Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink → itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)
Új hozzászólás Aktív témák
-
nesa
veterán
válasz
Akybron
#13138
üzenetére
A bukk szerintem eg ybaromi jo hangfa lehet jobb mint a mahagoni de szemetlada soha a budos eletbe nemnyugszik meg mindig izeg mozog a legkissebb paratartalom valtozasra is gondolkoztam mar hogy abbol fasza lenne egy gityo de ugy telibe kene esreszteni lakkal hogy gombostunyi helyen se birjon szellozni...
Olyat viszont lattam mar pont atmenonyakasba hogy tobb reszbol volt osszeragsztva es a nyak kozeprol padouk es jobbrol balrol kb 5-6mm es bukk, aztan meg valamilyen fa a tobbire nem emlekszem (igen kontrasztos volt) igy mar nembir mocorogni es tobb fajta fa tobbfele hangzast tovabbit, ja ha valakinek van a feszerbe padouk azt szivessen vennem sajnos meg soha nemtudtam a nyers fat a kezembe fogni peddig annyira a csodalatos....
-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#13119
üzenetére
Nem, a javor top felrakas azert nem olyan egyszeru hogy kivagom felrakom....
Ez elvileg kulso mereteiben mm pontossan megegyezik a gibsonal 330,5x438mm, van mirol mintatt vennem de a rajz is megvan valahol.
Egyebkent nem kivagva van hanem kimarva amire majd jon a top minimalis tulmerettel es ossze lesz marva a 2 anyag, ez nem kapkodos munka es sietettni se szabad minden ragasztas utan 2-3 honap szaradas kell.
A nyakon sokat gondolkoztam de mivel mint irtam kicsit mashogy lesz rogzitve a nyak a jobb jatszahtosag miatt ezert inkabb magam keszitem el a nyakat.
Ugy nemlehet hangszert kesziteni hogy ossze vissza furkalom a lyukakat, mindennek megvan a maga helye, most ha 1mm elfurom a hidat mar mas lesz a menzura, mas a bund kiosztas stb, ezert is jobb ha magam keszitem a nyakat,
Nemutolso sorban amiket uj nyaknak arulnak az nemuti meg azt az altalam elvart minoseget amit szeretnek.Atmeno nyakas gitart mar csinaltam vannak buktatoi, a fa ha megfelelo rohogve birja nem ez a fo problema, de hogy akarsz hazilag ilyet kesziteni,vannak geepeid?
En egyebkent mindenrol elobb sablont keszitek igy nemvaloszinu hogy hiba csuszik a szamitasba.
Humbik mar megvannak fozve, meg kell par forrasztas es total kesz, a hid is megvan

#13118) Szten Márs
Koszi

-
nesa
veterán
válasz
Szten Márs
#13115
üzenetére
Mindegy is, ezmost kevesbe izgat mint a keszulo uj gitar, egy uj epitesi modot fogok kiprobalni ami mar most kibukik a nyak resznel ezert a plus rahagyas, cirka 2 honapja ragasztottam, ma egyengettem le, a kepen a hatulja van es ha minden kerek langnyelves javor top lesz ez utobbi beszerzese problemas jelen helyzetbe de rajta vagyok.
-
nesa
veterán
válasz
Szten Márs
#13108
üzenetére
Mondom rossz szakforditas az hogy az angolba minden szonak 500 jelentese van nekunk attol meg van kulon szavunk ra, de ha angolrol akarom forditani akkor elfogadhato mint ahogy ezt a gitarnal is tettek.
Tudom hogy nem mind1 hogy 10 tabla laminalt puha retegelt lemezt rendelek vagy 10 tabla puha retegelt lemezt

