Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kisbogyo válasza Gsx-rr (#297) üzenetére


kisbogyo
csendes tag

Szia!
Kipróbáltam amit kérdeztél.
Csakhogy egyforma feltételek legyenek, egy léptetőmotor forgatta körbe azonos sebességgel......
Ami érdekes, hogy ha 60fps-be van a gopro ugyan annyit tud vele rögzíteni ugyan arra a kártyára, mint 30fps-be. Vagyis a méretük meg kell, hogy egyezzen. A teszt videóim is hozzák ezt a méret azonosságot.
De ha 60fps felvételt szerkeszted, és a válozás csak annyi, hogy 30 fps lesz, akkor az erdetinek durván fele lesz a video mérete. Viszont a minőségromlás, még ha pici is, akkor is észlelhető, bár borús időben csináltam. Még az is lehet, hogy csak szubjektív a megítélésem. Vagy feldolgozó szoftver függő. Vagy mindkettő...
Konklúzió: 60fps-t érdemes megtartani a szerkesztett videóban is, mert egy picit rosszabb lesz (a szerkesztett 30), mint ha eredetileg is 30fps-be vetted volna fel. Amit nyersz: a méret.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#302) Gsx-rr válasza kisbogyo (#301) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Koszi!
Es ha van 2 videom ami nem azonos fps pl es esetleg nem azonos felbontas, pl: 2.7k 60 fps es 4k 30 fps akkor szerkesztett fajlnak a nagyobb felbontas es nagyobb fps nek kell lenni, tehat 4k 60 fps?

Jol gondolom?

(#303) zgospel válasza Gsx-rr (#302) üzenetére


zgospel
őstag

Azon múlik mit akarsz végeredményben.
Szerkesztheted 4K 60fps-re is, de egyrészt akkor a kisebb felbontású képet fel kell skáláznod (nagyítanod) hogy illeszkedjen a nagyobb felbontáshoz. Vagy úgyhagyod, de akkor lesz a kép körül egy fekete keret a hiányzó pixelek miatt. De a 4K-t leméretezheted 2.7K-ra ami nem fog minőségromlást eredményezni.
Továbbá az alacsonyabb framerate-t feltolni magasabbra hülyén fog kinézni, darabos lesz. 30 fps-nél megduplázod a képkockák számát 60-ra, szóval minden frame kétszer szerepel majd egymás után, mivel fizikailag nem lett rögzítve ott semmi, ezért a szoftver kipótolja az előző kockával. 60 fps-t lecsökkenteni 30-ra nem fog jelentősen rontani a minőségen, bár az sem a legjobb megoldás, de szerintem még mindig jobb mint a 30-at 60-ra növelni. De max majd kipróbálod aztán meglátod neked mi jön be.

Lehetőség szerint próbálj mindig ugyanolyan fps-ben rögzíteni, magasabb fps-eket pedig akkor használj ha később lassítani akarsz.
Pl ha alapvetően 60fps-ben rögzítesz, akkor egy 120 fps-es felvételt nagyon szépen 50%-ra akadásmentesen le lehet lassítani. Ha 30 fps az alap, akkor értelemszerűen mégtovább lehet lassítani.

A felbontást szintén próbáld azonosan tartani, legalábbis egy adott témán belül. Tehát ha elmész nyaralni és az egész nyaralásról akarsz 1 db videót összevágni, akkor törekedj arra hogy ugyanazt a felbontást használd. Nyílván ha valamit különálló videóként akarsz használni akkor ez mindegy.

Remélem érthetően fogalmaztam :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#304) Gsx-rr válasza zgospel (#303) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Értem!

Ez az egész abból jött, hogy megyek egy hosszabb Ázsia és India túrára. Így fogok a Gopro-val és a Telefonommal is videózni fényképezni.
Gopro miatt gondoltam a 2.7k a méret miatt az optimális. a 48 fps onnan jött ,hogy 2 Gopro van nálam most egy Hero 5 és egy Hero 5 Session és nem tudom melyik marad meg. A session 2.7k ban 30 vagy 48 fps-t tud.

