Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) cadmester válasza masta_dry (#2897) üzenetére


cadmester
tag

PhotoView 360 renderelő nagyon kellemes, könnyen használható, és mégis szép eredményeket lehet vele elérni. Persze, a CATIA-nak is van jó render workbenche, de az jóval több állítgatást igényel :)

CAD + FEA

(#2902) cadmester


cadmester
tag

Hello Srácok.

Adott egy mechanizmus CATIA-ban. Lehet valamiképp a mechanizmus egy bizonyos (mozgó) pontjának a pályáját, sebesség-idő diagrammját kirajzoltatni? Esetleg mozgás közbeni ütközésellenörzés van-é?

Ellőre is köszi!

CAD + FEA

(#2903) Parson válasza cadmester (#2902) üzenetére


Parson
addikt

Mindkettőre van lehetőség.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2904) kovsol


kovsol
titán

sziasztok
olyan kérdésem volna, hogy .wrl fájlt hogyan tudom be inportálni catiaba? az oké, hogy meg tudom nyitni nézésre, de én egy .catpart file-t szeretnék belőle csinálni, mert az összeszereléshez több alkatrészem is ilyen kiterjesztésben van

May the Force be with you!

(#2905) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

ProEben egy olyan metszet mérnöki jellemzőit kérdezem le, amiben menetes furat alaksajátosság van.

Kérdés: figyelembe veszi-e a program pl. az inercia tenzoroknál, hogy ott valóságos menet van, vagy valamilyen egyszerűsítést tesz, ahogy mi is a kézi számításainknál?

(#2908) kovidinka válasza cadmester (#2902) üzenetére


kovidinka
csendes tag

ütközés:clash detection, pálya: trace, szenzorok: simulation with commands, activate sensors, output grapics vagy file. Ha már van simulation, akkor speed and acc. dupla klikk

[ Szerkesztve ]

(#2909) dennis.nol


dennis.nol
tag

Szép napot.

http://prohardver.hu/dl/upc/2009-03/26/120132_k0rsoz7j7kmwplqk_nevtelen1_masolata_3.jpg

1. számú kép: képzeljük el kényszerezve, minden rendben, mindkét elem máshoz is kényszerezve.
A 2. számú képnél az egyik elemet máshogy kényszerezem ezért a másik elem nem tudja követni, mert máshova is van rögzítve, nem kellene köhögnie a proE-nak, hogy így már "constraints Invalid"? (Mindkét kép uabban a nézetben készült.)
Az a gondom, hogy eddig szólt is de mostmár csak akkor "tudom ezt meg", amikor ránézek közvetlenül a kényszerekre.

Mit tehettem ami ezt okozta? Beállítás?
Ha tudtok segítsetek. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2910) murga


murga
tag

Sziasztok!

Lenne egy buta kérdésem.
Nem vagyok otthon egyáltalán a 3D-s tervezőrendszerekben, viszont kaptam egy feladatot, amit meg is rajzoltam autocad-ben szépen 3d test formájában.
Viszont a német megrendelő valami Pro-Ige Solidworks programfájlt szeretne kapni.
Azt se tudom mi fán terem ez a pro Ige, meghát programfájl készítésekor nekem ugye tudnom kéne milyen szerszámmal áll neki a maráskor.... vagy rosszul tudom?

Tud valaki segíteni ebben, hogy át lehet-e konvertálni a dwg vagy dxf fájlokat az említett programfájlba?

A test alább látható

[ Szerkesztve ]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2911) murga válasza murga (#2910) üzenetére


murga
tag

bocsi... nem így akartam

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2912) masta_dry válasza murga (#2910) üzenetére


masta_dry
tag

Szerintem a megrendelőd pro-e vagy solidworks modell file-t szeretne kapni, mert azt eszi meg az a programja, amit a gyártáshoz használ majd.
Ha nem tud direkt olyan formátumba menteni az autocad, akkor valahogy át kéne konvertálni az autocad file-odat a fenti formátumok egyikébe, vagy olyan formátumba, amit megesznek a fenti programok.

[ Szerkesztve ]

(#2913) murga válasza masta_dry (#2912) üzenetére


murga
tag

tud vki segíteni ebben a konvertálásban?

