már. Valószínűleg procival még lehetne gyorsítani rajta, bár a mostaninak is van 5 év előnye a játékkal szemben, hiába nem egy bika, de azért csak 4,4 GHz, 4 mag.
Elég elbaszott a mentési rendszere, bár lehet én is balfasz voltam, de annyira erőltette anno a Live-ot a játékhoz is, azt hittem, kell az online profil mindenképpen. De technikailag fölösleges, én költöztettem már GTA4 profilt úgy, hogy működött a mentés is utána, de csak a Live-ba bejelentkezve. Ezt kiganajozhatták volna belőle igazán, ha már felhőbe nem ment, legalább lehessen másolni a mentéseket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36559) SkyLine3000 válasza Dilikutya (#36558) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én notin játszottam vele. Még mindig fent van, néha előveszem. i3-3120+Radeon HD7670 1gb+8gb 1600as ram+ssd. 25-30 közötti fps-em van. Gta5 kb ugyanígy megy. Én ennyivel is beérem. :D
A mentéshez meg annyit, h ja. Mennyivel egyszerűbb lenne a hagyományos, faék egyszerűségő mentés. Se live, se felhő nem kéne.

(#36560) Anulu79 válasza Dilikutya (#36556) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez a játék híres arról, hogy szinte nincs is optimalizálva PC-re. :D

(#36561) #81556480 válasza Anulu79 (#36560) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez itt a klasszik hsz, nem is értem emberek még miért lepődnek meg ezen :D 10éves játék, de akár milyen high-end konfignál vannak notórius helyek (safe house kijárat), scriptek (hotdog vásárlás) amiknél beesik az FPS. Ez a játék hibája egyértelműen. A tények magukért beszélnek. Ide orvosi papír nem kell ;]

(#36562) Anulu79 válasza #81556480 (#36561) üzenetére


Anulu79
addikt

Én sok-sok évvel ezelőtt játszottam vele utoljára. Akkor is gond volt ilyen szempontból vele. Bár mindezek ellenére én élveztem a játékot. Igaz csak a sztorikon vagyok túl. Online részbe nem kóstoltam bele.

(#36563) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Megvettem steam-en ezt a játékot azőszi akció keretében.
A social club nekem nem jön fel, ellenben a windows live igen. Ahhoz, hogy menteni tudjam a játékot oda kéne regisztrálnom. De ahhoz, hogy oda regisztráljak a telefonszámom is meg kéne adnom, amit nem szeretnék. Nincs valami más lehetőség?
Egyelőre még multizni nem szeretnék, relatíve kezdő vagyok.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36564) rup1u5 válasza ArthurShelby (#36563) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Telefonszám? Hmm...nekem soha nem kért ilyet. :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36565) ArthurShelby válasza rup1u5 (#36564) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Itt nekem azt kér regisztrációkor. De reménykedek akkor hogy rosszul csinálom.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36566) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#36565) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Megvan, ott rontottam el, hogy nem xbox accountot akartam csinálni, hanem windows fiók regisztrációt. (mind a kettő ugyanazon a domainen van).
Ha a játék elején nem a play-re mentem volna, hanem create xbox accountra, akkor rendesen a fő (firefox) böngészőben nyitotta volna meg a bejelentkezési oldalt. Így hogy játék közben/után voltam és el akartam volna menteni, így az internet explorer-ben akart bűvészkedni (nem volt url sáv pl, úgy nyitotta meg a böngészőt).

De a legnagyobb fájdalmam az, hogy hiába regisztráltam, mikor bejelentkeztem utána szólt, hogy újra kell indítani a játékot, okézzam le, majd befagyott. Szóval nem lett elmentve a játékmenetem :W
(ez legyen a legnagyobb probléma az életemben)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36567) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Erre az xbox acc-ra nem lehet fájdalommentesen átvinni a Live fiókot?

Amúgy most, hogy új játékhoz nem is jó a Live, van esély, hogy végre kiszedik?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36568) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Valaki tudja miért nem indul el a Windows 10 es a GTA4 és társai?
Valami games for windows live hibára gyanakodom...

Legfrissebb windows van fent.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#36569) Rasiel válasza ÁdiBá (#36568) üzenetére


Rasiel
senior tag

A GTA IV-en kívül mely játékkal/játékokkal volt még problémád? Kaptál valamiféle hibaüzenetet?
A tálca start menü ikonján nyomj egy jobb egérgombot, majd a megjelenő lehetőségek közül válaszd ki a "Futtatás" menüpontot! A megnyíló kis ablakba írd be a következőt: "services.msc"! Nyomj az "OK" gombra! A feljövő listában keresd ki a Microsoft Sign-In Assistant megnevezésű szolgáltatást, majd vess rá egy pillantást, nincs-e letíltva!