-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#13103
üzenetére
Tudom, sok hasonlo baromsagot olvastam mar, ami biztos hogy mahagonit nem tartalmaz es laminalt reteget se, ellenben retegelt lemezt igen, meg jobb esetben valami mahagoni helyetesito fat
honnan lehetne biztosra mondani egy kivagott farol hogy milyen amikor csak Pl cseresznyebol van 1000 fajta amibol a fureszarut latva egymas melett legalabb 300 kulonbozore lehetne szedni, a faval mindig atvernek tok mind1 hogy tuzifa vagy fureszaru.1 hazai pelda ember legyen a talpan aki megtud kulonboztetni fureszarukent egy korisfa deszkat egy ecetfa deszkatol.
-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#13101
üzenetére
Klaszikus ertelembe vett laminalasrol fogalma nincs annak aki azt irta hogy a gitar laminalt, laminalt reteg van a faforgacs butorlapokon, farost lemezen, MDF alapu ertektelen lof@sz lamberian es szallag/parkettan ez egy muanyag reteget jelent kulonbozo kompozit szir szarbol kulonossebb erteket nem kepvisel, szoval annyira laminalt mint amenyi mahagonit tartalmaz a mahagoni gitar, ez megint egy rossz szakmai forditas.
Letezik meg olyan is es lehet ezis az eliras oka hogy laminialt retegelt lemez, magyarul a retegelt lemez kap + laminalast de nemhiszem hogy gitaron ilyet barki valaha hasznalt volna.
Szal retegelt lemez lesz az amivel nemfeltetlen van baj itt a retegek kozti ragasztas/ragaszto minosege a meghatarozo, lenyegessen stabilabb anyag mint a tomor fa, a hangzas mas kerdes,de nemfeltetlenul rossz.
-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#12900
üzenetére
Attol fugg mit akarsz es milyenre festetni, ha PL 59 es les pault akkor elobb elkell beszelgetnunk a tegezobe.
Egyebkent a festes baromi draga, de ki festet gitart, inkabb lakkozni szoktak oket.
De nagyon megkell valogatni mit mivel festesz, hangszereszek szerintem elvalalnak ilyesmit, aztan lehet nem ok festik csak a szerelest vegzik...
-
nesa
veterán
válasz
BluEyes
#12850
üzenetére
Ennek egy sokkal korabbi elodje van nekem a GX15 eszmeletlent szolt de szet is tolta hamar a gyari hangszorot, aztan ellet vagva a combo es lett belole fej csinalva azota sok ladat megjart ha meselni tudna eggyut sirnank

Az utolso ladam evekkel ezelott bizonytalan helyre tavozott, a benne levo Goodmans Axiom 301 meg evekig dobozba pihent mignem egyszer hasonloan leirtam hogy ilyen van a birtokomba es mesebeli ajanlatokat kaptam igy azis egy meltobb sors remenyeben eltavozott a haztol, peddig nagy szerelem volt.
Azota csak szirszarokat kotok ra, bohockodni igy is jo, mostmar jobb lenne egy kombo de ezt nincs humorom visszaalkitani.
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12416
üzenetére
Halgasd meg a fat hogy mit zenel neked, ne becsuld le a dzsunka markakat se ott is leesnek kivalo fa alapok csak max kisebb szazalekba, megaztan lehet valakinek pont az a troger hangzas kell nemvagyunk egyformak.
Van ilyen szerkezet amivel bebirod jaratni a gitart meg hetente fitten tartani, egesz nap rezegteti a hurokat
Nemtudom kepes lennek-e megalapitani hogy a les paulom rezgett-e egesz nap vagy sem
de valaki kepes ilyener fizetni
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12402
üzenetére
Jaja de nehogy aztmond hogy most elektromos hededut akarsz a Les paul helyett.
Valami fasza magyar gitaron nemis gondolkoztal amit ugy csinalnak ahogy te kered?
Sumegen lakik egy pick up guru olyat hangszedot csinal hogy besza behogy, valamelyik nagy vilagszatrnak is o csinalt hangszedoket mellete meg az eh halal fenyegeti....
amugy gondolkozok olyan hangszedo elkeszitesen ami extra erzekeny es cirka 16.000kort kene feltekerni 
-
nesa
veterán
válasz
Eastman
#12396
üzenetére
azert nemkell ilyen mert nincs rozsaszin hello kittisbe 
Szervaltam olyan fat ami tobb mint 30 eve szarad sajnos olyan vastag por lepi hogy meg nembirtam megalapitani hogy tolgy vagy koris.
Tolgybol lehetne csinalni Brian May gitart azis tolgy testu a maha csak disz rajta o csinalta valami 20 fontbol 40 eve azt azota is jatszik rajta. -
nesa
veterán
válasz
madgie
#12392
üzenetére
A V100 nagyon szep, lattam most ezert eladod az x100 at

