Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Lacafi válasza Telefunen (#4199) üzenetére


Lacafi
tag

Akkor most melyiken célszerűbb??

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4202) Telefunen válasza Lacafi (#4201) üzenetére


Telefunen
őstag

én nem bíznék egy 1-2 órás orthos stabil rendszerben, de sokan igen..

(#4203) Gorneck válasza Telefunen (#4202) üzenetére


Gorneck
titán

2-3 óra orthos és mellette két memtest...nekem ez általában elég...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4204) Macka válasza Gorneck (#4203) üzenetére


Macka
veterán

Nekem 25 órát ment 8X475-ön :P ..... Szerintem stabil.... :F

(#4205) P00By válasza Macka (#4204) üzenetére


P00By
nagyúr

:D

(#4206) Gorneck válasza Macka (#4204) üzenetére


Gorneck
titán

Beteg... :))

Gorneck#1239

(#4207) Lacafi


Lacafi
tag

Véleményeket, és indokokat kérnék tőletek.

A cuccom alapján, a laphoz miket cserénétek ki, hogy közel egyformán kihasználható legyen minden!

Köszi a hozzáértő válaszotok!

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4208) gyalak


gyalak
tag

Vistánál az ODD-k betüjeleit átnevezem nem lesz gond? Xp alatt simán ment!

(#4209) Gorneck válasza Lacafi (#4207) üzenetére


Gorneck
titán

Semmit...max VGA-t! :)

gyalak: Elviekben nem lesz gond...bár ezt még Vista alatt nem próbáltam ki...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4210) bim válasza Macka (#4204) üzenetére


bim
veterán

én meg majd fizetem a villany záróóóót ;]

(#4211) Gorneck válasza bim (#4210) üzenetére


Gorneck
titán

Aki Quazánnal fűt otthon az fizessen is...:D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4212) danntora


danntora
tag

Hali! Nagyon nagy gondban vagyok és már tele van a t...öm ezzel a lappal.Tudniilik van most egy Gigabyte P35-DS3-as lapom C2D e6750-el, 2x1 giga kingmax rammal, Corsair vx450-es táppal, 2 sata-s vinyóval, 2 optikai drive-al meg egy 7950 gt-vel.
A problémám az hogy egyszerűen nem tudom működésre bírni a hálókártyát semmilyen módon. Ha indításnál csak a proci, vga meg egy billentyűzet megy, rákötve a hálókábelt (Kábelmodemem van egyébként), az állapotjelző led nem ég csak villog ami azt jelenti hogy nem érzékeli a PC-t. Namost ha berakok egy másik hálókártyát, azt sem ismeri, a kábel vége nem villog. Elvittem egy üzletbe és ott ugyanezt megcsinálták egy 7600 gt-vel, egy fsp táppal és egy T-online-os kábelmodemmel és nekik egyből felismerte. A biosban ahol van olyan menüpont hogy megsaccolja a kábel hosszát, nálam mindenhol 0-t ír, az üzletben egyből kiirja a kábel hosszt meg a kapcsolat módját. Az XP-n fel tudom rakni a drivert simán, de sarokban irja hogy nincs csatlakoztatva hálózati kábel.Felraktam az F6-os biost is de semmi változás. Lécci akinek volt hasonló problémája vagy esetleg sejti mi lehet a gond segítsen!

(#4213) diegho


diegho
nagyúr

[link]

bios 1.475V
ram +0.2
fsb +0.1 (ez nem tudom minek :D)
mch +0.1
ram 1:1

(#4214) Gorneck válasza danntora (#4212) üzenetére


Gorneck
titán

Biosba kábel hossz saccolás? Ilyenről sem hallottam...

Gondolom nem most lett bekötve a net, hanem az előző gépednél, de most ezzel nem müxik...viszont a boltba meg megy a géped tökéltesen...Jól értelmeztem a dolgokat?

Gorneck#1239

(#4215) Gorneck válasza diegho (#4213) üzenetére


Gorneck
titán

:C

fsb +0.1 (ez nem tudom minek :D)
mch +0.1 Én ezt se tom minek... :D

Szal ezeknek feleslegesen adod a feszt...szvsz.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4216) MARCI78 válasza adalbert1 (#4137) üzenetére


MARCI78
csendes tag

nekem is ilyen ramjaim vannak(Corsair xms2 675 Mhz cl4)x4db igaz hogy p35-ds4-ben.1100mhz felett van a végük cl5-ben.

(#4217) danntora válasza Gorneck (#4214) üzenetére


danntora
tag

Nem éppen kábel hossz csatolás de kb eltalálja, egyébként asszem SMART Lan a menüpont neve. És igen az előző gépemmel ment a net, de ezzel is. Azt egyszercsak már nem ment. Visszavittem a lapot és kicserélték de ezzel most egyáltalán nem megy, de az üzletben igen. A különbség a két helyzet között hogy ott egy 7600 gt volt benn, egy fsp 350-es táppal, és T-Online kábelnettel.
Szal a hiba vagy a táp, vagy a vga vagy a modem. Most éppen egy agp-s konfiggal vagyok fenn, tehát kábel és modem hibája kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#4218) Gorneck válasza danntora (#4217) üzenetére


Gorneck
titán

Nem lehet, hogy a lap mac címét regelni kéne?! Nálam se megy a chello míg nincs regelve...