Tegyük fel Gopro val 2.7k ban veszek fel 48 fps-el a Telefonnal 1080/60 fps. Akkor ez nem jó megoldás ,mert 30fps-re konvertálásnál frame vesztés lesz.

Akkor ha az fps megegyezik és 2.7k 30/fps és 1080/30 fps a forrás akkor konvertálhatok 2.7k 30 fps-re?
Vagy jobb lesz a minőség ha 2.7k 30fps és 4k 30 fps a forrás? Akkor a kimenetet fel vagy lefelé érdemes skálázni?

Még valami: Mi értelme van a 48fps-nek ha nem lehet szerkeszteni csak 30fps-re (amit alapban tud) vagy 50 fps-re? Vagy 48-ról 50-re konvertálásnál nincs akkora probléma?

Bocs ha hülyeségeket kérdezek.

(#305) zgospel válasza Gsx-rr (#304) üzenetére


zgospel
őstag

Nem tudom mit használsz szerkesztéshez, de a profibb programok tudják az összes fps-t meg felbontást. Bár a 48 fps elég fura, én nem használnám, amúgysem túl elterjedt. Akkor lenne értelme ha a klasszikus 24 fps-ben filmeznél mellé, mert akkor annak pont a kétszerese, azzal már lehet használni.
30-at vagy 60-at használj szerintem.

Mert nagyon nagy őrület lett ez a 4k az utóbbi időben, csak az eszközök nagyrésze nem képes lejátszani sem, elég erőforrás igényes. Például lehet hogy te le tudod otthon játszani, de ha már átviszed szülőkhöz, haverokhoz, akárhova, náluk már nem fog menni.
A képminőség a felbontás növelésétől nem feltétlenül lesz jobb, nem egyenesen arányos a kettő. A 2.7k v 4k viszonylatban egy akciókameránál meg egy telefonnál semmiképp sem javul a képminőség, nagyon pici érzékelő van bennük ehhez. Egy APS-C vagy full frame szenzornál már látszik a különbség, de azok értelemszerűen nem férnek el egy akciókamerában vagy telefonban :D

"Akkor ez nem jó megoldás ,mert 30fps-re konvertálásnál frame vesztés lesz."
Nem lesz annyira szembetűnő, átlagember szerintem észre se veszi. És még ez mindig jobb megoldás mint 30 fps-ből 60-ra konvertálni.

"Akkor a kimenetet fel vagy lefelé érdemes skálázni?"
Felfelé skálázásnál romlik a minőség, hiszen ami eredetileg 1 pixel méretnyi volt annak felskálázás után annyival több pixelnyi területet kell kitöltenie. Lefelé skálázásnál nem romlik a minőség, programfüggő is de profibb programoknál még emiatt élesebb is lehet a kép.
Attól függ hogy utána min fogod lejátszani. Van 4K TV-d, monitorod, vagy apple cuccod retina kijelzővel? Mert ha igen akkor inkább 4K-ra dolgozz. Ha nincs és nem is lesz a következő kb 5-8 évben (most csak mondtam valamit) akkor szerintem bőven elég a 2.7K, de akár a full HD is.
De ezt már tényleg neked kell eldöntened, mert ez már egyéni igény :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#306) atees válasza zgospel (#305) üzenetére


atees
őstag

Szerintem full hd 60fps es akkor ugyanaz lesz mint a telefon. Igy konnyebb lesz egybe szerkeszteni. Full hdval barmilyen tv jo lesz. 2,7K is necces tud mar lenni!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#307) Gsx-rr válasza atees (#306) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen csak ha már ilyen eszközeink vannak akkor szeretnék továbblépni. Olyan helyekre megyek januárban ahová lehet többet nem és emiatt jó lenne a legjobb minőség.

Amúgy csináltam egy videót ahol látszik a Gopro hátránya egy Iphone X-el szemben. Gondolom a rossz idő is hozzájárul. Nem profi de a lényeg látszik
[link]

(#308) Tufa_ válasza Gsx-rr (#307) üzenetére


Tufa_
aktív tag

nem jo a link. Sajat videokat hozza fel..

