Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#371) Zájec válasza Gorneck (#364) üzenetére


Zájec
veterán

háát , " normális hütéssel " ,, attól függ , nálam elég kielégitö házhütés van , ennél erösebbet nem igazán lehet már összehozni,,,, de ennek ellenére meleg az NB , most megvizsgáltam az NB melegszik és az melegiti a PWM bordát , mert a másik pwm borda nem meleg , tehát a höcsöven keresztül melegiti az NB a balodali pwm bordát... még szerencse hogy a SB-vel nincs összekötve , mert még az is közrejátszatna...

lehet hogy az X58-nál újrafogalmazódik az erösebb NB hütés szükségessége ?
fene se tudja, mert végülis azon kivül hogy meleg , még korlátokba nem ütköztem emiatt , szóval akkor lehet hogy jó ez igy mégiscsak .. nemtudom még....

egy kicsit a borda dizájnjával van a gond.. vagyis szépnek , nagyon szép , csak a teteje teljesen le lett takarva egy lemezzel , olyan szinte mint egy tetö a házon.. igy a bordáktól jövö meleg egy kicsit megreked , és a venti meg nem bir befújni a bordákhoz , mert a tetö teljes mértékben eltakarja, elszigeteli...

"Igazából olyan alapfeszes téma érdekelne...ha lehet plusz 25ös venti nélkül...megoldható?"

persze :K de amit csináltam az elég alapfesz körüli... majdnem azt mondom hogy minden normálon van , egyedül a proci kapott elég minimálisat mert hát az 1.3v nem mondható soknak és a QPI/vtt kapott egy csipetnyit a ramkezelés segitése miatt... de az is jóval a javasolt 7/24 érték alatt van... mert 1.175v az alap kap 1.275 körül és valami 1.5-1.6v nál van a limit....

"Feszekkel sokat kell babrálni, mert így elsőre egyszerűbbnek tűnik, mint a p45."
igen , jóval egyszerübb , kezd p35 filing lenni..
szinte semmit sem kell tolni csak a BaseClock-ot 170-180-190-ra... és az órajeltöl függöen kb 3.6ghz-3.8ghz-töl egy kis Vcore-t tolni...
meg egy kis QPI/vtt -t ,de a többi mind normálon van nálam , még a ramoknál is a beállitások .. minden normálon..

"450es tápom mennyire lesz elég vajon?"
megvan még az elözö 480w-os nem márkás tápom.. azzal kifogom probálni hogy viselkedik a rendszer, ha birja , akkor a tied mégjobban fogja birni...
de szerintem nem nagyon kell itt akkora power.... vinni fogja ...

egy Gigabyte X58 oldal jó lenne :K
körvonalazodnak a dologok ,aztán majd összehozhatnánk valamit.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.