Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) cadmester válasza 3DFan (#2600) üzenetére


cadmester
tag

Feltettem a 6-os Java-t, de nem hatódott meg tőle... :(

Start -> Connections -> More -> + -> 3DVIA Live File -> Next -> Finish

Így eltűnik a connection ablak, de én nem tudtam így kezdeni vele semmit...

CAD + FEA

(#2602) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

EdgeCAM-ez használ valaki? Igaz gyártási problémám van, de hátha...

3D profilmarással foglalkozom, ebben a programban IGES modelleket használok. Sokszor megszívat, hogy profilmaráskor mindkét oldalát munkálja a felületnek, ráadásul ívekkel köti össze a két oldalt, mintha a kiválaszott felületek alkotnának egy testet, de ez nem igaz. Logikus, hogy nekem nem lemeztestet kell kimunkálnom, az amúgy is kivitelezhetetlen lenne. Ilyenkor muszáj vagyok átszerkeszteni a modellt, hogy becsapjam a programot.

(#2603) 3DFan


3DFan
aktív tag

Hogyan lehet azt megoldani, hogy a kék elemet manuálisan forgatom és amikor nekiütközik a sárga elemnek akkor azt is "viszi maggával", tehát együtt forognak tovább? Láttam ilyen videót a neten, de az nem derült ki hogyan készült. Kép

(#2604) perfag válasza 3DFan (#2603) üzenetére


perfag
aktív tag

Bakker ,érdekes probléma.
Megrajzoltam Solid Edge-ben, tettem rá motort, próbáltam animálni nincs analízissel, ütközésvizsgálattal, fizikai működéssel - lazán átment a forgó fül az állón.
Megpróbáltam Kinematikai szimulációban is, dettó.
Azért még eszölök rajta kicsit, mert érdekes probléma.

(#2605) totosz válasza 3DFan (#2603) üzenetére


totosz
csendes tag

Hali

Az alsó sárga rész egyben van a felsővel?
Én is megpróbálnám megmozgatni, van egy-két tippem, hogy hogyan lehet.
De majd érkezik imics és ő úgyis tudja a választ

(#2606) totosz válasza totosz (#2605) üzenetére


totosz
csendes tag

Perfag és 3Dfan email ment, benne egy lehetséges megoldással

Perfag erre gondoltál?

(#2607) 3DFan válasza totosz (#2605) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
Kettő külön elemről van szó. A kék elem a sárgán forog (megfelelően kényszerezve).
Plusz van még egy part aminek a helyzete fix, ehhez van a sárga kényszerezve, hogy az is tudjon forogni.
Nem tudom megnyitni amiket küldtél. Catia formátumban nem tudod menteni?
Esetleg tegyél fel képet róla.

(#2608) cadmester válasza 3DFan (#2600) üzenetére


cadmester
tag

Hello!

SSE2 és 3-as processzoron simán elindul. Átálltam, most már minden rendben :)

CAD + FEA

(#2609) 3DFan válasza cadmester (#2608) üzenetére


3DFan
aktív tag

Remek! Akkor kérlek próbáld kitalálni miként kell benne menteni.
Szintén próbáld meg összeállításban a kényszerezést alkalmazni, hogy működik e Nálad.
Nálam valami environment beállításra hivatkozva megtagadta a dolgot. Köszönöm.

(#2610) perfag válasza totosz (#2606) üzenetére


perfag
aktív tag

Megnyitottam a fájlt. Mit mondjak :D megrajzolni én is megtudom, a mozgás lenne a lényeg. Arra keressük a választ, hogy tudna "beindulni" a második alkatrész ha a mozgó odaér. Imiccsel volt is erről már fél éve egy privát levelezésünk, egy kmoddl-os mechanizmust kértem, hogy segítsen megmozgatni.

(#2611) cadmester válasza 3DFan (#2609) üzenetére


cadmester
tag

Kedves 3DFan, a legjobb tudomásom szerint a V6-ból teljes mértékben száműzték a mentés funkciót, egyedül az exportálási lehetőség maradt meg.
A mentés szerepét átvette a "Propagate" funkció, mellyel a céges szerverre lehet föltornászni az adatokat, aholis verziónként tárolódik, s bármikor vissza lehet térni egy korábbi állapotra.
Azáltal, hogy nem menthetőek el a rajzok, megóvásra kerülnek az üzleti titkok a mindenhová beférő apró adathordozókkal szemben.

Például nem biztos, hogy sok helyen örülnek annak, ha egy 3 hónap próbaidőre felvett mérnök bevisz egy 64Gb-os flash adathordozót, s kihozza a legfrissebb fejlesztéseket.