(#309) Gsx-rr válasza Tufa_ (#308) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Remélem most már jó. [link]

(#310) zgospel válasza Gsx-rr (#309) üzenetére


zgospel
őstag

Értem mire gondolsz, de szerintem be kéne állítani faszán a goprodat és akkor szebb képet kapnál.
Az iPhoneok meg úgy általában a telefonok egyébként is rájátszanak nagyon a kontrasztra meg a szaturációra szoftveresen. Én jobb szeretem ha egy flat stílusú képet kapok, és majd utómunkában én húzgálok rajta annyi kontrasztot, élesítést meg szaturációt amennyit akarok. Időigényes, de a végeredmény jobb lesz mint amit a kamera ki tudna magából adni.
Persze átlagusernek meg pont az iphone stílus a jobb, nincs utómunka meg időigénye, hanem ami kiesik a gépből azon rajta van minden eye candy, szóval megértem :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#311) hoge87


hoge87
tag

Hero6-al (fw 1.6) bizonyos körülmények között ilyen ocsmány kiégéseim vannak. Ez orvosolható valamivel? Másnál is jelentkezik?

(#312) atees válasza Gsx-rr (#309) üzenetére


atees
őstag

NEkem ranezesre itt most csak fenyero kulonbseg jon ki. De sajnos igen gopro anyagot szerkeszteni kell, En pl belteri kepet csak az i7el csinalok, mert kb alkalmatlan szobaba felkapcsolt lampanal normalis kepre a gopro.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#313) Gsx-rr válasza zgospel (#310) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze ertem, csak a nyers kulonbseget akartam megmutatni. Meg igazabol nem ertem egy celeszkoz miert teljesit rosszabul.
Nem mindenki szeret utolagosan szerkesztgetni meg nem is ert hozza a legtobb ember.

Amugy tegnap probalgattam a beallitasokat, protune, flat vagy gopro color, iso beallitasok. Csak ez az ido se kedvez a teszteknek. Viszont ki kell tapasztalnom mert hamarosan indulok egy turara ami miatt kellett a Gopro.

Bar egyre jobban gondolkozok egy Iphone x melett kell-e.

[ Szerkesztve ]

(#314) gekkoXT válasza hoge87 (#311) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Lightroom-ban a dehaze effekt csúszkával.

(#315) Gsx-rr válasza hoge87 (#311) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Siman a spot meter nem javit rajta?

(#316) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Eddig még soha nem volt dolgom goproval. Autóba, nyáron meg motorra szeretném használni útvonal rögzítésre napi szinten. A Hero5-öz néztem ki. Létezik hozzá olyan rögzítő amit az autó szélvedőjére lehet rögzíteni? 1080p 60 fps felvétel nekem elég lenne. A telefont is így használtam a kocsiban. :)

(#317) Tufa_ válasza Anulu79 (#316) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Letezik. Ebayen, amazonon nezelodj..

(#318) Gsx-rr válasza Anulu79 (#316) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mondjuk az auto jobban jarnal egy celeszkozzel ,mint egy GoProval

(#319) atees válasza Gsx-rr (#318) üzenetére


atees
őstag

Gopronak is van ilyen autos funkcioja elvileg

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#320) Crampus válasza hoge87 (#311) üzenetére


Crampus
csendes tag

Lehet hogy nincs igazam, de nem zsíros az optika? Akkor szokott ilyen mosott képet csinálni egy lencse, amikor zsíros bevonat van rajta.

