Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Akarok venni a hero5-höz egy távirányítót, de 25-30ezret sokallok érte nincs vmi jóval reálisabb alternatíva?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#152) zgospel válasza atees (#151) üzenetére


zgospel
őstag

hülye válasz de: wifin keresztül telefonos app? Amúgy a 25-30 ezer elég drága, külföldön 18-20-ért árulják őket.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#153) atees válasza zgospel (#152) üzenetére


atees
őstag

Nemcsak en hasznalom es egyebkent is sokkal gyorsabb lenne a taviranyito
De hat az ara😵

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#154) eddie1978 válasza albiosz (#146) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Az enyém (Hero5 Black) MM beszerzés. Ott is van rá w év gari amit vettem. Gopro-nál is él a két év alapból EU-ban. Megkérdeztem Gopro-éktól.

[ Szerkesztve ]

(#155) atees válasza eddie1978 (#154) üzenetére


atees
őstag

Akkor, hogy van az mm-es plussz gari( vettem 8ezerert) es azon az van, hogy gyari 1 ev es hozza jon meg +1 amit vettem😱 Akkor az nem koser?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#156) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

kiegészítő vásárlásra csakis az aliexpress-t javaslom. Mindig megfelelő minőségű minden.
Vettem már:
- mindenféle csatokat, rögzítőket, ragasztót
- vízen fenntartó szivacs kockát, sárga bója nyelet
- komolyabb selfie stick-et (mint a gyári)
- vízalatti tok hátfalat, felső csat feszítő rugót
- táskát
- öntapadós autós tartót, frame keretet
- akkut és töltőt
- lcd hátfalat régebbi modellre

mind tökéletes volt. nyilván meg kell nézni melyik eladótól veszed, legyen elég értékelés a termékre
volt hogy egy sima csatos rögzítő talpról hiányzott az anyacsavar, reklamáció után csak a csavart képesek voltak elküldeni Kínából, ingyen.

(#157) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Garanciára is van tapasztalatom:

Ha itthon vetted újonnan, nyilván első körben a vásárlás helyére vidd vissza.
Ha külföldről, vagy használtan de tuti garis még, akkor a gopro oldalán indítsd a garanciális ügyintézést.

Nem tudom, ma mi itthon a helyzet szerviz ügyben, de régebben nulla hozzáértés volt, pedig nem horror az alkatrészek cseréje.

Egy ilyen magyar szervizes gari javítási igény után feladtam, és a gopronál indítottam ügyintézést, ami olyan flottul ment, hogy ingyen jött a futár a rossz gopro-ért, csak a készüléket kellett magát visszaküldeni, ami után jött a csere vadi új kamera plusz ajándék akkuval.

Azóta mondjuk sokkal szarabbul megy a cégnek, nem tudom, most mi a menetrend.

Én pl aliexpressről és ifixit-ről rendeltem csere lencsét, mert fókuszhibás lett valahogy a szentem, és szintén ifixit szerelési leírás alapján cseréltem. Figyelni kell, de simán megoldható házilag akár a full szétbontás majd összerakás.

[ Szerkesztve ]

(#158) mijos


mijos
senior tag

Elado Karmat keresek ha valakinek esetleg lenne!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#159) XFishboneHUN válasza mijos (#158) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nem basztatásból, de akkor már egy DJI Mavic :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#160) DrojDtroll válasza XFishboneHUN (#159) üzenetére


DrojDtroll
addikt

szerintem is

(#161) mijos válasza XFishboneHUN (#159) üzenetére


mijos
senior tag

Minek van egy hero 5 black kameram ha a mavic gyengebb minosegu kamerajat kene hasznalnom ami a dronba van epitve?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#162) XFishboneHUN válasza mijos (#161) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

"ha a mavic gyengebb minosegu kamerajat kene hasznalnom ami a dronba van epitve?"

Ezt a mondatrészt én azért átgondolnám még egyszer :)

Ugyanaz a szenzor van a MAVIC-ben és HERO 5-ben pl, a gyújtótávolság más egy kicsit, illetve a fényerő.

szenzor: 1/2,3" CMOS
fényerő: Gopro 1:28, DJI 1:22
Gyújtótávolság: Gopro 17.2 mm, DJI 28 mm
Hatótáv: Gopro 3 km, DJI 7 km
Gimball: Gopro-nál kivehető, DJI beépített

Nekem is HERO 5-öm van, de eszem ágában nincs Karma-t venni a sok hibája miatt, amivel tele volt az internet egy jó ideig.

