Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Laraxior


Laraxior
titán

Hoppá..alapfeszen 3.3 GHz, memory 800@1000 :) 5-5-5-5 +0.2V
[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3602) Laraxior válasza Laraxior (#3601) üzenetére


Laraxior
titán

Orthos nem futott le :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3603) Gorneck válasza Laraxior (#3602) üzenetére


Gorneck
titán

Csodálkozol? Próbáld 1:1be vagyis 2es memory multiplierrel...

Gorneck#1239

(#3604) bim válasza PeterPH (#3600) üzenetére


bim
veterán

csak neked:1066 indulásra

az viszont rejtély számomra hogyan dumcsizza meg a memo a lappal hogy:-figyi nekem 2,1V-ot adjál ám rögtön normál feszre ne 1,8-at. :D

szerk:a memo dobozára rá is van irva hogy tesztelten garantált 1066mhz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3605) barnam_ válasza bim (#3604) üzenetére


barnam_
nagyúr

A kulcsszó: EPP - Enhanced Performance Profile
Vagyis SPD-ben eltárolja a beállításait, és ezért megy alapból 1066-on. De nem alapfeszen!
Egyébként az EPP inkább a drágább ramokra jellemző, ezért nem csoda hogy Kingmaxnál nincs ilyen :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3606) brainrain


brainrain
csendes tag

JEAH! Na arcok, gyanum beigazolodott!
Elmentem vettem egy fasza tápot (Thermaltake) és azzal most remekül müködik. Mostanáig szereltem ezt a tetves gépet, elmehet a p -be az aki kitalálta hogy 90 fokkal el legyenek forditva a winyók a chieftech házakban. Ez odáig jó, amig egy-két winyót raksz be, de ha már 8 -at akkor nem vicces.

Szal most megy a gép, köszönök minden segitséget.
Viszont a beállitásokhoz egyáltalán nem értek.
4 gb kingmax ram van benne. Most a boot nál kiirja, hogy a quad 2.4 ghz en megy, tehát elméletileg jo. Mit kell beállitani, hogy alap szinten jól müködjön?

df

(#3607) bim válasza barnam_ (#3605) üzenetére


bim
veterán

máris okosabb lettem. ;)
érdekes hogy az 1100-as OCZ 533mhz-en indult 1,8V-al.
ott miért nem tudták ezt megcsinálni? :F

(#3608) Safranek válasza Gorneck (#3603) üzenetére


Safranek
aktív tag

Hi !

Felvettelek MSN re.

Mindenkinek.
Van 1 p35-ds3r lap , és az istennek se tudom a raid -t belőni. Intel nem tölti be a floppyról a fájlokat xp install előtt. A giga féle betöltődik floppyról , de vmiért windows nem látja raidnek.
Illetve inteles raidtől mindig kék halál. Már nem számolom hányszor volt reinstall . :W
Nforce 4 nél ennyit nem szívtam. :(((
Minden alapon van .

Eni ájdia? :P

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3609) tlac válasza Safranek (#3608) üzenetére


tlac
nagyúr

sima sp2-es win-t használj
floppy helyett talán jobb, ha beleintegrálod (pl. nlite)

(#3610) PeterPH válasza bim (#3604) üzenetére


PeterPH
senior tag

OK ilyet még nem láttam élőben. :U

A Kingmax-ban is van EPP, de az 533-at kihagyták belőle (200, 266,és 400 van csak, mind 1.8V-on), pedig sok k.anyázást megspórolhattak volna azon userek felől, akik nem vették a fáradságot elolvasni a leírásukat.

szerk: lehet hogy keverem az EPP-t az SPD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#3611) bim válasza PeterPH (#3610) üzenetére


bim
veterán

aki nem olvassa el az lehet nem is ért annyira hozzá.
lehet csak megveszi és káromkodik mert talán azt sem tudja mi az a bios. :B

(#3612) juliabrilke válasza blu3 (#3599) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem szintén geil black dragon ramjaim vannak. :U De elméletben úgy volt, hogy kingmax-ot veszek. Csak azért érdekel, hogy miért viselkedik így ez a ram.

Azért szerintem nem sok olyan ember van, aki corsair vagy G.Skill ram után vált kingmax-ra, az tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#3613) Safranek válasza tlac (#3609) üzenetére


Safranek
aktív tag

Okés, most olvastam amit mondasz. Sima sp2 t használok. Vagy nálad mit takar a sima? :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3614) juliabrilke válasza PeterPH (#3600) üzenetére


juliabrilke
addikt

Már leírnám a megoldást, de bim kolléga már megelőzött.

EPP a nyerő megoldás. De most látom, hogy már erre is célzott valaki. :B

(#3615) juliabrilke válasza brainrain (#3606) üzenetére


juliabrilke
addikt

Most már egyátalán nem csinálja azt, mint az elején? Hosszabb használat után sem veszed észre a jelzett hibát?

(#3616) tlac válasza Safranek (#3613) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt
jó drivert használsz?

(#3617) Safranek válasza tlac (#3616) üzenetére


Safranek
aktív tag

[link]

Ez jó?

