Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Atlantis válasza D-Phrag (#2550) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, nálunk is előfordult ilyen. A szoftver forgalmazói szívesen segítenek mind ezzel a problémával kapcsolatban, mind pedig a magyarítás ügyében.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2552) Aske


Aske
aktív tag

Hello srácok!

Van egy modellezési leírás, a Széchenyi Egyetemről származik, mélyhúzás lépéseit próbálja közelíteni ProE-ben. Régebbi verzióval készült nem WF4-el, így nem mindent találok meg.

Van egy ilyen lépés benne:
Create - Surface - New - Flat

Na most ez WF4-ben melyik menü vagy ikon mert sehogy sem tudok rájönni. Annyi a lényeg, hogy egy felületet kell készíteni kihúzással a dokumentum szerint. Majd később megadni neki a lemezvastagságot.

Köszi!

(#2553) Parson válasza Aske (#2552) üzenetére


Parson
addikt

Create - Surface - New - Flat = Edit / Fill - ez egy sikon sketchelt zárt görbét tölt ki felületté, és nem extrudál. Ha extrudálni akarsz, akkor a parancs elinditása után válts át felületre a felugro kezelőfelületen és akkor egy nyitott sketchelt görbét is ki tudsz huzni.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2554) Aske válasza Parson (#2553) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszönöm, erre volt szükségem.

(#2555) D-Phrag válasza Atlantis (#2551) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Atlantis köszönöm a választ. Nos gondolom hogy készségesen segítenek az EuroCAD-es kollégák, de szerintem nem kell különösebben reklámoznom, hogy egyéni felhasználóként nem volt felesleges pár millám a progira és hát nem is vagyok még folyamatos felhasználó, így egy alternatívabb megoldás tőbbet tud sztem segíteni! :)
De azért köszi.

(#2556) Atlantis válasza D-Phrag (#2555) üzenetére


Atlantis
veterán

EuroCAD-et alapból is kerülni kell, ha valaki SW-t vesz, a Solid4D-től vegye. De inkább vegyen ProE-t. :D Arra viszont megkérlek, hogy ha már nem legálisan szerezted be a szoftvert, legalább ne reklámozd.

A problémádra: én magam is szívtam ezzel, de már hónapokkal ezelőtt, sajnos nem emléxem a helyes útra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2557) D-Phrag válasza Atlantis (#2556) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Köszi a tippet! Nos mint minden értelmes tervező program gyártó cég (mint. pl. az AutoDesk AutoCAD-je) kimondottan preferálja, ha valaki a tanulmányi során az ő programját használja, mivel későbbiekben, mikor tényleges vételi döntés előtt áll, nagy eséllyel őket választja. Nem mondtam egy szóval se hogy én milyet használok, és pl. van egy Student Pack 2008-am, de akadályok voltak és az újabb verza segített csak sajna. És tényleg csípem a progit, bár Pro-E ról sok jót hallok, de még nem használtam.. Nekem ez is bejön nagyon.

De ha már itt tartunk. Nos egy másik gondom, hogy szíjat akarok egy assembly-ben elhelyzeni két tárcsán, de nem sikrül rájönnöm, hogy hogyan kell jól használnia Belt/Chain modult a Features-nél. Van valakinek egy jó tippje esetleg? Mert van egy 2007-eshez kiadott segédletem (angol - What'sNew2007.pdf), amiben megjelenik a dolog, de mégse sikerült ennek ellenére megalkotnom :(((

(#2558) cadmester


cadmester
tag

Sziasztok!

Volna egy kis problémám, mellyel lehet, hogy már Ti is találkoztatok.
Van egy ilyen motorom SolidWorksben (de ezt a probléma fennáll CATIA-ban is, ha jól emlékszem).

Ha a főtengelynél fogva forgatni kezdem a motort, minden szépen és jól működik, de néhanap a dugattyúk kiugranak a hengerből. Így is tartják az összes előírt kényszert,de engem nagyon zavar, hogy utánna alig tudom visszavarázsolni a hengerbe (visszavonás, vagy kénszerek törlépe, újrapozícionálás, etc..)
Nem tudtok erre valami jó megoldást? Sajna nincs olyan kényszer, hogy "Mindig maradj a a főtengelytől balra"...

Előre is köszönöm!

CAD + FEA

(#2559) matekas


matekas
tag

Sziasztok.