[ Szerkesztve ]

(#36570) SkyLine3000 válasza ÁdiBá (#36568) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hogy megnyugtassalak, nekem a 4 csakis kizárólag win7-en indul el, az 5 meg only win10. :)
Akármit csináltam, egyik sem indult el a másik oprendszeren.

(#36571) Dilikutya válasza SkyLine3000 (#36570) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz. Nekem a 7->10 upgrade rendszeren is ment, meg a tavalyi szűz telepítésen is, mostanában is volt elindítva, pont az új videókártya miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36572) SkyLine3000 válasza Dilikutya (#36571) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem tudom, mit csináltam rosszul, de ezmiatt még a rákos wint is anno újratelepítettem, de akármit csináltam, nem indult el mondjuk a gta5 win7 alatt, ellenben w10-en szó nélkül elindult. A 4-el régebben is win7 alatt játszottam. Ott az is simán ment. Viszont akárhogy próbáltam életet lehelni bele w10-en, nem ment. Mindig volt vmi baja. De leszarom. Most megy mindegyik. Így is-úgy is két oprendszert használok. Alapból 7et, ha vmi olyan kell, akkor 10et.

[ Szerkesztve ]

(#36573) ÁdiBá válasza Rasiel (#36569) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Semmit, elidul fekete kép, és kész, nem hajlandó betölteni, egyik GTAIV epizod sem.
STEAM-ről telepitettem.
Köszönöm kiprobálom amit irtál.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#36574) Rasiel válasza ÁdiBá (#36573) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szívesen, várom a visszajelzést. ;)

(#36575) Puma K válasza SkyLine3000 (#36572) üzenetére


Puma K
veterán

"...nem indult el mondjuk a gta5 win7 alatt..."

Windows 7-en tettem a GTA V-be 1070 órát :Y

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36576) Puma K


Puma K
veterán

Olvasva itt a problémákat gyorsan feldobtam a játékot :))

Elsőre ezt a grafikai beállítást javasolta:

a feltöltött képeket a PH! képmegosztója átméretezi

Majd átállítottam:

a feltöltött képeket a PH! képmegosztója átméretezi

Szegényke nem ismeri fel az 1080 Ti-t :DDD

a feltöltött képeket a PH! képmegosztója átméretezi

Ahogy Steam-ről elkezdtem leszedni mellette felraktam a Games for Windows Marketplace-t (Google keresés, és az első találatot linkeltem)... érthetetlen számomra, hogy még mindig létezik ez a szolgáltatás... de legalább a GTA IV működik! :DDD

Felraktam a halva született GfWM-et majd bejelentkeztem a Microsoft fiókomban amit anno 2008-ban csak a GTA IV miatt csináltam, hogy tudjak online játszani... Szóval ez nálam egy *******@live.com-os e-mail címet jelent amit meg is jegyeztettem jelszóval együtt és kijelöltem az automatikus belépést.

Beléptem, be is engedett, de ott már nem nagyon tudott betölteni semmit... de mindegy is.

Közben lejött a GTA IV.

Elindítottam a játékot és a menüben nyomtam egy Home gombot a billentyűzeten, ahol ismét beléptem a *******@live.com fiókommal. Ott töltött egy kicsit:

és utána ennyi.

Lehet játszani :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36577) Puma K válasza Puma K (#36576) üzenetére


Puma K
veterán

Ja hoppá az lemaradt, hogy mindez Windows 10-en történt! :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36578) ÁdiBá válasza Rasiel (#36574) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sikerült elinditanom, a gyári windows live alkalmazásba viszont nem jelentkezik be, de nem is gond nem akarom vele multizni.
Viszont megy rendesen a GTAIV, csak offline fiokot hoztam létre amire tudok menteni és kb ennyi.

ÁdiBá

(#36579) SkyLine3000 válasza Puma K (#36575) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is, csak nem játékkal... :DDD

(#36580) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

:((( :(((
Megvettem a játékot Steamen bundle formájában, mert nosztalgiázni akartam a sok cd-ről telepítgetés élménye nélkül. Microsoft fiókom van, be is tudok lépni, de mindenáron xbox fiókot akar velem csináltatni. Ha rányomok a play-re csak kidobja, h állítsam le a programot. Nem indul. Vice City tegnap este nem kérdezett ennyit. Csak telepítettem és kész.
Ötletek? :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36581) #81556480 válasza flymi (#36580) üzenetére


#81556480
törölt tag

A topic az elmúlt 4 éve kb csak ezzel foglalkozik :D mármint az elindulási problémákkal. Nincs konkrét ötletem, de nekem se szokott mindig zökkenőmentesen települni, de azért kis guglizással megoldom mindig.