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3618) Deep


Deep
tag

Hali!

Egyelőre nekem is sikerült 3 Ghz-re húznom minden feszültséget auton hagyva a rendszert. Tovább nem próbáltam egyelőre, pedig biztosan bírná, és meg is fogom tenni. :C
Valamit viszont nem értek, esetleg ha valaki tudná mit kellne átállítanom a BIOS-ban, vagy hogy ez egyáltalán probléma-e. Az, hogy a CPU-Z-ben azt látom, hogy leginkább 6-os szorzóval megy a dolog, és csak néha egy pillanatra vált 7-esre annak ellenére, hogy én a BIOS-ban 7-esre fixáltam ezt az értéket. Ez probléma egyáltalán? Lehetséges-e valamilyen beállítással valóban állandó 7-es szorzóval járatnom a procit, vagy ez így természetes? :F

Egyébként jó a topic, amit sikerült elérnem eddig is, azt innen szerzett információkból tettem, mivel eddig csak ASUS alaplapom volt és annak tunningolása máshogy működik kicsit. Egyelőre még nem sikerült végigolvasnom, de ami késik nem múlik... :R

Üdv, D.

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3619) juliabrilke válasza Deep (#3618) üzenetére


juliabrilke
addikt

A feszültség is ugrál ilyenkor? Nem lehet, hogy energiatakarékos módba kapcsol a procid? Gondolom csak terhelésnél ugrik meg. :U :K

[ Szerkesztve ]

(#3620) Deep válasza juliabrilke (#3619) üzenetére


Deep
tag

Öööö valószínűleg csak a terhelésnél, habár, így is néztem már, hogy a háttérben futott egy játék (pl. Oblivion) és ennek ellenére is csak a 6-os szorzót láttam használva.
Feszültséget hol tudok nézni? Egyébként azt hiszem valami EIST vagy hasonló szolgáltatás csinálhatja ami ha nincs terhelve visszaveszi a teljesítményt, talán a szorzóval? :F

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3621) Gorneck válasza Deep (#3618) üzenetére


Gorneck
titán

Nem az...ezt hívják Eist és C1E-nek...ilyenkor változik az órajel, szorzó és fesz is...ha kell akkor teljes kakaón fog menni a cuccod...

Gorneck#1239

(#3622) varga911 válasza Deep (#3620) üzenetére


varga911
senior tag

Az csinálja, biosban tiltsd le, és megoldódik a problémád. :)

[ Szerkesztve ]

(#3623) Deep válasza varga911 (#3622) üzenetére


Deep
tag

Ok, köszi, gondoltam, habár lehet, hogy így fogom használni, mert nem nagyon lassú ez így sem. :R

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3624) Chas01 válasza Deep (#3618) üzenetére


Chas01
tag

Elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

A zenész informatikus

(#3625) Deep válasza Chas01 (#3624) üzenetére


Deep
tag

Igen, de azért thx! Sikerült is a dolog, érezhető azért a +500 Mhz :R is

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3626) tlac válasza Safranek (#3617) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább innen, hogy ha a sárgákra kötötted

(#3627) Ginew


Ginew
aktív tag

látom izgis ez a kingmax, akkor énis ilyet veszek, szeretek játszani az ilyen cuccokkal, ésmég izgalmas is lesz :D ...de akkor tuti nem pestről rendelem, hanem vhonnan a környékről, ahol lehet jól gariztatni :D
Ja amugy, mégis C-s alaplapom lesz, mert ahol kinéztem a procit, csak ilyen van, és igy legalább a futárköltség csak 1 lesz a 2 cuccra.. várom a szerdát.. :)

(#3628) Safranek válasza tlac (#3626) üzenetére


Safranek
aktív tag

Thx , most szedtem le sárgáról , mert kékhalál lett a vége. Most a lilán próbálkozom. :))
Csak már egy "kicsit" unom. :O

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3629) mazda626


mazda626
addikt

Ide is linkelem a problémám: [link]

(#3630) tlac válasza Safranek (#3628) üzenetére


tlac
nagyúr

a sárga jobb, inteles
a lilához másik driver kell

(#3631) Safranek válasza tlac (#3630) üzenetére


Safranek
aktív tag

Jaja , képbe vagyok. Hamarosan készen van , kíváncsian várom :U
Okés hogy jobb , de nem indul el vele a windows. :(

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3632) Safranek


Safranek
aktív tag

Készen vagyon. :C Most visszapakolom rá a cuccot , azután reszkessetek gigahertzek . :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3633) Deep


Deep
tag

Sikerült még egy kicsit feljebb tunningolni , habár még több kijön ebből a prociból... amint Gorneck23 procijánál is látszik :C
Szerintetek az miért lehet, hogy nekem a 3220-as órajelhez 3,9875 V kell, neki (Gorneck23) pedig a 3640-hez elég az 1,36 V. Az ő és az én lapom (Gigabyte P35DS3L) ennyi különbség lenne? Egyébként jó tapasztalataim vannak ezzel a Gigabyte-al az ASUS alaplapokhoz képest. Tettszik, hogy nem kell az elemet kiszedegetni amikor valami nem stimmel neki... :))

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3634) barnam_ válasza Deep (#3633) üzenetére


barnam_
nagyúr

3220-as órajelhez 3,9875 V kell Mivel hűtőd, folyékony nitrogénnel? :DD

(#3635) Deep válasza barnam_ (#3634) üzenetére


Deep
tag

Nem, sima Intel proci hűtővel... CPU mag: 68-69 , CPU:58, Alaplap: 36 Mi az optimális még megengedhető terhelve és terheletlenül :U ?

