Keresés

Aktív témák

  • gerner1

    Topikgazda

    válasz gerner1 #241 üzenetére

    Galaxy A55 (SM-A556B) üzemidő ( ~ 10 napja történt mérés), csak a SOT -ot vizsgálva, minden esetben 90⇒20% töltöttségi szintig történő méréssel & Speciális feldolgozás üzemmódban :
    - WiFi -s módszerrel = 546 perc
    - MobilNET -es teszt = 393 perc

    Mindennapos használatban, belakottan. Ezt a készülékünket is csak Speciális feldolgozás üzemmódra (ez a max) állítva használva, 2SiM (Vodka & DiGiᴿ) -mel, mobilNET² -tel 100% -ról ⇒6% -ra = ~9ó (537 perc)¹ SOT jön össze.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    A52s = ~4500mAh vs. A55 = 5000mAh. Különbség = ~11%

    ● Az A52s azonos korában mért üzemidő eredményeivel összevetett különbség, a ~11% -os akkuméret különbséget leszámítva. Azaz, ennyivel hatékonyabb az A55 -ös hardware csomagja :
    - WiFi -s mérési módszerrel : 8% -kal jobb az A55 . ~495 perc lenne .
    - mobilNET¹ -es módszerrel : ~5% -kal jobb az A55 . ~345perc lenne.

    Néhány különbség, amelyeket érdemes figyelembe venni :
    ● Mindkét készüléken, minden beállítás azonos, akárcsak a körülmények. Az A55 kijelzője műszeresen, az A52s -ével azonos fényerőre állítva, tehát nem megszokásból, és/vagy szemre a csúszka szerint ⇒ugyanoda !
    ● Az A55 kijelzője - ~2,5% -kal kevesebb pixelt üzemeltet, az A52s -hez képest.

    +200nit (A55) ... -ebben az esetben +25% többlet fényerő az A52s 800nit max fényerejéhez. Ergo, bármely azonos csúszka-állásra állítva is ennyi a különbség. Kijelző-fogyasztás is másképp alakul, ha magasabb fényerőn üzemel !

    Ebből (⇑) levezethető, hogy ha az A52s is 5000mAh -ás teleppel lenne szerelve, akkor ~6-9% lenne a hátránya.

    ¹ Értelemszerűen, ha több a hívás, és/vagy van GPS navi, az átlagtól eltérő BT-használat, vagy a napi rutinunk által bejárt területektől gyengébb térerős helyen történő használat, vagy több a fallback, stb, stb... - akkor ez lehet kevesebb is. Kedvezőbb körülményekkel pedig, akár picit jobb is, ezek (⇑) kombinációjának arányaitól is függően ..
    ² Ignorált 5G -vel , VoLTE bekapcsolva³.
    ³ A mérés, egy fix geolokáción tartózkodva történt. A térerők, végig ezek voltak : Vodka = ⁴ᴳ⁺ 5 -ös, DiGiᴿ = ⁴ᴳ⁺ 5-ös. Fallback egyszersem volt .
    A MobilNET -es teszt során, a 2G térerő : ᴱ 5-ös volt.
    ᴿ A jelölt SiM, roaming -ban van a hálózaton .
    ⁴ᴳ⁺ = Van CA. CA is különböző mértékben okozhat merülési különbséget. Annak függvényében, hogy hány darab Band -et kapcsol össze egyidőben ( 2CA, 3CA, stb.. ) , és azok milyen frekvenciák . Minél magasabb a frekvencia(k) = annál nagyobb lesz a merülés mértéke .

  • gerner1

    Topikgazda

    válasz gerner1 #50 üzenetére

    ONE UI verzió
    S24 Ultra (SM-S928B) készüléknél

    Példához, a kezdő SM-S928B firmware release :

    S928BXXU1AXB5

    Jelölés¹ - ONE UI verzió :

    A - 6.1

    ¹ A "jelölésekről" bővebben : LINK

  • gerner1

    Topikgazda

    válasz gerner1 #202 üzenetére

    Írd át 124-re az értékét, mert az maradék nélkül osztható, és azzal megszűnik.

  • gerner1

    Topikgazda

    válasz gerner1 #174 üzenetére

    .... - előzmény : #191

    ~4 hónap+ után, ismételt napi-üzemidő mérés (belakottan) a Galaxy S23 Ultra (SM-S918B) -n ( tegnap előtti mérés), csak a SOT -ot vizsgálva.
    A nemtervezett ismételt mérés aktualitását az adja, hogy június 1 -től, a DiGi -s kártyák a Voda hálózatán : ᴿ roamingban üzemelnek, + május 31 esti óráitól kezdődően (nálunk) gyengébb lett a 4G térerő ( 1pálcika mínusz ⇒a korábbihoz képest ).
    A ᴿ roaming napjától pedig, ezt a készüléktípust használva is ugyan annyit esett a korábbi napi üzemidő, mint azonos SiM-kombinációval használt többi telefon típusunkon (Samu , szifon is...).

    Ennél a mérésnél tehát, figyelembevételre kerültek:
    ● A Voda hálózatán van CA (lokációtól is függően 2CA ⇔ 4CA ), míg a DiGi -én sosem volt (csak a B3) .
    ● A lakhelyünkön & napi rutinunk során bejárt lokációkon, ezzel egyidejűleg kezdték meg az 5G kiépítést, amellyel azóta rosszabb lett a mindenkori 4G térerőnk is.
    ● A vásárlás óta eltelt ~4+ hónap alatt ( ~1% / hónap akku-degradációval.. ), ~4% -kal kevesebbre képes már az akku .
    ● A korábbi méréskor feljegyzettekkel azonos felhasználói-szokásaink, és minden mást vizsgálva azonos felhasználói-körülményekkel.

    Mindennapos használatban¹. Ezt a készülékünket is csak Speciális feldolgozás üzemmódra (ez a max) állítva használva, 2SiM (Vodka & DiGi) -mel, mobilNET² -tel 100% -ról ⇒6% -ra = ~9ó (542* perc)¹ SOT jön össze.

    * Az újkorában mért 595perc eredményhez képest, ez(⇑) -9% .
    ** Az akkudegradációt figyelemebe véve, új akkuval (+ ~4% -kal: ~570perc), a különbség : -4% lenne.

    ¹ Értelemszerűen, ha több a hívás, és/vagy van GPS navi, az átlagtól eltérő BT-használat, vagy a napi rutinunk által bejárt területektől gyengébb térerős helyen történő használat, vagy több a fallback, stb, stb... - akkor ez lehet kevesebb is. Kedvezőbb körülményekkel pedig, akár picit jobb is, ezek (⇑) kombinációjának arányaitól is függően ..
    ² Ignorált 5G -vel , VoLTE bekapcsolva³.
    ³ A mérés, egy fix geolokáción tartózkodva történt. A térerők, végig ezek voltak : Vodka = ⁴ᴳ⁺ 5 -ös, DiGi = ⁴ᴳ 5-ös. Fallback egyszersem volt .
    CA is különböző mértékben okozhat merülési különbséget. Annak függvényében, hogy hány darab Band -et kapcsol össze egyidőben ( 2CA, 3CA, stb.. ) , és azok milyen frekvenciák . Minél magasabb a frekvencia(k) = annál nagyobb lesz a merülés mértéke .
    ᴿ A jelölt SiM, roaming -ban van a hálózaton .

Aktív témák

Hirdetés