Ebből a nézőpontból tökéletesen érthető a Dassault ténykedése.
Ha jól tudom, ENOVIA-val működik csak a CATIA összes funkciója.

Ha valamit félreértettem, kérlek, javítsatok ki. :)

A kényszereket meg fogom nézni.

CAD + FEA

(#2612) 3DFan válasza cadmester (#2611) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm.

(#2613) totosz válasza perfag (#2610) üzenetére


totosz
csendes tag

Köszi a feltételezést
Nem csak megrajzoltam hanem körbeforgattam az alkatrészt és vitte magával a másikat is
Megnézem tudok e erről videot csinálni

(#2614) totosz válasza totosz (#2613) üzenetére


totosz
csendes tag

Na akkor csináltam róla egy gyenge videót hogy megforgatja, de valamiért felvétel közben megugrik, animáláskor simán ment

www.totosz.extra.hu/forg.avi

és lenne egy kérdésem is Solid Edge-ben melyik billenytűparanccsal lehet videot felvenni?
Tudom hogy van ilyen csak most nem ugrik be

(#2615) 3DFan válasza totosz (#2614) üzenetére


3DFan
aktív tag

Elárulod, hogy miként tudtad ezt megoldani?

(#2616) Imics13 válasza totosz (#2614) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ctrl+Shift+1-el lehet elindítani a felvételt, majd ezzel is kell megállítani...

A megoldás, amit készítettél az nekem tetszik. :C

Jó eSTét!

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#2617) totosz válasza Imics13 (#2616) üzenetére


totosz
csendes tag

Köszönöm a dicséretet, jól esik egy profitól: :C

3DFan:Délután megírom részletesen hogy csináltam

(#2618) 3DFan


3DFan
aktív tag

Megtaláltam a videót amiről írtam: http://www.immersion.com/3d/products/virtualhand_for_v5.php (a RELATED LINKS alatt Informational video).
A felvétel utolsó harmadában van egy "tekerő" eszköz ahol ez jól látszik.
Vagy ez az egész csak ennek a virtuális eszköznek a sajátossága, nem pedig az elemek egymáshoz rendeltségének a függvénye?

(#2619) Parson válasza 3DFan (#2618) üzenetére


Parson
addikt

Külső szemlélőként olvasgatom most az utóbbi pár hsz-t... 3DFan, ez a link elég érdekes, de ez csak a VirtualHand-re hegyezi ki a témát... Az, hogy ott jol müködhet / müködik, amit szeretnétek, az ott is az elemek egymáshoz történő 'jó' kényszerezettsége miatt lehet. Én nem szólok hozzá amúgy, mert ilyen szinten csak Pro/E-ban vagyok / voltam érdekelt, az meg ugye nem merült fel. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2620) 3DFan válasza Parson (#2619) üzenetére


3DFan
aktív tag

A ProE is felmerült, hiszen nem Catia-ra van kihegyezve a téma. A született megoldás is más rendszerben készült. Amit egyikben lehet az többé-kevésbé megoldható a másik programban is. Akkor gondolkodj el azon miként oldanád meg ProE alatt. :)

(#2621) totosz válasza 3DFan (#2615) üzenetére


totosz
csendes tag

Na akkor leírom, hogy én hogyan oldottam meg SE20-ban
Létrehoztam a két alkatrészt
totosz.extra.hu/alkatresz1.jpg
totosz.extra.hu/alkatresz2.jpg
Amikor kezdtem egy szerelést a sárga alkatrészről töröltem a földhöz köt kényszert
Rákényszereztem az Top(xy) síkra
Csináltam egy vázlatot( totosz.extra.hu/vazlat.jpg) - egy keresztet tettem a síkok "metszéspontjába - 0,0,0" hogy később meg tudjam fogni a két vonal metszéspontját
A sárga alkatrészt kapcsolódás kényszerrel rögzítettem hogy a középpontjuk kapcsolódjon a két vonal metszéspontjához - Ez által rögzítve van a 0,0,0 pontba és forgatni is lehet.
totosz.extra.hu/kenyszerezes.jpg
És a végeredmény totosz.extra.hu/szereles.jpg

Így érthető?

Tuti hogy van másik megoldás is, pl ha a sárga teste egy harmadik hengeres testhez rögzítem le .
Ha valakinek van másik megoldása írja le nekünk, hadd tanuljunk belőle

(#2622) Parson válasza totosz (#2621) üzenetére


Parson
addikt

Egy apró észrevétel: ha webes cimeket teszel a hsz-be, használd a hsz létrehozás közben a link opciót, megkönnyitván ezzel a megnyitás lehetőségét mások és nem utolsó sorban magad számára is, ha utólag vissza akarod nézni.