[ Szerkesztve ]

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3636) Safranek


Safranek
aktív tag

3220-as órajelhez 3,9875 V

Ez most vmi vicc? :F

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#3637) varga911 válasza Deep (#3635) üzenetére


varga911
senior tag

Mindegy mivel hűti ugyanis ilyen feszen rögtön elhalálozna. :)

(#3638) barnam_ válasza Deep (#3635) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem vetted észre, hogy azt írtad 3,9875 V-ot adsz a procinak. Nem inkább 1.39875 V?
Csak mert 3.9V-tól már lángolna ;]

(#3639) Locutus


Locutus
veterán

Hűtő kérdés:

AC Freezer 7 Pro (4500Ft), vagy CM HyperTX2 (5200Ft) legyen szerintetek?

A két hűtő felépítése szinte teljesen megegyezik, 3 hőcső kétfelé, 92mm venti, alu lamellák...

Csak olyan tesztet nem találok valahogy, ahol mindkettő szerepel...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3640) Deep válasza barnam_ (#3638) üzenetére


Deep
tag

Igen, sorry, kicsit belekavarodtam már a számokba itt a nagy izgalomban, 1,3875-öt akartam írni :D De aztán nyomtam egy Everest stabilitás tesztet és kiderült, hogy ezket az időzítéseket (5-5-5-18) nem bírja 1150-en csak rosszabbakkal, így 3150 Mhz-n marad 1125-ös memóriával, ami már megeszi a fürgébb időzítést is +0,2 V-on (feljebb meg nem nagyon akarom rakni, mert az már pirosban van :Y ) Na nem offolom tovább szét a topicot... :R

[ Szerkesztve ]

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#3641) Gorneck válasza Locutus (#3639) üzenetére


Gorneck
titán

CM szvsz...

Gorneck#1239

(#3642) P00By válasza Locutus (#3639) üzenetére


P00By
nagyúr

Hidd el jobban hűt a CM,ha vársz fél évet odadom az enyémet :P ;]

Ma már láttam pesten érdekes dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#3643) XbandX


XbandX
tag

Hali!

Nem tudjátok véletlenül, honnan a halálból tudnék olyan s/pdif IN csatlakozót szerezni? a lapomhoz?? DS3-mam van...ahhoz meg sajna nem jár :( ...és szükségem lenne rá...nincs kedvem kiadni több tízezret egy olyan kártyáért ami tudja ugyanazt amit az alaplap is... :DDD
tudNA...ha lenne ilyen csatim hozzá...ha valamelyikőtöknek van akkor szívesen meg is venném...de ha nincs az sem baj...de akkor plz segítsetek honna is tudnék ilyet szerválni...Lécci :F

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3644) Locutus válasza Gorneck (#3641) üzenetére


Locutus
veterán

Elhiszem, csak az a kérdés mennyivel. Mert összehasonlító tesztet nem láttam sehol, amiben mindkettő szerepelne. Drágább is, meg macerásabb is lenne beszereznem (messze van ahol kapható), posta meg nem éri meg ilyen árkategóriában.
De ahogy az oldaladat elnézem freezer 7 pro-val is van 3.5ghz-es eredmény, szal nagyon rossz az sem lehet.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3645) Gorneck válasza XbandX (#3643) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem bármilyen hifis boltba...

Gorneck#1239

(#3646) Gorneck válasza Locutus (#3644) üzenetére


Gorneck
titán

Én inkább a venti miatt választanám...ha macera beszerezni akkor jó az AC is...

Gorneck#1239

(#3647) varga911 válasza Locutus (#3644) üzenetére


varga911
senior tag

Freezer 7 nagyon hangos ha felpörög. A TX kb. ugyanaz a szint, ha nem jobb, és halkabb.

(#3648) blu3 válasza varga911 (#3647) üzenetére


blu3
tag

Berendeltem 1 CM TX2-őt pcx.hu ról, inteles TX-et sehol nem találtam :( picit cumi az a PWM nélküli venti sztem a TX2-őn.

[ Szerkesztve ]

'72

(#3649) arsenlupin válasza brainrain (#3606) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Akkor nem jött be a "károgásom" szerencsére! :DD

Üdv:F

(#3650) Locutus válasza blu3 (#3648) üzenetére


Locutus
veterán

Ez a bajom nekem is, hogy inteles tx nem kapható, a tx2 is macerás de legalább van. Viszont azon lehet hogy nem olyan über a venit, mint a sima tx-en?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.