Lenne egy problémám amire nem nagyon találom a megoldást. Pro/E-ban van egy assembly-m amiből műszaki rajzot kellene csinálnom. A probléma pedig, a metszetek létrehozása lenne. Mert minden egyes alkatrészről más metszetet kellene létrehoznom, de az assembly-ben csak a fő ASM síkokra tudok metszetet készíteni, így kapásból elmetszi nekem az összes alkatrészt pedig egyelőre csak a "ház" részről szerettem volna metszetet. Erre milyen megoldás létezik?

[link]

(#2560) Aske válasza matekas (#2559) üzenetére


Aske
aktív tag

http://prohardver.hu/tema/gepeszeti_3d_tervezorendszerek/hsz_2302-2310.html

Hello!

Nekem is hasonló kérdésem volt itt beszéltünk róla.

(#2561) matekas válasza Aske (#2560) üzenetére


matekas
tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült megcsinálnom. Még annyi lenne, hogy az egyik alkatrészen kitöréses metszet van, és ezt milyen módon tudnám elkészíteni ? Mert a
rajztérben próbáltam local section-el de azzal valahogy nem jött össze.

(#2562) Atlantis válasza matekas (#2561) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig azzal kell.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2563) 3DFan válasza cadmester (#2558) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
Ez a mechanizmus szimulációja alatt történik, vagy kézi mozgatáskor?
Esetleg rajzolj a hengerbe, meg a dugattyúhoz is olyan vonalat amely a test hosszával azonos és azokat kényszerezd egymáshoz. (Gondolom egybeesőt adtál a szimmetriatengelyükre, de azt végtalennek veszi.)
DMU térben van egy Reset Positions parancs az alaphelyzet visszaállítására.

(#2564) Parson válasza Atlantis (#2562) üzenetére


Parson
addikt

:D:D:D:D:D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2565) matekas válasza Atlantis (#2562) üzenetére


matekas
tag

Ok. Akkor próbálkozok még. :)

(#2566) cadmester válasza 3DFan (#2563) üzenetére


cadmester
tag

Mindenképp meg fogom próbálni, ez eszembe se jutott.
Köszönöm, 3DFan!

CAD + FEA

(#2567) #06658560 válasza cadmester (#2558) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pl megodlhatod egy oylan modon a problemat, hogy kenyszerezed pl tavolsaggal, vagy valami szogkenyszerrel a dugattyut a hengez falahoz, ahol a felulet orientacioja is fontos- CATIAban.

(#2568) boecce


boecce
tag

Sziasztok!!
Solid Edge-t használók segítségét kérem!
Az természetes számomra, ha a modellt változtatom, akkor a rajz is frissítés után követi. De azt nem tudom, hol kell beállítani, ha egyáltalán müködik ez visszafele is, hogy rajzból kiindulva, a rajzi méretet változtatom, akkor kövesse ezt a rajzelem is, meg ha van modell, akkor az is??
Próbaként egy vonalat húztam, véletlenszerű hosszal és elhelyezkedéssel, majd beméreteztem. Ezután próbáltam a méretet átírni, de nem ment. (illetve jelezte a rendszer, hogy ettől kezdve nem méretarányos). Nem lehetett aktívvá tenni az átkapcsolót sem a vezető-vezetett méretek közt, és feljött ugyan a képletszerkesztő is, de inaktív, (akkor meg minek???).
Biztos vagyok benne, kell hogy müködjön ebből az irányból is, különben értelmetlen ez utóbbiak beépítése a rajzkörnyezetbe.
Köszi előre is!!

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#2569) Atlantis válasza boecce (#2568) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez csak a megjelenített méretekkel működik oda-vissza.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2570) boecce válasza Atlantis (#2569) üzenetére


boecce
tag

Értsem úgy, hogy modell>> méretkényszerezve> ebből mühelyrajz> átvett méret>> és most szerkeszthető a rajzon a méret??? Tehát draft -tal nem érdemes kezdeni, az nem parametrikus ebben a tekintetben??? (persze értelemszerü, ki az az őrült, ha modellezhetne is, rajzol előbb?? .) )

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#2571) Parson válasza boecce (#2570) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan ez az alapja az összes 3D-s szoftvernek - a 3D-s tér mindig a bázis.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2572) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok,
kellene egy sprirális (Arhimedesz spirál) emelkedésű ívet szerkesztenem AutoCad-ben és nem boldogulok vele.
Adott a spirál középpontja, a spirál kezdőpontja, a spirál végpontja, így megvan adva az emelkedés is.