Összességében ide-oda dobálható a labda, de kompaktságából adódóan én a MAVIC-et venném! :)

Illetve egy utolsó megjegyzés, napfényes környezetben a MAVIC-nak szerintem szebb képe van.

Persze nem lebeszélni akarlak, mert a Karma sem szar, csak vannak hibái. :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#163) mijos válasza XFishboneHUN (#162) üzenetére


mijos
senior tag

Neztem rola videokat. Engem nem gyozott meg. Emag arak: mavic pro 479.000 vs. Karma 319.000 (kamera nelkul, ugye az mar van :) ). Karma grip egy hasznos kiegeszito, kulon nem vennem meg, hisz 108.000 ft.
mellesleg, van 8 gopro kiegeszitom eladosorban, privatban keressen fel akit erdekel!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#164) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Nem rég lettem "gopros", probálgattam a gopro studiot, de annyira nem jön be. Milyen programot ajánlatok szerkesztéshez? ( video lassitas, gyorsítás, szerkesztés, videóbol képek kivágása)
Illetve (bocs ha rosszul fogalmazok) egy stabalizátor "botot" keresnék próbaként egy olcsóbb katekóriát.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#165) XFishboneHUN válasza atees (#164) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Amiket én ismerek és tudom, hogy jók:
- Corel VideoStudio
- Sony Vegas Pro
- Pinnacle Studio
- Final Cut Pro X (Csak Apple és 300 $ :DDD )

Illetve (bocs ha rosszul fogalmazok) egy stabalizátor "botot" keresnék próbaként egy olcsóbb katekóriát.

Gimball-ra gondolsz? Olcsóbb kategóriában én ŐT ajánlanám.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#166) atees válasza XFishboneHUN (#165) üzenetére


atees
őstag

Köszi!
Igen gimball, de meg ennek is elég szép ára van 😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#167) XFishboneHUN válasza atees (#166) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ma voltam a Media Markt-ban találkoztam egy Rollei eGimbal G5-el 45.000-ért volt kirakva és Hero 3 és 4-el kompatibilis.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#168) atees válasza XFishboneHUN (#167) üzenetére


atees
őstag

Igen ezt én is néztem, de sajnos hero5höz nem jó

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#169) trolikácska


trolikácska
újonc

Üdv mindenkinek!

Némi segítséget szeretnék kérni tőletek...
Kinek van tapasztalata, Hero3+-hoz való bacpac -ekkel?
3400 mha-s darabokra gondoltam, mint a wasabi power, kingma, vagy egyéb ucuru nevűekre is :)
Valóban tudják azt az üzemidőt, hosszú távon mennyire romlik a teljesítőképességük?
Tölthetőek-e a kamerára helyezve?

Köszönettel fogadom a segítséget!

Tóth Roland

(#170) zgospel


zgospel
őstag

Egy jótanács gopro 5 használóknak, bár lehet hogy csak nekem nem volt evidens elsőre: mielőtt vízbe mentek vele zárjátok le a képernyőt különben össze vissza fogja magától nyomkodni a beállításokat :D nem rég mentem vele búvárkodni és nem értettem hogy az anyámba állítódik el folyton minden, meg exposure lock és egyéb olyan beállítások jöttek elő amikről azt se tudtam eddig hogy léteznek :D
Szóval víz alatt a screen lock kötelező :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#171) XFishboneHUN válasza zgospel (#170) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nekem nem volt vele gondom víz alatt! :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#172) -Mike- válasza zgospel (#170) üzenetére


-Mike-
addikt

Én azt hittem hogy tok kell a víz alá, vagy az 5 már vízálló? Esetleg a 4 is? Teljesen összekavarodtam. :D