Hoztam nektek valamit, igaz nempont gitar de belefer a mezitlabas

Ez a hegedu jol szol torzitva
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12371
üzenetére
Ha megvan a boltba a tobb LP gitar ami szobajohet kapd a valladra es ugy pengesd meg hogy a gitar hata a fulednel van az igy hallot hang leginkabb a gitar a hangja, ez az a parameter amit nemigen birsz megvaltoztatni, minden mast viszonylag egyszeruen szemelyre lehet szabni.
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12351
üzenetére
ha igyvan hogy latszik a fa akkor az eleg oszinte fadarab, esha tetszik is amit latsz erezet az kulon orom, a jatszhatosag is rendben van akkor en belevagnek harminc parezerer jo alap lehet.
7-8k er mar lehet kapni wilkinson hangszedoket ha a benne levo nem eleg jo az igenyeidnek.
Bar nemelyik hangszedon is lehet segiteni ha pl sipol viaszba meg kell fozni.
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12343
üzenetére
Szerintem nagyot nembirsz bukni rajta a fa az fa tok mind1 hogy Gino vagta fel vagy Wu dong az epi is tavolkeleten keszul.
Amugy milyen a szine, latszik a fa erezete vagy telibe van festve, ahol latszik a fa az szamomra mindig oszintebb gitarnak tunik.
A jatek konnyu rajta?
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12335
üzenetére
Az egy olasz manufaktura csoves erositoket is csinal, ha jol emlekszem.
Hopp mit talaltam.
-
nesa
veterán
válasz
madgie
#12322
üzenetére
Szerintem jol osszerakott az SLP-200-is ennyibol szinte nemis lehet LP venni ujonan 45k korul van ahogy neztem ha ranezesre rendbe a boltban a peldany szerintem valalhato db, hasznaltan veszel bele valami wilkinson vagy hasonlo hangszedoket ha nemtetszik a hangja az epi csavarozott nyaku de ez se feltetlen von le az ertekebol teljessen jo megoldas az is, sot valaki szerint jobb.
Probald ki ha van lehetoseged mind2 vagy markat es amelyik jobb az adott peldanybol azt vedd meg.
En szemelyszerint a vintage fele nezegtnek de ebben a kategoriaban sajnos hatalmas kulonbsegek nincsennek mint ahogy mahagonibol se keszul egyik se.
(#12329) daredar562
Ha a nyaka rendbenvan konnyen jatszahato nemveszi majd el a kedved, a hangzas meg ugyse lesz olyan amilyet akarsz ez szinte 100% de hangszedo cserelheto benne ha ugyadodik PL Angus Young Signaturera is.
-
nesa
veterán
válasz
izomhod
#12305
üzenetére
Tovabbra sem tetszik.
Ezeket viszont nem piszkalnam, ezek remeknek tunnek igy is.
-
nesa
veterán
válasz
izomhod
#12301
üzenetére
A franciaval jatszanek, a tajwanit meg kibeleznem es lekaparnam ezt az ocsmany kalyhaezust szeru O arany maszatot, hanyok a gold toptol, nagyon nem tetszik.
Amugy jatszik a lany zenekarba is... akartam mutatni nektek azt aki topleszbe nyomja a szolot es majd elelvez de nemtalalom
Viszont ismet egy hazai manufaktura, a VH6 hangjaert odavagyok meg vissza

-
nesa
veterán
Jol szol ez a Epiphone Limited Gold top Slash hazahoznam, a gold topot meg kibeleznem

-
nesa
veterán
BUÉK mindenkinek!
-
nesa
veterán
válasz
McCann
#12275
üzenetére
Az elso epi nagyon szep ezzel a langnyeleves juharfaval, de nagykerdes milyen fa a gitar alapja a juhar nem egy hangszer test fa csak jol mutat topnak (nagyon jol!) szal az elso epi megerne egy megkukkolast hogy tetszik-e kenyelmes-e most a hangszedok minosege masodlagos mivel az egyszeruen cserelheto, sot aki komolyabban keresi a neki megfelelot az ugyis cserelni fogja nemvagyok meggyozodve hogy az a gibson 498T annyira fasza de biztos neki ez kellet a megnyugvashoz, nemelyik epibe eleg jo hangszedoket raknak gyarilag.
#12280) blackmacs
O az a piros marshall micsoda unikum eloben meg talan soha nem lattam ilyet, kopaszkutyaba volt egy hasonlo piros meg egy ritkasag Gibson The Paul