Ahogy elnézem, az alapvető kényszerezéseket taglalod, ezzel szerintem nincs gondban senki. A felmerülő kérdés inkább az ütközésre és az onnan számitott együttes mozgásra vonatkozik. Én Pro/E-ban gondolkozva ezt a következőképpen tudom csak elmondani:

1. a meglévő alkatrészeket 'dinamikusan' kell összeszerelni
2. létre kell hozni egy kapcsolatot a két alkatrész között, ami érzékeli az ütközést, ergo összekényszerezi a két alkatrészt, de engedi az elválást is... erre van lehetőség.
3. a kritikus dolog abból adódik, hogy ez nem egy szimpla összeszerelés, hanem egymáshoz képest elmozduló részek, ezért ha analizist csinál róla az ember, digitális rendszer lévén, a diszkrét lépésekből kifolyólag megfelelően kis lépésközzel kell megkreálni az analizist - különben olyan ugrások jönnek létre, mint a korábbi videódban... érdemes előtte, játszadozni a leejtett és visszapattanó golyó esetével...
4. ezek az alkatrészek nem lap hanem vonalérintkezésben ütköznek, ezt vegyük észre... ergo, azokat a vonalakat kell rábirni erre a folyamatra.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2623) Aske válasza Parson (#2622) üzenetére


Aske
aktív tag

Csatlakozom Parsonhoz, én ebben semmi olyat nem olvastam amitől az ilyen jellegű feladatot meg tudnám oldani. Nekem is volt ilyen gondom egy korábbi összeállításom során, amit szilveszterkor linkeltem is. De nem foglalkoztam vele megelégedtem azzal, hogy külön mozognak az elemek egymást nem vonszolják.
Szerintem ez kicsit olyasmi dolog lehet mint a helicallal kivágott menet meg az evolvens fogazatú kerék, hogy látványos de ha nem kötelező vele foglalkozni akkor inkább felejtős.

(#2624) Parson válasza Aske (#2623) üzenetére


Parson
addikt

Hát ha a megrendelő nem kér ilyen aranyos videót a működésről ,akkor felesleges... kell egy statikus állapot, aztán műszaki rajz, és sanyi. Ma már engem se foglalkoztatnak ezek a dolgok tulzottan, bár már a CAD rednszereket is kezdem unni, és vmi uj irányba lépdelni. De ez nem téma itt. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2625) 3DFan válasza Parson (#2624) üzenetére


3DFan
aktív tag

Persze nem létkérdés, csak látja az ember és próbálja lemásolni a dolgot.
Szabad tudni mi az az új terület ami felé lépdelsz?

(#2626) perfag válasza totosz (#2621) üzenetére


perfag
aktív tag

Csatlakoznék a többi hozzászólóhoz. Leírtad a kényszerezést, de azt sem adtad meg, hogy kinematikai szimulációt készítettél, vagy rátettél egy motor kényszert és úgy motor szimulációt készítettél. Ennek a részletei érdekelnének bennünket.

(#2627) perfag válasza Parson (#2622) üzenetére


perfag
aktív tag

Mert két motorral lazán meg tudom én is csinálni, a másodikat késleltetve indítom és úgy néz ki mintha ... de a probléma lényege a Parson által említett dinamikus kapcsolat megvalósítása. Parson, engem a felsorolásodban a 2. pont érdekel ("létre kell hozni egy kapcsolatot a két alkatrész között, ami érzékeli az ütközést, ergo összekényszerezi a két alkatrészt, de engedi az elválást is"), azt írod erre van lehetőség. Éspedig?

(#2628) 3DFan válasza perfag (#2626) üzenetére


3DFan
aktív tag

A videó alapján csupán kézi mozgatásról van szó, nincs semmilyen szimuláció, azzal valóban nem kunszt elkészíteni.

(#2629) Aske válasza 3DFan (#2628) üzenetére


Aske
aktív tag

Azért ne oltsuk a kollegát, mert... izé az nem jó.

(#2630) totosz válasza 3DFan (#2628) üzenetére


totosz
csendes tag

Sziasztok!

A videót úgy csináltam hogy a kék alkatrészre tettem egy motort és a motort szimuláltam fizikai működéssel, és ezt az animációt mentettem el videóba
Nem gondom hogy nagy kunszt lenne de az eredeti kérdést hogy hogyan tudja megmozgatni a kék alkatrész mozgatása a sárgát szerintem maximálisan megoldottam.

(#2631) 3DFan válasza totosz (#2630) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
Nem akartam a munkádat becsmérelni, de magad is láthatod, hogy ott kézzel (szó szerint kézzel) történik a mozgatás.

