Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) XFishboneHUN válasza laci laci (#600) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Szia,

Én HERO 4 Black alá, már nem adnám. Használtan is elég korrekt áron mennek. :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#602) atees válasza laci laci (#600) üzenetére


atees
őstag

Hero 5 alatt szerintem nem erdemes mar gondolkodni

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#603) laci laci válasza XFishboneHUN (#601) üzenetére


laci laci
addikt

+atees:Én is itt gondolkodom. 5-nél sorozaton belül van valami eltérés?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#604) atees válasza laci laci (#603) üzenetére


atees
őstag

sztem nincs

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#605) laci laci válasza atees (#604) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm azoknak,akik segítettek. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#606) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Eddig egy SCJAM 7 +sjcam gimbalon gondolkodtam, melyek együttes ára kb 110e ft.

Másik topikban valaki egy gopro 6 ot javasolt. Van valakinek tapasztalata, melyik a jobb választás ha árban hasonlóak?

üdv.Zoli

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#607) 33as válasza jamez (#606) üzenetére


33as
senior tag

Szia, a legjobb kombó persze egy 6-os + gimbal kombináció, persze az már drága lenne! :D

Igen a 6-os nak az egyik legjobb elektronikus stabija van a világon!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#608) gekkoXT válasza atees (#602) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Képminőségben még egy hero3+black is kiváló!
Nyilván nem 4k-ban, mert abban csak kicsi a framerate.

Általános célra (nem filmforgatásra) simán tökéletes a képe!
Használtan meg fillérekért beszerezhető nem szétgyepált verzió is!

(#609) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

az alábbi kártyát néztem ki, van valakinek tapasztalata vele?

SanDisk Extreme Plus Micro SDXC 128 GB Class 10 UHS-I (V30)

Gopro 6-ba lenne rá szükségem, viszont nem teljesen értem, hogy a weboldalon azt írják, hogy:
Memóriakártya - olvasási sebesség akár 95 MB / s, írási sebesség akár 90 MB / s

kicsit lejjebb pedig, hogy:
Az adatok extrém írási sebessége, akár 40 MB / s - nem teljesen értem ez mit jelent.

Szerintetek meg fog birkózni a Gopro Hero 6 felvételeivel? (gondolok itt akár a 4k 60fps vagy a 1080p 240 fps)

Köszi előre is!

(#610) XFishboneHUN válasza Ery (#609) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Szia!

Nem kell parázni, bőven jó ez a kártya!

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#611) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

milyen programot ajánlanátok video vágására és szerkesztésére?

köszi előre is!

(#612) Ery válasza XFishboneHUN (#610) üzenetére


Ery
tag

Köszi! Remélem nem lesz gond :-)

(#613) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

megjött a kamera (hero 6) és úgy néz ki a kártyával (sandisk extreme plus) sem lesz gond. Viszont segítséget szeretnék kérni abban, hogy csináltam néhány próbafelvételt: 1080p 60fps, 1080p 240fps, 2.7k 60fps, 4k 60 fps. Első körben a számítógép és a TV (1080p képes LG) is csak a 1080p 60 fps-t játszotta le. VLC-t frissítettem utána már a gép játszotta a 2.7k-t is, viszont a 4k-t és a 240 fps-t továbbra sem preferálja. Találtam fórumbejegyzéseket, hogy sokan a HEVC-ről konvertálnak át H.264-be. Van aki mindig 2.7k 60fps-ben rögzít viszont 1080p 60fps-be exportálja ki (? nagyon jó lesz a minőség a bitsűrűség miatt talán?) stb.

Ha ezek megoldások, akkor tudnátok segíteni benne, hogy ezeket a műveleteket milyen programmal és pontosan milyen beállításokkal kell végezni minőségromlás nélkül?
Ti, hogyan kezelitek az elkészített videókat? Mit csináltok a miután átmásoltátok a fájlokat a számítógépre? Tényleg érdemes 2.7k-ban rögzíteni és 1080p-be konvertálni? Később szeretném a TV-n is visszanézni a felvételeket, amik különböző felvételi módokban készültek.

köszi előre is!

(#614) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy GoPro Session kamerát nem tudunk párositani az app-al.Kéri a jelszót nem a pint.Valami ötletek vagy esetleg másik app ami könnyen használható?

(#615) gekkoXT válasza Ery (#613) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Milyen géped van h nem játssza le a 4k-t?
Próbáld a Mpc-hc-t lejátszónak.

