Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) kovsol


kovsol
titán

HERO7 Black update v1.61 | December 11, 2018
HERO7 Black v1.61

PERFORMANCE IMPROVEMENTS:
Dynamically adjusts HyperSmooth stabilization strength to reduce motion blur in low light videos.
Extends battery life when recording in high-frame rates including 2.7K120, 1080p120 and 1080p240 video.
Improves connectivity between your camera and the GoPro app.
Increases voice control accuracy.
Enhances live stream stability.

USABILITY IMPROVEMENTS:
Eliminates image stuttering in slow panning shots that use HyperSmooth stabilization.
Corrects stretching issue when playing back 4:3 aspect ratio videos on camera.
Improves portrait and landscape detection.
Removes red line artifacts that can appear in some videos.
General bug fixes and user interface improvements.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#902) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Most küldöm vissza garanciális cserére. Sajnos most nem tudom kipróbálni az új firmware-t. Amennyiben tényleg megoldották a stabi alatti rángatás problémáját horizontális pásztázáskor, az nagyon szuper lenne. Kíváncsi vagyok.

(#903) PartyNewl


PartyNewl
tag

Hoppácska

Jól látom hogy most nem csak kártyát hanem töltő+akksi kombót adják hozzá ingyen a gopro oldalán rendelésnél.

(#904) mattheus válasza PartyNewl (#903) üzenetére


mattheus
őstag

A héten láttam meg én is ezt a bundle opciót és azonnal le is csaptam rá, mert így eléggé verhetetlen az ára.
Idehaza a legolcsóbb ára 134 körül van, de ahhoz nem jár semmi tudtommal.

(#905) gyerecske


gyerecske
senior tag

Na ez elég állat lett:

GoPro Awards: Million Dollar Challenge Highlight | HERO7 Black

Az én videóm nem került bele sajna. :N

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#906) PartyNewl válasza mattheus (#904) üzenetére


PartyNewl
tag

Hallod én már kosárba raktam ugyanezt a csomagot egy hónapja erre most nézem... azthittem rosszul látok. :D XD

(#907) kovsol válasza mattheus (#904) üzenetére


kovsol
titán

Ezzel a dual charger +32GB kártyával nagyon megéri.
Nekem 15e volt az hozza extrában, viszont 64GB kártyát kaptam.

May the Force be with you!

(#908) mattheus


mattheus
őstag

A héten megérkezett a karácsonyi akció keretében megrendelt GoPro Hero7 Black.
Ma volt rá először lehetőségem, hogy a dobozától megfosztva végre beüzemeljem. Ennek örömére fel is vettem egy 2,7K-s felvételt (PAL, 50 FPS, Hypersmooth ON).

Legnagyobb meglepetésemre az elkészült felvétel a notebook-om élvezhetetlenül akadt

Lenovo Y570
Intel Core i7 (2nd Gen) 2670QM / 2.2 GHz
Max Turbo Speed 3.1 GHz
8 GB RAM
SSD + HDD on board
Nvidia GeForce GT 555M

Tudom, hogy nem mai notebook (8 éves) de talán a fentebb ismertetett hardver elemek talán még nem annyira öregek és lassúak, hogy ilyen tapasztalatim legyenek.

A videó lejátszása viszonylag folyamatos telefonon és magán a GoPro-n lejátszva, notebook-on 60%-os CPU terheltség mellett élvezhetetlen :(

Valami ötletetek van esetleg ?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#909) PartyNewl válasza mattheus (#908) üzenetére


PartyNewl
tag

Na nálam is ez a problem. Most érné meg megvenni a Goprot, de baszhatom ha nemtudom mivel szerkeszteni a felvett anyagot, mert túl gyenge a hardver szóval még ez kb 2x vagy lehet 3x annyi kiadás mint maga a gopro volt... :F