(#2632) Imics13 válasza 3DFan (#2631) üzenetére


Imics13
tag

Szia,

Ami a totosz leírt és videót készített az az SE-ben úgy működik. Ehez pedig a d-cubed megoldót használja a Solid Edge.

Csak egy kis plussz infó, akik szeretik tudni, hogy mitől kerek a kerék:
[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#2633) 3DFan válasza Imics13 (#2632) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
Megnéztem az oldalt, így már látom, hogy SE alatt ez tényleg könnyen megoldható. :R
Ezeket a lehetőségeket alapból tartalmazza a program?

(#2634) wicket


wicket
csendes tag

Sziasztok. Felmerült egy ProE-s probléma, amire nem találom a megoldást. Sketcherbe keresek egy olyan hossz-értéket, amivel a síkidom területe pont egy szabályos kör területével egyenlő.... leegyszerűsítve, de a valóságba bonyolultabb, nem lehet kifejezni egyszerű képletekkel, mert referencia-értékeket nem használhatok, hosszú lenne elmagyarázni, de a lényeg, hogy OPTIMALIZÁLÁSSAL lehetne megoldani. Catiába csináltam már ilyet, de ProE-t csak alig pár hónapja használok, nem értek még hozzá nagyon.

Hogy kell hozzákezdeni ProE-ba az optimaliáláshoz? Akárhányszor ráklikkelek a menüpontra, arra számtottam, hogy előjön valami ablak, ahol beállíthatom a szabad-paramétereket, és a feltételeket, de valami "Behavioral Modeller" hibaüzenetet kaptam. Kihagytam valami előzetes lépést?

(#2635) Aske válasza wicket (#2634) üzenetére


Aske
aktív tag

Hello! Én ilyet egyet kettőt csináltam és van hozzá egy néhány oldalas leírásom is ami épp nincs kéznél de később ha a rendes gépemhez érek szívesen elküldöm ha még aktuális lesz.

Addig is a pro-k biztosan segíteni fognak.

Ja én meg a motion skeletonnal szeretnék baráti viszonyba jönni.
A sima skeletont nagyjából értem. De a motion skeletonnak mi értelme? Hogyan lehet létrehozni és végülis mi az, amitől egy ilyen módon felépített összeállítás életképesen mozog? És egyáltalán hol alkalmazható eredményesen a hagyományos kényszerezés helyett?
Ha valakinek van valami írásos anyaga, azt nagyon szívesen fogadom mert ehhez sehol sem találtam.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2636) Parson válasza wicket (#2634) üzenetére


Parson
addikt

Szevasz. Első körben hányas Pro/E-t használsz? második körben milyen sikidomról beszélünk? harmadik körben mik a változtatható paraméterei a sikidomnak, amik módositásával eléri a kivánt terület mellett az optimális formát? Tul kevés infó alapján nehéz, ha nem lehetetlen még egy általános megoldást is leirni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2637) wicket válasza Parson (#2636) üzenetére


wicket
csendes tag

Nagy nehezen megoldottam már, de azért a doksi érdekel, biztos tanulnék belőle új dolgokat, elvégre szinte minden új nekem :) Amúgy 2-es a ProE, elvileg hamarosan 4-es lesz.
Az volt a feladat, hogy drótot préselnek két oldalról, szöget bezáróan, és az volt a kérdés, hogy milyen mértékben "szélesedik" ki a préselésből adódóan a drót keresztmetszete, hogy a felszíne ugyanakkora maradjon, mint a préseletlen dróté volt (térfogatállandóság). És persze mindezt parametrikusan kellett megoldanom. Beírom az új drót-átmérőt, és hozzáigazodik a "szélesség".

(#2638) tlac4


tlac4
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek,

Vázolnám a problémát amiben szeretném a segítségeteket kérni.
Alapfelállás: Proe wf2 és egy nem túl régen Proe-ző(vagyis én)
Van egy nagy összeállítási rajzom családtáblával ebből van 2D-s rajzom ami több rovatos.
Bizonyos részek egy olyan alkatrészre épülnek fel ami nem része az összeszerelésnek de a kényszerek miatt szükség van a modellbe építéséhez.Így viszont megjelenik mint egy jel a listában ami nem baj mert így látják melyik egységre épül.Családtábla nélküli rajzoknál repeat region/dash itemmel kihúztam a mennyiségét és kész így ott volt a listában de nem volt mennyisége(rajzon transparent modeba raktam és kész) most viszont családtáblás rajznál nem engedi.Valaki meg tudja nekem mondani miért van ez?
Próbáltam más módszerrel is repeat regon/filter/by item de akkor az egész sort kihúzza névvel mindennel együtt.Megoldásnak látom a repeat region/filter/by rule használatát a help feltúrása után de azt meg nem tudom hogyan kell használni pontosabban azt nem tudom hogyan tudok a táblázat bizonyos celláira hivatkozni vele hogy azokat ne jelenítse meg.