Pls HELP!

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2914) Aske válasza murga (#2913) üzenetére


Aske
aktív tag

Murga

A képen látható alkatrész ha valóban olyan egyszerű mint ahogy látszik, akkor 3d tervezőrendszerben, (proeban a saját formátumában ahogy a megrendelő írta vagy köztes formátumban (iges/step stb.)-bármilyen rendszerrel) 5 perc alatt elkészíthető, nem igényel nagy gyakorlatot, ha elérhető tervezőrendszer akkor igen hamar eljuthatsz arra a szintre hogy ezt elkészítsd (cirka 1 nap). Felteszem csak a geometriára van szükség, a szerszámpályákat valamilyen cam rendszer generálná.

Kérdés, nagyon fontos. (Parson figyelem :))

Hogyan tudok WF4-ben méreteket tenni egy összeállítási modellre?
Konkrétan megvan az assy, viszonylag egyszerű, 8-10 alkatrészből áll. Az a feladatom, hogy főbb, befoglaló, csatlakozó, szelvényméreteket rátegyek, ami alapján eldönthető a működőképessége ill. a mellékelt számítások helyessége.
Ezt milyen funkcióval vagy milyen trükkel tudom megcsinálni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2915) Parson válasza Aske (#2914) üzenetére


Parson
addikt

Annotation Feature - 3D-s környezetben segit 2D-s megjegyzéseket, méreteket felrakni.
Másik eset meg alapvető: Drawing környezetben raksz fel create-es méreteket. A 3D-s rendszereknek pont ez az előnye, hogy pillanatok alatt legenerálják a 2D-s nézeteket, amit aztán gyorsan beméretezhetsz. Hirtelen ezek jutnak eszembe, ellenőrzésre mindkettő jó... ha csak szelvényeket szeretnél látni, az utóbbit javaslom metszetkészitéssel és utána szelvény megjelenitéssel.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2916) Aske válasza Parson (#2915) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszi szépen!

Látom az annotation amire szükségem lesz, de még finomítani kell a dolgot mert mire feltettem ezt a három méretet elment vagy fél óra.

Megmutatom mire gondoltam konkrétan.

kép

Na ilyenekkel kellene teleraknom az assyt, úgy hogy nem ilyen ocsmányul néz ki.

autóemelő - nemröhög

szerk: hegesztéssel sem boldogulok

csak egy körvarrat kellene meg pár varra adott szakaszokon, de nem értem az egész weld környezetet, sosem fogadja el a varrat helyét amit kijelöltem

Jó, ez már sok egy napra.

[ Szerkesztve ]

(#2917) Parson válasza Aske (#2916) üzenetére


Parson
addikt

Hát ha kimondottan erre van igény, akkor jó. Nekem a drawing térben gyorsabban megy, de ez megszokás kérdése.
Az hogy ocsmány-e vagy sem, azt max a szinek alapján tudom elképzelni, hogy felmerült benned, de ezt is tudod állitani.
Az, hogy autóemelő, miért lenne vicces? Ezt nem értem. Egy menetes csavart is le lehet modellezni jól is meg rosszul is. A vicces dolgok a részletekben vannak. :)
Na a hegesztés külön téma. Sokáig én is inkább azt csináltam, hogy assy-ben létrehoztam plussz alkatrészként a varratokat, és sweep feature-el végighuztam a sarok- meg egyéb varratokat - a rajztérben a metszetekben a varrat straffozását igy tudtam csak filledre állitani... Megmondom őszintén a rendes Weldment modulban még most se tudom, hogy müködik ez pontosan, pedig nem nagy cucc azzal sem 'hegeszteni', de igazából sose volt rá egetverő szükségem... nálam alig egy-két feladatban jöttek elő csak hegesztett fémalkatrészek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2918) murga válasza murga (#2910) üzenetére


murga
tag

Valaki elvállalná nekem a konvertálást, vagy ezt a gyors szerkesztést?
Mondja meg mennyiért és megbeszéljük!
Légyszííí!