(#910) zgospel válasza mattheus (#908) üzenetére


zgospel
őstag

Lehet hogy hülyeséget mondok, de szerintem ennek simán le kéne tudnia játszani.
- 1080p is akad?
- Milyen op rendszert használsz?
- Milyen lejátszóval próbáltad?
Nekem pl a VLC media player mindent jól játszik le, míg a BS player kodektől függően van hogy elcsúszik hangban vagy be is akadozik. Win 10-ben ha jól tudom már gyárilag megvan minden kodek meg minden anyámkínja ami H264 meg H265 lejátszáshoz kell, Win 7-hez külön kell beszerezni (kivéve ha olyan lejátszót használsz ami leszedi ami kell). Ha hülyeséget írtam volna akkor bocsi és javítsatok :B Nekem is 8-9 éves konfigom van csak i5, és bár ez asztali gép és Win 7, de nálam VLC-t használva semmi nem akad.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#911) kk831228 válasza mattheus (#908) üzenetére


kk831228
addikt

milyen lejátszóval próbáltad? Nekem 30 fps vitte viszont a 60 - at már nem... I7, gt 525, ssd... Szóval noti csere vagy FHD... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#912) mattheus


mattheus
őstag

@zgospel

Most még csak 2.7K-val próbáltam, mert sok időm nem volt. A lejátszók terén ami elérhető ingyenes (pl VLC), és Windows 10-es beépített programokkal próbáltam. Szerencsétől függően láttam akadozós lejátszást vagy fix képet hanggal :)

Most reggel egy kicsit utánaolvastam és szerintem a felvétel közben használt kodek (H264 vs. HEVC H265) típustól fog függeni , hogy akad majd-e a jelenlegi laptopommal vagy nem.

GoPro-n erre felbontás / FPS alapján alapján van lehetőséged, bővebb infót itt látható LINK

Neked asztali gépedben milyen videokártya van ?

@kk831228

Még teszek egy próbált a H264-el és az eredménytől függően váltok majd vissza Full HD-ba, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#913) atees válasza mattheus (#908) üzenetére


atees
őstag

Sajnos a proci meg a ram keves lesz. Nekem egy dell e6230on 16gb rammal i5el nem akad. Annyi h a premierbe a szerkesztés lassucska. De a nyers anyagot 2,7K 60fpsbe viszi. 4K mar bajos

Nekem a kovetkezo beruhazas egy ipari hasznalt dell laptop 150-200kozott kaphatoak izmos hardwarerrel.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#914) kabalababa


kabalababa
tag

Nekem a vlc-ben akkor szűnt meg az akadozás, miután a beállítások->bemenet/kodekek->hardveresen gyorsított dekódolást átállítottam automatikusról DirectX videogyorsításra.

(#915) PartyNewl


PartyNewl
tag

Videószerkesztés laptopon milyen hardvert igényel mondjuk a 4K vágáshoz?
Proci, ram, vagy videókártya kell neki inkább?

(#916) zgospel válasza mattheus (#912) üzenetére


zgospel
őstag

GTX 560 van az asztalimban.

De a céges laptopom egy HP 840 G1, i5-4300U (1,9 GHz) proci van benne 8 giga rammal, VGA nincs is benne csak az integrált HD4400, és ezen is akadozás nélkül tudom visszajátszani a nagybitrátájú / nagyfelbontású fájlokat. Igaz H265-öt nem próbáltam rajta még, mert nincs olyan eszközöm ami abban rögzítene.
Viszont az itt is igaz hogy a Win 7 media playerben sokszor szar a lejátszás, viszont portalbe Win Media Player Classic-kal nagyon simán fut. Ennyire nem értek hozzá, de szerintem nálad sem kéne akadoznia :B

Amit (#914) kabalababa írt azt szerintem próbáld meg mindenképp.

(#915) PartyNewl vágóprogramtól függ. Premiere Pro-nál a legfontosabb a minél erősebb proci, a procihoz meg kell a sok RAM hogy tudjon miből dolgozni, minimum 16 GB. A videókártya kevésbé fontos Premiereben, a playback / preview funkciókon kívül nem igazán használja ki. Ha jól tudom Sony Vegasnál is hasonló a helyzet, de ebben nem vagyok biztos. A DaVinci Resolve viszont erősen használja a videókártyát is, úgyhogy ott arra is kellene figyelni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#917) XFishboneHUN válasza WaterWave (#852) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Gorproból 2 évente csere nálam! :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#918) WaterWave válasza XFishboneHUN (#917) üzenetére


WaterWave
veterán

8-ast megvárom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#919) PartyNewl válasza WaterWave (#918) üzenetére


PartyNewl
tag

Én most adtam le a rendelést a 7-esre remélem még a héten megkapom!