-
nesa
veterán
válasz
Eastman
#12272
üzenetére
Igen a szolozas kozben elelvezo holgyeker enis odavagyok, sajnos a kepanyag itt pocsek volt meg messze is.
#12273) GuMipOkE
Ez nemaz az arkategoria ahol a minoseg atomstabilan ugyan az, ki kell probalni sokat esha jo akkor megvenni a leginkabb megfelelot, ebben az arkategoraban is kilehet fogni nagyon jo alapanyagot. -
-
nesa
veterán
válasz
Mathiask
#12186
üzenetére
En ezelott is 08 ast hasznaltam de dadariot azzal mindig elegedett voltam, most ilyet vettem de tobbet soha meg gondolkodoba estem valami kezzel keszult nemet huron is de majd ha megint veszek vagy dadario vagy kiprobalom a gibsont, anno nagyon regen mikor meg jolanam volt 1x vettem valami 11 keszletet emlekszem hamar leis csereltem.
-
nesa
veterán
válasz
Eastman
#12174
üzenetére
Nyilvan lustasagbol es kenyelmi szempontok miatt nemhuznak fulvedot, biztos van mindenkinek csak nemerdekli, enis lustasagbol nemszoktam.
Nemtudom igazabol nemneztem az arakat most nemtervezek gitart venni jo az ami van, epp kozben csiszolom be a bundot ami rezeg es fasza lesz.
Igazabol nemvagyok meggyozodve rola hogy les paulra a legjobb valasztas a 0,8 as keszlet , ti mit hasznaltok les paulon?
-
nesa
veterán
válasz
Eastman
#12171
üzenetére
Kozelse biztos hogy bezaratna (bar elsore remisztonek tunhet) az elszivas megoldott a gepek total rendbe vannak igy az asztalos szerszamok mindig veszelyessek voltak, vannak kulonbozo torekvesek szir szar vedoburkolatra amitol a gep hasznalhatatlan lesz, oda kell figyelni nem kicsit.
Amugy nincs baj ezekkel az 50-60-70 eves gepekkel plane ami a videon is szerepel De Walt egy uj gep csak abban kulonbozik a regitol hogy 400kg van konyebb alu profilokbol van osszerakva es 10 ev utan kuka mert pontatlan lesz, a regi meg ontottvas es minimal karbantartas mellet akar 200 evig is megy mindezt pontossan es cserebe nemvaloszino hogy ejszaka elviszi valaki
dolgoztam sokat profi gepeken ujtipuson is amit a muhelybe lehetett guritani meg haburu elottivel is a regi stabilabb volt... persze a regi gepeknel nem a debreceni vasontode altal gyartott 70%ban hulladekra kell gondolni.Nagy kulonbseg a fa csiszolopor meg PL a beton / tegla/ varosi por kozt hogy a fa nem szilikat igy kitisztul a tudobol mig a szilikat orokre ottmarad, a fa elo anyag marad mig elnem tuzeli az ember, kolonbozo faknak kulonbozo bakterium olo hatasa van ... ezzel nemazt akarom mondani hogy holnaptol csiszolj tolgyfat es annak a porat szivd

Csak gondoljunk a vagodeszkara , a felreinformalt ember persze muanyagot hasznal na az a bakterium melegagya....A Heritage olcsobb alternativaja a gibsonnak.
-
nesa
veterán
válasz
Eastman
#12166
üzenetére
Nem mernek kijelenteni semmit hogy milyen fa mivel tudom hogy rengeteg fele fa van es sokfelet lehet masnak latszattni mint ami valojaban.
PRS nagyon szep gitarokat alkot, viszont amit lattam hogy ott iszonyat kapkodas van, nagyon kivan hasznalva a dolgozo, szamomra a leginkabb a Heritage tetszik ott nincs kihasznalva a szaki, a cegnel se vizfej se oltonyos rabszolga hajcsar nincs, ugye a kalamazooi volt gibson gyarban mukodnek a regi gepeken es a tulajdonosok volt gibson alkalmazottak akik aktivan reszt vesznek a termelesbe...
#12168) McCann
Olyat kell venni ami valodi borbol van.Megfelelo helyen felbevagsz egy fasza bor ovet val resznel parnazod azt szeva es alithato marad 50 ev+1 nap.
-
nesa
veterán
válasz
blackmacs
#12162
üzenetére
Valami nulla kozeli osszegben erdemes gondolkozni ha nincs extra elvaras, csak baromi kenyelmes legyen.
#12161) Eastman
Szerintem nemis letezik a gitar meg kepet se rakott fel.Viszont amit eddig lattam fendert nemigen nyugozott le, ez viszont gyonyoru nevagyok fenderparti de ez baromira tetszik.
#12163) Eastman
Ez is szep.Kozben almodtam egy gitart amit el kellene keszitenem Esquire szeru csak nyakhoz bemarva egy humbi de akkor mar nemis fender test hanem les paul forma telecaster hurlabbal szingli hangszedovel a nyaknal meg egy humbi

