Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) prtygbr válasza mj1981 (#548) üzenetére


prtygbr
újonc

Egy próbát megér:
Szóval egy használt goprot magammal vittem egy pár napos amerikai útra, aztán szerencsésen kinn maradt az úriembernél aki elszállásolt minket. Megkértem, hogy küldje utánam postán, de a csomag fennakadt a vámon.
Sajnos annak idején voltam olyan hülye, hogy az eredeti számlát nem kértem el, akitől vettem meg nem érem el semmilyen platformon.
Lényegében egy gopro 6 magyarországi vagy legalábbis eun belüli számlájára, vagyis annak szkennelt változatára lenne szükségem, hogy ne kelljen már a saját kamerámért kiperkálnom 30k-t.
Szerencsére nem képvisel olyan nagy értéket, ezért a számlára többnyire nem kerül fel a sorozatszám, a név meg teljesen mindegy mert úgyis használtan vettem.
Ennek ellenére nyilván senki nem akar önszántából belemenni egy ilyenbe, úgyhogy fizetnék is érte ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#552) Gsx-rr válasza tuki2200 (#549) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Где? :)

(#553) tuki2200 válasza Gsx-rr (#552) üzenetére


tuki2200
senior tag

Maclove, ugyanitt Gopro Hero 5 65.000 pénz

(#554) mj1981 válasza prtygbr (#551) üzenetére


mj1981
tag

Biztos tud itt valaki egy számlamásolatot adni.

(#555) prtygbr válasza mj1981 (#554) üzenetére


prtygbr
újonc

Ebben reménykedek én is, egyelőre nem jutottam még semmire. :(

De biztos vagyok benne, hogy ha kifizetem a vámot, akkor két napon belül legalább három számlát sikerül majd szereznem.

[ Szerkesztve ]

(#556) mj1981 válasza prtygbr (#555) üzenetére


mj1981
tag

Én most várom a hero 6 OM.

(#557) prtygbr válasza mj1981 (#556) üzenetére


prtygbr
újonc

És nincs róla számlád? :D

(#558) mj1981 válasza prtygbr (#557) üzenetére


mj1981
tag

Nincs mivel még nem jött meg, de amilyen a szerencsém csak 27 utan kapom kézhez mert nem jött meg nekik a rendelés.
Csak azt nem értem minek hozta a weboldaluk hogy van, de nemtok mit tenni várok.

(#559) DrojDtroll válasza gekkoXT (#544) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Fontos a képminőség.

Szerintem a GoPronak viszonylag jó kepe van.

Nem tudom hogy egy ipari kamera tudna e ezt hozni? Ha igen, mennyiért?

(#560) mj1981 válasza DrojDtroll (#559) üzenetére


mj1981
tag

Amugy az sjcam tényleg jo minőségű képet rögzit és a hero árának töredékéért.Elvileg nem melekszik és amire neked kell bőven jó.

(#561) dvorcsakl


dvorcsakl
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene.
Adott egy GoPro Hero6-tal felvett videó, ami a fájlrendszer 4 gigás határa miatt 2 fájlból áll. Ezt a két videót szeretném egyberakni, de úgy, hogy a két külön fáljban lévő GPS adatsor is összefésülődjön.
A két fájlt összetudom fűzni egyébként, de egyrészt a csigavonal nem rakódik össze, másrészt a sebességmérő osztása sem egyforma. Az egyiken a skála 18-ig van , a másikon csak 130-ig. Motorral lett felvéve, az egyik rész az autópálya, ott kicsit gyorsabban mentem, mint utána az országúton.
Köszi minden tippet.

(#562) prtygbr válasza dvorcsakl (#561) üzenetére


prtygbr
újonc

Elvileg a RaceRender-rel ki tudod nyerni a nyers GPS adatokat a fájlból, a Garmin nevű programmal meg tudsz overlay-t csinálni.
Valószínű nem teljesen olyan lesz a megjelenése, mint a Quik-kel, de megjelennek majd azok az adatok, amikre szükséged van.

RaceRender: http://racerender.com/RR3/Download.html
Garmin: https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=6591

Ugyanitt gopro 6 számlamásolatot keresek, akár fizetek is érte, a miértet az előző kommentek között megtalálod. Plz help. :(

[ Szerkesztve ]

(#563) mj1981


mj1981
tag

Érdeklődnék van valakinek konkrét tapasztalalta utángyárrott hero 5-6 akkuk kapcsán?