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2919) Aske válasza Parson (#2917) üzenetére


Aske
aktív tag

Basszus most jutott el a tudatomig amit mondtál, hogy rajztérben tegyem fel show erase-el a méreteket. :DDD Így sokkal könnyebb mint ahogy én próbáltam, meg kulturáltan néz ki.

Autóemelőre azért írtam, hogy vicces, mert ha jól emlékszem neked is van valami BMEs vonatkozásod, és így tudod, hogy sok éve fiktív autóemelők százai készülnek évfolyamonként a Gépelemek 1 tárgy keretében. És azon modellekhez képest mint amiket szoktam mutatni, a szerkezet mint modell, elég komoly degeneráció. Nyilván mint számítás, nagy előrelépés. (közben mutattam a tanáromnak, nagyon elégedett volt :))

A hegesztést akkor én is hagyni fogom, metszetben amúgyis ki kell tölteni, szóval akkor teszek oda anyagot.

(#2920) Parson válasza Aske (#2919) üzenetére


Parson
addikt

Show / Erase-es opció is müködik, de az értelemszerűen csak a már meglévő méreteket fogja láttatni, vagyis amik a modellben szerepelnek. Ezért pl egy befoglaló méretet nem tudsz Show / Erase-zel felrakni, ahoz Create-es méreteket kell alkalmazni, de még az is sokkal gyorsabb, mint az annotations, ahol külön bibelődni kell hogy milyen sikon, és ott hogyan álljon, szinkezelés, stb...
Hm, nem tudom a mostani évfolyamok milyen autóemelőket készitenek, de nekünk pl azt még kötelezően kézzel kellett rajzolni, nem is véletlenül... Nem mellesleg, mint irtam a csavaros példán, igaz az autóemelőre is: meg lehet csinálni jól is, meg rosszul is, igényesen is meg igénytelenül is, a feladat komplexitásától függetlenül. Egy szó mint száz a humor forrása szerintem nem a feladat bonyolultságán múlik, hanem az elvégzett munka minőségén. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2921) richies


richies
senior tag

1-2 het elvileg, s mar hasznalo maz inventor 2010-et...
de nem vagyok hasraesve az ujitasoktol...sokkal tobbet vartam, nemertem mit csinaltak 1 evig az autodesknel? ...es mikor fogjak belerakni a fusion-t is...

http://danmiles.blogs.com/files/autodesk-inventor-2010-whats-new-brochure.pdf
http://www.slideshare.net/appliedengineering/whats-new-in-autodesk-inventor-2010

Rozsomak of Power

(#2922) richies válasza murga (#2910) üzenetére


richies
senior tag

tudtommal eltudo menteni SAT (Acis) file-ba ,s azzal megbirkozik mindenki mar.

Rozsomak of Power

(#2923) murga válasza richies (#2922) üzenetére


murga
tag

melyik program tudja ezt a SAT formátumot menteni?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2924) totosz válasza murga (#2923) üzenetére


totosz
csendes tag

AZ AutoCAD-el tudod elmenteni SAT formátumba
Fájl menü exportáláson belül
Fájltípust alól lenyitod és kiválasztod a SAT formátumot

(#2925) murga válasza totosz (#2924) üzenetére


murga
tag

Nagyon Köszönöm! :R

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2926) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok,

Csinált valaki ProE-ban hole table-t? Kicsit érdekes számomra, hogy a csavarfej süllyesztést ugye a meneteknél tudom kiválasztani, ezért persze a hole table-ban M1x.25 -ös menet jelenik meg az átmérőnél, holott ugye ott két átmérő és mélység lenne :)
Valami tapasztalat? Tipp?