-
nesa
veterán
válasz
sanzik
#12145
üzenetére
Annak a nyaknak amelyiknek ez szamit hogy hogy cserel hurt az ember azt ide kell rakni.
-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#12134
üzenetére
Akkor feljebb van az a bund vagy gorbult a nyak, ill ha uressen is rezeg lehet a nyereg is kopott, regi gitar ez?
Nyakat nezted, egyenes, nincs tulfeszitve a palca es domboru lett, esetleg a hur nemtort meg ott, en nem1x nem 2x jartam ugy hogy veletlen odautottem es meghajlott ugy a hur hogy azert rezgett, volt hogy szemmel allig lathatoan, de volt olyan is hogy igen latvanyossan.
-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#12126
üzenetére
Fogd le az elso es az utolso bundnal es nezd meg mit mutat nincse feljebb valamelyik bund ill mennyire egyenes a nyak, szerintem az a tuti ha egy hangyafasznyit homoru kb 0,3mm, ill ha vegignezed lehet megis latod melyik bundnal rezeg, vagy feljebb csuszott a bund vagy az elotte levo kopott meg , sikba kell csiszolni ha valamelyik feljebb van, nekemis most hogy ujra bundoztam az E hur a 6. bundnal rezeg lattam mar hogy feljebb van kb 0,1-0,2mm de nagyvonalu voltam hatha jo lesz, nemlett jo kicsit emeltem rajta de igymeg nemtetszik majd valamikor lesikolom.
Ami meg nalam gondvolt LP n az a nyereg (nalam mar a 3. van de ezt most en csinaltam tartosnak igerkezik.) tipikussan a 2 E hur volt mindig problemas a felso elkoptatta az also belevagott .
-
nesa
veterán
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!
-
nesa
veterán
válasz
Seraph 16
#11973
üzenetére
Nemhiszem hogy hiba lett volna a szin elteres amit nemvalaltal be, meg tombosites nelkul is lehetnek hirtelen szin elteresek a faba PL hosszabb volt a tel vagy epp korabb jott a kemeny fagy, esetleg brutalis vihar megtekerte a fat aminek megszakadtak a rostjai es ugy gyogyult meg.... epp a multheten volt a kezembe olyan fenyo ami langnyelves volt szegeny fat komoly behatas vagy betegseg erhette, de zsenialissan nezett ki tomorebb is volt az atlagnal, lehet felre kellet volna raknom.
De ettol meg ha nemtetszik a gitar nemkell megvenni, ezert is jobb ha ugyanazon modellbol van keszleten 4-5db.
-
nesa
veterán
Ez nagyon szep.
-
nesa
veterán
Gitisonrol csak annyit hogy nagyon minosegi gitarok keszulnek ott, Turcsak Tibor a keszito, es jelenleg nala van a gitar szetszedve, gondolom gazdira var.
Szerintem aki ismeri az elobb vesz meg egy Gitisont mint egy Gibsont vagy Fendert.Lent megtalalod a gitart.
-
nesa
veterán
Emlekeztek meg a P Mobil Honfoglals albumra es a boriton levo Gitisonra ?
-
nesa
veterán
válasz
Eastman
#11719
üzenetére
3 hur mert eredetileg cigar boxnak indult.
Most elsore E A D de ez szabadon valaszthato most A D G hurokat raktam fel, meg a hurmagassagon kell alitani kicsit.
A top azert lett ilyen mert igy adta az anyag.
Tovabbi reszletek amik nemlatszanak atmenonyakas verzio tehat a heveder tarto a nyak nemlatszo vegebe van tekerve, bundok az en Les Paulombol erkeztek , a fogolap natur de gondolkodtam pacolason is ezt barmikor 5 perc alatt megtudom ejteni.
Sajnos a sajat tervezesu Tune o matic nemtudott elkeszulni mert keptelenk voltunk a vasztott anyagot megmunkalni 316TI peddig jo cucc lett volna, igy lett egy egyszerubb verzio.
-
nesa
veterán
válasz
atidzsiforc
#11704
üzenetére
A 78 as talan eredeti de szerintem az akkori legolcsobb verzio sztem nem er 800 at .
A masodik meg tuti hamis 400 er
-
nesa
veterán
válasz
atidzsiforc
#11702
üzenetére
Szep szep de a reszletek nem meltoak, valakit szerintem befognak vele huzni az egy parodia.
Itt eg ysokkal rosszabb verzio es van kepe 400 at kerni erte. -
nesa
veterán
Lattatok mar gibsont ennyi darabbol?
#11694) Printszkrín
Tudom ismerem.
Az altalaban beszerezheto fa ragasztoknak az a baja hogy nem eleg kemenyek es elnyelik a rezgeseket, cserebe valoban jol ragasztanak. -
nesa
veterán
Mondjuk azthiszem pont a jolana iris retegelt lemezbol volt atlagos hangal keskeny nyakkal, szoval rosszab testet nemhiszem hogy birtal csinalni.
Magyarhonba az a legnagyobb problema hogy nincs olyan ragaszto ami hangszerhez jo lenne kiveve a csont enyv de azzal ma senki nemakar szorakozni.
Nekem van egy sajat keszitesu ragasztom ami elvileg jo lenne hangszerhez is jelenleg probadaragok teszteleset csinaljuk kolegammal.
#11690) Eastman