(#616) Ery válasza gekkoXT (#615) üzenetére


Ery
tag

Szia,

Fantázianév :Dell Inspiron 15 3543
Processzor: Intel Core i7-5500U 2.40GHz
Memória mérete: 8 GB
Integrált VGA: NVIDIA GeForce 840M

Felraktam a MPC-t, a 1080p 240 fps-el már mondhatni megbirkózik (talán kicsit akad), viszont a 4k 60fps-t így sem akarja. Remélem nem a memóriakártya kevés - Sandisk extreme plus 128 gb - bár v30 talán nem kellene, hogy gond legyen vele.

(#617) gekkoXT válasza Ery (#616) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A gép 100% hogy nem lehet oka ennek. Nincs fenn valami felesleges codec pack? Manapság nem kell az égvilágon semmi külön telepített codec, mint régen. Mpc-hc vagy VLC vagy ezekhez hasonló mindent megold.

Próbáld ki max úgy, hogy a proci vga-ja az elsődleges.

(#618) atees


atees
őstag

Sziasztok! Gimbal kerdes, ki milyet hasznal? Rendeltem egy karma gripet, de nem biztos h a legjobb dontes volt :Y

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#619) norb55


norb55
senior tag

Sziasztok ! Van egy GoPro 6 black készülékem, de valajohgy mindig megszakitja a felvételt és részletekben veszi fel. Hogy tudnám azt megcsinálni hogy pl full hd-be 60 fps-nél ne csak 6 percet vegyen fel hanem pl annyit amennyi hely van az SD kártyán vagy kinem kapcsolom a felvételt ? Segitségeteket nagyon szépen köszönöm. :R

(#620) 33as válasza atees (#618) üzenetére


33as
senior tag

Tessék, én ezt a kombót használom:

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#621) ratkaics válasza norb55 (#619) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy kb. 4GB-os fájlokra szétdarabolja, akkor az normális. Állítólag biztonsági okokból van így, ezzel nem lehet mit kezdeni. De normális lejátszó program összefűzi.
Ha nem erről van szó, akkor passz.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#622) jamez válasza 33as (#620) üzenetére


jamez
senior tag

milyen típus ez?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#623) norb55 válasza ratkaics (#621) üzenetére


norb55
senior tag

Erre gondolok de full HD 30 FPS-nél másfél gigákat csinál. :D Milyen programot ajánlasz az összefúzéshez ? Segitségedet előre is nagyon szépen köszönöm . :R

(#624) Tommyka21 válasza 33as (#620) üzenetére


Tommyka21
tag

Hali!
Jól látom, hogy Feiyu G5-ös a gimbal?
Elégedett vagy vele?
Akksija mennyit bír?
Tölti a Goprot sokáig?
Nekem futáshoz (félmaratoni távok), túrákhoz kellene.
Sok tesztet néztem és ezen agyaltam én is.
Itthonról vetted vagy megér egy kínai kockázatos rendelést :D?
Köszi!

(#625) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

van esetleg olyan köztetek aki a GH6-al 2.7k-ban rögzít és utána ezeket a tartalmakat 1080p-be exportálja ki? Szerintetek érdemes így kezelni a videókat, jobb lesz így a végtermék minősége? Ha igen akkor milyen programot és ezen belül milyen beállításokat ajánlanátok?

Válaszokat köszi előre is!

(#626) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Nézegettem GoPro 6 vs Xiaomi Yi 4k videókat YT-n, van a fórumon valaki, akinek mindkettő volt már a kezében?

A színhelyesség, stabilizáció és vízállóság mindenképp a GPH6 felé billenti a mérleg nyelvét, de 2x annyiba kerül, mint a Xiaomi.

(#627) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Úton van felém egy hero 6, szóval valószínűleg el kell mentenem ezt a topikot is... :D

Lesz egy pár kérdésem a közeljövőben... :B

Sajnos jobb lett volna 2-3 héttel ezelőtt, nyaraláskor... :O

Arra kölcsönkértem egy sj 5000-et, próbálgatni. Inkább sznorkelre használtuk. Háát.... Remélem ez jobb lesz majd egy picit. :B

1. Nézegettem szűrőket hozzá, persze horror ár mind, de valószínűleg sükség lesz majd rá... Mik az ajánlott márkák? Ha netalán gimbal is lesz akkor mennyire zavarják ezek a szűrők a felfogatást stb..?