(#564) atees válasza dvorcsakl (#561) üzenetére


atees
őstag

A quickel ha osszefuzod nem lesz jo?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#565) dvorcsakl válasza atees (#564) üzenetére


dvorcsakl
csendes tag

Nem tudom. Nem találom, hogy lehet csak simán két fél videót összefűzni. A Create módban csak 15-30-60 másodperces videót tudok kreálni. Összefűzést nem találtam.
Ha mindkét videóra ráteszem a GPS adatokat, majd mentem, akkor összetudom fűzni külső progiban (pl. Final Cut), viszont akkor a GPS adat nem lesz összefűzve, és hülyén mutat, ahogy az előzőekben ecseteltem. :-(

Persze nem két videót akarok összefűzni, hanem sokat, de gondolom, ha az egyik megy, megy a másik is. Napi 7-8 órát szeretnék egyberakni kafa GPS adatokkal, majd utána azt vagdosni.

(#566) atees válasza dvorcsakl (#565) üzenetére


atees
őstag

Nem nagyon hasznalom a quicket, de regebben a gopro studioval barmit ossze lehetett fuzni, sztem ez is tudja. Youtubon keress ra

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#567) dvorcsakl válasza atees (#566) üzenetére


dvorcsakl
csendes tag

Én is így emlékszem. Viszont a Studio már nem fut Mac-en. :-(

(#568) atees válasza dvorcsakl (#567) üzenetére


atees
őstag

Szerintem a quick is tudni fogja, csak eldugták benne.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#569) dvorcsakl válasza prtygbr (#562) üzenetére


dvorcsakl
csendes tag

Mindkettő jó ötlet. Nagyjából.

A Racerender csak fizetés után hajlandó 5 percnél hosszabb GPS logot kiadni. EZ egy dolog A másik, hogy sajnos még nem jöttem rá, hogy etessem meg a Virb Edit-tel a RR GPS logját. Ott a térkép, ott egy raks jó adat, de a sebesség nincs ott.
Konvertálgattam már mindennel, garmin,connetct, gpsvisualizer, basecamp, de nem sikerült. :-(

(#570) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

GoProval 2,7k-ban felvett nyaralási videóimat szeretném megvágni iPhoneon ugyanis az asztali gépem nem elég erős hozzá
Milyen programot ajánlotok hozzá ami egy szintel jobb, bővebb tudású mint az iMovie?
Fizetős és ingyenes megoldás is játszik

Köszi

(#571) cOxeR válasza JamesHolden (#570) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az iPhone erősebb mint a pc? ;]
Biztosan pc-n állnék neki nem telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#572) mj1981


mj1981
tag

Csak jelezném hogy ha valaki a Bestmarkt -nál akar hero 6 ot rendelni még mindig nem érkezett be neki a szállitmány 1 hete várják.
Már én is egy hete várok rá türelmesen lassan a + kiegészitők elöbb megjönnek kinából:-D :-D :-D

(#573) PartyNewl válasza mj1981 (#572) üzenetére


PartyNewl
tag

Na kössz az infót pont most jutott eszembe hogy vajon hol járhat a dolog. A másik pedig hogy szépen megy fel az ára lassan ahogy az euró is hogy rohadjanak meg...

(#574) cOxeR válasza mj1981 (#572) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem 3 hétnél tart a rendelés németeknél sincs.

(#575) mj1981 válasza PartyNewl (#573) üzenetére


mj1981
tag

Hát igen sajna....
Amugy naprol napra megy vissza az ára gondolom 140 ig.

(#576) mj1981


mj1981
tag

Váratlanul megérkezett a hero 6 a Bestmark-tól, de látom időközben vissza is vitték az árár sőt megintcsak nincs nekik raktáron.
Szombat éjjel érek csak haza várom már kiváncsi vagyok és bizom benne hogy a két Sonym mindenben felülmúlja.