Igen nekem is gagyi hatast keltenek azok a deluxe muanyag feju kulcsok. -
nesa
veterán
válasz
Eastman
#11682
üzenetére
Az egeszre gondolok, engem az UTILE fara emlekeztet a topp resze meg most hirtelen megnem mondom mire, a sunbrust azert fordul at a szeleken festesbe hogy ne lasd a furner ragasztast de ezzel az osszerakassal sincs szerintem semmi gond de celszerunek tunt a gyariaknak a takargatas.
(#11684) blackmacs
Igen en is megtudnam csinalni, vagy akar te is ha rendelkezel minimalis tapasztalattal a famegmunkalas teruleten + megfelelo szerszamokkal.
Egy gitarra valo Bubinga tobb mint 20k + hardver is minimum ennyibe indul + csillio ora munka es nembiztos hogy tokeletes lesz, ez nemaz az arkategoria amit celszeru otthon hamisitani.
-
nesa
veterán
válasz
blackmacs
#11680
üzenetére
Nekem ami tetszik ugy igazan az a CR 280 de azis atbaszas.
leirasa
onstrukció: ragasztott nyak
Test: mahagóni, lángolt juhar funér- és tömör juhar tetővel
Binding: vörös elefántcsontszín (Red Ivory)
Nyak: mahagóni, vintage C forma
Fogólap: rózsafa, 12" Radius(305mm)
Bund: 22 Large (2.7mm)
Hangszedő: Power Sound, antikolt nikkel borítással
Híd: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die-cast, Vintage-style
Szín: cseresznye sunburst (CRS: Cherry Red Sunburst)Namost ha szetbontod egesz mast talalsz ezen nincs tomor juhar teto csak 0,8 as furner amivel onmagaban nincs semmi baj nincs, csak epp mast kapsz, mint ahogy bizonyos retegelt lemez topp semmivel se rosszabb mintha tomor fa lenne csakhogy az a retegelt lemez dragabb mint maga a fa....
Az a legjobb ha olyan helyen birsz vasarolni ahol a kivalasztott tipusbol tobb db is van, es ezekbol valogatni ki a legjobban megfelelo darabot, szerintem ebben az arkategoriaban hatalmas a szoras, siman kifoghatsz egy szar hangut meg lehet akar olyan is ami 3x aru gitarokkal vetekszik.
De miota a hangszerboltokbol kihaltak a Musima ,orpheus meg turo tudja milyen csodak nemolyan rossz a helyzet.
-
nesa
veterán
Ja a csavarozott nyak ne riasszon meg nem gagyi megoldas az csak ahogy irtam nem klaszikus Les paul epites, fender is csavarozva van, es a csavarozott Les Paulnal nincs az a kenyelmetlen nagy tusko, egyvalamibe biztos lehetsz "korlatozni a fejlodesbe nemfog"
a hangzas meg maskerdes azon lehet alakitani utolag is. -
nesa
veterán
válasz
blackmacs
#11677
üzenetére
Szerintem kb rendbelehet, ha lehet olyan szinbe vedd ahol latszik a fa erezete, azmar biztato jel de igy a fotok alapjan nemtudom eldonteni hogy ami a CR 100 on van az valodi erezet vagy csak festett, valamelyiken latszik hogy telibe festett sun brust kapott na az nemtul biztato.
Ez PL nekem tetszik de abban megegyezhetunk hogy ennek az erezetnek koze nincs semmilyen mahagonihoz, egy a lenyeg a faval mindig atb@sznak tok mind1 ronk, tuzifa, vagy fureszaru, esetleg kesztermek, ezt elkell fogadni.
-
nesa
veterán
válasz
blackmacs
#11673
üzenetére
CR 100!
Szep de nem klaszikus Les Paul epites, de szamomra ez a fajta epitesi mod jobban bejon, azt el ne hidd hogy mahagoni mert meg a gibson se csinal kb 30 eve mahagonibol, van vagy 20 fele mahagonira hasonlito fa amit fureszarukent mar plane nemlehet megkulonboztetni a koznyelv ezeket is mahagoninak nevezi de valojaban nem az. -
nesa
veterán
válasz
izomhod
#11670
üzenetére
Azota mar Blondie is megoregedett.
Maria nekem jobban bejon. -
nesa
veterán
A bundok ala is bemegy a zsiros maszat masfelol szaga altalaban a kulonbozo rez otvozeteknek szokott lenni, az en gitaromon is rez otvozet volt a regi es a tipikus szaga megvolt, most crom acel bundokat raktam fel mar bevannak polirozva de meg 1-2 helyen nemtuti nem vesszessen zavaro de azert meg probalok reszelni rajta.
-
nesa
veterán
válasz
Seraph 16
#11339
üzenetére
Lehet torzitani az akusztikust is, havernak mig nemvolt penze egy femhuros akusztikussal tolta volt hozza valami utolagos hangszedo, de eleg sovany hangja volt, otthon nemhiszem hogy elvezheto lenne mert azert a tiszta akusztikus hang is megszolal, nekem nem tetszett.
-
nesa
veterán
válasz
blackmacs
#11333
üzenetére
Angolul jobb lehet.
-
nesa
veterán
Nemtudom ismeritek-e ezt a manufakturat de valami elkepeszto pazar gitarokat gyart.
A feketere pacolt les pault nezve elgondolkodtato lehet mar nemis annyira lakk feketet akarok hanem ilyet langnyelves juhar topal.
Ma megjottek az uj bundok a Les Paulomra