(#321) kisbogyo válasza Gsx-rr (#318) üzenetére


kisbogyo
csendes tag

Ezen én is gondolkodtam. Bár nekem van az autóban menetkamerám, és egy hero5-öm is. Mármint nem egyszerre... A valamirevaló menetkamera kezdő ára, ha ebay, és nem kapják el a vámon, az 18-20 ezertől. Nekem nem volt szerencsém, és 24e lett. Itthon még mindig 30e-től indulnak. (már amit érdemes megvenni erre a célra). Volt nekem olcsó 7ezres is (ami itthon 15e.) De több baja is volt. Pl: elment nyáron a fókusz a forróság miatt, (nem mindig van az embernek eszébe kivenni ha megáll) hamar megnyekkent a belső akkuja, tört a műanyag, nehézkes ki-berakás, és a meleg hatására sokszor leesett a vákuumos tapadója, kilazult a táp csatlakozó stb... A céleszközök (menetkamerák ) azért jobban illeszkednek az autóhoz. Hozzájuk képest egy akciókamera nagy bumszli, zavar a kilátásban. Ráadásul a menetkamera nem olyan feltűnő. Kevésbé lopják ki (törik fel az autódat). A hero5 jelenleg 105e. Tudja a menetkamera funkciót.
Spórolást ha figyelembe veszem, akkor valóban jó alternatíva lenne a gopro. Lehet használni mindenhez.
De, ha most döntenem kellene, akkor bizony (és az anyagi lehetőségem engedné), külön vennék menetkamerát, és külön nyaraláshoz, sporthoz akciókamerát.
Sajnos a mindenre jó csodaszerről mindig kiderül, hogy nem jó mindenre. De a pénztárca nagyúr.
Én is inkább a céleszközt javasolnám.
Üdv.

(#322) Anulu79 válasza kisbogyo (#321) üzenetére


Anulu79
addikt

Ha már te is azt mondod, hogy a Hero5 nem a legjobb erre a célra akkor kérhetnék egy privátot, hogy autóba,motorra mit javasolsz? A külföldről rendelés számomra nem alternatíva. Mindenféleképpen itthon szeretném megvenni.

(#323) kisbogyo


kisbogyo
csendes tag

Picit visszatérve a miben rögzítsek témában:
Legutóbb abba maradtam, hogy a felvételeimet 60fps-ben rögzítem. De nyáron más felvevőt is akarok használni, és a kettő eredménye lenne a kész vágott film. Arra voltam kíváncsi, hogy 60fps (NTSC), ill. 50fps (PAL) a nyerő. A fényképezőgépem csak 50 fps-ben tud rögzíteni 1080p -ben. Nincs választásom. A felbontás egyforma. A gopro tud 50fps-t is. Ami csak 10-el kevesebb, és ugyan az lenne mint a fényképező.
Csakhogy van látható különbség az 50-es, és a 60-as között. Főleg monitoron. TV-én csak én látom (porsze, mert tudom mit kell nézni). Jó hír viszont, hogy a fényképező 50fps-es video 60fps-re való konvertálása hozza a legkisebb anomáliát. Azt még én sem látom. Pedig biztos van........

(#324) Gsx-rr válasza kisbogyo (#323) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En olyan probat csinaltam ,hogy 48fps es 60 fps es ezekbol csinaltam 50 fps-t. Nem lattam problemat, de kiprobalom a 60 fps-t is es osszehasonlitom.

Csinaltal 2 verziot egyiket 50 a masikat 60 ba mentve?

[ Szerkesztve ]

(#325) kisbogyo válasza Gsx-rr (#324) üzenetére


kisbogyo
csendes tag

Igen csináltam mind a kettőből egy egy kis videót, pár perc eltéréssel. A nap is ugyan úgy sütött. Valamint a mozgatást se én csináltam, hanem gép. Én képtelen vagyok kétszer ugyan olyan sebességgel forogni.
Azért választottam a forgást, mert az állókép minden esetben ugyan azt az eredmény hozná. A forgás meg elmozdulást eredményez, és a mozgó tárgyak adják az élek elmosódását, vagy becsíkozódását.

[ Szerkesztve ]

(#326) kisbogyo


kisbogyo
csendes tag

Valamint nagyon érdekes volt számomra, hogy ha panorámát akarok filmezni, és körbefordulok azzal a sebességgel amivel körbe szoktam nézni, akkor a kép szinte rohan! Akkor fel sem tűnik! Ha lassan fordulok körbe, amiről azt hiszem, hogy jó lesz, na az is még sok! Annak a fele ami tényleg élvezhető képet ad.......
Azt számolgattam, hogy egy témát legalább 15-20 másodpercig kell mutatni, hogy rendesen meg tudjam nézni, kiélvezni a képet! És akkor még nem beszéltem azokról, akik azt akkor látják először.
Az első ilyen videóm nyaraláson készült. Ott nem néztem vissza a felvételt. Itthon néha elszédülök a képek gyorsasága, kapkodása láttán. Drága tanulás volt! Nem megyek vissza megismételni lassabban....
Azóta jobban figyelek erre.