2. Gimbal : Amit nezegettem Feiyu Wg2, G6/G5, Removu S1, Zhiyun Z1/ Rider M
Talan egy picit a viselhetők felé hajlanék, snowboard stb miatt...
Mennyire fontos ezeknél a joystickos vezérlés stb...?

Nem lenne hátrány ha valamelyik gimbalra a telót is rá lehetne "aplikálni" valami sufni megoldassal... :U

3. Milyen programot használtok vágáshoz stb...? Mennyire b9nyolult a Premiere Pro egy kezdőnek? :B

Memória kártyából milyen ajánlott...? (Természetesen horror ár ez, ahogy néztem...) :W

5. Kevés fénynél mennyire használható..?

6. Milyen felbontásokat használtok legtöbbször?

Egyelőre ennyi... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#628) atees válasza kk831228 (#627) üzenetére


atees
őstag

1. Ha nagyon melyre nem merulsz szürő nem igen kell
2. Gimbal nehez kerdes, (nekem ma jotf meg a 6hoz egy karma grip), ha viselheto kell akkor inkabb feiyu wg2, nem igen van olyan ami kameraval es telefonnal is jol mukodik. Nem kell yostick.
3. Hat egyik progi sem egyszeru😀 premier, sony vegas
4. Micro sd: Sandisk extreme a tutti azt mondjak, nekem samsunggal vannak neha fagyasok. Tervezek venni egy ilyet. Innen rendelhetsz kartyat ez eredeti es fele az itthoni arnak.
5. Kevés fény, nem a gopro barátja.
6. 2,7K valt be nalam

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#629) kk831228 válasza atees (#628) üzenetére


kk831228
addikt

köszönöm a válaszokat!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#630) zgospel válasza kk831228 (#627) üzenetére


zgospel
őstag

Milyen szűrőket, milyen céllal? Én ND szettet vettem hozzá a motorozás miatt. Snorkelhez gondolom egy piros előtét jó lehet.

Premiere egyáltalán nem bonyolult szerintem, 2-3 tutorialt megnézel hozzá és menni fog, sok minden elég egyértelmű benne.

Én 1080pben rögzítek mert nincs olyan eszközöm ami tudna nagyobb felbontást megjeleníteni, na meg a számítógépem sem egy erőgép jelenleg hogy 4K anyagokat vágjak. A képkocka sebességet szoktam variálni inkább attól függően hogy mit akarok a felvétellel.

Memória kártyából ebayről rendeltem eredeti transcend kártyát, féláron itthonhoz képest. Az eladót a memória kártyás topikban ajánlották. Érdemes lehet oda átnézni, én csak ott ajánlott kártyákat veszek ebayről, ami így sokkal olcsóbb, cserébe 3-5 hét mire megjön. Egyikkel se volt még bajom, se goproban, se telefonban, se dslrben.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#631) Ery


Ery
tag

#625 valaki?

köszi előre is!

(#632) kk831228 válasza zgospel (#630) üzenetére


kk831228
addikt

cpl, snorkel(red), meg az nd - ket nézegettem... :K

freewell vagy polar pro amit találtam, neked mi van..? :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#633) zgospel válasza kk831228 (#632) üzenetére


zgospel
őstag

Polarpro, korrekt kis csomag, normális tárolóval és törlőkendővel, de a 32est még nem is használtam, bőven elég lenne a 8 meg 16. Ezek egyébként a színeket sem torzítják el. A másik márkát nem ismerem.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#634) kk831228 válasza zgospel (#633) üzenetére


kk831228
addikt

értem... :R tengerparton talán jól jöhet a 32-es...

visszatérve nekem se egy erőgép a laptop, egy i3 /gt520-as noti, sima hdd - vel... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#635) Zolom89


Zolom89
senior tag

Aki sd kártyát keres én egy Hero6-hoz ezt használom. Tökéletes, semmi bajom vele. MediaMarkba is van.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#636) kk831228


kk831228
addikt

na megjött a kamera... :)) 3lső benyomások : kevés fénynél gyötrelem, fényben egész jó, melegszik mint állat, 2.7 k 60 fps - t a noti nem viszi, talán a 30 - at bírja, de majd holnap kipróbálom... :B applikáció nem rossz, viszont lehetne rajta még csiszolni...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#637) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Van egy Hero 5 Session kamerám, és szeretném elérni, hogy ne maradjon vízcseppes a lencse, ha a kamerát felhozom a víz alól. Nincs erre valamilyen trükk?

Köszi!