(#920) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Jeeee. Kiért Hollandiába a beázott hetes. Küldik a cserét. Érdekes módon UPS semmit nem mutatott a tracking alapján, hogy merre jár.

Itt is megkérdezem. Videók szerkesztéséhez ki mit használ? Nekem notebook jöhet szóba. Ami van, Dell E7270, i5-6300U, 16GB, SSD, Arch Linux. A videók 1080p 60fps. Ezen kínlódás. Főként a proxy file és a kész video encode. Telefon nem opció. Túl pici.

(#921) Topuka


Topuka
csendes tag

Sziasztok, próbáltam rendelni én is a gopro oldalon. Számlát miért nem tudok kérni cégre szerintetek?

(#922) eddie1978 válasza eddie1978 (#920) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Holnap már érkezik is. Ez gyors volt.

(#923) mattheus


mattheus
őstag

Melyik szabványt érdemes használnom ? PAL vagy NTSC ?
Mi szól az egyik illetve a másik mellett ?

Köszönöm!

(#924) parandroid válasza mattheus (#923) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

EU-ban minden készülék PAL. NTSC megjelenítők US (és talán Pacific) régióban vannak csak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#925) PartyNewl válasza PartyNewl (#919) üzenetére


PartyNewl
tag

Előző hozzászólásom volt mikor megrendeltem ma már meg is jött a csomag! Bàrcsak minden ilyen gyorsan jönne... bár örömöm nem felhőtlen ugyanis egy kis porszem került a gépezetbe szó szerint...
Az elején a kis kijelzőn jól látható helyen van egy porszem belül.
Nem tudom igazából nem akadàlyoz semmit...
Mitévő legyek???
A jobb felső sarok közelében lehet látni, nemtúl jó a kép tudom de még igy is kivehető.

[ Szerkesztve ]

(#926) zgospel válasza PartyNewl (#925) üzenetére


zgospel
őstag

First world problem de én tuti visszaküldeném :D De minimum jelezném a support felé hogy ezzel mi van.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#927) gekkoXT válasza PartyNewl (#915) üzenetére


gekkoXT
senior tag

ha 4k-ban forgattál és gyengébb a géped, használj proxy fájlokat vágásnál. Premiere-ben kijelölöd a fájlokat, jobb klikk, prpxy, create, és a source monitor vagy a végső monitor ablakban be kell rakni a proxy gombot ha nincs ott és azzal kapcsoható. miután megvágtad butított proxykkal a végén visszakapcsolod eredetire és úgy exportálsz

(#928) PartyNewl


PartyNewl
tag

[Scandisk extreme pro 128]
Ezt a kártyát bátran vehetem a goprohoz?

(#929) kovsol válasza PartyNewl (#928) üzenetére


kovsol
titán

Ez a kártya nem fog belemenni, mert ez SD és nem Micro SD kártya.

May the Force be with you!

(#930) PartyNewl válasza kovsol (#929) üzenetére


PartyNewl
tag

Ja igaz...Ebből a tipusból van 128as microsd?

(#931) vallas válasza PartyNewl (#925) üzenetére


vallas
senior tag

Hali,

Szerintem ezzel nincs értelme foglalkozni, mert ez csak a külső kijelzője, nem befolyásolja a használatot.

megértem, hogy zavar, de ha most visszaküldöd, kb január közepe lesz szerintem mire visszakapnád, vagy kapnál egy újat.

Ha az optikánál lenne, akkor persze tuti visszaküldeném én is...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#932) PartyNewl válasza vallas (#931) üzenetére


PartyNewl
tag

Én is úgy gondolom egyenlőre hogy ettől még maradhat.

Emagról most rendeltem Sandisc extreme 128gb microsd kártyát akciós most 17ropi szálítással!