-
nesa
veterán
válasz
Szten Márs
#11313
üzenetére
En azert hasznalok PL AKG fejhalgatot mert azt a minoseget amit ad nemtudod hasonlo aron hangfalakbol kihozni az kb + egy nulla a szamla vegen.
Probalj ki egy AKG 141 vagy 242 est. -
nesa
veterán
Nem mondtam meg de a szetszedes es sablon levetele utan felujitasra fog kerulni az oreglany az uj jumbo bundokat mar megis rendeltem, ezenkivul javitani akarom a lakkozast, kap a fekete keretek helyett krem szinut mindenbol, felso es also nyereg csere mostmar lehetoleg rezre (a tartossag es a jobb hang atadas miatt kb 10-12 eve csereltem rajta de megkopott hamar)
A 4 eves fiam ajandeka is keszul a gagyi muanyag keret atalakitas es feketere festes elott van utanna kap 6-8 reteg fenyes lakkot fogolap is elkeszult kozbe
a stratos tekerok gibsonra lesznek cserelve , jovo heten keszul a hid
Annyira remek hangszerkeszito mesterek vannak az orszagba, ezek soha senkinel fel sem merultek hogy ne tomegtermeket hanem egy hazai muremeket vasaroljon

PL nekem tetszik amit csinal.
Ez PL olyan mestermunka hogy az eredeti ehez kepest gagyi.
-
nesa
veterán
válasz
Szten Márs
#11173
üzenetére
Hangszerkeszito mesterek szoktak csinalni belole, jobb hangu mint a mahagoni (bar ez izles kerdese kinek mi a jobb)
Itt is egy lakkozott bubinga.
Ebbol is tobb fele van, amit en neztem azon a rostok egyenessen futnak majdnem mint a mahagoni.
-
nesa
veterán
válasz
Nunder
#11167
üzenetére
Az hogy mahagoni nemjelent semmit mivel nincs ket egyforma fa, raadasul a mahagoni eleg tag fogalamom, magyarorszagon megtagabb, az olcso gitarok azert kapnak altlaban telibe festest mert olyan ocsmagy a fa alatta es 26 reszbol van ragasztva, PL festet sun brust igen ocsmany a fa hangzasa is teljesen mas egy 3 osztalyu reszen mint egy elsoosztalyu anyagnal siman megkockaztatom hogy egy hitvany mahagoninal van jobb hangzasu fenyofa is (csak ez baromi ritka) egy kezemen megtudom szamolni hanyszor volt olyan fenyo a kezembe aminek jo hangja volt.
En nemsokara szetfogom szedni darabokra a Les Pault es masoloval leszedem a sablont de eddig meg senkit nemtalaltam aki hajlando lenne velem faanyagot felezni, peddig annyira fasza bubingat talaltam de 1 pallo 40k korul van