(#2573) Huron


Huron
tag

Üdv!

Elkezdtem tanulni a Pro/e WF3-at a mobiltelefon-összerakós leírásból. Egy technikai jellegű kérdésem adódott: amikor Sketch-ben vagyok és át akarok mozgatni valamit egyik helyről a másikra, marha lassan, szaggatva teszi ezt. Modellt szép gyorsan forgat pedig, máshol elég gyors. A gépem Sempron1800Mhz, 768DDR400, Radeon9550/128MB/64bit.
Van valami szoftveres megoldás, hogy Sketch-ben is gyors legyen?

(#2574) Parson válasza Huron (#2573) üzenetére


Parson
addikt

Milyen valamit? Pl vonal elemeket?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2575) Huron válasza Parson (#2574) üzenetére


Huron
tag

Ha egy méretvonalat arrébb szeretnék húzni, azt képregényszerű szaggatással, darabosan teszi és ez a nagyon zavaró. :D (Vonal elemek és pontok elfogadható lassúsággal, de szaggatásmentesen követik az egérmutatómat.)

(#2576) Parson válasza Huron (#2575) üzenetére


Parson
addikt

Nagy valószínűséggel hardver-szoftver ütközés van. Soksor láttam már ilyet... A szoftverrel nincs gond, elvileg az olyan amilyen... a szoftver által támogatott hardverek listájában lehetnek hiányosságok, még pedig a gépedben lévő hardverekre vonatkozóan. Azok közül is pedig a videókártya az amivel szerintem gond lehet. Az összes többi hardverelemre nem ilyen kritikus a Pro/E, főleg minekután leirásod alapján elég jo dolgoknak tűnnek.

Ime egy kép és annak folytatása a kompatibilis harverek listájából a videókártyákra vonatkozóan Pro/E WF3 esetén.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2577) Huron válasza Parson (#2576) üzenetére


Huron
tag

Köszi! Kellemes Ünnepeket!

(#2578) Huron válasza Huron (#2577) üzenetére


Huron
tag

Feltettem a legújabb Catalyst drivert a nem hivatalos Omega helyett és láss csodát :)) jó lett.

(#2579) Parson válasza Huron (#2578) üzenetére


Parson
addikt

No akkor most már jobban tudsz koncentrálni a konkrét feladatra. Ez a lényeg.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2580) perfag válasza boecce (#2570) üzenetére


perfag
aktív tag

Napokkal csúszok, de nem állhatom meg, hogy ne okosodjak: "Tehát draft -tal nem érdemes kezdeni, az nem parametrikus ebben a tekintetben?"

Én úgy fogalmaznám ezt át, hogy érdemes vázlattal (ami ugye 2D, és majdnem draft :D) kezdeni, az parametrikus. Vázlat> méretkényszerezve> modell> ebből műhelyrajz

És ezzel a mondatommal az a baj, hogy csak a SE v.20-ig igaz, az új, ST verzió teljesen más logikával műxik (talán, ebben még járatlan vagyok).

(#2581) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy SolidWorks után a ProE-t mennyire nehéz megtanulni? Nyilván nem teljesen, egyelőre csak egyszerűbb dolgokra lenne szükségem, konkrétan egy íróasztalt szeretnék pár héten belül lemodellezni (megtervezni).

Viszont egyrészt ezen túl is érdekelnek a gépészeti dolgok, másrészt SolidWorks-ből nem találtam olyan verziót, ami Vistán is működne. Ha autodidakta módon, ennyi előképzettséggel felejtős a ProE, akkor keresek más megoldást. :B

(#2582) Parson válasza #72042496 (#2581) üzenetére


Parson
addikt

szia,

mindenképpen pozitivum, hogy egy középkategóriás szoftvert tanultál már előtte, bár nem irtad le, milyen szintig jutottál el benne. Ha van időd és kedved hozzá, akkor nyugodtan ess neki, nem lesz olyan nagy gondod vele. Az elején majd picit szokni kell a program sajátosságait, de majd rájössz idővel az előnyeire is. Szóval szerintem egyáltalán nem felejtős.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2583) #72042496 válasza Parson (#2582) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyetemen egy félévet tanítottak, akkor azért belejöttem. Egyszerű alkatrészeket gond nélkül lemodellezek benne, a műszaki rajzot is összeállítom, illetve alap assembly-t is készítettem tutorial alapján, ez nem okozott gondot.

Korábban 3ds max-szal is foglalkoztam, bár az más jellegű program. Azt az Audi megalkotása után abbahagytam.