[ Szerkesztve ]

(#933) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem hero7 black-et MM-ben, szóval 0 perces, épphogy csak kicsomagolt állapota ez. Csatolok pár fotót, ez az összeillesztési mód "normális"? Nektek is ilyen?
1. kép: ferde kamera lencse?
2. kép: összeillesztések...??
3. kép: az akksi fedele szerintem furcsán illeszkedik...

:F

(#934) gyerecske válasza Timyyy (#933) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szia!

"1. kép: ferde kamera lencse?"
Az enyémen nem vettem észre

2. kép: összeillesztések...??
Nálam jók az illesztések.A jobb oldali jelölésnél az csak a lencsevédő, szerintem nem befolyásolja a vízállóságot, a bal oldali rés viszont nekem nem látszik.

3. kép: az akksi fedele szerintem furcsán illeszkedik...
Ugyanilyen az enyémen is,nem attól függ a vízállósága, hanem a tömítésektől.Volt már víz alatt, nem volt probléma belőle.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#935) eddie1978 válasza Timyyy (#933) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Az első képen minden ok. Az a lencse védő letekerhető a vízálló tok miatt, mert nélküle lehet csak beletenni a kamerát a SuperSuit tokba.

Az illesztések ilyenek. Aggódni nem kell. Nekem van egy hatos és egy hetes. Voltak vízben. Hatos ok. Hetes beázott. Garanciában cserélték pár nap alatt. Legyen tiszta az ajtónál a felület és a gumi az ajtón ami tömít. Ennyi.

(#936) Timyyy


Timyyy
őstag

Értem, köszi a válaszokat.
A tok nélküli vízállósága egyébként sós vízre is érvényes? Mert a nyaraláson kívül nemigen fog víz alá kerülni... :)

(#937) Morzsibácsi válasza Timyyy (#933) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Az MM-ben vásároltam én is.Az enyémnek az összerakása egy gányolás volt. Minden "lógott" rajta.Nem volt még GoPro kamerám,nem igazán tudtam,hogy kell neki kinézni.Vacilláltam,hogy emiatt vissza vigyem e,de a kérdés hamar eldőlt,mert a második nap már be sem kapcsolt. Kb 20 perc használat után meghalt. Visszavittem,cserélték.A második már sokkal jobban néz ki.Viszont nem túl nagy a boldogság. Gondol egyet lefagy,úgy,hogy csak az akksi kivétel segít rajta.Az elkészült videó minőségével sem vagyok megelégedve.Rángatás,vibrálás a felvételen. Bárhogy is állítok bármit. Abszolút nem ezt vártam a GoPro-tól.
Ennyi pénzért ez így nagyon nincs rendben.Eddig SJ cam-eket használtam,Lehet,hogy egy jól működő GoPro-hoz képest ( nem a jelenlegi enyémhez képest ) valamivel gyengébb a képminőségük,de soha egyikkel sem volt egy másodperc probléma sem.Tehát összességében nagyon csalódott vagyok

[ Szerkesztve ]

(#938) atolcsabi


atolcsabi
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Gopro 3+ , csináltam rajta egy resetet (mert nem tudtam az eszköz jelszavát) , azóta a telefonom nem látja wifin keresztül a kamerát, mit tudok ilyenkor csinálni?

Üdv.Csabi

(#939) Timyyy válasza Morzsibácsi (#937) üzenetére


Timyyy
őstag

A rángatás problémáját a nemrég kiadott szoftverfrissítés megoldotta, úgy olvastam.
Telepítetted a gopro app-ot a telódra? Kösd össze a kamerával, és egyből kiírja, hogy frissítés... utána jónak kell lennie.
Ma tesztvideóztam én is, de teljesen elégedett vagyok.
Van egy sjcam sj4000-em is, az mostantól másodlagos kamerává válik a gopro mellett. Motorozáshoz fogjuk őket használni, úgy látom nagyon jó lesz így a stabilizátorral. :B