(#577) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok ! Tavasszal nyugdíjaztam a GoPro Hero 3+ Silver kamerámat, és beszereztem egy Hero 4 Blacket. Eddig minden simán ment, mert az előző akciókamerában használt 8gb kártya addig oké, hogy 1 óráról 30 percnyi lehetőségre módosult, de minőségben jobb felvételeket csinált. Viszont pár napja, csak 7,41 maradt a 8GB-ból, pedig ugyan úgy formáztam a számítógépen a videofelvételek lementése után az sd-t mint eddig. Hozzá tenném, hogy még májusba vettem hozzá egy 16 GB-os kártyát, amiből szintén kevesebb lett a tárhely mennyisége mint eredetileg. Hogy tudnám hozni az eredeti állapotára az sd kártyákat ? Mert így a firmware frissítést sem tudom letölteni :(

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#578) zgospel válasza Dyrtyho (#577) üzenetére


zgospel
őstag

Nem veszett el semmi, a nevében 8 gigás kártya soha nem volt pontosan 8 gigabájt méretű :)
Ez minden tárhelynél így van, legyen az SD kártya, SSD, HDD, stb.

A gyártók ezres váltószámot használnak amikor megadják a méretét, tehát 1000 bájt lesz 1 kB, 1000 kB lesz 1 MB és így tovább. Valójában a számítógépnél a váltószám 1024, nem 1000, ebből adódik a "veszteség". Ez már sok évtizede így van, ha veszel egy 1 TB-os merevlemezt azon is csak kilencszázvalahány giga tárhelyed lesz, nem pedig 1024.

Ha megy az angol akkor itt van egy könnyen érthető jó kis magyarázat a témában

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#579) Dyrtyho válasza zgospel (#578) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

De amikor átraktam a 8GB sd-t a Hero 3+ Silverből, akkor 30 perc hosszúságot tudtam a kamerára venni, most már csak 20 perc van rajta, teszem hozzá üresen, és szeretném vissza szerezni azt a +10 percet ami elveszett :U Emellett a friss firmware-t se tudom leszedni, mert a kamera sd kártya hibára panaszkodik :F

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#580) zgospel válasza Dyrtyho (#579) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor ott valami beállítás mászott el, vagy elállítottad véletlenül. Bitrate, felbontás, ilyesmiket nézz.
Amúgysem jönne ki a matek: ha 8 gigára fel tudtál venni 30 percet akkor 600 megával kevesebb helyre nem vész el rögtön a felvehető időd egyharmada (10 perc).

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#581) Dyrtyho válasza zgospel (#580) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Rögtön próbáltam minden beállítással, de semmi és a firmware-t sem tudja letölteni a GoPro valami miatt, még manuálisan sem akaródzik felmenni :F :O

best regards, egy fórumozó blogger

(#582) mj1981 válasza Dyrtyho (#581) üzenetére


mj1981
tag

Sztem szerezz be valami gyors 32 gigás kártyat ami amugy fizikailag kb 29 giga lesz.
Egy Hiro 4 hez már illik valami gyors és nagy kari :-D :-D

(#583) dvorcsakl válasza zgospel (#580) üzenetére


dvorcsakl
csendes tag

Vagy más videómérettel dolgozik a Hero3 és a Hero 4.

A 64 gigás kártyámra ugyanazzal a felbontással egy Sony majdnem kétszer annyit vesz fel, mint egy Hero 6.

(#584) zgospel válasza dvorcsakl (#583) üzenetére


zgospel
őstag

Ez értelemszerű, de azt írta hogy ugyanaz a Hero 4 kamera eleinte 30 percet tudott, most meg csak 20-at. Vagy user error, vagy beállítás, látatlanban nehéz az ilyen távgyógyítás, nem olyan egyszerű mint azt a Budapest TV-n csinálták anno :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#585) mj1981 válasza dvorcsakl (#583) üzenetére


mj1981
tag

A hero jobban eszi a kártyát?
Nekem a Sony a 64gigásal akkor ette amikor xav s be rögzitettem.
Amugy nem láttam nagy különbséget a nagy méret hatására se.

(#586) dvorcsakl válasza mj1981 (#585) üzenetére


dvorcsakl
csendes tag

Jogos!

És mondjuk a törlés utáni kuka ürítés elmaradása? Nekem szokott ilyenkor olyan lenni, hogy törlöm, de foglalja a helyet.

(#587) mj1981


mj1981
tag

Van valakinek tapasztalata Hero 6- tal hogy viselkedik 35-40 fokban 4k videozás melett?
Állitólag hamar túlmelegszik?