Egyébként meg nem lenne rossz vmi másik géppel is megnézni az otthoni cuccaid, mert lehet a modem lett rossz...Mert ugye jelet se kapsz...tehát a lapnak nincs mit fogadni...ergo simán lehet jó a lap.

Gorneck#1239

(#4219) diegho válasza Gorneck (#4215) üzenetére


diegho
nagyúr

mch-nak kell a ram miatt hogy 4-4-4-12őt tudjon stabilan.

(#4220) Gorneck válasza MARCI78 (#4216) üzenetére


Gorneck
titán

Bááázzzz nem kis szerencséd van velük...800-900 feletti eredmény még nem igazán láttam tőlük...illetve 1-2öt, de már az idejét se tom...

Gorneck#1239

(#4221) Gorneck válasza diegho (#4219) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom, mert van Extrem vagy Turbo beállításod?!

Gorneck#1239

(#4222) danntora válasza Gorneck (#4218) üzenetére


danntora
tag

A modem biztos jó mert most is azzal vagyok fenn, az a mac-címes micsoda azmeg mi?

(#4223) Lacafi válasza Gorneck (#4209) üzenetére


Lacafi
tag

Értem.

Én meg a procit gondoltam 1333 FSB-re, később meg a memót hasonlóra. De ez amatőr meglátás.

[ Szerkesztve ]

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4224) Gorneck válasza danntora (#4222) üzenetére


Gorneck
titán

Miden lapnak van mac címe ami alapján a szolgáltató azonosít...szal lap csere esetén ismét regelned kell az új mac címmel...vagy használsz routert, mint pl Én.
Ha beviszed a teljes géped a boltba ahol vetted a lapod és ott úgy működni fog akkor téged cumiztat a szolgáltató...vagy nincs beállítva vmi szoftveresen.

Milyen neted van?

ui: Többet nagyon a témához nemtok hozzászólni...de ha a boltba volt net, akkor nem a lappal van a gond.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4225) diegho válasza Gorneck (#4221) üzenetére


diegho
nagyúr

turbo-n van, de maradhat így nem?

(#4226) Gorneck válasza diegho (#4225) üzenetére


Gorneck
titán

Persze...ha ezt tom, akkor meg se szólalok az MCH fesz miatt... :)

Gorneck#1239

(#4227) diegho válasza Gorneck (#4226) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor jó :D mindennapi használatra 8*400-at lőttem be 1.425V-al asszem nem rossz egy ilyen pici procitól.

(#4228) danntora válasza Gorneck (#4224) üzenetére


danntora
tag

Kapos-net kábelnet-em van és a gépben volt net.

(#4229) Lacafi válasza danntora (#4212) üzenetére


Lacafi
tag

Hátha!

Godolom nem feledkeztél meg a Realtec Ethernet telepítéséről, de hátha. Szvsz a kábelhosszt felejtsd el, nem befolyásolja a hibát, hacsak nincs vezetékszakadás, ami kis mozgatásra is érintkezhet vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4230) danntora válasza Lacafi (#4229) üzenetére


danntora
tag

Még szép hogy nem. A kábelhossz mérés csak egy fícsör, igazából a net-et diagnosztizálja hogy minden rendben van-e. Ugyanilyen másik lappal ment 3 napig, azt egszercsak már nem ment a net. Közben tuningolgattam is de nem hiszem hogy ez okozta volna, mivel most ezzel a zsírúj lappal sem megy a net. Lövésem sincs mit csináljak...

Gondolom ne fürgyek leee..:D

[ Szerkesztve ]

(#4231) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Ugy néz ki hogy veszek egy Gigabyte GA P35C DS3R lapot(rev2.0)
Van valami hibajelensége ennek a lapnak amire oda kell majd figyelnem azon kivül amit az elsö hsz-ben olvastam?
elöre is köszi

WOT: kissio

(#4232) vazzz válasza danntora (#4212) üzenetére


vazzz
őstag

Nem lehet, hogy a biosban nem kóser valami beállítás? Wake up on lan, meg ilyesmi hogy áll? Nincs véletlenül letiltva a lan? A másik lehetőség viszont ami még valószínűbb, hogy túl van tuningolva a géped és talán a pci-e freki nincs lefixálva 100-ra.. :F Sokszor a túlhúzásra így reagálhat a gép.
Csinálj egy cmos clear-t, állítsd a gépet optimized default-ra és próbáld ki úgy. Szerintem mennie kellene így a dolognak.