(#940) Morzsibácsi válasza Timyyy (#939) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Már az új fw-vel van. Semmit nem változott tőle.Sj-ből jelenleg 5000X Elite-m van.Én is szinte csak motorozáshoz használom őket. No,jó télen azért picit másra is :D Egyiket sem pártolom,de azért úgy érzem nagyon erős túlzás a majdnem 3x-os árkülönbség a kettő között. Januárban elküldöm garis szervízbe,mert enyém egyértelműen nem fasza. A stabilizátor előtt viszont tényleg le a kalappal. :R

(#941) PartyNewl


PartyNewl
tag

Fel akarnám ragasztani az íves tartót a sisakomra ràlehet tenni nyugodtan így ahogy van bírni fogja, vagy van esetleg valami praktika amit érdemes ragasztás előtt megtenni a tisztára törlésen kívül? Láttam olyat hogy valaki melegítette a tartó alján a ragasztót és úgy tette fel...

(#942) vallas válasza PartyNewl (#941) üzenetére


vallas
senior tag

Hali,

Szerintem leginkább zsírmentesíteni kell, lehet egy sima tisztára törlés nem elég, de utána egy zsírtalanítással már biztos jó lesz, és persze nem baj ha nem a hideg bukóra karod rátenni, hanem legalább szoba meleg legyen.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#943) blzkrmnd


blzkrmnd
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy GoPro Hero 6ot és a felvételek visszanézésénél ad hoc jelleggel, akár a gopron, akár sd kártyáról a gépen megnézve villógó kép van csak rögzítve. Hang van, de csak színes villogás a kép helyett. Eddig csak néhányszor használtam és az a tapasztalatom, hogy a miután leformázom a goproval az sd kártyát még működik egy ideig, aztán annyi. (Új 128gb-os sandisk sd kártya van benne(kompatibilitási listán szereplő)
A felbontás úgytűnik nem befolyásolja.
Ha van ötletetek megköszönöm!

(#944) tothferenc válasza blzkrmnd (#943) üzenetére


tothferenc
senior tag

Masik kartyaval is ezt produkalja?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#945) blzkrmnd válasza tothferenc (#944) üzenetére


blzkrmnd
csendes újonc

Szia!

Igen sajnos. Egy 16gb-os samsung evo-val is ugyan ezt csinálja. Azóta próbálgattam sokat. Leformáztam minden lehetséges módon(factory reset, camera beállitások visszaállítása, sd kártya formázása). Nézegettem külföldi oldalon, olyasmit is írnak, hogy a video formátumot át kell állítani NTSCről PAL-ra de egyrészt nem oldotta meg, másrészt nem értem mi köze lenne ehhez. Néha úgy tűnik teljesen jó, aztán két perccel később villogó kép van csak felvételkor.Úgy tűnik mindig a felbontásváltás után jön elő a hiba.

(#946) atees válasza blzkrmnd (#943) üzenetére


atees
őstag

Ha garancias csereltesd!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#947) blzkrmnd válasza atees (#946) üzenetére


blzkrmnd
csendes újonc

köszi még az.

(#948) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Apuék vettek maguknak egy Gopro Hero 7 Whiteot egy reptéri vámmentes boltban. Feltöltöttük, beleraktunk egy 32-es kártyát, leszedtük az andoridos appot, és frissítettük a szoftvert. A gép állandóan kikapcsolgat, és random beallítások állnak vissza néha. Hol az óra, hol a dátum, vagy az energiatakarékossági beállítások.
A kikapcsolás/újraindulás, véletlenszerű, akkor is csinálja ha minden kikapcsolással kapcsolatos dolog Neverre van rakva.

Mit csináljunk vele? Gyári hibás, vagy szoftveres a probléma?
Nem dzsunka boltban vették, van rá gari, de megoldanánk ha meg lehet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#949) inifini


inifini
tag

Sziasztok, gopro 7 black-hez jó ez a kártya?
[link]

(#950) Morzsibácsi válasza inifini (#949) üzenetére


Morzsibácsi
tag

[link]

Itt meg tudod nézni,melyik modell,melyik kártyával kompatibilis.
(Nyilván ezeken kívül,még más kártyákkal is működnek,de a GoPro ezeket ajánlja )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.