-
nesa
veterán
válasz
sajtee
#11033
üzenetére
Regen mikor az MTV meg zenet adott ez a verzio ment legtobbet.
Viszont 1 valamit kerestem mostanaba az a faith no more easy Jim Martinnal, koncert felvetel, anno az MTV-n vettem fel de ugye az mar regen nincs meg... -
nesa
veterán
válasz
Szten Márs
#10682
üzenetére
Mig nemnyitottam meg azt hittem a te gitarod hangjat fogom hallani, de azert jovolt a linked.
(#10683) Eastman
Tervbe van egy igazi 6 huros is amit a gibsonal ellentetbe megtudok csinalni 2db fabol is, gibsonnak 8-9db bol jon ossze, sot a festett modellek neha megtobb db-bol vannak.
De rendkivul problemas a faanyag beszerzese bubingabol akarom de abbol nincs megfelelo meret baranyaba 3x os meretre meg nincs penzem, 1db pallo 30-40k. -
nesa
veterán
Nekem fem van bar eredetileg nem ennek keszult de megteszi, venni lehet inkabb uveget vennek vagy inkabb uvegfujoval csinaltatnek mert fontos a pontos meret multkor masik ujjamra huztam es ugy megszorult allig birtam leszedni.
Kisfiamnak keszul egy bund nelkuli les paul desert burst (bar meg gondolkodom a lebundozason) de aztmondta olyat akar amin uveg ujjal lehet jatszani, (4 eves) eloszor cigarboxot akartam neki de cigisdoboz hianyaba az agyam csak a les paul forman jart igy olyan lett, karacsonyra el is keszul

Tudom kicsit tulporogtem de a jatekboltos muanyager nemtudnek 5ft se adni nemam 1,5-2k.Utobbit csak mint erdekesseg irtam.
Új hozzászólás Aktív témák
- Büszke apukák és anyukák topikja
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Milyen egeret válasszak?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Ford topik
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- TCL LCD és LED TV-k
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- Dell latitude 5330 i5-12.gen/8gb ddr4/250gb ssd/magyar Bill./új akku (Esztétikai hibás)
- Erőmű Magyar! Lenovo P16 ( Core I9 12950HX 32Gb DDR4 512Gb SSD Nvidia RTX 4Gb video) laptop!
- SONY PLAYSTATION 5 PRO KONZOL, 2TB
- Bivaly Lenovo T14 gen5 (Core Ultra 7 32Gb DDR5 1 Tb SSD) laptopom eladó 29 hónap gyártói garanciával
- Elegoo Saturn 4 Ultra 16K + Mercury Plus V3.0 + Mini Heater
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4181, 94% Akksi
- Hutt C6 ablaktisztító robot / 12 hó jótállás
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- AKCIÓ! DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2660v4 (28c/56t, 2.0/3.2GHz), 96GB RAM, 4x1G, áfás
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





amugy gondolkozok olyan hangszedo elkeszitesen ami extra erzekeny es cirka 16.000kort kene feltekerni 