Közben lehet, hogy sikerül beszereznem a 2009-es SW-t, ami már működik Vista alatt is, ennek ellenére a ProE-t is szeretném legalább egy olyan szinten elsajátítani, mert mégis több benne a lehetőség, s a gyakorlatban is azt használják. Gépész haver is mindig azt emlegeti, már amikor nem a Catia-t. :)

Köszönöm a bíztatást, idővel akkor nekiesek a programnak, maximum az eleje nehezen indul. Remélem tényleg bele lehet jönni, mert a profi gépészeti rendszerek mindmáig egyfajta megközelíthetetlen dologként élnek bennem. Remélem sikerül lerombolni ezt a képzetet. :B :R

(#2584) Parson válasza #72042496 (#2583) üzenetére


Parson
addikt

Nos a 2009-es SolidWorks-ről amit láttam videókat, azok alapján elég jo véleménnyel vagyok. Sőt... Ha középkategóriás rendszerekről van szó, én amellett tenném le a voksom, de mondom mindezt úgy, hogy közben igazából nem is használom, csak a Pro/E-t és esetenként a CATIA-t.

Amit mutattál rajzot, az idestova 12 éve készült és ahogy nézem a nevek sem passzolnak, bár gondolom csak példaként merült fel ez a kép. Amúgy te is a műegyetemen vagy / voltál? Mert ha igen akkor külön üdvözlet. A műegyetemen pedig szerintem profi gépészetet oktatnak, persze csak alapokat. :)

Modellezni pedig ahogy elnézem, mindenki tud. Az igazán fontos része akkor jön elő, amikor nem egy egyszeri tervet készitesz, hanem egy kiinduló állapotot, amit tovább szeretnél fejleszteni idővel. Na ott nem mindegy, hogyan modellezzel, ahhoz kellenek inkább az évek tapasztalatai. Vagy ha nem is kell, de legalább nagyon hasznos... hogy tényleg a fejlesztésre tudj koncentrálni és ne vessz el a részletekben.

A 3ds max meg külön téma, azzal meg én szeretnék egyre mélyebb és mélyebb szinten foglalkozni, de nem megy vmi gyorsan... fránya gépészeti rendszerek elveszik az időm nagy részét. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2585) #72042496 válasza Parson (#2584) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, BME. :) :R Bár én GTK-s vagyok, nálunk nincs mérnökképzés, így a gépészetből is csak kóstolót kap(t)unk. :(

Ez a modell volt anno az otthoni feladatom, többet sajnos nem tudok róla. Gondolom, csak példának szánták, egyébként a többi feladat is hasonló szintű kis egyszerű valami volt. Viszont ezeken keresztül megtetszett a program, főleg a kényszerezés. Ennek hatására tényleg az van és úgy, ahogy beállítom - a 3D Studioból pl. mindig is ezt hiányoltam.

(#2586) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Először is hadd köszönjem meg az év során nyújtott segítségeteket, melynek köszönhetően 5-ös lettem ProE-ből (ugyancsak BME), és meg is szerettem a programot, minden további modellezési/tervezési feladatomat ebben igyekszem megcsinálni ha ugyan ellenállásba nem ütközöm. ZH-n motion skeleton volt, amit még életemben nem csináltam, majd nemsokára felteszem a feladatot mert zavart a dolog, hogy nem nagyon tudtam megcsinálni.

Kívánok ezenkívül mindenkinek sikerekben gazdag boldog új esztendőt!

(#2587) Aske válasza Aske (#2586) üzenetére


Aske
aktív tag

Elnézést, lemaradtam a szerkesztésről.
Két robbantott ábra, eddig jutottam kb a félév során.

Tűzőgép
Tengelycsonk

[ Szerkesztve ]

(#2588) Parson válasza Aske (#2587) üzenetére


Parson
addikt

Nagyon szép munka. De ha elfogadsz egy apró észrevételt:
renderelés = photorealisztikus megjelenítés, vagyis valósághű... ha ilyen képet csinálsz, érdemes modell szinten egy két apróságot figyelembevenni:
1. a menetet helical sweep-pel valós értékekkel vágd ki,
2. valóságban nincsenek éles élek, minimális radius-szal kerekitsd le őket.
ezek apróságok, főként a 2-es, mégis jobban közelitenek a valósághű megjelenitéshez.
Amúgy nagyon jó irányba haladsz, csak igy tovább! :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2589) Aske válasza Parson (#2588) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszi szépen!