(#2927) Parson


Parson
addikt

Kedves kolléga úrak,

a lemezhajlitásoknál használatos Y és K faktoroknak egy anyag- és egyben hajlítási szögfüggő táblázatát keresem (ha van ilyen), nem tudna vki mutatni nekem egyet a főbb anyagokkal? Találtam egy olyat, ahol szögfüggő, és egy olyat, ahol anyagfüggő Y és K faktorok vannak... nem igazán tudom hovatenni a dolgot. :F
(Ráadásként találtam egy olyat is, ahol lemezhajlítási technikától és anyagtól függő táblázat van...)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2928) Parson válasza Parson (#2927) üzenetére


Parson
addikt

Közben találtam egy jó közelitő eljárást, változatosság kedvéért a Pro/E helpjében. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2929) Imics13 válasza Parson (#2928) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Talán ez hasznos lehet:

[link]

Üdv,

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#2930) Parson válasza Imics13 (#2929) üzenetére


Parson
addikt

Nos igen, ezt megtaláltam én is, de azért köszi! Végülis úgy tűnik, máshol van a probléma... most már a solid edge metodikája érdekel konkrétan, a teritékképzésnél használt egyenletei... ráadásként nincs is solid edge-em... :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2931) Parson válasza Parson (#2930) üzenetére


Parson
addikt

Riadó lefújva, probléma megoldódott. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2932) tisvol válasza Parson (#2931) üzenetére


tisvol
aktív tag

Tudom, a probléma maegoldódott:-)
Mi elég sok lemezalkatrészt gyártatunk, több céggel is kapcsolatban állunk. A terítéket minden esetben mi generáljuk, az adott cég által biztosított hajlítási tábla alapján. A lemez rövidülése elég sok tényező függvénye. Függ a hajlításkor használt prizma nagyságától, a kés élének sugarától, a lemez vastagságától, anyagminőségétől, a hajlítási sugártól, stb. A mai modern CNC vezérelt hajlítógépekbe ezen adatokat beütve rögtön kinyerhető, hogy adott lemeznél, prizmánál, hajlítási sugárnál, az adott gépen mekkora lesz a lemez rövidülése.És igen, ezen értékek gép-függők is. Persze a lehetőségek végtelenek, mert ugye egyfajta alkatrészt, különböző méretű prizmában is meg lehet hajlítani :-) Na, de meg kell állapodni egy fő csapásirányban, mondjuk a hajlítási hossz függvényében, és a dolog működik.

Üdv:T.

(#2933) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

AutoCAD 2007-ben hol lehet beállítani, hogy ha egyenes vonalat húzok, akkor a szöget ne csak egész értékben írja ki, hanem 100ad pontosan?

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2934) Egorov válasza Egorov (#2933) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na megleltem. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2935) Aske


Aske
aktív tag

Hello srácok.
Teoretikus kérdés. Mennyire használható az ötet, hogy törzsrajzot készítek ProE rajzkészítőben anélkül, hogy AutoCaddel kellene utólag elrontsam? Mert semmi kedvem szórakozni vele, ugyanakkor az un. rajzi szabványokat nem tudom teljes mértékben megvalósítani Proeben, bár trükközéssel tudom sokminden megoldható.

(#2936) Atlantis válasza Aske (#2935) üzenetére


Atlantis
veterán

Milyen rajzi szabványt nem tudsz ProE-ban megvalósítani? Én soha nem mókolok AutoCAD-del utólag a dokumentációkon, sőt...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2937) Aske válasza Atlantis (#2936) üzenetére


Aske
aktív tag

A teljesség igénye nélkül:

-hegesztés modult nem tudom kezelni, ezért pl. trükközni kell, hogy a hegesztés helyére anyagot teszek az alkatrésznél
-metszősík nyomvonalának a végét ami meg van vastagítva azt folytonos vonallal kellene a jelenlegi pontvonal helyett
-egy csapot elmetszettem úgy, hogy benne volt a menetes orsó és körbe ment valami vastag vonal, nem rendesen 3/4 ív vékony a menet jelöléseként.

Most hirtelen mást nem találtam. De a lényeget megválaszoltad, hogy el kell kerülni az AutoCAdet ilyen esetben is.

Majd ha nagyon elakadok akkor képet is dobok úgy könnyebb illusztrálni.

Köszi!

(#2938) Major Major


Major Major
őstag

sziasztok!
tudja valaki hogy milyen előtagot kell a méret elé írni proe 2d-ben, hogy ne jelenítse meg azt, hanem azt írjak be amit akarjak? mindig elfelejtem, és most már a link sincs meg ahol anno megtaláltam :)
köszi

szerk: ja és kerestem itt a topicban is, de lehet hogy rossz címszavakkal, mert nem leltem..