(#36582) flymi válasza #81556480 (#36581) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már keresgéltem a microsoft honklapján és azon belül az xbox-nál is. Volt egy hely ahová be tudtam írni a kódot, de ott meg kidobta, hogy xbox 365 oldalán próbálkozzak, máskor meg az Office-t akarta megvetetni velem.
GFWL-t sem hajlandó telepíteni... :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36583) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

1. Letöltöttem a játékot, pipa
2. GFWL letöltve, pipa, de indítani már nem akarja
3. Xbox account pipa, be is vagyok lépve (Windows acc is megvan, bár az nem kell hozzá, pipa)
4. RSC acc pipa, megvan a régi
Hogyan tovább?

Win7 egyébként.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36584) #81556480 válasza flymi (#36583) üzenetére


#81556480
törölt tag

ha a gfwl nem mindul, akkor már ott gond lehet, rendszergazdaként indítod?

(#36585) flymi válasza #81556480 (#36584) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elindítom, feldobja, hogy engedélyezem-e a blablabla, aztán ez:

Rendszergazfaként indítva sincs változás, annyi, h így még ezt sem dobja fel, csak kiírja, hogy zárjam be a programot.
Ha bepipálom az elsőt, akkor sem történik semmi, ha rányomok az ok-ra. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36586) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog


Ezután is feldobja, h zárjam be. :(((

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36587) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ezek miatt a IV + EFLC a kedvencem. :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36588) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Még mindig nem sikerült orvosolni a problémát. Ha olyan egyszerű, valaki elárulhatná a titok nyitját. :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36589) #81556480 válasza flymi (#36588) üzenetére


#81556480
törölt tag

azt a gfwl-t valahogy működésre kéne bírni. Rendszergazdaként próbáltad indítani?

(#36590) flymi válasza #81556480 (#36589) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, de úgy sem ment. :(
Ha az sikerülne, utána szerintem menne a többi is, nem tudom mi lehet a gond. Lőttem képeket.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36591) #81556480 válasza flymi (#36590) üzenetére


#81556480
törölt tag

Néztem a képeket. valami net framework vagy valami nem hiányzik neki? reinstall? google nem dob valamit a hibára ?

(#36592) flymi válasza #81556480 (#36591) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Öhh foggalmam sincs. Esetleg ez segít valamit? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36593) #81556480 válasza flymi (#36592) üzenetére


#81556480
törölt tag

:(

Lehet win reinstall kéne.

(#36594) flymi válasza #81556480 (#36593) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát az nem fér bele. Túl jól belaktam már ezt a gépet. :B
De tavasszal helyrepofozok egy gépházat és belerakom a korábbi 775 tesztkonfigom, csak kártyákat teszteltem vele. Azon is friss win7 van, nincs teleszemetelve mindenféle programmal, majd azon futtatom a steamet meg ezt a winlive borzalmat.
Igazából nem értem miért nem vették ki ezt, h lehessen értelmesen futtatni/telepíteni a játékot.
De ha jól tudom steam még XP alól is megy. Jól rémlik? :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36595) rup1u5 válasza flymi (#36594) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én nemrég kényszerűltem win10 reinstallra. Steam könyvtáram külön partición. Szűz win-re felraktam a steam klienst, megadtam neki a korábban telepített mappát és rögtön ment GTA IV, EFLC is. Nálam is egy nagyon jól belakott, 3 éves Win10 telepítés volt elötte. Nem nagy dolog belakni újra. :N

ez a 10001. szakmai hsz-em :D

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36596) #81556480 válasza rup1u5 (#36595) üzenetére


#81556480
törölt tag

na ja, vagy lehet pont azért a "jól belakottságért " nem megy pár dolog..

(#36597) flymi válasza #81556480 (#36596) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez is benne van a pakliban. De legalább rendszeresen (havonta) lecsekkolom az egész gépet malwarebytes/spybot/ccleaner trióval. Amíg volt, addig AVG-vel is, csak már nem fogad el egy kódot sem, pedig volt belőle vagy két tucat.

Annyira nem hiányzik a gta IV, h a napi használatú gépet ezért újrarakjam, akkor inkább a korábban említett verziót választanám. Úgyis fent van steamen a gta sorozat, legalább lesz külön félretró játszós gépem is. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36598) rup1u5 válasza rup1u5 (#36557) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Most hogy volt egy win reinstall nagyon szépen fut a 1070-el ezekkel a beállításokkal:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36599) rup1u5 válasza rup1u5 (#36598) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem tudom mi történt a játékkal. A multi is vajsimán futott most az alábbi beállításokkal. Az egyetlen baj, hogy csak traineres hülyegyerekek vannak fönt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#36600) #81556480 válasza rup1u5 (#36598) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hmm ez szép. Nem lőssz egy-két screenshotot hogy hogyan néz ki így?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.