Megmondom őszintén sokat babráltam eleinte a renderrel csak az a baj, hogy véletlenszerűen, de pár perc állítgatás után mindig szó nélkül bezára magát a proe, aztán meguntam az egészet mert elveszett az összes addigi render beállítás. Elég lassú gépem van, szóval kínlódik eleget míg betölt a program.

Valódi menet kivágásra nem is gondoltam.

(#2590) Parson válasza Aske (#2589) üzenetére


Parson
addikt

Hát megmondom őszintén a Pro/E renderelője nekem nem jön be annyira, bár tény hogy egész frappáns dolgokat lehet benne csinálni... de a profi szintű renderelésektől még jócskán le van maradva. Középszintű dolgokhoz viszont egész jó, bár a kezelhetősége is hagy némi kivánnivalót.

Pedig érdemes gondolni, mert ott (renderelt képen) már nem a szabványos, egyszerűsitett megjelenités a jó, mint a műszaki rajzokon - és ahogy elnézem, a fogaskereket is teljes fogazással jelenitetted meg, ergo már az is túlmutat egy szabványos rajzi megjelenitésen. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2591) halengargy


halengargy
csendes tag

Sziasztok!
Felvilágosítást szeretnék kérni az NT30-as kúposságról?
Ezt AutoCAD 2007-ben hogyan lehet létre hozni?

köszi
gy

(#2592) M6454


M6454
tag

Sziasztok!

Inventor 09-el kapcsolatban lenne kérdésem. Egy felületre szeretnék egy képet rásimítani, ez tökéletesen működött eddig, most (másik gépen) csak egy kis téglalapba beírja a file nevét, amikor beillesztem a képet és ennyi.

Köszi

(#2593) 3DFan


3DFan
aktív tag

Van valakinek tapasztalata Catia V6 telepítéssel kapcsolatban? Amikor kéri a Java home elérési helyét megadom a telepítési mappát, de nem fogadja el.

(#2594) cadmester válasza 3DFan (#2593) üzenetére


cadmester
tag

Én megmutattam neki a C:\Program Files\java könyvtárat neki...
Java j2re1.4.2_05 és jre1.6.0_07 van fent nekem.

CAD + FEA

(#2596) cadmester


cadmester
tag

Fölment. Indításkor megjelenik egy Connect ablak, amivel ENOVIA csoporthoz (asszem) lehet csatlakozni, és ezt muszáj megtenni, különben bezárja a CATIA-t. Én hozzáadtam egy Enovia Live File kapcsolatot, amivel aztán el is indult szépen, de semmit nem tudok csinálni.

Nálatok tapasztalat?

CAD + FEA

(#2597) cadmester válasza cadmester (#2596) üzenetére


cadmester
tag

Ha elindul, lett az alsó eszköztáron a zöld gömb alakú CATIA gombra kattintva lehet workbenchet váltani, de én csak "Runtime Exception" ablakot kaptam...

CAD + FEA

(#2598) cadmester válasza cadmester (#2597) üzenetére


cadmester
tag

No, így köll ni (forrás: kína...):

1) Connect ablakban More gombot megnyom.
2) Kis ablakban 3D XML-t kiválasztani a legördülő mezőből.
3) Next
4) Ablakban Find gombot megnyomni.
5) Gépen a X:\CATIA_könyvtára\intel_a\resources\3DXMLModels\Sample.3dxml fájlt betallózni.
6) Ok gombok nyomkodása és voálá...

CATIA V6

[ Nálam mondjuk így is Runtime Exception... :( ]

[ Szerkesztve ]

CAD + FEA

(#2599) 3DFan válasza cadmester (#2598) üzenetére


3DFan
aktív tag

Közben elindult. A megoldásra amit írsz sikerült magamtól rájönnöm (bármilyen 3DXML állományra rámutathatsz). Működik rendben, lehet vele dolgozni, ellenben a mentés az nem megy. A sima Save parancs nincs a programban, ami helyette van ahhoz meg gondolom nem a 3DXML indítás metódus kell, mert így nem megy. Ezzel kapcsolatban nem írnak valamit a kínai barátaid?

(#2600) 3DFan válasza cadmester (#2594) üzenetére


3DFan
aktív tag

Úgy olvastam, hogy 6.x verziót kell Java-ból feltenni még a Catia telepítés előtt. Én így tettem és jó. [link]
Azt az Enovia Live file kapcsolatot hogyan csináltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.