(#327) Gsx-rr válasza kisbogyo (#325) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es ennyire lathato volt a 60 fps a felkonvertalas ellenere?

(#328) kisbogyo válasza Gsx-rr (#327) üzenetére


kisbogyo
csendes tag

Én láttam. A feleségem nem. Igazából az 50-es is jó. A régi sony kamerám gyatrább képet csinált.
De ha már a maximumot akarom kihozni belőle....
Lehet más azt mondaná, hogy ez is olyan, mint amikor az audio vájt fülűek azt mondják, hogy hallják a különbséget az aranyozott csatlakozó és a sima réz csatlakozó között. Én is azt mondanám, hogy ' Hallod te az a...d pi....át! ' :D

Előre elnézést kérek a durva hasonlatért az arra érzékenyektől......... :R

(#329) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hi !

Tud valaki valami táblázatot, milyen bitrátával dolgozik a különböző módokban a GP6 ?
THX !!! :)

(#330) zgospel válasza Lac-coo (#329) üzenetére


zgospel
őstag

[link] görgess kb az oldal közepéig, ott lesz egy táblázatban.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#331) Lac-coo válasza zgospel (#330) üzenetére


Lac-coo
őstag

:R

(#332) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Bar egy kicsit off, Vegas13-ba lehet valahogy H265 kodeket varazyolni ?

(#333) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ajjaj, gyűlnek a fellegek!

GoPro quits the drone business

Ez még annyira nem gond, de remélem a gimbal megmarad, mert az jó.

De ez már erősen aggodalomra ad okot!

GoPro has hired JP Morgan to put itself up for sale

Ez viszont nagyrészt az utóbbi mondjuk 3-4 év töketlenségének köszönhető.

Valamint annak, hogy
- Aki használ akciókamerát, ebben a szegmensben már nem igényel jobb minőséget, új funkciókat, ergo nem vesznek új kamerát
- Konkurencia is hozza a szintet, vagy jobb
- Olcsóbb kínai konkurencia
- Telefonnal filmezés is elég az embereknek
- Vezetői inkompetencia és a vevői igények nem követése

(#334) Gsx-rr válasza gekkoXT (#333) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igazából jobban rá kellene feküdni arra ,hogy ne rétegeszköz legyen ,hanem az átlagfelhasználónak is megfeleljen.
Gondolok arra ,hogy nekem hatalmas csalódás volt a Gopro az volt a célom ,hogy veszek egy hatost, vége az lett ,hogy ,maradt egy Hero 5 session 100.000.- olcsóbban.
a döntésemet indokolja ,hogy volt lehetőségem mindhármat kipróbálni és az ,hogy egy 4-5 éves telefon minőségét sem hozza zárt térben mesterséges világításnál ,vagy pl borus időben ez nagyon meglepett.
A célom az volt ,hogy azért veszek Gopro-t ,hogy nyaralásokon ne kelljen a 300.000.- forintos telefont erre a célra használni,hanem kiváltja a Gopro. Hát ezt sajnos nem tudja megtenni és jön a kérdés akkor minek Gopro egy átlag embernek aki nem szörfözést,vagy extrém sportos videókat akar csinálni?

Ja ,hogy elbukta a Drón piacot a Gopro? Meg kell nézni mit tud egy Mavic ,vagy egy Spark kamerája.

A konkurencia ,meg ott fog tarolni ,mikor kijön a Xiaomi vizálló változatban.