(#588) tuki2200 válasza mj1981 (#587) üzenetére


tuki2200
senior tag

Pontosan, ahogy irod sajnos.

(#589) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Jelentem a Hero 4 Black kamerával kapcsolatban minden helyre állt, egy wifi és egy kamera beállítás resetelésének köszönhetően a firmware frissítés is felkerült, és az általam várt idő hossza is újra a régi :))

best regards, egy fórumozó blogger

(#590) atees


atees
őstag

Sós vízben ki hogy használja a hero5/6ot? Birja tok nélkül?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#591) zgospel válasza atees (#590) üzenetére


zgospel
őstag

Igen bírja, hero 5 van nekem és tavaly sokat snorkeleztünk vele. Egy dolog volt furcsa, ha nem zártam le a képernyőt akkor a víz alatt elkezdett fantom érintéseket érzékelni, mintha valaki nyomkodta volna felvétel közben a beállításokat, miközben hozzá sem ért senki :D Úgyhogy annyi hogy vízbemenetel előtt le kellett zárni a képernyőt, utána nem volt baj. Víz alatt vagy vízben úgysem nyomkodom, csak a fizikai gombokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#592) atees válasza zgospel (#591) üzenetére


atees
őstag

Koszi! Igen vizbe le kell zarni :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#593) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

a minap szereztem be egy Hero 6-ot, ez az első akciókamerám. Tudnátok segíteni tippekkel, praktikákkal a használatot, beállításokat illetően? Videovágásra mit célszerű használni, esetleg a nyers videók szerkesztéséhez szívesen fogadnék néhány tanácsot, hogy hogy lehet a legtöbbet kihozni a felvételekből.
Milyen memóriakártya ajánlott?

Köszi előre is

(#594) v.ferenc


v.ferenc
kezdő

Sziasztok!
GoPro hero 6-hoz milyen, és mekkora sd kártyát javasoltok? Ha lehet 128 GB szeretnék. Samsung 32 GB class 10-essel próbáltam, de volt, hogy errort-t irt. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#595) XFishboneHUN válasza v.ferenc (#594) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Alapvetően, hogy ki mekkora kártyát használ függ attól, mennyit akarsz vele videózni. Én amondó vagyok, hogy 64 giga alatt felesleges gondolkozni, mert ha már az embernek van egy 4k képes akciókamerája, a 64 gigát is képes gyorsan befalni, így alá nem mennék.

Én ilyet használok egy Hero 5 Black-ben:
SanDisk Extreme Plus 64GB

Illetve, hogy a Gopro miért ír ki a kártyára hibát. Alapvetően jó kérdés, de annyi bizonyos, hogy a Gopro érzékeny rájuk. Nekem is van még egy 64-es Kingston, amivel vettem de a Gopro nem olvasta már be egy idő után, míg a laptopom vígan felismeri.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#596) v.ferenc válasza XFishboneHUN (#595) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Először is,köszönöm a segitséget. Igazság szerint 128 gb-os kártyát szeretnék ,ha jól tudom kompatibilis hozzá. Ezen a kártyán gondolkodom: SanDisk MicroSDXC Extreme 128GB (SDSQXVF-128G-GN6MA/139763)
Kocsi tetején szeretném használni,több órás videó felvételre. Azon godolkodom még,hogy milyen felbontással,és beállitással készitsem a videót. Esetleg eben tudsz segiteni?

(#597) v.ferenc válasza XFishboneHUN (#595) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Vagy inkább ezt a kártyát? SanDisk microSDXC 100MB A1 128GB Extreme Plus SDSQXBG-128G-GN6MA

(#598) atees válasza v.ferenc (#597) üzenetére


atees
őstag

Mind2 sandisk jo. Felbontas attol fugg mit akarsz, de 1080p mar eleg jo

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#599) v.ferenc válasza atees (#598) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Ok,köszönöm.

(#600) laci laci


laci laci
addikt

Üdvözlet.Gondolkodom egy használt gép vásárlásában. Még új nekem ,így nem tudom mi a különbség szérián belül..Nem profi felnőtt filmet akarok vele videózni, de jó lenne ha élvezhető képe lenne.Melyik típust érdemes megvenni mostanság? Nem akarok Drágát venni ,havi két-három alkalommal. Előre is köszönöm

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.