(#173) zgospel válasza -Mike- (#172) üzenetére


zgospel
őstag

Az 5 vízálló 10 méterig tok nélkül is. A korábbi verziók nem, azokra kell a tok, szóval ne indulj el anélkül a vízbe :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#174) atees válasza zgospel (#170) üzenetére


atees
őstag

Én használom a kijelzőt a vízbe, a gyerekek miatt. Néha feldob valami kérdést van egy pipa megy egy x jel, nem tudom mit takar az, nyomok rá egy x-et és kész, de nem állítja meg a felvételt szóval nincs közben probléma.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#175) zgospel válasza atees (#174) üzenetére


zgospel
őstag

A felvétel nem áll le, mert azt csak a fizikai gombbal lehet kezelni. Felvétel közben nekem a fénymérést rögzítette. Viszont amikor fotókat csináltam akkor kb minden fotó másik látószöggel készült :DD és nem szándékosan :D meg többször láttam az előlapi kis LCD-n hogy bement a settingsbe pedig nem nyomtam semmit :D utána lezártam a kijelzőt és többet nem csinálta :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#176) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Megéri a Hero 5 Black azt a 130.000FT körüli árat?

Alkalmankénti használatról lenne szó.
-különleges esemény
-nyaralás
-sport (síelés)

Ezért fontos,hogy üzemidőben miket produkál a kamera. Az ugye egy dolog,hogy az interneten miket olvasni róla,de személyes tapasztalatok érdekelnének ezzel kapcsolatban.

Köszönöm.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#177) atees válasza Ngtx (#176) üzenetére


atees
őstag

Én vettem, egy egy sjcam sj7-et 10 nap után visszaküldtem, mert egy szar.
Utánna vettem egy hero5-öt. Ég és föld, kb ezekre használom én is. Gyerekekről gyártok videókat és azokat szerkesztgetem, de mondjuk most ez miatt gépet is frissítenem kell :) :)
Szóval szerintem megéri, brutál kép, brutál cucc, akksi jól bírja, de kintről 2 akksi töltővel 5-6 ezer Ft. Vízben is nagyon jó videókat csinál!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#178) Ngtx válasza atees (#177) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Lehet beszerzek egyet. Arról az akksiról linket tudsz dobni?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#179) atees válasza Ngtx (#178) üzenetére


atees
őstag

Ezaz

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#180) mrlumen


mrlumen
csendes tag

Helló!

A mostani újabb sandisk A1-el jelölt Extrém(64gb) kártyái mennyire kompatibilisek a gopróval? Konkrétan egy hero 4 sessionhoz kellene. Esetleg alternatívát tudtok, amivel fagyás mentesen üzemelnek a kamerák, illetve amit még meg lehet vásárolni.
Köszi!

(#181) zgospel válasza mrlumen (#180) üzenetére


zgospel
őstag

Egy Class 10-es kártya bőven elviszi a GoProkat. A class 10 az 10 MB/s (megabájt) minimum írási sebességet garantál. A hero 5 sessionnek kifejezetten alacsony, 25 mbps (megabit) bitrátája van, ez valamivel több mint 3 MB/s-t jelent.

Ha már bitrátákról beszélünk, a hero 5 black legmagasabb bitrátája 60 mbps, ez már 4K-val meg minden kutyafaszával ennyi. 60 mbps = 7.5 MB/s vagyis ez is bőven belefér egy Class 10-es kártya limitjébe.
A class 10 egyébként tulajdonképpen megegyezik az UHS-I jelöléssel.

Ez alapján szerintem már el fogod tudni dönteni, hogy milyen memóriakártyát veszel. Nem érdemes ágyúval lőni egy verébre, mert semmi előnyét nem fogod tapasztalni. Persze kicentizni sem érdemes egy class 4-es kártyával, mert ha később máshoz is használnád a mem kártyát akkor jól fog jönni ha többet is tud.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#182) atees válasza mrlumen (#180) üzenetére


atees
őstag

Vedd ezt a samsungot jó kártya, jó ár, 2 hét alatt itt van!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#183) XFishboneHUN válasza mrlumen (#180) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Hátha segít. :)

Amit a Gopro ajánl:
[link]

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#184) mrlumen válasza zgospel (#181) üzenetére


mrlumen
csendes tag

Köszi nektek!
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Pl.: van 2 kártyám; egyik Kingstone, másik Lexar. Mind a kettő class10-es, bőven elegendő írási- és olvasási sebességgel, mégis fagy tőle a kamera. Írtam a supportnak, azt írták vissza, hogy ez nekik nem probléma, mivel nincsenek a felsorolt kártyák között. :C
A baj csak annyi a Gopró "hitelesített" kártyáival, hogy javarészt alig lehet kapni(64gb). Másrészt meg ha lehet is, nagyon horror áron.
[link] - régi kártya
[link] ez meg az új.