(#335) Bonczij


Bonczij
újonc

Sziasztok! Új vagyok itt , és a témában is! Vásároltam egy Hero 5 kamerát karácsonykor, 64 gb kártyát vettem hozzá.. Tegnap gondoltam kipróbalom...
1080 / 30 /W próbáltam ki... Autóban 2 óra 30 percet ment... olyan szinten lett forró a kamera hogy a kézzel nem nsgyon lehetett fogni...
Az első információs kijelző jobb felső sarkan lehet is látni....
Menetrögzitésre szeretném használni... Tudnátok segíteni
benne , milyen beállitásokat használjak illetve miért tüzel a kamera... Nem hiszem , hogy ennek így kell működni...

(#336) Gsx-rr válasza Bonczij (#335) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sajnos ez normalis ,hogy forro.

En minimum 1080/60 fps Es Linear modot hasznalnam. De menetrogzitesre lehet jobb a wide.
Jo lesz majd 40 fokos melegben amikor rasut a nap.
Pont ezert celeszkozzel jobban jartal volna!

Nalam 2.7k/60 fps Linear van beallitva

[ Szerkesztve ]

(#337) Bonczij válasza Gsx-rr (#336) üzenetére


Bonczij
újonc

Hát... épp azért vettem ilyet, mert nem akartam abba a hibába esni , hogy nevenincs menetrögzitőt vegyek... 64 gb kartya 2:30 tud.... Én nem értek hozzá? Vagy ez csak ennyit tud?

(#338) Gsx-rr válasza Bonczij (#337) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pedig mennyivel jobban jartal volna! Negyedannyi penzbol jot kaptal volna!
2:30 keves nalam 4 orat ir 1080p ben ha jol emlekszem

(#339) Bonczij válasza Gsx-rr (#338) üzenetére


Bonczij
újonc

Most néztem meg 1080/30 W. 2 óra 30
Akkor tuti valami nincs jól beállítva.

(#340) Gsx-rr válasza Bonczij (#339) üzenetére


Gsx-rr
veterán

https://gopro.com/help/articles/Question_Answer/HERO4-Black-Recording-Time-in-Each-Video-Setting

(#341) Bonczij


Bonczij
újonc

Neked Hero 4 vagy 5 van?

(#342) gekkoXT válasza Bonczij (#335) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A Gopro nem menetrögzítésre való. Funkcióiban sem alkalmas erre.

(#343) Bonczij válasza gekkoXT (#342) üzenetére


Bonczij
újonc

Sajnos egy hozzáértőtől kértem tanâcsot... Ezt javasolta , mivel ez egy megbízható készülék. Soha nem videóztam stb.. így fogalmam sem volt , hogy tud e ilyen funkciót vagy sem.

(#344) Gsx-rr válasza Bonczij (#343) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van itt menetrögzítő kamera topic

(#345) Bonczij


Bonczij
újonc

Már rendeltem egy olyan eszközt... De a kérdés még mindig az , hogy miért olvad le az információs kijelző a kamera elején....

(#346) Gsx-rr válasza Bonczij (#345) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Garis? Vidd vissza!

(#347) Bonczij válasza Gsx-rr (#346) üzenetére


Bonczij
újonc

Persze , hogy garanciás... nincs 1 hónapos :)

(#348) Tufa_ válasza Bonczij (#345) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nem hiszem hogy az olvadas lenne, szimplan csak gyari hiba. Nalam eddig 4 vagy 5db Hero 6 volt miota megjelent, ebbol 2nek olyan volt a kijelzoje, amit most hasznalok annak epp nem.

Egyebkent hasznalhato dashcamkent is, a loop recording ezert van benne, de autoban en is inkabb egy olcso mindegymilyen kategorias rogzitot hasznalnek. Mondjuk en hasznaltam a karacsony utan ausztria-svajc kozott timelapsehez.. :)

[ Szerkesztve ]

(#349) Gsx-rr válasza Tufa_ (#348) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jo hogy nem fogtak meg vele Ausztriaban!

(#350) Tufa_ válasza Gsx-rr (#349) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Allitottak meg, rakerdeztek hogy mire a kamera, mondtam hogy timelapse, ah ok es ennyi volt. Bar lehet hogy tulzottan nem akartak belebonyolodni (Ausztriaban svajci rendszamos auto, brit jogositvany, magyar allampolgar es egy indiai feleseg az anyoson... Ezen legalabbis mosolyogtak.. :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.