(#638) XFishboneHUN válasza Anthony001 (#637) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

de, veszel egy impregnáló sprayt és maszkoló cuccot. A lencsén kívül mindent leragasztasz, majd lefújod.

Ettől jobb lehetőség szerintem nincs.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#639) dave182


dave182
senior tag

Hello, gopro hero 6 és az sjcam sj 8 pro között vacillálok, van valakinek ezügyben tapasztalata?

(#640) XFishboneHUN válasza dave182 (#639) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Összehasonlítás 1

Összehasonlítás 2

Összehasonlítás 3

+1

Teszt

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#641) kk831228 válasza dave182 (#639) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem nem nagy különbség lehet, az biztos hogy a hero 6 stabi elég zsír, de gondolom az sj 8 is hasonló lehet... Ráadásul. a gopro-hoz szinte semmi kiegészítő nincs alapból... Nem tudom hogy az sj vízálló házzal rendelkezikl.? :U

akksira másfél órát írnak az sj - nél, na a hero tuti nem m3gy annyit...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#642) dave182 válasza kk831228 (#641) üzenetére


dave182
senior tag

Nincs vízálló ház alapból az sj-nél, viszont most 169 usd-ért meg lehet venni, igaz nem nagyon vannak kiegészítők... itt a nagy kérdés hogy a ténylegesen több mint dupla ár megéri-e a hero 6-ot... mert mondjuk 20-30% felárat tuti megér, annál többért már elbizonytalanít. A videós összehasonlító teszteknél nem vagyok biztos a mindkét kameránál megfelelő beállításokban...

(#643) atees válasza dave182 (#642) üzenetére


atees
őstag

Anno a hero5 es sjcam sj7 kozott vacilaltam. Megrendeltem az sj7et, mivel sokkal olcsobb, sok kiegeszito van hozza, megjott csinaltam par sima videot meg kepet, felraktam a gepre es azzal a lendulettel ment vissza a kamera es jott a hero5. Hatalmas a kulonbseg szerintem kozte. ( mondom ezt atlag egyszeru userkent)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#644) kk831228 válasza dave182 (#642) üzenetére


kk831228
addikt

szvsz duppla árat szeriintem nem ér... sikerült szereznem egy 2 hetes MM - ban vásárolt garis hero 6 - ot elfogadható áron... Így egy3lőre az lett, de még az is ketséges hogy annyivel ér-e többet...

Persze nincs összehasonlítási alapom csak egy sj 5000 volt kölcsönben, az meg nem ez a kategória... :B

Bár az előző kolléga(atees) elég jó összehasonlítást csinált, azert az figyelembe veendő... :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#645) dave182 válasza kk831228 (#644) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm mindenkinek a véleményt, az én szívem is a hero 6 felé húz, valószínűleg akkor az marad, hogy várok és vadászok egy olyan lehetőségre amit Te említettél :R

(#646) dave182 válasza dave182 (#645) üzenetére


dave182
senior tag

Ugyanitt keresek is készüléket, ha van valakinek eladó...

(#647) kk831228 válasza dave182 (#645) üzenetére


kk831228
addikt

van jófogáson 130 körül, gari nélkül... :B Rákérdeztem, alku belefér de úgy sem engedett volna annyit, amit nekem megért volna.

Nem is értem mit vár az eladó, mikor annyi kb az új ára... :F

Hálistennek 115 - ért lett egy garis csak kipróbált cucc... :))

Nem kevés pénz ez sem, de ez elfogadható volt számomra...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#648) dave182 válasza kk831228 (#647) üzenetére


dave182
senior tag

Mondjuk lehet jobban járnék, ha épp USA-ban járó ismerőst kérném meg, hogy hozzon haza 1-et..

(#649) atees válasza dave182 (#648) üzenetére


atees
őstag

eglobalcentral-ba vettem pár hónapja, 106ezerre jött ki.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#650) PartyNewl


PartyNewl
tag

Én is nézegetem gondolkodom rajta mit kéne, de akárhogy nézem mindig a 6os gopro az ami győz. Session5 is jó volna de abban meg nem lehet akksit cserélni közben ha lemerül, csak ezért nem kell, bár lassan kettőt veszek egy 6os árán.
Amúgy ha merülőfélben van küld valami hangjelzést? Most külföldi megrendelés esetén hogy van a gari?
Goprokra annyira nem jellemző a meghibásodás, nem is érekelne, de a 6osnál azért óvatos lennék gondolok itt a melegedésre és a kijelzőre. Nem kicsit felugrott az ára a forint árfolyam miatt mostanában... :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.