Köszi az ebay-es cuccot is, de azért ezeknek a nagy része fake. Kíváncsi lennék mennyit tud ténylegesen írni-olvasni, egy fél-harmad áron árult kártya.

[ Szerkesztve ]

(#185) zgospel válasza mrlumen (#184) üzenetére


zgospel
őstag

A memóriakártyás topikban van több ajánlott eBayes eladó is aki nem fake cuccot árul. Az én hero 5 blackemben is egy ebayes Transcend kártya van, eredeti, és az itthoni ár töredékébe került. Soha bajom nem volt még vele, pedig 60 mbps bitrátával rögzítek folyamatosan.

Ez már lehet hogy inkább a memóriakártyás topikba tartozna egyébként, de egy benchmarkot lehet megérne ráereszteni a két kártyádra amivel fagy a gopro felvétel. Lehet hogy az a két kártya nem tudja stabilan az ígért értékeket. Régen volt A-data class 10-es kártyám ami nem tudta stabilan hozni az elvárt értéket, főleg melegebb időben meg-megakadt néha ami miatt leállt a felvétel.

Illetve a kamera firmware-t is ha van rá frissítés akkor érdemes lehet frissíteni, hátha. :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#186) atees válasza mrlumen (#184) üzenetére


atees
őstag

Azert linkeltem azt mert a hero 5ben azt hasznalom! Ez az elado eredeti cuccokat kuld!! Tudja a kartyat amit tudnia kell! Innen van a 128gbos pendrivom is. Ez az elado az ajanlott a memkartyas, pendrivos, ebayes topikokban!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#187) mrlumen válasza zgospel (#185) üzenetére


mrlumen
csendes tag

A kamera jól dolgozik, megfelelő kártyák mellett. És az a vicc, hogy a kártyák is tökéletesen hozzák az elvárt szintet. Tehát a passz!

@atees Köszi az infót, meg is rendeltem. Ha megjön és nem felejtem el, megosztom a tapasztalatokat.

(#188) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szerintetek a Hero 6 varhato hogy megjelenik meg Oktober elott/korul? Eddig mindegyik uj gopro szeptemberben erkezett..
Most vennek Hero 5ot de ha par heten belul johet az uj akkor lehet meg kivarok..

(#189) kisbogyo


kisbogyo
csendes tag

Sziasztok!
Egy GoPro Hero4-et tervezek venni. Tetszik a minősége, és az új 5-ös firmware (FOV) linear mod-ja.
Sikerült valakinek ezt az ötös firware-t rátenni, és ha igen milyen tapasztalata van vele?
Amit vennék, az egy ' Manufacturer Refurbished ' . Ezeket érdemes megvenni?
Köszönöm.

(#190) mrlumen válasza mrlumen (#187) üzenetére


mrlumen
csendes tag

Ahojjj!

Szombaton kerültem a Balatont. Fagyás és egyéb huncutságok nélkül vette az akadályt a kártya. Tehát jár az ötös.
Köszi.

(#191) gekkoXT válasza kisbogyo (#189) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez végre olyan firmware amivel eleve ki kellett volna adni.

(#192) atees


atees
őstag

Sziasztok! Éjszakai felvételekhez használ valaki világítós keret szerűt, van ilyenből jól használható?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#193) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Szerintem a GoPro nagyon nem való éjszakai felvételekre.

(#194) atees válasza DrojDtroll (#193) üzenetére


atees
őstag

Nem probaltam meg, de ez a video eleg jol nez ki

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#195) DrojDtroll válasza atees (#194) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ilyen goprod van?

(#196) atees válasza DrojDtroll (#195) üzenetére


atees
őstag

Hero5 black

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#197) DrojDtroll válasza atees (#196) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az én szememnek túl zajosak az ilyen kis szenzorok esti képei.

(#198) XFishboneHUN válasza DrojDtroll (#197) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Én (is) próbáltam már este, de nekem is zajos volt.

Ha este akarsz valamit, akkor minimum a DSLR gép.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#199) DrojDtroll válasza XFishboneHUN (#198) üzenetére


DrojDtroll
addikt

vagy be kell világítani :)

[ Szerkesztve ]

(#200) XFishboneHUN válasza DrojDtroll (#199) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Jó igen, ha van softbox, vagy lámpa akkor megvalósítható (lehet) :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.