Valaki valami ötlet?

Segítséget előre is köszönöm!
Üdv:
Takács László

[ Szerkesztve ]

(#2639) Parson válasza tlac4 (#2638) üzenetére


Parson
addikt

Az én ötletem nagyon egyszerű: használj skeleton modellt ( és nem pedig rajzot ) az összeállitásban. Többek között ilyen szempontból is jó ez a lehetőség...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2640) Parson válasza wicket (#2637) üzenetére


Parson
addikt

Biztosan szépen és jól működik amit készitettél, csak épp a leirásod nem érthető számomra. Tudtommal egy test felszine, térfogatállandóságot feltételezve, a test deformációja során változhat... vagy netán keresztmetszetre gondolsz? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2641) Aske válasza wicket (#2637) üzenetére


Aske
aktív tag

Nem arról van szó, hogy egyik irányú méretnek nem konkrét értéket adsz meg, hanem egy képletet, ami változóként használja mondjuk a másik két irányú kiterjedést? (hasábot feltételezve)

(#2642) Szepy2884


Szepy2884
tag

Sziasztok.

Jól sejtem, hogy a ProE-hez tulajdonképpen semmilyen magyar nyelvű tankönyv nem létezik a piacon? :F Jó pár programot megtanultam már autodidakta módon, de azért könyvből még is csak könnyebb lenne.

Örömmel venném, ha tanácsot adnátok oktató anyagok kapcsán. Az angol nem gond, de elvégre még is csak magyarok vagyunk ;)

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#2643) Szepy2884 válasza Szepy2884 (#2642) üzenetére


Szepy2884
tag

Még csak annyit, hogy az AutoDesk Inventor mennyiben különbözik a ProE-től?

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#2644) Szepy2884 válasza Szepy2884 (#2643) üzenetére


Szepy2884
tag

Végre csak találtam valamit, de sajnos a videókat nem tudom lejátszani :W

[link]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#2645) Szepy2884 válasza Szepy2884 (#2644) üzenetére


Szepy2884
tag

videókat nem tudom lejátszani

Bots, fáradt vagyok...

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#2646) Szepy2884 válasza Szepy2884 (#2645) üzenetére


Szepy2884
tag

The requested URL /hobbycnc.wplanet.hu/CNC/InfoBazis/ProEngineerWild3/video/2_1.html was not found on this server

Hát csak nem játsza le!!! :W

:((((((((

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#2647) Aske válasza Szepy2884 (#2644) üzenetére


Aske
aktív tag

Ez a lecke amit találtál teljesen jó indulásnak. Én is ezzel kezdtem. (fél éve)
Feltöltöttem a data.hu-ra egy olyan verziót amiben működnek a videók is. Csak kicsomagolod aztán indít.
letölt

Másrészt lehet találni csomó jó irományt. Ha itt visszakeresel a fórumon, fogsz találni magyar nyelven. Ezenkívül ingyenkönyves oldalon is (dokis, ebookz, stb). Külön ajánlom Halbritter Ernő tananyagait, amit az ő holnapján érhetsz el (Széchenyi Egyetem).

De hogy ne csak a számat jártassam, itt az egyik eléggé jó angolnyelvű könyv. Na ha ebből mindent megértesz, illetve az összes feladatot megcsinálod lépésről lépésre akkor már biztos nem halsz meg hülyén. :D

Letölt

[ Szerkesztve ]

(#2648) Szepy2884 válasza Aske (#2647) üzenetére


Szepy2884
tag

1000 hála + köszönet = ölöm és bódottág :DD

Halbritter Ernő anyagait én is megtaláltam és tényleg jónak tűnik. Én annó Pintér Miklós tankönyv és példatáraival tanultam meg az AutoCAD-et ami számomra azóta is etalon, hogy konkrét példák útján tanította meg az embert szinte napok alatt a program minden csínját- bínját teljesen a totál alapoktól kezdve. Ilyet, vagy ehhez hasonlókat keresek a ProE-hez is.

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#2649) Aske


Aske
aktív tag

(#2650) totosz


totosz
csendes tag

Sziasztok!

Edgecamhez és Femaphoz van valakinek egy jó leírása, ami alapján el tud indulni az ember?
Az sem lenne baj ha magyar lenne.
Imics esetleg neked valami?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.