[ Szerkesztve ]

(#2939) Atlantis válasza Major Major (#2938) üzenetére


Atlantis
veterán

@D helyett @O.

Aske: az első és harmadik problémára biztos van ProE-ban is lehetőség, a második már érdekesebb kérdés. Elképzelhető, hogy van erre is valami beállítás, de nagy összeget nem tennék rá így hirtelen.

Szerk: megnéztem: csak a vastagítás hosszát lehet állítani, a vonaltípust nem. :) A szokásos félmegoldás a'la PTC.

Lala75: egyedi furattáblát kell csinálnod, melybe meg tudod hívni a szükséges paramétereket.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2940) mttaas


mttaas
csendes tag

Solid Edge ST használatában kérnék tanácsot esetleg szívesen fogadom a kezdő jótanácsokat!
www.polyduct.hu itt megnézhetitek mivel foglalkozunk!

msn:Pamas_mol@mailbox.hu
üdv

Go Button!!!

(#2941) Agent T válasza mttaas (#2940) üzenetére


Agent T
tag

Mire lennél kíváncsi ? (Megnéztem a honlapot, műanyagiparban nem vagyok járatos.) Ha olyan a téma amihez van egy kis közöm akkor szívesen osztom az észt :D

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#2942) Agent T


Agent T
tag

Üdv!
Nem tud valaki véletlenül valami olyan kis segédprogramot vagy adatbázist vagy bármit CAD rendszerekhez amibe csak beírok egy adott tűrést (pl.16P9) és az megmondja a tűrés értékét?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#2943) masta_dry válasza Agent T (#2942) üzenetére


masta_dry
tag

Csak tippelek, de szerintem a proe-ben is bekapcsolható, hogy dobja fel a konkrét tűrés értékeket is, ha tűrt mérettel dolgozol.

(#2944) Agent T válasza masta_dry (#2943) üzenetére


Agent T
tag

Köszi a tippet, de nekem Solid Edgehez kéne.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#2945) mttaas válasza Agent T (#2944) üzenetére


mttaas
csendes tag

Egy kis segítség kéne rajzoláshoz alapok, meg mi egymás!

Go Button!!!

(#2946) Agent T válasza mttaas (#2945) üzenetére


Agent T
tag

Egyből szinkronmodellezni vagy a hagyományos modellezési módszerrel ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#2947) Parson válasza mttaas (#2945) üzenetére


Parson
addikt

Már bocs, de komplet tanfolyamot itt nem fogsz kapni. Tegyél fel konkrét kérdéseket, azokra lehet válaszolni, de nulláról elmagyarázni az egészet... kezdd el autodidakta módon megtanulni a kezelést, én anno az inventort és aztán a Pro/E-nak egy részét is így tanultam meg. Kutakodj, tanuld meg használni a help-et, stb... milliónyi infó van a neten, csak keresni kell tudni. Ha ennek ellenére nem megy vmi, akkor jöhetnek a komoly kérdések, amiket itt kivesézhet az ember. De hogy egy extrude-ot hogyan hoz létre az ember és hogy arról a modellről hogyan képezel le adott szoftverben egy 2D-s nézetet hogy beméretezhesd... ezek túlontúl alapvető dolgok ezekben a gépészeti rendszerekben, mintsem érdemes lenne itt róla beszélni.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2948) kovidinka


kovidinka
csendes tag

sziasztok,

az összeállításból hogyan lehet eltávolítani a szellemlinkeket? (Catia V5)

Köszönet, kovidinka

(#2949) murga


murga
tag

Újra sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Tudna valaki segíteni, hogy autocadben hogyan lehet lekerekíteni egy 3d test 3d élét, a linken található rajzon jelölve is van.
Sajnos nincs nekem se solid edge, se solidworks se proe, viszont ezt a feladatot meg kellene oldanom...

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2950) #06658560 válasza murga (#2949) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem simán tudnia kell egy lekerekítés paranccsal is.

kovidinka: szeritnem simán kitörlöd. nekem azok teljesen jól működtek eddig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.