(#4233) MARCI78 válasza Gorneck (#4220) üzenetére


MARCI78
csendes tag

itt egy kép,ezen csak 1000mhz mennek mert most ilyen beállításokon használom[/P]L:http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/200710272050261111.jpg][link][/L]

(#4234) Gorneck válasza danntora (#4230) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell vmi wins/dns szerver ip beállítást csinálni?
Két lehetőséged maradt...
1. Beviszed az teljes géped oda ahol vetted a lapod. Ha ott ismét megy és rendbe találnak mindent, akkor jön a második lehetőség...
2. Felhívod a szolgáltatót, hogy wtf a nettel?!

Esetleg egy load def settings-szel lehetne próbálkozni a biosba...hátha...nekem még mindig az a gyanún, hogy a szolgáltató szívat...mivel a lap máshol jó, otthon nem és nem változott semmi, hogy hazavitted.

Gorneck#1239

(#4235) tiop


tiop
tag

Szerintetek ezek a hömérségletek normálisak??????????
[link]

(#4236) Gorneck válasza tiop (#4235) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem igen.

Gorneck#1239

(#4237) Macka válasza tiop (#4235) üzenetére


Macka
veterán

Ezért jó vízzel hűteni.... :)

(#4238) Macka válasza tiop (#4235) üzenetére


Macka
veterán

Vazz, 2x ment el........ :W

[ Szerkesztve ]

(#4239) Csapi007 válasza Gorneck (#4236) üzenetére


Csapi007
veterán

Neki is a nagy vga miatt meleg az alaplap? :F

"Csak úgy mondom"

(#4240) Lacafi


Lacafi
tag

Szép vidám napot! :DD

Stabilitás tesztre egyébre, mennyire jó az everest? :U

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4241) danntora válasza Gorneck (#4234) üzenetére


danntora
tag

Hali. Nah most megnéztem egy másik géppel összekötve,és simán látták egymást,úgyhogy ütközés kilőve,már csak az a MAC címes valami maradt. Azt hol tudom én beállítani, vagy csak a szolgáltatóm tudja?.Ja meg most mióta az előző új lapommal ment 3 napig, más az IP címem is, tehát valami változott szolgáltató oldalról.

(#4242) tiop válasza Csapi007 (#4239) üzenetére


tiop
tag

Pedig a Zalman 7500Cu hütö nyom rá levegöt!!!!!!!!! :F

(#4243) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Szerintetek megérné most betenni még a gépbe 1gb 1066-os kingmaxot? Saccra menne úgy mint a mostani micronok, talán a duállal sem lenne gond és mégiscsak 3gb ramom lenne.
Egyedül attól tartok, hogy ezek nem bírnák a C-s lapban a +0,3V-os feszbeállítást....

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4244) stigma válasza Lacafi (#4240) üzenetére


stigma
addikt

Az everest, memóriaolvasás, memó írás tesztelésére van mondjuk, igy reggel ez jutott az eszembe, van stabilitás tesztelője is de én abban nem bízom, innkább orthos vagy P95=>ihszből letölthető.
Everest-el, mondjuk ki tudsz olvasni sok sok érdekességeta gépedről, rendszered állapotáról, HW-ről amik benne vannak.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#4245) stigma válasza Termi16 (#4243) üzenetére


stigma
addikt

hát nemtudom én annó még 512mellé tettem 256mb memót és alig vettem észre gyorsulsát.
gyorsulás inkább 2hatványainál van vagyis ebben az esetben 2 és 4gb nál.
vagys szerintem ne tedd bele,felesleges.sőt miért mre kell 2gb memó, ami nem elég, ha kérdezhetem?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#4246) Termi16 válasza stigma (#4245) üzenetére


Termi16
őstag

Néhány újabb játék már örül szerintem, ha 2gb-nél több ram van a gépben...
A cél természetesen 4gb lenne, de az csak kövi hónapban, vagy ha vki megveszi végre az mp3-am.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4247) stigma válasza Termi16 (#4246) üzenetére


stigma
addikt

hát passzolok, mondjuka Crysis az msot ami nagy lázba hozza közönséget, főleg demo, de az még nincs optimalizálva.Ha szeretnél 4gb memót, és van rá pénzed ,hadd :DD szóljon

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#4248) Termi16 válasza stigma (#4247) üzenetére


Termi16
őstag

Ha most beletenném a 4gb-ot akkor onnantól 2 évig semmi nem lenne gáz szerintem és a memót nem kéne piszkálni :)

Még várok egy-két tippet (elsősorban kompatibilitásról érdeklődnék...:D), aztán meglátjuk. :C

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4249) stigma válasza Termi16 (#4248) üzenetére


stigma
addikt

nemrosz a gondolkodás, de addigra meg olcsóbb lesz sokkalta ez ami most van.
én megfogadtam 2-3 évente new Config, ebben a gondolatban hiszek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#4250) Termi16 válasza stigma (#4249) üzenetére


Termi16
őstag

ddr2 ennél olcsóbb már nem lesz, az hétszáz :DD

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.